T/m ZONDAGAVOND a.s. BOYD BACHMAN in AVIFAUNA groene tale Tulp op goud Na aanrijding doorgereden CLaantuven aan ffiitn Contvoering van tante fJCoxte Ofaf DONDERDAG 27 SEPTEMBER 195! DE LEIDSE COURANT EERliïE B'.AD - PAGINA 2 DAPPERE NEDERLANDERS GEëERD H. M. de Koningin zal op Vrijdag 28 September te 11.00 uur, in het Paleis op de Dam te Amsterdam, aan de nabestaanden van een post- huum benoemde commandeur en vijf posthuum benoemde ridders M.W.. de versierselen, behorende bij deze hoge onderscheiding, uit reiken. Het betreft hier wijlen generaal S.H. Spoor en wijlen generaal-ma- joor R. T. Overakker, beiden we gens hun optreden in Indonesië, wijlen luitenant- kolonel M. P. A. den Ouden en wijlen soldaat J. F. Ketting Olivier, beiden wegens hun optreden op Korea; wijlen res. Ie luit. J. A. van Bijnen en de heer T. Dobbe, beiden wegens verzetswerk. Wijlen Generaal Spoor werd be noemd tot commandeur M.W.O., waarbij tevens tot uitdrukking kwam de erkenning van de uitste kende daden van de onder zijn be vel staande troepen. De overigen werden benoemd tot ridder M.W.O. 4e klasse. GEESTELIJKE EN LICHAMELIJKE ZORG VOOR DE SCHOOLGAANDE JEUGD Door het R.K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding te 's Gravenhage werd een bijeen komst gehouden van alle instanties die, in landelijk verband, de gees telijke en lichamelijke gezondheid van het katholieke schoolgaande kind op enigerlei wijze in haar werkzaamheid betrekken. Algemeen kon men zich op ge noemde bijeenkomst, die gehouden werd op 13 September te Utrecht, verenigen met een resolutie waarin wordt uitgesproken: 1. dat de taak van de burgerlijke overheid t.a.v. de leerlingen der bijzondere scholen een aanvullende is, hoofdzakelijk bestaande in toe zicht en subsidiëring, terwijl de uitvoering in deze sector van de gezondheidszorg aan het particulier initiatief dient te worden overgela ten; 2. dat een wettelijke regeling, wel ke de mogelijkheden hiertoe opent, zeer urgent is. Een commissie van deskundigen, zal trachten deze gedachten in voorstellen neer te leggen. Aetherklanken HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.18 Gramo- foonmuziek. 8.00 Nieuws en weerbe richten. 8.18 Gramofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gramo foonmuziek. (9.30—*9.35 Waterstan den). VPRO: 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gramofoonmuz. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Kamerkoor. 11.05 Radiofeuille ton. 11.25 Orgelspel. AVRO 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gramo foonmuziek. 12.45 Sport en prognose. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gramofoonmuziek. 13.20 Orkestcon cert. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Ka merorkest. 15.00 Boekbespreking. 15.20 Promenade orkest en soliste. VARA: 16.00 Gramofoonmuz. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Clavecimbel- recital. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Piano spel. 19.10 Spreekuur voor Emigran ten. VPRO: 19.30 „De Nieuwe Kerk orde", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Gramofoonmuziek. 20.30 Bene lux. 20.40 „Een sterk volk". VARA: 21.00 Verzoekprogramma. 21.45 Bui tenbands overzicht. 22.00 Amuse mentsmuziek. 22.25 Gesproken por tret. VPRO: 22.40 „Vandaag", cau serie. 22.45 Avond wijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 „In huwelijk en gezin", causerie. 23.3024.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Morgengebed en liturgische ka lender. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Symphonette orkest en so liste. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Schoolradio. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.20 Idem. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Vioolrecital. 12.00 Angelus. 12.02 Schoolradio. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Metro- pole orkest en soliste. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Orgelspel. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Schoolradio. 14.20 Zang en piano. 14.45 Gramofoonmuziek. 15.