hl MuQrm „g, belaas somt dat... ®aar bij jjw shH altijd Het rommelt in de KNVB Veren, van Eerste Klassers tegen KNVB-bemoeiïng met jeugdvoetbal Twee nieuwe Ned. records te Rotterdam Ned. successen in Duitsland De zeilkampioenschappen op de Braassemer v. Duyl zesmaal eerste in Drakenklasse MAANDAG 24 SEPTEMBER 1951 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Bondsuitgaven en amateurisme onder de loupe Onder voorzitterschap van drs. Reysigcr werd in Esplanade te Utrecht de vergadering van de Ver eniging van Eerste Klassers, om vattende alle eerste klasse clubs der KNVB, gehouden. In zijn openings woord leverde de voorzitter critiek op het feit, dat in het onlangs ver schenen jaarverslag van de KNVB 17 pagina's waren gewijd aan net. jeugdvoetbal. Spr. was van mening, dat de bond hier het terrein der ver enigingen betreedt. Hij maakte be zwaren tegen de posten van f 13.327, en f 2000.die in het financieel verslag resp. voor de Sportkroniek en voor de commissie voor handha ving van het amateurisme staan ge noteerd. Voorts vond drs. Reysiger het uitgetrokken bedrag van f 3000 voor de commissie van voorlichting der amateurcommissie niet bepaald in overeenstemming met het doel dezer commissie. De kosten van het nieuwe bondsgebouw staan in het jaarverslag vermeld als 122.000, doch volgons de voorzitter hebben deze kosten in werkelijkheid f 314.000 bedragen. Over de fond sen, die de KNVB bezit, wordt niets gezegd. Spr wil gaarne weten waar in deze gelden worden belegd en wat de opbrengst is. De vergadering was van oordeel, dat de overeenkomst met de Fifa inzake het internationaal jeugdtour- nooi en met België wat betreft de jaarlijkse jeugdlandenwedstrijden rnoet worden verbroken De reizen naar Wenen en naar Zuid-Frankrijk hebben een verkeerde uitwerking op de jeugd. De kosten van de trip r.aar de Riviera hebben 6000 be dragen. Dit achtte de vergadering te hoog en niet bevorderlijk voor de mentaliteit van de jeugd. De heer Landaal (Jeugdcommissie) bestreed deze gedachtengang, doch de verga dering was het er over eens, dat de jeugd bij de verenigingen behoort en de KNVB daar moet afblijven Het besluit van het bestuur van de KNVB om het volledige ama teurisme te handjiaven zal op de a.s. bondsvergadering in een motie wor den ingediend. Deze motie kan door de vergadering worden aanvaard, daar zij alleen behelst, dat het ama teurisme zal worden gehandhaafd en dus niet uitsluit, dat de amateurs bepalingen kunnen worden gewij zigd. De vergadering was van me- ARCHIPEL—RKAVV 2—8. RKAVV heeft in Den Haag weer eens getoond, dat zij haar plaats in de derde klasse ten volle waard is. Archipel, dat na de promotie in de derde klasse reeds zulk een verras send entree heeft gemaakt, is door R KAW finaal overspeeld. Reeds na 9 min. opent van der Sman de score Uit een voorzet van Piet Hakkaart knalt hij de bal in het net (01). Archipel was er echter als de kippen bij en reeds na een minuut is het de links-buiten Hansen, die de gelijk maker brengt (11) onmiddellijk gevolgd door een schot van Joop Willemsen, die aan RKAW weer de leiding terug gaf (1—2) Beide ploe- pen gingen toen gelijk op totdat na 32 minuten weer de gelijkmaker kwam door de linksbuiten van Gils (22). Toen was Archipel uitge speeld. Zij kwam aan tempc tekort. Een vrije schop door van Rijswijk genomen brengt Archipel in de war en zij schiet de bal in eigen doel (23). 