Teylingen stond met 2-0 voor bij Uw shag dit pakje Na-Kaag begunstigd door prachtig najaarsweer Cor en Willem van Staveren, Van Wijk en Kraan wonnen weer MAANDAG 8 OCTOBER 1951 DE LEIDSE COURAN i TWEEDE BLAD PAGINA 2 In tegenstelling met vorige week was <iit nog eens een wedstrijd zo als men zelden ziet. Buitengewoon snel open spel werd te zien gegeven met zuiver plaatsen van beide elf tallen, vooral de eerste helft; na de rust zakte het tempo iets doch het was ten volle het aanzien waard Hoewel Teylingen voor de rust een nuttige 20 voorsprong had, wist Wilh. de achterstand in do tweede helft in te halen, waarmede beide elftallen tevreden kunnen zijn. Snel gaat het spel op en neer en wanneer de Teyl. linksbuiten keurig voorzet weet Zandbergen de bal op te vangen en schiet de bal voor de voeten van v. Elk, die on houdbaar inkogelt (10). Daarna zet Wilh. een spurt in, waar Teyl. haar handen aan vol heeft, doch de achterhoede met de keeper aan het hoofd, redt Ook de aanvallen van Teylingen zijn zeer gevaarlijk, doch de achterhoede blijft ook hier de baas. Eenmaal schiet v. Elk kei hard tegen de staander. Even later bij een mooi opgezette aanval van links komt de bal hoog voor het Wilh. doel, de keeper loopt uit en woorden, doch de keeper is gewel dig en retourneert alles. Bij het ne men van een corner door de links buiten van Wilh. is het de midvoor, die onhoudbaar inkopt (22). Nu gaat het om de winnende goal en Teyl. kreeg hier de beste kans van de dag toen de kleine Scholte alleen voor de keeper komt, maar na een zacht rollertje raapt da keeper de bal eenvoudig op. De uitslagen van wedstrijden ge speeld in de Zaterdagcompetitie van de KNVB, luiden: District West II, 3e klasse A: Die HagheMonster 03; Excelsior P Zwaluwen 01; Noord wijkQuick Boys 14; Ter LeedeCSVD 61; ARCRijnsburgsche Boys 02. 4e klas A: Lisser BoysLeiden 2—2; Sportlust '46—RCL 4—1; VOG 'sGravenz. 13; VWSWoerden 4—0; RAS—SVOW 8—0. DSO versloeg Meerburg met 2-1 /"\OK IN DE DERDE uitwedstrijd heeft Meerburg een nederlaag moe- ten incasseren, alhoewel de uit slag deze middag evengoed anders om had kunnen zijn, daar Meerburg op een uitstekend gespeelde wed strijd kan terugzien, doch vrouwe Fortuna was deze middag niet aan haar zijde. Wogen voor de rust bei de elftallen tegen elkaar op, na de rust had Meerburg verreweg het be ste van het spel en was voortdurend in de aanval, doch de doelpunten, die verwacht werden, bleven uit, en de enig gescoorde goal van Meerbu rg ontstond uit een penalty geno men door Theo Zandbergen. In de eerste speelhelft zien wij beide elftallen om beurten aanval len en is er van een bepaald over wicht geen sprake. Vooral de DSO- wil de bal wegstompen, doch juist i verdediging blijkt trapvast te zijn springt v. Elk boven alles uit en kopt over de keeper in doel (20). Na de thee is de eerste aanval voor Teyl, doch de keeper keert de bal. Bij een aanval van Wilh. blijft de Teyl. achterhoede rustig toezien, de keeper loopt uit zijn doel en de bal wordt juist over hem heen ge kopt in 't lege doel (21). Dit gaf blijkbaar Wilh. weer meer moed en Teyl. krijgt het zwaar te verant- Advertentie.) en ook de middenlinie is voor haar taak berekend .Er wordt in deze pe riode door de DSO-ploeg hard, doch volkomen fair gespeeld. Na onge veer 20 min. spelen is het eerste succes voor DSO, wanneer uit het middenveld een lange pass gegeven wordt naar de linksbuiten, die de bal keurig voor het doel brengt, al waar de rechtsbinnen klaar staat om de bal onhoudbaar voor keeper Pelk in het Meerburg-doel te schie ten (10). Dit doelpunt inspireert de DSO-spelers tot nog harder