Boeren uit Leidens ommelanden met hun beste vee naar de Vebo MATZE Kleiner aantal jongvee maar betere kwaliteit Officiële opening door burgemeester v. Kinschot Juist in deze tijd heeft de VEBO grote betekenis is GOEDKOPER DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1951 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 VOOR DE ZESTIENDE KEER W-at eft zestien jaat vetandeid i& ^OOR DE ZESTIENDE KEER presenteert de boerenbevolking uit de dorpen rondom Leiden haar levende have aan een critische jury. De Vebo-tentoonstelling is dus geen nieuwtje meer. Na de eerste keer in 1935 toen Koningin Wilhelmina van haar belangstelling liet blijken kwam de tentoonstelling ieder jaar terug, uitgezonderd 1944. Men zou daarom geneigd kunnen zijn iedere bijzondere ophef overdreven te vinden, ware het niet, dat de Vebo meer is dan een jaarlijks terug kerende show van rundvee, paarden, varkens, .schapen, enz. De Vebo is vooral een graadmeter van de prestaties, die in het afgelopen jaar be reikt zijn. Een mijlpaal, bij het passeren waarvan men even omkijkt naar de afgelegde weg, om dan weer verder vooruit te zien naar wat er nog gebeuren moet. Een rustpunt is de lange weg, die de boer moet gaan om van zijn veestapel het beste te maken dat mogelijk is. Eerste indrukken. Het is moeilijk reeds nu een over zicht te geven van wat er op de ten toonstelling te zien is. Terwijl wij dit schrijven, is de jury nog volop bezig en zijn er pas enkele uitslagen bekend, die echter nog te weinig hou vast geven voor een serieuze beoor deling. Toch kan nu reeds in het algemeen gezegd worden, dat de kwaliteit zeer behoorlijk is. Vooral de inzendingen jong vee voldoen aan de hoge ver wachtingen, die men hieraan gesteld heeft. Opvallend is, dat het aantal jongvee aanmerkelijk kleiner is dan verleden jaar, toen het geheel een ietwat rommelige en onoverzichte lijke indruk maakte. Er is nu een veel strengere selectie toegepast, die tot voordeel had, dat alleen het al lerbeste naar de tentoonstelling kwam. Wie deze tamelijk kleine groe pen jongvee beziet, moet wel tot de conclusie komen, dat het met de fok kerij rond Leiden uitstekend gaat en dat er voor de toekomst veel te ver wachten is! Leiden heeft de primeur! Een groot deel van die l/ange weg is reeds afgelegd. Dé tentoonstel ling, d;e hedenmorgen onder grote belangstelling werd geopend, is er een duidelijk bewijs van. Het ten toongestelde vee kan de toets dei- kritiek glansrijk doorstaan. Een vergelijking met 1935 zou on getwijfeld interessant zijn! Het is nog niet zo heel lang geleden, dat de Leidse Veemarkt een vergaarbak was van vee, dat velen thans min derwaardig zouden noemen. De boer, die het goed meende en serieus wilde fokken, moest naar het Noor den trekken om goed vee te kopen. En nu? Nu is Leiden de eerste stad in het land, die een tentoonstelling heeft van uitsluitend T.B.C.-vrij rundvee! Nu kan men op de Leidse Veemarkt terecht om uitstekend fokmateriaal te kopen. Nu komen zelfs de Groningse boeren naar Leiden, omdat zij weten, dat onder de rook van de Sleutelstad een kwa liteit gefokt wordt, die kan wijd- ijveren met het vee uit welke streek dan ook! Voordat het zover komen kon, moest er veel werk verzet worden. Een boer is bedachtzaam en niet een-twee-drie te winnen voor nieuwe ideeën. Hij kijkt graag de kat eens uit de 'boom en haalt gemakkelijk zijn schouders op, wanneer men hem komt vertellen, dat wat hij ge daan heeft eigenlijk altijd fout is geweest. Maar heel langzaam hebben mo derne ideeën betreffende de fok kerij, de waarde van het stamboek en de noodzaak van T.B.C.