Bolton Wanderers door Spurs geklopt Engeland won de landenwedstrijd Het rumoer in de schaatsenrijderswereld MAANDAG 10 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Van de Engelse velden D Portsmouth schijnt een abonne ment te hebben op 10 overwinnin gen. Nu werd Huddersfield Town tot ,E verrassing van de dag was de nederlaag van de Bolton Wanderers, in een uitwedstrijd, tegen de Spurs. Manchester United heeft thans de leiding in de eerste divisie, tezamen met de Bolton Wanderers en Portsmouth. Alle drie clubs hebben 11 punten uit zeven wedstrijden. De Spurs begonnen nogal gelukkig in hun wedstrijd tegen de Wande rers, want hun doelpunt werd gemaakt door een van de achterspelers der gasten. Bolton Wanderers miste vervolgens verscheidene kansen en speelde minder goed voetbal dan de Londenaren, die met 21 zege vierden. Stoke City 40; Preston North End—Newcastle United 12; Sun derlandBlackpool 13; Totten ham HotspurBolton Wanderers 21; Wolverhampton Wanderers Liverpool 21. Tweede divisie: BrentfordBir mingham City 10; BuryQueens Park aRngers 31; Coventry City Hull City 14; Doncaster Rovers Cardiff City 1—0; Everton—Rother- ham United 33; Luton Town- Notts County 60; Nottingham Fo restLeicester City 22; Sheffield UnitedSheffield Wednesday 73; SouthamptonLeeds United 00; Swansea TownBlackburn Rovers 5—1; Westham UnitedBarnsley 2—1. het slachtoffer. Van de zeven r.u toe gespeelde wedstrijden won Portsmouth er vier met de cijfers 1o, een opmerkelijk record. Trou wens, in zes van de zeven wedstrij den behoefde Portmouth geen legen- punt te laten noteren, wel een be wijs, hoe sterk de Portsmouth-ver- dediging Ls. Aston Villa sloeg voor 60.000 toe schouwers Arsenal, alweer met slechts een verschil van één doel punt. Een paar duizend toeschou wers minder waren aanwezig bij de ontmoeting tussen Sunderland en Blackpool, door de club van Mat thews met 3—1 gewonnen. Een van de drie doelpunten was van Stanley zelf afkomstig, een nogal zeldzaam geval, want Matthews heeft zijn laatste goal in competitieverband op Nieuwjaarsdag van 1949 gemaakt. Blackpool stond twee minuten na het begin met een doelpunt achter, maar won relatief vrij gemakkelijk van Sunderland. Burnley verpletterde Westbrom- wich Albion met 61. Die zes goals waren wel iets bijzonders voor Burnley, want in de voorafgaande ontmoetingen had Burnley het slechts tot 3 doelpunten in totaal gebracht. Morris scoorde vier doel punten, de topscore van deze com- petiticdag. Behalve Morris had ook Elliott, die voor 230.000 gulden door Eurnley van Gradford is overgeno men, een groot aandeel in de zege. Roy Bentley, die naar bekend is, eerst geweigerd had voor Chelsea te tekenen, scoorde de winnende goal in de Londense derby tegen Fulham. Een opmerkelijk resultaat boekte Jack Royley, de schutter van Manchester United. De United sloeg Stoke City met 4—0. Rowley zag kans de hattrick te scoren, hetgeen betekende, dat hij een dergelijk staaltje nu al voor de derde maal in dit seizoen, dat nog maar kort aan de gang is, heeft uitgehaald. Inmid dels heeft hij 14 doelpunten in deze competitie weten te produceren. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Aston VillaArse nal 1—0; Burnley—Westbromwich Albion 6—1: Charlton Athletic- Middlesbrough 43; ChelseaFul ham 2—1; Derby County—Manches ter City 1—3; Huddersfield Town- Portsmouth 0—1; Manchester United ROUWKOOP—A.S.C. 44. Wanneer het spel vier minuten aan de gang is speelt de rechtsback van Rouwkoop J." Jansen terug op de doelverdediger, die inmiddels zijn doel verlaten had om in te grijpen. Zijn reactie om de bal nog te grijpen, kwam evenwel te laat, want de bal was de doellijn reeds gepasseerd en zo incasseerde ASC uit een misver stand het eerste doelpunt (01). Rouwkoop oefende in de eerste helft nogal druk uit op het ASC-doel, waardoor Rouwkoop menige hoek schop kreeg te nemen. Toch is het ASC, die uit een hoekschop van rechts het tweede doelpunt maakt. Want na het fluitsignaal geeft de rechtsbuiten goed voor, de bal komt voor de voeten van B. Vreeken en met een strak schot in de linkerhoek wordt de voorsprong vergroot (02). Wanneer het spel reeds 35 minuten aan de gang is, vuurt de linksbuiten van ASC een kogel op het Rouw- koopdoel af. De doelverdediger weet het gevaar te keren door de bal te gen de paal te stompen. J. de Troye snelt ijlings toe en schiet in. De bal vond geen andere versperring meer dan het doelnet. (03). Het spel is voor Rouwkoop niet bemoedigend, maar dit is aan de spelers niet te merken. In de veertigste minuut krijgt Rouwkoop weer een hoek schop toegewezen, die voor Rouw koop het eerste tegenpunt betekent. De doelverdediger loopt uit zijn doel om de bal weg te werken. De bal komt goed voor de voeten van Ju en met een goed gericht schot schiet hij de bal in het doel. (13). Nog geen drie minuten later verdwijnt een zeer rare effectbal, door een speler van Rouwkoop ingeschoten, maar door één van de achterspelers van ASC van richting veranderd in het doel. (32). Na hervatting komt ASC weer heel goedkoop aan een doelpunt. Het is Jansen, die terug speelt op zijn doelverdediger, maar deze stond er niet, zodat de bal de doellijn passeerde (24). ASC zelf wist in de tweede helft geen doel punt meer te maken. Na 25 minuten ziet de linksbuiten van Rouwkoop Vis zijn kans schoon. Een goed ge richt schot onder in de linkerhoek tracht de doelverdediger van ASC wel te keren, maar de bal rolt onder hem door (34). Aanval en tegen aanval wordt ondernomen. Het pu bliek is reeds met deze eindstand verzoend. Maar juist een paar minu ten voor het einde wijst de scheids rechter naar de elfmeterstip. Hand bal in het strafschopgebied van ASC. ASC komt tegen deze beslissing in opstand, maar de vinger van de scheidsrechter blijft onverbiddelijk naar de beruchte stip wijzen. J. Jan sen, die reeds 2 doelpunten had ge maakt, echter in het verkeerde doel, maakt thans het derde en voor zijn club het vierde, tevens de gelijkma ker. (44). De laatste.twee minuten kende slechts opgewonden spelers. Het eindsignaal voorkwam wellicht moeilijkheden. H.P.S.V.—ROODENBURG. Na een aanvankelijk gelijk opgaan de strijd wist de snelle HPSV-voor- hoede spoedig de leiding te nemen (10), waarna C. v. d. Zeeuw voor de gelijkmaker zorgde (11). On danks goed tegenspel hield Rooden- burg het spel te kort om succes te hebben. De snelle HPSV-voorhoede deed het beter en nog voor rust was de stand 21. De tweede helft begon voor onze stadgenoten heel goed en met wind mee werd het spoedig door F. v. d. Zeeuw 22. Wie echter aan een herstel van Roodenburg had ge dacht kwam bedrogen uit en met de regelmaat van een uurwerk kwamen de doelpunten. Het werd zelfs 52, zeker geen glorieus begin voor onze Leidse Hout bewoners. CONCORDIA—WARMUNDA 2—2. Hoe vreemd een bepaald gebeuren van invloed kan zijn bij een wedstrijd bleek ook hier, toen met nog 20 mi nuten te spelen Warmunda zijn voor sprong tot 02 opvoetde en daarbij dacht de twee punten mee naar War mond te kunnen nemen. Concordia niet overtuigd van de geldigheid van dit doelpunt, daar de bal