wer ken en in de 35ste minuut van de eerste speelhelft ontstaat weer een doelpunt, als bij een scrimmage voor het doel de midvoor intrapt (2—0). Na de rust blijkt al dadelijk, dat trainer Binsbergen een hartig woordje met de Meerburgjongens gesproken heeft, want nu heeft Meerburg het beste van het spel en geven alle spelers zich tot het uiter- GDALFC 3—0 ALPHENHBC 1—1. De wedstrijd begon met een Al phens overwicht, maar van de aan vallen ging zo weinig kracht uit, dat het niet viel te verwonderen, dat de matige defensie der gasten telkens wist in te grijpen. Na ongeveer een half uur spelen wist Groeneveld zich na hard werken vrij te spelen en hard in te schieten (10). Fel kwamen de gasten daarna in de aanval en doelman Britsemmer moest er nog al eens aan te pas ko men mede doordat de spil van Al phen Dijkman de middenvoor nog al eens liet gaan. In de tweede helft zetten de gas ten een offensief in, dat de Alphen- achterhoede bergen werk bezorgde. Het werd duidelijk, dat deze druk niet zonder resultaten voor de gasten kon blijven en na een kwartier spe len was het de midvoor, die met een keihard schot scoorde (11). Toen scheidsrechter Bronkhorst voor de laatste maal floot bleek de tijd nog niet verstreken te zijn, daar beide grensrechters er hem op we zen, dat er nog twee minuten ge speeld moest worden. Opnieuw wer den de spelers opgesteld en de twee minuten uitgespeeld zonder dat er wijziging in de eindstand werd ge bracht. RIJSWIJK—R.K.A.V.V. 0—3 Op een ideaal veld, met schitte^ rend weer en een enorme belang stelling heeft RKAVV gisteren een 40 overwinning behaald op Rijs wijk, die dit seizoen naar de derde klasse is overgestoken. Reeds dade lijk ontkwam Rijswijk aan een groot gevaar. Keeper van Kampen liet de bal vallen, maar een ijlings toege schoten speler kon nog juist het ge vaar keren. De bal ging toen naar het AW-doel, waar Hörters klaar stond en de aanval brak. Door vlug spel komt AW weer aan bod en met een buitengewoon keurig schot geeft van der Snvan aan AW de leiding. Rijswijk komt nu in actie en het spel werd verplaatst naar de AW helft. Herhaalde salvo's van Rijswijk gaan over of langs de palen Tot aan de rust komt geen verande ring in de stand. Na de pauze zün de zwart-groenen wat meer beweeglijk hoewel zij toch niet die vaardigheid bezitten als de Leidschendammers. die ditmaal uit muntten in vlugheid en juist plaat sen. Door flink open spel blijven de rood-witten in het bezit van de bal. terwijl de backs de aanvallen van Rijswijk steeds wegwerken. Daar door kreeg Rijswijk geen kans. Uit een corner komt het tweede doel punt voor AW v. d. Sman zet voor en Frans Hakkaart loopt toe kopt het leer met een zwierige zwaai in het net. Rijswijk weet zich enige heel goede kansen te scheppen, maar weer is het de verdediging van AW. die alles afslaat. Leidschendam blijft de sterkste en als Piet Hakkaart met de bal optrekt en de Rijswijkers keurig omspeelt, geeft hij op het juiste moment over naar v. d. Sman die met een harde pass het derde doelpunt scoort. Nog een laatste po- \ging van Rijswijk maar zij kreeg geen kans. v. d. Sman schoot ten laatste nog in het net, maar de scheidsrechter had juist» gefloten voor hands, zodat dit doelpunt niet toegekend werd. Ook de andere elftallpn hebben ied werk geleverd. Hun uitslagen aren: RKAW 2Laakkwartier -2: RKAW 3—Duno 5—1; RK AW 4—WVS 12—0; RKAW 5— Doa 3—2; Kranenburg—RKAW 6 4—2; Graaf Willem Vac—RKAW b 51Wilhelmus—RKAW c 0—3; RKAW d—Vita Nostra 1—2; RK AW d—DHL 10—0 LFC heeft in Loosduine'n haar tweede nederlaag geleden, niet om dat GDA beter spel vertolkte, doch het geluk, hetgeen