faatfreutó in huh van Moorsel dp&Kette~(iatice>d 11 Twee Leidenaars gaven 15 maal vrijwillig hun bloed UIT DE OMGEVING Wilt U iets weten Laatste Berichten LERAAR zoer:a. WOOBSEt- 10-000 3ÏÏ#* in Avifauna-Paviljoen Adverteert in „De Leidse Courant' DINSDAG 25 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 DE KWAKEL AbekewaldaKDO. In deze sportief gespeelde wedstrijd is het KDO toch niet gelukt, ondanks haar technische meerderheid, de puntjes mee naar huis te nemen. De Abcou denaars kwamen al direct na de af trap gevaarlijk voor het KDO-doel, maar de achterhoede was oplettend. Toch kon zij niet verhinderen, dat na een half uur spelen, door een mis verstand, de thuisclub de leiding nam. Mooi combinerend trokken de KDO'ers steeds ten aanval en zeker hadden enige schoten een beter lot verdiend. Na de thee kwam de thuis club weer opzetten en vooral keeper de Jong moest verschillende malen handelend optreden. Daarna golfde het spel op en neer. Maar de verdedi ging was aan beide kanten in goede vorm. 10 Minuten voor het einde werd het KDO-doel nogmaals door boord (20). In de laatste minuut kreeg KDO nog een penalty te ne men, waarmede de eer nog gered werd. Verdere uitslagen: KDO 2NFC 4 4—1; KDO Asp.—RKAF Asp. 7—1. NIEUWKOOP Verkennersfilm. De mannen zaal van het Liefdegesticht was Zon dagmiddag ingericht tot bioscoop zaal. Hopman Boekhorst vertoonde hier de door de heer Ruiterman op genomen geconstrueerde film van de Zomerkampen 1950 en 1951 voor de eerwaarde zusters, de inwo ners van het gesticht en tal van leidsters en leiders van het jeugd werk uit de omtrek. Ook was aan wezig de aalmoezenier van de Jeugd beweging uit Woerden. Allereerst werd vertoond, hoe door middel van weekends in de cmgeving de jongens en meisjes worden getraind voor de grote zo merkampen. De onmiddellijke voorbereidingen voor het kamp gaven een interessant overzicht van wat er zo al nodig is, voordat men op kamp kan gaan De voedselbevoorrading vond voor namelijk plaats vanuit de tuin van het gesticht en daarbij zien wij dan zeer bekende figuren optreden zoals Hein Borgers, Kees Horik, Jan Ho- man en Straver. Opgenomen werd ook het bezoek van de aalmoezenier pastoor Vloot- huis en de burgemeester met me vrouw aan het kamp. Het bezoek van de ouders werd ook vertoond op het witte doek. De film is werkelijk de moeite waard om te gaan zien Hopman Boekhorst gaf tijdens de vertoning een duidelijke uiteenzetting. Het gehele programma werd afgewisseld door het optreden van de „Cupido's" uit Aarlanderveen, die enige vro lijke muziek- en zangnummers ten gehore brachten. Arbeidsongeval. De -rietsnijder A. B. sloeg zich tijdens zijn werk met de sikkel in het onderbeen. He vig bloedend moest hij zich onder doktersbehandeling stellen. De wond werd gehecht en B. zal enige tijd rust moeten houden. ROELOFARENDSVEEN PLANNEN VOOR EEN WINKELWEEK. De middenstandsver. „St. Maar ten" kwam in café v. d. Geest bijeen voor leden en niet leden, om door een gezamenlijke bespreking te ko men tot het houden van een win kelweek. Het was de mening van het bestuur, dat de meest geschikte tijd voor een winkelweek rond het St. Nicolaasfeest was. Ben zeer uit gebreide discussie volgde, waaruit bleek, dat nog velen niet van de noodzaak van wat „tam-tam" voor hun zaken doordrongen waren, en ook verschillenden van mening wa- ren, dat de kosten hoger zouden zijn dan de baten. Toch wees de gehou den