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. Inter mezzo: Gramofoonmuziek. 17.45 Gra mofoonmuziek. 18.18 Katholiek sig naal, Benö'.ux commentaar en West- Indisch commentaar. 18.30 Amuse mentsmuziek. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.15 Regeringsuitzen ding: „Verklaring en toelichting". 19.35 Lichte muziek. 19.48 Katholiek signaal en buitenlands overzicht. 19.56 Gramofoonmuz. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Operaconcert, (ca. 20.45 Actualiteiten). 21.15 „Amsterdam", klankbeeld. 22.15 Quatre mains. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.20 Lichte muziek. 23.3524.00 Amuse mentsmuziek. Alleen 18-karaats De merktekens voor goud- en zil verwerken zullen gewijzigd worden zodra de nieuwe waarborgwet van kracht wordt. Het leeuwen kopje voor 18-karaats goud wordt dan ver vangen door een tulp, terwijl het eikenblaadje voor 14-karaats en de de leeuw voor zilver op een nieuwe manier uitgevoerd zullen worden. Verder zal het stempel „ongewaar- iborgd" vervallen omdat alle legerin gen van edele metalen die niet aan de nieuwe voorschriften voldoen, niet meer verhandeld mogen wor den. Daaronder vallen ook de 9-ka- raats trouwringen die nog veel in de handel zijn. Dit vertelde de heer W. M. Mieras, inspecteur van de Waar borg in Den Haag, dezer dagen op het congres van de Federatie Goud en Zilver te Nijmegen. De nieuwe waarborgwet is zoals men weet op 15 Juni afgekondigd en zal vermoe delijk nog dit jaar ingevoerd worden. Slagersbedrijf onbevredigend In de statistiek voor het slagerij- bedrijf 1949/1950, welke door het Economisch Instituut voor de Mid denstand is gepubliceerd, wordt de gang van zaken in de gehele be drijfstak weinig bevredigend ge noemd. In 1949 werd in het slagersbedrijf voor een bedrag van ca. f 450 mil- lioen omgezet. Het aantal vestigin gen bedroeg in dat jaar 10.434, zodat per vestiging gemiddeld 43.128 werd omgezet. Uit de onderzoekingen van het E.I.M. naar de bedrijfsuitkom- sten in verband met de omzetgrootte is nu gebleken, dat dooreengenomen het bedrijf met een omzet van 60.000 en meer rendabel kan wor den genoemd, in deze zin, dat de on dernemer en eventueel zijn mede werkende huisgenoten een behoor lijke beloning voor de door hen ge presteerde arbeid ontvangen en daarenboven nog een kleine over winst resteert. Voor 1950 is een verbetering in de omzetten te constateren. Het ver bruik per hoofd der bevolking was in 1950: 34,5 kg. wat in vergelijking met 1949 een toeneming van ruim 26 pet. betekent. Onder een kraan verpletterd Woensdag tegen het middaguur is op de N.V. Scheepsbouwwerf en ma chinefabriek „De Merwede" te Har- dinxveld een ongeluk gebeurd, waar bij de 48-jarige kraanmachinist J. Schippers te Hardinxveld op slag werd gedood. Een rijdende kraan, die een ge wicht van drie ton kan torsen, was in gebruik voor het vervoer van mate riaal naar de inaanbouw zijnde „Ta- mar". Door tot nu toe onbekende oorzaak is de kraan voorovergestort. De ma chinist is blijkbaar uit zijn cabine gesprongen, want hij werd onder het 18 ton zware gevaarte aangetroffen. Wonder boven wonder werden geen andere arbeiders getroffen. Het slachtoffer was ongehuwd, en werkte reeds lange tijd als kraanmachinist bij „De Merwede". Nu de televisie gaat beginnen Naarmate de datum van de eerste televisie-uitzending nadert, gaan de acteurs en actrices alsmede de tech nische staf, die aan de uitzending zal medewerken, onder meer hoog spanning werken. Zowel in de tele visie-studio, als in hotel „De Rozen- boom" is het een komen en gaan van televisie-medewerkers. Gister middag is in de studio een film op genomen van de voorbereidingen en van het interieur, welke film wordt aangeboden aan de Deense televisie, die naar bekend op 1 Oc tober met haar uitzendingen zal be ginnen. Omgekeerd zal de Deense televisiestichting een film naar Ne derland sturen. Beide films zullen in de tel^isie-programma's worden verwerkt. Maandag zal in hotel „De Rozen- boom" de grote generale repetitie worden gehouden van alle medewer kers aan de eerste uitzending, die op 2 Oct. door de Televisie Stich ting