LFC ook deze middag weer miste, was geheel aan haar zijde. Voor de rust was LFC steeds in de meerderheid. Vele scho ten werden gelost doch de keeper had volgens veler mening tegen LFC juist zijn dag. P.ust ging in met stand 00. Na de rust had GDA na 10 min. spelen succes. Missaar onderschepte een hoge bal, die hem uit de handen werd gekopt (1—0). Fel zat LFC er' nuten daarvoor had Blauw Zwart de ste. Prachtig en snel wordt er nu gecombineerd en heeft de verdedi ging van DSO het zwaar te verant woorden Aanval op aanval wordt ondernomen, doch niets wil lukken en suces blijft uit. Hoe of er in deze periode ook geschoten wordt, de DSO-keeper is niet te passeren. Bij een der vele aanvallen zien wij Theo Zandbergen keihard tegen de lat schieten. Ongeveer 15 min. voor het einde maakt één der achterspe lers van DSO hands in het beruchte gebied en de zeer goed leidende scheidsrechter geeft penalty, die be nut wordt (21). Alles wat Meer burg is trekt nu naar voren om nog een gelijk spel te forceren, doch heel DSO staat in de laatste 5 min te verdedigen, zodat met deze stand het einde komt van deze spannende en fair gespeelde wedstrijd. BLAUW In een aantrekkelijke wedstrijd waarin het spel op goed peil stond heeft Blauw Zwart gistermiddag op eigen terrein een 4r—1 overwinning behaalde op Roodenburg, dat tot de laatste minuut moedig en sportief tegenstand bleef bieden en dat wel licht een beter resultaat had kunnen behalen, als de voorhoede wat schot- vaardiger was geweest. Niet één maal wist de Leidse voorhoede, die toch vaak verrassend snelle aan vallen deed, doelman van Leeuwen te passeren. Het ene tegenpunt werd nog gescoord door de linksback van Blauw Zwart. N. v. Leeuwen, die de bal op de doelman wilde terugspelen en dat op zodanige wijze deed, dat de keeper er met de beste wil van de wereld niet bij kon. Dat was in de 21e minuut. Vijf mi- toen op, doch wat v. Meteren Sira ook probeerden, succes bleef uit. GDA voerde de stand inmiddels op tot 30, hetgeen zeer geflatteerd was, doch waarmede LFC tenslotte genoegen moest nemen. leiding genomen met een kogel van P. van Rhijn, die juist voor de val lende Roodenburg-doelman opwipte en in het net terecht kwam. Talloze harde en gevaarlijke schoten had deze Leidse doelman, die menigmaal OOST-DUITSLAND VOOR WAARDELIJK TOEGELATEN Blijkens een door het bestuur van de FIFA uitgegeven communiqué is Oost-Duitsland voorwaardelijk toe gelaten tot het lidmaatschap van de internationale federatie. West-Duitsland is reeds lid van de FIFA. een applausje kreeg van vriend en tegenstander, weten te keren. Deze effectbal was hem echter te machtig. Het bleef geruime tijd 1—1. Blauw Zwart demonstreerde een meerder heid, er werden door de Wassenaar- ders echter enkele kansen gemist en voor 't overige bleek het zeer moei lijk de Leidse doelverdediger te ver rassen. In de 40e minuut echter werd de stand 21. L. van Veen, die de bal langs de rechterbuitenlijn ver opbracht gaf een afgemeten voorzet die door Raaphorst werd ingeschoten In de resterende enkele minuten scoorde Blauw Zwart nogmaals. Een kogel van Noordover werd door de doelman van Roodenburg half ge stopt en Piet van Rhijn was er snel bij om het leer in het doel te wer ker.. Met een betrekkelijk veilige 31 voorsprong voor Blauw Zwart werd de tweede helft begonnen. Rooden burg kwam meer in de aanval dan in de tweede helft. Er werd door de Leidenaars vaak zeer goed en snel gecombineerd, maar de Blauw Zwart achterhoede was niet gemakkelijk te passeren. In de 38e minuut kwam het enige doelpunt van de tweede helft tot stand. P. van Rhijn en N. va-n Leeuwen, die met