d£ shag! Mislukte inzet van de eerste motor-zesdaagse te Varese 5>e Jitaan won 8CC m. in ffientijn £2nze Samrubriek 9 1 m m M het [dwaze boud WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 DINSDAGOCHTEND zijn 221 rijders gestart voor de eerste etappe van de internationale motorzes daagse over een afstand van 397 km en over wegen, die voor een belang rijk deel goed geasfalteerd waren, al bleken hier en daar weggetjes te zijn gekozen, welke steil naar boven of naar beneden voerden, met steenslag bezaaid en bovendien nog zo smal, dat passeren soms heel moeilijk, vaak zelfs onmogelijk was. De weersomstandigheden waren zeer behoorlijk, het was een Hol lands weertje mot af en toe een stevige regenbui. Op 212 km. van de start was in het aardige stadje Biella de lunchstop ingesteld, waar de deelnemers 40 minuten tijd kre gen om de honger te stillen en wat te drinken. Helaas was de organi satie aan de controle te Biella zo slecht, dat verscheidene rijders niet op tijd na de rustpauze konden ver trekken. Kaarten waren zoek, som migen kregen een verkeerde kaart in de handen gedrukt, aan anderen werd in uiterste nood, want de ver traging bij de start van vee minuten moest tot aan de eerstvolgende tijd- controle worden ingehaald, een nieuwe kaart uitgereikt. Zo werd het een chaotische toestand, veroor zaakt door het feit, dat de Italiaanse controleurs de kaarten in de ver keerde volgorde hadden gelegd. De organisatoren gaven de schuld even- we! aan de deelnemers, die door opdringen bij de start een verwarde situatie hadden geschapen, waar men niet meer uit kon komen. Toe vallig waren de voorzitter van de internationale sportcomm issie van de F.I.M., de 'heer P. J. Nortier, en het lid van de internationale jury voor deze zesdaagse, onze landge noot de heer G. J. Bruinsma aan de controle te Biella aanwezig, die door tactisch ingrijpen de meeste deelnemers konden geruststellen, door hun de verzekering te geven, dat met deze onvrijwillige vertra ging bij het toekennen van straf- punten zeker rekening zou worden gehouden. Inderdaad nam de jury Dmsdagaivond een wijs besluit en schold alle strafpunten, opgelopen tussen Biella en Varese vrij, mits de deelnemers op reglementaire wijze de rit tot aan de lunchstop hadden volbracht. Sportief gezien viel dit incident te betreuren, want juist het gedeelte tussen Biella en de volgen de controleposten was buitengewoon belangwekkend en zeker niet een voudig. Vooral het traject tussen de voorlaatste tijdcontrole bij Cittiglio en Varese, de finish, een afstand van 22 km., was zwaar omdat de bijna 1100 meter hoge pas van San An tonio moest worden genomen over slechte wegen, waar vele deelnemers het voorgeschreven gemiddelde niet konden halen. Een van hen was Philip Haaker van het Nederlandse B-team voor de zilveren vaas, die twee minutente laat in het Hippo droom van Varese binnenkwam. Maar ook hij viel natuurlijk onder de algehele kwijtschelding door de jury toegepast, zodat aan het einde van deze mislukte inzet van de in ternationale zesdaagse de beide Vaas-teams van Nederland nog straf- punt vrij zijn, voor zover dat offi cieus