NIEUWS UIT DE OMGEVING JICanje JuftiCeett Prijs van brandweerkazerne is met f 13.000 gestegen Gemeenterekening 1950 sluit met batig saldo van ruim f 100.000 VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1951 DE LEIÜSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Kwestie Avifauna Alphense raad zal dansverbod niet intrekken Uit de bijzonderheden, die tot op heden bekend zijn over een even tuele verhuizing van Avifauna naar Amsterdam voor de duur van het zo merseizoen, Ls wei gebleken, dat de directie van het vogelpark de voor keur aan Alphen a. d. Rijn zou ge ven, indien het gemeentebestuur het verbod van dansen op Zondag zou willen intrekken. De burgemeester heeft hierin aan leiding gevonden, om gisteravond de raadsleden op een informatie ve bespreking te nodigen met het doel na te gaan, of de raad het door de huidige gang van zaken wel licht noodzakelijk vindt het dansver bod in te trekken. Adressen van di verse verenigingen en organisaties hadden op een dergelijke intrekking reeds geziaspeeld. Tijdens de bespreking bleek ech ter, dat de'raad niet bereid was haar standpunt op te geven. Men is de mening toegedaan ook in deze om standigheden het daasverbod te moeten handhaven. De burg. bezit de bevoegdheid, om het betreffende verbod in te trekken, maar daar staat tegenover, dat de raad een dergelijke daad van de burg. op korte termijn weer onge daan kan maken. BODEGRAVEN Voor het candidaatsexamen theologie slaagde aan de universiteit te Utrecht de heer J. A. de Bruyn. HOOGMADE L.T.B. vergaderde. De waarne mend voorz. de heer W. van der I/aan, memoreerde het plotseling heengaan van de voorz. de heer P. L. Zwetsloot, die ongeveer 23 jaar als voorzitter op de bres heeft ge staan voor de belangen van de afd. Medegedeeld werd, dat een Borg stellingsfonds voor de Landbouw in het leven was geroepen en dat een Emigratieblad verkrijgbaar is. In verband met de afvoering van ver zekerden bij de ziekenhuisfondsen, werd de aandacht gevestigd op de D.Z.O. welke instelling van het surantiekantoor van de LTB tegen zeer concurrerende premie het risico van kosten van ziekenhuis over neemt. De heer Th. Zwetsloot moest mededelen, dat hij de vergadering Vakgroep veehouders niet kon bij wonen. De voorgestelde regeling inzake uitbreiding hoofdbestuur, waarbij wordt beoogd de belangen van de afdelingen meer behartig te krijgen vond maar matige belangstelling. De vergadering kon wel accoord gaan met bestuursuitbreiding, indien dit niet een verhoging van de kos ten zou medebrengen, wat weer een contributieverhoging teweeg zou brengen, waarop de vergadering niet gesteld was. De punten voor de Kringvergade ring werd besproken waarbij de af gevaardigden werden gemachtigd zelfstandig te handelen en de be sluiten van de vergadering over te brengen. Het ingekomen finaneieël over zicht van de Bond werd ingezien, waarbij geconstateerd werd, dat de kosten nogal hoog waren. Een 'aan merking hierop zou een preventieve werking op de volgende begroting kunnen hebben. Voorgesteld werd voorts een H. Mis voor de zielerust van de overle den voorziter en wel op een Zondag te laten opdragen. De voorzitter van de afd. tuinders de heer S. Strijk, lichtte een te Langeraaf gehouden vergadering toe, welke vergadering stond in het teken van teeltspreiding. Voor de Kringvergadering werd voorgesteld om in het vervolg op deze vergadering eerstens de voor stellen op de agenda te plaatsen en pas hierna de