"W W' F/ NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Bouw van nieuwe kerk te Lisse MAANDAG 8 OCTOBER 1951 DE LEtDSB COURANTEERSTE BLAD PAGINA 5 ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Huibert Marinus, z. van H. M. Bleijenberg en J. H. Lammen; Hillegonda Bonouvrié, d. van W. Starrenburg en G. M. Kool; Thomas Hendrikus, z. van K. J. Koenkoop en A. Esveldt; Catharina Hendrina, d. van C. Dirkzwager en W. Meer- veld; Robert, z. van C. J. v. Horzen en A. v. d. Heiden; Hendrikus Wil helmus Cornelis, z. van J. F. van Haa- ren en A. F. Looijmans; Albertus Johannes, z. van A. Bloos en J. N. Nieumeijer; Leuntje, d. van H. v. Doorn en M. de Jeu; Maria, d. van H. v. Doorn en M. de Jeu; Bertus Johan nes Jan, z. van J. van Loon en B. Hoef lak; Si wat Martin, z. van M. H. Gehem en A. A. Swier; Martien Pie- ter, z. van D. C. Spek en J. Lok; Adriaan Johan, z. van Th. Booij en E. v. Leeuwen; Cornelis Theodorus Johannes, z. van J. M. P. van Leij- den en Th. J. Kwakkenbos; Marinus, z van A. H. Voskuilen en Y. Braak; Aloysius Jozef Maria, z. van J. A. v. Huik en G. C. M. Grossat; Wouter Albert, z. van J. J. C. Vergouw en G. v. Middendorp. Ondertrouwd: J. Krumpelman 48 j. en A. Hogenboom 41 j.; P. A. van Tol 25 j. en R. Versteeg 21 j.; Th. Mol 25 j. en M. Rodenburg 23 j.; Petrus L. J. van Lint 27 j. en Th. A. Rozestraat 27 j. Getrouwd: D. Wiering 25 j. en H. J. Haring 22 j.; J. Vijfhuizen 25 j. en T. van Eek 21 j. Overleden: Cornelis Antoon Dek ker, 74 j.; B. G. J. Wiggers 73 j., echt- Éenote van F. A. H. Hutjes; Jakob lager 45 j. BODEGRAVEN GSV IV— Esto 2—3. Met een invaller trokken de wit-gelen naar Gouda. De gehele wedstrijd zijn de gasten in de meerderheid geweest en de uitslag is voor de thuisclub dan ook wel geflatteerd te noemen. Van. af de aftrap neemt de midvoor de bal mee en scoort (01). Ondanks de talrijke aanvallen, komt het in de eerste helft niet meer tot doelpunten. Na de thee zien we weer hetzelfde speelbeeld. De bezoekers nemen het nogal gemakkelijk op, totdat ca. een kwartier na de rust een penalty de gelijkmaker brengt (11). Binnen een minuut is de stand 12, door een onverwachte kogel van de rechts buiten. Als de Esto-doelman een boogbal verkeerd beoordeelt is de stand weer gelijk. Maar het derde en winnende doelpunt komt een hal ve minuut later, zodat de gasten deze strijd verdiend wonnen. Esto II—NSV 2—5. Esto begon met 10 man, en al hebben de bezoe kers verdiend gewonnen, de uitslag was toch wel wat flatteus, wat wel blijkt uit 't feit, dat NSV drie doel punten cadeau kreeg, terwijl een o.i. zuiver doelpunt van de thuisclub ge annuleerd werd. Het vlot niet bij de gastheren; van de voorhoede gaat weinig kracht uit, terwijl deze linie j bij NSV juist de kracht is. Het i enthousiaste en soms al te geestdrif- tige spel van de bezoekers geeft hen in de eerste helft drie doelpunten. In de laatste minuut maakt de midvoor van de thuisclub er 13 van. De tweede helft vertoont hetzelfde spel- beeld. De wit-gelen pakken wat be ter aan. Een doelpunt is de beloning. Een schot via de lat brengt de stand op 24. En in de laatste minuut, als keeper en back elkaar in de weg lo pen, wordt het 25. pen wordt het 25. Esto III—VEP IV 0—4; Esto A—NSV B 4—2; Esto BJodan Boys d 100. BOSKOOP ONA 7GDS 33. Hoewel GDS weer overwegend in de aan val was kwam het eerste doelpunt voor Ona, na ongeveer een