te beoordelen viel. Eerst in de nacht van Dinsdag op Woensdag kunnen de officiële resultaten van de eerste etappe bekend worden gemaakt. Enkele valpartij tjes en kleine technische storingen uitgezonderd, hebben, al weer officieus, de zes tien Nederlandse rijders het er goed afgebracht, al werd door het feit, dat de tweede helft van de rit ge neutraliseerd moest worden, de be oordeling van hun prestaties er niet gemakkelijker op. WANDELSPORT. R.K.S.V. ZUIDWIJCK RICHT HET OOG OP DE WANDELSPORT. Het aantal sporten in Katholiek verband in Wassenaar wordt w uitgerbeid. Zuidwijck de jongste ka tholieke sportvereniging heeft in samenwerking met een kern van wandelsportliefhebbers het initia tief genomen om te komen tot een afdeling voor de wandelsport. Deze afdeling krijgt 2 groepen en wel senioren (boven 16 jaar) en junio ren (beneden 16 jaar). Beide afdelingen zullen zo spoe dig mogelijk in Bondsverband de wandelsport actief gaan beoefenen. Reeds werden al diverse enthou siaste tippelaars ingeschreven, en zij die interesse hebben mee te gaan doen kunnen zich deze week opge ven bij het secretariaat van Zuid wijck, Schoutstraat 5 en bij de heer A. Q. Brouwer, Lange Kerkdam 117, Wassenaar. Op beide adressen kan men tevens alle gewenste inlichtingen verkrij gen. VOLLEYBAL. R.K. Volleybal Club „Cycloon". De leden worden dringend verzocht om deze week op de trainingsdagen het bondsgeld ad. f 1,en het geld voor de emblemen ad 1,mee te nemen. Dit is dringend noodzake lijk omdat ook de penningmeester voor afrekening moet zorgdragen. Willen de leden er voor zorgen dat hun uniform in orde komt? Als we met de taptoe op 2 Oct. mee willen lopen, moet dit toch tiptop in orde zijn. BOKSEN. PUNTENZEGE VAN LUC VAN DAM OP DE KEERSGIETER. In de Ahoyhal te Rotterdam be haalde de Nederlandse middenge- wiohtkampioen Luc van Dam een puntcnoverwinning op de Belgische titelhouder André de Keersgieter. Het gevecht ging over 10 ronden. WATERPOLO Sleutelstad H verloor Voor de „in memoriam Joop van der Burg lau werkrans" speelde gisteravond in de Overdekte De Sleutels II tegen SVGT I. De gasten wonnen met 62. de goud-gele VIRGINIA (Advertentie). De 800 meter hardlopen op de internationale Athletiekwedstrijden in dei Britse sector, werd gewonnen door onze landgenoot Harry de Kroon (op voorgrond), in een tijd van 1 min. 53.3 sec., voor de Duitser Heinz Ulz- heimer uit Frankfort (links!die een tijd van 1 min 53.7 sec. maakte DE VOETBALPRIJSVRAGEN Naar wij vernemen is de exploi tant van de voetbalprijsvraag „een- nul" voornemens hoger beroep aan te tekenen tegen het door de kanton rechter te Rotterdam gewezen vonnis Hij zou tevens van plan zijn een nieuwe voetbalprijsvraag te organise ren, die naar zijn mening precies zal passen binnen de lijnen zoals die door de jongste rechtspraak getrok ken zijn. BRIDGE. HET INTERNATIONAAL TO URNOOI TE VENETIE. De verdere resultaten van het in ternationale open bridge tournooi te Venetië zijn: Zevende ronde Zwitserland Egypte 7829; OostenrijkGroot- j Brittannië 63—38; IJslandFinland 7357; ZiwedenDenemarken 38 26; ItaliëFrankrijk 8048; Noor wegenIerland 