Kruisherenklooster te Zoeterwoude gaat zijn zilveren jubileum vieren Pastoor G. J, Klaverweijden te zelfder tijd in het goud N.V. „TRIO" ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 IN HET RUSTIGE POLDERLAND VAN ZOETERWOUDE staat nu vijf en twintig jaren het statige klooster van de Eerw. Kruisheren. De viering van dit feest zal de stilte van deze plaats van gebed, lering en vorming van jonge Kruisheren tot priesters in Gods Kerk onderbreken door een jubel en dank tot God, in blijde vreugde tot den Heer voor zo veel grote genaden en weldaden in „Mater Dolorosa" geschonken. Deze jubel zal niet besloten kunnen blijven binnen de muren van het klooster, want stad en land zal mede jubelen en dankbaar zijn voor de grote geestelijke weldaden door de stichting van het klooster nu al vijf en twintig jaren door de ves tiging van de Kruisheren, in deze streek genoten. Het was in het jaar 1925 dat de eerste Kruisheer in Zoeterwoude ge zien werd. Pater L. Badoux had De ken Jansen tydens diens pastoraat in zijn geboorteparochie leren ken nen en zo kwam het eerste contact van de Kruisheren in Zoeterwoude met gevolg dat door medewerking van Deken Jansen het klooster hier gesticht werd. Het was wel een grote gebeurtenis voor Zoeterwoude en toen dan ook op 9 September 1926 door Mgr. Hol- mann het klooster werd ingewijd vlagden -— op verzoek van de Deken alle molens en huizen. Het contact met de bevolking van Zoeterwoude en met de omliggende parochies van stad en land was al spoedig heel sterk; het was alsof de Kruisheren hier altijd geweest wa ren. Ook bij de niet katholieke be volking hebben de Kruisheren door hun vriendelijke en gastvrije om gang grote sympathie verworven. Al spoedig gingen er mensen nabij het klooster in het kloosterkapelletje de H. Mis bijwonen waardoor vooral de eerste Rector Klaverweijden veel met de Zoeterwouders omgang had. De eerste communiteit bestond uit 3 priesters, 16 fraters en 3 broeders. In het studiehuis werd gedoceerd: philosophie, sociologie, biologie, phy- sica, kerkgeschiedenis en kerkmu ziek. In vijf en twintig jaren werden 300 fraters opgeleid. De Kruisheren gingen al assistentie verlenen in de naburige parochies en er werden regelmatig assistenties verleend in de St. Jans- kerk, Stompwijk, Zoetermeer, Zwaan tje, St. Ellsabeth-Gesticht Leiden enz. enz. Vanuit het klooster werd ook het moderatorschap van de katholie ke studentenvereniging „St. Augusti- nus" gegeven door Pater Dr. H. van Rooijen, dat thans uitgegroeid is tot het studenten-pastoraat. Op velerlei gebied strekten de werkzaamheden van de kruisheren zich buiten het klooster uit. Wij noe men slechts de vele godsdienstlessen, sociale en apologetische cursussen, de zorg voor politieke delequenten, geestelijke leiding van het S.F.R. en in de oorlog gegeven lessen aan Franse seminaristen in theologie en philosofie. De pennevruchten van de Kruis heren zijn in al die jaren een grote verdienste geweest en vooral de le zers van de Leidse Courant hebben daar veel van geprofiteerd. De ver van de kerk wonende paro chianen van St. Jans Onthoofding kregen in 1931 hun wens vervuld; er kwam een kerk bij het klooster en de parochie H. Kruisverheffing werd gevormd door de Vliet, Vrouwen- weg Miening en Noordbuurtse weg. Op 4 Mei 1932 werd de nieuwe kerk ingewijd. De eerste Rector van het klooster werd bouwpastoor en eerste pastoor van de parochie. De parochie H. Kruisverheffing is wel zeer groot bevoorrecht een