Aanbesteding R.K. kerk te Lisse Komplot of komedie Papagos heeft de meeste stemmen Warmond in feeststemming WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Gistermorgen had de aanbesteding plaats van de bouw van een R. K. Kerk met pastorie aan de Oranje laan te Lisse. Ingeschreven werd voor een aan- neemsom mei houten spanten en voor een meerprijsstalen spanten met cassettenplafond. De navolgende inschrijvingen wa ren ingekomen: Fa. D. Berkhout, Zandvoort f 330.000.— meerprijs f 9000.—; Fa. J. C. Beugelsdijk, Noord wijk 283.361.87, 6946—; Fa. Gebr Beukering, Leiden, f 379.000. f 9.000.Firma van Blijswijk, Sche- veningen 320.800.8.000.Fir ma Kwaaitaal, Rotterdam f 349.900.— f 9.500.—; Firma. Gebr. Luitgaarden, Rotterdam f 352.600.10.000. Fa. Nelissen. Haarlem 353.353.—, 6.647.Noord-Holland aann. Mij., Haarlem 324.300.—, f 3.800.—; Fir ma Overdevest, Rijnsaterwoude 315.050, 9.150.—; Firma Philips, Haarlem 343.600. f 6.300.—; Firma van der Putten, Haarlem 414.950. f 2.300.Firma Gebr. van der Put ten, Heemstede 352.300.7.600. Firma Gebr. Randsdoi-p, te Lisse f 326.246,—, 5.558.—; Firma C. J. Rijnierse, Amsterdam f 357,400. 6.900.— Firma Schroder, Wasse naar 312.000:—. 10.500.—; Firma J. N. Schuyt, Alkmaar 302 100. f 7 900.— Firma Joh. Seijsener. Hil- legom f 317.495.—, f 8.406.—; Firma C. .T Striik, Oegstgeest 336.174. 12.500; Firma Strijk, Rüpwetering f 390.000.—, 0.Firma Gebr. Stfuy- ken. Utrecht 309.000.—, 9000.—; Firma H. Bröring, te Apeldoorn 307.600.—, 8.800.—; Firma A. Cas- tricum, te Castricum f 248.445. 9.840.Firma Gobelens en Zoon, Haarlem f 354.000.—7.500.—; Fir ma C. v. Diepen, Santpoort 324 800. f 8.000.— Firma Evers, Bloemendaal 345.345a—, f 6.446.—: Firma F. H. Geers, Voorburg 305.000.f 9 200.- Firma de Haan en Reek, Alkmaar 338.900,—, 10.000.—; Firma Klein- S"h;nhorst, Haarlem 336 000. 5000.—; Firma Kiebert, S'heim 330.723,—, 8.500.—; Firma Kieft, Sassenheim f 331.933.f 18.500. Firma Kints en Akerboom, Langeraar 385.000.—. 0.—; Firma Kloppers en Zoon, Schiedam f 361.500. 6 500.—; Firma Kroon van Diest te Haarlem f 419.970,—, f 7.900.—; Fir ma G. Kunst, Haarlem f 297.400. f 8.050.—; Firma Tromp, Castricum 298.000.—, 8.500.—; Firma Vertel man Zwaagdijk 301.000.f 8.000.- Firma Vogels en Zoon Wassenaar 30.500.—, f 9.000.Firma Vrij burg Oud-Ade 360.000.f 0. Firma Wittebrood, te Purmerend j 305.380. 10.000.Firma Vollen- berg uit Oss 325.000.f 0.Fir ma Theunissen, Heemstede f 360.000- 9.000. De begroting was f 327.600. Perzisch ultimatum uitgesteld Volgens Perzische kringen heeft de Perzische premier, dr. Mossadeq, be sloten dc verzending van zijn aan Engeland gericht ultimatum twee of drie dagen uit te stellen. Mossadeq zou Dinsdagavond de Amerikaanse ambassadeur hebben medegedeeld, dat hij van plan is de oorspronkelijke termen van het ulti matum enigszins te wijzigen. Noch van officiële Perzische zijde, noch van de zijde van de Amerikaan se ambassade heeft men dit bericht willen bevestigen. Volgens het Egyptische blad „El Misri" is door de Jordaanse premier, Tewfik Pasja, en Glubb Pasja een militair komplot tegen de tegen woordige koning Talal ontdekt en on schadelijk gemaakt. De Hasjemieti- sche lijfwacht zou het parlement om singelen en de leden dwingen emir Naif tot koning uit te roepen. Een aantal hoogwaardigheidsbekleders zou aan het komplot mede schuldig zijn. De chef van het protocol is in middels ontslagen. Anderzijds ver klaart het blad, dat het hier geen werkelijk komplot zou gelden doch slechts een manoeuvre van de pre mier en van Glubb Pasja om de nieu we koning, die 6 September