half uur spelen. Bij één hunner aanvallen volgt een goede voorzet, welke even fraai wordt ingekopt (10). Na de rust komt de gelijkmaker door een penalty, wegens hands van een Ona- speler (11). Ona komt dan opzet ten en even wordt GDS in de ver dediging gedrongen, hetgeen na 15 minuten een doelpunt kost (21). Geruime tijd golft het spel dan heen en weer totdat in de dertigste mi nuut de stand weer gelijk wordt door een hard schot van de midvoor (22). Weer weet Ono het spel te verplaatsen en kort voor het einde weet zij opnieuw de leiding te ne men. 32. Reeds denken wij dat Ona het pleit heeft gewonnen als bij een volgende aanval van GDS dé Ona-doelman de bal niet klemvast heeft en deze bij de rechtsbuiten van GDS terecht komt, die de bal in het doel schuift (33). Verdere uitslagen: GDS 2Groe- neweg 4 30; Eoskoop 4GDS 3 02; Junioren: GDS aNieuwer- kerk a 00; Gouda e-GDS b 21; GDS cNieuwerkerk c 60. Geboren: Antonie Gerbrand zn van A. G. de Ruijter en P. Bontebal; Ma rianne dr van E. Sleeboom en M. de Bruijn; Son ja dr van L. Budding en E. Schouten. Getrouwd: G. F. Kuijf en J. C. Straver; A. Geers en G. van Gelde - ren. Ondertrouwd: J. T. A- van den Berg en M. T. Moerings; M. van der Loo en M. T. J. Jansen. HAZERSWOUDE De Reisduif (Hazerswoude) Wedvlucht voor oude en jonge dui ven uit Quiévrain, afstand 197 km. In concours 57 duiven, gelost om 12 u^r 15 met Oostenwind en helder weer; eerste 3.23.2, snelheid 1081 m., laatste 3-32, snelheid 1003 m. per mi nuut. Uitslag W. van Veen 1, 5, 10; P. van der Malen 2, 3, 4, 8; A. van Vliet 6, 9; C. van Veen 7; P. J. Fase 11. De medailles resp. voor de eerste duif en voor de eerste aangewezen duif, werden gewonnen door de heer W. van Veen. Kampioen navluchten werd W. van Veen. Kampioen Gene raal over alle vluchten seizoen 1951 werd de heer P. J. Fase. Dammen. De Hazerswoudse se-competitie tegen Wassenaar I. Het was een spannende wedstrijd en het resultaat was een 1010 gelijk spel. De afgebroken partij uit de wed strijd van Hazerswoude tegen Lisse 1 tussen L. Matze en J. van Hal is uitgespeeuld en werd remise. Door deze uitslag werd hetresultaat van de wedstrijd HazerswoudeLisse I eveneens 1010. HAZERSWOUDE (H. R.) Tafeltennis. In het Parochiehuis „St. Joris" werd gisteravond een bij eenkomst gehouden van jongelui om tot oprichting te komen voor een tafeltennisclub. Enige heren, die deze sport reeds geruime tijd beoefenen, hadden hiertoe het initiatief geno men. De heer J. C. van Leeuwen opende deze bijeenkomst en gaf een korte uiteenzetting van het spel en de demonstratie, die gegeven zou worden. Na afloop gaf een 23-tal he ren zich als lid op. Zo spoedig moge lijk zal een vergadering wotden be legd, om een bestuur te kiezen. LEIMUIDEN Vuilnisbelt vloog in brand. Tweemaal vloog Zaterdagmiddag de vuilnisbelt in brand. De brandweer was beide keren spoedig ter plaatse, zodat het vuur zich niet kon uitbrei den en de nabijliggende boerderij geen gevaar liep. NIEUWKOOP NieuwkoopBergambacht 03. Wederom kon Nieuwkoop het niet bolwerken tegen Bergambacht en moest op eigen terrein genoegen ne men met 'n 0--3 nederlaag. Direct na de aftrap zette Nieuwkoop z'n beste beentje voor, doen door gebrek aan goede schutters kon men z'n goed opgezette aanvallen niet afwerken en bleven doelpunten uit. Na een kwar tier nam Bergambacht de leiding, door handig gebruik te maken