MATZE Gramofoons en Platen Aankoop „Overbos" en verbreding spoorwegovergang werden goedgekeurd lening onder ingezetenen voor financiering van de woningbouw? Bij Peltenburg ;7';3 Breestr. 109, Tel. 20802 in Avifauna-Paviljoen Belangrijke openbare verkoping MACHINAAL INKUILEN Wringers Gascomforen MAGAZIJNMEESTER SMIT's Röntgenapparatenlabriek C.V. Adverteert in „De Leidse Courant" DONDERDAG 27 SEPTEMBER i9il DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAtfiNA 1 Alphense verenigingen ongerust over gang van zaken t.a.v. Avifauna De publicaties over een eventueel vertrek van Avifauna naar de Apol lohal in Amsterdam zij het dan, dat er tot op heden slechts over een verplaatsing gedurende de win termaanden werd gesproken heeft in Alphen aan den Rijn grote consternatie verwekt. Het begin van deze week stond in het teken van spoedvergaderingen. Allerlei verenigingen en organisa ties hielden besprekingen om na te gaan, welke de weerslag zou zijn van een eventueel vertrek. De Wilhelminaver. was de eerste die zich in een adres tot de raad richtte om pogingen te onderne men Avifauna voor Alphen aan den Rijn te behouden. Sindsdien is er een stroom van adressen op de raad losgelaten. De Chr., de alg. en de katholieke middenstandver. heb ben zich eveneens met een soortge lijk verzoek tot de raad gericht, waarin gewezen werd op het be lang van het vogelpark voor de middenstand. „Alphens Belang" heeft ^ich in een schrijven tot B. en W. gericht, waarin zij te kennen geeft het zeer te zullen moeten betreuren, wan neer Avifauna naar Amsterdam vertrekt wegens moeilijkheden, die op te lossen zouden zijn. Ook de gezamenlijke hotelbedry- ven hebben zich tot het gemeente bestuur gewend met het verzoek alles in het werk te stellen, om de verhuizing naar Amsterdam te voorkomen. Hedenavond zal het gemeentebe stuur in een niet officiële vergade ring deze brandende kwestie be spreken. Naar de Volkskrant hedenmorgen berichtte zou er in de Apollohal te Amsterdam geen ruimte zijn voor Avifauna. De directie vsn de Apollo hal zou namelijk gebonden zijn aan een overeenkomst met een Basket ball organisatie, die gedurende de wintermaanden drie speelvelden in de Apollohal zou krijgen. De om vang van dergelijke speelvelden is zodanig, dat er niet voldoende ruimte zou overblijven voor onderbrenging van de vogelcollectie. Besprekingen met de Basketballbond zijn gaande. Een definitief besluit in de kwes tie van al of niet overbrenging naar Amsterdam zal vermoedelijk tegen het einde van deze week worden genomen. Gemeenteraad Voorhout ZAL ER WEER EEN STOPTREIN KOMEN? maken. Maar de aankoop moet die nen tot recreatie, en het moet daar om niet geëxploiteerd worden voor villabouw. Wel zou hij gaarne een lagere prijs bedongen zien. Zo'n groot bedrag uittrekken voor recreatieAioeleinden vond geen goed keuring bij het lid v. d. Ploeg. De voorz. verdedigde het voorstel: men moet geen vergelijkingen gaan trek ken met prijzen van 10 jaar geleden. Spr. noemt het een natuurreservaat, waarvoor de hogere instanties zeker interesse hebben. Het is niet de be doeling, om het alleen aan te kopen om de nieuwe inwoners wat te bie den. Het is absoluut een gemeente belang om dit natuurreservaat voor de gemeente te behouden. Men werd het niet geheel eens. Nadat het punt echter verder in geheime zitting be handeld was, geraakte men tot over eenstemming. Het voorstel werd zonder h.s. aangenomen. De raad van Voorhout kwam gis teravond in vergadering bijeen. Af wezig waren wethouder Deutekom en het lid C. Prins. Alvorens met de afhandeling