BONT, HOEDEN en SCHOENEN voor het komend seizoen VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1951 DE LEtDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK WAAR MOETEN ZE HEEN? Er zijn verschillende phasen te onderscheiden in de bruggenbouw. Men is thans toegekomen tot de phase, waartoe behoort het slopen van een aantal woningen. Er wer den reeds enkele boerderijen aan de Hoofdstraat aangekocht, waarvan er een reeds vanaf Mei leeg staat en aan de hoge zijde de woning van de fa. Sprey. Thans hebben een achttal gezinnen, bewoners van de oude huis jes langs het pad naar het overzet veer van de heer v. Heyningen aan de Hooftstraatzijde, aanzegging ge kregen, dat zij begin November hun woning verlaten moeten hebben. Het begint te nijpen. Want het is helaas niet zó, dat het gemeentebe stuur er een briefje bij kon doen: Bon, voor een woning! Er zijn nu eenmaal geen woningen. De Brou wer-huizen zijn allen toegewezen en waren er nog van over: het be treft hier meest economisch zwak kere gezinnen, voor wie verhuizing practisch betekenen zou: verdubbe ling van het bedrag der huishuur. Een achttal gezinnen zien dus niet zonder zorg de komende tijd tege moet. Aanbesteding. Voor het uitvoe ren van be- eri herstratingswerk- zaamheden is de laagste inschrijver de aannemer B. Rijkeboer te Amers foort met 8.500.en de hoogste I Bakker te Amsterdam met 18.525. Geboren: Yvonne, dr van Jan van Ommen en Elisabeth Lucke; Johan nes Cornelis Anthonius, zn van Ge- rardus G. v. d. Lee en Cornelia M. Hoogeveen; Harold Edward Lam bert, zn van A. H. J. Prins en P. A. C. Poorter; Pieternella, dr van K. G. A. Enghardt en P. Prinse; Cornelia, dr van J. de Water en E. Ram; Jan, zn van J. Verduijn en P. A. ter Wal; Bastiaan, zn van J. Verduijn en P. A. ter Wal; Jan, zn van J. Veldkamp en M. van Dolder, Overleden: Willem de Vos. 82 jr. Ondertrouwd: Wouter v. d. Dool, 26 jr en Wilhelmina A. Groeneveld 20 jr; Joh an F. Vitters, 26 jr en Ca- tharina Hoogteijling 27 jr; Gijsbert J. van der Linden 26 jr en Hermina H. Rozeboom 23 jr; Hendrik J. de Bruin 26 jr en Alida Uithol 25 jr. Getrouwd: A, Boone en A M. G. van der Sandt; G. C. de Roos en J. W. Hijman; H. J. van Rijn en J. Ro denburg; P. J. Schilperoort en G. Rijlaarsdam. ALKEMADE SCHOLIEREN BEHAALDEN ZWEMDIPLOMA. In de zweminrichting nabij het pa viljoen „De Brasem" werden de jaar lijkse schoolzwemexamens afgeno men. Aan niet minder dan 90 meis jes en jongens kon een diploma wor den uitgereikt. De namen der ge slaagden zijn: Diploma A: Corry van Roon, Ria van der Meer, Cor Hoogeboom, Rietje Klein, Tina Zoet, Trees van Ruiten, Jopie Bakker, Corry Hoogen- boom, Corry Zoet, Rita Verhaar, Riet de Jong, Annie van der Meer, Sjaan- tje Huigsloot Anneke van der Meer, Riet van der Meer, Johan Zoet, Wim van der Meer, Hugo van Wieringen, Piet van Ruiten, Jan v. d. Wereld, Jan Amsterdam, Piet de Jeu, Engel Bouwmeester, Anna Bouwmeester, Joh. van Zanten, Gerda "de Wit, Nely Griffioen, Sophia Knibbe, Cobi Schijff, Leni Vreeken, Ietsia Knottne- ris, Dini de Blaay, Gerda Roeloffs, Corrie de Jong, Jannie Braber, Maar. tje Schijff, Nico v. d. Tol, Jaap Sprui- tenburg, Jan Snaterse, Jan van Dam, Riertje Roese, Joke v. d. Krogt, Jan nie Bosman, Tini Turk, Ria de Jeu, Gerard v. d. Krogt, Elsje Zwartelé. Diploma B: Corrie Loos, Jo v. d. Zwet, Rietje Klein, Corry Hoogen- boom, Corry Zoet, Trees van Ruiten, Ria v. d. Meer, Ria Loos, Cor Hoo- genboom, Ria Ludlage, Sjaantje Huigsloot, Engel Bouwmeester, Joh. van Zanten, Anna Bouwmeester, Gerda de Wit, Nely Griffioen, Sofia Knibbe, Corry de Jong, Lenie Vree ken, Tietsia