van een blunder van de stopperspil van Nieuwkoop, die in hei geheel een zeer zwakke indruk maakte. Nog tweemaal wist Bergambacht Nieuw- koop's keeper te passeren, die (al weer!) wegens een blessure niet best uit de weg kon. Na de rust ging het spel echter gelijk op, maar tot doelpunten kwarn het niet aan geen van beide kanten, zodat de ruststand tevens eind stand werd en wel 03 in het voor deel van Bergambacht. Verder uitslagen: RVC 3Nieuw koop 2 23, GSV 4Nieuwkoop 1—9. NIEUWVEEN Brand. Zaterdagmiddag brak er brand uit in de hooiberg van de boerderij van S., aan de Nieuwveen seweg. Door de Noord-Oostenwind werd het vuur zo aang'-wakerd, dat de boerderij, die er vlak naast staat, in gevaar kwam. De onmiddellijk ter plaatse zijnde Nieuwveensc brand spuit welke tot twee uur m de nacht het blussingswerk verrichtte kon de woning behouden. Door een vijfjarig jongetje die met lucifers speelde is de brand ontstaan. Verzekering dekt de schade. Nic. Boys leed nederlaag. De vierde competitiewedstrijd van de groenzwarten is een verdiende over winning voor de ex-vierde klasser Donk geworden. In het eerste kwar tier werden de groen-zwarten al door een hoog tempo van de gasten overrompeld en keeper Bader was zeker minder gelukkig toen de bal ender de deklat door zijn hand in eigen doel geslagen werd en een schijnbaar houdbare bal onder hem door ging. Een 30 voorsprong dei- gasten was voor de boys te groo;. Bovendien moest de Nic. Boys mid voor Wim van Eijk, die na een kwartier spelen onzacht met de Donkspil iy aanraking kwam we gens opgelopen blessure door A. J van Trigt worden vervangen. Voor de rust konden de groen zwarten maar heel weinig vat krij gen op het snelle en open spel dei- gasten en pas in de tweede helft za gen we een beter aanvallend Nic. Boys. Het duurde toch nog wel eer half uur eer dat de boys r aar sup porters kon laten juichen, toen een goede voorzet van Piet Lenting door Jan van den Berg langs de Donk keeper doel trof 13. Aan df andete kant was het de Nic Boys-achter hoede met keeper Bader die Donk vocal in de tweede helft heeft kee per Bader weer laten zien, dat hem het doelverdedigen kan worden toe vertrouwd. En al werd er dan ook wat fors ge speeld; Donk was een sportieve te genstander en de boys zullen er zeker van geleerd hebben dot aan snel heid en goed plaatsen nooit teveel aandacht besteed kunnen worden. Nic. Boys 2 speelde vooraf tegen Donk 5 en wist na een fel'e strijd een verdiende 32 overwinning te behalen, waardoor zy weer boven aan de ranglijst prijken. NOORDEN L. T. B. De plaatselijke afdeling der L. T. B. vergaderde speciaal voor het indienen van voorstellen voor de algemene vergadering. De volgende voorstellen zullen als volgt worden ingediend: 1. Meer publicatie over het emigratie centrum L. T. B in Frankrijk; 2. Uitbetaling melkprijs naar de berekening van L. E. I ge- eist. zo niet, drastische maatregelen, ook in verband met de heffing op de kaar 3. Waarom wordt er pulp uitge voerd? En onze boeren kunnen zt niet krijgen. 