Meer winkels tot 19 uur open DRIE WIJZIGINGEN Officiéél overzicht van de mogelijkheden „Blauwen" gaan tot aanval over, om Zondag te winnen Plannen voor een afzonderlijke Landbouw-beurs I ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1951 utL LË1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Tweede Kamer Gemeenteraden kunnen vrije koopavond bepalen In de gistermiddag gehouden ver- naars of beheerders van een win- gadering der Tweede Kamer is aan J kei, die behoren tot een kerkgenoot- de heer Gortzak (C.P.N.) verlofschap dat de' wekelijkse rustdag op verleend tot het richten van vragen de Sabbath of de Zevende Dag houdt. aan de ministers van Sociale Zaken en van Binnenlandse Zaken over de toenemende moeilijkheden, waarin de gepensionneerden en zij, die een uitkering ontvangen krachtens de Noodwet Ouderdomsvoorziening, zijn komen te verkeren tengevolge van de stijging van de brandstoffenprlj- zen. Deze interpellatie zal op een nader te bepalen dag worden gehou den. Daarna is de behandeling van de Winkelsluitingswet voortgezet. De minister zonder Portefeuille, de heer ALBREGTS, de Donderdag gemaakte opmerkingen beantwoor dend, concludeerde, dat de gevolgde procedure in het algemeen geslaagd is geacht. Naar aanleiding van de opmerkin gen van de heer Bachg over de hal- ve-dagsluiting zeide spr., dat door de voorgestelde regeling men tot een landelijke branchegewijze op lossing kan komen. Er is ook gele genheid voor een locale regeling. Z.i. is men niet algemeen tegen slui ting op Maandagmorgen. Naar zijn oordeel pleiten verscheidene argu menten voor facultatiefstelling van de halve-dagsluiting, welke het meest overeenstemt met de wensen van bedrijfsleven, werknemers en consumenten. Z.i. is het redelijk, dat de markt en straathandel eni;je compensatie krijgt voor de faciliteiten, die aan de gevestigde winkeliers worden verleend. De regeling voor de auto De heer ZANDT (SG) wilde dit ar tikel doen vervallen en slechts de algemene sluiting op de dag des Heren handhaven. De heren SCHMAL (OH) en FOK- KEMA (AR) opperden hiertegen be. zwaren. Het betrokken artikel werd met 56 tegen 2 stemmen (die der SG) goedgekeurd. Met 37 tegen 20 stemmen (SG, AR en OH) werd verworpen een emendement-Zandt om het onmoge lijk te maken, dat de gemeenteraad uitzonderingen kan toestaan voor wat betreft het sluiten der winkels op Zondig. Nadat nog enige amendementen waren behandeld, werd het wets ontwerp z.h.s. goedgekeurd, met aan tekening, dat de CPN geacht wilde worden te hebben tegengestemd. Tegen half zes Is de vergadering gesloten. 1 De halve dag dat winkels iedere week gesloten moeten zijn, wordt plaatselijk door de gemeenteraad aangewezen. O De avond, dat winkels tot 10 uur open mogen zijn (eens per week, maar niet op Zaterdag) wordt, plaatselijk door de gemeenteraad aangewezen. O De sluiting van de winkels eerst om zeven uur zal niet zoals aanvankelijk was beoogd speciaal gelden voor sigarenwinkels. De mogelijkheid is geopend, dat bij Algemene Maatregel van be stuur dit latere sluitingsuur voor bepaalde soorten winkels moge lijk wordt. Aangenomen kan dus worden, dat de Minister eerst zulk een besluit voor sigarenwinkels zal afkondigen, maar dat zulks daarna ook voor andere winkels mogelijk zal worden ge- maakt. NOTA OVER EMIGRATIE HET NED. LEGER OEFENT IN DUITSLAND t Veel buitenlandse waardering voor Nederlandse prestaties PEN LEGEROEFENING als „Counterthrust", waarbij 100.000 militai- ren op een betrekkelijk klein gebied met duizenden voertuigen, een werkelijke strijd nabootsen, brengt natuurlijk het grote risico van onge lukken met zich mee. Ook deze manoeuvre ei6t zijn tol. Opgaven van de basishospitalen, waar de ernstig-gewonden opgenomen worden, mel den, dat tot nu toe 24 militairen