wordt verzorgd. Onregelmatigheden in strafgevangenis Kampeerwagen en meubels zonder betaling Enige tijd geleden werd gemeld, dat de recherche meende naar aan leiding van berichten van oud-ge vangenen, dat in de strafgevange nis te Leeuwarden onregelmatighe den plaats vonden. De werkplaat sen aldaar, waar de gevangenen Rijks- en particuliere opdrachten uitvoeren, zouden werkzaamheden verrichten voor personeel, dat aan de gevangenis verbonden was, zon der dat deze werkzaamheden op de juiste wijze in de boeken vermeld werden. Het onderzoek, dat de jus titie ingesteld heeft, brengt nogal de nodige merkwaardigheden aan het licht. O.m. blijkt dat een amb tenaar van de Rijksgebouwendienst RETRAITE VOOR A.S. DIENSTPLICHTIGEN Vrijdag 28 Sept. a.s. vangt er des avonds te 8 uur een retraite aan voor a.s. dienstplichtigen. Deze ein digt op Zondagavond 30 September. De retraite wordt gehouden in het R.K Militairen Tehuis in de v. Akenstraat 19 te Den Haag. De re traite is kosteloos. Thuis slapen. Verzoening met mes erbij De 36 jarige W. heeft voor zijn woning in de Wielakkerstraat 38 in Arnhem zijn vrouw 7 steken toege bracht met een mes, waarvan vier in de rug en drie in de borst. Onmidde- lijk daarna ging hij naar het politie bureau om zich zelf aan te geven. De vrouw werd naar het gemeen teziekenhuis overgebracht, haar toe stand is niet levensgevaarlijk Er was de laatste tijd al herhaaldelijk ruzie tussen man en vrouw, zodat de vrouw haar intrek elders nam. Gistermor gen had W. de bedoeling om de ver houding weer in'orde te brengen, maar na een woordenwisseling trok hij zijn mes en stak zijn vrouw. In vroeger jaren heeft hij ook al eens handelingen verricht, die in strijd waren met de wet. De Arnhemse re cherche heeft dit geval in onderzoek, waarbij men uitgaat van een poging tot moord. Door beschadiging ,aan auto opgespoord Dinsdagmorgen werd tussen Baarn en Driebergen een ernstig gewonde militaire motorrijder ge vonden, die kennelijk aangereden was. Zijn motor werd enkele me ters van hem vandaan aangetroffen, doch van degene, die hem aange reden had, was geen spoor te be kennen. De militair kon geen duide lijk omschrijving geven van het voertuig, dat het ongeluk veroor zaakt had. De politie ging speuren en vond sporen van blauwe lak op de motor. Onmiddellijk werd een extra politiebericht rondgeseind, dat ook gehoord werd door een po litieman uit Bunnik. „Je kunt nooit weten" dacht hij even later, toen hij op weg naar het politiebureau een garage passeerde en stapte binnen. De politieman beschikt blijkbaar over een zesde zintuig, want in de garage vond hij inder daad een blauw-gelakte auto, met krassen op de lak en een totaal vernielde koplamp. De auto is in beslag genomen en inmiddels is komen vast te staan, dat de eige naar uit Utrecht komt. Botsing tussen politie en marechaussee Op de Tilburgse Weg, onder de gemeente Nieuw-Ginneken botste gisteren een uit Tilburg komende jeep met twee leden van de Kon. Marechaussee op een auto van de Tilburgse gemeentepolitie. Beide marechaussees werden ernstig ge wond en moesten worden overge bracht naar het St. Ignatiuszieken- huis te Breda. De drie politiemannen uit Til burg liepen lichte verwondingen op. De beide auto's werden ernstig be schadigd. Naar is gebleken wilde de chauffeur van de jeep een Volkswa gen inhalen, die voor hem reed. Hij kwam daarbij te ver op de linker weghelft. (Alg. Dgbl.) die blijkbaar goed bevriend was met de werkmeester van de gevan genis, een ameublement en een kampeerwagen geleverd kreeg, zonder hiervoor te betalen. De werk meester en de ambtenaar zijn ge arresteerd. De justitie vraagt zich af, hoe het mogelijk is, dat dit alles kon geschieden zonder dat de di rectie van de gevangenis ook maar iets merkte. Zij heeft de gehele administratie van de gevangenis in beslag genomen en een onderzoek zal uitmaken of en in hoeverre ook de directie in deze zaak betrokken KASSIER LEEFDE BOVEN ZIJN STAND. .De 30-jarige A. te Waalwijk, kas sier van een bijkantoor van een bankinstelling, is dezer dagen, ver dacht van verduistering van circa 10.000 