stemming uit dat een groot deel der aanwezigen voor het houden van een winkelweek was. In prin cipe werd hiertoe besloten en de verwerkelijking der plannen is af hankelijk van het aantal deelnemers dat zich voor Zaterdag 29 Sept. heeft opgegeven. Aan het slot van deze avond ves tigde de voorz. nog de aandacht op het winterprogramma, hetgeen o.m. bestaat uit: 2 Oct. H. Mis om 7 uur voor alle leden en 's avonds te 8 uur in „De Vier Heemskinderen" zal pa ter Francino, een Kruisheer uit Uden spreken over „De Midden standsvrouw in het maatschappelijk leven"; 30 Oct. in café v. d. Geest spreekt rector Brans over „De humor in ons doodernstig leven"; 13 Dec. in de Pancratiuszaal behandelt kap. VOOR HET RQODE KRUIS 123 PENNINGEN UITGEREIKT Niet minder dan 123 donores van de Bloedtransfusiedienst van dc af deling Leiden van het Ned. Roode Kruis, die vijf maal hun bloed af stonden, ontvingen gisteravond in het Acad. Ziekenhuis uit handen van de voorzitter van de Leidse af deling, prof. dr. P. J. Gaillard, de Landsteiner-penning in brons. Bo vendien ontvingen de heren Nol Bergers en Joop Pollman, die dit reeds 15 maal deden zij waren hiermede al in 1940 begonnen de Landsteiner-plaquette. Prof, dr. Gaillard, die allen har telijk dankte voor dit bijzonder be wijs van menslievendheid, merkte op, dat het zelden in de geschiede nis van de Leidse afdeling is voor gekomen, dat aan zulk een groot aantal donores op een maal een der gelijke onderscheiding wordt uitge reikt. Vervolgens benadrukte spr., dat men in de kring van het Ned. Roode Kruis nimmer zijn medewer king verleent om daarvoor beloond te worden. Ook deze donores hebben hun bloed niet gegeven cm daar voor later een officiële erkenning te ontvangen. Zij deden dit louter uit ware naastenliefde en plichtsbetrach ting. Ofschoon prof. Gaillard dankbaar is, dat zovelen hun bloed voor de lij dende mensheid willen afstaan, is het aantal bloedtransfusies, mede door de tegenwoordig veelal toege paste hart- en longoperaties, in de laatste tijd zó sterk toegenomen, dat hij een dringend beroep deed zich als bloedgever bij de bloedtransfu siedienst aan te melden. Bewijzen zyn er te over, dat door het geven van bloed een mensenleven kan worden gered, aldus spr., die in aan sluiting hierop uitweidde over het prachtige werk van de hoornvlies- centra van het Ned. Roode Kruis, waardoor aan blinden het licht hun ner ogen wordt teruggegeven Alvorens prof. Gaillard overging tot het i\ reiken van de Landstei- nerpenning bracht hij de heren Ber gers en Pollmann dank voor hun bijzondere daad van menslievend heid door 15 maal bloed af te staan. Beiden ontvingen de Landsteiner- plaquette, welke nog maar hoogst zelden in Leiden is uitgereikt. De donores De volgende donores werden in het bezit van de Landsteinerpenning gesteld: N. Arens, J. Bekooy, L. E. de Boer, W. J. H. Breedevelt, D. M. J. ten Doesschate, mevr. M. E. Duindam- Verberg, A. D. Fokker; H. Gerritsen, Hillegom; mevr, M. J. Gortzak-Kui- venhoven, A. B. Groenewegen, Wassenaar; M. M. van Kempen, T. P. L. Kouwenhoven, Rijswijk; F. G. M. Langebroek, Mej. M. A. v d. Lin den, Oegstgeest; P. Loekenbach, J. v, d. Marei, Katwijk aan Zee; L. C. Moerman, Alphen a. d. Rijn; W. F. Nieuwland, J. A. Ouwerkerk, J. P. N. Paulides, P. Poelijoe, P. H. du Pree, R. E. Rancuret. mej. M. v. d. Reijden, mej. W. F. de Rooy. Oegst