van de agenda te beginnen, werd de heer A. Eigenbrood als raadslid geïnstal leerd. Onder de ingekomen stukken was een dankschrijven van mevr. de wed. Spierenburg-v. Diggelen voor de be toonde deelneming bij het overlijden van haar echtgenoot. Het lid v. d. Ploeg miste bij de in gekomen stukken een schrijven van de bewoners van de Bergamotlaan, wat vorige vergadering reeds binnen gekomen was. De voorz. deelde me de, dat dit schrijven niet aan de Raad gericht was. Het komt echter wel in behandeling. Aankoop „Overbos". Dit punt was aanleiding tot een langdurige discussie. Het lid v. d. Lans vond het toch wel wat erg om daar een bedrag van 40.000.voor beschikbaar te stel len. Dat kunnen wij ons toch niet permiteren? G. S. zullen het ook wel niet goed vinden, dacht spreker, te meer daar wij het toch ook al eens hebben kunnen kopen voor 19.000. Het lid v. d. Pol was het hier me de eens. Het lid Lindeboom had wel waardering voor dit plan. In Voor hout komt een geheel ander publiek. Wij moeten Voorhout aantrekkelijk Weigering van vergoeding. Het punt, weigering vergoeding ex. art. 13 L. O.wet 1920 aan mevr. C. de Groot-v. d. Ploeg zag het lid V, d. Lans pok gaarne in geheime zitting behandeld. Dit ging echter niet door. Er werd over gestemd. Voor stemden de leden v. d Pol, v. d. Lans, Lindeboom en Beelen, te gen de leden Jansze, v. d Ploeg, Eigenbrood, Nijssen en v d. Nou- land. De afwijzing berust op oncon troleerbaarheid van het inkomen. Het is een zuiver zakelijk geval en persoonlijke redenen zijn er niet. Na afwijzing kan het verzoek even wel opnieuw worden ingediend, maar dan met duidelijker redenen. Besloten werd om met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten overeen te komen, dat het crediet in reke ning-courant, ingevolge de overeen komst, met de Bank gesloten 18 Mei 1951, wordt vastgesteld op f 750.000 voor de behoefte in de periode 1 September tot en met 31 December 1951, behoudens nader tussen par tijen, voor zover nodig na bekomen goedkeuring, overeen te komen wij zigingen. Aan het Bestuur van de vereni ging tot Stichting en Instandhouding van Christelijke Scholen wordt een bedrag van 153.20 beschikbaar ge steld voor de aanschaffing van een nieuwe methode voor het legeven in aardrijkskunde en schrijven. Verbreding Spoorwegovergang. De verbreding van de spoorweg overgang vraagt grote bedragen. Bijna 17000.— zal betaald moeten worden door de gemeente. Dit was oorzaak, dat er nog al wat over praat moest worden. De leden v. d. Lans en Lindeboom vonden dit bedrag wel aan de hoge kant, hoewel de noodzaak niet ont kend werd. De voorz beklemtoonde, dat vroe gere verhoudingen geen rol sptlen. Definitieve cijfers zijn niet te geven. Het zijn nog maar geraamde uitvoe ringskosten. Met klem adviseerde het college de zaak goed te overwe gen. Alvorens de goedkeuring er aan te geven moet u de noodzaak er van goed inzien, aldus de voorzitter. Het was he ltdi Lindeboom opge vallen, dat op de tekening van de spoorwegen, wederom een wacht huisje met loket stond geprojecteerd. Zal er misschien weer een stoptrein komen? Die mogelijkheid is er in derdaad, aldus de voorz. De onder handelingen zijn weer geopend. Het plan wordt zo, dat de overweg tus sen de Heerenstraat en de Jac. van B.