gearresteerd. Deze jonge kassier, vader van twee kinderen, beweerde het be drag van tienduizend gulden niet te kunnen verantwoorden, omdat hij het verloren zou hebben. A., die als kassier van een tamelijk bescheiden bijkantoor niet zo'n groot salaris genoot, reed auto en wekte de indruk boven zijn stand te leven. Hij is naar het huis van bewaring in Den Bosch overgebracht. („Tel.") Vo-ok. de BOLLENKWEKERS IN OVERTREDING. Voor de Haagse Economische Po litierechter moesten een aantal bloembollenkwekers uit de omge ving terecht staan omdat zij ver schillende bepalingen hadden over treden. Een tuinder-bloemkweker uit Rijns burg had zonder vergunning Mar grieten en Duizendschonen geteeld. Verd. voerde aan, dat hij op de ver gunning van zijn vader wilde telen, doch dat men overschrijving gewei gerd had. Een getuige-deskundige lichtte toe dat de weigering was ge schied omdat verd. niet in het bezit was van de vereiste diploma's. Con form de eis werd verd. tot 40, boete subs. 20 dagen veroordeeld. Een bloembollenkweker uit Lisse had zijn zoon naar de rechter af ge vaardigd omdat deze toch ook terecht moest staan. Zij hadden niet vol daan aan de voorschriften om bollen in te leveren. Deze maatregel is op initiatief van het bedrijfschap geno men teneinde aldus de slechte exem plaren uit de handel te nemen. Con form de eis werd de vader tot 290,boete subs. 1 maand veroor deeld, waarbij rekening werd ge houden dat de waarde van het niet- ingeleverde 277,was. De zoon werd voor hetzelfde feit conform de eis tot 95,subs. 30 dagen veroor deeld. Hier was de waarde van het niet-ingeleverde goed 80, De Haagse Economische politie rechter legde 75,boete op aan een bloemkweker uit Roelofarends- veen. Deze had vorig jaar tot in de hoogste instantie geprobeerd om vrij spraak te krijgen van de hem ten- lastegelegde overtreding. Hij had bolbloemen gekweekt zonder ver gunning. Nu was het weer hetzelfde liedje. „Je wist toch dat je geen vrijspraak had gekregen", zei de rechter. „Nu is het in orde en heb ik vergunning", zei verd., die zijn ver weer steeds gegrond had op het feit dat hij experimenteerde. Ook nu weer zei hij: „De proeven zijn in het belang van het vak en de buiten landse handel". Dat kan- best waar zijn, maar U moet U aan de regels houden, was het antwoord van de politierechter. GEEN VEEVOER. Een graanhandelaar uit Koude kerk en een collega uit Ter Aar ver schenen voor de groene tafel, omdat zij ruim 7.500 kg. tarwe voorhanden hadden gehad zonder daartoe ver gunning te hebben. De eerste moest zich bovendien nog verantwoorden omdat hij 2500 kg. havermout had afgeleverd. Zowel de tarwe als de havermout waren bestemd geweest voor menselijk gebruik en waren als veevoeder verkocht. Beide verd. be toogden dat zij niet hadden geweten dat dit verboden was. De off. van justitie betreurde het, dat hij de fabrikanten van de haver mout niet kon vervolgen, omdat deze zo slim zijn op de pakken ha vermout te vermelden „voor mense lijk gebruik", maar niettemin aan veevoederhandelaren verkopen. Hij eiste tegen elk der verdachten 150 subs. 30 dagen en tegen v. d. B. bo vendien nog 60,subs. 30 dagen voor het andere feit. Met het oog op persoonlijke om standigheden verlaagde de politie rechter deze bedragen aanmerkelijk Hij veroordeelde de verd. tot elk f 25,subs. 10 dagen. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ENIGE REGEN. Zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen en later brekende bewolking met enkele versprei de buien. Overwegend matige wind tussen Zuid en Zuidwest. Dezelfde of iets lagere tempera turen dan vandaag. 