Ruygrok van plaats had verwisseld, speelden goed samen. P. van Rhijn kreeg de bal en kogelde onhoudbaar in (4—1) Roodenburg bleef doorvechten tot de laatste minuut. Ook het Leidse doel kwam nog enkele malen in ge vaar, maar gedoelpunt werd er niet meer. WARMUNDA—LUGDUNUM 1—1. Er was sfeer op en om het veld. Lugdunum trad met twee invallers aan tegen Warmunda, dat met één invaller speelde. Direct vanaf de aftrap is de strijd levendig en zijn het voornamelijk de gasten, die het tempo aangeven, daarbij aan de Warmunda-verdedi- ging handen vol werk gevend. Reeds direct blijkt, dat deze linie het sterk ste deel der Warmonders is. De druk der gasten houdt aan, doch voorlopig geeft alleen de cor nerverhouding uitdrukking aan hun meerderheid. Deze, goed genomen, brengen echter geen resultaat en ook Warmunda poogt ijverig om het doel der gasten te benaderen met als enig resultaat een corner, die wordt weggewerkt. In de 22e minuut komt dan het eerste verdiende doelpunt van Lug dunum als Mizee de bal uit een cor ner keurig voorzet, waar De Roo een effectvol schot inzendt wat keeper Rijnbeek verrast (01). Niet ontmoedigd trekt daarop War munda ten aanval waar de bal van rechts naar links wordt gespeeld en v. Winsen een schietkans krijgt. Zijn hard schot wordt echter door keeper Oudshoorn fraai gekeerd. De par tijen komen thans vrijwel in even wicht. Aanvallen worden snel uit gevoerd en bij een dezer aanvallen tikt Van Winsen de bal dan naar zijn broer, die zijn vrijheid benut met een hard schot in de rechter bene denhoek waarnaar Oudshoorn ver geefs grijpt (11). Dit doelpunt sti muleert beide ploegen tot nog gro tere prestaties. Lugdunum met goed samenspel. Warmunda met snelheid, een wapen, waarmede zij inderdaad de balans tot aan de rust in even wicht houdt. Na de thee volgt een duidelijk overwicht van de thuisclub, waarbij de Lugd.-achterhoede alle zeilen moet bijzetten om de stand ongewij zigd te laten. We noteren een goed schot van Witteman tegen de lat en een goed geplaatste bal van v. Seg- gelen, die echter geen genade vindt bij keeper Oudshoorn. Als tenslotte Ludunum het spel wat weet te ver plaatsen moet ook Rijnbeek zijn kunnen nog eens tonen, doch, goed gesteund door de Warmunda-defen- sie, weten zy verder onheil te voor komen. Daar ook de voorwaartsen van de thuisclub geen kans zien om de hechte defensie te doorbreken komt dan onveranderd het einde van deze snelle en prettige wedstrijd. SJC—DCO 3—0 Voor het eerst in deze competitie kwam SJC met een volledige opstel ling in het veld, met het resultaat een bemoedigende en verdiende 30 zege op het bezoekende DCO, dat door het sublieme werk van hun doelman voor een veel zwaardere nederlaag is behoed. Het tempo, waarmede de Haar lemmers deze wedstrijd inzetten was verrassend en bracht hen direct in de aanval, doch dank zij het goede ingrijpen van Hoogervorst cs. kon den zij het niet verder brengen dan enkele hoekschoppen, welke geen direct gevaar opleverden. Na deze eerste druk te hebben doorstaan, brachten de SJC-ers van lieverlede meer evenwicht in het spel, met het gevolg een afwisselend zeer snel spel, hetwelk van beide verdedigin gen de uiterste krachtsinspanning vergde. Na 10 min. spelen bleek dat DCO het hoge tempo niet meer kon volhouden en begon SJC met goed verdelend spel over beide wenken de toon aan te geven. Als er 16 min. gespeeld is, kogelt Jan Groenen woud onhoudbaar 10 in de tou wen. Toch bleven de gasten goed volhouden en kreeg het grote aantal toeschouwers een aantrekkelijk spel te zien, doordat beide partijen nu vrijwel tegen elkaar waren opge wassen, met dit verschil, dat