kloos ter naast de kerk te hebben waar de vele priesters zich steeds we mo gen wel zeggen naast het klooster en studieleven het eerste geven voor de parochiële zielzorg en het jeugd werk. Ook de heerlijke liturgische Dode lag drie weken onopgemerkt huis in Op een bed in de voorkamer van een perceel aan de 2e Jan v. d. Hey- denstraat te Amsterdam, is Donder dagavond het stoffelijk overschot ontdekt van een man, die reeds drie weken geleden was gestorven, en wel de 66-jarige W. C. Steur, die alleen in het voorgedeelte van het beneden huis woonde. In de straat kende men de overle dene vrij algemeen. Hij zei iedereen goedendag, maakte af en toe een kort praatje, maar hield zich meestal af zijdig. Het was de omwonenden wel opgevallen, dat zij de man niet meer zagen. Het achtergedeelte van het bene denhuis was verhuurd aan een jong echtpaar met een klein kind. Dit echtpaar was echter reeds enige maanden buiten. Af en toe kwam de jonge echtgenoot alleen even naar de woning om post op te halen. Hij zag dan wel kranten enz. voor Steur in de gang liggen en deponeer de deze dan netjes bij de voorbuur voor de gesloten deur. In de voorkamer kon men het bed afgehaald zien liggen, doch het bed- BEURS - O VERZICHT CULTURES WEDEROM VAST Voor de derde maal in successie beheerste de handel in Cultuurwaar den gisteren de markt volkomen, waarbij de koerswinsten zeker niet onder deden voor die van de beide vorige dagen. De affaire is nog wel voor uitbreiding vatbaar, zo meent men in makelaarskringen, maar de ondertoon is beslist gunstig. Niet al leen de beroepshandel, maar ook het publiek is in de markt en de omzet ten zijn beter dan tot voor kort. Al met al schijnt de situatie in Indonesië wat gunstiger beoordeeld te worden, het zeer lage koersniveau van Cultu res is aantrekkelijk en voorts is de jongste troonrede vrij gunstig in de Indonesische pers ontvangen. Aan delen Deli gingen voorop met een Hierna volgde HVA met vier en koerswinst van bijna zes punten. Amsterdam Rubber met drie pun ten. Voorts waren er weer open hoe ken in verscheidene fondsen, waar bij ditmaal die van Algemene Ex ploratie, in verband met de zojuist gepubliceerde productiecijfers, wel het. drukst was. Zoals gezegd werd de markt hier door volkomen beheerst en in de overige sectoren hadden noch de koersverschillen, noch de handel veel te betekenen. Olies schommel den tussen 287/88, dus zo goed als onveranderd, Unilevers waren licht in reactie op 238 (239VD en Philips sloot onveranderd. De Scheepvaart afdeling gaf ditmaal fractionele winsten te zien. Het dollar agio daalde met niet minder dan bijna drie punten tot 13 procent waaraan de verklaring van minister Lieftinck, die gistermorgen van zijn besprekingen in Washing ton en Ottawa terugkeerde, vermoe delijk niet vreemd is De minister zeide o.m., dat een devaluatie van de gulden zelfs niet ter sprake is gekomen. Ook de dollarleningen waren lager. Voor de guldensbeleg gingen werden merendeels iets ho gere koersen vernomen. Prolonga tie 3K pet. degoed onttrok de man, die op het bed lag, aan het oog. De bewoners van de eerste verdieping kregen in hun voorkamer wel een onverklaar bare reuk. Donderdagavond hakte men de knoop door. Buren schoven het raam open en klommen naar binnen. Snel werd de politie van het bu reau Stadhouderskade gewaarschuwd. Politie-artsen werkten mee aan het verdere onderzoek. Daar de kranten van 2 Sept. af in de gang lagen, kon de recherche hieruit afleiden, dat