in Jor danië arriveerde, hun trouw te be tuigen. Toestand nog onstabiel De politieke situatie in Grieken land schijnt, nu het merendeel van de stemmen, uitgebracht bij de ver kiezingen van Zondag jl., is geteld, even onstabiel te zijn als voordien. De beweging van veldmaarschalk Alexander Papagos heeft volgens de jongste uitsiagen van de Griekse verkiezingen wel de leiding maar nog niet genoeg stemmen verwor ven om in het parlement de abso lute meerderheid te hebben. De po litieke situatie schijnt dus even wan kel als te voren. Uit voorlopige berekeningen op basis van dc huidige uitslagen blijkt, dat Papagos 116 zetels heeft veroverd. Generaal Piastiras (Pro gressieve Unie) 69, Sophocles Veni- zelos (Liberaal) 50, Papandreo (De mocratisch Front) 11 en Constantine Tsaldaris (Volkspartij) 2. Venizelos en Piastiras hebben reeds te kennen gegeven, dat zij in het parlement misschien zullen sa mengaan tegen Papagos. Laagste inschrijver was Firma A. Castricum uit Castricum De bouw zal geschieden onder het architectenbureau Paardekooper en Barnhoorn te Lisse. De gunning is aangehouden. Zil.veren professiefeest. Zuster Cajetana van Huize „Pius" zal 17 September haar zilveren professie- feest vieren. LEIDSCHENDAM Gouden huwelijk. Op Zondag I dezer hoopt het echtpaar Ohr. Lansvan den Yssel wonende St. Josefstraat 17, zijn gouden echtver eniging te herdenken. NOORDWIJKERHOUT DE ORANJEFEESTEN INGEZET Met een muzikale rondwandeling door het dorp van de beide muziek verenigingen werd het Oranjefeest gisteravond ingezet. Er heerste in de straten een gezellige drukte en de etalages van de aan de etalage wedstrijd deelnemende winkeliers lokten vele kijkers. De uitslag van deze wedstrijd was als volgt: Groep I le prijs: W. Mens; 2e pr. J. v. d. BergSmit; 3e pi\ Firma Marijnen; 4e pr. A. J. M. Koot; 5e pr, W. Vink. Groep II: le pr. Firma Zwaan; 2e pr. L. Duivenvoorden; 3e pr. R. v. Dijk; 4e pr. W. Th. v Schie; 5e pr. C. Th. Willemse. SASSENHEIM T. B. C.-onderzoek. Het werk comité voor het bevolkingsonderzoek op T B. C. vestigt er nogmaals de aandacht op, dat het onderzoek dan alleen voldoet aan de eisen daaraan gesteld, als iedereen zich er voor op geeft. Speciaal doet hett comité een beroep op de ouden van dagen en op alleenwonenden. Als deze groepen van mensen menen, dat het niet voor hen is. dan hebben zij het mis. Ook zij kunnen besmettingsbronnen zijn en deze moeten worden opgespoord. Daarom geve iedereen zich op voor het onderzoek als de huisbezoeker komt. VOORSCHOTEN SOCIALE VOORZIENINGEN VOOR HAND- EN HOOFDARBEIDERS. Bij beschikking van 21 Dec. heeft de Minister van Soc. Zaken een ge meentelijke sociale werkvoorzienir regeling in het leven geroepen, waarbij het mogelijk werd met rijkssubsidie in de kosten van lonen en sociale lasten, werkobjecten te doen uitvoeren door werknemers, die zonder werk zijn en ondersteu ning genieten krachtens de sociale bijstandsregeling. B. en W. zijn van mening, dat deze gedachte ook voor Voorschoten aandacht verdient, temeer omdat er verschillende werkjes zijn, die uitgevoerd kunnen worden. Voorlo pig komen de navolgende werken ter uitvoering in aanmerking. Handarbeiders: 1. onkruid wieden van gemeentelijke brandgangen. 2. Het ophogen terrein nieuwe Herv. school. 3. Verplaatsing zandspeel- plaats Burg. Berkhoutpark. 4. Af graven van bouwgrond Klein Lan- genhorst. Hoofdarbeiders; 1. Ordenen ar chief huisvesting. 