L.T.B. Oogstdankdag te Heiloo Zuinig met electriciteit Aetherklanken Voorhout in feeststemming UIT DE OMGEVING Hoog bezoek in Alphen a. d. Rijn Nieuwe garage „Het Motorhuis' Jongemannen maakten ritje met auto van Hillegomse handelaar DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COUKAN1 EERSTE BLAD PAGINA 2 De leden van de LTB trokken gisteren naar Heiloo, om traditiege trouw in het genadeoord hun oogst dankdag te houden. De eenvoudige kapel was herschapen in een ware lusthof, waarin de druiven, groen ten, korenaren en vele andere vruchten van het veld lagen uitge stald. Al deze rijke gaven dienden als offerande van boeren en tuin ders, om God te danken voor de goede oogst. De algemeen geestelijk adviseur, rector J. van der Hoogte, droeg een plechtige H. Mis op met assistentie van de vroegere adviseur, pastoor A. Cleophas uit Wateringen, en ka pelaan W. de Wildt uit Nootdorp. De geestelijk adviseur hield onder deze H. Mis een toespraak naar aanlei ding van de woorden: „Stuurt ge schenken aan hen, die niets hebben, want deze dag is heilig voor God." Spreker bedoelde daarmede niet Centrale in Zuid-Holland te zwak Het eiectriciteitsbedrijf Zuid-Hol land deelt mede, dat alhoewel de tijd van de piekbeperking nog niet is aangebroken, de electrciteitsvoor- ziening in een groot gedeelte van Nederland reeds nu in moeilijkheden is geraak. Het gezamenlijk vermo gen van de centrales is in Zuid-Hol land te gering om de behoefte aan electrische energie op bepaalde tij den volkomen te dekken, terwijl bovendien hulp uit het buitenland voorlopig is uitgesloten. Hierdoor is nu een zodanige situatie ontstaan, dat, wanneer de vraag naar electri citeit groter is dan de hoeveelheid die kan worden opgewekt, alle ver bruikers zich in hun electriciteits- verbruik moeten beperken, willen zij niet het risico lopen, dat de belas ting van de centrales moet worden verminderd door het plotseling af schakelen van gehele gebieden. Voorlopig heeft men dit alleen nog maar te duchten in de avond uren en wel van het ogenblik af dat het practisch donker is gewor den tot ongeveer 21.30 uur. Beperk dus het stroomverbruik gedurende deze uren. Gebruik bijv. niet meer dan één enkel lampje in de kamer. Berg uw electrische kacheltje zolang in de kast. Beperk de etalageverlichting, evenals de al gehele verlichting van werkplaatsen en fabrieken. Vermijd het gebruik van liften, zij zouden plotseling kun nen stilstaan. degenen, die geen stoffelijk bezit Hebben, maar die dat geloof missen. In dat verband herinnerde hij aan de intentie van de dag: de bevorde ring van bekeringen in Nederland. „Vandaag hebt gij het werk stil gelegd om God te danken voor zijn goede gaven, zo zeide hij verder, hem te danken voor de vruchtbaar heid van het land, voor zijn zegen en voor de kracht uwer handen. Het moet echter niet bij deze ene dag blijven". Rector van der Hoogte wees er ver volgens op, hoe groot nog de oogst is die voor de kerk te velde staat. Die oogst dreigt te mislukken en het is mede de taak van de L.T.B. om bij het binnenhalen van die geestelijke oogst medewerking te verlenen. Bij de offerande droegen vele bruidjes de vruchten van het land naar het altaar en na afloop klonk feestelijk het oogstdanklied van Al- bert de Klerk. Om een uur werd de reveille geblazen bij de Willibror- dusput en het was de algemeen se cretaris van de L.T.B., mr. Vermeu len, die allen een hartelijk welkom toeriep en waarderende woorden sprak voor de grote opkomst. Rector H. Sondaal bracht naar vo ren dat de Kerk zich niet alleen ten doel stelt zich te handhaven, maar ook zich uit te breiden. De mensen van het platteland hebben daarbij 'een grote taak. Spreker hield een vurig pleidooi voor het St. Willi- bordapostolaat en hij zou het zegen- HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19 30 VPRO. 21.00 VARA, 22.40 VPRO 23.