Steur op 1 September was gestor ven. Gisteren werd het stoffelijk overschot weggehaald. „Tel." HAAGSE GERECHTSHOF. F ABRIEKS DIEFSTALLEN. Voor het Haagse Hof werd in ho ger beroep een zaak behandeld te gen vier werknemers van een Vleeswarenfabriek te Leiden, die fabrieksdiefstallen hadden gepleegd en daarvoor waren veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee maan den voor ieder. Men begon met zich kapotte wor sten toe te eigenen, doch van liever lede werd de buit groter, zodat ieder van de veroordeelden tenslotte voor Pastoor G. J. Klaverweijden. feesten van het klooster, steeds in dezelfde kerk, geven het parochie leven een grote diepgang en schoon heid, Het zilveren bestaansfeest van het Kruisherenkloster gaat dan ook niet zó aan Zoeterwoude voorbij al wordt er geen buitenkerkelijke viering aan verbonden. Heel Zoeterwoude zal Dinsdag vlaggen. Er is voor dit feest reeds grote belangstelling getoond. Een commissie in de parochie gevormd heeft het voorbereid. Een speciaal koor van parochianen zal met het fraters-koor de plechtigheden opluis teren en de kerk zal schoon versierd worden. Na het Pontificaal Lof zal de Sint Jansfanfare een vrolijke se renade brengen. Zoeterwoude zal zich in deze da gen tot grote uiting van dankbaar heid verplicht gevoelen en zeker God danken voor het voorrecht dat zoveel priesters, Kruisheren, gewerkt heb ben aan de zielzorg van heel Zoeter woude. DUBBEL FEEST VAN DE PASTOOR Even schoon samengaande als het klooster en de parochie, vallen nu twee feesten samen, n.l. het zilveren klooster jubileum en het gouden pro- fessiefeest van pastoor G, J Klaver weijden. Misschien zal het professie- feest voor de leken nog wel de groot ste gebeurtenis zijn. Want pastoor Klaverweijden is intens populair en zeer bemind bij iedereen, zowel in als buiten de parochie. En geen won der, want met haast kinderlijke een voud werkt deze priester en staat daarbij zeer dicht bij de mensen met de enige bedoeling zijn parochianen ook zo dicht bij God te brengen. De zelfde eenvoud geeft hem het goe de inzicht, andere priesters mee te laten werken, elk met zijn bijzonde re eigenschappen voor elke goede zaak, met grote waardering voor de ijver door de Kruisheren van zijn parochie gegeven. Door deze heerlijke geeet van sa menwerking is de parochie steeds rijk bedeeld met geestelijke steun en staan o.a. het jeugdwerk en de con gregaties op zulk een hoog peil. Het zal deze priester wel een grote vreug de zijn geweest bij de j.l. Dinsdag beëindigde H. Missie, drie zeer toe gewijde Kruisheren te zien bereiken, dat ook deze Missie zo schitterend is geslaagd. Ook zelf is deze pastoor voor zijn parochie een voorbeeld van ijver en goedheid. Elk leed in de parochie kent hij en elk kwaad is hem een verdriet. Zijn medeleven en steun voor ziel en lichaam van zijn paro chianen maakt deze priester tot een echte herder en er mag van hem ge tuigd worden, dat hij zijn schaapjes kent. Zelfs als zijn parochianen zijn vertrokken naar een andere plaats, volgt zijn oog en hart hen nog steeds en blijft er nog altijd een levendig contact. Zo zal bij zijn feest weer ware be langstelling worden gegeven en menigeen zal zich dien dag herinne ren een kwade dag in zijn leven, toen een kruis gedragen moest wor den, een dag zwaar en droevig maar toch troostvol door de komst van de goede pastoor. Bij dit gouden professiefeest zien wü de jubilaris wellicht te weinig als kloosterling, terwijl wij toch