tijdens de oefeningen het leven verlo ren, terwijl men het aantal gewonden op 450 schat. In het Nederlandse kamp zijn geen doden te betreuren en de verwondingen bepalen zich daar in hoofdzaak tot kleine blessures, die met een pleister of een verband je verholpen kunnen worden. toekomstige bevolgingsgroel maton'i7e^hem6op'het" ogenblik Ven Bureau voor de Statistiek voorspelt, ongeveer dit beeld vertonen: plausibele oplossing; in de toe komst zou zo nodig een betere kun nen worden gemaakt. Vele amendementen. Bij de artikelen kwam een groot aantal amendementen in behande ling. De heer BACHG (KVP) veredig- vermeerderde aanbod alleen kunnen de een amendement om de mtbrei- verwerken indien productieverhoging ding der openstelling te doen gel- en verruiming van werkgelegenheid, den uitsluitend voor zover betreft j vooral voor oudere werkkrachten de verkoop van de waren of het hand in hand gaan. Wanneer dit verrichten van de werkzaamheden, j slechts ten dele het geval Is zouden welke beslissend zijn voor het ka-velen tot emigratie overgaan In bo- raleter van de betrokken winkels, j venstaande cijfers is geen rekening Hierdoor wordt teruggekeerd tot de j gehouden met emigratie. In 1955 inwonertal 10.651.156; I960 11.189.105; 1905 11.669 919; 1970 12,125.667; 1975 12.585354; 1980 13 027.633. Het bedrijfsleven zal het sterk tekst van het vorige ontwerp, Verder lichtte de heer Bachg een Naar verscheidene landen zUn des kundigen gezonden om de emigratie amendement toe beogende de ge- j kansen te onderzoeken. Thans is in meenteraad de bevoegdheid te ge« ven voor verkoopavond een werk-1 studie de mogelijkheid van emigra tie van Nederlanders die op de tro- dag per week, niet zijnde de Zater- pen zijn georiënteerd. dag, aan te wijzen. Over de emigratiegebieden, welke De heer CORNELISSEN (WD) onderzocht zijn, het volgende: lichtte een amendement toe beogen- CANADA. Resultaten zeer bevredl- de te komen tot een volledige ge lijkstelling van de markt- en straat handel en handel te water met be trekking tot het tijdstip, waarop de werkzaamheden op werkdagen gend. Het platteland biedt nog veel gelegenheid zowel voor agrarische als niet agrarische beroepen. Ver wachting voor 1951 13 a 14.000 Ne derlandse emigranten, moeten z«n beëindigd, met het ge- j VER STATEN, Gebonden aan wet- vestigde winkelbedrijf. Nadat verscheidene leden hun zienswijze over deze amendementen hadden te kennen gegeven, verklaar de de minister zich te kunnen ver enigen met het eerste amendement- Bachg. Ook met het tweede amen- dement-Bachg ging hij accoord en over het amendement-Cornelissen liet hij de beslissing aan de Kamer over. Het amendement-Cornelissen werd verworpen met 49 tegen 11 stemmen. Voor WD en CPN, tegen de andere fracties. Het eerste amendement-Bachg werd aangenomen met 40 tegen 22 stemmen. Vóór: WD, AR, KVP, OH en SG. Tegen P.v.d.A. en CPN, alsmede de' heren Cornelissen en Vonk van de WD en de heren Das sen en van der Ploeg van de KVP. Het tweede amendement-Bachg werd z.h.s. aanvaard. In artikel 4 van het ontwerp wordt vastgelegd, dat bij algemene maat regel van bestuur bepalingen voor de halve-dagsluiting kunnen worden gegeven. De heer WAGENAAR (CPN) ver dedigde een amendement om deze bepalingen dwingend voor te schrij ven. De heer BAOHG (KVP) lichtte 'n amendement toe, waardoor beoogd wordt de bevoegdheid inzake halve- dagsluiting uitsluitend bij de plaat selijke overheid te leggen. Nadat de minister had verklaard, dat hij de beslissing aan de Kamer wenste over te laten, werd het amen dement-Wagenaar bij zitten en op staan verworpen. Het amendement- Bachg werd op gelijke wijze aan vaard. In artikel 6 komen de bepalin gen voor ten behoeve van eige- telijk aantal, dat voor Nederland 3153 personen per jaar