Knottnerus, Jannie Bra ber, Gerda Roeloffs, Piet de Jeu, Jo han Zoet, Wim v. d. Meer, Gerard v. d. Krogt, Cilia Rijnsburger, Jannie Bosman, Ria de Jeu. Diploma C: Rini Hoogenboom, Bep- pie Zaal, Cor Tukker, Toos Vreeken, Miep Krispijn, Ans de Wit, Ank v. d. Berg, Marian v. d. Horst. Tietsia Knottnerus, Nico v. d. Meer. HAZERSWOUDE (H. R.) E.H.B.O. Gisteren hield de afd. EHBO aan de Rijndijk een bijeen komst in Café Boers. Voorz. v. d. Horst verwelkomde de leden en do nateurs en in het bijzonder de geno digden, onder wie burgemeester de Hollander en een tweetal districts bestuursleden, de heren Verweij en dokter Leene. Dokter Blauwendraad en mej. Plomp werd een aanden ken gegeven voor het velen, wat zij voor de afd. hebben gedaan. Aan mevr. Blauwendraad en mevr. de Hollander werden bloemen aangebo den. Met grote instemming der aan wezigen werd de burgemeester tot ere-voorzitter benoemd. Deze bood namens het gemeentebestuur ver volgens een tweetal dreggen met reddingshaken aan. Hierna reikte de burgemeester met een toepasselijk woord aan een 14-tal dames en he ren het gehaalde diploma uit. Met een demonstratie werd de avond be sloten. Uitbreiding Meisjesschool. De uitbreiding en verbouwing van de R.K. Meisjesschool werd opgedragen aan fa. van Wengerden en Visser te Nieuwveen voor de som van 33.738. Het VGLO moest met September aanvangen, daarom zijn de leerlin gen voorlopig ondergebracht in de lokalen van de kleuterschool. De kleintjes hebben hun school tijdelijk in het Parochiehuis. HAZERSWOUDE (Gr.) Aan dc R.K. Parochiale Jon gensschool is als leerkracht benoemd, ae heer Allart uit Voorhout. LANGERAAR Oranjefeesten. Op 19 en 20 Sept. a.s. worden in Langeraar de 2-daagse Oranjefeesten gevierd, ge organiseerd door de Julianavereni- ging. Woensdag is bestemd voor de kinderen, 's Middags om 1 uur ver trekken zij met muziek vanaf de speelplaats naar het feestterrein. Daar worden de kinderen getrac- teerd en worden verschillende kin derspelen gehouden. De tweede dag vindt als hoogtepunt 'n grote sprint wedstrijd plaats om prachtige prij zen. Verder worden nog verschillen de volksspelen gehouden waaraan men kan deelnemen zonder inleg- geld te betalen. Op het feestterrein is een auto-circuit, hoogvaart-zweef- molen en vele andere attracties. Men wordt verzocht deze dagen de vlag met Oranjewimpel uit te steken. Fokvee- en kaasdag Rijnsaterwoude meer geslaagd dan vorige jaren Op het weiland van dc heer S. J- Visser te Rijnsaterwoude heeft de Fokveevereniging „Vooruit" een fok- veedag gehouden die zeer geslaagd genoemd kan worden. Misschien was de ideale weertoe- stand wel de oorzaak dat de belang stelling iets groter was dan bij de laatste fókiveedag gehouden in 1949. Ook de deelname was belangrijker, terwijl in de kwaliteit een kieine vooruitgang te bespeuren viel. Voor de le keer was nu ook een klasse Zwartbont ingelast, al was het dan nog met 'n geringe deelname. De jury bestond uit de heren: J. v. d. Groot, Inspecteur van het NRS te Wassenaar, Joh. de Jong, hoofd v. d. Chr. Landbouwschool te Al phen a. d. Rijn en de veehouders J. Langeveld te Lisse en M. v. Zwieten te Alphen a. d. Rijn. Wegens afwe zigheid van Ir. P. Verhoeven fun geerde de heer Eikelenboom, assis tent Rijksvee teeltconsulent als arbi ter. Deze heren betitelde het gehalte van de 4e Fokveedag als „best Des morgens om 9 uur verrichtte burgemeester Bakhuizen de opening. De ere-voorzitter uitte zijn waarde ring voor het werk van de organi serende vereniging in het belang van de veehouders in deze streek, en herinnerde aan het nut van de aantal punten 80, 4 noemde