geest; C. Rütte, Zoetermeer; mevr. H. C. Simons-Kerstens, J. Sloot, A. v. d. Spek, P. Splinter, mevr. J. M. Honsbeek-Taffijn, A. J. v. Venetiën, H. J. Versteeg, Oegstgeest; W F G. Veijgen, J. J. de Visser, Alphen a. d. Rijn; B. van Vliet, C. Vijlbrief, mej. A. G. Welagen, H. Aalders. F. T. Aukes, J. M. v. d. Bel, Den Haag; P. J. Beijer, Z. Bink, P. F. de Boer. C. W. de Boer. mevr. J. M. Bosch-Hee- zen, A. C. Bouman, J. de Bruin. W. M. v. d. Burg, mej. A. Cornelisse, mevr. J. Dool-v. d. Lucht, W. J. van Dobrn, F. J. Duparc, J. Freeke, J. H. van Geel, mevr. W. Geirnaert, Oegst geest; W. L. Giesbert, mevr J Haan- Hofkes, F. de Haas, J. Hollebeek, Berkhout een godsdienstig onder werp; 8 Jan. 1952 spreekt de heer J. L. van Hedel in „De Vier Heems kinderen" over „De Middenstand en de fiscus". Met een vastenavond viering in de vorm van een cabaret zall dit winterprogram worden be sloten. P. H. Hugenholtz, Oegstgeest; mevr. M. v. d. Kaay-Burgerjon, J. C. J. van Kampen. K, A. Karstens, J. F. Kes- sels, C. Koekebakker, W. F Kriek, P. D. Noest, mej. C. E. C. Pinxter, Lisse; W. L. Renaud, C. Rombouts, J. G. Ie Rütte, mevr. J. Scheps- Bouwmeester, J, Sjardijn, A. Ver beek, mej. W. E. Vilders, mevr. E. Visser-Brugman, G. de Vries, J. Wijtsma, mej. M. S. Zoutenbier. C. N. v. Zuylcn, Noordwijk; Mej. G. v. Aalderen, Sassenheim; J. P. v. Barneveld, W. Bekooy; L. J. Beu- gelsdijk, Warmond; Mej. M. A. v. d. Berg, Noordwijk Binnen; J, C. Bloemzaad, Mevr. M. Bronmeijer v. Eyk, W. C. de la Court, M. van Doorn, Mevr. G. J. v. DorpKnij- nenburg, A. Gerritsen, Mevr. M. de Graafv. Wichem, H. J. v. Haast recht, J. Heruer, L. C. Heijnen, W. Holvast, Mej. L. M. Hoogeveen; Mevr. W. de Jongv. Dusschoten, Katwijk aan Zee; J. v. Kampen, Al phen a. d. Rijn; Mevr. N. J. Kou- wenbergBrouwer, P. Kraan, W. A. F. Marijt, J. Mercey, H. Mugge; H. Pas, Wassenaar; Mevr. E. M. S. PeenMichels, Noordwijk a. Zee; C. G. W. v. d. PSas, Wassenaar; Mevr. Del PradeVan Brero, A. du Prie, Mevr. H. O. A. de Regt, J. C. Ros kamp, J. Schoonlingen, Mevr. C. SchoonlingenAubert; C. J. Schui temaker, Katwijk a. Zee; J. Selier, J. Streng, Mevr. A. de Tombev. d. Voort, G. Velthuyzen; J. J. Verloop, Katwijk a. Zee; H. Veylbrief, Mevr. C. L. VoorbijSusan, H. v. Weer den. Waar geen plaatsnaam vermeld is, moet het Leiden zijn. LEDENVERGADERING „ST. ANTONIUS". Hedennacht houdt de afdeling Leiden van de Ned. R.K. Bond van hotel-, café- en restaurant geëm ployeerden „St. Antonius" haar eer ste ledenvergadering van het win terseizoen in het café van de heer H Rooyakkers, Korevaarstr. 11. Een punt van de agenda zal voor de le den zeer belangrijk zijn n.l. dat de leden en employe's van de hotel sector de gelegenheid krijgen om klachten, moeilijkheden en onder vinding van de nieuwe loonregeling, welke met ingang van 19 Maart j.l. is ingegaan, uit te spreken. Velé vragen zullen door de bondsvoorzit ter, de heer J. F. v. Bijsterveld, worden beantwoord. Het afdelingsbestuur verwacht op deze vergadering een flinke opkomst van de leden, maar ook van de zijde der werkgevers, gezien enkele werk gevers hebben verzocht op deze ver gadering aanwezig te mogen zijn. De afdeling stelt dit zeer op prijs, omdat men daar te horen kan krij gen welke moeilijkheden het perso neel ondervindt, terwijl ok de werk gevers hun standipunt kunnen uit eenzetten. Het gaat tenslotte om het gemeenschappelijk belang, de plich ten en de rechten met een mens waardig bestaan van werkgevers- nemers. HILLEGOM