Moeilijkheden in staatsmijn Maurits Het spoorv/egongeluk te Sloterdijk De affaire „Oudewaterse Bank' Liquidatie organisatie Woltersom Herhalingsplichtigen voor de Krijgsraad VRIJDAG 5 OCTOBER 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 VRAGEN IN DE KAMER De heer Maenen (K.V.P.) lid der Tweede Kamer heeft aan de Minis ter van Economische Zaken de vol gende schriftelijke vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis ge nomen van de publicatie in „De Mijnwerker", orgaan van de Hoorns-Katholieke Mijnwerkers- bond, van 22 September j.l., met name van de daarin vermelde klachten over ongewenste toestan den op Staatsmijn „Maurits"? 2. Is de minister bereid on dergetekende laat de vraag of de wijze, waarop aan deze klachten uiting werd gegeven, de juiste moet worden geacht, hierbij bui ten beschouwing te bevorderen, dat een objectief onderzoek wordt ingesteld naar de gegrondheid de zer klachten, in het bijzonder voor wat betreft de volgende: a. Wordt door opzichters en leiding met de rechten van de mijnwerkers omgespron gen alsof er geen verorde ningen van de M.I.R. bestaan? b. Is het voorgekomen, dat mijn werkers, die hun ontevreden heid over deze gang van za ken hebben gelucht, naar een ongunstiger werkpunt zijn verplaatst? c. Werd aan mijnwerkers het rechtvaardig verdiend loon onthouden door het aanbren gen van wijziging in het over eengekomen accoord, als de mijnwerkers door hard werken in de pijlers naar de mening van de opzichter een te hoog loon hadden ver diend? 3. Kan de minster mededelen, of deze klachten voor de publicatie A.N.WJJ.: GEEN LIFTEN „OP BEVEL". Minister van oorlog zegt maatregelen toe. De Toeristen/bond A.N.W.B. heeft onlangs onder de aandacht van de Minister van Oorlog gebracht, dat vele automobilisten ernstig bezwaar heb ben tegen 't feit, dat commandanten van militaire onderdelen het liften hadden ingelast in het kader van zgn. droppingsoefeningen. Bij deze oefe ningen werden militairen „ergens ih Nederland" langs de weg gedepo neerd, met als opdracht het berei ken van een bepaald punt. In feite kwam dit er op neer, dat zij vrij grote afstanden door ons land „lif tend" moesten afieggen. Afgezien van het feit, dat het nut van dergelijke oefeningen betwijfeld mag worden, was de A.N.W.B. van mening, dat door dit liften „op be vel", dat velen onsympathiek aan doet, de bereidwilligheid van de automobilisten om ingevolge een destijds door Z.K.H. Prins Bernhard gedaan verzoek militaire verlof gangers in hun auto mede te nemen, ongunstig zou kunnen worden be- invloed. De Minister heeft de A.N.W.B. thans doen weten, dat de. legerlei ding deze bezwaren deelt en maat regelen zal nemen, dat dergelijke oefeningen niet meer gehouden zul len worden. VERWISSELING VAN GRENS- DOCUMENTEN. De Alliance Internationale de Tou risme heeft alle aangesloten toeris tenorganisaties er op attent gemaakt, dat het de laatste tijd herhaaldelijk voorkomt, dat bij grensposten, ten gevolge van de drukte of door te grote haast, grensdocumenten wor den verwisseld, zo meldt de Toeris tenbond A.N.W.B. De reizigers bemerken dit meestal pas bij de volgende grensoverschrij ding en dan is het leed al niet meer te overzien. Ook van de eigen leden hadden de A.N.W.B. reeds dergelijke klachten bereikt. De A.N.W.B. raadt dan ook allen, die naar het buitenland rei Split veroorzaakt gebroken ruiten Een groot aantal auto's, dat ge bruik maakt van de weg Sittard Maastricht heeft een versplinterde voorruit opgelopen. Deze weg heeft n.l. pas een oppervlaktebehandeling ondergaan, waarbij kleine steentjes z.g. split, zijn gebruikt. Door hard te rijden werpen de banden der auto's deze steentjes met kracht achteruit en zoals geb eken is, dikwijls tegen de voorruit van andere auto's. De ANWB waarschuwt de automobilis ten dan ook voor dit „splitgevaar" zen, met klem aan nauwlettend er i dat aanwezig is op alle wegen die op op toe te zien, dat men aan de grens-1 deze wijze zijn behandeld en advi- posten de eigen documenten van de seert op deze wegvakken zijn snel- douane terugontvangt! heid te matigen. er van in het dagelijks bestuur van de M.I.R. aan de orde zijn gesteld? 