volgens hun mening buiten het speelveld zou zijn geweest Hun protesten baatten niet. Waarschijnlijk heeft bij dit in cident de aanvoerder van Concordia de scheidsrechter beledigende woor den toegevcegd, zodat hij van het veld moest worden gezonden. Voor rust hadden beide partijen elkaar weinig toegegeven, want slechts eenmaal wist, na pl.m. 20 mi nuten spelen, Meske-rs voor Warmun da te scoren. Dit was een gevolg van een foutje van keeper Kiphardt die het schot van Witteman liet glippen zodat Meskers een eenvoudige kans kreeg. Overigens waren de achter hoeden de voorwaartsen de baas, want scoringskansen deden zich practisch niet voor. Na rust pakte Concordia de zaken stevig aan, waardoor zij constant een druk uitoefende op het Warmunda- doel, voorlopig echter zonder resul taat. Het omstreden doelpunt, dat linksbuiten van Hulst scoorde was dan ook tegen de verhouding in en tevens aanleiding voor Concordia nog steviger aan te pakken zodat de wedstrijd een minder prettig karak ter kreeg. Het spel werd hard en inderdaad gelukte het de gastheren met een keurig doelpunt de achter stand te verkleinen (12). Concor dia zette nu alles op alles en inder daad gelukte het 10 minuten voor het einde nogmaal keeper Rijnbeek te passeren (22). Aan beide zijden ontstonden r og wel enige scorings kansen, doch toen scheidsrechter Boeff het einde blies, waren beide punten gedeeld in een harde onpret tige wedstrijd. SJC—TEYLINGEN 4—0. Het schijnt wel of SJC lering ge trokken heeft uit de wedstrijd te gen Warmunda, want zo kort en peu terig als zij vorige week speelden, zo fris en open hielden zij het spel gisteren tegen Teylingen, waardoor deze club roemloos ten onder ging en een gevoelige 40 nederlaag in Noordwijk kreeg te slikken. Vanaf de aftrap ontspint zich direct een vlug en aantrekkelijk spel, waar bij de thuisclub iets meer in de aan val blijft en als na 5 min. spelen Teylingen in een teruggedrongen po sitie de bal te zacht op hun doelver dediger terug speelt, weet G. Alke made op gemakkelijke wijze de score te openen (10). Snel reageerden de Teylingers op deze tegenslag, met ge volg een verrassend en snel spel van beide elftallen, welke het eerste half uur tegen elkaar opwogen, doch doel punten bleven aan weerszijden uit. In het laatste kwartier kregen de SJC-ers weer wat meer overwicht en uit een keihard schot van Ruigrok passeerde de bal de doellijn, hetwelk echter door de scheidsrechter niet werd geconstateerd en rustig liet doorspelen. In de laatste minuut wist Teylingen nog een vlugge doorbraak te forceren, doch deze aanval werd door keeper de Lincel onschadelijk gemaakt, waarbij hij echter zo onfor tuinlijk in aanraking kwam met een Teylingen-speler, dat hij voor het verdere gedeelte van de wedstrijd werd uitgeschakeld. In de tweede helft hadden de SJC-ers wind en zon mee. hetwelk wel een voordeel bleek te zijn, want zij gaven nu merendeels de toon aan en de verdediging van Teylingen kreeg druk werk. Toen er ruim 20 min. gespeeld was, moesten de gasten voor de zware druk op hun doel zwichten en op goede wijze wist G. Alkemade de stand op 20 te brengen. Hiermede was hef pleit be slecht en zienderogen zakte het spel van de tegenstanders af. Slechts en kele min. later vergrootte P. Vink met een keihard schot de voorsprong (3—0) en 10 min. voor het einde be nutte G. Alkemade een trough pass van P. Vink en bracht de eindstand op 40. Het tweede elftal speelde haar eer ste wedstrijd eveneens thuis en zag kans om een 20 achterstand in een 43 overwinning om te zetten tegen