-weg wordt verbreed. De rijweg zal worden verbreed tot 514 m. en aan beide zijden daarvan zal een trottoir van 1.55 m. breedte worden aangelegd, zodat de totale breedte 8.60 m. wordt. Na de voltooiing zal de verbrede overweg in eigendom overgaan aan de Ned. Spoorwegen txar9in mantel uitgezocht een nieuwe japon, een nieuwe hoed. Maar bent U er zeker van. dat U nu ook tot in de finesses klaar is? Of ontbreekt er nog een pas send collier, een fleurige sierspeld, een vleugje parfum? Want zonder de acces soires zult U nooit helemaal ..af" zijn. Het geheim van een prettige verschij ning zit hem in de verzorging tot in de finesses, geestelijk, maar ook stoffelijk. Wij beschikken niet alleen over een uitgebreide collectie parfums en eau de cologne, corsages, sierspelden, armban den en colliers, maar ook over een grote keuze in andere accessoires. Bovendien hebben wij alle schoonheidsmiddelen van naam in huis en worden zij U aan geboden door terzake kundigen, zodat wij U bij uw zelfverzorging thuis volle dig van dienst kunnen zijn. Zeggen de namen Lanoin, Worth, Lan- cóme, Jean Patou, Helena Rubinstein en Elisabeth Arden U iets? Dan zult U ook de naam niet vergeten van %V*d.Seotn. STEENSTRAAT 57 TELEF. 21721 BREESTRAAT 10 TELEF. 24119 (Advertentie.) en als zodanig door die instantie wor den beheerd, onderhouden en ver nieuwd. Bij de aanvang van het werk zal de gemeente voor de uit voering een voorschot van f 16.980 aan de Ned. Sp. moeten betalen, zijnde de geraamde uitvoeringskos ten. Er zal niet aan te ontkomen zijn en niemand was er tenslotte op te gen. De vergoeding beloning vakonder wijzer lichamelijke oefening over 1950 werd vastgesteld op f 3019.51. De leden der Woonruimtecommis sie, de heren W. v. d. Ploeg, S. Heemskerk, L. Th. Vester en G. Wes terhoven werden met alg. stemmen herbenoemd. In de vacature C. v. d. Tang, wordt in de volgende zitting voorzien. Besloten werd om het besluit van 18 Jan 1951 betreffende voorlopig bouwvoorschot aan de Woningbouw vereniging „Voorhout" in te trekken. Gemeenteraad Warmond Mogelijkheid zal worden onderzocht Onder voorzitterschap van burg. von Fisenne kwam de raad van War mond in openbare vergadering bij een. Aanwezig waren alle leden. Binnengekomen was een schrijven m de afd. Warmond van de Alg. vergadering voor bloembollencultuur waarin deze vereniging zijn be zorgdheid uitspreekt over de toene mende bestemming van bollenterrein voor bouwterrein. Besloten werd aan deze vereniging mede te delen, dat voor zover de natuurlijke drang tot uitbreiding van de gemeente dit toe laat, steeds rekening zal worden ge houden met de belangen van de bloembollenkwekers. Achtereenvolgens werden zonder enige discussie de navolgende voor stellen van B. en W. aangenomen: De vaststelling van regelen met betrekking tot de contróle op de met geldelijk beheer en met boekhouding belaste ambtenaren, alsmede tot het onderzoek naar de deugdelijkheid der rekening van de algemene dienst van het waterleidingbedrijf. De verkoop van 629M2 grond aan de Swijlandstraat aan de heer Th. Leenen voor de prijs van 10.50 per M2. De opheffing van de gemeenschap pelijke regelingen met de gemeente Leiden met betrekking tot de toela ting van leerlingen uit deze gemeen te tot de openbare lagere scholen in die gemeente. De vaststelling van een nieuwe verordening regelende de kindertoe lage voor het personeel der gemeente waardoor deze verordening wordt aangepast aan de gewijzigde kinder bijslagwet. Aan de orde kwam hierna een voorstel van B. en W. tot verhoging van de vergoeding voor het gebruik van het gemeentelijk gymnastieklo kaal. De heer van Vliet achtte het niet onmogelijk, dat er verenigingen zullen zijn, die deze verhoging moei lijk kunnen dragen en zou daarom gaarne zien, dat B. en W. in een der gelijk geval de zaak soepel zullen be handelen hetgeen door de