de jury goed. De inzendingen die met een prijs bekroond werden waren de vol gende: A. Peters, Wouibrugge, 94 punten, le prijs; D. v. Os. Rijnsa terwoude, 92 punten, la prijs; J. de Graaf, Rijnsaterwoude, 92 punten, 2b prijs; S. J. Visser, Rijnsater woude, 90 punten, 3e prijs; Eervolle vermelding A. Hoogstraten Ter Aar, 90 punten. NIEUWVEEN Afdeling van de Kath. E.ILB.O. opgericht. Meer dan door de leu ke films, die vooraf werden ver toond, werden de aanwezigen ge boeid door de zeer duidelijke rede van de heer van Bergen, die geen twijfel overliet, dat het werk van de E.H.B.O. in katholiek verband een taak is van naastenliefde zoals deze door Chistus werd bedoeld en door Paulus werd gepredikt. Allen wa ren er zo van overtuigd, dat reeds zes en veertig personen zich als lid opgaven zodat de oprichting van de katholieke bond voor E.H.B.O. afd. Nieuwveen een feit was. Dr. W. Nout had zich dire.-t bereid verklaard de cursus te zullen leiden, Cerwijl mej. Anny Schoorl zich met het secre- trole op de productie. Een verschil J tariaat wilde belasten. De ^eerste ver- bij veehouders in de zelfde omge ving van 2500 L. melk per koe spreek voor zichzelf. Uitslagen. De uitslagen van de keuringen wa ren als volgt: het kampioenschap stieren was voor Dorus van Schel tinga van D. v. Os; het reserve kam pioenschap voor Gustaaf van G. Treur. Bij de oudere stieren ging het tus sen oude bekenden. 1 A werd Dorus v. Scheltinga D. v. Os; 1 B Heracles L. Eikelenboom. Jongere stieren: 1 a. Gustaaf G. Treur, 1 b. Cesar H. Mooren, 1 c. Ju lius E. Roseboom. De kalfstiertjes houden goede be lofte in voor de toekomst. Uitslag: Bertus G. Treur, Dorus v. Zeillust D. v. Os, Frank W. Vonk. Bij de oudere melkkoeien werd kampioen Bressina W. Vonk (la), 1 b. Gerda A. Rotteveel, 1 c. Roelfke D. v. Os. Oudere melkkoeien 1 a. Pica G. Treur, 1 b. Matje H. Mooren, 1 c. Lien A. Rotteveel. Bij de productieklasse was de keus tusaen 15 runderen waaronder van 60007000 liter. Uitslag 1 a. Riena A. Roelofs (oud kampioen), 1 b. Neel H. Mooren, 1 c. Beatrix L. Eikelen- 'boom. 4-jarige melkkoeien Lien reserve kampioen S. J. Visser, 1 b. Senora L. Treur. Drachtige koeien 1 a. Kee H. Moo ren, 1 b. Rika 2 L. Eikelenboom. Melkschotten la. en 1 b. twee Germaandochters van S. J. Visser, 1 c. Wilhelmina 2 A. Kempenaar. Melkvaarzen 1 a. Verona W. Vonk, 1 b. Bertha L. Treur. Drachtige vaarzen Stiena van A. Roelofs. Pinkjen: Bea H. Mooren De drie pinken van één eigenaar en één va der n.l. Dorus v. Scheltinga van D. v. Os, 2 a. groep van Arend van H. Mooren, 2 b. groep van Umberto eveneens van H. Mooren. Bij de groepen kuiskalveren van één vader 1. kalveren van Apollo v. S. J. Visser, 2. kalveren van Dorus v. Scheltinga v. D. v. Os, 3. kalveren van Albert van L. Treur. le prijs van de fokfamilies werd de groep van Martina v. H. Mooren, 2b prijs groep van Mas van A. Roelofs. Afstammelingen van één vader 1 a. groep van Bertus 2267 S L. Eikelenboom, 1 b. groep van Amor 1758 S A. Rotteveel. Bedrijfsgroepen le prijs H. Moo ren met 29 dieren. 2e prijzen voor: L. Eikelenboom, S. J. Visser, A. Roelofs en W. Vonk. 3e prijs G. Treur, A. Kempenaar en L. Treur. Groepen van vijf stuks van een eigenaar: 1 a. L. Eikelenboom, 1 b. A. Rotteveel, 1 c. H. Mooren, 2 a. S. J. Visser. 