Laakkwartier 2. LISSEV.V.S.B. 1—3. Met vlug open spel werd de Lisse- verdediging voor lastige problemen gesteld en succes voor V.V S.B. liet niet lang op zich wachten, daar na 10 minuten na een goed genomen corner rechtsbuiten C, Koomen kalm het leder in doel plaatste. CO—1). De druk op het Lisse-doel bleef aanhou den en in de 20ste minuut wist links buiten Chr. Braun de uitgelopen doelman te verschalken (0—2). Een fel Lisse-offensief volgde hierop en even voor het verstrijken van de eerste helft doelpuntte midvoor G. v. d. Berg met een vliegende kogel uit een van ver genomen vrije schop wegens hands. (12). Na de hervatting ontwikkelde zich een spannend duel en reeds n minuten volgde een doelworsteling op het Lisse-doel, waaruit midvoor G. v. Gylswijk het derde doelpunt voor de bezoekers scoorde (13). Van Ruiten van Lisse werd hierna vervangen door Dofferhof en hoe wel Lisse alles inspande bleef succes uit. Zelfs een penalty wegens hands leverde voor Lisse geen doelpunt meer op, daar v. d. Berg zijn harde schot hoog over doel zag waaien. Deze ontmoeting, welke door enige duizenden bezoekers werd bijge woond kenmerkte zich door fair spel van beide zijden. VVSB zal voor me nig tegenstander wel een struikel blok zijn, daar het elftal aan kracht heeft gewonnen. MEERBURG—UNIO 3—0. In een matig gespeelde wedstrijd heeft Meerburg haar betere veldspel beloond zien worden met een 30 overwinning. Ware de Unio-doelver- dediger in meer goede vorm geweest, de score zou stellig hoger geweest zijn Het begin is al dadelijk sensationeel. Nauwelijks heeft Meerburg afgetrapt of even buiten het strafschopgebied wordt er een vrije trap toegekend en met een fenomenale kopbal in bovenhoek opent de Jeu de score (10). Even laten de gasten de moed zakken door deze tegenslag, waarvan Meerburg dankbaar gebruik maakt door een tweede goal te fabriceren, welke evenwel door de scheidsrech ter wordt afgekeurd. Unio trekt nu ten aanval, doch de voorhoede vindt in Owel een onoverkomelijk strui kelblok. Een hard naar voren ge plaatste bal wordt door Janson opge pikt en in een doelpunt omgezet, doch ook dit doelpunt vindt in de ogen van de scheidsrechter geen ge nade. Een kwartier voor de rust is het Janson, die van dichtbij hard in schiet en de stand op 02 brengt, waarna Meerburg het wat kalmer aan doet. Unio vecht hard voor een tegenpunt. doch de uitstekend op dreef zijnde Meerburg-defensie, slaat iedere aanval af. Even voor de rust kogelt Janson nog keihard tegen de lat, zonder succes. Na de thee is de Unio-voorhoede evenmin tegen de Meerburg-verdedi ging opgewassen. De te doorzichtige aanvallen zijn voor Zandbergen c.s. een gemakkelijke prooi. Twintig mi nuten na rusi krijgt Meerburg een penalty toegewezen, welke Owel on berispelijk benut (3—0) Unio stelt nog even alles in het werk om de eer te redden doch er is geen doorkomen aan. Het laatste kwartier is het alles Meerburg wat de klok slaat. De Unio- mensen waren tenslotte uitgespeeld en onveranderd kwam het einde. VEPALPHIA 3—3. In de eerste helft was de thuisclub wel iets sterker en derhalve was ook de 21 voorsprong waarmede de rust ingang wel verdiend. VEP nam na twintig minuten de leiding door de middenvoor (10), welke speler even later ook voor het tweede doelpunt zorgde (20). Kort voor de rust was het Rijsdam, die de achterstand ver kleinde na oen trekballetje van de Jong (21). In de tweede helft is Alphia meest in de aanval geweest. Vooral rechtsbuiten de Hertog wist met zijn snelle rennen nog al wat onrust te stichten in de