goed weten dat bij het pastoraat het kloos terleven van dezen priester boven alles staat, want vóór de dag voor zijn parochie begint is het koorgebed ai vooraf gegaan, grote verdiensten toegewijd ook voor zün parochianen. Te veel om op te noemen zijn de goede daden van deze Kruisheer ons alleen bekend uit de feiten, uit de 50 jaren na de intrede in het kloos ter te St. Agatha en als priester te Maaseyck en Hannut (België), daar na weer als prior te Maaseyck en sub-prior te Uden definitor van de Orde en eindelijk als eerste rector cn pastoor te Zoeterwoude, een heer lijk klooster en priesterleven dat al len tot dank zal stemmen op den -dag, dat Magister Generaal hem de gouden kroon op het hoofd zal plaat sen. Dinsdagmorgen wordt een plechti ge H. Mis met pontificale assistentie opgedragen. Van half 1 tot 2 uur houden het klooster en de pastoor receptie. Des avonds te half 8 is er een pontificaal Lof. Na het Lof zorgt de St. Jansfanfare voor een serenade. BOUWMATERIALEN BETON-ARTIKELEN LEIDSCHE SCHELPKALKBRANDERIJ Zosterw.wsg 25, Lsldtn, Tol. 21747-21748 (Advertentie.) GEMEENTERAAD LEIDERDORP Goede samenwerking bij de verdeling van woonruimte Dat de samenwerking tussen het college van B. W. en dc woning commissie te Leiderdorp goed is ble ek gisteravond weer duidelijk in ae raadsvergadering bij de herbenoem! ng der commissie. De aftredende le den, de heren S. J. van der Stoel, J. J. Boon, H. Kuilenberg, J. Colijn en A. Mol werden allen herkozen. De voorzitter der commissie, de heer Boen, dankte de voorzitter voor de waarderende woorden aan het adres der commissie gericht en sprak de overtuiging uit dat zowel het college als de commissie de woonruimteverdeling naar eer en geweten zo eer lijk mogelijk ter hand neemt zonder te letten op godsdienstige richting. Uit de praktijk was gebleken dat Leiderdorp behoefte heeft aan goed kope arbeiderswoningen, hoewel een ieder moet bedenken dat huren van 3.a 4.per week uit de tijd zijn. De voorz, deelde mede, dat het ge lukt was een drietal kasgeldleningen 200 a 300 gulden in totaal er bij had j te verlengen bij de Bank voor Ned. „verdiend". Gemeenten tot 31 December a.s. en De veroordeelden waren in hoger j gaf een overzicht van de lopende beroep gekomen, omdat zij de straf j kasgeldleningen, totaal tot een be te hoog vonden, doch de procureur- drag van 520.000.— generaal eiste bevestiging der von nissen. De raadslieden voerden aan dat de salarissen op dé fabriek zeer laag waren, hetgeen ook door de directie later was ingeeien want thans wa ren de veroordeelden nog in dienst maar tegen hogere salarissen. Alle verdedigers vroegen voor hun cliën ten een voorwaardelijke straf. Het Gerechtshof zal op 5 October uit doen. HAAGSE RECHTBANK Diefstallenreeks. Wegens een brutale reeks diefstallen werd een Leidse magazijnbediende door de Haagse rechtbank veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de re gering. Hij had o.m. ingebroken bij het St. Liduinahuis aan de Zoeter- woudse Singel. De drank. Onder invloed van sterke drank had een 66-jarige schil der uit Leiden op 12 en 13 Juli een rijwiel gestolen. Huilend verklaarde de schilder thans voor de Haagse rechtbank niet precies te kunnen zeggen hoe hij er toe kwam. „De drank mijnheer, het is net of de dui vel achter je aan zit. Als ik maar werk heb gebeurt het niet". Verd. was al vaker veroordeeld, doch nu was het elf jaar goed gegaan. Toen raakte hij zonder werk en begon weer met drinken. Het eerste