2 b. W. Vonk, 2 c. G. Treur, 3 a. A. Roelofs, 3 c. C. Kempenaar, 3 c. L. Treur. Tegelijk een Kaasdag. In samenwerking met de stands organisaties LTB, CBTB en Holl. Mij. van Landbouw werd door Voorlichtingsdienst N. Klei- Veengebied Ter Aar een Kaasdag gehouden in café de Boer; die voor al 's avonds veel belangstelling trok. Des middags en 's avonds werd door de heren Adema en Zwetsloot voorlichting op dit gebied gegeven. Hier bestond de jury uit de heren: Ir. Schroder, rijkstuinbouwconsu- lent te Gouda, de heer Adema, rijks- zuivelconsulent te Den Haag. J. Zwetsloot, Hoogmade en J. Verklei uit Alphen a. d. Rijn. Het aantal in zendingen was 33. Het gemiddelde gadering waarin een definitief be stuur zal worden gekozen wordt ge houden op Maandag 17 September de er8 veel van de sP°rt te houden. werden nog enkele films vertoond, waarin deskundige en ondeskundi ge hulp bij ongelukken werden uit gebeeld. Pastoor Schretlen dankte de heer van Bergen voor diens belan geloze inspanning en de aanwezigen voor hun opkomst en belangstelling. Ledenvergadering R.K.S.V. „Nic. Boys". Met een matige belang stelling begon de zeventiende jaar vergadering van de R.K.S.V. „Nic. Boys", waarin de voorzitter de nieu we g.a. van harte welkom heette. Na het afgelopen jaar gememoreerd te hebben en vooral het bijwonen van de belangrijkste gebeurtenissen van de H. Mis tot intentie van de ziele- rust van de overleden ere-voorzitter dhr. C. R. de Groot onder de aan dacht van de leden tte hebben ge bracht, gaf de penn., de heer C. Hoo- gervors, zijn iinancieel verlsag. De inkomsten sloten met een bedrag van 3.001.05; de uitgaven bedroe gen 2.509.en het saldo bedroeg 673.36. Over deze cijfers was men zeer tevreden en hieruit bleek, dat de fusie met de Dameshandbalclub „D.T.S." naast de gelegenheid tot ontspanning voor de vereniging gun stige perspectieven heeft. Van de aftredende bestuursleden de heren L. van Vliet, B. Heemskerk en A. Hilders werden herkozen de heren L. van Vliet en B, Heemskerk terwijl in de vacature van de heren A. Hilders, J. van Eijk. P. Veenboer de heren F. Beekman, G. Bader, Jac. van Eijk en A. J. van Trigt werden gekozen. De elftalcommissie werd gevormd c:jcr c.e heren: A. Hilders, A Freijee, F. Beekman, Jac. van Eijk en B. Vink. De heer L. van Vliet, zag zich weer met algemene stemmen met de voor zittershamer belast. Op verzoek van de V.V. „Alem" in Noord Brabant, zal het eerste elf tal a.s. Zondag 16 Sept. een beker wedstrijd spelen. Besloten werd een rondrit te maken. Kapelaan van Paassen, dankte de voorz. voor de hartelijke ontvangst en zeide blij te zijn dat Nieuwveen een voetbalclub heeft en deelde me- om acht uur in café Leliveld. De contributie werd vastgesteld op 20 cent per week, inclusief het maandblad „Eerste Hulp". Na dit succes, waarmede de heer van Ber gen de afd. Nieuwveen feliciteerde In de beste verhouding werden de verschillende problemen besproken. Dat de training succes heeft afge worpen is reeds merkbaar en met vert oi'v. en wordt de competitie te gemoet gezien. Noordwijkerhouters zien met genoegen op de volksfeesten terug NIEUWKOOP Geboren: Hubertha Johanna Ma ria, dr van H. W. Pieterse en J. C. Pietersen; Jannigje, dr v. B Schou ten en A. Oostveen. Overleden: S. J. de Jong. 59 jr, echtg, van M. van de Vlierd. Gehuwd: C. van den Berg en A. Vermejj. Reeds vroeg was het te zien op de tweede dag van de feesten te Noord- wijkerhout, dat niet alleen de oude ren doch ook de jeugd op deze feest dag haar krachten en behendigheid met elkander moesten meten. Met hun zeepkistenwagentjes be gaven de jongens zich naar het strijd-, toneel, ditmaal het Julianaplein met zijn bochten. Tot groot vermaak van het publiek lieten al spoedig verschil lende wagentjes enkele onderdelen achter zich, zodat voor de tweede ronde dikwijls nog een reparatie moest worden verricht. De uitslag was als volgt: 1. Jan Laros en P. van den Berg, 2. A. Duivenvoorden