4. Indien de vorige vraag in be vestigende zin moet worden be antwoord, kan de minister dan de redenen aangeven waarom dit or gaan er niet in geslaagd is de eventeel gegrond gebleken klach ten op te heffen? 5. Heeft de minister voorts ken nis genomen van de motie, die, naar aanleiding van de in eerste vraag bedoelde publicatie, in de vergadering van de M.IR. van 1 October jl. werd aangenomen? 6. Is de Minister bereid op het tijdstip, dat hem daartoe het meest geschikt voorkomt, zijn in vloed aan te wenden om de ont stane tegenstellingen uit de weg te ruimen en daardoor het herstel van de goede verhoudingen, mede in het belang van een goed func- tionneren der P.B.O. in het mijn bedrijf, te bevorderen? NAJAARSMARKT IN WOERDEN Op Woensdag 10 October a.s. zal in Woerden de najaarsmarkt worden gehouden, die tegelijkertijd uit een kaasdag en een fokveedag bestaat. De commissaris der koningin zal des morgens om 9 uur de bel luiden voor de opening van de kaasmarkt. Hierna zullen de commissaris en mevrouw Kesper door B. en W. van Woerden in de raadzaal worden ontvangen. Mr. Kesper zal vervolgens de ter reinen van de kaasdag en de fok veedag bezichtigen. Tenslotte is er een ontvangst in het raadhuis, waar de kaashandela ren uit Woerden gelegenheid krijgen hun belangen te bespreken met de commissaris der koningin. NATIONALE WEDSTRIJD IN MACHINESCHRIJVEN De prijzen voor de nationale wed strijd in machineschrijven, verleden week op de Dames beurs van de Da meskroniek gehouden zullen mor genmiddag worden uitgereikt in de rotonde van Houtrust. De secretaris generaal van verkeer en waterstaat, mr. D. W. G. Spitzen, zal hierbij aanwezig zijn. Stagnatie vermoedelijk hedenavond opgeheven Het baanvak AmsterdamHaar- teerd moeten worden De gebroken lem, waarop Woensdagmiddag de I mast van de bovenleiding zal door trein van Amsterdam naar Rotter dam ontspoorde, is nog steeds niet vrij voor het treinverkeer. Eén spoor is in de loop van de dag weer be rijdbaar geworden en gisteravond tegen negen uur verwachtte men ook het tweede spoor, waarop trein derailleerde, opgeruimd hebben. Dit houdt echter geenszins in, dat het dan terstond weer ge bruikt kan worden, want de rails zijn over een grote afstand van de bielsen gewrongen en verbogen, Bovendien zijn een aantal bielsen bijna geheel versplinterd, zodat eerst het dijkprofiel geëgalis daarna nieuwe railstukken gemon- Pseudo-vogelpest in Noord Holland Uit één besmettingsbron Wederom heeft de pseuso-vogel- pest in Noord-Holland talrijke slacht offers gemaakt onder de pluimvee stapel. In de loop van gisteren wer den gevallen van deze ziekte ge meld in Enkhuizen, Middenmeer, Wormer, Velsen en Beverwijk. In deze laatste plaats moesten kippen van niet minder dan zes bedrijven worden vernietigd. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen zijn al deze gevallen te wij ten aan onvoorzichtigheid bij het kopen van kippen. Gebleken is na melijk, dat al deze door de pseudo- vogelpest aangetaste dieren op de markt waren gekocht van één niet- bonafide handelaar. Wanneer men met deze onvoor zichtigheid bij het kopen blijft door gaan, is de uitbreiding van deze ge vreesde ziekte, die de laatste tijd in toenemende mate weer de kop op steekt, niet te voorkomen. Men zij gewaarschuwd. $)e fretopenuig. aan ge>ceótauiee>cde Jmeede Jiarnet een noodmast worden vervangen. De verwachting is, dat in de loop van Vrijdag het baanvak weer in gebruik zal kunnen worden gesteld. De ingelegde extra-treinen (een uurdienst) AmsterdamRotterdam- D.P. vice versa via Breukelen— Harmeien zullen ook Vrijdag tot nader order blijven rijden en ook de pendeldienst met bussen tussen Amsterdam en Haarlem blijft nog gehandhaafd. Stichting opgericht door gedupeerden Te Oudewater is gisteravond een vergadering gehouden, belegd door een commissie uit de crediteuren in het faillissement van de Oudewater