VEP-defensie. Uit goed aangegeven ballen wist hi.i de achter stand om te zetten in een 32 voor sprong, die Alphia pas weer kort voor het einde verloren Zag gaan, doordat de gastheren uit een doel worsteling gelijk wisten te maken (3—3. ALPHEN—WOERDEN 3—2. De gasten wisten, toen na een twin tig minuten spelen spil Dijkman zich even moest laten verbinden, de lei ding te nemen (01), maar direct daarop was 't weer gelijk door goed doelpunt van Lentz (11) Met deze stand kwam ook de rust, hoewel zich voor Alphen vele scoringskansen voordeden. In de tweede helft werd Alphen steeds sterker en moesten de gasten zich bepalen tot enkele uitvallen, die geleid werden door middenvoor Bak- kenes. Deze zag kans uit een snelle doorbraak doelman Britsemmer op nieuw te passeren (12) Toen nam Alphen het spel geheel in handen en werd Woerden geheel in het defen sief gedrongen. Aanval op aanval werd ondernomen en het viel niet te verwonderen dat uit een dezer Lentz na goed werk van R. Tuinenburg lijk maakte (22). Uit een algemene aanval, waarbij Lentz de bal voor de voeten van Groeneveld plaatste wist deze laatste keihard in te schieten (32). Wel scoorde Alphen nog een maal, maar dit ontging de prima lei dende scheidsrechter Fhilippo. Last van zenuwen! Mijnhardt's Zen uwtabletteo helpen U er overheen Concours hippique te Rotterdam KNSB en Bond van IJsclubs tegenover elkaar Onder voorzitterschap van de heer L. Looy (Alblasserdam) werd in Den Haag een buitengewone algémene vergadering gehouden van het ge west Zuid-Holland (voormalige Zuidhollandse Ijsbond) van de KNSB. De bijeenkomst had ten doel het standpunt van het gewest Zuid- Holland te bepalen ten aanzien van de nieuw opgerichte bond van IJs clubs in Nederland. Bij laatstge noemde organisatie zijn een aantal ijsclubs aangesloten, die de beschik king hebben over een 400 meter baan en waarop de lange baansport kan worden beoefend. De heer Looy gaf in zijn openings rede een historisch overzicht, hoe de huidige constellatie van de KNSB in de laatste tien jaren is tot stand ge komen Hij betoogde, dat zowel in administratief opzicht als financieël de KNSB gezond is, dat de schaat senrijders tevreden zijn, dat de be dragen voor uitzending naar het bui tenland, helaas nog door „gebedel" bij elkaar moeten worden gebracht, maar dat men het er in de KNSB gaarne voor over had om tien cent per jaar per lid extra te betalen teneinde de sportieve representatie van ons land zo goed mogelijk te doen zijn. De heer Looy verklaarde verder, dat het bestuur van de KNSB. Met hart en liefde de zaak van de schaatsen rij derij is toegedaan ep er hard voor werkte. Dat de voor zitter en de secretaris van de KNSB mr W. H. Vliegen en H. Wesseloo onlangs op het congres van de Inter nationale schaatsenrijders unie te Kopenhagen een poging hadden ge daan om de heren G. F. C. Witt en mr C. P. Eecen door andere verte genwoordigers van Nederland te doen vervangen achtte hij volkomen aanvaardbaar, aangezien de heren Witt en Eecen niet meer als verte genwoordigers van de KNSB kunnen worden beschouwd en zich zijns in ziens allang hadden moeten terug trekken. Deze en andere redenen voerde spreker aan om te bewijzen, dat de actie van de nieuwe bond als onjuist moet worden betiteld. Zeer te laken was volgens de heer Looy het feit, dat toen de ijsclubs geen ge hoor hadden gekregen bij het be stuur van de KNSB inzake hun grie ven. zij niet hadden mogen uittreden maar de aangelegenheid hadden moeten voorleggen aan de algemene vergadering van de KNSB. De voorzitter