Meerburg gisteren verslagen door Ammerstol 0-3 Oostenrijkers verrasten Belgie op show-voetbal van klasse MAANDAG 15 OCTOBER 1951 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 F\E DERDE THUISWEDSTRIJD is voor Meerburg een verdiende neder- laag geworden. De overwinning is n.l. terecht gekomen by de ploeg, die daar het meeste recht op had; bovendien is de overwinning van Ammer- stol-S.V. deze middag geen ogenblik in gevaar geweest. en Zandbergen Sr. rechtsbuiten. Am merstol gaat met de overwinning in zicht zich op verdedigen toeleggen en hoe goed of de bedoelingen van aan voerder Zandbergen ook zijn, er is nu geen doorkomen meer aan. Als dan ongeveer drie minuten voor het einde by een doorbraak de midvoor van Ammerstol de bal in moeilijke positie te pakken krijgt, ziet deze prima speler toch kans met een scherp schot het mooiste doelpunt van de wedstrijd voor z'n rekening te nemen (03). Hierna is Meerburg een geslagen elftal en wij zijn blij als de scheidsrechter het einde blaast. Ammerstol speelde de gehele wed strijd een zeer aantrekkelijke partij voetbal en vooral de voorhoede bleek de kunst van schieten te verstaan, waaraan bij Meerburg deze middag veel mankeerde. Bovendien waren de Ammerstol-spelers sneller en werd de bal steeds goed geplaatst. De Meer burg-voorhoede zal o.i. dan ook grondig gewijzigd moeten worden, daar wy anders het ergste vrezen voor de komende wedstrijden. Het eerste succes is al direct voor Ammerstol. Als uit een aanval, die snel uit de middenlinie wordt opge bouwd, de bal bij de linksbuiten te recht komt, geeft deze vlug door aan de rechtsbinnen en met een ge weldig hard schot, volkomen on houdbaar voor keeper Pelk, brengt deze de stand op 01. Hierna zien wij vele aanvallen opgebouwd door beide ploegen, doch de aanvallen van Ammerstol zijn veel gevaarlijker, daar deze spelers veel sneller en doortastender handelen. Als er on geveer 25 min. gespeeld is blijft de gehele Meerburg-achterhoede voor vermeend buitenspel staan, waarvan de midvoor van Ammerstol handig profiteert en hiermede de stand op 02 brengt. Dit inspireert de Meer burg-jongens dermate, dat er tot aan de rust gesproken kan worden van een Meerburg-overwicht, doch Theo Zandbergen c.s. schijnen deze middag niet tot doelpunten in staat, daar er geen behoorlijk schot gelost wordt. Het was inderdaad een opluchting toen wij vlak voor rust Jan Zandber gen een behoorlijk schot op het doel zagen geven, hetwelk een beter lot verdiend had. Na de rust volgt de eerste 20 min. ongeveer hetzelfde spelbeeld als voor half time; de aanvallen van Ammer stol zeer gevaarlijk, de aanvallen van Meerburg slecht afgewerkt, hoe goed deze door de achterhoede en middenlinie ook worden aangegeven. Aanvoerder Zandbergen gaat nu de opstelling wijzigen, zodat stopperspil Owel nu op de midvoorplaats staat WASSENAAR—G.D.A. 1—1. In een van het begin tot het einde uiterst spannende strijd hebben Was senaar en GDA uit Loosduinen gister middag op het Wassenaar-terrein aan het Kerkehout de punten gedeeld. Vooral in de eerste helft hebben de vele bezoekers kunnen genieten van een partij voetbal op zeer goed peil. Er werd aan beide zyden snel en goed gecombineerd. De Wassenaar- voorhoede was iets productiever wat schieten betreft, maar vele goede kansen gingen verloren doordat te hoog werd aangelegd. Pas in de laat ste minuut van de eerste helft nam de thuisclub de leiding uit een zui vere voorzet van rechtsbuiten R. v. Ulft