5540; Nederland België 5240. De stand luidt thans, terwijl de zesde ronde nog niet is uitgespeeld: Italië 11 punten, Noorwegen 10, Egypte, Oostenrijk en Zweden 9, Ne derland en Frankrijk 6, Zwitserland 5, Groot-Brittannië, IJsland en Bel gië 4, Denemarken en Finland 3, Ierland 1. In het damestournooi werd, hoe wel de vierde ronde nog niet is be ëindigd, de vijfde ronde gespeeld. De uitslagen luiden: ZwedenDe nemarken 5941; Groot-Brittannië- Nederland 5543; Oostenrijk Italië 7535; IerlandFinland 67 27; Frankrijk onbeslist tegen Noor wegen (4947). In dit tournooi luidt de stand: Groot-Brittannie en Zweden 7 pun ten, Frankrijk 5, Denemarken, Oos tenrijk en Noorwegen 4, Italië en Finland 3, Ierland- 2, Nederland 1. Bridgeclub „De Sleutels".Bij de opening van het seizoen werd door de bridgeclub „De Sleutels" een prij zen- drive gehouden. De uitslag luidt als volgt: Groep Rood: 1 Gansv. Wingen Sr met 63 m.p.; 2 BraamsBussching 60 Yt m.p.; 3 Oudshoorn Sr.de Vrind met 59*4 m.p. ;4 Visserv. d. Star met 56 m.p 5 Bontevan Egmond Jr. met 55 m.p. Groep Wit: 1 Hr. en Mevr. Jacobs met 40 J4 m.p.; 2 Hr. en Mevr. Vrijen, hoek met 39 m.p.; 3 Mevr. Bosse Bosboom me. 32 m.p.; 4 Dames Siervan Zijl met 31 X m.p.; 5 Mevr. Tielkemeijerv. d. Ende met 29 y, m.p. Groep Groen: 1 van NoortBergs- ma met 65 m.p.; 2 HeemskerkEling met 61 m.p.; 3 Den DekkerKlin kenberg met 60 m.p.; 4 De Geus Akerboom met 58 m.p.; 5 Mevrouw KuklerUphoff 57 y2 m.p. Viert. Comp. N.B.B. district Lei den e. o. Dinsdag a s. zal een aan vang gemaakt worden met de viert, comp. van ce N. B. B. Hoewel alle inschrijvingen nog niet binnen zijn staat reeds thans vast, dat hiervoor grote animo bestaat. Beürijvencompetitie. Evenals vorige jaren wordt ook in dit seizoen een bridge competitie georganiseerd voor bedrijfsteams van 12 spelers. Het is de bedoeling deze competitie thans te splitsen in twee afdelingen, waarbij voor elke afdeling een beker beschikbaar is gesteld, resp. door de Ned. Rotografure .Mij en H.C.W.- N.E.M, Alle correspondentie betreffende deze rubriek gelieve men te zenden aan W. J. v. d. Voort, Rustoord- «traat 3. Nieuw-Vennep. OPLOSSERS-WEDSTRIJD. Allereerst zie ik mij genoodzaakt om nogmaals de heren-problemisten ernstig aan te sporen, mij toch voor al zo spoedig mogelijk van voorraad te voorzien. Nu de lange winter avonden weer aanbreken, is er on getwijfeld weer meer tijd zich tot het componeren te zetten. Vervolgens doe ik ook een beroep op alle damspelende lezers, tot het oplossen, desnoods gezamenlijk, van de geplaatste problemen, want niet alleen wordt hiermede de animo voor onze rubriek vergroot, doch te vens ziet de auteur zijn werk beter beloond. Sommige onzer damspelen- de lezers kunnen zich niet verenigen met de bepalingen die voor proble men gelden, inzake bijoplossingen. Laten allen die met een of ander meningsverschil rondlopen, my hier over schriftelijk hun mening mede delen, om tot een oplossing te gera ken. Juist dan zal onze rubriek zo aantrekkelijk mogelijk worden. De Damredacteur. En nu de problemen, waarover wij dit keer zeer kort moeten zijn. Wij beginnen met een mooi slagprobleem van