eventuele sprekers. Op de 'vraag, naar aanleiding van 3en destijds gedaan verzoek aan het bestuur van de L.T.B. om candidaten le stellen voor de bestuursfuncties van de Boerenleenbank, hoedanig deze instelling zich ontwikkelde, kon de aanwezige voorz. van de Bank verklaren, dat het Bestuur der Bank zeer tevreden is over de gang van zaken. In de rondvraag informeerde de heer Jac. v. Wieringen N.P.zn. naar de verkiezingen van vacatures bij het Hoogheemraadschap voor Rijn land. Men zou een propaganda voor de verkiezingen in de bestaande va catures teneinde meer katholieken in dit apparaat te krijgen, ten zeer ste willen aanmoedigen. Dezelfde spreker bevredigde het krooswerk in de wateren van Rijnland slechts ma tig. Naar zijn mening werd hier vroeger veel meer werk van ge maakt, hetgeen de gehele vergade ring bevestigde. Voorz. zegde toe staippcn te ondernemen dit verbe terd te krijgen. LEIMUÏDEN Gouden huwelijksfeest. Op 1 October 1901 werd in de parochie kerk te Leimuiden een huwelijk ge sloten en a.s. Maandag een halve eeuw later zal in dezelfde kerk het zelfde paar tegenwoordig zijn bij een plechtige H. Mis uit dankbaarheid bij zijn gouden huwelijksfeest. De gou den feestelingen, de heer Abraham Johannes Vlasman en mevr. Wilhel- mina Vlasman-Bernard zijn resp. 73 en 72 jaar. Hoewel dit echtpaar een leven met veel zorgen achter de rug heeft, genieten zowel bruid bruidegom een uitstekende gezond heid. De bruidegom die in 1899 een loodgietersbedrijf begon, heeft hier over nog steeds de leiding en de bruid bedient naast haar huishoude lijke bezigheden nog dagelijks tot volle tevredenheid de klanten in de winkel van huishoudelijke artikelen. Uit het huwelijk werden 18 kinderen geboren waarvan er thans nog 9 in leven zijn. A.s. Maandag zal het gou den feest temidden van de kinderen en 19 kleinkinderen worden gevierd. NIEUWKOOP Geboren: Arnolds, d. van H. van den Bosch en A. de Jong; Jan, z van C. de Koning en D. van der Horst. ZOETERWOUDE Wonlngbouwver. „St. Willibrord". Gisteravond vond in het parochie huis een ledenvergadering plaats van de Woningbouwver. „St. Willibrord". De voorz., de heer J. H. v. d. Ploeg deelde mede, dat door de financiële toestand het plan van 12 woningen achter de Schenkelweg nog niet is verwezenlijkt. Het lid van de raad van toezicht, de heer Joh. Vlasveld heeft gemeend te moeten bedanken i.v.m. zijn leeftijd. De voorz bedank te de heer Vlasveld, vooral voor het werk in de eerste moeilijke jaren voor de vereniging gedaan. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereniging momenteel 36 woningen bezit, waar van 22 aan de Hoge Rijndijk en 14 aan de Schenkelweg. Het ledental is nog steeds groeiende. Financieel is de vereniging sterk vooruitgegaan, alhoewel nog geen batig saldo aan wezig is. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren J. P. de Boer en J. v. d. Hulst werden her kozen. Vervolgens werd uitvoerig gesproken over het belangrijkste agendapunt van de vergadering: het aanschaffen van doorstroomappara- ten voor de keukens en geysers voor de woningen aan de Hoge Rijndijk, welke, hetgeen bleek uit een begro ting gemaakt door de administrateur, een extra huur van 85 ct. per week met zich zou brengen. In verband met de slechte opkomst van de betreffende huurders werd besloten de secr. met de regeling van deze kwestie te belasten door huisbezoek. I.v.m. de grote onder houdskosten aan de doorstroomap- paraten aan de Schenkelweg