voorz. werd toegezegd. Als de leden der commissie van advies als bedoeld in artikel 8 der woonruimtewet 1947 worden be noemd de heren J. van Bladel, F. Walraven, P. J. van Rijn, C. J. Oos- terom en C. Paardekoper. Hierna werden de door B. en W. voorgestelde wijzigingen met betrek king tot de gemeentebegroting dienstjaar 1951 vastgesteld. Tenge volge van een verkeerde raming zal de gemeente met betrekking tot de werkzaamheden ter verbetering van de waterdruk in deze gemeente een extra bijdrage moeten verlenen van 640.waartoe besloten werd. De heer van Vliet informeerde naar het krantenbericht als zou vast staan, dat de fabrieken aan de Was- beeklaan er nu zou komen. De voorz zeide, dat hem hieromtrent niets be kend is en achtte dit bericht voorba rig, wijl deze aangelegenheid nog steeds in behandeling is. De heren van Vliet en Elburg informeerden naar de stand van zaken met betrek king tot de woningbouw. Zij wierpen de mogelijkheid op, om zoals dit reeds in andere gemeenten wordt ge daan, een lening te plaatsen onder de ingezetenen dezer gemeente. Gezien de constellatie dezer gemeente zijn zij van oordeel, dat succes nu niet direct is uitgesloten. De voorzitter staat erg sceptisch tegenover de mo gelijkheid van dit plan doch wil zijn medewerking hieraan gaarne geven. De heer Dekker zou in dit geval ook de industrie willen inschakelen. Na dat nog enige tijd over dit probleem van gedachte was gewisseld, werd besloten de financiële commissie in overleg te doen treden met B. en W. om te zien wat in deze de meest aan. gewezen weg is om tot een resultaat te komen, indien dit bereikbaar zou zijn. Hierna werd de vergadering ge sloten en overgegaan in geheime zit ting. LISSE Gisteren heeft Lisse zijn jaarlijks terugkerend harddravcrijfce.st inge zet met de opening van een Luna park. Reeds om twee uur in de mid dag kwamen de eerste nieuwsgierige jongelui een indruk opdoen en alras was het bezoek drukker. De ker- misjool is voor jong en oud steeds weer een evenement. Men kan zich ook dit jaar best amuseren met schommelschuiten, draaimolen, ca kewalk, autoscooter, verschillende behendigheidsspelen enz. De kinde ren liepen met glunderende gezichten rond en bliezen op hun feesttoeters. Doch niet alleen kinderen, ook gro tere mensen kwamen in de avond een kijkje nemen en het bleef niet bij een kijkje. Zij wisten zich ook te amuseren met de kermisattracties. Gemeenteraad. De raad van Lisse is in openbare vergadering bijeen geroepen op Vrijdag 28 Sep tember as., des avonds om 8 uur ter behandeling van o.a. de navol gende agendapunten: Voorstel tot het verlenen van subsidie aan de Katholiek Paedagogische Beroeps keuze Bureaux; verlenen van een crediet voor de doortrekking van de Prinsessestraat; wijziging van de voorwaarden, waaronder aan de Stichting „Keukenhof' crediet in re kening-courant zal worden ver strekt; reorganisatie gemeentelijke diensten; wijziging van een straat naam; wijziging begroting 1951. Openbare werken zelfstandig, Het ligt in de bedoeling van het college van B en W. om de dienst van Openbare Werken en het grond bedrijf om te zetten in een bedrijf, overeenkomstig art. 252 der ge meentewet, hetgeen zeggen wil, dat y.ij apart zullen worden geadmini- strateerd met een eigen begroting en rekening. LISSE (de Engel) Een nieuwe kinderopercttc. De talrijke bezoekers en dus bewonde raars van de mooie kinderoperette „Het laatste sprookje" dat met zo veel toewijding en succes door de St. Wilhelmusschool met medewerking van mej. M. v. Dijk en de heren C. Degger en J. Kortekaas is