rijwiel had hij voor een tientje beleend en het geld omgezet in drank. Men had hem destijds aan een kuur willen onderwerpen, maar verdachte was met verschenen. De officier van justitie eiste een jaar gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voorwaarde lyk en onder toezichtstelling. De verdediger bepleitte opname in de inrichting Rhijngeest te Oegst- geest voor het ondergaan van een kuur. De rechtbank zal 4 October uitspraak doen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat bericht was ontvangen dat de gemeente over de jaren 1950 tot en met 1952 kon rekenen op een ver hoogde uitkering wegens onderne mingsbelasting van ruim 15.000. per jaar. De rekening over 1950 werd aan geboden. Tot leden der rekenings commissie werden gekozen de heren Moraal (A.R.), Broxterman (R.K.) en Veldhuizen (C.H.). Het nadelig sal do van de gewone dienst was becij ferd op 23.293,34. Rekening houden de met te verwachten ontvangsten en uitgaven over die dienst werd het batig slot becijfeld op 9.476,83. Het batig slot van de kapitaaldienst bedroeg 16.031,32. Z.h.s. werd besloten tot omzetting van een renteloze lening aan het Rijnlands Borgstellingsfonds in een kapitaalsbijdrage a fonds perdu. De heer de Graaf (C.H.) sprak er zijn blijdschap over uit, dat hij uit de stukken had gelezen dat de gemeen te een vinger in de pap houdt bij de geldverstrekkingen. Werkvoorzieningsregeling. Het voorstel van B. W. tot toe passing van een sociale werkvoor zieningsregeling voor handarbei ders ging zonder discussie onder de hamer door. Het doel van deze rege ling is om handarbeiders die op grond van persoonlijke eigenschap pen niet of minder geschikt zijn om tijdelijk bij de D.U.W, te worden ge plaatst, tijdelijk aan werk te helpen. De uit te voeren werken mogen geen invloed uitoefenen op de normale werkgelegenheid (dus geen werk verschaffing). De kosten van lonen en sociale Tasten zullen gedeeltelijk door het Rijk worden gedragen. De in de laatste tijd plaats gehad hebbende grondverkopen en de aan vragen voor bouwgrond noopten B. W. aan de raad voor te stellen tot het bouwrijp maken van de gronden ten Oosten van de Kastanjelaan. De kosten worden begroot op rond 81.000.Naar verwachting kan het bouwrijp maken geheel worden gefinancieerd uit de grondverkopen. _je raad had dan ook geen bezwaren, zodat de geprojecteerde nieuwe dorpskern spoedig geheel bebouwd kan worden. De verordening op de heffing van precariorechten werd z.h.s gewij zigd in die zin dat voor het innemen van openbare gemeentegrond na 24 uur tot 's morgens 5 uur, indien daarvan een gewoonte wordt ge maakt, door het laten staan van een motorrijtuig of ander rij- of voer tuig, een recht verschuldigd zal zijn, variërend van 15.tot 40,per jaar of korter. Het gebouwtje Kerklaan 3 werd verhuurd voor 3,50 per week aan door B. W. aan te wijzen personen. Besloten werd de 54 in aanbouw zijnde etage woningen te voorzien van een linofeltvloerbedekking, na dat zich een algemene discussie had ontwikkeld over het al dan niet aan brengen van een isolatielaag. Hier over zullen B. W. nader overleg plegen met de betrokken architect. Subsidies voor beroepskeuze. Door het Regionaal Bureau van de Katholieke Paedagogische Beroeps- keuzebureaux werd subsidie gevraagd voor haar instellingen, die voorlich ting geven bij school en beroepskeu ze. Hoezeer B. en W. dit streven van het bureau ook toejuichten, meenden zij de raad te moeten voorstellen niet voor elk