-bestrij- ding toch ingang gevonden. De boer vraagt zich niet alleen meer af hoe veel melk hij per dag uit zijn koeien trekken kan, maar ook hoe hij het beste vee kan fokken en aan welke eisen zijn veestapel moet voldoen. De stimulerende invloed van de Vebo is op deze veranderde rnenta- lieteit bijzonder groot geweest. Hoe groot, dat was vandaag op de Leidse Veemarkt te zien, toen bijna 500 koeien ry aan rij te pronk stonden en menige boer met we1 gevallen zijn blik liet gaan langs het vee, dat thans de glorie verkondigt van wat Leidens ommelanden op dit gebied kunnen opbrengen! Grote drukte en prachtig weer Wat gisteren het Vebo-bestuur ernstig vreesde, is niet bewaarheid geworden. Er viel vanmorgen geen regen, toen reeds om zeven uur het eerste vee op de tentoonstelling werd aangevoerd. En toen de ochtend vor derde. schoven de regenwolken opzij, om plaats te maken voor een aarze lend zonnetje, dat zowaar nog enige glans gaf aan de feestelijke drukte op de Leidse Veemarkt. Allengs werd het drukker. Be- stuurs- en juryleden arriveerden; koeien werden gewassen en opge poetst, bevelen klonken over en weer en door de loudspeakers galmde een zware stem over het rumoerige ter rein. Om half negen ving de keuring aan en verschenen de diverse groe pen beurtelings in de ring. Ondertus sen werd ook het publiek toegelaten en toen het eenmaal half tien was, hing over de Veemarkt weer de echte Vebo-sfeer. Het is gevaarlijk en het zou niet eerlijk zijn een vergelijking te trek ken tussen de twee veeslagen, die op deze tentoonstelling zijn aangevoerd: het zwartblaar en het zwart-bont. Het laatste staat nog in zyn kinder schoenen, alhoewel een sterke voor uitgang duidelijk merkbaar is. De invloed van de Vereniging voor K.I. „Vita Nova", die over een uitsteken de stierenstal beschikt, is duidelijk merkbaar. De belangstelling voor het zwart-bont groeit dan ook, niet het minst omdat men van dit veeslag een betere melk- en vet-productie mag verwachten. In aantallen gerekend neemt het zwart-blaar 2/3 van de tentoonstel ling voor zijn rekening, hetgeen de verhouding nog niet juist weergeeft, omdat ruwweg geschat 3/4 van de veestapel rondom Leiden uit zwart blaar bestaat. Zwartblaar veeslag. Bij het zwartblaar veeslag maken de stieren een zeer goede indruk. On der hen bevindt zich ook weer de ruim 5-jarige Adema, die ondanjcs zijn leeftijd nog een voortreffelijke stier genoemd mag worden. Zijn in vloed op de fokkerij is bijzonder groot geweest en op de Vebo duide lijk te bespeuren. Bij de jongere stie ren ondekten we op het eerste gezicht geen bijzondere uitblinkers, hoewel het geheel een vrij goede groep vormde. De stierkalveren maakten echter alles weer goed! Voor het eerst zijn er thans weer melk- en kalfkoeien toegelaten. De algemene indruk is wel, dat het zwartblaar veeslag met zijn vrouwe lijk fokmateriaal zeer goed voor de dag gekomen is. Behalve een aantal uitstekende oudere kalveren, zagen we een prima collectie pinken, waar onder die van Rotteveel uit Oude We tering (afstammelingen van Gustaaf) met ere genoemd mogen worden. De melkschotten vormden een vrij goede groep. Zwart-bont veeslag. Bij het zwart-bont veéslag zagen we slechts zeven oudere stieren, waarvan er 4 aan ,,Vita Nova" toe behoren. Onder hen bevond zich ook BIOSCOPEN. De films van de komende week zyn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Het huis der vrouwen", volwassenen. Lido: „Op naar Broadway", alle leeftijden. Luxor: „Vier