de aan vallen van SJC gevaarlijker waren. Als 6 min. voor rust de Haarlemse verdediging in een moeilijke situa tie te zacht op de doelman terug speelt, is Gé Alkemade hun te vlug af en bracht de stand op 20, met welke stand de eerste helft werd besloten .De tweede helft bracht een Tot op de laatste wedstrijden van het zeilseizoen, de traditionele Na- -Kaag-wedstrijden, hebben Holland se zeilers elkaar opgezocht en dit maal wel in zeer grote getale. Nog nimmer is een Na-Kaag zo druk be zet geweest als dit jaar en dat be wijst overduidelijk, hoe de strijd tussen de vele rivalen op het water in geanimeerde kamp tegenover el kaar komend steeds weer interessant te noemen is. Het Kaag-bestuur had ditmaal nog voor een verrassing gezorgd door in de grote wedstrijdklassen de deelne mers in te delen naar gelang van hun prestaties, dit jaar op onder scheidene wedstrijden behaald. Daar door was men tot 'n indeling geko men in 'n A- en een B-klasse voor de Draken en de Regenbogen, hetgeen de deelname en de strijd tussen min der geroutineerde zeilers of zeilsters, die over minder goede schepen be schikken, ditmaal ook zo aantrek kelijk mogelijk maakte. In de 12M2 Sharpieklasse won Jac. Kraan Zaterdagmiddag en Zon dagmorgen, zodat hij zich zelfs de weelde kon veroorloven in de laatste race op te geven, In deze laatste wedstrijd kreeg toen een ander de kans op de zege en deze werd door Guldemond met beide handen aan gegrepen. Met twintig deelnemers in de Val kenklasse A was de strijd om de eerste plaatsen zeer hevig. Zo kwa men er zelfs drie winnaars in de drie races, Zuiderbaan, van Tienho ven en van Helvert, met de tweede als winnaar van de hoofdprijs. In de Regenboogklasse A toonde Cor van Staveren wederom zijn goe de vorm door zijn prestatie van de Na-Braassem te herhalen en beslag te leggen op de eerste prijs De Ha genaar J. C. v. d. Velde bezette met zijn Duke de tweede plaats achter de Oudeweteringer en Hofland uit Rotterdam, die de extra Regenboog- prijs had veroverd voor de beste prestaties in de wedstrijden van Braassem, Kaag week, Sneekweek, Westeinder en de Maas, bezette hier de derde plaats. De strijd in de Drakenklasse om de eer der overwinning zette Zater dagmiddag uitstekend in. W. van Duyl was zijn rivaal van Wijk weer de baas en wij spinden ons al op het verloop van de wedstrijden op Zon dag. Jammer genoeg ontbrak toen van Duyl, zodat de strijd niet verder werd uitgevochten. Van Wijk won gisteren de tweede race en legde daarmede beslag op de eerste prijs, omdat hij de beste resultaten in twee van de drie wedstrijden had gele verd. Koos de Jong ondervond ditmaal meer tegenstand in de Olympiajol- lenklasse. Zaterdagmiddag gaf hij reeds op wegens een aanvaring met J, Verkuylen, die daarmede een goe de voorsprong behaalde. Gisteren werd hij voorts eenmaal tweede en eenmaal vierde, de Jong eerste en derde, maar bleef daarmede vijf pun ten op Verkuylen ten achter. In de Pampusklasse werd de kam pioen W. van Staveren weer drie maal eerste, zodat hij zijn titel niet ten onrechte verdiend schijnt te heb ben. In de 16 M2 Eenheidsklasse won H. Schmitz ditmaal voor van Dijk en de 12 Voetsjollenklasse werd een zege voor B. P. Hageman, terwijl in de Jeugdklasse, die ditmaal niet min der dan negen deelnemers telde, A. v. d. Brink als overwinnaar te voor schijn kwam. De Jeugdklasse is op de zeilwed strijden geen experiment meer, maar ditmaal was het voor De Kaagver eniging zelf toch wel het geval, want de voorzitter van De Kaag, de heer L. v. d. Steen, heeft het laatste jaar verschillende jongelui ingewijd in de geheimen van de zeilspori Voor