30 Sept.: zon op 6.37 en onder 18.22 naar op 5.48 en onder 17.56 uur 31. Ranus Romp reed zyn hooiwa gen als een waanzinnige, maar toen hij omkeek en Basli zag naderen ach ter het stuur van een auto, begreep hij, dat hij de weg moest verlaten om zijn vlucht met succes te kunnen. voortzetten. „Let jy op waar hy heen "ons nu niet meer ontgaan De detec. gaat'zei Basli snel. „Ik zal dan de tive die de kinnebakslag nog niet had wagen neerzetten." Basli parkeerde vergeten, was zelden zo nu dig een de auto netjes achter de stilstaande voortvarend in actie geweest als nu hooiwagen. „Hij is om dat huis heen Als een woedende neushoorn hield gelopen", riep Bim! „Mooi", ant- hij aan het spoor van zijn tegenstan- woordde de detective, „dan kan hij der vast. BINNENLAND. Breken van de koppeling tussen een vrachtauto uit Tilburg en zijn aanhangwagen had tot gevolg, dat de aanhangwagen op eigen gelegen heid een huis op de Zeeburgerdijk te Amsterdam binnendrong. De aan hangwagen, geladen met blikafval, viel na de botsing om. De ravage was heel groot. Geen persoonlijke ongelukken. Vorig jaar teelde de heer W. Schermer in het dorp Wormer een aardappel van 7 ons. Hij pootte deze reusachtige Bevelander en keek er dezer dagen weer eens naar De oogst viel hem mee: 70 aardappelen van normaal formaat en 80 kriel aardappeltjes. De 38-jarige schoorsteenbouwer H. F. Timman uit Rotterdam is van ongeveer 25 meter hoogte uit de schoorsteen van de strocartonfabriek „De Dollard" in Nieuweschans ge vallen. Met gebroken rugwervels, een verbrijzeld been, een gebroken hiel en vele andere verwondingen is hij in het ziekenhuis opgenomen. VOORHOUT B.N.S. viert feest Honderd jaar „Broeders met de blauwe koorden" Na dc grootse viering in Amster dam van het Eeuwfeest der Congre gatie van de Broeders van O L. Vrouw van Zeven Smarten, vierde nu ook de Bisschoppelijke Nijver heidsschool te Voorhout op intieme wijze in eigen milieu dit feest. Dit was voor de muziek ver. „St. Caecilia" een reden, om de broeders oen serenade te brengen. Deze spon tane geste werd zeer gewaardeerd. Na enige pittige nummers, sloten al le 300 jongens en de broeders bij de BIOSCOPEN De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „To be or not to be", 18 jaar. Lido: „De verloren vulkaan", 14 jaar. Luxor: „Papa Boem" alle leef tijden. Trianon: „Lotgevallen van een bakvis", alle leeftijden. Rex: „Trommels des doods" 18 jaar. muziek aan en ging men in mars tempo, voorzien van lampions, naar de speelterreinen, waar spoedig de juiste stemming heerste. Vooraf was er in de aula een bij eenkomst van leraren en jongens geweest, tijdens welke vele waarde rende woorden werden gesproken. Voor dit feest, dat 3 dagen zal du ren, is een keurig verzorgde „B.N.S. Hors d'oeuvre" uitgegeven onder hoofdredactie van Piet Appels, met als illustrator Broeder Guido. O.a. zal vertoond worden het gro te filmwerk de documentaire film „Afscheid van het Verleden" en de Walt Disney-film „Schateiland". Roei wedstrijden zijn er, kermis enz. Besloten wordt met het optreden van het Haagse tooneelgezelschap „De Spelenaghe" dat op zal voeren „De Vrek" van Molière. HILLEGOM Gemeentesecretaris plotseling overleden In zijn woning aan de Sixlaan is hedenmorgen plotseling overleden mr. J. H. Beek, gemeentesecretaris. De heer Beek bereikte de leeftijd van 56 jaar. Hij was sinds 20 jaar ge meentesecretaris in Hillegom. Gemeenteraad Leidschendam Toekomstige uitbreiding van Raadhuis heeft reeds aller belangstelling Gisteren kwam de raad van Leid schendam in vergadering bijeen. In de vorige vergadering had de heer Boone (PvdA) een betoog gehouden over democratie met als slot een motie ten doel hebbend het vaststel len en wijzigen van de begroting en de voorwaarden voor levering van water door „De Vlietstreek" in een openbare raadsvergadering te doen behandelen. Overeenkomstig door „De Vlietstreek" aangenomen richtlijnen heeft de burg., die deel uitmaakt van het dagelij k bestuur van de waterleiding de motie bestre den. Ook nu bij de hernieuwde be handeling van de motie zijn B en W. niet van opinie veranderd, omdat het niet gewenst is dat technische zaken in het openbaar behandeld worden. In Voorburg is een gelijkluidende motie, ook van de PvdA, aangeno men. De meerderheid van de Leid- schendamse raad schaarde zich ech ter achter het advies van B. en W. In de vorige vergadering was het voorstel tot wijziging van enige be palingen in de schoolartsendienst-re- geling aangehouden. Deze zaak kwam nu gisteravond weer aan de orde waarbij de heer van Beek (KVP) vasthield aan: meer