12 Minuten na de rust neemt Jan Hakkaart een goed geplaatste hoekschop. Archipel treuzelt met wegwerken, waarvan van der Sman gebruik maakt en de voorsprong van RKAW vergroot (24). De Hage naars zakken nu zienderoog af, maar RKAW speelt stug door. Jan Hak kaart zet voor en van der Sman, die goed in vorm is, kopte keurig in (2 5). Het volgend doelpunt werd ge maakt door Joop Willemsen. Hy stond buitenspel toen hij de bal toe gespeeld kreeg. De scheidsrechter verzuimde te fluiten, zodat hij vl«g doorspeelde en daardoor zönder door Archipel gehinderd te worden het zesde doelpunt maakte (2—6). Ook nummer zeven was voor Joop Wil lemsen. De Haagse keeper liep te ver uit en miste en zo kon Willemsen in het verlaten doel scoren (27). Piet Hakkaart sloot de run op de Haagse club. Frans en Piet brachten de bal in de gewenste positie, waarna Piet op de hem handige wijze voor het achtste doelpunt zorgde (28). De uitslagen van de andere clubs van RKAW waren: ONA—RKAW 2, 7—0; WP—RKAW 3. 1—2; Wit Blauw R.K.—RKAW 4, 0—5; Graaf Willem Vac—RKAVV 5. 3—1; Graaf Willem VacRKAW 6, 42; Graaf Willem Vac—RKAW a 3—0; Blauw Zwart—RKAW b. 1—2; Oliveo—R KAW d, 1—3; Wilhelmus—RKAW e, 04. ning, dat deze motie als een propa gandastunt is bedoeld. Langdurig werd over deze motie gediscussieerd. Algemeen is men van gevoelen, dat professional-voetbal niet gewenst is in ons land, doch men is er van overtuigd, dat de huidige amateurs- bepalingen zijn verouderd. Naar de meaing van de vergadering sturen pers en radio op professionalisme aan, doch de eerste-klassers voelen beslist niets voor prof-voetbal. Be sloten werd voor de motie van het KNVB-bestuur te stemmen. De ver enigingen werd echter verzocht aan de afdelingen wijzigingen in de amateursbepalingen voor te stellen, die dan door de Vereniging van Eerste Klassers zullen worden be studeerd. Voor de uitvoering van het competitieprogramma werd een commissie benoemd bestaande uit de heren Hanegraaf (Noord), Eenker (Oost), van der Ven (Zuid) en van Rijswijk (West). Over de terugkeer tot het ama teurisme van Nederlandse profs werd langdurig gesproken De zui delijke afgevaardigden waren vóór een wederopneming van de profs in het amateur voetbal, de westelijke en oostelijke vertegenwoordigers echter tegen. De laatsten wilden de profs uitsluiten en alleen de trai ners, die daartoe de wens zouden te kennen geven, weer als amateurs accepteren. Bij de noordelijke afgc vaardigden waren de meningen over dit onderwerp verdeeld Tenslotte besloot de vergadering deze materie nog eens in eigen kring te bespre ken. De heer Tanis (BW) wilde een commissie benoemen om de uitga ven ten behoeve van het officieel orgaan te beperken. Men nam het besluit de financiële commissie van de KNVB nadere in lichtingen hierover te vragen en het bondsbestuur om inzake van de con tracten te verzoeken, om daarna deze zaak vanuit een commercieel standpunt te bekijken. De kwestie Zwartemeer, welke vereniging op de a-s. bondsvergadering een motie zal indienen om alsnog tot de eer?'" klasse te worden toegelaten, is door de voorzitter met de bestuursleden van Zwartemeer geheel onderzocht, doch drs. Reysger ziet geen kans een oplossing te vinden zonder an dere verenigingen te duperen. Nog maals werd over de wijzigingen in de amateursbepalingen gesproken Algemeen was men van mening, dat verenigingen het recht moeten heb