opgevoerd, kunnen we mededelen, dat, ondanks de personeelsverwisseling. er beslo ten is, in dit toneelseizoen, de ope rette „De reus in Molenland" van de zelfde schrijvers te spelen. Door her haalde uitvoeringen voor uitverkoch te zalen o.m. in Amsterdam en Rot terdam, heeft de nieuwe operette haar aantrekkelijkheid wel bewezen. Het muzikale gedeelte zal weer door de eerw. Br. Rodulfus worden ver zorgd; de dansen berusten weer in handen van de heer W. Vossen, le raar M.O. gymnastiek, terwijl Br. Overste, die in de toneelwereld geen onbekende is, de algemene leiding op zich heeft willen nemen. De re petities met ruim honderd jongen* zijn reeds begonnen. WASSENAAR Ongevallen op de Rijksstraatweg. Gistermiddag hebben zich, prac- tisch tegelijkertijd, op de Rijks straatweg twee verkeersongevallen voorgedaan. Op de hoek van de Rust en Vreugdlaan werd de 30-ja- rige bromfietser T. aangereden door een personenauto die, komende uit de richting Den Haag, zonder voor rang te verlenen de Rust - Vreugd- laan in wilde rijden. T. liep een her senschudding op en is naar zijn wo ning overgebracht. De bestuurder van een kleine per sonenauto, B. uit Amstelveen moest bij de Deyl plotseling krachtig rem men voor een tegenligger, die van achter een grote vrachtwagen van daan kwam. Hij slipte en werd ge grepen door de vrachtauto. De per sonenauto werd zwaar beschadigd maar B. kwam met de schrik vrij. De tegenligger ~Is doorgereden zon der dat de identiteit van de bestuur der kon worden vastgesteld. Telefoon 24180 T ADEMBENEMENDE natuu».'* OPKAMER geweldige sparring Decca's Longplaying 33Vs R P M Philips' minigroove (17 c/m) en al het overige en het allernieuwste, dat aan de markt is op dit gebied. TOEGANG 14 JAAR Dag. 2.30 - 7 - 9.15 u. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. 3 October, 4 voorst. 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. Solex te koop aange boden in.prima staat. Te bevragen: Endegeester- straat 13, Oegstgeest. 2" Gashaarden, geijsers, babycommode, keukengeij- sers. pracht gasfornuizen, haarden, kachels, tafels, fauteuils, kasten. 1 en 2 pers. ledikanten opklap- bedden, matrassen, electr. verfspuitinstallatie enz. Nieuwe Rijn 60. bij hoek Hooigracht Tel. 22150. 154 Bij bloedarmoede doet Beertjes honing wonderen! Er bestaat geen beter en goedkoper middel! Dose ring 100 gr. dagelijks Pot '50 gr. 1.10 1.50 en f 1.65. Reformhuis Ligthart Terweeweg 84. Oegstgeest, Tel. 25610. 162 Vrijdag 28 September a.s., aanvang 20.30 uur dpetette-Gencvct Toegang Vogel park en Concert f 1.25 11 van Frans Lehér door R.K. Gem. Koor „St. Bonifacius", Alphen a/d Rijn m.m.v. Solisten-Kwartet en Orkest te ALPHEN AAN DEN RIJN. Voor-verkoop: Mej. M Slingerland, Julian astraat 13, Alphen aan den Rijn de Casta van Avifauna. TE OEGSTGEEST Ter voorkoming van belasting moeilijkheden van zijn cliënt zal deurwaarder u TEKELENBURG op Zaterdag 29 September des namiddags 2 uur in het gebouw IRENE aan de Rjjnzichtweg tegenover Ende geest te Oegstgeest publiek a contant verkopen: Eerste klasse meubelen, tapijten, enz. Hierby zijn enige kostbare salons en eetkamers, fan tasie- en haardfauteuilles, club- en salontafels, wortel noten salon byzet meubelen. Gothiek damesbureau. Sierdoeken, Oud-Hollandse doeken. Tafel-, divan-, kap stok- en schoorsteenkleden. Gobelins. Een keur collectie Perzische en andere tapijten Hal en serrekleden, bij kleedjes en kussens, stofzuiger, schilderijen en wat verder te zien zal zijr. op de kijk dagen Vrijdag 28 September var 24 uur en 7—9 uur en Zaterdag 29 September van 1012 uur. Opdrachten kunnen in de zaal worden gegeven aan dc daar aanwezige commissionnairs. 