Gemeenteraad. De raad komt Vrijdag a.s. te 2.30 uur in vergade ring bijeen. Op de agenda komt o.m. voor: reclames plaatselijke belastin gen; benoeming onderwijzeres aan de O. L. School; benoeming vakon derwijzeres aan de O. L. School; crediet voor de bouw en inrichting van avondschool voor nijverheids onderwijs; benoeming personeel avondschool voor nijverheidsonder wijs; crediet voor verbouwing en in richting medisch centrum (Casa No va); benoeming leden commissie Woonruimtewet. Geboren: z. van J. J. P. van Nierop en I. J. C. T. Visser; zn van D. Schipper en J. Noomen; z. van A. H. Couzijn en G. Geerlings; z. van J. P. van der Weijden en J. P. van der Klugt. Ondertrouwd: A. H. Verhaar en M. van Dorp; F. W. Murk en J. M. van Rooden. Getrouwd: T. H. P. Angevaare en J. G. Fransen; J. J. van der Leeden en C. de Gier; J. van Heusden en A. J. de Jong. Overleden: C. van Steijn iff. 77 jr; W. Kijne m. 81 jr.; G. Hoogkamer m. 44 jr; S. A de Groot m. 80 jr. KATWIJK K.D.C. Het 1ste tiental van KDC speelde de eerste ronde van de bor- denwedstrüd. De uitslagen zijn: Fr. Spierenburg—Jac. Koolewijn 1.1; H. KoelewijnJ. Houwer 20; J. SchoneveldP. v. Duiven- boden 11; Jac. FrekeA. A. Vooijs 20; J. LavenG. Koelewijn 02. Het tweede tiental van K.D.C. speelde tegen R.D.C. II voor de competitie. Uitslag: 515 in het voordeel van R.D.C. II. LISSE (de Engel) Maandag 24 Sept. openden de K.A. J. en de J.G. van dc Engelbewaar ders-parochie het winterseizoen met een gezamenlijke bijeenkomst in het Verenigingsgebouw aan de Beekbrug. De lange werkdagen van het drukke zomerseizoen raken langzamerhand voorbij en de nieuwe aalmoezenier, kapelaan Hubers, kon met vreugde constateren, dat aan de oproep door bijna alle leden gehoor was gegeven. Piet Meeuwessen opende dc avond met de opwekking tot de strijd voor het Rijk van Christus en wees op de prachtige voorbeelden in binnen- en buitenland, waar jongens en meisjes hun vrije avonden besteden om zwakkere broeders in het goede spoor te krijgen. Natuurlijk hoopte hij, dat de gewone bijeenkomsten even druk bezocht zouden worden als deze feestavond, een wens die door de be sturen van harte werd toegejuicht. Na deze serieuse woorden betraden Th. Kortekaas en P. Rewijk het to neel en brachten de zaal aan het zin gen, waardoor een vrolijke onge dwongen stemming ontstond, die er de verdere avond bleef heersen. Een zevental lenige jongedames van Olympia vertoonden daarna eni ge gymnastische oefeningen op de brug, die hoe kan het ook anders, met extra applausjes beloond werden. Een vijftal leden waaronder de da mes M. Grimbergen en A. Borst zet ten het zangprogram voort en na enige komische storingen trad mej. J v. d. Poll met haar clubje op en wist het publiek door haar fijne hu mor aan zich te binden. Tot slot gin gen de stoelen aan de kant en de heer J. Reeuwijk met zijn muzikale vrienden nodigden allen ten dans. VOORHOUT „Het Witte Paard". Heden avond om 8 uur zal in "t Parochie huis de nieuwe competitie beginnen van bovengenoemde schaakclub. Zij, die alsnog mee willen doen, worden verzocht op tijd aanwezig te zijn. Stukken en borden moeten worden meegebracht. WASSENAAR „De Vriendschap" speelde toneel. Zondag- en Maandagavond gaf de R.K. Toneelvereniging „De Vriend schap" in het R.K. Verenigingsge bouw een tweetal opvoeringen van het toneelspel „Het verleden keert weer", geschreven door Chr. Pfeiffer en P. v. d. Vogelen. Beide