van het voorlopig bestuur van de Bond van IJsclubs in Nederland mr C. H. Muntz (Rotter dam) ontkende, dat de uitgetreden ijsclubs dc bedoeling zouden hebben de schaatsensport in Nederland te ondermijnen. Voorts was het geens zins de bedoeling om de oude toe standen, zoals die voor de reorgani satie in de KNSB heersten, te doen weerkeren. Bij de uitgetreden ijs clubs stond een overkoepeling van allen, die bij het schaatsenrijden in Nederland betrokken zijn, voorop. De heer Muntz betoogde, dat de op zegging van het lidmaatschap was geschied onder voorwaarde, dat men aangesloten zou blijven indien men tot overeenstemming zou zijn geko men. Die overeenstemming zou wel licht onder een andere voorzitter dan mr Vliegen tot stand zijn gekomen. Spreker was van oordeel, dat door het optreden van de heer Vliegen j op het congres van de ISU te Kopen- hagen onze goede naam is geschaad. Hoe men ook over de persoonlijke kwaliteiten van de héren Witt en Eecen mag denken, hun verdiensten in internationaal opzicht zijn hoger aan te slaan dan die van mr Vliegen die zich voor de beide functies, kunstrijden en hardrijden, candidaat had laten stellen. Voorts bestreed mr Muntz de uitlating, als zou een aan vraag om erkenning van de nieuwe bond door de ISU zijn afgewezen. Vast staat alleen, dat de ISU zijn oordeel heeft opgeschort totdat dui delijk is geworden hoe de situatie zich in Nederland verder zal ontwik kelen. Als laatste punt bracht spre ker naar voren, dat de huidige orga nisatie van de KNSB niet deugde. Hij wenste de 5 onderdelen van de schaatsensport, het lange baanrijden, het kunstrijden, de korte baan, het schoonrijden en het toerisme geor ganiseerd te zien in lichamen, die een zo groot mogelijke zelfstandig heid dienen te hebben met de KNSB als overkoepelende instantie. De heer J. Biemond (De Kaag) stelde voor, dat de dagelijkse bestu ren van de KNSB, van de nieuwe bond en van het gewest Zuid Hol land zo spoedig mogelijk bij elkaar zouden komen teneinde alsnog een regeling te treffen. Mr W. H. Vliegen, voorzitter van de KNSB, betuigde zijn spijt over het feit, dat een aantal ijsclubs uit de bond was getreden, wier steun men node zal missen. Indien het bestuur van de KNSB aan de voorstellen van bedoelde ijsclubs gehoor had gegeven, nl. de leiding, nationaal en internationaal van de langebaansport in handen van die ijsclubs te leggen zou het bestaansrecht van de bond zijn aangetast. Wij zullen, aldus mr Vliegen de schaatsensport nationaal en internationaal blijven leiden. ZUIDHOLLANDSE IJSBOND Op 3 November zal te Leiden de jaarlijkse algem'enee vergadering worden gehouden van het gewest Zuid-Holland (voormalige Zuid Hol landse IJsbond) van de K.N.S.B. Op de derde dag van het interna tionaal concours hippique te Rotter dam werd een internationaal spring concours om de Grote Prijs van de stad Rotterdam gehouden. Een zwaar parcours, dat hoge eisen stelde aan ruiter en paard. Van de 54 deelne mers, onder wie favorieten startten als It. col. Llewellyn (Engeland), J. Rijks Jr. (Rotterdam), T. Timmer (den Haag), Jonquere d'Oriola (Frankrijk), beëindigden zes combi naties het parcours foutloos, zodat barrage moest worden toegepast. Ton- ny Timmer, de enige Nederlandse ruiter, die zich met „Draufganger" voor de barrage had kunnen plaatsen maakte nu 12 fouten en werd zesde. Als overwinnaar eindigde de beken de Britse ruiter It. col. Llewellyn met „Fox Hunter", welke paard zich weer van zijn blessure had hersteld. Jonquere d'Oriola, (Frankrijk) be ëindigde het barrage-parcours