4. Waarom wordt aan onze melkveehouders geen lonende melkprijs gegarandeerd inplaats van melk te kopen in België Voetbal. De uitslagen van. gis teren zijn: Esto IIN. S. V. I 2—5; NSV 2—ONA 8 2—1; NSV 3— Donk 7 12; Junioren: NSV aJo- DE KWAKEL Geboren: Helena Jacoba dr van J. Stroomer en H. M. van Warmerdam; Jacoba Anna Johanna dr van J. Pie- neman en T. van de Water. Ondertrouwd: A. J. Kaptein cn M. van Hilten; F. J. Kas en A. Meijer. Getrouwd: H. Oussoren en T. van Veen. B. van Asselt en A. B. van der Vaart. ROELOFARENDSVEEN TREFFERS—SPARTA 3—7. De veilinghallen te Roelofarends- veen verkregen Zondagmiddag reeds voor de eerste competitiewedstrijd van Treffers in de hoofdklasse een enorme toeloop. Niet alleen uit Roe- lofarendsveen, maar tot uit de wijde omgeving was men gekomen om Treffers' eerste titanenstrijd tegen het onoverwinlijke Sparta uit Am sterdam te gaan zien. Het stond ech ter van te voren reeds vast, dat Tref fers deze wedstrijd tegen de vorige jaar ongeslagen landskampioen moest gaan verliezen. Echter toen Will van Zoelen ter elfder ure verstek moest laten gaan was er nog weer een mi nimum theoretisch kansje gekomen. De jeugdige Sparta-invaller Teunis- sen moest inderdaad driemaal het hoofd buigen voor de Trefferspelers, daar allen aan deze Amsterdammer een gemakkelijke partij hadden. Een handicap voor Treffers was, dat Wout Heemskerk zijn drie partijen achter elkaar moest spelen, omreden de mi litaire dienst hem deze middag maar weinig tijd liet. Vanzelfsprekend was dit te vermoeiend voor hem, zodat zijn partij tegen Wim Stoop, normaal met winstkans, zij het in twee span nende games thans een verliespuntje werd voor Treffers. Om deze rede nen zou ook het dubbel, hetwelk nu door Nic. Heemskerk en Jan v. d. Zwet gespeeld moest worden, een winstpuntje op hebben kunnen leve ren. Hetgeen niet wegnam, dat Jan v. d. Zwet buitengewoon goed partij heeft gegeven en o.a. het dubbel slechts met 1621 en 1721 verloren werd. Zeer zeker zou een overwin ning van Wout Heemskerk op Stoop nog meerdere mogelijkheden ge opend hebben. Immers dit onver wachte winstpunt voor Sparta, sti muleerde hen ook in de overige par tijen. Toch gaf vooral J. v. d. Zwet tegen Stoop zeer goed partij. Twee zeer spannende games brachten uit- eindelyk met 2224 en 1821 de overwinning aan de meer gerouti neerde Amsterdammer. Cor du Buy, die momenteel weer in uitzonderlijk goede vorm speelt, bleek voor alle Treffer-speler een klasse te sterk. In deze partijen kwamen vooral zijn meerdere ervaring en routine tot uiting, al geloven wij toch ook wel, dat men spelers van dit formaat toch ook weer niet te angstvallig tegemoet moet treden. Toch mag het resultaat van deze 73 nederlaag, vooral ook gezien de overige partijen, alleszins eervol genoemd worden. De diverse uitsiagen waren: Treffers ISparta I: W. Heems kerk—Cor du Buij 1121, 721, 01; N. Heemskerk—W. Stoop 16—21, 12— 21, 01; J. v. d. ZwetTeunissen 21 —11, 21—4, 1—0; N. Heemskerk—Cor du Buy 1—21, 7—21, 0—1; W. Heems kerk—'Teunissen 2112, 2110, 10; J. v. d. Zwet—Stoop 22—24, 18—21, 0—1; N. HeemskerkTeunissen 21 8, 21— lfc, 1—0; J. v d. Zwet—Cor du Buy 6—21, 11—21, 0—1; W. HeemskerkW. Stoop 2022, 18—21, 01. Dubbel: N. HeemskerkJ. v. d. Zwet Cor du BuyW. Stoop 16 21. 17—21, 0—1. Totaal 3—7. Zaterdag 13 Oct. des avonds te 7 uur staat de 2e competitiewedstrijd op het programma en wel tegen Nedloyd I te Amsterdam. Nedloyd, dat vorig jaar de tweede plaats be machtigde, zal waarschijnlijk, te meer omdat dit een uitwedstrijd be treft, ook wel een te zware tegen stander blijken. Een gelijk spelletje behoort echter toch nog niet tot het onmogelijke. In de bekerwedstrijden te 's Gra- venhage behaalde Treffers I een 81 overwinning op DOS B. Zondag 14 Oct. spelen de Treffers de finale te gen het jeugdige sterke WIBO I uit 's Gravenhage, hetwelk een zeer in teressante strijd belooft te worden. „Utile Dulci". De uitslagen in de onderlinge schaakcompetitie zijn' 2e ronde: L. KleinJac v. d. Meer Lzn. 10; A. P. van PeltJoh. Olijer- hoek afgebr.; G. OlijerhoekL. Klein 10; W. OomenJ. v d Meer Thz. 01. L. KoppelaarP. Seip afgebr.; P. OomenC. v. d. Wereld 1—0; C. P. BeukTh. Olijerhoek afgebr. 