avonden was de zaal zo goed als uitverkocht, een bewijs voor het feit, dat het aantal vrienden van de Vriendschap groeiende is en ook het aantal donateurs. Wat het toneelspel „Het verleden keert weer" betreft, dit werd door de Vriendschap op alleszins accepta bele wijze over het voetlicht ge bracht. Kort voor de uitvoeringen kwam vast te staan dat een der hoofdrolspelers, J. Oosterveer. door tragische huiselijke omstandigheden, niet zou kunnen meespelen Regis seur J. P. Mank uit Leiden viel voor hem in en hij deed het voortreffe lijk. Hü speelde de rol van de gede genereerde baron, die de vrede in het huisgezin van prof. de Groot (P. Noordoven) dreigt te verstoren door onthullingen te doen over het vroe ger avonturierstersleven van de tweede vrouw van de professor. (Mien te Wiel). Hij is bereid te zwij gen, als hij de dochter van de pro fessor, Elly (Riet Plompen) tot vrouw krijgt. Bijna lukt die opzet, maar juist bijtijds wordt de baron ontmaskerd en onschadelijk gemaakt. Na afloop van het toneelspel, dat de aanwezigen zeer boeide, al was het soms wat rumoerig in de zaal. was er een gezellig samenzijn met vlotte dansmuziek. Subsidie voor M.M.S. In de toe lichting op de begroting voor Onder wijs. Kunsten en Wetenschappen wordt medegedeeld, dat aan de af deling Middelb. Meisjesschool van het Rijnlands Lyceum te Wassenaar een subsidie in het vooruitzicht ge; steld wordt. ZOETERMEER Tot tijdelijk adjunct-commies ter secretarie is met ingang van 15 October a.s, benoemd de heer L. Ha- ge te Stavenisse. Geboren: Wilhelmina Rosina Ma ria, dr van H. J. den Hollander en A. M. v. Diemen. Ondertrouwd: G. J. Spruit, 58 jr en A. M. de Groot 53 jr; P. v. Buij- tene 35 jr en C. den Brabcr 29 jr; P. J. Soeterbroek 61 jr en C. C. van Leeuwen 50 jr. Geboren: Cornelia Martina Maria dr van L. A. van Santen en M. H. v. Leeuwen; Gerard zn van W v. d. Velden en W. v. d. Velde; Jacobus Leonardus Cornells zn van C. J. v. Haastert en C. M. Rimmelzwaan. Ondertrouwd: C. H. Bontje 39 jr en N. Vroedesteyn 32 jr; G. J. Arke- steyn 59 jr en A. J. M. Spruit 47 jr; Q. Westhoek 27 jr en J. K. v. Her wijnen 25 jr; A. G. Reeuw(jk 25 jr en C. N. A. Kempe 27 jr; J. M. Boon 27 jr en G. Hulsteyn 26 jr. Getrouwd: P. J. v. d. Heiden 28 jr K. C. Havenaar 19 jr. Overleden: A. J. Dogterom 84 jr. wed. van J. v. d. Hoek. Vragen met betrekking tot de ver plichting van het betalen der contri butie voor de E.V.O. Antwoord: Die contributie moet inderdaad betaald worden. Vraag inzake aftrek van ouder domsvoorziening wegens inkomsten door een commensaal in huis te ne- Antwoord: Indien u over meer in komsten gaat beschikken wordt een gedeelte van de ouderdomsvoorzie ning ingekort. Hoeveel dat bedraagt hangt af van de grootte van de in komstenvermeerdering. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 Sept. Vette varkens. Aanvoer 223. Zware 220227; lichte 205—215. Zeugen 190—210 Handel vlug. LEIDEN, 24 Sept. Groente. Per 100 kg.: rode kool 10—14.70, gele kool 12.6012.70, groene kool f 8 13.80, prei 11—18, kroten 7—14, kroten gekookt 20—23, uien 8— 15.30, peen 9.90—24 aardappelen 7.90, andijvie f 57.50 pruiven ƒ54 86, snijbonen 20—99 stokbonen 5876, pronkbonen 1245, stom- bonen 43—73, witlof 4266, pos telein 822, appelen f 1056, spi nazie 1833, tomaten A 1235; Augurken 9.winterpeen 10.30 12.per 100 stuks: komkommers f 8—15. bloemkool 8—49, meloenen f 1060, salade 2—8.20, perziken 2—27, knolseldcrie 6—11; per 100 bos: kroten 4.804 00 selderie f 2 3.10, bleckselderie f 2441, peen f 819 BODEGRAVEN. 