geval subsidie te ver lenen, doch geval voor geval te be kijken. De heren Kuilenberg en Broxter man (R.K.) bepleitten een algemene subsidie-regeling doch konden zich ten slotte met het voorstel van B. en •W. verenigden, waarna het z.h.s. werd aangenomen. Nadat de heer C. Meerburg was herbenoemd tot lid van het Bureau Sociale Zorg en de heer F. J. van Dalen, in vaste dienst was benoemd tot vakonderwijzer voor de lichame lijke oefening aan de o.l school, bracht wethouder van Winkel dank voor de goede wensen die hij van de raad mocht ontvangen nadat hem een ongeval was overkomen. ALPHEN AAN DEN RIJN R.K. Avondcursus geopend. Zoals wM enige tijd geleden hebben bericht is in samenwerking met de standsorganisatiea, de raad van over leg en ae KA een avondschool op katholiek grondslag ln het leven ge roepen voor het geven van algemeen vormend onderwijs. De belangstel ling voor deze school, door de Deken warm aanbevolen, is zeer bevredi gend. Momenteel telt ze 21 cursisten voor de Woensdagavondlessen en 22 voor de Vrijdagavond. Mits men zich spoedig aanmeldt kunnen er nog enkelen geplaatst worden. De school is ingesteld voor leerlingen ongeacht rang en stand. Men kan zich aanmelden bij de directeur, de heer J. J. M. v. Gils Conradstraat 35. De eerste cursus vond Vrijdagavond met een officiele opening plaats. De deken en de voorz. van de KA waren verhinderd. Namens het voorlopig bestuur sprak de heer F. A. Ruijsse- naars, in tegenwoordigheid o.a. van de heer C. J. Winninghoff een kort openingswoord. Spr, drong er bij de cursisten, die hedenavond allemaal aanwezig waren, op aan vol te hou den. 't Gaat om hen zelf. Voor hen wordt deze cursus verzorgd, een cursus waaruit nog vele goede din gen kunnen voortvloeien. Hierna ving de heer van Gils zijn taak aan. De curssussen worden gegeven Woensdags en Vrijdags, telkens van 7.309.30 uur in do nieuwe jongens school aan de Paradijslaan 11. Nieuwe hengelaarsverenigtag. In Hotel „Toor" is de nieuwe henge laarsvereniging „Tijdverdrijf" offi cieel gestart. De vereniging telt M leden. De belangstelling was bevre digend. De vergadering werd geleid door de heer P. Dongelmans. Na enkele zaken van interne aard te hebben behandeld werd het bestuur definitief gekozen. Het is gevormd door de heren P. Dongelmans, voorz., C. Vriesekoop, secr.-pennlngm., R. v. Egmond, D. Vis en A. Hoogcn- doorn. De heren R. Keijzer en R. v. Egmond werden tot kas-controleurs gekozen en de heren W. Lenting en J. Hoek zijn belast met het organi seren van wedstrijden. Begonnen zal worden Zaterdagmiddag 29 Sep tember om 3 uur met een onder linge wedstrijd. Gevist wordt gedu rende 3 uren. Een der leden stelde een wisselbeker beschikbaar voor de kampioen van het a.s. seizoen. Het merendeel der aanwezigen was blijkbaar veteraan, want het daver de van wat men pleegt te noemen visserslatijn BODEGRAVEN Gemeenteraad Niet teveel hulzen afbreken voor ultbreidigsplan De gemeenteraad van Bodegraven is gisteren ln vergadering bijeen geweest. Na de ingekomen stukken komt een verzoek aan de orde van het Bestuur der Chr. scholen om schoolmcubelen en leermiddelen wegens toeneming van het aantak leerlingen. Dit verzoek wordt toe gestaan. Daar de gemeentebode de pen sioengerechtigde leeftijd heeft be reikt, moet deze man eervol ontsla gen worden en een opvolger be noemd worden. Voor deze kwestie ging de raad in comité. Na de her opening werden er twee stemmingen gehouden. Tenslotte bleek, dat de heer Groenendijk