en P. v. d. Berg, 3. P. Koster en K. van den Berg. Terwijl vele mensen zich bevonden bij het ringsteken op versierde fiet sen, stond een talrijk publiek te ge nieten bij de N.H. School, waar de plaats van het klokken was voor de binnengekomen duiven van de Oran- jevlucht vanuit Roosendaal. Geluk kig dat de politie aanwezig was om de toegang naar het schoolplein vrij te houde*n, want de duivenhouders, die per fiets de ringen kwamen bren gen, ontzagen zich zelfs niet de fiets weg te gooien om toch maar de eer sten te zijn bij de klok. De uitslag van deze wedstrijd was als volgt: 1. J. en C. Broekhof, wis selbeker en een mand levensmidde len. 2. K. Nulkes, 3. J. v. d. Berg, 4. J. R. Broekhof. Het ringrijden op versierde fietsen door dames werd gehouden in de Emmastraat. Zeer veel werk hadden de dames gemaakt van de versiering van hun rijwielen. De jury zag zich genoodzaakt het aantal prijzen voor de versiering met 3 uit te breiden. De uitslag van de versiering was als volgt: 1. S. Knoppert, 2. E. van Ros- sum, 3. A. van Gijlswijk, 4. C. van Gijlsweijk, 5. F. Warmerdam, 6. M. van Gijlswijk. De uitslag van het ringsteken was: 1. J. Keijzer, 2. Toos Willemse, 3. C van den eBrg. In de Havendwarsstraat had het ringrijden op versierde fietsen heren plaats. Van de versiering hadden de heren der schepping zeer weinig werk gemaakt, slechts een 5-tal had den hun fietsen versierd. De uitslag van de versiering was het volgende: 1. P. Duivenvoorde, W. Heemskerk, 3. N. Duivenvoorde. Ringsteken: 1. N. Duivenvoorden, 2. K. v. d. Bosch, 3. K. Warmerdam. Zeer veel belangstellenden hadden zich naar de aan te leggen nieuwe prov. weg begeven, waar het touw trekken plaats vond. Er waren ploe gen van 4 personen van bedrijven er verenigingen. Het publiek was zo enthousiast, dat een bedrag van vijf tig gulden als extra premies werd beschikbaar gesteld. Uitslag: 1. W. van Hage, K. van Dijk, P. Heemskerk, J. Verdegaal; 2. De gebroeders Geerlings van de Delfweg, 3. C. v. d. Berg, J. van Schie C. de Wit en G. van Dam. Op het Julianaplein had des mid dags om 2 uur het leuke spel „Pop- aankleden" plaats. Het viel voor het merendeel van de meisjes niet meer om de slappe poppen een jas, broek en vest aan te trekken, en dicht te knopen. De uitslag was: 1. L. Brama, 2. C. v. d. Raadt, 3. B. Brama. Om 2 uur begon de ringrijderij met versierde tilbury's. Er waren slechts 13 deelnemers. Een verschijn sel van de moderne tijd! De auto's gaan de tilbury's verdringen. Van deze laatste categorie waren er 19 vertegenwoordigd. De versiering was evenals altijd schitterend, van de auto's zelfs zó overweldigend, dat er nog 5 prijzen extra toegekend wer den. De prijzen werden als volgt verdeeld: Versiering tilbury's: 1. J. N. v. d. Burg, 2. T. Kortekaas, 3. P. Hooge veen. Ringsteken: 1. W. Dobbe, 2. J. Bak ker, 3. M. L. v. d. Burg. Versiering auto's: 1. G. van Le#j- wen, 2. J. Zonneveld Jr., 3. Cas van den Berg, 4. W. van den Burg, 5. H. van den Berg, 6. Jan Jonkheer, 7. Jo Heemskerk, 8. P. v. d. Berg. Ringsteken: 1. C. van den Burg, 2. W. van den Burg, 3. Jo Heemskerk. Op het schoolplein van de Zuster school aan de Langevelderweg had om half vier onder grote belangstel, ling een volleybal-demonstratie plaats door de Volleybalclub „Noord' wijkerhout". Na deze spelen begon het weer slechter te worden. Liet het zich aan vankelijk aanzien dat de prijsuitrei king niet in de openlucht zou kun nen plaats vinden, tegen 8 uur be gon het helder te worden en hield de regen op. Zoals gebruikelijk wer den op het schoolplein van de N.H. school door de ere-voorzitter, burge meester