8087 schillende- soorten van tot 6 maanden oud, alle in geënt. Billijke prijzen. Al leen eerste kwaliteit Er kend onder no 955 Hoen- derbedriif P. J. v. d. Burg. Vlashoven, Noordwyker- hout tel. K 2533-393. 153 'S 2de Hands Rijwielen te gen de laagste prijzen. Geen rommel Wij leveren u heren- dames- Jongens- en meisjesrijwielen met een vol jaar garantie. Hoe bestaat het en prima kwa liteit. H. Geen jaar, Hoge- woerd 71, Leiden. 158 *2* Aangeboden een grote gemeubil. zit-slaapkamer voor rustige heer of dame, bezigheden buitenshuis hebbende centrum stad. Tevens zv/arte Duitse pia no (pianola) te koop voor elk aannemelijk bod. Br. onder no. 151 bureau van dit blad. GROTE SORTERING KACHELS voor iedere soort brandstof HAARDEN HAARDKACHELS WRINGERS GASCOMFOREN GASFORNUIZEN HET HAARDEN-ADRES: A. van den Ouweelen Zoon Hooigracht 106 Tel. 21069 Midza-bonnen. RijnL Fin. Instituut. Vakkundige plaatsing. ONDERBREKING STROONILEVERING WARMOND Wegens werkzaamheden aan het kabelnet zal de stroomlevering in War mond onderbroken zijn op Zondag 30 September a.s. van 718 uur. LICHTFABRIEKEN LEIDEN. In October is onze machine beschikbaar voor het in kuilen van gras met bieten koppen. Inlichtingen ver strekt de Rykslandbouw Voorlichtingsdienst en de exploitant, z 8061 Coöp. Ver De Hoop, K 1714—221. 8061 vanaf 1 29.90. vanaf f 19.75 5. K. EMAILLE WASMACHINE'S ERRES - HOOVER LANGEZAAL STILLE RIJN 7. Lid Fin. Instituut. £etite klai Kouien - IQ.eputatle uluqqi fadumnq. Maison de Blanc, Nieuwe Rijn 36 Fa. van Cleel, Haarlemmerstraat 172-174 Fa. C. Doncker, Breestraat 159 W. A. Hoogeveen, Haarlemmerstraat 9 „Leitex" (H. A. Braakman), Noordeinde 42 Fa. Meijers, Haarlemmerstraat 96-98-100 We Pe, Gangetje 4 Mej. A. Abelman, W. de Zwijgerlaan 2, Oegstgeest INID JSTRIE gevestigd te Leiden zoekt voor haar techn. materialen magazijn EEN MAGAZIJNMEESTER bekena met eenvoudige administratie. Kennis van onderdelen. Machine bouwkundig en electro- technisch. Leeftijd pl.m. 30 jaar. Brieven onder no. 8070 bureau van dit blad. iap omgaan en goed tekening kunnende lezen. ADMINISTRATIEVE KRACHT voor de afdeling Planning, goed tekening kunnende lezen en met technische ervaring in net omschrijven van werk methoden. GEVORDERDE LEERL.-BANKWERKERS VOLWASSEN BANKWERKERS LASSERS (Electrisch en Autogenisoh). MEISJES voor de afd. Electrische montage. Persoonlijke aanmelding aan ons hoofdkantoor Heren gracht 34, Leiden. 8083 is goedkoper 3T Autorijles neemt men natuurlijk alleen bij een bekende en erkende auto rijschool. Een vanouds be kend adres is: „GrenShoek" verhuur zonder chauffeur. 3T Piano of vleugel van particulier ter overname evraagd. Betaling contant, ïeschikt voor zangvereni ging. Uitsluitend brieven met merk. kleur en uiter- 100 gram snoepjes voor 10 cent bij aankoop van 2.50 aan kruideniers- warei rgarinc per Zoete Vruchtenwijn per rles 90 ct Kersen per pot 98 ct Vermouth literfles 175 ct Advocaat per fles 250 ct Pruimen, literpol 75 ct Abrikozen, literblik 175 ct Ananas, literblik 255 ct Perziken, literblik 215 ct Mandarijntjes n. bi. 115 ct Ananas per blikje 100 ct Thee 65, 55. 48 ct Chocolaad.ies 100 gr. 45 ct 3 Repen Chocolade 25 ct Gekruide Speculaas 250 gram 39 ct Goudse Moppen 250 gr 49 ct Boterham Speculaas 250 gram 36 ct MORSSTRAAT 50 HOGEWOERD 115. S" Vriendin. Leuke vrien din gezocht in Leiden, mid denstand pl.m. 20 jaar. Br. onder no. 163 bureau van dit blad.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3