3e ronde: F. KoekP. Oomen 1—0. W. OomenJ. v. d. Meer Jacz. 01; P. Seip—C. v. d. Wtreld 10; A. P. van PeltG. Olijerhoek 01; W. J. GroenendijkL. Koppelaar 10; Th. OlijerhoekJ. v. d. Meer Thz. afge broken; L. KleinC. P Beuk 01. TER AAR Geboren: Gerardus W. M„ z. v. Pijl en A. A. v. Vliet; Henricus P. J., z. v. J. A. Egberts en M. M. Borst; Yvonne, d. v. C. P. v. Veen en J. H. Heijns. Getrouwd: H. J. v. Tol, 28 j. en A. Bader, 24 j.; P. van Spronsen, 24 j. en A. W. Treur, 27 j. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP De tweede R. K. lagere landbouw school in Zuid-Holland zal zoals reeds eerder gemeld verrijzen aan de Rijndijk te Zoeterwoude. In af wachting van een geschikt gebouw is het eerste cursusjaar hedenmorgen begonnen in de bovenzaal van café v. d Bos te Leiderdorp. Nadat een dertigtal leerlingen cn vele afgevaardigden uit diverse land bouworganisaties in de kerk van Meerburg de H. Mis hadden bijge woond, begaf men zich naar het voorlopig onderkomen van de school, waar rector v d. Hoogte het cursus jaar officieel opende. Een meer uitgebreid verslag van een en ander zult U aantreffen in ons blad van morgen. Damclub speelde voor de hoofdklas-1 42. dan Boys b 40; Esto aNSV b Eerste heipaal ging de grond in Zaterdagmiddag trok een groot aantal mensen in de richting van de Oranjelaan en schaarde zich om een heistelling welke geplaatst was op het terrein, waarop de nieuwe kerk van de parochie van het Onbevlekt Hart van Maria zal verrijzen. Onder de aanwezigen merkten wij op pastoor Van Zuylen, de kapelaans van de St. Agathaparochie; de leden van het kerkbestuur der nieuwe pa rochie; de architecten Paaraekooper en Barnhoorn, de aannemer, de heer Kunst uit Haarlem en zeer vele be langstellenden. De harmoniekapel Canité-Tuba speelde enige nummers die aandach tig werden beluisterd, evenals de zang van het jongenskoor der nieuwe kerk. Toespraak van de bouwpastoor. Alvorens begonnen werd met het inslaan van de eerst heipaal sprak bouwpastoor Staadegaard een wel komstwoord, waarin hij het als een goed teken beschouwde dat op deze dag, de eerste Zaterdag van October, toegewijd aan het Onbevlekt Hart van Maria, de eerste heipaal zal ge slagen worden voor de nieuwe kerk. Woorden van oprechte dank wijdde spr. aan de nagedachtenis van de pio nier voor de bouw van deze kerk, mgr. Ammerlaan z.g., die de plaats, waar de kerk zou verrijzen en de parochiegrenzen heeft vastgesteld. Grote dank -is de nieuwe parochie verschuldigd aan het kerkbestuur der parochie „St. Agatha", die be langeloos en onbezwaard de grond voor de bouw dezer kerk heeft ge schonken. Pastoor van Zuylen bracht spr. dank voor de vele adviezen hem verstrekt en voor de maandelijkse collecte in de parochie. De financiële steun van de St. Willibrordus-stich- ting, het zangkoor, het kerkbestuur enz. zijn van grote betekenis. De ondervonden steun van het gemeente bestuur stelde