even eens foutloos, zijn tijd was evenwel iets langer dan die van de Engels man, zodat hij tweede werd geklas seerd. Een zeer fraai parcours reed ook de Britse amazone, miss White head. Met „Nobbier" kwam ook zij geheel zonder fouten rond, evenals haar landgenoot lt. col. Nicholl. Ook in het internationaal springcon cours voor equipes a l'Americaine om de Prijs van de Maas werd een leven dige strijd geleverd. Zeventien trio': hadden voor dit nummer ingeschre ven. De Fransen bleken in dit num mer het meeste succes te hebben. De eerste twee plaatsen vielen aan dit land ten deel. In snel tempo legde de equipe met Comte de Maille met „Trinqueuer", Mile. Bonnaud met „Charleston" en Jonquere d'Oriolo met „a l'Etendard" het parcours af. Slechts één hindernis misten zij. De tijd was echter korter dan die van de tweede Franse equipe, waarin Jonquere d'Oriola met „Aiglonne", lt. du Breuil met „Uu Bel Oiseau" en comte de Maille met „U.R.S.S." start ten. Het tweede trio miste eveneens slechts één hindernis, doch de tijd was 10 1/5 sec. langer, dan die van het eerste. De beste Nederlandse prestatie in dit onderdeel werd ge maakt door het trio bestaande uit mevr. Rijks met „Red Poppy", J. Rijks Jr. met „Random Harvest" er W. G. Hendrickx met „Byou". In to taal legde deze combinatie 23 hinder nissen of in 168 3/5 sec. Tussen de nummers door kon het publiek, dat in grote getale aanwezig was, genie ten van de demonstratie van de Lip- pizaner schimmels', de Spaanse hof rij school. Op de laatste dag werd voor uit verkochte tribunes de landenwed strijd gesprongen. Vier equipes namen hieraan deel: Nederland, Groot-Brittannië, Zwit serland en Frankrijk. Voor de ere-tribune, waar op ook Koningin Juliana en de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet hadden plaats genomen, stelden de vier equi pes zich op. Voorafgegaan door een Nederlandse politie-ruiter met de vlag van het land in de hand, stel den de ploegen zich één voor één aan het publiek voor, waarna de volks liederen werden gespeeld. De uitslag luidt: 1. Groot-Brittan nië 24 punten; 2. Frankrijk 26 1/4 pnt;. 3. Nederland 48 pnt. De equipe bestond uit: A. C. F. L. Janssens (Baerle-Nassau met „Byou", majoor J. J. L. baron van Lynden (den Haag) met „Romanichel", T. Timmer (den Haag) met „Zwarte Piet", J. Rijksh Jr. (Rotterdam met „Mas ter"; 4. Zwitserland 68 pnt. COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren ge houden draverijen te Dindigt luiden: (resp. tyd en km. tijd): Eyrydice-prijs. afstand 2100 m.: 1. Odylie Spencer (P. A. Strooper) 3.10,8, 1.30,9; 2. Patrick Duluth Z (B. Visser) 3.11.8, 1.33,1; 3. Ovidia-Ax- worthy (N. J. Bloemsaat) 3.12.6, 1.30. Toto-winnend 6.40, plaats 2.80, 3.30, 5.50, gek. 25.60, covercal 8.90. Tulsaline-prens, afstand 1860 m. Eerste afdeling 1. Nita K (W. Leeu wenkamp) 2.45,4, 1.27,6; 2. Petulance R (J. P. F. v. d. Broek) 2.47,4, 1.30; 3. Our Volann (J. Hof) 2.48, 1.30.3. Toto: winnend 8.70, plaats 2.30, 1.70, 2.70, gek. 10.90, covercal 4.60. Tulsa Superieur-prijs, afstand 1860 m., tweede afdeling: 1. Peter Spencer (E. G. in 't Veen .46,2, 1.30,3; 2. Op- veger (N. Oosting) 2.49,8, 1.31,3; 3. Lord Quetteville (A. Molendijk) 2.50,4, 1.29,7. Toto: winnend 2.20, plaats 1.30, 1.50, 3.30, gek. 4.30, co- verval 4.30. El Dorado-prijs, afstand 2500 m.: 1. Little Axkit (B. Leeuwenkamp), 3.37,2, 1.26,9; 2. Nike van Hollo (W. B. van Overeem) 3.37,6, 1,8; 3. Nor- bert M (N. J. Bloemsaat) 3.38,4, 1.28,1. Toto: winnend 3.30, plaats 1.40, 1.69, 1.80, gek. 6.70, covercal 2.70. Tulsa olieprijs, afstand 21.00 m.: finale: 1. Peter Spencer (E. G. in 't Veen) 3.06.6, 1.29,6; 2. Nita K (W. Leeuwenkamp) 3.06,6, 1.27,2; 3. Pe- tplance K (J. P. F. v. d. Broek) 3.07.8. 