ben meer dan 30 personen op uitrei zen mede te nemen, dat de clubs de prijzen van cadeaux, die zy willen uitreiken, zelf mogen bepalen en dat bij bij ongevallen aan spelers overkomen, kunnen handelen zoals het hun goeddunkt, dus zonder ad vies aan het KNVB-bestuur te hoe ven vragen. De autonomie van de verenigingen mag, aldus de verga dering, piet worden aangetast, ook niet door het KNVB-bestuur. THBTEYLINGEN 2—2 Teyllngen moest met een gewij zigde opstelling spelen omdat de linksback verstek liet gaan. T. Hooy- mans viel voor hem in, zodat Tey- lingen totaal drie invallers had. Daardoor was Teylingen in het begin van de wedstryd sterk uit vorm. Uit een penalty nam THB de leiding (10), Teylingen komt er wat beter in, doch de voorhoede kwam er toch niet aan te pas. Bij THB ging beter en de midvoor slaagde erin de score te verhogen (20) Na de thee vlotte het beter bij Teylingen, aanval op aanval volgde en doelpunten konden niet uitblij ven. Na 20 minuten zette de links buiten van Teylingen keurig voor en de midvoor schoot van 15 meter afstand keurig in (2—1). Even zet ten de Haarlemmers de tanden op elkaar, doch Teylingen weerstond de druk en als 10 minuten voor het einde de rechtsback Kaptein van plaats is verwisseld met rechtsbui ten Otto is het eerstgenoemde, die uit een keurige voorzet van links de bal in het net schiet (22). Onver anderd komt tenslotte het einde. CONCORDIA—LUGDUNUM 1—3. Met een invaller voor Teeuwen heeft Lugdunum alle moeite gehad de vaak fors spelende Hillegommers te bedwingen Op het kleine veld liep de thuisclub direct hard van stapel en Oud6hoorn had al zijn talenten no dig zijn doei voor doorboring te be hoeden. Geldelijk herstelde groen wit zich, maar had alle moeite de Concordia-verdediging te omspelen. Eindelijk kon Verhoeven doorbreken en na een hakje naar Mizee besloot 'aatstgenoemde deze aanval met een .raak" schot (0—1). Vijf minuten voor rust k-»mt Lugdunum eindelijk oed los en als de Roo binnen de be ruchte lijnen wordt gevloerd, benut Verhoeven de strafschop (02). Nog geen minuut later brengt Verhoeven ae stand op 0—3. In de tweede helft wordt door het al te forse spel Lug dunum alle gelegenheid ontnomen hun eigen spel te speler, en zijn de Hillegommers het meest in de aan val. Verder aan de achterhoede ko men zij echter niet en slechts één doelpunt brengt de stand op 1—3. Lugdunum doet het verder kalm aan en won verdiend. LISSE—GRAAF WILLEM 1—1. Het Lisse-elftal had weer enige verandering ondergaan, daar nu v. d. Berg als midhalf en Dofferhoff in de voorhoede was opgesteld. Van de voorhoede van Lisse ging weinig kracht uit, de achterhoede was wel het sterkste deel. e eerste helft kenmerkte zich door slap spel aan beide zijden, waar bij de beide achterhoeden in goede conditie waren. Een zeer goede kans ging voor Lisse verloren, toen v. d. Voort vanaf de vleugel een goed aan gegeven bal van korte afstand nog naast schoot. Vlak voor de rust ont kwam het Lisse-doel aan een doorbo ring, daar de linksbinnen der bezoe kers alleen was doorgebroken, maar zijn schot was te zacht, waardoor de uitgelopen Lisse-doelman het leder nog wist weg te werken. Had Lisse in de eerste helft de toon aangegeven, na de hervatting gingen de Grafelijken meer tot de aanval over. Geheel onverwachts had Lisse echter het eerste succes; de Lisse- linkshalf plaatste naar de Lisse-mid- voor, die op