25 Sept. Koas. Aanvoei- 198 partijen. Prijzen le soort 2.30—2.36, 2e soort 1 2.23—2 29 en extra f 2.56 per kg. Handel matig. ROTTERDAM. 25 Sept. Vee. Aanvoer totaal: 5504; w.v 1025 vette koeien, 1609 gebruiksvee, 195 vette kalveren, 525 graskalveren, 427 nuch tere kalveren, 334 varkens, 509 big gen. 202 paarden, 61 vclcns. 531 scha pen of lammeren 86 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien f 2 45—2.70. 2 20—2.35. 1.95—2.10 vette kalve ren 2.75-2.95, f 2.50—2.65 en 2.25 —2.45 per kg levend gewicht; gras- kalveren 325—225—180. nuchtere kalveren 605652 biggen f 60 55—45; slachtpaavden 2.00, 1.95 en 1.90 per kg. levend gewicht; schapen f 140—110—90 lammeren no9075;o kalfkoeien en melk koeien 975—875—750- varekoeien 675600540; vaarzen 675625 —550; pinken 500—450—370 per stuk. Prijzen, vette koeien cn ossen aanvoer groot, handel traag en prij zen its lager- vette kalveren aanvoer ruimer, handel levendig prijzen on veranderd; graskalveren aanvoer iets ruimer, hanacl lui, niet geheel prijs houdend; nuchtere kalveren aanvoer Koning George gaat vooruit Een vqn dc voornaamste zorgen van de geneesheren aan wier hoede koning George is toevertrouwd, is, na te gaan, of de ziekte, over het juiste karakter waarvan nog steeds het stilzwijgen wordt bewaard en die de operatieve ingreep noodzake lijk. maakte, zich uitbreidt Hoewel na een operatic als die welke de Engelse koning heeft ondergaan, langdurige bedrust geboden is, is het mogelijk, dat koning George eerder lichte oefeningen mag doen dan nor maal het geval is, omdat zijn bloedsomloop goed moet blijven functionneren, teneinde complica ties in het been waaraan hij twee jaar geleden is geopereerd, te voor komen. Er is nog steeds niet bekend ge maakt, of de gehele aangetaste long van de koning is weggenomen of slechts een deel ervan. Een van de behandelende genees heren is de bekende Engelse roent- genoloog dr. George Cordiner. Aan de hand van zijn foto's zullen de specialisten kunnen opmaken, of de wond heelt, de toestand van het hart bevredigend is en of de gezonde long behoorlijk functionneert. Maandag is dc hertog van Wind sor uit Parijs te Londen aangeko men Hij bracht een bezoek aan zijn moeder, koningin Mary. Onder de vele persoonlijkheden, die Maandag een bezoek hebben gebracht aan Buckingham Palace, bevonden zich diplomatieke verte genwoordigers uit vele landen. iets groter, handel tamelijk, prijshou dend; biggen aanvoer iets minder, handel flauw, prijzen als vorige week; slachtpaarden aanvoer iets groter, handel redenjk, prijzen iets lager; schapen aanvoer als vorige weck, handel vlot, prijshoudend. Er was een afdeling fokschapen waarvoor goede belangstelling bestond. Lam meren aanvoer als vorige week, han del vlot, prijhoudend; kalw- en melk koeien aanvoer iets ruimer, handel zeer stil, niet geheel prijshoudend; varekoeien aanvoer groter, handel slepend, prijzen iets minder; vaarzen aan voer iets ruimer, handel stil niet geheel prijshoudend, pinken aanvoer iets ruimer, handel stil, prijzen on veranderd. TER AAR, 24 Sept. Groente. Kassnijbonen 7.208.50, idem stek 3.705.40, Sn-bonen 2.705.60, idem stek 1.70, Stokprinsen 4.605.80, Stamprinsen 5.005.10, Witte pron kers 1.90—2.80, idem B. 1.20—1.70, alles per 10 kg. Andijvie 0.050.07, Uien 0.12—0.13. Spruiten 