2. Samenstellen adreslijst 3. Huis-aan-huis-controle bevolkingsboekhouding. Voorts is kortgeleden ten gemeentehuize de commissie van advies geïnstalleerd. In deze commissie hebben zitting wethouder L. A. Mooij, voorzitter, de heer C. van Meurs, commies ter se cretarie, secretaris, de heer H. C. Koekebakker, adjunct-rijksconsulent voor sociale bijstand, de heer J. A. van Mierlo, contact-ambtenaar voor het ministerie van soc. zaken, de heer C. R. L. Oostveen, vertegen woordiger G.A.B., de heer A. H. van Deth, vertegenwoordiger van het N.V.V., de heer W. Zonneveld, ver- tegewoordiger van de K.A.B., de heer Jac. Zwaan, vertegenwoordi ger van het C.N.V., de heer P. G. Niersman, werkgever, de heer C. Verhey, directeur van de dienst van openbare werken, de heer C. Buijs, hoofd van de beplantingsdienst. Ten overvloede zij opgemerkt, dat de aard van de voorgedragen uit te voeren werken zodanig is, dat bena deling in welke vorm ook van het particuliere bedrijfsleven niet ge vreesd behoeft te worden. Derhalve stellen B. en W. aan de Raad voor: a. toepassing te verlenen aan de re gelingen gemeentelijke sociale werkverruiming zowel voor de hand arbeiders als hoofdarbeiders, b. In te stemmen met de uitvoering van de voorgedragen werken. Voor uitvoe ring en toepassing van deze rege ling beschikbaar te stellen 1500. VERKEERSONGEVALLEN. Gistermorgen kwam een hollend paard met wagen plotseling van een erf aan de Rijndijk en botste tegen een auto. bestuurd door P. K. uit Edam. Er was alleen materiële scha de. 's Middags moest mevr. K., die met een bromfiets op het rijwielpad op de Veurseweg reed dit verlaten omdat men aan het bestraten was Zij kwam in botsing met een tegenlig ger, een motorrijwiel bestuurd door C. B. uit Koudekerk. De duorijdster van de motor bekwam een hoofd wond en mevr. K verschillende schaafwonden en een hersenschud ding. Zij is per ziekenauto naar een ziekenhuis te Leiden vervoerd op medisch advies. Beveiliging driesprong bij Zilver- fabriek. Op verzoek van het ge meentebestuur heeft de A.N.W.B. met de Provinciale Waterstaat een beveiliging ontworpen van de sa menkomst Voorschoterweg met de Leidseweg, nabij de Zilverfabriek te Voorschoten. Ten behoeve van het snelverkeer zal de as van de Voorschoterweg met comité kindervreugd organiseerde voor een 160-tal kinderen van leden een geslaagde uitgaansmiddag. Spr. behandelde voorts het a.s. winter- programma, dat elck wat wils biedt, zowel ontspanning als ontwikkeling. In de eerstvolgende vergadering n.l. op 15 October zal worden besproken op welke wijze het 40-jarig bestaan der afd. in 1952 op waardige wijze zal worden gevierd. Nadat hij nog gewezen had op de grote betekenis, vooral voor de jon geren van het volgen van de KAB- ontwikkelingscursus twee avonden per week in Leiden gaf de voor zitter het woord aan de g.a., kap. A. Bregten, die een boeiend verslag gaf van de Rome-reis, die hem ter gelegenheid van de herdenking der sociale encyclieken door de afdeling werd aangeboden. De kapelaan deed aan de hand van lichtbeelden een greep uit de talloze indrukken, die hij van deze reis had meegebracht. Na de pauze deelde de g.a. mede, dat hij erin geslaagd was de pause lijke zegen te verkrijgen voor de le den van de Wassenaarse KAB, waar aan verbonden een volle aflaat in het stervensuur. Terwijl allen neerkniel den gaf de G.A. deze zegen. De per kamenten oorkonde, waaron het ver lenen van deze Pauselijke zegen wordt bevestigd zal, keurig ingelijst, in het R.K. Verenigingsgebouw wor den opgehangen. Pols gebroken Een 8-jarig zoon tje van de fam. S. aan de Groot WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). AANHOUDEND WARM. Vanavond, vannacht en mofgen- ochtend plaatselijk mist. Overi gens wisselend bewolkt met en kele verspreide regen- of on weersbuien. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Aanhoudend warm weer. 13 Sept.; zon op 6.09 en onder 19.02; maan op 18.24 en onder 3.01 uur. Hoefijzerlaan kwam bij het springen van een tafel zo ongelukkig terecht, dat hij zijn pols brak. De jongen is ter behandeling vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis. Aanrijding Op de hoek van de Rijksstraatweg en de Rust en Vreugd laan verleende de automobilist L. geen voorrang aan de 39-jarige v. B. alhier, die op een bromfiets over het fietspad langs de Rijksstraatweg reed v. B. reed tegen de rechter voorzij de van de auto aan. kwam te vallen en klaagde over pijn in de rug. Dokter Hubbeling verleende de eerste hulp en liet hem naar huis brengen. Auto en bromfiets werden beschadigd. Tegen de automobilist werd proces verbaal opgemaakt. Gemeenteraad Noordwijk Geen reservering van bedrijfswinsten Teerpaden worden vervangen door tegelpaden r^lcif-rnvnnrl kwam de raad van alsno? besnrekineen onenen met c Gisteravond kwam de raad van Noordwijk bijeen; de heer Warmer dam was met kennisgeving afwezig. Als eerste agendapunt kwam in be handeling een voorstel van B. en W. om, gezien de financiële toestand der gemeente in 1951 niet te reserveren een gedeelte der winsten, zoals dit bij besluit van 28 Oct. 1946 was vast gelegd. De heer Rippe kon zich niet geheel met het advies van B. en W. vereni gen en zag vooral ten opzichte van het Gasbedrijf de reservering graag doorgevoerd. Hij kon ook niet begrij pen, dat de renten van het gekweekte reservefonds, groot 16.325.niet in het fonds werden gestort, doch aan de gemeente tengoede kwamen. B. en W. konden in principe het standpunt van de heer Rippe delen, doch gezien de omstandigheden is het noodzakelijk, dat de gemeente deze gelden ter beschikking krijgt. Mocht er echter een gunstige wending in de financiële positie der gemeente ko men, dan zullen B. en W. er zeker vóór zijn de bestaande reservering wederom toe te passen. De heer Rippe bleef na deze toe lichting op zijn standpunt staan, doch aangezien zijn voorstel alleen onder steund werd door mevr. v. d. Wiel, kon dit niet in behandeling worden genomen en werd het voorstel van B. en W. met de stemmen van de heer Rippe en mevr. v. d. Wiel tegen, aangenomen. Regeling controle gemeentegelden Zoals bekend is, wordt de controle op de ontvanger, de kassier der be drijven en de hoofdboekhouder der bedrijven, reeds uitgeoefend door het Centraal bureau voor verificatie en financiële adviezen der vereniging van Ned. gemeenten. Thans stelden B. en W. voor om ook een controle op de overige rekenplichtige gemeen te-ambtenaren aan genoemd bureau op te dragen. Tevens stelde zij voor dit bureau te belasten met het onder zoek naar de deugdelijkheid der ge meente-rekening. Dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Na enkele informatorische bespre kingen werd besloten tot aankoop van diverse percelen grond van de heer G. B. v. Rhijn, groot 570 c.A. voor verbreding van de Nieuwe Zee weg. Bij de aanvrage van B. en W. om een verhoogd crediet van 5826. voor vervanging van geteerde- door tegelvoetpaden, merkte de heer Vo gelaar op, dat de P.T.T., welke door aanleg van nieuwe leiding de teer paden grondig had vernield, thans 514.