spr. zeer op prijs. Materiaal aanwezig. Op het bouwterrein is het kerkge bouw met pastorie reeds uitgezet reeds zijn de eerste stenen van d( 200.000 handvormstenen in zeven ver schillende nuanceringen en de 300.00 kalkzandstenen op het terrein aar wezig. Spr. uitte zijn vreugde, dat d werkelijke bouw thans zal gaan aar vangen. Hierna werd de versierde eersi heipaal in de touwen van de heistel ling gebracht en opgeheven, waarna de eerste slag op de paal volgde. Het zangkoor zond eenige nummers, Het zangkoor zong enige nummers, werd besloten met een „Aan U o Koning der eeuwen" door Canité- Tuba gespeeld. Gouden jubileum dr. Haase Sr. Naar wij vernemen zal 2 Febr. 1952 dokter Haase Sh. de dag herdenken, dat hij voor 50 jaren zijn praktijk te Lisse vestigde. Het ligt in de bedoeling om dit gouden feest te herdenken, waarvoor een comité is gevormd. Herwonnen Levenskracht. De jaarlijks terugkerende donateursuit voeringen van Herwonnen Levens kracht zijn gehouden. De avonden werden geopend door de voorz., de heer Lam boo, met een kort wel komstwoord, waarin hij een over zicht gaf van hetgeen Herwonnen Levenskracht in het afgelopen jaar tot stand heeft kunnen brengen. Het aantal donateurs bedraagt thans 1035. Door Herwonnen Levenskracht is een bedrag van ƒ1150.uitgegeven aan huisverpleging. Momenteel is 1 pa tiënt uitgezonden, waaraan helaas een tweetal patiënten zullen worden toegevoegd. Spr. gaf hierna de leiding over aan het cabaretgezelschap van Jan van Ostade, die de verdere avond de zeer goed opgekomen donateurs wist te vermaken. Visclub „Vroeg Present". De vis club „Vroeg Present" hield een be kerwedstrijd waarvan de uitslag is: 1. A. van Briemen; 2, C. van Diest; 3 J. v. d. Laan; 4. G. van Diemen; 5 D. Kaptein; 6. G. 'h Hart; 7. G. J. van Es; 8. C. J. Slobbe; 9. C. Scheep maker; 10. J. Mens; 11. A. Vaneveld; 12. W. Maarschalk; 13. A. Phippo; 14. P. Scheepmaker; 15. F. van Dijk; 16. J. Giliams; 17. W. van Es; 18. P. Eveleens; 19. A. Warmerdam en 20. C. van Diest Czn. Hiermede is de heer A. van Brie- men voor de tweede maal winnaar van de wisselbeker. Voorts hield bovengenoemde ver eniging nog haar laatste bekerwed strijd van het seizoen en hiervan is de uitslag: 1. G. 't Hort, 2. J. v. d. Laan, 3. A. Vaneveld, 4. C. v. Diest 5. J. Giliams 6. W. Maarschalk 7. D. Kap tein en 8 C. Scheepmaker. Muziekconcours. Ter gelegen heid van het 55-jarig bestaan van de Harmonie Trou moet Blijcken" zal er te Lisse op 31 Mei 2 Juni en 2e Pinksterdag 1952 een groot nationaal concours worden gehouden in een der gebouwen van de Hobaho. De voor bereidende werkzaamheden zijn reeds aangevangen, terwijl burge meester mr. Th. M. J. de Graaf be reids het ere-voorzitterschap van het gevormde ere-comité heeft aanvaard. LISSE (de Engel) Van alle richtingen uit de Bollen streek kwamen de land- en tuinbouw - jongeren in het Verenigingsgebouw aan de Beekbrug bijeen, om de win terperiode feestelijk in te luiden. B. Warmerdam opende met een hartelijk woordje en wees erop, dat de verga deringen van de L.T.J. niet alleen om de gezelligheid maar ook om het nut voor de leden van groot belang wa ren. Het aangekondigde winterpro- gram, dat inmiddels aan de diverse onderafdelingen was doorgegeven, kon er wel ieder van overtuigen. Een achttal leden vrolijkte daarna met enige muzieknummertjes de zaal op om de paar honderd aanwezigen opgewekt