met 76 gekozen was. Bij de reclames over de hon denbelasting werd geen woord ge zegd, zodat alle hondeneigenaars worden aangeslagen overeenkomstig de voorstellen van B. en W. De verhoging van de electrici- teitstarieven bracht de tongen in be roering. Nu het contract met Gouda voor 1 Jan. a.s. zal getekend wor d-en, vinden de meeste leden de voorgestelde verhoging van 1 ct. per Kwh voorbarig. De zaak wordt aan gehouden. De benoeming van leden der wo ningadviescommissie brengt enige hilariteit, omdat de heer Jongencel tegen het vrouwelijk element is in de commissie. Stemming heeft tot resultaat dat gekozen worden: de leden van de huidige commissie plus mevr. v. Damv. Dijk en de heer J. Baars als plaatsvervangende ledien. De wethouderssalarissen werden, behoudens goedkeuring door Ged. Staten gebracht op 750. De vaststelling van het uitbrei dingsplan der gemeente doet nog al wat stof opwaaien. Verschillende le den vinden een afbraak van 2 hui zen (om een doorgang te krijgen naar het nieuwe raadhuisplein) meer dan genoeg, en niet 6, zoals nu weer wordt voorgesteld. Daar de partiële wijziging te veel afwijkt van het oorspronkelijk aangenomen plan, i^ordt ook dit punt een nederlaag voor B. en W. Na het aannemen van een begro tingswijziging. komt dc heer v. Elk met een interpellatie. Hij verzoekt de burgemeester, die een vroeger sluitingsuur voor feestavonden heeft vastgesteld nl. 1 uur, in deze /aak meer soepelheid tc betrachten. Toen klonk de laatste hamerslug van de voorzitter, die deze vergadering sloot. HAZERSWOUDE (H. R.) Consultatie-bureau. - Vele moe ders zullen verheugd /ijn te verne men, dat thans ook aan de Rijndijk een consultatie-burenu voor zuige lingen wordt opgericht. Dit is het resultant van het werk van de Ver. Ziekenverpleging. Voor veel moeders zal dit een aanzienlijke verlichting betekenen, want hierdoor zu l'-n zij niet meer naar Alphen aan den Rijn, Leiden of het dorp behoeven te rei. en, zoals nu het geval is. De zittingen zullen worden gehou den door dr. Munck, kinderarts te Leiden, jn café Verhaar op de le en 3e Donderdag van dc maand, 's mid dags van 3.30—4.30 uur. Dc eerste zitting wordt gehouden op Donder dag 18 October a.s. De kosten zijn «-er laag gesteld n.l. op slechts 2,50 per jaar. HOOGMADE Collecte t.b.c.-bestrijding. De collecte voor ch- t.l - bestrijding heeft opgobrhcht 120,25. NIEUWVEEN Nalatige huiseigenaren Op ver zoek van B. en W. werd door de rijkspolitie procesverbaal opgemaakt tegen enige huiseigenaren, welke in gebreke zijn gebleven tc voldoen aan een aanschrijving van het college om noodzakelijke verbeteringen aan tc brengen aan de door hen verhuur de percelen. Op grond van de bouw verordening zün dc eigenaren ver plicht aan een dergelijke aanschrij ving te voldoen en de in een desbe-- treffende aanschrijving genoemde verbeteringen aan te brengen. Vloerkleed meegenomen De vrouw van arbeider A. L. had haar vloerkleed op de heg voor haar wo ning neergelegd om dit uit te klop pen. Toen zij even weg was geweest, was hot verdwenen. Een vodden koopman. dlo meende dat het voor de vuilniswagen - welke juist ge passeerd wns was klaargelegd, nam hot nadat dc vuilnisauto het had laten liggen onder zijn bcschernving, maar dc hevig geschrokken huis vrouw reed per fiets dc voddenkoop man achterna cn opgetogen Icon zij weer met haar vloerkleed huiswaarts keren. ROELOFARENDSVEEN Kindsheidoptncht. Morgenmid dag wordt de Kindsheidoptncht ge houden ten