zeggingsschap in de schoolartsendienst voor de bijz scholen. Daar het de heren van de andere partijen nu niet meer duide lijk voor de geest stond wat de heer van Beek destijds verlangde, zullen zij vanwege B. en W. een lijstje toegestuurd krijgen, waarin het een en ander op papier is gesteld. In de volgende vergadering zal deze zaak dan voor de derde maal aan de de worden gesteld. Een belangrijk onderwerp was ook de vaststelling van rechten voor de vleeskeuringsdienst „Kring Den Haag" waartoe o.a. ook Leidschen dam behoort. Over de jaren 1942 1950 heeft deze dienst een tekort van f 1.709.000. Voor 1951 zal het tekort f 100.000.zijn en volgens een voor lopige raming wordt voor 1952 een tekort van f 217.000.verwacht. Aangezien Leidschendam krach tens de desbetreffende gemeenschap pelijke regeling naar verhouding van het inwonertal jaarlijks een aanzien lijk bedrag van de tekorten moet bijpassen achten B. enW. het alles zins verantwoord, dat de tarieven welke gedurende 20 jaar ongewij zigd zijn thans verhoogd worden De raad ging hiermede accoord Ook gaf de raad zijn fiat aan het voorstel om de St. Willibrordusstraat tussen St. Paulussraat en Veurse Achterweg-Ruysdoellaan voor het openbaar verkeer te sluiten, omdat deze weg verkocht is aan het staats bedrijf der P.T.T. Als compensatie zal het gedeelte St. Josefstraat tussen St. Paulusstraat-Veurse Achterweg bestraat worden zodat het verkeer dan langs deze weg geleid kan wor den. Uitbreiding Tuinbouwschool. De tuinbouwschool aan de Vliet- weg gaat uitbreiden en heeft B. en W. verzocht nu ook een tweede lo kaal van de voormalige o 1. school in huur te mogen hebben Ook de zolder van de school is voor de tuin bouwschool van belang, omdat les gegeven zal worden in „handvaardig heid" welk vak zal bestaan in ae handigheid van timmeren. B. en W. stelden voor aan het verzoek van het schoolbestuur te voldoen en de huur van f 828 welke thans geheven wordt te verhogen tot f 978Door het lid van de V.V.D. werd wel aan merking gemaakt op de lage huur verhoging maar nadat de voorz. een toelichting had gegeven werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming geaccepteerd. B. en W. zijn van oordeel dat het raadhuis gezien de te verwachten uitbreiding van de gemeente, ver groot zal moeten worden. Zi.i zouden het betreuren indien het raadhuis, dat een sieraad is voor de gemeente, t.z.t. in schoonheid zou inboeten, in dien de verbouwing niet zou geschie den in de geest welke de bouwheer van het raadhuis zich voor ogen had gesteld. B. en W. hebben daarom ad vies gevraagd aan de bouwheer ar chitect A. J. Kropholler, die inmid dels enige schetsen heeft gemaakt. De raad ondersteunde het voorstel van B, en W. om aan architect Krop holler te vragen zich te willen belas ten met de verdere uitwerking van plannen en ook met het toestaan van een crediet ad 1300.voor het ho norarium van de architect. Adviescommissie woonruimtewet. In de woonruimte-adviescommis sie werden herbenoemd de heren: J. C. van den Bosch, J. C. Haagen, G. Kranenburg, H. de Ruyter en Ch. Bolleboom. Reeds enige malen werd de vraag opgeworpen of de personeelsbezet ting van gemeentewerken wel vol doende was. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. zich gewend tot het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen. Gebleken is dat dit Bureau dergelijke onderzoe ken reeds meerdere malen elders heeft verricht. De kosten voor Leid schendam worden geraamd op f 2000. De heer Boone was over het streven van B. en W. om een onderzoek te doen instellen zeer voldaan inaar de heer de Ruyter wilde over dit on derwerp eerst nog wel eens in een geheime vergadering van gedachten wisselen. Dat voorstel werd aange nomen, zodat de deuren van de raad zaal voor de pers gesloten werden DE ZILK Gasslang losgetrokken. Tijdens een korte afwezigheid van de moe der, trok een 3-jarig jongetje de gasslang los. Het uitstromende gas kwam met vuur in aanraking, waar door een steekvlam ontstond. Het kind liep brandwonden op, die dr. Ten Hoopen verbond.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2