in een jeep", 14 jaar. Trianon: „Asphalt jungle", volwasse nen. Rex: „De vader van de bruid", alle leeftijden. Aaltjes Adema, die reeds de oranje rozet (eerste prijs) droeg. Een mooie diepe stier, waarvan nog veel goeds verwacht mag worden. De kwaliteit van de kuiskalveren was, evenals bij de blaarkoppen, zeer goed, evenals die van de melk- en kalfkoeien, met hun uitstekende pro ductie-eigenschappen. Een prachtige collectie! Over het algemeen was de conditie van het melkvee iets minder dan het vorig jaar, wat wel te wijten zal zijn aan de hogere prijzen van het vee voeder. Aan de kwaliteit behoeft dit echter geen afbreuk te doen; voor een tentoonstelling geeft het zelfs een betere kwaliteitsbeoordeling. Schapen,varkens, geiten. Dat de schapenteelt rond Leiden zich in een stijgende belangstelling verheugt, is op de tentoonstelling dui delijk merkbaar. De goede wol- en vleesprijzen zullen daaraan niet vreemd zijn. Over het algemeen was de kwaliteit behoorlijk tot goed te noemen, al kan met deze collectie nog niet geconcurreerd worden met die van Tessel De varkens zijn dit jaar minder in aantal, hetgeen eveneens een econo mische weerspiegeling is. De var kenshouderij heeft een moeilijke tijd gehad en de aantrekkelijker prijzen van de laatste tijd hebben hun in vloed nog niet voldoende doen gelden in het aantal. De selectie is echter wel van goede invloed geweest op de kwaliteit, die over het algemeen zeer behoorlijk was. Tenslotte waren er nog de geiten. We zagen drie bokken, waarvan Ido I ook het vorig jaar aanwezig was. Ook hiervoor dreigde de belangstel ling aanvankelijk te zakken, maar de hogere voedselprijzen hebben vele arbeiders weer tot de geitenfokkerij getrokken. De inzending is dan ook belangrijk groter dan verleden jaar. Om twaalf uur vond in restaurant ,,'t Schuttershof" aan de Steenstraat de officiële opening plaats. De heer J. W. Bonda, voorzitter, mocht o.a. de staatssecretaris voor de Land bouw, de burgemeester van Leiden en verschillende omliggende plaat sen, directeuren van Diensten enz., verwelkomen. Spr. benadrukte de noodzaak van vee- en zuivelexport en dankte de gemeentebesturen en boerenleenbanken, die een bijdrage gegeven hebben voor het Vebo-ga- rantiefonds, vooral omdat de kosten belangrijk gestegen zijn. Na een op roep tot samenwerking om de Vebo nog verder uit te bouwen, verzocht spr. burgemeester Van Kinschot de officiële opening te verrichten. De burgemeester zeide, dat het gemeentebestuur gaarne alle moge lijke medewerking verleent, over tuigd van het belang van de Vebo. Spr. loofde de Vebo-pogingen ten aanzien van de TBC-bestrijding en wees op de historische betekenis van Leiden als marktplaats. Thans is Leiden de grootste schapenmarkt LOFLIED OP DE BOER Voorzitter J. W. Bonda aan het woord De Koningin sprak in haar troon rede over meer produceren. De in dustrie is echter niet in staat het tekort op de betalingsbalans op te heffen. Wie moet het dan wel doen? Als er benauwenis is, dan wordt de boer er bij geroepen! Wanneer het land in nood is, wordt het oog ge richt op de boer, die rijkdom uit de bodem haalt. Nederland heeft een landbouw-export ter waarde van 600 millioen gulden per jaar. Wie zorgt daarvoor? De 'boer! Het is de boer met z'n petje en op klompen, die onze betalingsbalans moet red den! Aldus de heer J. W. Bonda, voorzitter van de Vebo, toen wij hem aan de vooravond van de 16e Ve)bo-tentoonstelling vroegen naar de 'betekenis van deze tentoonste - ling, juist in deze tijd. Juist in deze tijd gaat er een kreet over het land: geeft de boer meer armslag! Maak het hem mo gelijk, dat hij werken kan zoals het moet. Hij zaagt bij wijze van spre ken nog een boomstam door met een handzaagje, terwijl hij een zaag machine moet hebben. Met andere woorden: de waardering en erken ning, die de boer verdient, moet tot uiting komen in een zodanige beloning voor zijn werk (melkprijs!) dat hij zijn bedrijf op peil kon hou den. De melkprijs blijft gehandhaafd, maar ondertussen wordt alles duurder. De opgelegde T.B.C.