bedraagt. BRAZILIë. Alleen in groepsverband biedt emigratie onder overigens gunstige omstandigheden vooruit zichten. Eerste halfjaar 1951 gin gen er 55 heen. tieve arbeidskrachten waardoor de toelating van ongeschoolden en kinderrijke gezinnen wordt afge remd. Er is echter reden te ver wachten dat de agrarische emigra tie naar dat land in de toekomst nog goede kansen krijgt. In 1950 en vooral dit jaar nam het aantal emigranten zeer toe, bijna 7800 gingen er het eerste halfjaar 1951. NIEUW ZEELAND: Hulsveatings- moeilijkheden hebben de grote vlucht van de emigratie naar dat land tegengehouden, 886 was het aantal in het eerste halfjaar 1951. De regering van Nieuw Zeeland heeft vrijdom van invoerrechten voor montagewoningen verleend en verstrekt ruime credieten voor de opbouw van deze hulzen. URUGUAY: Een der meest geschik te landen voor vestiging van Ne derlandse landbouwers. Nederland se regering houdt de mogelijkhe den nauwlettend in het oog. FRANKRIJK: Alleen van enige be tekenis voor landbouwers. In 1949 slechts 160 emigranten en in 1950 Zwaarste verliezen bij de Engelsen, De Engelse troepen hebben het grootste aantal slachtoffers te be treuren. Alhoewel de meeste doden vallen tengevolge van verkeerson gevallen, komt het ook voor, dat mi litairen in de hitte van het gevecht de gestelde normen uit het oog ver liezen. Een voorbeeld hiervan is het gevecht tussen Engelse en Belgische troepen op Donderdagavond om het bezit van Neunstad. De Belgen had den het stadje stevig in handen en een patrouille Engelse Comman do's wilde doorbreken. De manier, waarop dit geschiedde, zou in werke lijkheid geen schijn van kans op suc ces gehad hebben en de aanwezige scheidsrechters bevalen de Engel sen dan ook, zich terug te trekken. In hun enthousiasme negeerden de Engelsen dit bevel en het gevolg was, dat een Belg zich daar zo over opwond, dat h\j op korte afstand een aanvalshandgranaat tussen de patrouille smeet. Nu is een aanvals handgranaat op een afstand van 16 meter geworpen tamelijk ongevaar lijk, maar de .afstand, waarop de Belg hem gebruikte, was veel min der. Het gevolg was, dat de patrouil le commandant zwaar- en 9 van zün mensen licht gewond werden. Het Engelse Hoofdkwartier heeft een protest ingediend en de Belg zal ter verantwoording geroepen worden. Oorlogscorrespondenten ingesloten. Daar een terugtocht doorgaans weinig interessants oplevert, waren. Donderdag enige correspondenten naar het hoofdkwartier te Hannover gegaan om te kijken, of daar nog copy te bekomen was. Toen zij 's avonds in hun legerplaats terug keerden, bleek de plaats door de vij and te zijn veroverd en konden zij ieder ogenblik krijgsgevangenen ge maakt worden. Zij besloten, langs achterweggetjes te trachten hun stel lingen weer te bereiken en slaagden daar in den beginne heel aardig in. Jaarbeurs mat en matig In een personderhoud met de staf ARGENTINIë. Belangstelling nogvan de jaarbeura heeft de directeur niet groot. Veehotdersgerinnen I J. Milt» een algmeen oordeel kunnen op grote bedrijven worden gegeven over de nu afgelopen geplaatst. Mogelijkheid als deel- Ifi^TL^u^.n dlé men^d; pachter of beheerder van een be drijf een uitstekend bestaan te ver werven, 54 Personen emigreerden in het eerste halfjaar 1951. ZUID-AFRIKA. In de practijk is ge bleken dat de emigratiemogelijk heden beperkt z«n gebleven tot vakmensen die Nederland node kon missen. Slechts konden onge schoolden worden aangenomen als assistent-opzichter voor de goud velden. In de laatste jaren gingen ruim twee duizend emigranten naar Zuid-Afrika.in het eerste halfjaar 1951 1225. AUSTRALIë: Het is wel zeker, dat de grote emigratieplannen van on geveer 200.000 emigranten per jaai buitengewoon eisen stellen aan de investeringen daar. Vandaar dat Australië de immigratie steeds meer richt op de primair produc- HYPOTHEKEN on voor alle andere zaken op bet gebied van on- roorendo goederen Bouw- en Makelaarsbedrijf v.d. Drift Oude Vaat 29 Lelden Talet. 