stelde het bestuur voor de huur hiervan te verhogen met 15 ct, per week, waartoe werd besloten. Jongveedag De Fok en Controle vereniging „Zoeterwouds Glorie" houdt op Dinsdag 2 October a.s, een jongveedag op het terrein achter de garage Heemskerk, ingang Dokter Kortmannstraat Aanvang 9 uur. De inschrijving voor deze jong veedag is zeer groot en zal die van vorige jaren ver overtreffen. De jury bestaat uit de heren ir. eikel boom adj. veeconsulent, J. v. d. Goot inspecteur N.R.S. Wassenaar, A. H. Rotteveel veefokker Oude Wetering. Er zijn vele medailles beschikbaar gesteld. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP Kath. Vrouwenbeweging. Gis teravond hield de Kath. Vrouwenbe weging haar eerste bijeenkomst vol- fens het nieuwe winterprogram. 'rof. B. v. d. Poel gaf een uiteenzet ting van het leven in Duitsland en wel speciaal in de vluchtelingenge- bieden, waar spr. 6 weken practische zielzorg heeft uitgeoefend. Hij schet ste het nijpende gebrek aan wonin gen, meubilair en kleding en daar naast het ontzettende tekort aan priesters, kerken en godsdienst-on derricht. Alleen het christendom behoedt en beschermt de mensheid voor derge lijke toestanden, welke door com munisme en nationaal socialisme veroorzaakt zijn. Wanneer de staat de kinderen opvoedt, is dit een in grijpen tegen alle natuurlijke en bo vennatuurlijke wetten, wat vroeg of laat misloopt. Met een aansporing Christus toch steeds als hoeksteen van het gezin te beschouwen besloot de spr. zijn in teressant betoog. Na de pauze zorgden de meisjes van de J. G, voor enkele pianostukjes en een paar vrolijke schetsjes. Medede lingen werden nog gedaan over een te houden excursie, de naaikrans, een zangclubje, over het nieuwe vrou wenblad „Leven" en de spaaractie. HILLEGOM GEZINSTARIEVEN VOOR GAS? Enige weken geleden richtte het raadslid Van Lierop aan B. en W. de volgende vraag: In verband met de steeds stijgende tarieven voor gas en electriciteit verzoekt onder getekende Uw College te willen on derzoeken in hoeverre voor onze gemeente de mogelijkheid bestaat tot invoering van gezinstarieven, hetzij voor gas of electriciteit of voor beiden. Dezer dagen ontving de heer Van Lierop een schrijven van B. en W. waarin wordt medegedeeld, dat de mogelijkheid om over te gaan tot invoering van gezinstarieven voor de gaslevering reeds een punt van overweging uitmaakt bij de gascom- missie. Ten aanzien van de electrici- teitstarieven hebben wij, aldus B. en W., uiteraard geen directe be voegdheid. Bindcursus. De prijswinnaars van de bloembindcursus zijn: Drijfschalen: 1. J. v. d. Vecht; 2. idem; 3. Mej. Benkemper; 4. mevr. Van El; 5. H. Schrama. Manden: 1. B. Maas; 2. J. v. d. Vecht; 3. C. van Audel; 4. C. de Wit; 5. V. Dijk. Biedermeier: 1. mevr. van Doorn; 2. mevr. Griekspoor; 3. V. Dijk. aasjes met 3 bloemen: 1. J. v. d. Vecht; 2. mevr. van Doorn; 3. mevr. Griekspoor. Vazen en kannen: 1. mevr. v. d. Ven; 2. v. d. Mooren; 3. J. Jansen; 4. mej. Benkemper; 5. J. Jansen. Graf werk: 1. C. van Andel (krans) 2. v. Leur ('kruis); 3. J. Jansen (graftak). LEIDSCHENDAM Geboren: Adam Theodorus Petrus i Maria zn van N. W. Hooijmans en C. Th. M. de Graaf; Remigius zn van W. Thoma en J. I. Schellings. Ondertrouwd: Cornelis J Uitten- hout en Josina C. M. de Groot te Voorburg; Leonardus C. van der Helm en Neeltje M. van Egmond; Simon L. de Wit te Zoetermeer en Wilhelmina J. Groeneweg. Getrouwd: Anne K. Veenma en Hendrika