doel schoot, de doelman van Gr. Willem-Vac schoot tegen de midvoor aan, waarna de bal in het verlaten doel terecht kwam (10). De gelijkmaker kwam na 20 minuten. Bij een corner scoorde de linksbuiten der bezoekers (11). De Lisse-aan- vallen werden hierna wel talrijker, maar de versterkte Haagse verdedi ging stond als een rots in de bran ding. Deze puntenverdeling is wel de beste verhouding. ROUWKOOP—D.C.O. 2—2. In een vlot partytje voetbal heeft Rouwkoop met deze ploeg uit Haar lem de punten gedeeld. Hoewel Rouwkoop in de eerste helft zijn veldmeerderheid met twee doelpun ten wist uit te drukken, ging deze voorsprong in de tweede helft, toen de Haarlemmers er een extra schepje boven op deden, voor de Voorschote naren weer verloren. Reeds spoedig na de aanvang van het spel zal J. Brouwer, de linksbuiten van Rouw koop, kans de bal, voorbeschoten van rechts, achter de doe/'erdediger van DCO te plaatsen (10). Daarna ging de strijd geruime tijd gelijk op met nu eens gevaarlijke momenten voor het Rouwkoopdoel en dan weer werd het DCO-doel gevaarlijk belaagd. En het moet gezegd worden, de doelver- dediger van DCO heeft voor zijn club respectabel werk verzet, waar me nige sportieve toeschouwer een ex tra applausje voor over had. Circa vijf minuten voor de rust <zet de rechtsbuiten van Rouwkoop weer ge vaarlijk voor het DCO-doel. De toe stormende linksbinnen Ju plaatst daarop met een strak schot de bal in het doel (20). Na de rust speelt DCO beslist agressiever dan Rouwkoop. Linksback Jansen van Rouwkoop, geblesseerd in de eerste helft heeft het veld ver laten en misschien heeft dit het mo reel van de club wel een weinig aan getast. Want reeds kort na de her vatting van het spel krijgt DCO een directe vrije schop te nemen op de rechterkant van het speelveld. Deze wordt rechtstreeks op het doel ge plaatst en niet gestopt (2—1). Het Rouwkoop-doel, dat nu steeds meer de druk van de Haarlemmers krijgt te verduren, wordt voor de tweede maal doorboord, wanneer de linksbuiten met een strak schot over de grond de bal onder de doelverdediger door schiet (22). Beide partijen vechten thans om het winnende doelpunt, dat echter niet kwam. ALPHEN—L.F.C. 0—2. De met zoveel spanning tegemoet geziene ontmoeting tussen de beide eerste elftallen van Alphen en LFC is in een ietwat gelukkige overwin ning geëindigd voor de Leidse ploeg. Alpnen verkoos het eerst met de OOSTENRIJK—DUITSLAND 0—2. 1 Ten aanscnouvve van 65.000 belang stellenden heeft het Duitse elftal in het stadion te Wenen een verrassen de 2—0 overwinning op het Oosten rijkse nationale team behaald. Reeds in de eerste helft van de wedstrijd maakten de Duitsers duidelijk, dat zij niet van plan waren met lege handen terug-te keren. Snel spel en gladde combinaties waren wapens, waar de Oostenrijkers bij lange na niet tegen bleken opgewassen. Niet temin kwam de rust met blanke stand. Dit had anders kunnen zijn, -'i~n de Oostenrijkers hun enige reëele kans, die zy tot nu toe had- \.n gekregen een strafschop hadden weten te benutten. Na de pauze was het wederom alles Duits land wat de klok sloeg Zo was het dan ook niet verwonderlijk, dat na dat Morlock in de negende minuut er 1o van had gemaakt, Haferkamp 32 minuten later de voorsprong ver grootte. Na uitstekend samenspel met zijn aanvoerder Walter schoot hij de bal beheerst en onhoudbaar in de touwen. (20). DE ENGELSE LEAGIUE. De