van Iersel onder toepasse lijke woorden de prijzen aan de win naars uitgereikt. Om 10 uur volgde tot besluit een luisterijk vuurwerk. MODESNUFJES In 'n gelukkig gevonden samenwer. ivoor bijpassende schoenen. Goede king tussen de firma's van Egmond, combinatieeen der hoofd vereis- bontwerker. Messcher, hoeden en ten voor de goed geklede vrouw! Im- Hollants, schoenen, te zamen met de directie van het café restaurant „In den Vergulden Turk" is men geko men tot het organiseren van een modeshow, welke bijzonder goed ge slaagd mag heten. De intieme sfeer van de Turk leent zich naar thans wel zeer duidelijk gebleken is wel zeer bijzonder tot een dergelijke show, daarover waren alle bezoek sters er waren ook hier slechts en kele heren eenstemmig in haar oordeel. De Turk was gistermiddag 'n modepaleis geworden en ondanks de tropische warmte, die er heerste waren de honderden belangstellenden vol aandacht op hetgeen deze mid dag op modegebied voor het a.s sei zoen te zien werd gegeven. De Turk was met fraaie bloemstukken opge sierd, de schotten, waardoor de boxen gevormd worden, waren verwijderd, zodat men 'n uitstekend overzicht over het gehele restaurant had. Maar bovenal mogen we het een gelukkig initiatief noemen van de sa menwerkende middenstandsfirma's, die door deze show hebben getoond hoeveel er door eendrachtige samen werking te bereiken is Bont, hoeden en schoenen.in 'n tropische warmte als er gisteren heer ste, denkt men er nog zo 'weinig aan, doch we leven ook in dit opzicht „op 'n vulkaan" Heeft het mooie weer ons eenmaal verlaten, dan zoeken de dames al spoedig beschutting tegen de koude en de bontmantels voor het a.s. seizoen hebben op deze show laten zien, da* men niet bevreesd be hoeft te zijn waarmee mer. zich moet kleden. Want de firma v. Egmond heeft een exquise collectie bontmantels in al lerlei soort en lengte, in allerlei vorm en snit, op deze show bijeenge- gebracht, de fa. Messcher zorgde voor de hoeden en de fa. Hollants De Duinklitvers (Noordvvijkerhout) Wedvlucht met 159 oude en jonge duiven vanuit Duffel Afstand pl.m. 130 km. Uitslag: G. C. Rotteveel 1, 10, 28 en 30; J. Duindam 2, 6, 9, 14, 33 en 35; A. Frank 3, 13, 26 en 41; J. en R. Broekhof 4 en 22; Pav St. Pieters 5, 19, 21 en 29; J Mens 7 en 25; J. A. Bon 8. OEGSTGEEST Gouden huwelijksfeest WASSENAAR Floraliatentoonstelling Gisteren werd, voor het eerst na de oorlog, wederom een tentoonstel- ling gehouden van planten, beschik baar gesteld door de Floraliavereni- ging, en door de jeugd op school of thuis opgekweekt. Woensdagavond heeft de jury de inzendingen ge keurd en beoordeeld en gisteren werden de planten in de zaal van „Het Wapen van Wassenaar" ten toongesteld, terwijl 's avonds de prijsuitreiking plaats had. Een afgevaardigde van de afdeling Den Haag kwam een zilveren me daille aanbieden voor de mooiste in zending. De voornaamste uitslagen waren: Margrieten: 1. J. W. Spek; 2. Ben nie Altorf; 3. Ingrid v. Weiier. Fuchsia's: 1. Kees v. d. Does; 2. Hennie Ploeg; 3. Hans v. Barneveld; Ageratum: 1. Hennie Ploeg; 2. Ma rian Visser; 3. Frans v. Bommel. Geranium: 1. Lenie Rijsdijk; 2. Henk v. d. Does; 3. Hennie v. d. IJs- sel. Afrikanen: 1. Hennie Ploeg; 2- Kees v. d. Does; 3. P. v. d. Lely. Van de inzendingen door ouderen werden prijzen toegekend als volgt. Marerieten 1. Hen v. Egmond; 2. J. C. Hooyman; 3. ir/ej. v. d. Kley. Geranium 1. G. J- Hunklerslag; 2. mevr. v. Egmond; 3. J- v. d. Lely. Afrikanen: 1. J. v. d. Lely; 2. mevr. v. Egmond; 3. G. J. Hunklerslag. Ageratum: 3. J. C. Hooymans; 4. mevr. v Egmond: 5. mej. v. d. Lely Fuchsia: 3. J. C. Hooymans: 