de tien deelnemers aan de cursus slaag den er vijf, waarvan er gisteren drie mee zeilden. Vooraf kregen ze nog de laatste instructies over het wed strijdzeilen zelf en daarna vingen de wedstrijden aan. Bij grotere deel name ligt het in de bedoeling ook een indeling te maken naar leeftijds verschil, want tot 18 jaar kan men in de jeugdklasse zeilen, hetgeen geen partij is voor jongens en meisjes van 10 a 13 jaar. De uitslagen van Zaterdag zijn: 12 M2 Klasse: 1. Jac. Kraan, 2. D. Kraan, 3. W. G. Jungschlager, 4. A. F. Leemans. Valkenklasse A: 1. Ir. F. Zuider baan, 2. J. C. van Tienhoven, 3. G. Jongeneel, 4. E. J. Hoppe, 5. Mevr. C Joustra-van Gooi. Idem B: 1. W. Engelhard, 2. A. Ny- man Jr., 3. P. Velthuys, 4. J. van As- selt. Regenboogklasse A: 1. C. van Sta veren, 2. J. Hofland, 3. J C. v. d. Velde, 4. L. de Wit. Idem B: 1. T. van Triet, 2. Leen Tol Jr., 3. W. Abelsma, 4. K. J. Tol. Olympiajollenklasse A: 1. J. Ver kuylen, 2. W. v. Noordt. Idem B: 1. Blatter, 2. F. Eckenhuy- sen Smit, 3, J. v. Eek Jr., 4. D. de Kat. Vrijheidsklasse: 1, Ed. R. Freeh Jr., 2. A. de Wit, 3. J. v. Dijk, 4 G. J. L. Jansen. Drakenklasse A: 1, W. P. v. Duyl,, 2. G. van Wijk, 3. Dr. J. Blickman, 4. H. W. v. d. Steen. Idem B: 1. F. E. Duerr, 2. F. L. Plantenga, 3. E. Nederveen. 16 M2 Eenheidsklasse: 1. J. P. van Dijk, 2. H. Schmitz, 3. N. Both Jr., 4, T. H. v. d. Honert. Pampusklasse: 1. W. M. v Stave ren, 2. J, P. Damme, 3. B. Ouwer kerk, 12 Voetsjollenklasse A: 1. F. J. Brinkmann, 2. Idem B: 1. A. W. Reyers, 2. P. Freeh Jr., 3. R. v. Asten, 4. M. Co- sijn. Jeugdklasse: 1. Nico Jan Jonker, 2. Jan Romke de Vries, 3 A. v. d. j Brink, 4. Henk van Essen. De uitslagen van Zondag zijn: J 12 M2 klasse: Ochtend: 1. Jac. j Kraan, 2. D. Kraan, 3. Jungschlager, I 4. Metzelaar; middag: 1. W. Guide-1 mond, 2. Metzelaar, 3. D. Kraan, 4. i A. Laagveld. Valkenklasse A, ochtend' 1. vanj Tienhoven, 2. mevr. C. Joustra-van Gooi, 3. ir. Zuiderbaan, 4. Hoppe, 5. Goudriaan; middag: 1. Van Helvert, 2. mevr. C. Joustra-van Gooi 3. Hop- j pe, 4. Zuiderbaan, 5. Snijders. Idem B: ochtend: 1. Nijman, 2. En gelhard, 3. A. Brinks jr., 4. mej. v. d. Mandele, 5. mevr. J. v. Weezen- beek-Schouten; middag: 1. Nijman, 2. Engelhard, 3. mej. v. d. Mandele, 4. v. d. Zwaan. Regenboogklasse A, ochtend: 1. C. v. Staveren, 2. L. de Wit, 3. v d. Vel de, 4. Hofland; middag: 1. v d. Vel de, 2. Hofland, 3. de Wit, 4. C, van Staveren. Idem B, ochtend: 1. T. v. Triet, 2. Abelsma, 3. v. d. Zaal, 4. Couwen- berg; middag: 1. Abelsma. 2. Leen Tol Jr., 3. K. Tol, 4. v. d. Bas. Olympiajollenklasse A: ochtend: 1. Stoutenbeek, 2. v. Noordt, 3. de Jong; middag: 1. de Jong, 2 Verkuy len, 3. Stoutenbeek. Idem B: ochtend: 1. v. Eek jr., 2. Dinger, 3. Eckenhuysen Smit, 4. de Kat; middag: 1. Blatter, 2. de Kat, 3, Engelhard, 4. Eckenhuysen Smit Vrijheidsklasse: ochtend: 1. van Dijk, 2. de Wit, 3. Freeh Jr.; middag: 1. de Wit, 2. van Dijk, 3. Jansen, 4. Schakenbos. Drakenklasse A: ochtend: 1. v. d. Steen, 2. Dudok v. Heel, 3. Klomp Jr., 4. van Wijk; middag: 1. v. Wijk, 2. Bakker, 3. Hofkes, 4. Dudok van Heel. Idem B: ochtend: 1. Buys. 2. Duerr, 3. Plantenga; middag: 1. Nederveen, 2. Buys, 3. Plantenga. 16 M2 Eenheidsklasse, ochtend: 1 Both Jr., 2. Schmitz, 3. van Dijk, 4. van Eyk; middag: 1. Schmitz, 2. van Dijk ,3. Both Jr.j 4. v. Eyk. Pampusklasse, ochtend: 1. W. v. Staveren, 2. Zaayer, 3. Volker Jr. 4. Damme, 5. Ouwerkerk: middag: 1. van Staveren, 2. Volker Jr, 3. Dam me. 4. Ouwerkerk, 5. Zaayer. 