schoot linksbinnen J. Remmers waal in (10). Terwijl het spelpeil in de twee de helft iets minder was, was het aan tal spannende momenten des te gro ter. In de 17e minuut doelpuntte de Loosduinse linksbuiten (11). De stand was gelijk en hoe er ook door beide elftallen werd gezwoegd, er kwam geen winnend doelpunt meer. WESTERKWARTIER—ALPHEN 9—3 Alphen heeft het in Den Haag bij Westerkwartier gisteren wel bijzon der slecht gedaan. Doordat Lentz niet tijdig aanwezig bleek te zijn, moest van de rerservespeler Harskamp ge bruik worden gemaakt. De aanvoer der van het elftal meende naar aan leiding hiervan vrijwel de gehele voorhoede te moeten omzetten met het gevolg, dat M. Tuinenburg op de voor hem totaal vreemde linkshalf plaats kwam te staan, van Leeuwen linksbuiten en Post middenvoor. Harskamp tenslotte maakte het elftal vol op de rechtsbuitenplaats. Het ge volg hiervan was, dat het elftal zo wel achter als voor geducht begon te rammelen. Het stond dan ook 30 voor de thuisclub voor een der Alphenspelers er iets aan had kun nen doen. Bij de rust was de stand 4—0. Na de hervatting werden nog meer wijzigingen aangebracht, maar bleek ook Lentz weer van df partij te zijn. toch werd de stand nog eerst 50 voor Westerkwartier eer M. Tuinen burg, nu weer middenvoor spelende 51 wist te maken De gastheren voerden daarna de stand op tot 91, waarna Bouthoor1 vanaf de rechts buitenplaats tot tweemaal toe de roos wist te treffen en daardoor de eind stand bracht op 93. ALPHLA—GOUDERAK 4—2. Hoewel de bezoekers van de Al- phianen onderaan de ranglijst vertoe ven, leek dit vooral in de eerste helft van de ontmoeting aan de Heul, ge zien hun spel, geenszins het geval te zyn. Met felle open aanvallen pro beerden zij telkens de Alphia-achter- hoede uit elkaar te spelen. Alphia bleek technisch wel beter te spelen, maar in enthousiasme vergoedden de gasten zeer veel. Het duurde geruimen tijd voor de Hertog voor zijn elftal het eerste doelpunt wist te scoren (10), waar na de Gouderakkers spoedig gelijk maakten en zelfs uit een strafschop wegens te hard aanvallen nog voor de rust de leiding wisten te nemen (1-2). In de tweede helft betrad Gouderak het veld met een tweetal invallers en dit bleek een verzwakking voor de bezoekers te zijn. Alphia was nu heer en meester en het verwonderde niet toen de Hertog met een goed echot gelijk wist te maken (2—2). J. van •.'gmond gaf Alphia toen weer de lei ding, waarna W. de Jong met een keurige kopbal de zege veilig stelde (4-2). HET JEUGDVOETBAL. Naar wij vernemen zal het bestuur van de K.N.V.B. in de loop van de maand November het probleem van het jeugdvoetbal bespreken met de eerste klasse verenigingen. Naar men zich herinnert is het jeugdvoetbal op de bondvergadering, onlangs te Utrecht gehouden, ter sprake gebracht, waarbij van de zij de der eerste klasse clubs het stand punt werd ingenomen, dat deze aan gelegenheid bij de verenigingen zelf thuishoorde. OM DE GOUDEN ONAFHANKELIJKHETDSBEKER. De jaarlijkse wedstrijd tussen het Rotterdams elftal en de „rest van Nederland" met als inzet de gouden Ona hankelijkheidsbeker wordt Za- :erJag 10 November gespeeld, utawoi laq do s;eeid iputA Sinjaounuo van Spagta aanvang 14.30 uur. (Advertentie) RK AW—TYBB 3—3. Onze verwachting dat RK AW in de ontmoeting in Leidschendam gemakkelijk zou winnen is niet be waarheid. Na uiterste inspanning van de Leidschendammers is het ge lijk spel gebleven. Aanvankelijk speelde RK AW een