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram. muziek; 8.00 Nieuws en weerberich ten; 8.18 Gram. muziek; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram. muziek; (9.30—9.35 Waterstanden); VPRO 10.00 „Kinderen en mensen", cause rie; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Gram. muziek; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Pianorecital; 11.05 Voordracht; 11.25 Orgelspel; AVRO; 12.00 Dansmuziek; 12.30 Land- er tuinbouwmededelingen; 12.33 Gram. muziek; 12.45 Sport en prognose; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gram. muziek; 13.20 Orkestconcert (In de pauze: gram. muziek); 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Kamerorkest; 15.00 Cabaret; 15.35 Orgel en accor deon; VARA: 16.00 Gram. moiziek; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Filmpro gramma; 17.25 Muzikale causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 „Denk om de bocht"; 19.00; Kinder koor; 19.15 Prijzenpraatje; VPRO 19.30 „De nieuwe kerkorde" cause rie; 19.50 Bladerende in het album; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespreking; 20.10 Gram .muziek; 20.30 Benelux; 20.40 „Een sterk volk", causerie cau serie; VARA: 21.00 Operamuziek; 21.45 Buitenlands overzicht; 22.00 Lichte muziek; 22.25 Gesproken por tret: Prof. Auguste Picard; VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie; 22.45 Avondwijding; VARA: 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram. muziek. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 NCRV NCRV: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtend gymnastiek; 7.30 Gram. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gewijde; 8.45 Gram. muziek; 9.15 Voor de zieken; Gram. muziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Alt en piano; 11.30 Gram. mu ziek; 12.00 Gram. muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Meisjeskoor; 13.00 Nieuws; 13.15 Mandoline-ensemble; 13.45 Gram. muziek; 14.00 Wenken voor de tuin; 14.15 Blaaskwintet; 14.45 Boek bespreking; 15.05 Concertgebouw en solist; 16.40 Voordracht; 17.00 Ver- zoekprogramma voor de jeugd; 17.30 „Under de Fryske Flagge"; 17.45 Gram. muziek; 18.00 ,.In dienst van het Vaderland", causerie; 18.10 Bari ton en orgel; 18.30 „Het Evangelie In Esperanto"; 18.45 Geestelijke lie deren; 19.00 Nieuws en weerberich ten; 19.15 Regeringsuitzending: „Ver klaring en toelichting"; 19.35 „Een goed woord voor een goede zaak", causerie; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Jeugdsamenkomst Ge reformeerde Jeugdweek; 21.15 Ra dio Philharmonisch orkest, omroep koor en solist; 22.15 Pianoduo; 22.30 Boekbespreking; 2.45 Avondoverden king; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gram. muziek. ZEER GESLAAGDE KINDEROPTOCHT De jaarlijkse terugkerende volks feesten te Voorhout, georganiseerd aoor de Oranjevereniging, staan wederom volop in de belangstelling van alle Voorhouters. Dinsdagavond werden de feesten geopend, met een grote fakkel- en lampionnenoptodht, met medewer king van de R.K. muziekvereniging St. Caecilia. Na afloop hiervan was er in de café's prijs jassen en prijsbiljarten. De uitslag hiervan voor: Prijsjassen: 1. B. v. d. Lubbe, 2. C. Kok, 3. J. Hoogervorst, 4. W. Turen- hout, 5. A. Beusekom. Prijsbiljarten: 1. S. Langeveld, 2. Jan Bakker Pzn„ 3. J. v. d. Berg Pzn., 4. E. Spierenburg, 5. W. v. d. Geer. De kinderfeesten. De eerste dag werd begonnen met een grote feestelijk versierde en gecostumeerde kinderoptocht voor schoolgaande kinderen. Dit was voor Voorhout iets