uitslagen van de Zaterdag voor de Engelse League gespeelde wed strijden luiden: Eerste divisie: Aston VillaLiver pool 2—0; BurnleyBolton Wande rers 1—3; Charlton Athletic—New castle United 3—0; Derby County- Blackpool 11; Fulham—West Brom- wich Albion 10; Huddersfield town Middlesbrough 10: Manchester CityArsenal 02; Preston North EndStoke city 2—0; Sunderland Portsmouth 3—1; Tottenham Hotspur -Manchester United 20: Wolver hampton Wanderers—Chelsea 53. wind in de rug te spelen en was me de hierdoor direct in de aanval. Er lag evenwel een hinderlijke matheid over het spel der thuisclub, die schijn baar maar niet los kon komen; voor al de voorhoede, uitgezonderd Lentz, ging hieraan mank, waardoor de Leidse achterhoede telkens wist in te grijpen. Enkele aanvallen van LFC leverden eveneens niets op. Vermel denswaard is nog een keihard schot van M. Tuinenburg tegen de deklat. Daar geen der partijen het tot doel punten wist te brengen brak de rust met onveranderde stand aan. In de tweede helft zette Alphen di rect een offensief in, waardoor Pijn- acker c.s. zich uitsluitend tot verde digen moesten bepalen. Toen bij een algemene aanval van LFC de midvoor zich vrij wist te spelen loste hij een tam schot, dat via de paal in het net terecht kwam (01). Fel pakte Al phen daarna aan, maar de voorhoede bleef te peuterig spelen en toen doel man Britsemer opnieuw er naast was ATHLETIEK. Tot besluit van het athletieksei- zoen organiseerde de Rotterdamse athletiek commissie op de Nenyto- sintelbaan te Rotterdam wedstrijden voor alle klassen. Behalve op de 10 km, op welk nummer Slijkhuis een nieuw Nederlands record vestigde, sneuvelde tijdens deze wedstrijden nog een nationaal record. P. Neder- hand (ALO, R'dam) liep in de jeugd- klasse de 110 m. horden in 14.8 sec., hetgeen 0,2 sec. sneller was dan het oude record, dat sinds 12 Mei 1951 eveneens op zijn naam stond en te Rotterdam werd gevestigd. In totaal namen ongeveer 700 dames heren athleten aan deze wedstrijden deel. De belangrijkste uitslagen waren: Dames: 200 meter: 1. A. van der Meyden (O'ympia '48) 26.1 sec.; Xenia Stadt-^De Jong (Olyrapia '48) 26.3 sec.; 3. A. Korbee (Zwaluwen) 27.2 sec. 80 meter horden: 1. S. Veth (Hol landia) 12.6 sec.; 2. A. Van der Mey den (Olympia '48) 12.9 sec.; 3. H. Bergen (Siomo) 13.4 sec. Relay: 1. Celebes 59.3 sec.; 2. Hol- landia 60.6 sec.; 3. Zwaluwen 61.2 Discuswerpen: 1. G. Lens (Miner va) 32.19 m.; 2. H. Bergen (Siomo) 31.58 m.; 3. L. van Rutten (St. Paul) 30.94 m. Heren: 200 meter: 1. Verwey (Trekvogels) 22.7 sec.; 2. Jansen (Gouda) 23 sec.; 3. Van Deest (Vires et Celeritas) 23.1 sec. 1500 m.: 1. De Munnik (Parthe non) 4 min. 7 sec.; 2. Eekkers (DOS) 4 min 9 sec.; 3. De Witte (Thor) 4 min. 10.3 sec. 5000 meter: 1. Slijkhuis (Trek vogels) 15 min. 23.06; 2. Dobbelaere (Marathon) 16 min. 02.4; 3. Vanede (DOS) 16 min. 17.2. 10.000 meter: 1. Slijkhuis (Trek vogels) 30 min. 53.4 (nieuw Ned. ree.); 2. Vanede (DOS) 33 min. 55.7 sec.; 3. Bravenboer (Alto'asserdtm) 35 min. 52.6. 