4. G. J. Hunklerslag; 5. mevr. v. Egmond. Behalve een groot aantal prijzen werd aan velen eervolle vermeldin gen gegeven. De zilveren medaille van de afd. Den Haag werd toegekend aan Hen nie Ploeg die twee eerste prijzen verwierf. Voorzitter P. Zegwaard reikte 's avonds de prijzen uit. Het totaal aantal inzendingen bedroeg ongeveer 825. Wassenaarse Motorclub De Was- senaarse Motorclub WMC organiseert ter gelegenheid van haar eenjarig bestaan Zaterdagmiddag een knob- belrit, waarvan de start plaats vind te 2.30 uur aan de Deyl en Zaterdag avond een feestavond in Restaurant Meyendell. mers, men mag nog zulk een kostbare bontjas aantrekken, wanneer de rest van de kleding er niet bijpast, m.a.w. wanneer men geen smaak heeft voor 'n goede combinatie, is men toch niet „gekleed". Deze show moest bewijzen, aldus de heer S. van Egmond in zijn inlei ding, dat de drie samenwerkende middenstanders evengoed konden brengen wat men elders in het land, zowel als in het buitenland wil zoe ken. Spr. bracht in zijn openings woord dank aan de heer W. Couwen- bergh, die het genomen initiatief tot verwezenlijking had gebracht in zulk een prettige sfeer, dat het goed was hier te zijn. Vanzelfsprekend valt het op bij 'n dergelijke show, hoe deskundig en dat waren de gekozenen deze middag wel zeer bijzonder en met hoeveel gratie de mannequins het gebodene naar voren brengen, allereerst bij de bontjas, zijnde het grote stuk in de kleding, maar de speakei liet niet na ook de aandacht te vestigen op de hoedjes, die door de fa Messcher dik wijls op eigen atelier vervaardigd zijn en op de bijpassende schoenen van de fa. Hollants. Hierbij werd er vooral de aandacht op gevestigd, dat men ook voor moeilijke voeten ge makkelijke schoenen weet te ver vaardigen en dan tevens in exquise uitvoering en speciale maten. Het is natuurlijk onmogelijk alle gebrachte modellen hier te bespre ken, zodat we 'n greep willen doen uit de veelheid van het gebodene. Noemen we b.v. ..Carry'een grijs Kidleg-bontjasje 3/4 met een opval lend fraai hoedje in rood velours, ge garneerd met zwart chiffon, handge- werkt tegen heel schappelijke prijs. Dit was een der eerste modellen en het bewees, dat men voornaamheid niet eens in hoge prijzen behoeft te zoeken. „Mozart", een seal electric ging niet alleen vergezeld van bijpassende muziek, doch ook van een snoezig zwart villen baret, eveneens met velours chiffon gesierd Een prachtige combinatie zagen we in het model „Maria Stuart" van Per- sianer pattes met paars velourshoed- je. met eeneelfde kleur struisveer. En terwijl de ene combinatie nog niet „uitgetoond" was vroeg een vol gende weer de aandacht en de onze werd alweer getrokken door een „Fazanten" en sobelfeh bontjas, effen bruin, met een hoedje van fa zantenveren, gevolgd door „Paradis", een Perzianer pattes, met bijna frivole klein zwart velours hoedje met paradijsveren gesierd Onder de naam „Distingué" werd aangekondigd een uitgelaten Bever naturel, uitgelaten genoemd wegens het met kunstige hand aanzetten der vellen, zodanig dat men dit niet kan onderscheiden 'n Knap staaltje van bontwerkkunst. Hierbij werd een handgewerkt bruin haarvilt hoedje gedragen, voorzien van twee koperen Daillets. Zeer fraai van model was voorts het yK jasje van grijs mol met diep groen velourshoedje, hetgeen weer eens te meer bewees, dat velours bij bont zeer gewild is. In Zorinos zagen we een nieuw soort bont van zeer bijzondere smaak, maar ook zeer bijzonder omdat dit soort bont een geheel aparte bewer king vereist, welke zelfs 2J-4 maal zo duur is als het bont zelf Ook hier werd 'n