goede party en bracht zij TYBB in moeilijkhe den, waaruit de Haarlemmers zich door een corner konden redden. Maar uit die hoekschop kwam toch een mooie aanval voor RK AW. Van der Sman, de goal-g^tter bij vori ge wedstrijden, zette voor, waarna Jan Hakkaart de kans kreeg en schitterend inschoot (10). Dan komt TYBB in de aanval en krijgt RK AW het zwaar te verantwoor den. Aanval op aanvai wordt door de verdediging afgeslagen, speciaal G van Dorp weet met succes in te grijpen, maar toch zet TYBB door en na 36 minuten is het de rechts binnen van der Vlugt, die na een doorgave van Frenegoot de gelijk maker scoort (11). Haarlem blijft in de aanval tot dat Piet Hakkaart naar vjren komt. Via de paal geeft hy met een schui ver aan RK AW weer de leiding 2—1. Ook na de rust is TYBB zeer ac tief. Hörters, de keeper van de Leid- schendamse ploeg, geeft goed werk te zien waarvoor hem herhaalde ma len applaus wordt gebracht. Hij was tenslotte de man, die RK AW voor de nederlaag heeft behoed. Piet Hak kaart weet de bal los te krijgen maar strandt ditmaal op buitenspel. Het werd corner en uit deze hoek schop komt via van Oosten voor RK AW het derde doelpunt (31). Weer is TYBB sterk in de aanval en blyft overwicht houaen. RK AW treuzelt met wegwerken en van der Vlugt maakt daarvan gebruik. De stand wordt 32 en na enige minu ten door dezelfde speler 33. Daar bleef het by. De verdere uitslagen waren: UVS 3—AW 2 1—3; De Jagers—AW 3 2—2; Soa—AW 4 2—0; BTC—AW 5 2—1; AWaQuick Steps 28; AWb—Quick Steps 51; AWcG j wedstrijd verloren heeft, een krani- DS 20; AWdValkeniers 12; i ge prestatie geleverd door van Wil- Vita Nostra—A We 2—5 GR. WILLEM—SJC 1—7 Na een tienjarige tussenruimte heeft SJC gisteren het oude contact tussen Gr. Willem hernieuwd. De onderlinge verstandhouding in deze ontmoeting was prima, de leiding goed en de resultaten voor SJC ver bluffend, niet alleen door het grote aantal doelpunten, doch ook door het snel en goed combinerend spel, waarop hun tegenstanders geen vat konden krijgen Ondanks de Noord- wijkers in de eerste helft tegen zon moesten spelen, kwamen zy direct in de aanval en werden de gasthe ren volkomen ingesloten en kon den zij zich alleen bepalen tot ver dedigen. Deze zware druk op het Gr. W.-doel duimde bijna 10 minu ten, toen de SJC'ers begonnen in te zien, dat als zij hun tegenstanders op een kluwen lieten zitten er voer hen geen doorkomen aan was, zo dat zij de tactiek gingen toepassen de Hagenaars meer naar het mid denveld te trekken, om daar met snelle open aanvallen het doel der thuisclub te gaan bestoken. Spoe dig hadden ze nu succes, doch het goede doelpunt van P. Vink werd afgekeurd door vermeend buiten spel Het bleek echter uitstel te be tekenen, want toen 18 min. was ge speeld moest de Gr. W.-keeper voor een hard schot van R. Groenenwoud zwichten (01) en enkele min. la ter zette dezelfde speler met een verraderlijke boogbal 02 in de uiterste hoek. Waren de Gr. W.'ers tot nog toe weinig aan het spel te Êas gekomen, nu kwamen zij, bljjk- aar geprikkeld door de achter stand, iets meer opzetten en dank zij de hulp van een SJC-speler kre gen zij in deze periode het enige doelpunt cadeau toen het spel een half uur oud was (12). Onver stoord bleven de SJC'ers echter het beste deel van het spel in handen houden waarbij 5 min voor rust G. Alkemade op beheerste wijze de stand op 1—3 bracht. In de tweede helft trachtten de Hagenaars, door alles op de aanval te zetten de rol