de oude garde. WEDSTRIJD-PROBLEEM No. 41. Auteur: A. G. de Jeu, Leiden. Ie Publicatie. van onze medewerker H. v. d. Kamp. Het zijn een tweetal fraaie meerslag- probleempjes. waar wit in no. 65 in 3 zetten zijn vijand tot overgave dwingt. WEDSTRIJD-PROBLEEM No. 65. Slijkhuis moest f 150 betalen voor gewonnen prijzen Het Tweede Karrterlid, de heer Posthuma (Arb.) heeft aan de minis ter van Financiën de volgende vra gen schriftelijk gesteld: 1. Is het waar. dat de douane op Schiphol een bedrag van meer dan 150.— aan invoerrechten heeft ge ëist van de Nederlandse athleet Slijkhuis voor de invoer van enkele door hem in Zweden gewonnen prij zen? 2. Bestaat voor deze gevallen een algemene regeling, volgens welke de douane verplicht is de in vraag 1 aangeduide gedragslijn steeds te vol gen? 3. Is de minster niet van mening, dat het heffen van invoerrechten op voorwerpen als bovenbedoeld, voor zover deze meer een gevoelswaarde over deze meer een gevoelswaarde dan een handelswaarde vertegen woordigen, geen bijdrage is tot de bevordering van de sport, welke zo'n belangrijk onderdeel vormt van de vrije-tijdsbesteding en als internatio nale manifestatie de verbroedering der volkeren versterkt? 4. Zo de minister de vorige vraag bevestigend beantwoordt, is hij dan bereid om vrijstelling van inkomende rechten te verlenen voor de in vraag 3 bedoelde voorwerpen? i jÊÓJxjBf Zwart 12 schijven op: 2, 8, 9, 12, 18, 19, 23, 24, 28, 29, 36 en 37. Wit 12 schijven op: 21, 27, 30, 31, 35. 38, 40, 42/44, 47 en 49. Wit speelt en wint. Vervolgens een vraagstuk van schrijver dezes, eveneens een slag probleem. WEDSTRIJD-PROBLEEM No. 42. Auteur: W. J. v. d. Voort, N. Vennep. Ie Publicatie. Stand in cijfers luidt: Zwart 14 schijven op: 4, 8, 9, 11, 13, 15, 17/22, 27 en 35. Wit 14 schijven op: 24, 29, 32, 36/ 39. 42/45 en 48/50. Wit speelt en wint. Oplossingen worden gaarne ingewacht tot 3 Oct. a.s. Oplossingen en uitslag ijl de vol gende rubriek. LADDER-WEDSTRIJD. (Voor onze beginners). Het probleemgedeelte wijden wij deze week eens geheel aan het werk Zwart 7 schijven op: 9, 10, 14, 18/ 20, 22. Wit 8 schijven op: 27, 30, 33, 34, 37, 38, 47 en 48. Ook in het volgende stukje, komt de meerslag op verdienstelijke wijze tot zijn recht. WED STRIJD-PROBLEEM No. 66. Auteur: H. v. d. Kamp, Lisse. Ie Publicatie. Stand in cijfers luidt: Zwart 9 schijven op: 8, 9, 10, 17, 18, 22, 27, 31 en 37. Wit 9 schijven op: 25, 28, 33, 38, 39, 42, 47, 48 en 50. Voor beide vraagstukken geldt: wit speelt en wint. Oplossingen kun nen worden ingezonden tot 10 Oct. a.s. aan bovenstaand adres. OPLOSSINGEN PR. 55/58. No. 55. Auteur (Kaboutertje). Zwart: 5, 19, 23 en 34. Wit: 33, 35, 44, 45 en 50. Wit wint door: 4540, 3329, 44 40, 40x29, 29—24 en 35x24. No. 56. Auteur: (Kaboutertje), Zwart: 4, 8, 17/19 en 37. Wit: 15, 29, 32, 39, 41, 43 en 44. Wint wint door: 3228, 3934, 29 24, 15x11 enz. No. 57. Auteur: J. Baltjes. Zwart: 8, 10, 17/20, 22 en 24. Wit: 26, 27, 31/34, 39 en 40. Wit wint door: 2621, 3429, 35 x2 en 2x36. No. 58 Auteur: J. Wagter. Zwart: 13, 17, 18, 21, 22, 23, 28, 31. Wit: 24, 26. 