0.24—0.25, Sav. kool 0.09—0.13, Witte kool 0.04. Groene kool 0.090.12, Rode kool 0.110.13, Spinazie 0.190.27. Waspeen 0.080.12. Postelein 0.16, Aardappelen 0.0e0.08. Kroten 0.06 0.12. Tomaten A. 0.230.35, idem B 0.24—0.37, id. C. 0.140.21, idem CC 0.130.14, idem bonken 0.14 0.24c alles per kg. Bloemkool I 0.26 0.44, idem II. U.160 25, idem III. 0.080.14, Komkommers 0.140.16, Sla I 0.04—0.O9, id. II 0.02—0.04, al les per stuk. Bospeen 0 200.21, Selderij 0.01—0.02, alles per stuk. Stoofsla 0.20 per kist. Druiven 0.40 per y, kg. Bramen 0.36 per doosje. Perziken 0.16 per stuk Aardbeien 0.48 per loosje. Apeelen: Transpa rant de Cromsels 0.20 per kg. R'VEEN, 24 Sept. Bloemen. Asters 0.040.15, Darlia's 0.06 0.16, Asp. Plumovis 0.120.30, Ane monen 0.150.23, Serenade 0.16— 0.29, Shirley 0.12--0.24 Wendy 0.08 —0.18, Sept. Wit O.li.-0.22, Bcrijl 0.200.27, Precose 0.080.25, Ch-.ts- city 0.15—0.21 per bos Middelgrote 0.025—0.10, Perfection 0.08—0.15, Rayonanten 0.05Ü.1G, Ruiling 0.07 —0.17, Page 0.00—0.16, Anjers 0 04 0.08 per stuk. Groente. Aardbem-n 0.380.49 per doosje, Aardbeien 2 ons 0.50 0.72, Tomaten A 22—34. id. B 26—29, id. C 16—22, id. CC 12—13, Kropsla 1 7.20—12.40, id. II 2.30—8.40, Andij vie 59, Bloemkool 812, Uien 10 12, Snijbonen 6.107.30, Kassnij bonen 7.20—8 50, Stek 1 20—4.20, Dubb. Stambonen 4 205.90, Pronk- bonén 1.252.40 per 10 kg. Bisschoppelijke Nijverheidsschool TE VOORHOUT vraagt voor onmiddellijke indiensttreding een VUUR- EN PLAATWERKEN vour een volledige dagbetrekking. Sollicitaties te rich ten aan de directeur der school. Salaris volgens rijksregeling. Geen woning beschikbaar. 8013 Dagelijks lezen Uw afnemers hunkran1 met de advertenties. ^Kom bij de klant in huis" door dag bladreclame. Toon hun, terwijl zij in alle rust hun dagblad lezen, de voor delen van Uw artikelen. Dagbladreclame brengt DAGELIJKS Kopert en verkopers tot elkaar (300 dagen en meer per jaarl) Publicatie van het Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit („CEBUCO") 's-Gravenhage .il.cn 70 1.9® verkoop morgei DEN HAAG - LEIDEN - HAARLEM Vrijdag 28 September a.s., aanvang 20.30 uur 11 Toegang Vogel park an Concart «1.26 Frans Leh&r door R.K. Gem. Koor „St. Bonlfacius", Alphen a/d Rijn m.m.v. Solisten-Kwartet en Orkest te ALPHEN AAN DEN RIJN. Voor-verkoop: Mej. M Slingerland, Jullenestraat 13, Alphen aan dan Rijn en aan da Caita van Avifauna. "ST Openlijk dank aan God op voorspraak v. d. H. Ma ria voor verhoord gebed door de Novene van drie Weesgegroeten. 7997 3? Broeder Adrlanus S. V. D. zit eenzaam op een mis siepost in Kloris. Wie helpt Broeder Adrianus aan een koffer-gramofoon met pla ten om de lange avonden te korten? Aanbiedingen: familie Van Dam. Hugo de Vriesstraat 73, Leiden. 2T Woningruil Den Haag. Gezicht te Leiden, liefst heel huis, 5 kamers, huur tot 50.—. Aangeboden in Den Haac een prachtig Plantsoen vrij herenhuisje. Huur 56.Brieven Pa- >averhof 17, Den Haag. 332621. 8008 pave Bruiloft of feestje? On ze grote gezellige zaal is in Oct. nog enige Zaterdagen vrij. Aparte keuken en kleedkamer. Glas en ser vieswerk. Billijke condi ties. G. Swinkels. Hoogl. Kerkgracht 42! Let op het juiste adres. 131 Naaimachine defect? Reparatie direct bii U aan huis. Geen vervoer, niet wachten, geringe kosten en onder garantie. Naaima chine Service. J. B. H. Schoots, Rijnsbugerwer 29B Tel. 26664. Leiden.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3