len te doen draaien, doch de SJC- verdediging liet zich niet overbluf fen en spoedig was het weer een doorlopende beschieting van het gastheren-doel en op regelmatige wyze werd door G. Alkemade 1, P. Groenenwoud 1 en J. Groenen woud 2 de stand op 71 gebracht. SJC 2 behaalde in de thuiswed strijd tegen Alphen 2 een 44 ge lijk spel. de ranglijst staat, slechts met 10 te verliezen. Het enige doelpunt van de wed strijd, dat telde, werd na 25 minu ten spelen dooi de midvoor van Wilhelmus gescoord. Wel maakte j h: mus nog eenmaal een doel punt, maar dat telde niet, want de bal vloog in het net, een seconde na dat de scheidsr. voor de laatste maal gefloten had! Beide ploegen deden !r. deze wedstrijd niet veel voor el kaar onder. Wilhelmus speelde nog al nonchalant, waardoor het niet mogelijk was een behoorlijk over- vicht over de Voorschotenaren te wrijgen. En Rouwkoop profiteerde niet van de mogelijkheden, die dit spel gaf. Wilhelmu- was wel wat sterker, maar was niet schotvaardig, evenmin als Rouwkoop. Hoe het echter zij, de Rouwkoopploeg mag tevreden zijn over t resultaat, dat gistermiddag in Voorburg behaald werd. ROODENBURG—RIJSWIJK 5—2. Gelukkig weer eens een overwin ning voor de thuisclub (de tweede), alhoewel het begin van de wedstrijd niet zo'n grote zege voorspelde. Rijs wijk begon met zeer snelle aanvallen en menigmaal verkeerde de Rooden- burg-achterhoede in groot gevaar. Het was geen wonder dat de gasten na een half uur door hun midvoor van Dam de leiding namen (01). Gelukkig echter wist de thuisclub zich te herstellen en even later lag door Chauffour de gelijkmaker in de touwen (11). Na de hervatting liep de Rooden- burg-aanval veel gesmeerder en Monfils gaf zyn club spoedig de lei ding (21). Vijf minuten later werd het zelfs door C. v. d. Zeeuw 3—1, maar toen midvoor van Dam voor Rijswijk 32 scoorde, werd het toch nog even benauwd. Goede doelpun ten van Polanen met een kopbal (4 2) en van C. v. d. Zeeuw (52) brach ten de thuisclub in veilige haven. Wel gaf Rijswijk zich nog niet gewonnen, maar in de stand kwam geen veran dering en bleven de puntjes in Lei den. NEDERLANDS MILITAIR ELFTAL. In het kadei van net internationale militaire voetbalkampioenschap 1952 zal Nederland in een der voorronden op 26 October te Cairo uitkomen te gen Egypte. Uit de volgende spelers zal het Ne derlands militair elftal worden sa mengesteld: Gerberink (Enschede), Kouters (Excelsior '20), Meines (Frisia). Kammeyer (GVAV), Eggels (Lim- burgia), Klaassens (VW), Hendriks (Vitesse). Wielheesen (Vitesse), Ver munt (RBC). Stephan (Heracles). Willems (ADO) de Jong (Willem II), Röhring (HBS), Hoekema (Leeuwar den! en Kolkman (Go-Ahead). Op Woensdag 17 October wordt te Apeldoorn een oefenwedstrijd ge speeld tegen AGOW. HET OLYMPISCH VOETBAL- TO URNOOI. Op een der bijeenkomsten van de FIFA, dezer dagen te Londen gehou den, werd ook behandeld het rapport van de heer K J. J. Lotsy samenge steld naar aanleiding van zijn bezoek aan verschillende Finse voetbalvel den einde Augustus. Het rappori van de heer Lotsy werd volledig aanvaard hetgeen wil zeggen, dat er tijdens het Olympisch toumooi op. twee velden te Helsinki zal worden gespeeld en zo nodig op één in elk der volgende steden Kotka Lahti, Turku, Tampere, Kuopio en Vaasa. De maten der voetbalvelden zijn vastgesteld op 64.5 meter bij 102,5 meter. Dit zijn de maten van het voetbalveld van het olympisch sta- dioi in Helsinki, welke met het oog op de