nieuws, waar voor grote belangstelling was. Jam mer dat Pluvius spelbreker was. De jury stond hier voor een zeer moei lijke taak. De voorzitter was voor het werk der jury zeer erkentelijk en dankte allen hartelijk voor het vele werk hiervoor verricht. De prijzen waren als volgt: In de afd. „mooi": 1. Sneeuwwitje (kinderen Verhaege, Moot, Kok rijk vinden, wanneer een organisatie De Groot); 2. Steunt het Ned. Roode als de L.T.B zich daartoe zou inzet- Kruis (kinderen v. Dijk); 3. Hol ten in het moeilijkste bisdom van ons land. Later op de middag celebreerde deken Kuys uit Poeldijk een plech tig Lof, waaronder kapelaan H. Beek uit Vlaardingen de Mariapre- dikatie hield. De processie vormde het besluit van deze indrukwekken de oogstdankdag. NOORDWIJKERHOUT Nieuwe fabriek te Noordwijkerhout Het fabriekje van „D* Ned. Iso- flex", dat momenteel in Leiden is gevestigd, maar in verband met de spoorweg plannen tot verdwijnen gedoemd is, zal naar Noordwijker hout worden overgeplaatst. Op het terrein achter de poelier v. d. Burg aan de Haarlemmertrek vaart zal een fabrieksgebouw wor den geplaatst door de N.V. Panagro uit Warmond. De bouwvergunning is reeds verstrekt en het is de be doeling, dat de fabriek voor 1 Janu ari a.s. in bedrijf zal zijn. In de nieuwe fabriek zullen isola- zijn tie-materialen worden vervaardigd voor schepen, vliegmachines en koel kasten. Het bedrijf heeft uitsluitend vrouwelijk personeel. Momentee. werken er tien meisjes en deze zul len straks de verhuizing naar duin streek meemaken. Het versohaffen van werk aan Noordwijkerhoutse m'eisjes staat bij deze vestiging niet op de voorgrond Het is in eerste instantie meer een verplaatsing van een fabriek wegens omstandigheden. „Jaja" opent het toneelseizoen De R.K. Gem. toneelvereniging „Ja- ja" is overgegaan tot het systeem van donateurs. Dit heeft succes ge had. want de vereniging heeft het seizoen kunnen openen met een twee tal uitvoeringen voor een behoorlijk bezette zaal. Ln het begin van het volgend jaar krijgen de donateurs nog een uitvoering. Opgevoerd werd het blijspel „Zoek het maar uit" van A. Kehm. Het was een luchtig spelletje, waarmee de aanwezigen zich kostelijk amuseer den. Alles verliep zeer goed onder de regie van de heer Beniers. Van het feit, dat er voor 2 rollen op het laat ste moment invallers gekozen moes ten worden, was niet veel te merken Na afloop was er een gezellig samen- mmi De Commissaris der Koningin bracht gisteren een bezoek aan Alphen aan den Rijn. In het midden de Commiss aris, mr. Kesper, het lid van Ged. Staten, mr. Bolsius, en (blootshoofds) de burgemeester van Alphen aan den Rijn, de heer Witschey. lands Glory (kinderen Spieren burg); 4. Boot met matrozen (kin deren Stikkelbroek en Noordier- meer). Origineel: 1. Boot Toekomst (Koo- men); 2. E.H.B.O. (kinderen Lange veld); 3. Groentekar (v. Kesteren); 4. Zigeuners (kinderen Weve en Groothuis). Individueel, 47 jaar: 1. Bruids paar (Braunv. d. Lans); 2. Chi neesjes (v. d. Lubbev. Zuilen); 3. Onder moeders parapluie (Floor); Jagertje (v. Velzen). 79 jaar: 1. Poppewagen (C. Stobbe); 2. Step (Kees v. Nieuw koop); 3. Volendammers («v. d, Griendt); 4. Hofnar (Robby Bots). 911 jaar: 1. Spaans paar (Pe ters); 2. Zomer en winter (H. A. v. Berg; 3. Boerinnetjes (Steenka mer); 4. Indiaan (Langelaan). 