20513 tige verwachtingen, over het algemeen bewaarheid zijn De economische omstandigheden hebben sterk haar stempel op deze beurs gezet. Zij was rustig en er werd voorzichtig gekocht. Daarnaast zijn de resultaten toch niet tegen gevallen, omdat men zich er weinig van had voorgesteld. In het algemeen heeft de groep productiemiddelen goede resultaten opgeleverd, omdat men toch nog voortgaat met te pogen de voort brenging te verbeteren. Dit geldt zowel voor de industriële als voor de agrarische sector. De industrie ten aanzien van de agrarische hulp middelen heeft op deze beurs een goede kans gemaakt ook voor ex port. Frankrijk alleen bestelde 400 nieuwe Nederlandse harkkeerders Nog deelde mr. MUius mede, dat de jaarbeurs overweegt een aparte beurs in de agrarische sector te or ganiseren. Jlet onderzoek hiernaar is nog niet afgelopen, maar er is een zeer grote mogelijkheid, dat deze af zonderlijke agrarische beurs in Mei 1952 wordt gehouden. Hier zullen dan wellicht ook agrarische produc ten vertegenwoorldgd zijn. In ieder geval komt er in Mei 1952 een af zonderlijke beurs van zuivel- en landbouwmachines, die op het Vre- derverlamraing zijn in ons land ge- Advertentie). denburgh wordt gehouden. De rest zal eventueel aan de Croe- selaan worden ondergebracht Na een dwaaltocht van enkele uren, belandden zij op een hoofdweg, die naar hun stellingen voerde. Daar de afstand nogal lang was en zij niet over vervoer beschikten, besloten zij te gaan liften met een burgerwagen. Jongens uit Leiden, Noordwijkerhout en Waddlnxveen brachten uitkomst. Wie schetst hun verbazing, toen er plotseling een jeep stopte, waarin zich Nederlandse militairen bevon den. Het waren o.m. H. v. Egmond uit Leiden, P. Duivenvoorden uit Noordwijkerhout en A. J. Monster uit Waddinxveen. Op hun vraag, hoe het mogelijk was, dat deze Ne derlandse jeep zover van de troe pen verwijderd opereerde, bleek, dat het hier een actie van de Hu zaren van Boreel betrof. Deze ver kenningseenheid had zich door de vijandelijke troepen laten inslui ten met het doel, door kleine, onver wachte aanvallen het moreel van de vijand te breken. Gedurende twee dagen haalden zij de meest on gelooflijke stuntjes uit en tenslotte, toen hun opdracht uitgevoerd was, wisten zij zonder noemenswaardige verliezen, door de vijandelijke linie heen te breken en hun stellingen weer te bereiken. De tegenaanval en het slot. ver, als de journalisten, die een week lang met de troepen zijn mee getrokken, de oefeningen nu kun nen overzien, zijn zij enthousiast. De Nederlandse troepen hebben grote prestaties geleverd en een zeer goede indruk gemaakt in het buitenland. Gealieerde militairen waarnemers waren vol lof over het uithoudingsvermogen van onze man nen en het doet dan wel een beetje zonderling aan, dat de woorden, van de opperbevelhebber der Ned. Strijdkrachten, generaal Hasselman, die Donderdag voor een kort bezoek uit Nederland overgekomen was, nu niet direct een waardering voor de oververmoeide militairen bevatten. Met belangstelling wordt daarom gewacht op de visie van de Neder landse generale staf op de oefening „Counter-thrust". Ook als goodwill-ambassadors" hebben de Nederlandse soldaten een goed figuur geslagen. Zij waren o.m. populair bij de Duitse bevolking en niet in het minst, omdat zij ondanks de felheid waarmede zij aan de ma noeuvres deelnamen toch altijd een open oog bleken te hebben voor de eigendommen en de landerijen van de bevolking. Zelfs de logge tanks gingen, voorzover het met deze ge vaarten mogelijk is, voorzichtig te werk. Men kan zeggen, dat de oefening „Counter-thrust" voor de 31e Regi mentsgevechtsgroep beter is ge slaagd, dan de oefening „Mars" en dat betekent: Een Crescendo, BIJNA 150.000 BROMFIETSEN IN NEDERLAND. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek waren op 1 Augustus 1951 in ons land 148.356 rijwielen met hulpmotor in gebruik. Deze tel ling berust op de duplicaat-aan- gifteformu.ieren voor de motorrij tuigenbelasting. Op 1 Augustus van het vorige jaar bedroeg het aantal 55.239. In één jaar is het aantal rij- wie'en met hujpmotor in ons land dus met rond 93.000 gestegen. Voor de grootste drie gemeenten bedroeg het aantal „bromfietsen" op 1 Augustus 1951: Amsterdam 13.038, Rotterdam (met randgemeenten) 10.218 en 's Gravenhage (met rand gemeenten) 10.554. Vrijdag zijn de „Blauwen" troe pen tot de tegenaanval overgegaan en Zondag is de oefening beëindigd. Het is nog te vroeg, om een slotbe schouwing te geven, maar voor zo- lAdv.) Door de krachtig genezende en regenererende werking van P u r o L blijft de huid gezond, zuiver, zacht, mooi en rimpelvrj). 5leCeaióie - aewice - taaien Een en ander houdt ook verband met het internationale zuivelcon- gres dat in Juni 1953 »n den Haag wordt gehouden. De jaarbeurs wil daaraan verbinden een grote inter nationale zuivelexpositie, zo zeide ir. Goemans, de leider van de agra rische afdeling op de jaarbeurs. De beurs in 1952 zal daartoe dan een aanloop kunnen vormen, waarop men ervaring kan opdoen. GROENTEN- EN FRUIT- TENTOONSTELLING VAN DE GROOTHANDEL. De gezamenlijke grossiers in groen ten en fruit organiseren in de ge meentelijke groentenhallen van den Haag op 25 en 26 September een ten toonstelling. Het grote hallencomplex, waar 's morgens vroeg ongeveer 1.400 kleinhandelaren zich bij 200 grossiers komen bevoorraden, zal ongeveer 150 stands bevatten. Het publiek, dat anders geen toegang tot de hallen heeft, zal vertrouwd worden ge maakt met namen en kwaliteiten der producten. Bezoekers zullen met een veilingklok mogen spelen en zullen een witlofkwekerij kunnen bezichti gen Vijf-en-dertig gevallen van kin- constateerd in de week van 9 t/m 15 Sept. De meeste gevallen negen kwamen voor in Den Haag. De Nederlandse Televisie Stichting zal 2 October a.s. beginnen met de uitzending van geregelde televisie- programma's in Nederland. Hierdoor zal het gebruik van televisie-appara ten uitteraard geïntensiveerd wor den, waardoor eventuele reparaties en storingen meer veelvuldig zullen voorkomen. Ten dienste van bezitter s van Philips-televisietoestellen heeft Philips rijdende wagens, uitgerust m et een Mobilofoon ingericht, zodat de technicus ook onderweg bereikbaar is. De wagen is voorzien van meet instrumenten en materiaal om storin gen zoveel mogelijk ter plaatse te verhelpen, alsmede van een telesco pische antenne van 10 meter lang, waarmede de ontvangstcondities op een bepaald punt gecontroleerd kun nen worden. Een van de televisie s ervice-wagens. HET Roman van Magda Trott Nu begon ook Henriette de brief te lezen. Haar gelaat vertrok van opwinding, toen zij las, dat Detlev door een inboorling neergestoten en zwaar gewond was. Dagenlang had de ontdekkingsreiziger in levensge vaar verkeerd. Ook nu kon men nog niet met zekerheid zeggen, of hij zou genezen. Doch hij genoot zorg vuldige verpleging en liet de harte lijkste groeten aan hen overbrengen. .O. was ik maar bij hem!" snikte Henriette. Doch reeds op hetzelfde ornblik schaamde zij zich voor de baron over haar openhartige uitla ting. Met grote moeite beheerste zij zich en aangezien Robben bemerkte dat nu nog slechts een pijnlijk on derhoud zou volgen, stond hij op om afscheid te nemen. Met bitter gebaar reikte hij Hen riette de hand. „Het is misschien de laatste maal dat wij elkaar zien. Mag ik tenmin