bestaande installaties op aller lei gebied onmogelijk konden worden vergroot. Het FIFA-bestuur heeft ge iend, dat alle velden dezelfde ma ten moeten hebben. TSJECHO-SLOWAKUE HONGARIJE 1—2. In de Tsjechische industriestad Wit- kowitz vond voor 40.000 toeschouwers de landenwedstryd plaats tussen Tsjecho-Slowakije en Hongarije, wel ke door de Hongaren met 21 werd gewonnen. De rust was ingegaan met gelijke stand, 11. In Boedapest kwamen de B-ploe- gen van beide landen tégen elkaar uit. Hongarije B won met 40. ZWEMMEN NATIONALE TRAÏNINGS- WEDSTRIJDEN TE GRONINGEN. LUGDUNUM—TEYLINGEN 2—1. Groen wit heeft het in deze ont moeting lang niet gemakkelijk gehad en vond in Teylingen een geduchte tegenstander. Reeds dadelijk ontspon zich 'n felle strijd met wisselende kansen en kwam het doel van Lugdunum soms onder hoogdruk te staan. Geleidelijk wist groen wit zich uit deze greep te bevrijden en beleefde ook het doel van Teylingen benauwde ogenblik ken. Uit een voorzet van Verhoeven kon Mizée goed inschieten en had de thuisclub de leiding. Vlak voor rust raakte van Wel geblesseerd en toen raakte van Wel geblesseerd maar te gelijkertijd werd de bal door Teylin gen ingeschoten (11). Na rust bleef de strijd geheel open en om beurten moesten beide verde digingen alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Toch ge lukte het de Roo uit een voorzet van Teeuwen de stand op 21 te brengen. Ondanks felle aanvallen van Teylin- ogen, hield groen wit stand en kwam helmus, dat ongeslagen boven aan slecht^ met de hakken over de sloot. WILHELMUS—ROUWKOOP 1—0. Rouwkoop heeft, hoewel het de Zaterdagavond vonden te Gronin gen nationale trainingswedstrijden plaats, waarbij enkele goede presta ties werd geleverd. Irma Schu macher won gemakkelijk de 1UU me ter vrije slag voor de dames en Hannie Termeulen werd tweede, maar moest haar uiterste best doen om voor Koosje Voorn van de Da- meszwemclub Noorderbad aan te tikken. De laatste noteerde een tijd van 1 min. 9.3 sec., haar beste per soonlijke prestatie, welke tot nu toe op 1 min. 9.6 sec. had gestaan en da teerde van Maart 1951. Bij de heren won Cor Hermsen hetzelfde nummer in precies 1 mi nuut, een voortreffelijke tijd, al is hij wel eens onder deze grens ge bleven. Op de rugslag viel geen strijd waar te nemen, noch bij de dames, noch bij de heren. Geertje Wieleman won in 1 min. 12.8 sec. en Jitse van der Veen zegevierde bij de heren in 1 min. 10.5 sec., een goede tyd, vooral indien men bedenkt, dat hij geen te genstander van formaat had. Op de 200 meter schoolslag dames was de strijd tussen Nel Garritsen en de 16-jarige Rika Bruins zeer span nend. De Rotterdamse zwemster tik te als eerste aan in de tijd van 2 min. 58.8 sec. en de Groningse zwemster deed er 0.2 sec. langer over Daar mede verbeterde Rika Bruins haar persoonlijk record, dat op 2 min. 59.2 sec. stond. Op de 400 meter vrije slag dames gaven Irma Schumacher en Geertje Wielema elkaar niets toe. De ver schillen op elke 25 meter waren zo gering, dat de beslissing op de laat ste baan zou moeten vallen. Maar ook op die laatste meters gaven bei de zwemsters alles, zodat de jury van aankomst geen verschil kon constateren en een dead heat het ge volg was. De tijd van beide zwem sters was 5 min. 26.8 sec., waarmede de Hilversumse zwemster nog 0.2 sec. van haar persoonlijk record af knabbelde. KAMPIOENSCHAPPEN WATERVRIENDEN Zaterdagavond werden in de Leid- se Overdekte de aangekondigde kampioenschappen van de Ned. Bond gehouden. Slechts op één num mer slaagde Leiden erin te zege vieren, n.l. op de 50 m. vrije slag heren, welk nummer gewonnen werd door B. Biesheuvel. De resultaten voor Leiden zijn: 25 m. schoolslag meisjes t/m 14 jaar: R. Kolderman 3e in 23 sec. 50 m. schoolslag dames: P. v. d. Linden 2e in 43.3. 