400 meter horden: 1. Dukker (DOS) 59 sec.; 2. Adam (Trek vogels) 61 sec.; 3. Witkamp (Vlug Nieuw record van v. d. Zanden 30.000 Toeschouwers zijn te Wetz- lar in Duitsland, v/aar een interna tionale marathon werd gehouden, ge tuigen geweest van een dubbel Ne derlands succes. Onze landgenoot Van der Zanden van Olympia '47 legde de 42.195 km. af in de tijd van 2 uur 38 min. 14 sec. Hij werd hiermede winnaar van deze marathon vóór Overdijk van AAC, die 2,42.00 noteer de. Beide Nederlanders bleven met deze prestaties ruimschoots onder het bestaande Nederlandse record, dat tydens oe internationale mara thon te Enschede op 1 September jl. door van Overdijk op 2.43.42 was ge bracht. Een verbetering dus van bijna 5.5 minuut. Een uitstekende prestatie leverde ook Moons, die met 2.48.41 zesde werd. Hierdoor werd Nederland eerste in het landenklassement. De uitslagen luiden: 1. Van der Zanden (Ned. 2.38.14; 2. Overdijk (Led.) 2.42.00; 3. Kuderski (Duitsl.) 2.42.35; 4. von Hanu—Krü- ger (Duitsl.) 2.43.16: 5 K. Krajcar (Zuidsl.) 2.43.50; 6, Moons (Ned.) 2.48.41; 14 werd van Poelgeest (Ned.) in 2.56.21. Het landenklassement luidt: 1. Ne derland (van der Zanden, Overdijk Moons) 8.03.55; 2 Duitsland A.: (Ku derski, Van Hanu--Krüger en En- gelhardt) 8.15.38; 3. Zuid-Slavië 8.29 27. TWINTIGSTE SINGELLOOP TE UTRECHT Onder zeer grote belangstelling werd te Utrecht de 20ste singelloop gehouden over een afstand van 5800 meter. De uitslag was: 1. Verhoeks (Voorwaarts, Leer dam) 17 min. 59.4; 2. Geuzcnbroek tHAV, Haarlem) 17 min. 59.8; 3. den Tonkelaar (Holland, Leiden) 18 min. 02 6; 4. van Zeeland (Oss '20) 18 min. 13.5. de Boer (AV '23, Amsterdam) 18 min. 31.8. Bij de B-klassers werd Wallen burg (Athlon, Utrecht) winnaar, terwijl van der Heuvel (EAV, Eind hoven) bij de C-klassers op de eer ste plaats beslag legde. WIELRENNEN. Jac. de Groot opnieuw winnaar. Gisteren werd de aangekondigde wedstrijd van de Swift Combinatie om de zilveren P. T. de Jong-wissel- beker over 100 km verreden. Ver- scheidene renners hebben reeds hun su Lenig) sec- mi naam in deze beker mogen laten Olympische estafette: 1. Trek-gravereili oa. W. Rijsbergen, R. vogels 3 mm. 41.3; 2. DOS 3 min. 42;Riethoven> jac. de Groot, Piet Bout- Thor 3 min. 48.5. hoorn, J. v. d. Fits en A. W. Slin- gerland. 3000 meter steeple: 1. Meytorg (Siomo) 10 min. 32.1; 2. Zoek (Par thenon) 10 min. 41.2; 3. Van Her Voort (Trekvogels) 10 min. 43.9. Verspringen: 1. Naaktgeboren (DFC) 6.50 m.; 2. Leeuwenhoek (Vlug en Lenig) 6.38 m. Discuswerpen: 1. De Bruyn (Vlug en Lenig) 4132 m.; 2. Van der Maat by een van verre afstand op zijn j (Vlug en Lenig) 38.54 m.; 3. Bakker doel geschoten bal was de stand 02j (Vlug en Lenig) 37.59 m. en had Alphen de wedstrijd verloren, i Polsstokhoogspringen: 1. Gieske (Bataven) 3.245 m.; 2. Markestyn S.D.O.ALPHIA 4—2. (Pro Patria) 3.145 m. De resultaten der Bataven waren- Met Alphia wil het dit jaar niet zoals verwacht was. De op het oog niet al te moeilijke uitwedstrijd te gen DSO werd met 42 verloren. Wel wisten de Oranjehemden door Rijs- dam na goed werk van de Jong de leiding te nemen (01), maar nog voor de rust in ging was het reeds gelijk (1-1). Achthoven liet daarna kort na de rust een goede kans voorbij gaan, waarna het weer de beurt aan DSO was, die zich niet vergisten en met een ver schot Kramer passeerde (21). Zelfs werd het even later 31 eveneens met een ver hard schot. Wel maakte de Jong uit een pass van Achthoven nog 32, maar toen de gastheren zo vrij waren er 42 van te maken was Alphia een geslagen elftal. Voor de tweede achtereenvolgen de maal is Jac. de Groot thans win naar geworden. Hij legde de 100 km af in 2 uur 34 min. Tweede werd de sterk naar voren komende J. Dui venvoorde uit