se Bank en bestaande uit de heren L. Vos, M. W. G. M. van Loon en G. van der Lee. Door de heer van Loon, gemach tigde van de rechtbank, werd mede gedeeld, dat nu met de Amsterdam se Bank volledige overeenstemming is bereikt over het beschikbaar s'el len door deze bank van een bedrag van 25.000 gulden. De vergadering ging over tot de oprichting van een stichting „Gedu peerden van de Oudewatersche Bank" en benoemde de drie ge noemde heren tot het bestuur daar van. De vergadering verleende machtiging de 25.000 gulden te ver delen, niet pro rata onder alle cre diteuren, doch de verdeling te doen geschieden op grond van sociale overwegingen, waarbij het stichtings bestuur wordt geassisteerd door twee in Oudewater woonachtige ad viseurs, die niet genoemd zullen wor den. Deze adviseurs zullen worden aangewezen door het stichtingsbe stuur. De doelstelling van de stichting is Vrouw verdronk in zinkend schip Het motorschip „Maria" uit Her wen en Aerdt, heeft Dinsdag 1.1. op de Rijn een aanvaring gehad. Gister morgen schepte het bij Xanten plot seling zoveel water, dat het onmid dellijk zonk. De vrouw van schip per Bones werd door het water in de roef verrast en kon deze niet meer verlaten. De schipper kon zich in de roeiboot in veiligheid stellen. Opheffing vakgroepen voorspel Nadat onlangs met de liquidatie van de Organisaties-Woltersom een begin is gemaakt door de beschik king van de minister van Economi sche Zaken inzake de opheffing enkele tot de hoofdgroep industrie, resp. tot de bedrijfsgroep detailhan del behorende organisaties, zullen zoals gisteren is gemeld de met na me genoemde onder de hoofdgroep ambacht ressorterende vak- en on dervakgroepen worden opgeheven. De opheffingsbeschikkingen tre den in het algemeen in werking een maand na haar bekendmaking. Teneinde misverstand te voorko men wordt van de zijde van het Ministerie van Economische Zaken medegedeeld, dat het bovenstaande niet betekent, dat de desbetreffen de ondernemingen niet langer bij de Woltersom-organisatie georgani- Tijdens de rondgang door het gerestaureerde gebouw bij het vermaarde -hilderij van het kabinet, door Cort van der Linden. Z. Exc. minister Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer en mr. W. Rip, lid van de Eerste Kamer, bewonderen het prac htige schilderij. Op een bijeenkomst te Amsterdam is de eerste collectieve arbeidsover eenkomst voor het kappersbedrijf ondertekend. De ondertekening ge schiedde door alle werkgevers werknemersorganisaties, die in vakraad voor het kappersbedrijf sa menwerken, Met uitzondering van de Christelijke Kapperspatroonsbond. Deze organisatie, welke eerst kort is aangesloten heeft, zoals door haar werd medegedeeld, niet voldoende gelegenheid gehad zich intern te be raden. Verwacht wordt dat ook de Christelijke kapperspatroonsbond binnen afzienbare tijd zal tekenen. De nieuwe CAO zal na goedkeuring door college van rijksbemiddelaars in de plaats komen van de bindende loon- en arbeidsregeling voor het kappersbedrijf van April 1946. De CAO bevat aanwijzingen op de be staande regeling, onder meer de in voering van een leerlingenstelsel en tevens de verplichting voor leerlin gen en aankomende bedienden om vakonderwijs te volgen bij een er kende instelling. Voorts bevat het contract een ver korting van de arbeidsduur van het personeel en een beter regeling van de arbeidstijden. Na 7 uur zal door het personeel niet meer gewerkt worden, bij ziekte van mannelijke werknemers zal de eerste veertien dagen het volle sa laris worden betaald De overeen komst voorziet in een vacantietoe- slag van 1 pet. van het jaarloon en een betere vr.oantieregeling. Verder is de mogelijkheid opgenomen tot het geven van een prestatietoeslag. Bij zijn familie te Roosendaal is het bericht binnengekomen, dat de 20- jarige Huub Heitzer behouden in Rome is aangekomen. De knaap, die flink uit de kluiten is gewassen en deswege tamboer-majoor is van de grootste Roosendaalse harmonie, heeft die afstand van bijna 2000 km. geheel gelopen