100 m. rugslag heren: G. Dijkstra 2e in 1 25.4, 3e P. Bras 1.28. 200 m. schoolslag heren: 2e T. Plezier 3.05.6, 3e J. Lalau 3.20.7. 5 x 50 m. estafette dames vrije zwemwijze: 3. Leiden in 3.32.4. Tot slot volgde nog een waterpo- lo-ontmoeting tussen een A en een B-ploeg, waarbij laatstgenoemde na spannende strijd met 54 in de meerderheid bleef. Vermelden wij ten slotte een zeer geslaagd nummer figuurdrijven on der leiding van mevr. Kruisv. d. Waals. HANDBAL SVLV SVLV 1—Wings 2 3—7; SVLV 2—Deo 2 7—0; SVLV A— Wings B 80. (Advertentie.) Belgen werden met 8-1 geklopt IN HET HEYSEL STADION te Bru ssel hebben Ocwirk en zijn mannen gistermiddag een demonstratie van Weens voetbal gegeven, welke de 60 000 toeschouwers ongetwijfeld lang zal heugen. Voor rust konden de Belgen, hartstochtelijk aangemoe digd, de balans ongeveer in even wicht houden, ofschoon ze ook toen al in technisch en tactisch opzicht de minderen waren. Door volhardi ng, onstuimigheid en moed konden ze zelfs de leiding nemen en daarna de achterstand tot 12 beperken. Na de pauze werden ze echter to taal overspeeld door tegenstanders die niet slechts technisch verre su perieur waren maar ook veel snel ler. Toen ze nog drie doelpunten aan de score hadden toegevoegd, maakten de Oostenrijkers er een demonstratie van. Ze weefden hun subtiele combinaties over het hele veld, haarfijn samenspelend en tel kens weer zulk een perfecte chaamsbeheersing tonend in hun verbluffende schijnbewegingen, dat de Roodbaatjes er eenvoudig niet aan te pas kwamen en het publiek losbarstte in toejuichingen Dit show-voetbal werd van tijd tot tyd afgewisseld met vliegensvlugge aan vallen, waarbij de bal werd opge bracht met een gemak alsof er geen Belgische verdediging bestond. Dit leverde nog drie doelpunten op, maar als de Oostenrijkers het wer kelijk gewild hadden zouden ze ook de dubbele cijfers hebben kunnen halen. Men zag een homogene plo^g zonder zwakke plekken aan nel werk, een ploeg, die de reputatie van het Oostenrijkse voetbal eer aan deed en dié ook zeer sportief speelde, met uitzondering misschien van de rechtsback Roeckl, die af en toe tegen Mermans wel wat al te fors optrad. Bij de Belgen heeft kerper Boo- gaerts zich weinig te v?n< ij ten. H:ï verrichtte tal van fra.ue en gedurfde safes en bleef zich met de moed djr wanhoop te weer stellen onder h«-t aanhoudend bombardement van de Oostenrijkse -canonnier* De anJerc spelers kunne" terugzie r< op een goede eerste hejft. Maar na de rus!, moesten ze de wet van ce sterkste oncergaan en werden ze bij wijl an geridiculiseerd door sps.ers op wier, elegant en ge-dfinee ;i voetbal ze geen vat meer konden k-ygen. De wedstrijd Voor de aftrap werd een minuut stilte betracht ter nagedachtenis van Kanunnik Dessain, in leven presi dent van de Kon. Belg. Voetbalbond. De Belgen begonnen me de zoi i Je ogen en al spoed-g zetten d Oostenrijkers ten aanv-.l op he Foodbaatjes reageerden .rmiddelijk er brachten de strij 1 .ver op de Oostenrijkse helft. Na een fraaie of fensieve combinatie, waaraan Moer, Anoul en Mermans deelnamen, kwam Lemberechts in hev bezit vin de bal en zijn schot gaf de