Noordwijkerhout. In de C-'kfasse werd P. Meyer uit Noordwijkerhout eerste over 40 km in 1 uur 8 min. Het was jammer, dat J. W. Slingerland in het begin van de wedstrijd kwam te vallen, zodat hij uitgeschakeld werd. In het team, dat de Swift Com binatie Woensdag a.s. zal vertegen woordigen in de clubkampioenschap pen bij Arnhem, zullen nog enkele wijzigingen worden gebracht. Heren: L. v. d. Berg le prijs 400 m. horden (B) 61.8 sec. (nieuw Leids record) en 3e prijs 100 m. (C) 11.8 sec.); A. Gieske le prijs polsh. (A) 3.245 m. en le prijs discus (C> °'<.70 m.; H. Meel 2e prijs 400 m. (C) 58.8 sec.; C. J. de Heiden, kogel (D) 8.735 m. Junioren A: J. v. Rooyen, hoog, 1.565 m.; J. Kleine, hoog, 1.415 rn.; i N.-H.: le klasse: Rohda—Allen J. v. d. Kroft, 100 m., 12.3 sec.; J. j Weerbaar 23; DED—Blauw Wit v d. Veer, 100 m., 12.1 sec.; C. Lans, j 2—6, Koog Zaandijk—Luto 6—3; KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND. DE UITSLAGEN. 100 m., 12.3 sec.; J. Caspers, 600 m. 1.36.4 min.; 3e prys 4 x 100 m. esta fette 49.8 sec. Dames: M. Sandvos, 4e prijs, 60 m. horden 10.5 sec.; A. v. Ovost, 3e prijs, verspringen 4.475 m.; Th. van Brakel, 3e hoog. 1.30 m.; A. Gieske 5e hoog 1.25 m. en 4e speer 18.98 m.; A. v. Ovost, 3e 200 m. 28.9 sec. WesterkwartierSwift 91. Z.-H. le klasse: Ons Eibernest Het Zuiden 5—5; GKV—Fluks 3—2; Spangen—Vicus Orientis 104; Dee- tosAchilles 54. 2e klasse B: Spangen 2—Vicus Orientis 2 4—3; Actief—HSV 1—4; AlgemeneGKV 2 12; Ready Die Haghe 84. Twee titels voor leden van de Braassemermeer I"\E ZEILKAMPIOENSCHAPPEN voor de kleinere wedstrijdschepen op op de Braassemermeer zijn gisteren beëindigd en hebben voor twee leden van de Braassemermeer twee kampioenschappen opgeleverd, het geen voor deze zeilers evenals voor de vereniging, waarvan zij lid zijn ze ker een succes genoemd mag word en. Het wedstrijdcomité van de Kon. Verbonden Watersportverenigingen, die deze wedstrijden hadden geor ganiseerd, had, om zo neutraal mo gelijk de kansen voor alle deelne mers gelijk te maken, de zgn. Olym pische driehoeksbaan voor deze wed strijden uitgezet. Terecht kon men van mening zijn, dat de leden van de vereniging, waar de wedstrijden wer den gehouden, bij de anderen in het voordeel zouden zyn, indien de ge wone baan of banen, die hier op de onderlinge en nationale wedstrijden gebruikelijk zijn, ook voor deze wed strijden werden gebruikt. Maar, dan kent men deze zeilers toch al heel slecht, want waar ook op de Braas semermeer banen uit"n worden, Willem van Staveren in zijn Pampus zowel als Jac. Kraan in zyn Sharpie zullen deze banen kennen, omdat zij nu eenmaal alle hoeken kennen. Evenwel, beide zeilers hebben geenszins met vlag en wimpel hun kampioenschap gehaald. Integen deel, de concurrenten hebben het hun zeker niet gemakkelijk gemaakt door uitsluiting vanwege inge- voor hen verloren. Dat zij deson danks op fraaie wijze beiden een kampioenstitel hebben veroverd, be wijst o.i, wel overduidelijk, dat zij wel een klasse apart vormen onder de talrijke concurrenten en dat is zeker een felicitatie waard. Voor Willem van Staveren was de beslissing al spoedig gevallen. Het feit, dat zijn ernstigste concurrent, de Rotterdammer J. W. v. d. Berg, op de laatste wedstrijddag niet van de party kon zijn, omdat hij in de afgelopen week naar Curagao was vertrokken, maakte het hem deze keer vrij gemakkelijk. Wel