A. Baggerman; Martinus A. C. Kroon te Voorburg en Fran- cina Th. A. Bolleboom; Johannes W. Vreeburg en Martina A. M. Kulker, Overleden: Theodorus Johannes Matheus van der Leer 49 jr. echtge noot van W. C. Nijenhuis. NOORD WIJK Onder enorme belangstelling is gisteravond in Hotel „Het Hof van Holland" het ilveren bestaansfeest van het Wit-Gele Kruis gevierd. Onder de aanwezigen merkten wij op deken Brinkman, oud-deken J. H. W. Borsboom, pastoor W. Bende en de parochiekapelaans burgemees ter en wethouders van Noordwijk, de gemeentesecretaris, het volledig be stuur vai\ het W.-G. Kruis en de ere voorzitter de heer W. de Ruijter, mr de Vreeze, secr. gen. van de Nat Fe deratie en de heer Smeets bestuurs lid van de Z.-H. Bond van 't W.-G. Kruis, de besturen van het Gr. Kruis en van het R. K. Kraamcentrum Bol lenstreek, De heer L. Th. M. Alkemade. voor zitter van de feestcommissie, gaf een kort overzicht van de ontwikkeling en het zegenrijke werk in deze 25 ja ren door het W.-G. Kruis verricht. Als feestgeschenk bood spr. het be stuur een enveloppe aan, waarin zich de betaalde kwitanties bevonden voor de bouw van het magazijn en bijk- mende werkzaamheden, dat geplaatst is achter het eigen gebouw. Dr. C de Ruijter sprak een woord van dank uit aan de feestcommissie en aan al de genen. die voor dit mooie cadeau heb ben bijgedragen. Burg. van Berckel sprak namens het gemeentebestuur zijn waardering uit voor het werk van het W.-G. Kruis terwijl de heer Smeets namens dt Z.-H Bond en Zr. Kampsohreur na mens het Kath. Kraamcentrum hun beste wensen aan de afd. deden toe komen. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld door een causerie van Godfried Bomans, die op humoristi sche wijze sprak over ,.Van hart tot hart". Dammen. De tweede competitie, wedstrijd voor D. V. N I zal ver moedelijk een gelijke stand opleve ren, omdat nog twee partijen moeten worden uitgespeeld tegen A. D.«C. I waarvan 1 op winst staat en de an dere remise kan worden zodat de uit slag 1010 mogelijk is. D. V. N. II, welke wederom 3 reserves aan het eerste tiental moest afstaan, verloor met 713 tegen A. D. C. II. Volgende week voortzetting der selectie-wedstrijden; in deze week zijn er geen competitiewedstrijden. Landelijke rijvereniging. Zater dagmiddag te 2 uur zullen de lande lijke rij verenigingen uit het district Rijnland, waarbij ook de Northgo- ruiters zijn aangesloten, in streek- verband een grote demonstratie geven te Noordwijk. Een en ander zal plaats vinden in „De Krogt" aan de De Ruyterstraat. VOORSCHOTEN SCHILDER VIEL VAN LADDER. Gisterochtend is bij de landbou wer v. d. V. op de Leidseweg, de schilder H. van zijn ladder geval len. Hij brak een pols en klaagde over pijn in buik en rug. Hy is naar een ziekenhuis te Leiden overge bracht. NOORDWIJKERHOUT le LUSTRUM VAN KATH. JONGEREN GEMEENSCHAP Er bestond van de zijde van de ouders, verloofden en leden flinke belangstelling voor de viering van bet eerste lustrum der J. G. in de zaal van hotel van der Geest. In zijn openingswoord heette de aalmoezenier, kap. Vroklage, in het bijzonder de kerkelijke en burger lijke autoriteiten welkom en dank te het gemeentebestuur voor de ge noten financiële steun. Het J. G. Meisjeskoor bracht ver volgens enkele 2-stemmige liederen ten gehore. „De nacht" en „Gij vriendelijke zonne", beide van Jan Nieland. Deze liederen werden goed gezongen. Hierna was het woord aan de dis trictsaalmoezenier A. Th de Korte. Deze