beroem de Zeman geen kans (1—0). Het leek trouwens alsof de bal in laat ste instantie door een Oostenrijkse schoen van richting werd veran derd. Nu volgde een periode, waarin de gasten duidelijk sterker waren. Zij drongen de Belgen terug op hun eigen helft met een zeer kort ge houden, zuiver combinatiespel maar toen Koerner II een prachtige kans had om gelijk te maken ging zijn schot over. Een kogel van Hubir werd door Boogaerts weggestompi Het Oostenrijkse overwicht in het veld werd af en toe onderbroker, door snelle Belgische stormlopen en Zeman kon een schot van de doorge broken Anoul slechts redden ten koste van een corner Telkens kwa men de Oostenrijkers terug en er entstonden hachelijke situaties voor het Belgische doel waar Huber en de sterk aanvallende spil Ocwirk juist naast schoten, terwijl een schot van Stojaspal, alleen voor Boogaerts gekomen, tot corner werd verwerkt. Aan de andere kant brachten ook de Belgen het tot een corner, na een kanjer van Mermans. De gelijkmaker ontstond in de 33e minuut uit een vrije schop, keurig door Stojaspal genomen. Huber liep snel toe, zette zijn hoofd onder de bal en Boogaerts werd kansloos ge slagen. Het overwicht der Oostenrykers bleef aanhouden, maar er was nog geen sprake van een eenzijdige strijd omdat de Rode Duivels verwoed partij gaven en van elke gelegenheid om te attakeren gebruik maakten Aan weerszijden werden hoekschop pen genomen zonder dat ze iets op leverden. In de laatste vijf minuten van de eerste helft werd de druk op het Belgische doel te sterk en na een waar bombardement te hebben doorstaan bezweek Boogaerts voor een schot van Stojaspal. die de bal oppikte nadat de Belgische keeper het leer uit een kogel van Koerner niet voldoende in zijn macht had kunnen krijgen. Na de rust trokken de gasten da delijk weer ten aanval, maar ander maal reageerden de Belgen, en zij waren het, die de eerste corner in deze speelhelft mochten nemen door dat Lemberechts het Happel zo moeilijk maakte, dat hij de bal over de outlijn plaatste. De Belgen hand haafden zich enige tyd op de Oos- tendijkse helft en Zeman moest herhaaldelijk in actie komen. Toen namen de withemden het spel weer in handen Ze voerden het tempo sterk op zonder dat dit afbreuk deed aan de zuiverheid van hun combi naties en vijf minuten na de her vatting werd een prachtige aanval over de rechtervleugel bekroond door een doelpunt van Huber (13). Nog gaven de Rode Duivels geen krimp en de strijd golfde op en neer. Maar de voorhoede der gasten kwam steeds beter op dreef en in de elfde minuut scoorde Ocwirk. Nog geen minuut later zorgde Stojaspal voor een vijfde doelpunt (15). De reacties van de Belgen bleven fel en de opbouw van hun aanvallen en uitvallen was vaak zeer verdienste lijk. Met schieten waren ze echter niet fortuinlijk, herhaaldelijk ging de bal juist over of naast, of werd in de handen van de zich prachtig limeter nauwkeurige combinaties en verbijsterende schijnbewegingen. En alhoewel zij niet de indruk maak ten van de score zo hoog mogelijk te willen opvoeren maakte Koerner toch in de 32e minuut met een kop bal een zesde doelpunt uit een cen ter van Melchior, nadat de Belgi sche verdediging totaal van de wijs was gebracht door listige switches en omschakelingen van de aanval. Tien minuten voor het einde bracht Moes bij een uitval van de Belgen het doel van Zeman in gevaar. Er ontstond een scrimmage waarbij de gastheren meer dan één schietkans kregen, zonder