29, 34, 37/39 en 44. Wit wint door: 3832, 2419, 34 —29, 33x12 en 26x37. Wegens plaatsgebrek, lijst en uit slag in de eerstvolgende rubriek. CORRESPONDENTIE. S. v. G. te L., uw opmerking is zeer juist, verder: daar gaat een streep door! Th. de Z. te S.. eindspel in dank ontvangen, zoals u ziet gewijzigd, te vens onze dank. A. J. P. te D., problemen in dank ontvangen. Uw opmerking van pr. 61 is juist, doch die van no. 62 niet. G. P. M. de J. te L., wel jammer, doch zoals u ziet, aan uw verzoek voldaan. Aan alle deelnemers van onze lad derwedstrijd, pr. no. 61, komt we gens remise te vervallen. Zie L. C. van Maandag j.l. A. H. T. te N., mag ik wederom op uw medewerking rekenen? ROZENBURG LOOPT UIT Gisteren werd te Heerlen de ne gende parti.i tussen Roozenburg en Keiler gespeeld om het wereldkam pioenschap. Roozenburg won deze party, waardoor hij vier punten voorsprong heeft gekregen op Keiler OM DE „v. d. VLIST-BEKER". Met het verspelen van de jaar lijkse LDV wedstrijden om de „v. d. Vlist-beker" wordt a.s. Donder dag 20 September een aanvang ge maakt. Na loting zijn de volgende partijen vastgesteld: W. Kleyn Jr. (No. 13), J. Zaalberg (No 7), M. v. Leeuwen (No. 23), M. Brinks (No. 18), C. B. Xanssens (No. 26), M. Kruider (Noè 5), A. v. d. Reyden (No. 21), P. v. Leeuwen (No. 7a), L. C. Gerritsen (No. 25), W. Heemskerk (No. 2), W. de Roo- de (No. 15), P. v. d. Stel (No. 12), W. Kleijn Sr. (No. 24), Th. Uytten- bogaard (No. 9), E. Klinkenberg (No. 16), A. Sladek (No. 3), H. de Water (No. 10), H. Stiptdonk (No. 22), I. Boom (No. 30), J. v. d. Mey (No. 14), J. W. Huisman Jr. (Uo. 8), J. Dreef (No. 19), S. Mandi (No. 20), B. de Kier (No. 28), J. W. Huisman (No. 27), B. Slegtenhorst (No. 4), J. Klinkenber (No. 6), W. Huisman (No. 1), C. Klinkenberg (No. 29), I. Teleng (No. 11), H. Martijn (No. 31), L. Zitman (No. 17). W. Heemskerk is momentel in het bezit van de beker. DUIVENSPORT. De Vooruitgang (Nieuwkoop). Wedvlucht vanaf Vilvoorde. In con cours 71 oude en jonge duiven, ge lost om 7.30 uur, eerste duif 9.30 u., afstand 135 km. Uitslag: J. W. Woer- de 1, 2, 9, 11, 12, 15; H. v. d. Neut 3, 14, 16; P. Oosterman 4, 17; D. v. d. Helm 5; A. Slotboom 6, 7; J. Tijs- terman 8, 18; A. C. van Koert 10 en A. van Leeuwen 13. De Witpen (Zoetermeer). Con- .cours vanaf Vilvoorde, afstand 125 km, gelost 7.30 uur. Aankomst eer ste 9.24.58, snelheid 1087; aankomst laatste 9.36.35, snelheid 992.6. Uit slag: Jac. N. v. d. Sman 1, 11, 13, 19; J. van Elleswijk 2, 26; Th. v. Geijlswijk 3, 5, 8; Gebr. v. d. Burg 4, A. Hulst 7, 17, 21; A. Brussé 9, 15, 23; SCHAKEN. OVERWINNINGEN VOOR DR. EUWE EN DONNER. i In de tweede ronde van het inter- j nationaal sohaaktournooi te Paign- ton behaalden onze landgenoten dr. i Euwe en Donner beiden een over- i winning. Dr. Euwe sloeg Thomas j (G.B.) en Donner won van de En- I gelsman Kitto. De overige resulta ten van deze tweede ronde luiden: Golombek (G.-B.) slaat Bardon (G.-B.); Bruce (G.-B.) remise met Goodman (G.