— wil betalen voor herstel. Dit bedrag achtte spr. veel te laag. B. en W. waren het volkomen hier mede eens en wethouder de Witt zal een witte streep worden aangegeven evenals de wegbegrenzing van de Leidseweg op dit punt. Borden met de waarschuwing „overstekende wielrijders!" zullen worden geplaatst en door de Zebra-patroon zullen de oversteekplaatsen der wielrijders worden aangeduid. Geboren: Adriaan Hendrik, z. van G. de Zeeuw en N. van Luijk; Coen. raad, z. van C. Weesjes en M. Kars- semijer; Adriana Jannigje Pieternel- la. d. van J. van Schutterhoef en A. H Vernes; Wilhelmina Bavonia Ma ria, d. van L. A. Mooij en W. J. Vriend; Carolina Adriana Quirina, d. van Q. Th. W. de Lange en Chr. L. Verplancke. Geboren te Leiden: Antonie, z. van J. van Egmond en M. J. Verhart. Ondertrouwd: G. P. Schellevis 23 j. en Th. de Ruijter; J. Vermeulen 29 j. te Schipluiden en C. J. M. Oos- terveer 29 j. Gehuwd: H. K. Chr. Holtus en M. C. Bouw. alsnog besprekingen openen met de P.T.T. voor een hogere vergoeding. Het verhoogde crediet werd echter toegestaan, waarbij bezien zal wor den het verzoek van de heer Mesker, om ook het teerpad in de Katwijkse- straat in de verbetering te betrekken. Subsidies. De aangevraagde subsidie voor „Gezinszorg" door de Herv. Diaco nieën van Noordwijk-Binnen en Zee voor 1950 258.en een voorschot voor 1951 groot 392.— werden na enkele toelichtingen toegestaan. Punt 8, verzoek van de R.K.U.L.O.- school en van de Herv. Schoolvereni ging om medewerking tot aanschaf fing van nieuwe leermiddelen werd ingewilligd, waarna de gemeenschap pelijke regeling, aangegaan met de gemeente Leiden, inzake het toelaten van kinderen uit Noordwijk tot open bare scholen voor uitgebreid lager onderwijs in de gemeente Leiden, z. h.s. werd opgeheven. Op het verzoek van de heer G. P. Bus om tegemoetkoming in de reis kosten voor zijn dochtertje welke de school voor buitengewoon onderwijs te Leiden bezoekt, werd besloten, dat de gemeente deze reiskosten op zich neemt. De verordening inning van leges voor jacht- en logeeracten, werd met in achtneming van de wensen van Ged. Staten, aangenomen. Doordat binnenkort de huurover eenkomsten van de woning Gooweg 5 en van de 22 woningen aan de Kat- wijkse-, Egmonder- en IJmuider- straat aflopen, terwijl reeds zijn af gelopen de overeenkomsten van de panden Noordzeestraat 16 en St. Je- roensweg 3, werd besloten deze over eenkomsten te verlengen tot 1 Juli 1956, op de bestaande condities. Rondvraag. In de rondvraag informeerde de heer Rippe hoe het staat met de Sportstichting. De voorz. antwoordde hierop, dat de Stichtingsacte spoedig zal worden gepasseerd, terwijl in de volgende vergadering B. en W. met nadere voorstellen zullen komen. De h°cr Monije, welke vroeg naar een bijeenkomst van de Noordwijkse soldaten welke in Indonesië hun plicht hebben vervuld, werd toege zegd dat deze bijeenkomst vermoede lijk in Ocotber zal plaats hebben. Op de vraag van de heer Schenkel veld naar aanleiding van de verbou wing van de Brandweerkazerne, werd medegedeeld, dat de rijksgoedkeu ring nog niet was afgekomen. Hierna ging de raad in geheime zitting over. Autotocht Ouden van Dagen. Gisteren was het de grote dag voor de Ouden van Dagen uit Noordwijk, de dag van het jaarlijkse uitstapje, waarnaar door velen reeds lang was uitgezien. Het was gistermorgen een drukte van belang op het Lindenplein waar 34 auto's en enkele bussen 280 oudjes opnamen voor een reisje naar Bereen (N.