12—14 jaar: 1. Berenleider met beer (v. Steijn); 2. Boerenstel (v. Kempen); 3. Fiets (Lieda v. Wierin- gen); 4. Roodkapje en jager (War- menhoven); 5. Visser (Kees van Kempen). De uitslag van de wedstrijd Ring steken op boerenpaarden was als volgt: le prijs Thijs Langeve'd; 2e priis Gerard Langeveld; 3e prijs Jo Bel. Wielerronde. De ronde van Voorhout, een jaar lijks terugkerend evenement, waar voor enorme belangstelling bestond, werd dit jaar in 2 groèpen verreden voor de leeftijd van 16 t.m. 30 jaar en voor de leeftijd van 31 jaar en ouder. Voor beide categoriën was de eerste prijs een prachtig rijwiel. Voor de eerste categorie, een zeer scannende race was no. 1. evenals verleden jaar Cor Plasmeijer, die tenvolle deze eerste plaats verdien de. No. 2. was Cor de Jong en no. 3. L. Manrits, no. 4. G. Dijsselibloem en 5. P. Warmerdam Jzn. Voor de 2° categorie: 1. L. Koele- wijn, 2. W. Kortekaas, 3. J. Leijnse. De middenstanders hebben ons dorn een feestelijk aanzien gegeven, door schitterend mooie etalages, waarvan de u:tslag nog wordt be kend gemaakt. In het parochiehuis kon men zich «oed amuseren, want door zorgden Hansv Pallieter en haar Witte Kraaien en het Hawaiian orkest „The Waimeas" voor de juiste stem ming, terwijl in de café's ook de juiste goede feeststemming heerste. LISSE VERKEERSONGEVAL. Woensdagmorgen had op de Rijks weg een vrij ernstig verkeersongeval plaats. Een uit de oprijlaan van de fa. H. de Graaff en Zn. komende vrachtwagen reed de Hereweg op en kreeg daartoe de gelegenheid van een op die weg rijdende zware vrachtwa gen. Juist op het moment, dat de vrachtwagen werd voorbijgereden kwam een luxe wagen achter de op de Hereweg rijdende vrachtwagen vandaan en botste met een flinke vaart tegen de vrachtwagen op. De heer de V. uit Sassenheim, die de luxe wagen reed, bekwam verschillende kwetsuren en raakte beklemd" in zijn wagen. Na voorlopig te zijn verbon den werd hij naar een der ziekenhui zen in Leiden vervoerd. De materiële schade was aanzienlijk en het ver keer ondervond van een en ander enige vertraging. De politie was spoe dig ter plaatse. VOORSCHOTEN Filmavond E.H.B.O. Gisteren avond gaf de pl. afd. E.H.B.O. een filmavond aan haar leden, terwijl tevens de diploma's werden uitge reikt aan de nieuwe leden, de da mes: R. Grüter, E. Kaufmann, J. Saris, J. Jorre de Sant Jorre, G. Mechelse, N. Bakkenes, M. T. Mul ler en N. Berkhuizen en de heren R. de Ruyter, F. J. v- d. Broeke, J. Dekker en J. W. v. Drunen. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven reikte de diploma's uit Na het offi ciële gedeelte werden enkele films vertoond, o.a. over. het eiland Wal cheren, haringvangst op de Noord zee, bestrijding met D.D.T. enz. Spreekuur Burgemeester. Vrij dag a.s. is de burgemeester verhin derd spreekuur te houden. Dit spreekuur is verplaatst naar Zater dagochtend. De nieuwe garageruimte aan de Hoge Rijndijk No. 5 van „Het Motorhuis" Kwam annexatieplan ook ter sprake? Andermaal in korte tijd bracht de Commissaris der Koningin, mr. L. A. Kesper Woensdag een ambtelijk be zoek aan Alphen aan den Rijn. Dit keer was hij vergezeld van mr. F. A. Ilelmstrijd, griffier van de Provin cie en een achttal leden van Ged. Staten. In de morgenuren werden ten raadhuize besprekingen gevoerd met het voltallig collega van B. en W. over de spoedeisende plannen die de ze gemeente in velerlei opzichten koestert. Daarna maakte het gezel schap in auto's een tocht langs de beide zijden van de Rijn, door deze gemeente. Er is o.a. ook aandacht be steed aan de aanleg van de Provin ciale weg buiten de gemeente om, in verband waarmede een nieuwe brug over de Rijn nabij Gouwsluis een dringende noodzaak is. Zoals wij enige tijd geleden berichten wordt nu aan de afbouw van deze overgang met spoed gewerkt. Uiteraard heeft het gezelschap ook de nodige aan dacht besteed aan de situatie romdom de Alphense brug en de nieuwe plan nen voor de bouw van een hoogge legen brug over de Rijn enkele hon- Op de markt te Alphen a. d. Rijn Wie beschrijft de schrik van de bollenkweker L. v. L. uit Hillegom, die met zijn Dodge vol