bate van de missie. Niet minder dan 43 groepen zullen wor den opgesteld, waaronder diverse prachtig opgemaakte wagens. Echtp nikkertjes zullen collecteren, die wedijveren om het groolst mogelijke bedrag voor de mi ic bijeen te krij gen. ZOETERWOUDE Melkwedslrijd. Gistermiddag werd op het terrein van de veehou der II. van der Stoel een molkwed- strijd gehouden tussen do zeven winnaars, die elk in hun groep vo rige week het hoogste aantal punten behaalden bij een voorwedstrijd tus sen melkers uit de Rijnstreek De wedstrijd werd georganiseerd door de N.V. Hollandia uit vJaardingen in samenwerking met de Christelijke lagere landbouwschool te Alphen aan den Rijn. De heer W. Harting behaalde 193 punten, P. Harting 19114, C J. Kem penaar 19034. mej. G. van Egmond 189, de heer H. Stapper 188'. S. J. Koek 18714, cn mej. M. van Vliet 18514. Dc heer W. Harting ontving een gouden medaille van Hollandia, de heer P. Harting een medaille, uitge loofd door de melkrijder J. Bicmond uit De Kaag cn mej. G. vnn Egmond ccn medaille van Hollandia Oranjefeesten in Langeraar Twee dagen heeft Langeraar in het teken gestaan van de Oranjefeesten, welke georganiseerd werden door dc Juliana vereniging. De eerste dag was gereserveerd voor de kinderen. Da genlang reeds had de jeugd uitgezien naar deze feestdag, 's Middags om 1 uur verzamelde zich de kinderen op de speelplaats van de R.K. school. De honderden kinderen stelden zich op in een lange stoet, waarin ook de muziek was betrokken en zo ging het in optocht door het dorp, begeleid door vrolijke marsmuziek naar het feestterrein. Hier aangekomen wer den de kinderen getracteerd. Zij kre gen snoepgoed en bovendien nog bonnetjes voor oliebollen, ijsco's en ook voor gratis gebruik der attrac ties. Ook werden nog kinderspelen gehouden en velen hebben door taai volhouden elkaar de erepalm betwist. Jammer, dat het terrein door slecht weer der voorgaande dagen nog zo modderig was, maar dit heeft de feestvreugde bij de jeugd niet ver minderd. De uitslagen der kinderspelen wa ren als volgt: Hardlopen voor jongens: le pr. Jan Versluis, 2e pr. Leo Hoogervorst, 3e pr. Jos. Nieuwenhuizen. Hardlopen voor meisjes: le pr. Bets Verlaan, 2e pr. To Volgering, 3e pr. Toos Zavenhoven. Vlaggetje steken voor meisjes: le pr. Agatha Zevenhoven, 2e pr. Bels Verlaan, 3e pr. To Volgering. De tweede dag was de feestdag voor allen cn in de eerste middag uren ontstond reeds een gezellige drukte. Oud en jong begaf zich naar het feestterrein om getuige te zijn van de volksspelen welke vaak veel vrolijkheid veroorzaakte, Vooral de grote fietserssprintwed' trijd was een koddige vertoning. Aon dc fietsen was het achterrad voor cn het grote rad achter gemonteerd. Zo was het een trappen van je w hte en een snelheid als een slak. De wedstrijd had tot uitslag: le pr. Annié v. Tol, 2e pr. Tinus Lek, -3e pr. W, Vermeu len. Zaklopcn: le pr. Bets Verlaan en Greet Poelwijk, 2c pr. Ploon Rckclhof en Truus Kroft, 3e pr. Sjnan van Tol en Trien Bijlemcer. Balwerpen: le pr. W. Vermeulen, 2e pr. Riet Voortman, 3e pr. Leo v. Emmerik. Volksdans: le pr. Adri Vermeulen, 2e pr. Annie v. Kints. Door een groepje Volksdansers werd als buitengewone attractie nog een volksdansdemonstratic gegeven welke zeer werd gewaardeerd. Ook in de avonduren is men volop in de ware feeststemming gebleven. Buitengewoon veel fee itgangers vier de geheel de avond door hun vreug de uit.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 7