te doen luisteren naar ka pelaan Hubers. die districts-aalmoe- zenier, die zijn gehoor even tot ern stig nadenkend bracht over het eigen lijke doel van het leven. Tini Vang- man accentueerde deze gedachte door zeer verdienstelijk het gedicht: „De rozenkrans" voor te dragen, waar voor zij een hartelijk applaus kreeg. Na dit serieuse gedeelte leidden de „Tiritomba's" met hun opgewekte muziek het 2de gedeelte van de- avond in, dat met zijn zang, dans en spel er bij de jongeren inging. De conferencier W. Duinenveld sloot ten slotte deze geslaagde avond met de vraag, of er weer een L.T.J.-dag ge houden werd. Natuurlijk was ieder er voor en men besloot deze dag te houden in begin Januari. LEIDSCHENDAM Oogstdankdag Het bestuur van de LTB heeft de leden met hun huis genoten en zo mogelijk ook hun personeel opgeroepen tot deelname aan de oogstdankdag, welke Donderdag zal worden gehouden. Des morgens wordt in de parochie kerk een plechtige H. Mis opgedra gen, waaronder bruidjes de offerga ven zullen aanbieden. Na de H. Mis volgt een gemeenschappelijk ontbijt in het parochiehuis. Maatschappelijk werkster De van gemeentewege aangestelde maat schappelijk werkster zal voor Veur- Leidschendam spreekuur houden el ke Dinsdagmorgen tussen 9 en 11 uur ten gemeen'jehuize (voormalig bureau gemeentewerken). De spreek uren voor de buurtschap Stompwyk zijn bepaald op iedere eerste derde Maandagmiddag van de maand telkens tussen 14 en 11.30 uur in het R.K. Verenigingsgebouw. Ondertrouwd: C. J. Uittenhout en J. C. M. de Groot te Voorburg; L. C. van der Halm en N. M. van Egmond. S. L. de Wit te Zoetermeer en W. J. Groeneweg. Getrouwd: A. K. Veenma en H. A. Baggerman; M. A. C. Kroon te Voor burg en F. Th. A. Bolleboom; J W. Vreeburg en M. A. M. Kulker. Overleden: Th. J. M van der Lee 49 jaar en W. C. Nijenhuis. 4 WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). KOUDE NACHT Droog weer met weinig be wolking. Zwakke tot matige wipd tussen Oost en Zuid. Kou de nacht met plaatselijk lichte nachtvorst. Morgen overdag on geveer dezelfde temperatuur als vandaag. 9 October zon op 6.52, onder 18.02; maan op 16.12 en onder uur. TELEVISIE-PROGRAMMA. DINSDAG. Eerste VARA Tele visie-uitzending. 20.1521.45: 1. Herinneringen; 2. Toespraak door mr. J. A. W. Bur ger; 3. „Het VARA-Familiefeest 1950", VARA-film; 4. Voordracht, Pauze. 5. „Twee Cameraatjes", te levisie-poppenspel. VOORHOUT VoorhoutWarmond 10 Door de gemeenteambtenaren en het ove rig personeel der gemeente Voor hout en Warmond werd op het Fo- reholte terrein een voetbalwedstrijd gespeeld, waarvoor vanzelfsprekend grote belangstelling bestond. Nadat burg. drs. C. N. de Graaff de aftrap had gedaan, werd er al direct op het Warmond doel grote druk uitgeoefend, wat binnen 3 mi nuten reeds 3 corners veroorzaakte. De Warmond doelman, „de ster van het veld", voorkwam in deze periode een débacle, door werkelijk phenominale safes. Het tempo kan Voorhout niet volhouden, zodat het spel zich verplaatste en de Voorhout veste nu ook menigmaal bedreigd werd. Doch ook hier was de doelman voor zijn taak berekend. Na de rust hetzelfde spelbceld. Vanzelf ontbrak de vrolijke noot ook niet. Enthousiast voerde de Voor- houtse midvoor zijn mannen op tot grote activiteit, wat dan ook beloond werd door het enige doelpunt, de voor Voorhout winnende goal 10. VOORSCHOTEN AANRIJDING OP