12 Voetsjollenklasse A. ochtend: 1. Hagemen, 2. Nederburgh, 3 Herfst; middag: 1. Hageman, 2. v. Eek, 3. Nederburgh. Idem B: ochtend: 1, Reyers, 2. Freeh Jr., 3. v. Asten, 4. Cosijn, 5. Bergmans; middag: 1. de Zaayer, 2. Cosijn, 3. v. Asten, 4. Freeh Jr. 5. Klaassens. Jeugdklasse: ochtend: 1. A. v. d. Brink, 2, Jonker, 3. Ab. v. d. Steur, 4. Blok; middag: 1. v. d. Brink, 2. Blok, 3. Jonker. De resultaten van de twee beste wedstrijden van de drie gezeilde gol den voor de hoofdprijzen, waarvan de uitslagen als volgt zijn: 12M2 Sharpieklasse: 1. Jac. Kraan 51 pnt., 2. D. Kraan 39 p., 3. W. Gul demond 35 p., 4. W. G. Jungschlager 31 p., 5. J. Metzelaar 30 p. Valkenklasse A: 1. J. C. v. Tien hoven 57 p., 2. ir. H. F. Zuiderbaan 53 p., 3. mevr, C. Joustra-van Gooi 50 p„ 4. Th. v. Helvert 40 p., E. J. Hoppe 40 p. Idem B: 1. A. J. N. Nijman Jr. 51 p., 2. W. Engelhard 45 p.. 3 mej. A. E. v. d. Mandele 28 p., 4. P. H W Velthuys 27 p. 5. J. van Assels 24 p. Regenboogklasse A: 1. C. van Sta veren 42 p., 2. J. C. v. d. Velde 32 p., 3. J. Hofland 30 p., 4. L. de Wit 26 p! Idem B: 1. T. van Triet 40 p2 Abelsma 34 p., 3. Leen Tol Jr. 28 p. Olympiajollenklasse A: 1. J. Ver kuylen 27 p., 2. J. de Jong 22 d., 3. W. Stoutenbeek 22 p. Idem B: 1. J. Blatte 43 p.. 2. J. van Eck Jr. 34 p., 3. F. Eckenhuysen Smit 28 p., 4. D. de Kat 24 p. Vrijheidsklasse: 1. A de Wit 41 p 2 J. van Dijk 41 p., 3. Ed. Freeh Jr. 37 p., 4. G. J. L. Jansen 23 p Drakenklasse A: 1. G. van Wijk 40 p., 2, Dudok van Heel 40 p3. H W v. d. Steen 33 p., 4. S. Bakker 25 p. Idem B: 1. F. J. Buys 28 p., 2. F. E. Duerr 28 p., 3, E. Nederveen 24 p. 16 M2 Eenheidsklasse: 1. H. Schmitz 54 p., 2. J. P. van Dijk 51 p. 3. N. Both Jr. 50 p., 4. Th v Eyk 34 p., 5. T. H. v, d. Honert 32 p. Pampusklasse: 1. W. M. van Sta veren 56 p., 2. A. Volker Jr 44 p.. 3. J. P. Damme 36 p., 4. P. J. Zaayer p. 5. B. Ouwerkerk 30 p. 12 Voetsjollenklasse A: 1 B P Hageman 39 p., 2. F. J. Brinkmann 25 p., M. A. Nederburgh 23 p. Idem B: 1. A. W. Reyers 49 p., 2. P. Freeh Jr. 37 p., 3. M. C. F. J. Co sijn 31 p., 4. R. van Asten 30 p., 5. D. de Zaayer 27 p. Jeugdklasse: 1. A. v. d. Brink 42 p., 2. Nico Jan Jonker 35 p., 3. Reyn Blok 23 p., 4. Jan Romke de Vries EXTRA REGENBOOGPRIJS. Om de animo onder de Regen boogzeilers voor de wedstrijden te vergroten en aan te moedigen werd in 1949 op initiatief van Hans v. d. Velden besloten een extra Regen- boogprijs te doen verzeilen op de wedstrijden van de Westeinder, de Braassem, de Kaagweek, de Sneek week en de Maas. De Rotterdammer J. Hofland won dit jaar deze prijs met 287 pnt. 2. v. d. Velde 270 p., 3. C. van Staveren, 4. Bergsma, 5. Sieverts. Aan de zeilersmaaltijd, Zaterdag avond in de Kaagsociëteit gehouden, werd deze prijs door de voorzitter van De Kaag, aan de heer Hofland uitgereikt overduidelijk overwicht van de SJC-ers en werden de gasten ge dwongen voor het grootste gedeelte een verdedigend spel te spelen, waarbij zij nogal eens trachtten het spel te forceren; de scheidsrechter hield echter de teugels in handen en strafte iedere overtreding onverbid- dellijk af. Na het nemen van een se rie hoekschoppen kopte Jan Groe nenwoud na 20 min. spelen op ver dienstelijke wijze 30 in het vijan delijk doel. In de resterende tijd bleef de bal meestal voor het gas- tendoel, doch hoe SJC ook schoot steeds voorkwam de gastenkeeper, soms op wonderlijke wijze, verdere doelpunten. Het 2e elftal bracht een 22 uit slag mee uit de ontmoeting tegen Lugdunum II. CONCORDIA—WSB 2—1. Deze wedstrijd werd voor de Bavo-mensen een grote desillusie. Dat het moeilijk voetballen was op het kleine Concordia-tererin was be kend doch dat een nederlaag zou ge leden worden was toch niet ver wacht. Reeds direct neemt WSB het initiatief en is verschillende malen achtereen voor het Hillegomse doel. Na 8 minuten heeft de VVSB-mid- voor, Van Gijlswijk, reeds succes als de Concordia-keeper de bal laat glippen (01). Concordia komt hier na opzetten, doch WSB blijft voor lopig het initiatief behouden. 