spreker belichtte de betekenis van het gezin als hoeksteen van de maatschappij en als fundament voor de juiste maatschappelijke verhou dingen. Hij benadrukte de verbon denheid der ouders met Christus in het sacrament van het huwelijk. Na de ontwikkeling van het kind in het gezin geschetst te hebben kwam aalm. de Korte op de taak van de jeugdbeweging. De jeugdbeweging immers staat niet buiten het gezin, maar heeft tot taak met het gezin in goede harmonie samen te werken in de opvoeding. Deze taak zag spr. zowel godsdienstig, cultureel als so ciaal. Na deze rede bracht Agatha van Waas de declamatie „Moederschap" van Antoon van Duinkerken. Nadat vervolgens kort was gepau zeerd speelde Cor Verlaan enkele nummers op de piano en op zijn ac cordeon. Dit droeg natuurlijk bij tot verhoging van de gezellige sfeer, die deze avond kenmerkte. Een ge zellig dansje tot slot was natuurlijk raar de zin van eenieder. Kankerbestrijding. Ook in Noordwijkerhout is een comité ge vormd, dat beoogt de bevolking te laten deelnemen aan de bestrijding van kanker. Dit comité is als volgt samengesteld: ere-voorzitter: de bur gemeester, voorz. de heer J .A. M. Pijnenburg, secr -penn. de heer J. P de Jong. Leden de heren Jac. Duivenvoorden en A. Meijer en mej. A Broekhof. Op aanbeveling van dit comité zal de gemengde toneel vereniging „ODI" op 9 en 11 Octo ber a.s. een toneeluitvoering geven in de zaal van Hotel van der Geest ten bate van het Koningin Wilhel- rr.inafonds. Jeugdnatuurwacht. In het raadhuis kwam het werkcomité van de Jeugdnatuurwacht bijeen. De burg. opende de bijeenkomst, waar na de heer Stikkelbroeck, leider van de jeugdnatuurwacht de plannen ontvouwde voor de werkzaamhe den. De kinderen die zich voor de jeugdnatuurwacht hebben opgege ven krijgen een insigne, zodat zij als wacht te herkennen zijn. De gemeente wordt in wijken ver deeld en iedere school krijgt zijn taak. Niet alleen krijgen de jon gens en de meisjes een taak op bloe men en planten te letten doch ook op de dieren dat deze niet gesard of mishandeld worden. Het comité zou gaarne zien dat ouderen zich als contactpersonen opgaven dan zou er iets goeds te verrichten zijn Einnenkort kunnen wij de natuur- wachten op hun post zien. 1 Nov. 1876 1 November 1951 Reeds 75 jaar verkopen wij de b*ro*md« WOLLIN DEKENS vm FIRMA VAN WIJK Co. te Lolden. Zeldzaam fabrikaat en nooit een klacht over deze heerlijke dekens ontvangen. Thans OPENEN wij ie KATWIJK een nieuwe Bedden afdeling, Ledikanten en Wiegen. Wij brengen thans weer een pracht sortering Van Wijk Dekens voor de sterk verlaagde prijzen in alle maten. Komt U eens zien. Bij Planjo wolion dokons kopon, Ruimo kouzo gratis stokon, Als U 50 ct. bostood. Ligt Uw xogoltjo gorood. Gratis stokon In do haard, Zijn do bonnon van Planjo waard. Katwijk Voorschoten - Valkenburg - Rijswijk - Hillegom FIRMA PLANJE (Advertentie). Gemeenteraad Katwijk Gemeenteraad Oegstgeest (Vervolg). Op de vraag van de heer Valent- armeringinstallatie gereed zou zijn, goed, wanneer de centrale brandal- deelcte de voorz. mede, dat de inspec tie voor het brandweerwezen een urgentie-verklaring af moet geven, terwijl voorts nog werd opgemerkt, dat bij een eventuele stroomstoring eigen kracht kan worden opgewekt met een handgenerator Een crediet van 2700 werd door de raad hiervoor toegestaan. Aan de raad werd vervolgens door B. en W. voorgesteld afwijzend te beschikken op het beroep van ver schillende