ste een handdruk medenemen?" Aarzelend gaf zij hem haar rech terhand. In een vaste greep omsloot hij de slanke vingers. „Ik wens u van ganser harte ge luk. U zult het vinden aan de zijde van een man, die niet lang aarzelt, die de kracht bezit, het geluk, dat hem geboden wordt te aanvaarden en te behouden. Wat is die man te benijden! Nu kan ik naar mijn huis wederkeren en slechts het dwaze hart aanklagen, dat ons zoveel leed heeft berokkend." „U heeft volkomen gelijk, baron. Ook mijn hart was dwaas. Vaar wel, moge u het geluk, zoals u dat nodig heeft, nog eenmaal beschoren zijn". Met geen woord mengde mevrouw Westphal zich in hun onderhoud, dat ze vol aandacht had gevolgd. Ondanks de bezorgdheid over haar zieke zoon was een gevoel van innig geluk bij haar ontwaakt. Indien Detlev genas, indien hij terugkeerde, zouden zich twee armen naar hem uitstrekken; dan zou een heldere stem hem een welkom toejubelen, waarin de ganse liefde van een meisjeshart lag op gesloten. Zou het niet het beste geneesmid del zijn, indien zij haar zieke zoon schreef, dat hij op het geluk mocht hopen, dat hij lang geleden verloren meer.de? Nog diezelfde dag ging er een brief naar Detlev. De bezorgde moe der schreef in liefderijke bewoordin gen van haar eigen onrust en die van Henriette. Zij deed hem verslag van Sigmunds bezoek en van Hen rietta's antwoord. Het slot van haar schrijven waren de woorden: „Wordt weer spoedig gezond, beste jongen, hier wenkt je het geluk, kom zo vlug mogelijk thuis om je grote geluk in bezit te nemen." Vol koortsachtige onrust stonden twee vrouwen op het perron. Dat die trein maar niet komen wilde! Nog ruim tien minuten moesten zij wach ten. Henriette's gelaat straalde als de zon. Reeds was hij uit.de coupé gespron gen en omhelsde zijn moeder. I „Mijn jongen, mijn allerbeste jon gen!" Maar zij maakte zich ogenblikkelijk los. uit zijn om'helsing. „Hier is nog iemand anders, die je welkom wil heten". Hun handen omsloten elkaar, hun hlikken ontmoetten elkaar en bleven bp elkaar gevestigd. Een eigenaardig gevoel doorstroomde Detlev. In die ogen las hij niets dan smachtende liefde en overgroot geluk, omdat zij de lang begeerde weder bij zich had. Wat had hij naar dit lieve meisje verlangd; hij had niet aan zijn geluk durven geloven en steeds opnieuw in zijn brieven aan zijn moeder ge vraagd, of het dan toch werkelijk mogelijk kon zijn. dat de liefde van Henriette hem alleen toebehoorde. „Welkom thuis", fluisterc5* Hen riette telkens opnieuw, „wat zijn wij gelukkig, u weder bij ons te hebben" .,Ik op de eerste plaats," lachte Detlev, „rn'ijn allerliefste Henriette dierbaar meisje!" In het volgend ogenblik voelde zij zich door twee mannenarmen om sloten en beantwoordde zij huiverend van geluk de kus, die hij op haar lippen drukte. „Is het dan toch mogelijk," fluis terde zij, dronken van geluk. „Een dwaas was ik. Landstreken vermocht ik te ontdekken, ntaar in vrouwenharten kon ik de weg niet vinden. Mag ik nu bezit nemen van je hart, daar rust vinden voor altijd? „Kan je dat nog vragen?" fluister de zij in zijn armen. Sedert ik be zorgd over je was, sedert ik voor je leven sidderde, wist ik met heerlijke zekerheid, dat ik je toebehoorde. En als je wilt, Detlev, neem mij dan aan." „Of ik wil!" juichte hij. „Jij bent heel mijn geluk en nu weet ik eerst, hoe mooi het leven is" „Was was ik dwaas, lieve Detlev! Had ik destijds op het slot Robben aan mijn inwendige stem toegegeven dan had mijn liefde toen naar jou moeten luisteren en ik had je mijn hart moeten sohenken. Maar ik zag slechts die andere. O, wil je mij ver geven?" Met een kus sloot hij haar mond. „Spreek daar niet meer van. Je behoort mij toe, voor nu en altijd." EINDE

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6