-B.). In de derde ronde verloor dr. Euiwe van de Engelsman Kitto. Roman van Magda Trott 30) De twee vrienden hadden elkaar ontmoet. Aangezien Westphal enige uren oponthoud had, waren zij in een restauratiezaal van het station gegaan en hadden een gezellig hoek je uitgezocht om ongestaord te kun nen praten. De jonge ontdekkingsreiziger ver meed het in het begin met opzet, de naam van Henriettc te noemen. Hij informeerde naar Senta en Milan, hoorde van verschillende verande ringen. die men op het slot Robben had aangebracht. Dan begon hij over zijn Indische reis te vertellen, maar in zyn binnenste hoopte hij, dat Sig- mund eindelijk zou beginnen, over Henriettc te spreken. Hij verlangde er naar te weten, of zijn vriend ein delijk tot een besluit was gekomen. De tijd ging snel voorbij. Met opzet bracht hij het gesprek op juffrouw Grape en vertelde, dat Henriette by zijn moeder in huis was en het heel goed maakte. „De ben je dankbaar voor je brief, Sigmund. maar je hebt me tot mijn spijt geen antwoord op mijn vraag gegeven. Ik schreef je. „Ja. ja, neem mij niet kwalijk Detlev je weet immers, dat mijn hart heen eri weer geslingerd werd". „En ben jc nog steeds niet tot een besluit gekomen?" „Denkt zij nog steeds aan mij?", „Wij hebben het in onze gesprek ken vermeden, over het slot Robben te spreken". „Heeft zij veel verdriet?" „Ik heb niet veel verstand van vrouwenharten, maar ik geloof, dat ze je niet kan vergeten." „Dus bemint zij mij nog altijd?" „Zij bemint je meer, dan jij haar. Sigmund". „Ik heb een ellendige tijd achter de rug, Letlev." „Ja, ja, arme jongen, jij kunt nog steeds niet scheiden van je tot as vergane voorouders". „Misschien kan ik het toch wel! Waarheen' ik mijn blikken ook wend, overaf bespeur ik de nieuwe tijd geest. Ik zeg 't wel duizend maal bij mijzelf, dat wij ons daarop moeten instellen om niet achter te blijven. Er heerst tegenwoordig een heel an dere geest in de wereld'. „Indien je dat alles inziet waar om schrijf je haar dan niet. terwijl ze toch zo verlangend naar een be richt van je uitziet?" „Gun mij nog enige tijd. Ik ben het met mijzelf nog niet eens". „En als het dan te laat is?" „Wat wil je daarmede zeggen?" „Liefde is een teer gewas. Sig mund. Een liefhebbende vrouw kan alles vergeven. Maar dan moet het tere plantje een boom geworden zijn. En is haar liefde voor jouw diep en krachtig genoeg om je te blijven be minnen, terwijl jij de schijn op je laadt haar te verwaarlozen?" „Zeg mij eens met je hand op je hart, Detlev. heb jij haar lief?" „Ja. ik bemin haar". „Ben je voornemens haar hand te vragen?" „Ik ben je vriend. Sigmund nooit zal ik begerig mijn handen uit strekken naar de vrouw, die jij hebt gekozen. Wanneer jullie elkaar lief- hebt, dan heb ik slechts de innigste zegewensen voor jullie geluk". „Je hebt dagelijks met haar omge gaan". Een zwaarmoedig lachje volgde. „Ja en gedurende die tijd moest ik mezelf bekennen, dat mijn liefde steeds sterker werd. Daarom heb ik mijn reis naar Indië ondernomen, die mij een heel jaar van haar ver wijderd houdt. Kom ik daarna terug dan hoop ik jullie als 'n gelukkig paar weer te zien". Baron Robben liet zijn hoofd op zyn hand rusten. „Hoeveel beter dan ik ben jij, Det lev". „Maak haar gelukkig, beste vriend, dat is het enige, wat ik je vandaag vraag. Druk