bruine velourshoed bij gedra gen, die het geheel zeer aantrekke lijk maakte. Noemen we verder nog de „Co- lombe", een zilvervospoten cape-stola een modern stuk werk. waarbij de mannequins toonden hoe een stola gedragen moet worden. De apotheose werd gevormd door een prachtig witvos cape ,'n wit her melijnen cape met mofje en een Nertz-jas „Mon rêve" een droom, die voor alle aanwezige dames wel een droom zal blijven. Maar eigenlijk was de gehele show een droom, een sprookje, waarvan de herinnering evenwel zal biihlijven, omdat het gegevene zo van bijzonder gehalte was. Op 2 October zal het echtpaar D. v. d. Geeiv—-v. d. Berg aan de Ab- spoelweg de dag herdenken, dat het 50 jaar geleden in de echt werd ver bonden. De bruidegom is 75 jaar en de bruid 73. De heer v. d. Geer is geen onbekende in Oegstgeest, want jarenlang trok hij dagelijks met zijn groetewagen langs de huizen. Uit dit huwelijk werden 12 kin deren geboren, waarvan er thans nog 8 in leven zijn. Op de gouden feestdag zal de belangstelling zeer groot zijn, want behalve de kinde ren en oude klanten van de heer v. d. Geer, zullen 52 kleinkinderen hun grootouders komen feliciteren. ZOETERMEER Ontwikkelingscursus van de J.G. Als de Augustusmaand voorbij is denkt iedere vereniging aan een winterprogramma. Het bestuur van de J.G. heeft niet stil gezeten. Het ledenaantal is sterk toegenomen sinds mej. Claassen zo boeiend heeft gesproken over de vele moeilijk heden, die opgelost kunnen worden als jonge meisjes met een zuiver ideaal bijeen zijn. Het bestuur heeft nu voor alle meisjes uit de parochie die 17 jaar en ouder zijn een ont wikkelingscursus georganiseerd voor leden en niet leden. 7 avonden, ver deeld over de maanden September tot April. Dc volgênde onderwer pen zullen door deskundigen wor den behandeld: 1. Van meisje tot vrouw; 2. Hoe verzorg ik mij en waar let ik op bij mijn kleding; 3. Hoe houd ik mij zelf gezond met een zieke in huis; 4. Wat doe je in je vrije tijd; 5. De kleine kring van het gezin rondom het kind; 6. Reis naar West-Indië met lichtbeelden; 7. De zin van mijn leven. De kosten zijn zo laag mogelijk gehoudien. Alleen niet-leden betalen 2,voor de ge hele cursus. Deelnemers kunnen zich opgeven voor Maandag 17 Sep tember bij mej. Nieuwets, Dorps straat 62. De eerste avond is vastge steld op 17 September a.s. van 8 tot 10 uur in het parochiehuis. Dan spreekt mej. Ans van Keulen, dio- cesaanleidster der Mater-Amabilis over „Van meisje tot vrouw Niemand verzuime deze gelegen heid. (Advertentie). LEIDEN, 14 Sept. Vee. Aanvoer 6 stieren, 18 slachtstieren, 45 kalf- en melkkoeien, 156 varekoeien e. a., 230 vette koeien, 20 vaarzen, 10 pin ken, 24 graskalveren, 38 vette kalve ren^ 52 nuchtere slachtkalveren, 563 vette schapen, 150 weideschapen, 500 vette lammeren, 22 zeugen, 279 schrammen, 542 biggen. 4 paarden, 14 veulens en 11 bokken of geiten. To taal 2684. Prijzen: kalf- en melk koeien f 6401000, en varekoeien e.a 530790, handel slepend; vette koeien 750—1000, 2.00—2.75 per kg. levend gewicht; vaarzen 550 850„ pinken"/ 360—570 en graskalve ren 180340, handel slepend; nuch tere slachtkalveren 5065, vette schapen f 90—130, weideschapen 75 95 en vette lammeren 80110. handel willig- schrammen 60—100; en biggen 40—55, har.del slepend; veulens 240—400 en bokken of gei ten 15—35, handel matig. Kaas. Aanvoer 61 partijen Goudse en 5 partijen Leidse kaas. To taal 66 partijen. Prijzen: extra kwal Goudse 2.52. le soort 2.24—2 31 en 2e soort f 2.15—2.23 per kg., Leidse kaas le soort 2.05—2.20 per kg Handel kalm

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2