Hy heeft er ruim an derhalve maand over gedaan om via de Ardennen, Frankrijk en Zwitser land Italië ie bereiken. Zijn dagmar sen waren gemiddeld 30 tot 40 km. groot en om te kunnen bewijzen dat hy de gehele afstand ook werkelijk getippeld heeft, legde Huub een boek aan, dat hy in verschillende steden en dorpen door politie of pers van een stempel liet voorzien en van het uur van aankomst of vertrek. N? enige dagen in Rome te hebben vertoefd en een audiëntie bij de Paus te hebben meegemaakt, keert de Roosendaalse globetrotter liftend naar Brabant terug. seerd zijn. De opheffing van de on derhavige vakgroepen betekent, in het algemeen slechts een vereen voudiging van de organisatiestruc tuur, welke aan de algehele ophef fing der Woltersomse organisaties, die als bekend uiterlijk 15 Februari 1953 moet geschieden, voorafgaat. Door de opheffing van de onderha vige vakgroepen en ondervakgroe pen komen de desbetreffende onder nemingen rechtstreeks te ressorte ren onder de hiërarchische daarbo ven staande bedrijfsgroepen resp, vakgroepen. in feite het uitvoeren van een hulp actie voor de zwaarst gedupeerden. Het is onmogelijk gebleken voor de voorloopige uitkeringen een da tum vast te stellen. Er wordt ech ter naar gestreefd eind 1952 de eer ste uitkering te doen. Ook omtrent het percentage valt nog niets te zeggen, maar wel kan worden meegedeeld, dat een aantal vorderingen, die als dubieus werden beschouwd, meer hebben opgebracht, dan aanvankelijk werd gemeend. De moeilijkheid om tot verificatie van de vorderingen te komen, zit hoofdzakelijk by de effectencrediteu ren. Wat betreft de vorderingen van re keninghouders van spaarbankboek jes, zou het mogelijk zijn reeds op korte termijn tot uitkeringen te ko men, maar de wet laat nu eenmaal niet toe, dat men de crediteuren in groepen verdeelt en de vorderingen erkent, aldus de heer Vos. Het stichtingsbestuur wil nu trachten een juridisch novum te scheppen en toch een verificatie vergadering te houden en met in achtneming van een grote resrve toch een erkenning te krijgen, ook al is de crediteur niet met name ge noemd. De vergadering drong er op aan, om naast de pogingen, welke cura toren in het werk stellen, om bij de effectenregistratie de afhandeling te bespoedigen, ook zelfs nog pogingen daartoe aan te wenden. De heer Vos zeide, dat het in elk geval nu zover is, dat de kosten van het apparaat van curatoren betaald kunnen worden uit de baten, die de boedel nu oplevert. Er is een belang rijke post, die wel eens drie a vier ton zou kunnen belopen van niet er kende effecten, die aan het rijk val len.. Daarnaast houdt het ryk nog een fiscale vordering op de crediteu ren, van ongeveer hetzelfde bedrag. De vergadering was hierover bit ter gestemd. Het stichtingsbestuur zal bij het rijk trachten hierin com pensatie te verkrijgen op sociale gron den. Ook de curatoren streven hier- Wat de voorgenomen uitkeringeji betreft uit de genoemde 25.000 gul den werd het stichtingsbestuur door de vergadering gemachtigd hiervoor zelf de normen vast te stellen. NOTARIS QUAEDVLIEG UIT AMBT ONTHEVEN De verdwenen Maastrichtse nota ris J. M. H. O. Quaedvlieg werd gisteren bij vonnis van de arrondis sementsrechtbank te Maastricht overeenkomstig de eis van de offi cier van justitie, uit zijn ambt ont heven. De uitspraak geschiedde in raadkamer. Zware straffen wegens ondisciplinair gedrag Drie herhalingsplichtigen, die de maand Juni in Den Bosch hun dienstplicht vervulden, waren op een Zaterdagavond na een luidruch tig borrelpartijtje in een der Bos sche café's, naar hun kazerne terug gekeerd en hadden daar bij de in gang ruzie gekregen met twee wachtmeesters, die een van hen over zijn luidruchtigheid wilden onder houden en hem hiervoor naar het wachtlokaal wilden brengen. De ge moederen waren nogal verhit ge weest, vooral toen zij steun kregen van hun toegestroomde dienstvrien den. Gistermorgen diende deze zaak voor de Krijgsraad te velde te Den Haag. De Aditeur militair, mr. Zwa nenburg formuleerde de