sierlijke na tuurproducten naar de goederen markt te Alphen aan den Rijn was getogen toen hij plotseling ontwaar de, dat zijn wagen was verdwenen. Aanvankelijk had hij de wagen even aan de kant gezet op de hoek van de ZaalbergstraatDwarsstraat, om een geschikte staanplaats voor het aanprijzen van zijn waren te zoe ken. Het portier had hij opengelaten en om de motor op gang te krijgen behoefde men geen contact-sleutel. Voor iemand met een heel klein beetje kennis van zaken was het dus teen moeite om de wielen aan het raaien te krijgen. Op de markt bevonden zich onder de zeer vele belangstellenden en kooplustigen ook een paar jongelui, waarvan de een er nu niet bepaald chrik van had om met andermans derden meters van de huidige „brug eigendom aan de haal te gaan al wil Hor *uoMon" -trorwüHorH iMo Ho ror.H_ hiermede niet gezegd zijn, dat hij de ze opzet ook nu weer in het schild voerde. Integendeel, het leek dit keer wel meer op een louter toeval ligheid. dat de wagen onder hem aan ook het annexatieplan ter sprake het rollen ging en hij, zijn vriend in- zyn gekomen? cluis, noodgedwongen met de wagen der zuchten" verwijderd. Na de rond rit gebruikte het gezelschap de lunch in „Avifauna", om vervolgens de ambtsbezigheden voort te zetten. Zou behalve de „brug der zuchten'" mee moest. Want het was niet zo maar voor niets dat v. d. L. het genie en H. J. U. het slachtoffer in de wagen waren gestapt. De ge weldige stortbui, die deze morgen zich ook over het marktterrein uit stortte, deed hen besluiten om een schuilplaatsje te zoeken. Zij konden de verleiding niet weerstaan om van de zo welkome gelegenheid, die hen met een open deur als het ware tot een bezoek uitnodigde, een dankbaar gebruik te maken. Dit konden ze te meer met enige gerustheid doen, om dat de gehele straat als het ware door een charge volkomen van le vende wezens was verlaten en om dat de regen, die lange tijd onge hinderd neerplensde, de eigenaar voorlopig toch niet in de gelegen heid zou stellen naar zijn voertuig terug te keren, vooral ook niet, om dat er aan verkopen niet te denken viel. Nauwelijks had het tweetal de stille uitnodiging aanvaard of men wilde meer pleizier van het apparaat beleven, v. d. L. die van motoren kaas had gegeten, morrelde wat aan de mechaniek en jawel hoor motor sloeg aan. Toen moest hij wel rijden en zij ondernamen getweeën dan ook spontaan een flinke reis een groot tekort aan garageruimte bestond. De heer Jongeleen sprak verder de hoop uit, dat het front aan de Ho ge Rijndijk te gelegener tijd zal wor den afgebouwd. De heer H. F. Maarsman, chef van de afdeling verkoop der Ned. Ford fabrieken, sprak namens de directie wegens ontstentenis van de heer C. G. F. Stenger, die erop wees. dat er in de Fordorganisatie alleen optimis me bestaat, want de Forddealers zien alleen naar de toekomst. De heer Boon wil bij hen niet achterblijven en hij hoopt, dat het tot in lengte van dagen zo zal blijven. De heer Maars man sprak tot slot ook een woord van hulde tot mevr. Boon als stille medewerkster. Mr. dr. P. G. Knibbe, namens de K. v, K. sprekend, zeide verheugd te zijn over de opnieuw getoonde ac tiviteit. Daarna werd nog het woord gevoerd door de heer J. Hulleman, wnd. voorz. van de Forddealersclub West-Nederland, de heer A. C. de Meester, districtsvoorz. van de BO- VAG en de heer P. C. van Mil na mens het hoofdbestuur van deze or ganisatie, waarin spr. naast de heer Boon aan de bestuurstafel zit. Als General Motors-dealer kon men van spr. natuurlijk geen lofrede op Ford verwachten en daarom wilde hij zich liever tot de heer Boon beperken. Ondeugend en onder grote hilariteit der aanwezigen feliciteert hij daar op de heer Boon, omdat