er echter van te profiteren. De Oostenrijkers deden het beter, hun aanvalvoorh'oede ra felde de Belgische verdediging uit elkaar en door toedoen van Mel chior en Hanappi werd het binnen een minuut 81. Toen de scheids rechter het einde floot waren zij nog steeds in het offensief. Frankrij. klopte Zwitserland met 2-1 In een door beide ploegen zeer snel en vooral fair gespelde wed strijd heeft Frankrijk een 21 ovcr- winnig op Zwitserland behaald, na bij rust met 20 te hebben voorge staan. De Engelse scheidsrechter Leafe behoefde slechts zelden in te grijpen, in feite had hij heel wat meer met de toeschouwers te stel len, die tot aan de krijtlijnen wa ren opgedrongen omdat ze op de tribunes geen plaats meer vonden, dan met de spelers. Het had heel wat voeten in de aarde voordat in de pauze althans het speelveld vol komen vrij was gemaakt. De Zwitsers waren het eerst 'fl de aanval en hadden pech toen hun linksbuiten Fatton in de achtste mi nuut ver buiten bereik van Vignal knalhard tegen de paal schoot. De Fransen waren de schrik spoed'g te boven, zy zetten een serie aan trekkelijke aanvallen op en namen in de 27e minuut de leiding door Doye, de bekende linksbinnen van Bordeaux. Acht minuten later moest Corrodi het leer voor -ie tweede opstellende Zeman geschoten. De I maal uit de touwen halen na een Oostenrijkers leefden zich nu uit in scherp schot van de Frause links een verbluffend spel van op de mil-1 buiten Grumellon. De Zwitsers lieten zich door deze achterstand niet ontmoedigen en probeerden de match in de tweede helft te forceren. Uit een snelle aan val kwam de bal acht minuten na de hervattng bij de rechtsbuiten Bal- laman, die de uitlopende Vignal ontweek en de stand op 12 brac.it. Daarna vochten zij hardnekkig voor de gelijkmaker en waren ze over 't algemeen ook een tikje sterker. Vignal kreeg althans in deze helft veel meer te doen dan zijn collega in het Zwitserse doel. Maar hoewel de Franse verdedigers alle zeilen moesten bijzetten konden zij de Zwitserse ofensieven toch steeds in laatste aanleg verijdelen, zodat in de stand geen verandering meer kwam. Met een gelijk spel zouden de Haantjes ongetwijfeld ook tevre den zijn geweest. ENGELAND—WALES Voor de wedstrijd tegen Wales Zaterdag 20 October a.s. te Cardiff is het Engelse elftal als volgt sa mengesteld: doel: Williams (Wol verhampton); achter: Ramsay (Tot tenham) en Smith (Arsenal); mid den: Wright (Wolverhampton), Bar- rass (Bolton Wanderers) en Dickin son (Portsmouth); voor: Finney (Preston Horth End), Thompson (Aston Villa), Lifthouse (Bolton Wanderers), Baily (Tottenham) en Medley (Tottenham). Reserves: Vaughan (Charlton) en Cockburn (Manchester United). Wat de Engelse ploeg aangaat, zij is op zes plaatsen gewijzigd sinds de match tegen Frankrijk. Smith, Barrass en Dickinson vervangen res pectievelijk Willis, Chilton en Cock burn, terwijl van de voorhoede al leen de links- en de rechtsbuiten zijn gehandhaafd Het trio Thomp sonLofthouseBaily komt in de plaats van MannionMilbumNas- sall. De keuzecommissie heeft dus wel met harde hand ingegrepen. Van de zes nieuwe spelers behoor den er vijf tot het Engelse team, dat dezer dagen in een interleague-wed- strijd een grote overwinning op de ploeg van de Ierse league behaalde. Alleen Thompson en Barrass zijn nieuwe „caps" alhoewel Barrass al eens in een officieuze landenwed- strijd tegen Wales heeft meege speeld.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6