-H Dank zij de goede verkeersregeling van de Noordwijk se politie kwam dit grote gezelschap zonder enige stagnatie te half één in Bergen aan, waar na een bezoek aan de speeltuin allen zich verzamel den voor een f(jn diner waarbij Arie Westgeest op voortreffelijke wijze voor de gezellige noot zorgde. Het comité onder leiding van mevrouw v. KonijnenburgPlemp, organiseerde deze dag uitstekend. WASSENAAR K.A.B. vergaderde In het R.K. Verenigingsgebouw werd gister avond het winterseizoen van de KAB afd. Wassenaar geopend met een goed bezochte ledenvergadering. Voorz. A. C. Duyvestijn zeide in zijn openingswoord, dat in de afge lopen zomermaanden het werk niet geheel stil heeft gelegen, want het Zij. die de traditionele Warmondse kinder- en volksspelen bezoeken zijn het er allen over eens dat de feesten in Warmond behoren tot de mooiste feesten uit de omgeving. Er heerst steeds een opgewekte en vrolijke stemming en nimmer is er van enige wanklank sprake. Ook dit jaar waren weer zeer velen naar Warmond gekomen om, zoals het in de volksmond heet, de bloemetjes eens buiten te zetten. Zag het weer er 's morgens wat miezerig uit, Pluvius heeft zich netjes gedragen. Reeds zeer vroeg maakte de harmonie een muzikale rondgang door het dorp, zodat velen al vroeg in feeststemming waren. Direct werd overgegaan tot afwer king van de georganiseerde kinder spelen. Het behoeft geen betoog dat hiervoor enorme belangstelling be stond en om de prijzen werd een ware strijd geleverd. De uitslag was als volgt: Korfballen: 1. Liesje van Rijn, 2. A. Groen in 't Woud, 3. A. Zand vliet, 4. M. van Seggelen, 5. A. van Seggelen Houtjesrapen: 1. H. v. Niekerk, 2. Kees van Rijn, 3. Bert van Leeu wen, 4. Theo Vergeer, 5. A. van Ben tem. Hardrijden op de step voor meis jes: 1. P. Meskers, 2. G. v. d. Voet, 3. T. Berg, 4. Th Walraven. Hardrijden op de step voor jon gens: P. Sikking, 2. J. de Bruin, 3. E van Winsen, 4. E. v. Beek. Zaklopen voor meisjes: 1. G. Werkhoven, 2. I. Ritsen, 3. M. v. d. Horst, 4. Sj. van Rijn, 5. Sj. v. Win sen. Wagentje rijden: 1. J. Onderwa- tr, 2. P. v. Kempen, 3. G. de Boer, 4 Leo Beugelsdijk, 5 Kes Thijssen. Zaklopen voor jongens: 1. W. van Dijk, 2. D. Versluijs, 3. A. Hoog kamer, 4. J. Beugelsdijk, 5. D. v. d Ploeg. Muiltje lopen: 1. J. v. Leeuwen, 2. A. v. Duijn, 3. Chr. Wiebe, 4. I. Vo gel, 5. J, v. d Voet. Kussenslaan: 1. Kes van Velzen, 2. H. de Winter, 3. G. van Dijk, 5. J. v. Hulst, 5. J. de Winter. Tonkruien; 1. A. de Haas, 2. J. v. Winsen, 3. A. de Vroomen, 4. T. Voorkamp, 5. B. Buntsma. Des middags vond het ringsteken met paard en tweewielig rijtuig plaats. Ook hier werd hard gestre den en de uitslag was als volgt: 1. K. BreedijkVan Leeuwen, 2. P. ZwetslootVan Schie, 3. J. War merdamWarmerdam, 4. Kess Ver geerT. Vergeer. Het ringsteken met rijwiel had tot resultaat: 1. G. Terbeek, 2. C. Heemskerk, 3. Riet Heemskerk, 4. Els Heemskerk, 5. J .v. d. Voet, 6. A van Leeuwen. Ook voor de versiering van de wagens die aan het ringsteken deel namen waren prijzen beschikbaar gesteld. Deze werden toegekend als volgt: 1. J. Uit den Boogaard, 2. G. v d. Vlugt, 3. R. Warmerdam, 4. K. van Schie. Alle prijzen werden met een toe passelijk woord uitgereikt door de burgemeester. Na afloop van de spe len werd door de harmonie een rondgang gemaakt door het dorp waarna men in grote getale naar het feestterrein trok om hier het feest verder voort te zetten. Vandaag komt het bij het publiek zo gewaar deerde tonnetje steken aan de orde en vindt er een harddraverij plaats voor geregistreerde paarden. HAZERSWOUDE Geboren: Elisabeth W., d. van C. Verhorik en J. Niewerts; Antho- nius J. M., z van M. A. Gordijn en M. C. Hagen. Ondertrouwd: C. van Vliet 26 jaar en N. Kastelijn 22 jaar; Adr. W. van Dam 42 jaar en C. M. Wortman 33 jaar. Getrouwd: R. J. Spit er. A. J. Of- fringa; J. Slootweg en A. de Gelder. Overleden: Leender van Veen 80 jaar; Frans Brokkel Dorsman 75 jaar Antje van Beijer Berge Henegouwen 69 jaar echtg. v. Joh. de Boer; Arnol- dus J. Kaptein 28 jaar. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN 55-JARIG DIENSTJUBILEUM. VAN DE HEER P. v. LEEUWEN. In tegenwoordigheid van burge- meester Ed. C. Witschey de directie en het bijna voltallige kantoor-, ate lier- en i'abriekspersoneel vond he denmorgen om twaalf uur in de mooie ontvangzaal, op grootse wijze de huldiging plaats van de heer P. van Leeuwen, leider van het oven- bedrijf, in verband met diens 55-jati. ge dienstjubileum bij „Het Tegelhuis" te Alphen aan den Rijn. De directeur, de heer D. ten Cate Brouwer sprak het eerst de jubilaris, die vergezeld van zijn gehele gezin en familieleden was, in hartelijke en waarderende woorden toe. Spreker memoreerde hoe de jubilaris 55 jaar geleden, toen de directeur zelf 10 jaar oud was, in dienst kwam bij zijn va der Veel heeft de jubilaris in het bedrijf meegemaakt en hij kan getui gen van de groei en bloei dat hij me de door zijn trouwe plichtsvervulling en met heel veel liefde voor zijn taak had bewerkstelligd. De dir. stelde het voorbeeld van deze arbeidzame 78- jarige, die op eigen verzoek nog niet met pensioen wenst te gaan, doch, zij het ook in verkorte arbeidstijd zijn krachten aan het bedrijf wil blijven wijden, aan de jongere generatie ten voorbeeld. De heer Brouwer bood de jubilaris een mooi karpet aan. Na hem voerde de burgemeester het woord, die allereerst wees op de zeldzaamheid van een dergelijk ju bileum en zich verheugde over de goede gang van zaken in dit mooie artistieke bedrijf. Met betrekking tot beide feiten uitte spr namens het ge meentebestuur zijn gelukwensen Namens hei personeel sprak de heer H. Binnenkamp, boekhouder, die de werklust van de jubilaris schetste. Van het personeel ontving mevrouw van Leeuwen bloemen en de jubila- is een parapluie en portemonnaie. Met een dankwoord van de schoon zoon van de jubilaris, de heer Bal, werd het gezellig samenzijn besloten. BOSKOOP Voor het diploma vakbekwaam, heid broodbakkerij slaagden de he ren: D. J. Harkes, G. de Groot en W. Verbeij. HOOGMADE Uitslag Bazar-verloting. Wieg no. 527, Trawler (auto) no. 6, Sprei no. 680. De prijzen kunnen tot Zondag worden afgehaald bij de heer P. H. van Melick, Noordeinde. KOUDEKERK Door de Ver. het Groene Kruis, is tot wijkverpleegster benoemd Zr. de Groot uit Gouda. Zij zal haar werk in deze gemeente waarschijn lijk per 1 October a.s. beginnen. NIEUWE-WETERING Melkwedstrijd. Op het bedrijf van de wed. Goedhart werd door de melkfabriek „Hollandia" N.V. te Vlaardingen een melkwedstrijd ge organiseerd. Hieraan namen 3 he ren en 2 dames uit dit rayon deel. De zilveren medaille, welke be schikbaar was gesteld door „Hollan dia" voor de heren werd gewonnen door S. J. Koek te Nieuwe Wetering met 193 y. punt. De zilveren medail le beschikbaar gesteld voor dames door de heer J. Biemond te de Kaag werd gewonnen dooi mej. G. v. Eg- mond te Warmond met 186 y, punt. Verdere uitslagen waren W. Goed hart te Nieuwe Wetering met 181 y, punt. Mej. F Heemskerk te Rijpwe- tering 176 en C. M. Zandvliet te Rijpwetering 182 punt. ZWAMMERDAM TOCH EEN NIEUWE BURGEMEESTER. In de Staatscourant komt een mede deling voor. dat tot 15 October gele genheid is opengesteld om te sollici teren naar de functie van burge meester van Zwammerdam. Dit be tekent. dat de annexatieplannen niet op korte termijn zullen worden uit gevoerd. Men verwacht echter dat een nieuwe burgemeester mede tot taak zal krijgen de liquidatie van Zwammerdams gemeentelijke zelf standigheid voor te bereiden. BenzineDomD ot> aangegeven afstand.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2