hij „met dit product dit resultaat" heeft weten te bereiken. Leiden is altijd een bol werk van Ford geweest en dat is voor 99% aan de heer Boon te danken, Spr. was evenwel blij, dat hij daar naast in de organisatie nog zoveel heeft weten te doen. De bedrijfsleider van het Motor huis, de heer D. Matze, bood vervol gens namens het gezamenlijk perso neel zijn gelukwensen aan en wees er op, dat de heer Boon de Engelse vlootvoogd Nelson heeft nagezegd: „dat gij allen uw plicht zult doen". In eendrachtige samenwerking is de zaak hier gegroeid tot wat zij ge worden is. Spr. dankte tenslotte voor de vreugdevolle dag, die de heer Boon het personeel heeft be reid. In een welgemeend dankwoord heeft de heer Boon daarop de ver schillende spreker beantwoord, waar na er gelegenheid was tot compli menteren en tot bezichtiging van de autoshow, die in de garage is inge richt en welke tot Zaterdagavond voortduurt. De Fordshow. Deze expositie bevat de gehele lijn van Ford-automobielen, die thans op de markt worden gebracht. Daar zijn de kleine vier-cyUnder modellen i „Anglia" en „Prefect" en de meer door de omgeving. Dit avontuur I luxueuse vier-cylinder „Taunus". duurde echter niet lang. De hemelc klaarde op, de regenwolken verdwe- ^at Consul en Zephyr-6 mo- nen.maar voor hen kwam de bui dellen, respectievelijk vier en zes toen pas goed opzetten.... cylmderwagens, sierlijk zijn, behoe- De eigenaar miste zijn wagen en ven wjj zekeryiiet^to zeggen^ na het wat op dat moment ook heel erg was, A ■-*- ~1"1 hij was verstoken van zijn handel. Het is gisteren voor de N.V. „Het Motorhuis" alhier een bijzondere dag geworden voor 't bedrijf, dat door het openen van een prachtige nieuwe garage weer een grotere stallings ruimte heeft gekregen, terwijl ter gelegenheid hiervan tevens een Ford- show, Creatie 1951, wordt gehouden. Gistermiddag te 4 uur hadden tal van genodigden zich verzameld in de nieuwe garage Hoge Rijndijk 5, al waar we o.m. opmerkten wethouder A. J. Jongeleen, burgemeester du Boeuff uit Oegstgeest, it dr. P. G. Knibbe, secretaris der I. .mer van Koophandel, de heer H. F. Maars man, chef van de afd. verkoop der Ned. Fordfabrieken, bertuurderen van de BOVAG, collega's Forddea lers en collega's automobielhandela ren en -garagisten. De heer J. G. Boon, directeur van de N.V. „Het Motorhuis", heette al len hartelijk welkom en gaf in korte woorden de geschiedenis van de zaak weer. Het begon op 1 Juni 1919 in het pand Oude Vest 33. In Sept 1920 de maand September speelt verder 'n grote rol in de geschiedenis van het Motorhuis werd het hoekpand Rijnsburgersingel-Stationsweg aan gekocht ter grootte van 250 M2. Deze aankoop was ook de aanleiding dat in 1922 het Forddealerschap aan het Motorhuis werd toevertrouwd en dit heeft van het begin af zijn stempel gedrukt op het bedrijf. In 1925 werd het pand Morssingel ter grootte van 1250 M2 aangekocht, waarvan in 1926 de eerste 700 M2 was bebouwd, ter wijl in 19281929 ook de rest volgde. In Sept. 1930 werd de grond met op stallen van de blekerij v. d. Westen aan de Hoge Rijndijk, te? grootte van 4200 M2 aangekocht. In 1931 werd daar de eerste garage van 1750 M2 gebouv/d, in 1940 volgde de aanbouw van 900 M2 werkplaatsen. Thans is er weer 1050 M2 garageruimte aan het geheel toegevoegd, zodat thans 5200 M2 bebouwde oppervlakte aan wezig is. De Morssingel kan 50 auto's herbergen, de eerste garage aan de Hoge Rijndijk 120, nu komen er weer 80 bij, totaal dus 250. Als 'n typerend voorval vertelde de heer Boon nog, dat, toen in 1931 de eerste garage aan de Hoge Rijndijk tot stand was gekomen, er nog geen auto gestald werd, omdat er geen klanten waren. Toen heeft hij enige leden van hel personeel reclame