--bestrijding kost handen vol geld. Waarvan moet de boer dit alles betalen? Wat dit met de Vebo te maken heeft, wordt duideiijk wanneer men de uitnemende kwaliteit ziet van het vee, dat op de tentoonstelling wordt aangevoerd. Daaruit blijkt wat de boer als vakman heeft weten te berei ken, ondanks de vele moeilijkheden en dank zij o.a. de stimulerende invloed, die van de Vebo uitgaat. Want daar gaat het uiteindelijk om: men wil de beste zyn, beter dan zijn buurman, beter dan de boer, die verleden jaar een prijs won. Bovendien ziet de boer wat anderen be reikt hebben en wat zijn fouten zyn. Zo'n tentoonstelling is leerzaam en stimulerend. Dat is de waarde van de Vebo. Er wordt bewezen, dat de boer erkenning en waardering waard is; er wordt bewezen, dat een ruimere armslag voor de boer betekent: nog verder gaan in deze goede richting! En daarom ben ik blij, besloot de heer Bonda, dat de belangstelling ook dit jaar weer zo bijzonder groot is. De Vebo is niet meer een lief hebberijtje van enige nieuwlichters, maar een grootse demonstratie van wat de boer uit Leidens ommelanden vermag. Een demonstratie waar ^poinexersaiiK z JSLen. Leiden als centrum trots op mag zijn en die ook van de stedelijke bur- Parfum en toiletartikelen! gerij veel belangstelling verdient. Eau de Cologne per maat van het land en ook de Dinsdagse varkensmarkt wint aan betekenis. Met de beste wensen voor het wel slagen, verklaarde de burgemees ter de tentoonstelilng voor ge opend. Mr. J. Th. Bonnerman, secretaris generaal van de Landbouw, wees op de bijdrage, die de veeteelt le vert tot het sluitend maken van de betalingsbalans. Rest ons nog te vermelden, dat de heer Bonda met grote erkenning ge wag maakte van het aandeel, dat de heren M. Weima en L. A. Mennes, directeur en oud-directeur van de Markt- en Havendienst, in de Vebo- organisatie hebben gehad. De heer M P. v. d. Weijden, bur gemeester van Zevenhoven cn lid van de Tweede Kamer (K.V.P.) noemde de Vebo een groot festijn, die vooral de laatste jaren de boerenstand mede omhoog gewerkt heeft. Spr. wees op het belang van de Nederlandse land bouw cn veeteelt, die een derde deel van alle deviezen opbrengt. Nadat de koffie geserveerd was, WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. (Opgemakt te 10 uur). RUSTIG HERFSTWEER. Vannacht cn morgenochtend Vrijdagavond. (Opgemaakt te vel of mist. Morgen overdag droog weer met enkele overdrij vende wolkenvelden en ongeveer dezelfde temperatuur als van daag. Overwegend zwakke wind uiteenlopende richtingen. 21 Sept.: zon op 6.22 cn onder 18.43; maan op 20.38 en onder 13.54 uur. MARKTBERICHTEN GOUDA, 20 September. Kaas. Aanvoer: 338 partijen. Prijzen 1ste soort 2.262.35, 2de soort f 2.13— 2.25, extra tot 2.56 per kg. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN, 19 Sept. Groente: Aardbeien 0.330.57 per doosje; Aardbeien 0.520.69 per 2 ons; Meloenen 16.0038.00; Kropsla I 7.6011.50; Kropsla II 2.008.40; Andij-vie 5.00—7.00; Bloemkool 8.00 —24.00; Uien 10.00—13.00; Tomatea A 18.00—24.00; Tomaten B 20.00— 29.00; Tomaten C 14.00—19.00; To maten CC 12.00—13.00; Tomaten -bonken 12.0018.00; Kassnybonen 7.608.90; Snijbonen 3.106.40; Stek 1.001.60; Dufbb. Stambonen 3.20 6.50; Pronkbonen 1.20—2.40 per 10 kg; Augurken D 11.40—11.60; Augur ken E 3.00; Augurken CD 9.109.30 per 25 kg. TER AAR, 19 September. Groente. Kassnijbonen 7.50—8.40, idem B 6.30, idem stek 2.50—2.90, snij bonen f 2.40—6.90, idem stek 1.00_ 1.10, stamprinsessen 4 305.80, idem B. 3.10, stokprinsessen 3.505.40, spekbonen 2.70—4.00, idem B f 1.40 2.00, witte pronkers 2.202.50, idem B 1.20—1.60, alles per 10 kg.; andijvie 5 cent, rode kool 58 cent, groene kool 6—10 cent witte kool 4 cent, savoye kool 8 cent kroten 5 II cent, postelein 7—10 cent, uien 1012 cent, spruiten 24 cent, Aard appelen 8 cent, waspeen 815 cent, spinazie 2228 cent, idem afw. 8 ct., prei 8 cent, tomaten A 20—29 cent idem B 22—29 cent. idem C 15—19 cent, idem CC 1213 cent, idem bon ken 1517 cent alles per kg.; bloem kool I 20—27 cent, idem II 13—18 ct., idem III 811 cent. komkommers 8 17 cent, sla I 59 cent, idem II 24 cent alles per stuk; bospeen 111» cent, idem B 8 cent, alles per bos, stoofsla 35 cent per kist Augurken: A I 1.49, idem II 1.03, fijn basterd 8183 cent, basterd 67 cent, grof 67 cent, grof A 65 cent, grof 53 cent, CD 44 cent, E 16 cent, CD X 30 cent, AB 30 cent, CD met stippel 16 cent alles per kg. Bramen 34 cent per doosje. Druiven 4046 cent per half kg. bezichtigden de genodigden dc ten toonstelling en namen het defile van bekroond vee af. Daarna werd een bezotk gebracht aan het Waagge bouw, waar men vol bewondering was voor de uitstekende kaasinzen dingen. Kaas-bedroningcn. Dc hoogste bekroningen, die op de kaastent toonstelling in het Waag gebouw behaald werden, vielen, wat betreft de Goude kaas, ten deel aan J. Rijlaarsdam, Alphen. en S. J. Vis ser, Rijnsaterwoude, beiden 10, C. Kempenaar, Aarlanderveen, W. C. v. d. Geest, Oud-Ade, A. Onderwater, Zoeterwoude, C. Hillenaar, Hoogma- de, en H. C. v. d. Geest, Warmond, allen 10 Leidse kaas: S. P. Pennings, Noord- wijkerhout en C. van Schie, War mond, beiden 9)4- Provinciale Publicatie Openbaar gehoor inzake een aan te leggen boven grondse hoogspanningslijn tussen Dordrecht en Alblasserdam. De Commissie Electrici- teitswerken (ministeriële adviescommissie inzake ruimtelijke ordening van jiriciteitswerken) maakt bekend, dat op Vrijdag 12 uciOber 1951 belangheb benden in de gelegenheid zullen zijn eventuele be zwaren tegen het tracé ener aan te leggen 50 kV- bovengrondse hoogspan ningslijn tussen Dordrecht en Alblasserdam ter ken nis van de Commissie te brengen. De Commissie zal daartoe op 12 October a.s. van 1011.30 uur zit ting houden op het ge meentehuis te Dordrecht. De lijn is getraceerd door de gemeenten Dordrecht, Papendrecht, Oud-Alblas en Alblasserdam. waar te keningen van het tracé ten gemeentehuize ter inzage liggen. 7834 Land- cn Tuinbouw- art„ golfplaten, asfalt, Rubborroid, horrengaas, harm, gaas, prikkeldraad, vaten, bascules, gewichten, bagger-art., kruiwagens, kachels, fornuizen, enz vanouds Landbouwadres. werkelijk voordelig (geen bluf) A. J. Hartwijk, Nwe Beestenmarkt 79. Tele foon 26627—24013. Galva niseren, vertinnen. 57 "2? Wij brachten op de Jaarbeurs een pracht col lectie uurwerken w.o. Da- mesoolshorloges vanaf 26.50 en herenhorloges met centrale secondenwij- zer 24.75 Koekkoeksklok ken. pendules, doublé hor logebanden. Ziet onze eta lage. Leidse uurwerk-kli niek. Lage Rijndijk 8. 