ten lasteleg- ging als „opzettelijke ongehoorzaam heid en weerspannigheid" Hij gaf in zijn ten lastelegging toe. dat de drie militairen op een uitstekende staat van dienst in de tropen konden bogen, maar dit gaf hen, volgens hem, geen vrijbrief voor hun doen en laten in Nederland. Ook nu wa ren zij als militair weer onderhevig aan de militaire wetten. Daar de mi litairen echter na een preventieve gevangenisstraf van 3 weken weer in de burgermaatschappij waren te ruggekeerd. achtte mr. Zwanenburg een langere straftijd, dan de preven tieve niet op zijn plaats en eiste des-i wege 3 weken gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger, mr. Bondam, sloot zich geheel by het gehouden requi sitoir aan en verzocht de krijgsraad de straffen niet te verhogen, daar de militairen door hun lange diensttijd toch al veel achterop waren geraak en een van hen, door zijn dienst i- de tropen en huiselijke omstandig heden in zijn loopbaan al ernstig ge dupeerd was. De krijgsraad vond blijkbaar noch de lange en goed vervulde diensttijd in de tropen, noch de maatschappe lijke moeilijkheden van de gedaag den een doorslaggevend argument, om een milde straf uit te spreken. Zij veroordeelde de militairen tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van de 3 weken voorarrest en bevel tot onmiddellijke gevangenneming ter rechtzitting. HAAGSE RECHTBANK Bollentelers veroordeeld Voor de Haagse Economische politierech ter stonden een groot aantal bloem bollentelers en andere personen uit de bollenstreek terecht omdat zij bolbloemen hadden geoogst en ver kocht, zonder dat zij daartoe ver gunning hadden. Zij hadden hierdoor de bonafide bloemenhandel bena deeld. De meesten van de verdachten be- toogden door de nood tot deze han-1 delwijze te zijn gekomen. Zij werden veroordeeld tot straffen variërend i van f 25.boete ƒ150.Allen kre- gen veertien dagen hechtenis voor waardelijk. Een winkelierster uit Noordwij- kerhout werd bij verstek door de Haagse Economische politierechter veroordeeld tot ƒ5.— subs drie da gen omdat zy haar winkel om kwart over acht open had. NED. KATHOLIEKE MIDDEN STANDSBOND. Maandag 15 October zal de Ne derlandse Kathlieke Middenstands bond zijn jaarlijkse bondsvergade ring houden in het Jaarbeursres taurant te Utrecht. Op deze vergade ring zal drs. Janssen, lid van de Tweede Kamer het woord voeren over „Actuele financicringsproble- mén in midden- en kleinbedrijf". De agenda vermeldt voorts een voorstel tot statutenwijziging in verband met een te wijzigen contri butieregeling en verkiezing van le den van het bondsbestuur. ten der betrokkenen in de samen zwering tegen Hitler van 20 Juli 1944 (het complot van Rastenburg), die indertijd door de Nazi's zijn te rechtgesteld. Een jager van de Britse vloot is gisteren bij Landsend in zee ge stort. In het toestel bevond zich één inzittende. De Benelux heeft reeds een vlag. Deze werd gisteren onthuld op een Benelux-betoging in de Haagse Dierentuin. Zij bestaat uit de rood- wit-blauwe banen van Nederland en Luxemburg, waarin een zwart blok is verwerkt. Door dit blok staat de gulden leeuw van België zodanig, dat deze de vier kleuren bijeenhoudt. Bij een ontploffing in een springstoffenfabriek te Bcllerivc sur Allier (Midden-Frankrijk) zyn vier personen, onder wie twee vrou wen, om het leven gekomen en vijf tien personen gewond. Eén arbe'der wordt vermist. Door de kolenschaarste in West- Duitsland zullen volgens de winter- dienst van de Duitse bandsspoorwe gen behalve 28 sneltreinen, die ko men te vervallen, op Zondagen 120 personentreinen niet meer rijden. Er is nog beperktere dienstregeling opêesteld voor het geval de kolen - positie verder zou verslechteren. Op een bijeenkomst in New York heeft de uitgeweken Litause bisschop Brizgys verklaard, dat alle 2.200 Litause Katholieke geestelij ken, op 20 bejaarden en zieken na, naar Siberië zyn gestuurd, gevan gen zijn genomen of dwangarbeid verrichten. In fort Pierce (Florida) zijn elf politieke vluchtelingen tien Es- ten, onder