laten rijden gedu rende 'n paar weken: in-uit, in-uit, en spoedig was de ruimte gevuld. De heer A. J. Jongeleen, wethou der van Openbare Werken wees er hierna in zijn toespraak op dat er aanvankelijk nogal moeilijkheden omtrent deze bouw waren in ver band met het bestaande uitbreidings plan, doch na rijp beraad hebben B. en W. het verzoek van het Motor huis ingewilligd, omdat er ook zulk De politie die inmiddels ook uit haar schuilhoekje was gekomen, werd in de arm genomen en prompt werd een achtervolging ingezet door enkele rechercheurs, terwijl op enkele we gen posten werden uitgezet. Het bezoek van de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. L. A. Kesper, die met de griffier van de Provincie, mr. F. A. Helmstrijd en een groot aantal leden van Ged. Sta ten een rondrit door de gemeente en haar omgeving maakte werd de avonturier v. d. L„ die intussen door zijn vriend was verlaten, noodlottig. De escorterende politie, hoewel onbewust van de diefstal, dwong de autorijder te stoppen om de hoge gasten ruim baan te geven. Toen de motor hierna weigerde op de wens van de bestuurder te gehoorzamen, vond de garagehouder B„ die van de vermissing van de wagen door de politie op de hoogte was gesteld toen hij het marktterrein passeerde ge legenheid de knaap aan de tand te voelen. Hierbij bleek hem spoedig dat hij met de onrechtmatige be stuurder van de wagen te doen had, temeer daar de nummers klopten met de opgave van de politie en de man hem niet de vereiste papieren kon tonen. v. d. L„ die zijn vrijheid zag bedreigd strubbelde wel wat te gen, toen hij werd uitgenodigd het stuur over te geven, maar tenslotte was ook de heer B. niet voor de poes en toen op de terugweg ook de poli tie er aan te pas kwam, bleef voor v. d. L. niets anders over dan volle dig op te biechten. Hoewel de eigenaar blij was over de teruggave van zijn eigendom, kon hij die vreugde toch niet van harte uiten, daar door dit twee uur lange avontuur de beste kansen voor zijn handel door de concurrenten waren benut. i grote succes, dat deze automobielen hadden op het Concours d'Elegance, hetwelk onlangs te Noordwijk werd gehouden en waar deze beide wa gens een eerste prijs behaalden. Trouwens, deze lof komt ook toe aan de Vedette, welke eveneens een eer ste prijs op dit concours kreeg toege wezen. Hieruit blijkt, dat de wagens voldoen aan de eisen, welke m deze moderne tijd worden gesteld aan de aesthetische waarde wat betreft de lijnen en kleuren. Dat men echter niet uitsluitend op het uiterlijk van een automobiel moet afgaan, is van zelfsprekend Uit het feit, dat deze modellen steeds in toenemende mate op de Nederlandse wegen worden aangetroffen, kan worden gecon cludeerd, dat het mechanisme, de vaste ligging van de wagens op de weg, het zuinige benzineverbruik etc., punten zijn, die de berijder in elk opzicht bevredigen. Maar het zijn niet alleen de perso nenwagens, die de aandacht vragen. Ook de bestel- en vrachtwagens be wijzen, dat er voor elk bedrijf een keuze is te maken uit de bestaande Fordproducten. Zo zouden wij kunnen blijven doorgaan; over het vele mooie, dat deze show oiedt. Wij raden onze le zers aan, gaat er zelf heen. U zult er geen spijt van hebben. De dag werd besloten met een in tiem diner in „Het Guide a Vlies", waarbij de heer F S. G. Paulen, chef van de Ford-publicit.umfdeling als ceremoniemeester optrad gelijk hij zulks bij de opening had gedaan, waar door verschillt vlo sprekers nog het woord werd gevoerd. De heer J. Talens, adj.-dir°cteur van de Shell, bood de hper Boon daarbij een zilveren sigarettendoos aan, de heer J. H. BDoedelet uit Rotterdam, een bureauklokje.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2