LEIDSEWEG. Gistermiddag om 4.30 yur vond op de Leidseweg nabij het Raadhuis een aanrijding plaats lussen een motor rijwiel met zijspan en een motorfiets. Het motorrijwiel met zijspan kwam uit de richting Leiden en wilde de bocht nemen naar de Kon. Juliana- laan. Het zijspan, dat onbemand was, wipte daarbij omhoog met het ge volg, dat het motorrijwiel van rich ting veranderde en tegen een motor rijder v. d. L. uit Amsterdam, die van uit Den Haag kwam, aanbotste. Het motorrijwiel van v. d. L. werd zo goed als geheel vernield, terwijl de berijder er buitengewoon goed afkwam. De duopassagier van het motorrijwiel met zijspan klaagde over pijn in het hoofd, maar wilde van geen E.H.B.O, weten. Nadat pro- cer-verbaal was opgemaakt ging ieder op eigen gelegenheid huis waarts. WASSENAAR VERRASSENDE OPVOERING VAN „MIDZOMERNACHTDROOM." De twee opvoeringen van Shakes peare's „Midzomernachtdroom", Za terdag- cn gisteravond in het R. K. Verenigingsgebouw door de toneel groep van de R. K. Jongeren, zijn een verrassing geworden. Zes maanden studie op dit toneelspel, onder be kwame leiding van J-os. Molenkamp zijn beloond met een groot succes, waarover nog lange tijd zal worden gesproken. Het toneel was voor deze gelegen heid uitgebouwd, er was een nieuw décor ontworpen en aan de costumes was bijzondei veel zorg besteed. De rolkennis liet vrijwel niets te wen sen over en de wyze, waarop de spe lers en speelsters hun toch zo moei lijke tekst cot leven brachten, ver dient alle lof. Hedenavond 8 uur zal het stuk nogmaals worden opge voerd. Nog niu aUe plaatfdn (jn daarvoor verkocht, al zal er na het succes van gisteravond wel een sttormloop ontstaan. Wij komen morgen op deze uitvoe ring terug. Oud-leerlingen landbouwondcr- wijsinrichtingen. Voor een groot aantal leden van de ver van oud- leerlingen van Landbouwonderwijs- inrichtingen sprak gisteravond in Huize Den Deyl de heer S. de Jong Szn., voorz. van deze ver. over de veevoeding in de a.s. winter. In de aan de causerie voorafgaande huis houdelijke gedeelte van de vergade ring werd medegedeeld, dat de cur sus in vrij spreken niet zal doorgaan by gebrek aan voldoende belangstel ling. Wel zal binnenkort in een zaal van de O. L. school aan de van Zuy len van Njjêveltstraat begonnen worden met een cursus gezondheids leer cn veeverloskunde. Op 13 Oc tober a.s. zal op het land van de heer Schrama aan de Rijndijk de jongveekeuring worden gehouden. De keuring begint des morgens 10 uur. In November of December zal een excursie worden georganiseerd naar een suikerfabriek. Groot was de belangstelling op dc receptie, die Zaterdagmiddag in „Het Gulden Vlies" gehouden werd ter ere van ir. G. L. Driessen, oud-di recteur van Gemeentewerken te Lelden, die zijn 90ste verjaardag vier de. Onder hen, die hun gelukwensen wkamen aanbieden, bevond zich ook ir. D. Boogerd, de huidige direc teur van Gemeentewerken. (Foto: „De Leidse Courant" MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 8 Oct. Vcc. Aan. voer: 1207 totaal, waarvar 873 vette koeien en 334 varkens Prijzen: vette koeien 2.40—2.65, 2.10—2.30. en 1.90—2.10. varkens i 2.18, 2.14 en f 2 10 per kg. levend gewicht. Vette Kjclen aanvoer iets minder, handel ka:*n, prijzen als vorige week; var ken? aanvoer kleiner, handel tamelijk prijzen zware iets hoger lichtere on veranderd.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3