die kostbare schat aan je hart het zal je nooit berouwen" Het uur van vertrek had geslagen. Bij het afscheid nemen legde West phal beide handen op de schouders van zyn vriend. „Zal je haar nu eindelijk schrij ven?" „Ik geloof dat ik het doen zal" Bedenkelijk schudde Westphal het hoofd. „Hoe is 't mogelijk, dat iemand er zolang over moet denken, wanneer het schoonste en heiligste op het spel staat!" „Omdat ik mij nog maar niet van die oude boeien kan ontdoen". „Wees geen zwakkeling, Sigmund. grijp je geluk met beide handen aan en houd het vast". XI Sedert Detlev de zijnen had ver laten. waren verschillende weken verstreken. Hij was een trouwe cor respondent en zijn brieven werden steeds met grote vreugde gelezen. De twee dames zaten naast elkaar en lazen samen de opgewekte be richten van de ontdekkingsreiziger. Hij deelde hun mede, dat zijn werk goed vlotte dat hij overal de prettig ste medewerking ondervond en wel birinen het jaar terug zou zyn. Plotseling echter kwamen er geen brieven meer. Mevrouw Westphal was gewend regelmatig berichten te ontvangen zodat zij zich zeer onge rust maakte toen er twee weken wa ren verlopen zonder dat er enig teken van leven van haar zoon ver scheen. Eindelijk ontving zij een eigenaardige boodschap. Een vreem de. iemand die zij in het geheel niet kende, schreef haar, dat hij de groe ten van haar zoon kwam overbren gen. Dr. Westphal zat tot over zijn oren in het werk en hij was vanwege een onderzoekingsreis geheel van het normale verkeer afgesloten. Waar schijnlijk zou het zeer lang duren, eer zij berichten zou ontvangen. Zwijgend zaten de twee dames over de brief gebogen, geen van beiden sprak een woord. Doch plotseling viel er een traan uit Henriette's ogen op de brief. .Wij hebben tenminste de groeten van hem." zei mevrouw Westphal be drukt, „laten wij vrolijk en dankbaar zijn." Het stille schreien ging over in een luid snikken. „Wat scheelt je in hemelsnaam, kind"7 „Ik maak me zo angstig en bezorgd over hem!" Mevrouw Westphal zweeg. Ook haar hart was door deze eigenaardige boodschap niet rustiger geworden. Inwendig had zij het gevoel, alsof men haar iets ernstigs verzweeg. Lag haar zoon ziek daar in dat verre land of was hem een ongeluk overkomen? „Ik hoop," zei ze troostend, „dat wij toch binnen enkele dagen een be ter bericht van hem zullen ontvan gen." „Ik voel het," snikte Henriette, „er is hem zeker iets overkomen; mijn hart bedriegt mij niet." Kalmerend gleden de handen van de oude dame over het hoofd van haar beschermelinge. Reeds geruime tijd had zij bemerkt dat Henriette een hartelijke genegenheid voor haar zoon koesterde. Zij geloofde reeds lang niet meer, dat het jonge meisje nog om baron von Robben treurde. Die episode was misschien reeds al lang vergeten, slechts een doorntje was in haar hart blijven steken, dat door de minnende hand van een an dere man gemakkelijk kon verwij derd worden. En die andere was haar zoon. die een echte vurige lief de voor dit meisje koesterde. Nog steeds hoopte mevrouw Westphal, dat deze twee mensen een paar zouden worden. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6