10 mi nuten voor de rust weet Concordia gelijk te maken als de linksbuiten uit een voorzet intrapt (11). Na de rust krijgt de Concordia- keeper handen vol werk, terwijl zijn collega in het WSB-doel sporadisch bezocht wordt. Van Gijlswijk zien we uit een inzet juist naast koppen. Ook verschillende schoten werden afgevuurd, doch alle waren ze een próoi voor de prima spelende Con- cordia-doelman. Wanneer dan we derom een der WSB-aanvallen is afgeslagen, trekt Concordia ten aan val, de linksbuiten lost een schot, waarbij de bal door een der VVSB- backs jammer genoeg van richting werd veranderd, waardoor Concordia de leiding kan nemen (12). Hierna is WSB niet meer van het Concor- dia-doel weg te slaan, met zg. vuur pijlen en uittrappen weet deze laat ste tot het einde toe een kostbare voorsprong te behouden. Het spel van Concordia had zeer weinig om het lijf. WSB speelde geen beste wedstrijd, doch stond in techniek ver boven de Hillegommers. OUDEWATER—ALPHLV 2—3. Hoewel Alphia de beide punten wist weg te halen bij Oudewater was vriend en vijand het er wel over eens, dat de Öranjehemden hier mede meer gekregen hebben dan waar zij, gezien het vertoonde spel, recht op hadden. Het was Rijsdam, die zijn elftal de leiding gaf (01), maar spoedig lag de bal achter Kra mer in het net, waardoor de stand weer gelijk was (1—1). Enkele se conden voor de rust in ging wist de Hertog Alphia opnieuw de leiding te geven (12), tegen welk doe'punt Oudewater later protest aantekende i daar de tijd van de eerste speelhelft volgens Oudewaters grensrechter j reeds verstreken zou zijn geweest. In de tweede helft kwam de thuisclub fel opzetten en slaagden zij er in door hun rechtsbuiten de stand opnieuw gelijk te maken (22). Beide partijen berustten reeds in deze puntenverdeling toen in de laatste minuut van de strijd W. de Jong van verre afstand een schot loste, dat tot ieders verwondering nog doel trof en waardoor Alphia nog juist de punten in bezit wist te nemen (23). LISSE—ROUWKOOP 6—0. j De Lissenaren hebben op een I zwak spelend Rouwkoop een klin kende overwinning behaald. Een aanwinst was het opstellen van Meyer als midvoor, welke in deze wedstrijd zeer verdienstelijk heeft gespeeld. Zijn spel verdelen was aan de behoorlijke Kant en mede doordat hij drie doelpunten voor zijn rekening nam, is de producti viteit van de voorhoeae er wel be ter op geworden. Bij de allereerste aanval op het doel der bezoekers nam Lisse de leiding door een ver schot van Meyer De oezoekers gin gen hierna tot het offensief over, maar de Lisse-verdediging had niet al te veel moeite om het gevaat to bezweren. Linkbuiten v. d. Voort was steeds snel met zijn aanvallea en al spoedig profiteerde Mtyer hier van door met een kopbal de voor sprong voor Lisse te vergroten, ter wijl Vrijburg zijn zwoegen beloond <.ag met het derde doelpunt, via de paal vloog het leder in het uiterste hoekje 30. De spanning was er in de twee helft al spoedig uit, toen Meyer met een kopbal uil een co»- ner er 40 van maaKte. Doeim-m Ruigrok kreeg niet veel moeilijk werk te verrichten. Uic ,*3n vrije tiap scoorde v. d Berg het vijfde doelpunt. Nadat Rouwkoop krr1 voor het einde een penalty wegens hands had naast geschoten, maakre P. Kapteyn in de allerlaatste mi nuut het halve dozijn vol.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6