vergunninghouders tegen de aanslag in het vergunningsrecht. De heer Valentgoed vond dit wel een erg moeilijKe materie. Hij zou het niet ondienstig vinden een afzonder lijke raadscommissie voor bezwaar schriften in te stellen, waarop de voorz. de commissie voor financiën competent achtte voor dergelijke za ken Verder deelde de voorz. mede, dat voor het vaststellen van het ver- gunningsreent is overgegaan van de schattingmei-hode naar de berekening methode, welke berekeningen de heer Oosterom een prachttige examen-op gave vond. De bezwaarschriften werden ten slotte ongegrond verklaard. Gemeenlerekenlng 1950. B. en W. boden vervolgens de ge meenterekening over 1950 aan. De gewone dienst gaf aan inkomsten een bedrag van f 1.111.732,89 en aan uit gaven 1.00-3.021,61 zodat de gemeen te over het afgelopen jaar een batig saldo mocht noteren van 105.711.28. De kapitaaldienst gaf aan beide zij den een bedrag aan van 1.114.119,85 In de volgende vergadering zal de rekening worden vastgesteld, nadat zij eerst door een commissie is on derzocht. Met alg. stemmen werd voorts in vaste dienst als vakonder wijzer voor lichamelijke oefening be noemd de heet- D. H. Wassink, dit reeds een halfjaar tot tevredenheid in dienst is zowel bij de openbare school als de bijz. scholen. Medewerking werd verleend voor de aanschafting van leerboeken voor de R.K. Meisjesschool, gordijnen, stoelen en banken voor de Hervorm, de School en stoelen en tafels voor de Montessorischool. Comptabuiteitsbesluiten werden zonder commentaar genomen.: Rondvraag. De heef van Mameren vroeg hoe de zaken stonden met de doorlichting van de gemeentenaren, waarop de voorzitter kon mededelen, dat de goedkeuring van G. S. binnen was, en deze aangelegenheid met spoed voortgang zal hebben De vraag van de heer Kerkhof hoe de verdeling van de subsidie voor de jeugdverenigingen er bij stond werd door weth. Lijsselbloem beantwoord met de verblijdende mededeling dat spoedig een voorstel ter tafel zal ko men. De heef Blomsma bepleitte verbre ding wegdek van de Schoutenburger straat. Weth. de Neef antwoordde, dat dit nog niet aan de orde was. De straat was nog maar half bebouwd. De heer Oosterom drong aan op de arbeiderswoningbouw. Dit bleek te stagneren op de financiën. Dhr. Simon Thomas vroeg naar de betekenis van de kort geleden ge plaatste advertentie van drie ge meente werklieden. Weth Dyssel- bloem antwoordde, dat men het aan tal arbeidscontractanten, zoveel mo gelijk wilde reduceren en slechts goede vaste werklieden in dienst wilde nemen. De arbeidscontractan ten konden mede sollicteren en wa ren op de advertentie attend ge maakt. Hierna volgde sluiting met gebed. Geboren: Marcel z. van N. Oli vier en M. Kolderman; Martinus Wilhelmus z. van M. W. van der Me ij en J. van der Zwart; Antje d. van P. A. Krijgsman en N. Filippo; De gemeenteraad van Katwijk kwam gisteravond in vergadering bijeen. Tot leden van de woonruim te-commissie werden benoemd de heren C. v. Beelen, H. A. Dijksman, W. van der Luijt, A. Verdoes en B. Vooys. Als voorzitter zal optreden weth. D. C. v. Leeuwen. De raad keurde goed, dat in het saneringsgebied nabij de Dwars straat en Baljuwstraat enige pan den en gronden zullen worden ge kocht van de fa. C. Minnee en Zn. voor een totaalprijs vn 16.500. Van de Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente zal een strook grond nabij de alg. begraafplaats worden gekocht ten behoeve van een verkeersverbetering