echter was Sleverts van de partij, hoewel hy vorige week gezegd had niet te zullen starten. Dat verhinderde even wel niet, dat Willem v. Staveren gis termorgen toch weer won en daar door reeds zoveel punten had ver zameld, dat een zesde wedstrijd niet eens meer nodig was. De uitslag werd: 1. W. van Staveren 3215 pnt., 2. J. v. d. Berg 2136 pnt., 3. A. Vol- ker Jr. (De Kaag) 1437 pnt. Jac, Kraan heeft het ook op de laatste dag in de stryd der Sharpie- diende protesten ging menig puntje klasse niet cadeau gekregen. Welis waar won hij de ochtendwedstrijd, maar Metzelaar protesteerde hem er uit en zo bleef de beslissing tot de laatste wedstrijd uit en tevens tot het laatste moment van deze race, zodat er spanning te over was. Door opnieuw als eerste te eindigen leg de Jac. Kraan met ruim honderd punten voorsprong beslag op de titel van kampioen van Nederland met 3941 pnt., 2. G. Visser (Nieuwe Diep) 3816 pnt., 3. W. G. Jungschlager (De Kaag) 2941 pnt, 4. D. Kraan (Braas semermeer) 2913 pnt. De 12 Voetsjollenklasse zag J. N. van de Stadt (Alkmaar) kampioen van Nederland worden. Deze jeug dige zeiler had reeds twee van de eerste vier wedstrijden gewonnen en door gisteren opnieuw tweemaal als eerste te eindigen behaalde hij de titel met 4204 pnt., 2. B. P. Hageman 3326 pnt., 3. L. P. Herfst (beiden van De Kaag 2912 pnt. In de Vrijheidsklasse tenslotte werd het Ned. kampioenschap ver overd door de Amsterdammer J. van Diemen met 4899 pnt., 2. B. J. Colen brander (Loosdrecht) 3792 pnt., 3. C, W. Kist (Aegir) 3781 pnt. Jac. Stap reserve Olympiajollen Juist als 14 dagen geleden zijn ook in het afgelopen weekeinde selectie wedstrijden gehouden voor de komen de olympische spelen. Op de Westein- derplassen voeren opnieuw de vijf olympiajollen, terwijl op het IJssel- meer 7 Draken elkaar de wind uit de zeilen trachtten te vangen. Opnieuw toonde W. P. van Duyl in zijn „Thalatta" zich verreweg de beste onder de Drakenzeilers. In de beide weekeinden zijn in totaal 6 ra ces gezeild. Hij won ze alle zes en zal dus, zo er een Nederlander in de Drakenklasse wordt afgevaardigd ze ker naar Finland gaan. G. van Wijk met „Puzzle II", die het eerste week einde in de drie races resp. derde, tweede en vijfde werd, legde ditmaal driemaal op de tweede plaats beslag, doch werd in een der races na afloop gediskwalificeerd. S. Bakker met „Windekind", die reeds tweemaal op de tweede plaats was geëindigd, moest dit weekeinde genoegen nemen met twee derde plaatsen. J. Bier met „Baraboe" wist in de eerste race (van Zaterdag) als derde te eindigen. Op de Westeinderplassen bracht Jac. F. Stap het er in zijn Olympiajol minder goed af, dan tydens het eer ste weekeinde. Toen werd hij twee maal eerste en eenmaal tweede. Dit maal bracht hij het niet verder dan twee derde plaatsen en een tweede. In zijn plaats won H. Lesage twee maal en werd eenmaal tweede, daar mede precies de zelfde prestatie le verende als tydens het eerste week einde. Stap's resultaten zijn over het geheel genomen echter nog iets gun stiger, aangezien Lesage tydens het eerste weekeinde behalve een tweede plaats in* de andere rs»r°.s slechts een vierde en een vijfde plaats haalde. Naar bekend gaat het er in deze klasse slechts om een reserve-zeiler te vinden, daar Koos de Jong uit Rot terdam reeds als afgevaardigde is aangewezen.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6