53 'Z Heren, vakkundig ge knipt en glad geschoren, het bekende adres Heren kapsalon Alc-x v. d. Lek, Apothekersdijk 2. Leiden. VOOR KLEINE BEURZEN Wij hebben gekocht van exportfirma partij 1°0 kamgaren costuums met kleine weeffoutjes, welke verkocht worden ver beneden de winkelwaarde, een kwaliteits costuum voor f 85. partij kamgaren pantalons 27.50. Ondanks de lage prijzen bij costuum een das cadeau. BETERE KLEDING VOOR MINDER GELD! HAAST U! Fa. J. J. SLDDS ZN. - STILLE RJIN II ZE ZIJN ER WEER die ECHTE GELDERSE ROOKWORSTJES met loodje van de allerbeste kwaliteit, lang houdbaar voor slechts 1.25 per 500 gram. Dit mag in geen gezin ontbreken. GEKOOKTE WORST nog 90 ct. per 500 gram. Alle soorten vlees en vleeswaren tegen de laagste prijzen. ft Model paardenslagerij Wan Wfclm W Haarlemmerstraat 246 2* Verloren Maandag morgen gouden broche met kruisje in de bus van Maarse en Kroon of op sta tion in Leiden. Gelieve ^2" R. K. Meisje biedt zich aan. van goede getuigen voorzien voor 3 a 4 dagen per week. Liefst omgeving Br. te richten aan N. van der Voorn. Zuideindc 106, Nieuwkoop. 61 3? Rijwielen: Te koop pri ma Dames-, Herenrijwiel, Jongensri.jwiel leeftijd 10 jaar, meisjes-, jongensrij wiel. leeftijd 610 jaar. Wij kopen ook uw oude rijwiel, Levendaal 47, hoek Öranjeboomstraat, Leiden. Dames wij garanderen U een prima Permanent- wave voor 6.50. Onze stroomloze Permanent In- dola voor 10.—. Vraagt onze speciale cream behan deling Nev/look kn. 0.65, onduleren 1.25, wassen, watergolven 1.75. Kap- persbedrijf L v. Tongeren, gediplomeerd kapster var de N.K.B.. Kraaierstraat 34 Tel. 23612. 49 Houdt kaarsen bij de hand, zegt Electriciteitsbe. drijf Zuid-Holland. (Zie bericht Leidsch Dagblad 19 September 1951). Voor zuivere stearine kaarsen in alle maten naar Pad denburg. „De Kaarsenspe cialist", Nieuwe Rijn 11. 3? Te koop gevraagd een tweede hands lesbanjo. v. d. Waalsstraat 19. Leiden. mooi vloer- Kieea oa, Klerenkast 25 eiken buffet 35, hand naaimachine 37.50. haard kachel 37.50, 2 pers bed. stel 25.—. wandspiegel 12.50. rijwielen f 25. kookkachel 15, keuken tafel 5. ledikanten 9. losse spiralen f 5, pracht baby commode f 25. Hooigracht 55 (Geen Win kelhuis). 51 "2? Beertjes honing onmis baar bij guur herfstweer. Geneest hoest, bronchitis, asthma. Een delicatesse op de boterham. Heidehoning 1.65, Bloemenhoning f 1.50, Importhonine f 1.10 Reformhuis Ligthart. Ter- weeweg 84. Oegstgeest. te. lefoon 25610. 59 200 gram Speculaas 25 et kruidenierswaren. Griesmcel, y, kg. Pr. Bloem, kg. Havermout, y kg. Gebr. Rijst, y kg. Vermicelli, y kg. kf. Macaroni, Maïzena Custard Maïzena pakj< pakje Nieuwe Capucijners 27 ct 25 ct 22 ct 22 ct 42 ct 42 ct 17 ct 20 ct kg. 43 ct Nieuwe Groene erwten kg. 28 et 3 Melkrepen 25 ct Rumbonen, 100 gram 25 ct Pindakaas, per pot 75 ct Pruimen, 1 kg. 65 ct Choco korrels 250 gr. 55 ct Chocovlokken 250 gr. 55 ct Zelfw. wasmiddel pak 39 ct Staaf Zeep 29 ct 3 stuks Toiletzeep 50 ct Zachte Zeep, p. kg. 95 ei MORSSTRAAT 50 HOGE WOERD 115. R.K. Wedn. met groot ge zin. omgeving Leiden, op één na allen schoolgaande en werkende kinderen. Br. onder no. 58 bureau van dit blad. Varkenscarbonade 1.70 p. half kg., Rookworst (als paling) 25 cent per 100 gram, uiers 45 ct. per half kgstaartstuk 1.80 per half kg. Slagerij J. A. Kfuijer. Ziet étalage Haarlemmerstraat no. 268. hoek Koestraat. 63 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstenn 30 woorden (een woord maximum 12 letter*). De Drijs bedraagt 160. uitsluitend tegen contante betaling.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3