tussen Rijn straat, Noordwijkerweg en Achter- kerkweg. Al meerdere malen is in de raad in bespreking geweest het voorstel tot aanvaarding van het door wij len mevr. de wed. MeerburgHel ders aan de gemeente gelegateerde huis aan de Voorstraat met de voor waarde, dat het huis gebruikt zou worden als burgemeesterswoning. Naar aanleiding van dit besluit zijn door Ged. St. uitvoerige inlichtingen gevraagd in het bijzonder betreffen de de kosten, welke zowel voor de burg. als voor de gemeente aan de aanvaarding van het legaat zouden zijn verbonden. Ged. St. zijn van oor deel, dat aanvaarding van het legaat niet in het belang van de gemeente is omdat het betrekken van het huis de burgemeester persoonlijk voor hogere lasten stelt, welke lasten het gemeentebestuur schat op f 700 per jaar, daarbij aannemende dat de ge meente in de kosten van verwar ming, schoonhouden en tuinonder houd jaarlijks ƒ2000 bijdraagt. Ook is het zeer onwaarschijnlijk, dat de huidige burg. voor de nog resteren de tijd van zijn ambtsperiode het huis zal bewonen, zodat de lasten voorshands niet zijn te overzien en het pand dus een onzeker be zit voor de gemeente zal zijn. B. en W. waren het in deze aangele genheid niet eens, redenen waarom B. en W. de raad verzoekt zich willen uitspreken over het al of niet doen van verdere stappen in deze kwestie. Mt. v. d. Plas meen de, dat het prestige van de raad vraagt, dat in beroep wordt gegaan bij de Kroon. Ook weth. Bloot was deze mening toegedaan. De voorz. zag hierin geen heil. De minister zou het in geen geval goedkeuren, evenmin de commissaris der konin gin. In stemming gebracht wordt met 145 stemmen besloten niet in beroep te gaan. Voor stemden de he ren J. v. d. Plas, J. Kulk, M. v. Duy- venbode, D. Kleen en H. P. Bloot. Aan de ^trandexploitanten J Schipper en M. v. d. Plas werd toe stemming verleend om hun strand- benodigdheden op te slaan in de rij wielstalling aan de Secr. Visser straat tegen 1.50 per m2. De instructie voor de hulpkeur meester in de keuringskring Kat wijk werd gewijzigd. De vergoeding van 150 per jaar voor een rijwiel wordt veranderd in 40U per jaar voor een Mobylette. Een voorstel tot het doen van een uitspraak omtrent het hotelplan lokte een lange verwarde discussie uit. Ook B. en W. waren het in deze lang niet eens. De voorz. dacht er an ders over dan de wethouders. Het gaat over het tegenwoordige par keerterrein aan de hoek Boulevard —Voorstraat. Op een gedeelte van dit terrein heeft de familie Kruyt bouwplichtrechten. Er bestaat een hotelplan hierop, dat dadeert van 1946. Over dit plan zijn B. en W. de raadsleden en de architecten het niet eens omdat naar het oordeel Niesje Johanna Cornelia d. van B. Star en J. Mensink; Adrianus Jozef Maria z. van C. J. Lubbe en A. M van Winden. te Voorschoten, en W. D. Wilbrink Ondertrouwd: J. Neuteboom 34 j„ 32 j.;; A. J. Eerdmans 26 j„ te Lei den en P. J. van Tilborg 24 j.; T Hettema 27 j., te Amsterdam, en M. M Jöbsis 23 j. Getrouwd: J. C. Juffermans en C. Th. J. van der Salm; H. Schuil en J. H. van Tol; F. G. Vliegenthart en Th. M. Zoet; M. W. Meijer en A. G. C. de Laaf; G. Hulsbos en G Oudshoorn. Overleden: C. Klomp 71 j.; A. C. de Bel 22 j.; B. A. van Prooijen 79 j. van sommigen woonhuizen hierin niet passen, althans zeker niet als dit te lage huizen zouden zijn. Tenslot te kwam de voorz. met een voorstel om te stemmen over de vraag of er op die plaats „huizen" mogen ko men. Met 18 tegen 