wie drie kinderen, en een Poolse vrouw aangekomen, na in een kleine boot de Atlantische Oceaan te hebben overgestoken. Een Deense boer, Knud Eiler- sen uit Falstcr, legde vorig jaar ra dio aan in zijn stallen om de koeien bij het voederen en melken muziek te verschaffen. De muziek blijkt de dieren goed te hebben gedaan, wan zij leverden gemiddeld 266 kilo bo ter per jaar. De gemiddelde op brengst in Denemarken is 155 kilo boter per koe per jaar. 3~C<vde Het ongeval bij Nunspeet Derde slachtoffer overleden In de nacht van 224 op 25 Sep tember is een auto met drie inzitten den door het springen van een band tussen Nunspeet en Hulshorst te gen een boom gereden. De heer H. Bloksma, paardenslager te Harder wijk werd op slag gedood. De beide andere inzittenden werden levens gevaarlijk gewond naar het zieken huis „Salem" te Ermelo vervoerd. Een hunner, de heer Th. de Paauw, kapper te Harderwijk, overleed in de loop van de vorige wjeek. Giste ren is ook zijn broer, de heer P. de Paauw, eveneens kapper te Har derwijk, aan de bekomen verwon dingen overleden. BINNENLAND Volgens opgave van het A.N. V.V. is het vreemdelingenbezoek aan ons land in 1951 wederom geste gen. Een record haringvangst wordt uit IJmuiden gemeld, waar enkele schepen in 3 dagen tijd ieder 100.000 kg haring wisten te vangen. Als eerste Ned. gemeente zal in Schiermonnikoog de gemeentenaren in hun geheel op rheuma laten on derzoeken. Bij de brand in de meubelfa briek te Rotterdam is een opslag plaats met een oppervlakte van 4.000 vierkante meter, de aanwezige voor raad hout en een transportband met bijbehorende motor, een prooi der vlammen ge worde*. BUITENLAND De Westduitse regering zal pensioen toekennen aan de verwan- BEURS - (3veRZICHT BETERE ONDERGROND TER BEURZE. De lichte verbetering die Woens dag op de Staatsfondsenmarkt viel te bespeuren, werd gis terend in versterkte mate voort gezet. Gedeeltelijk achtte men dit nog een uitvloeisel van onze verbe terde positie in de E.B.U., doch wel ke factoren hierbij overigens in spelt zijn valt nog steeds moeilijk te bevroeden. Feit is dat van bepaalde zyde de conversielening 1947 nog voortdurend wordt weggekocht, waardoor deze ruim een punt mon teerde tot 86 7/8. De overge gul densleningen waren in sympathie hiermede eveneens hoger. De dollar obligaties waren voor het merendeel onveranderd, doch de 4 pet. Philipslening gold 107yk (108). Het agio voor Amerikaanse waarden werd aanvanklijk lager getaxeerd, doch bleef tenslotte op 12 pet. on veranderd. De aandelenomzet is ook Woens dag zeer behoorlijk geweest, nl. cir ca 2 millioen, waarvan niet min der dan 214.000 in van den Bergh en Jurgens en 305.000 in Kon. Olie. In overeenstemming met Parijs openden Olies iets beter, doch tegen slot kwam men weer op het niveau van Woensdag terug, nl. 301. Aan delen Philips monteerden circa 2 punten, doch Unilevers, die de laat ste dagen vry zwak liggen, liepen opnieuw wegens buitenlands aan bood twe punten achteruit. De „herkapitalisatiefondsen" waar voor de laatste dagen een willige stemming is geconstateerd met win sten, variërende van 9 tot 30 punten, waren thans aanmerkelijk kalmer. Wel werden nog kleine winsten ge boekt, doch deze bleven aanzienlijk achter bij die der vorige dagen. Van Vlissingen Katoen, die Woensdag aan vankelijk werd opgegeven voor 380, doch op 360 verhandeld werd, was gisteren- vijf punten lager.. De Cultuurmarkt opende nauwe lijks prijshoudend, doch tegen mid den beurstijd kwamen er van publie ke zijde behoorlijke orders los, waar door winsten van 1 tot 3 punten ont stonden. De eerste door de Bandar maatschappijen gepubliceerde pro ductiecijfers over September zyn niet ongunstig, zodat ook van de an dere maatschappije behoorlijke cij fers worden verwacht, waardoor het vertrouwen in Cultures weer is toegenomen. Ook de Scheepvaart afdeling was vast gedisponeerd, waarbij aandelen Scheepvaartunie twee punten stegen tot 149 y,. Pro longatie 3 yK pet

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5