1 st., die van de heer A. Wassenaar, wordt besloten, dat er huizen zullen mogen komen. De verdere gang van zaken komt dan later wel weer aan de orde. De aanbesteding voor een brand weerkazerne was gezien de begro ting, een bittere teleurstelling. Het gebouw zal 113.000 méér kosten dan volgens het vroeger aangenomen voorstel. De raad was er niet erg over te spreken maar er was moei lijk aan te ontkomen. Weshalve de gevraagde 13.000 werd toege staan. De heren Ouwerling, Wassenaar en Mr. v. d. Plas bepleitten het aan vragen van wachthuisjes bij de bus halten, vooral op het vlakke veld, zoals bij het viaduct en Molentuin- weg. De voorz. zeide dat de N.Z.H.V.M. hier niet aan wil. Dus zou de ge meente het moeten doen en het is' nogal erg kostbaar. De heren C. van Beelen en Mr. v. d. Plas vestigden ernstig de aan dacht op het gebrek aan woningen. Alles moet gedaan worden om hier aan iets te doen. De voorzitter wijst er op dat alle gemeenten voor dit euvel zitten. De heer Pronk vroeg of het B. en W. bekend is en of het juist is dat IJmuiden woningen aan biedt aan Katwijkse vissers. De voor zitter zegt, dat het B. en W. niet bekend is. Geboren: Willem z. v. A. Zwitzer en H. Fikse; Dirk z. v. J. Meijvogel en L. van Duyn; Alida d. v. P. Meij- vogel en G. Vooys; Maarten z. v. C. van Duyvenvoorde en L. van der Wiel; Arendje d. v. J. van Duyn en A. van Beelen; Andre z. v. M. Scho- neveld en G. v. d. Meij; Wilhelmus H. J. z. v. H. J. Grimbergen en M. A. Castenmiller; Willempje d. v. A. van Duyn en H. de Mol; Johanna M. d. v. N. Parlevliet en H. van Hengel; Maria d. v. M. J. v. Duyvenbode en P. Haasnoot; Willem z. v. R. Geijte- man en C. van der Plas. Ondertrouwd: J. F. Beijens en J. M. Kouwelaar; J. v. Duyn en G. van der Bent; J. Weijers en J. M. Th. Ammerlaan. Getrouwd: W. van Duyn en J. G. Schuitemaker; E. den Haas en S. van Rijn; W. Sip en G. van Delft; P. Harteveld en J. van Duyvenbode; A. Kuyt en C. de Jong; C. van Bee len en M. Plug. Overleden: J. Souverijn 31 jaar. SASSENHEIM Burgemeester zal beker uitreiken. Zaterdagmiddag om vijf uur zal burgm. jhr. mr. R. Sandberg van Boelens op de tennisbaan een door hem beschikbaar gestelde beker uit reiken na afloop van de wedstrijden tussen de R.K. en de neutrale Sas- senheimse tennisvereniging. Geb.: C. Braam en G. Struik, z.; E. Postma en A. M. Elferink, z.; L. Ph. Bisschops en E. M. Wesse- ling, z. Ondertrouwd: P. J. Reeuwijk, 33 j., te Lisse en M. E. van der Vlucht; P. Koek, 35 j. en L. A. van Keste- ren, 23 j.; G. van der Wal, 33 j., te Haarlemmermeer en A. Kuijt, 29 j.; Ch. J. Bierman, 26 j., te Voorhout en H. van Dijk, 27 j. Getrouwd: G. L. de Zwart, 29 j., te Voorhout en J. M. Th. de Zeeuw, 24 j.; C. Blok, 30 j., te 'sGraven- hage en T. van Dijk, 29 j. Overleden: A. C. WittemanVer laan, 73 j. ZOETERMEER Te Amsterdam slaagde voor het diploma D. schoenverkoopster mej. J. v. d. Berg. Mej. A. Codee slaagde een de zer dagen te Arnhem voor het di ploma kinderverzorgster-kinderjuf frouw. A.B./I.B. De Spaar- en Voor schotbank te Zoetermeer, welke in haar 46-jarig bestaan naast het spaarbankbedrijf tevens het bedrijf van handelsbank heeft uitgeoefend, zal zich voortaan bepalen tot het spaarbankbedryf. In verband daar mede wordt het bankbedrijf overge dragen aan het concern Amsterdam se Bank-Incasso Bank. dat per 1 Oc- t/ber 1951 een correspondentschap te Zoetermeer zal openen.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6