1.42. Toto: winnend 2.60, plaats 1.20, 1.20, 1.50, gek. 3.covercal 3.30. De Gouden Droomprijs, afstand 1200 m.: 1. Cleone (H. J. v. d. Kroats) 1.19; 2. Sakina (R. Ricard); 3. Willy 2 (G. W. Groos). Toto winnend: 6.40, plaats 1.90. 2.20, 2.40, gek. 25.60, co vercal 7.40. St. Legerprijs, afstand 2800 m. voor 3-jarige hengsten en merriën: 1. Tosto (F. Delbrassinne) tijd 3.12,4; 2. Rivalite (A. Montane); 3. Bellatrix (J. C. Pex). Totowinnend: 1.30, plaats 1.50. 3.50, gek, 6.20. Wilhelminaprijs, afstand 1700 m., voor paarden van 3 jaar en ouder: 1. Flying Peter (F. Delbrassinne) tijd 1.57.4; 2. Kamila (H. J. v. d. Kraats); 3. All Alblaze (R. Ricard). Toto win nend: 7.20, plaats 1.80, 1.60. 2.10, gek. 8.90, covercal 4.60. Totale omzet: 98.301,50. ATHLETIEK. Nieuwe Ned. records verspringen en speerwerpen Tijdens de Nationale atletiekwed strijden van het „Clubhuis te Wer- ve te Rijswijk zijn twee Nederland se records van zeer oude datum ver beterd. Op de eerste plaats zag de pas 19-jarige Henk Visser van A.A.C. Amsterdam kans in zijn tweede sprong een afstand van 7.48 meter te bereiken, hetgeen een nieuw Ne derlands record betekende. Het oude record dateerde van 6 Juli 1928 en stond op naam van Hannes de Boer die op de Engelse kampioenschappen te Londen 7.37 meter bereikte. Nog kort geleden had Henk Visser het junioresrecord op 7.16 meter ge bracht. Aangezien aan alie bepalin gen is voldaan en Visser bij zijn sprong oog geen wind in de rug heeft gehad zal de prachtige prestatie, welke van internationaal formaat is ongetwijfeld als record kunnen wor den erkend. Nico Lutkeveld, Nederlands re cordhouder in het speerwerpen se dert 27 Augustus 1939 met een worp van 62.12 meter, zorgde voor een bij zonder aardige verrassing en tevens voor een geschenk voor hemzelf. Hij vierde namenlijk zijn 35ste verjaar dag en in feeststemming wierp hij de speer 68.24 meter ver, een nieuw Nederlands record, dat wel niet gauw zal worden verbeterd. Ook bij deze verrichting zijn aan alle voor waarden gedaan, zodat, aldus verna men wij van de heer J. Moerman, secretaris van de nationale tech nische commissie van de KNAU, de worp van Lutkeveld wel door de re cordcommissie zal worden erkend. De resultaten van de Leidenaars op de wedstrijden van te Werve zijn: Kogel dames B: 1 A. Gieske (Bat.) 9.87 meter. Polshoog heren A: 4 A. Gieske (Bat.) 3.50 meter. 800 meter C: 3 C. van Venetien, (Holl.) 2.08 min. promoveert naar B-klasse. 1500 meter A: 1 Jansen (Holl.) 4.07.6. 5000 meter A: 1. J. F. den Tonke- laar (Holl.) 16.06 min. Kogel C: 3 J. Noordenbos 9.53.5 m. Speerwerpen: 4. Y. den Boer (DO- NAR) 53.37 meter. Speer dames: 2. J. de La Bije 30.05 meter. HERMAN LEVY Ridder Oranje Nassau De sportjournalist Herman Levy, sportredacteur van het Vaderland/ Nieuwe Courant, hoofdredacteur van „De Auto", perschef van de KNAC, herdacht het feit, dat hij veertig jaar geleden in de sportjournalistiek trad. In dit verband vond er in „De Twee Steden" te Den Haag een receptie plaats, georganiseerd door een speciaal daartoe gevormd comité waarvan de heer P. W Schai-roo, Internationaal Olympisch Comité het Internationaal olympisch comité het voorzitterschap bekleedde. Talrijke sportbonden en andere lichamen en instanties, waarmede de heer Levy relaties onderhoudt, waren op deze receptie vertegenwoordigd. Zeer vele bloemstukken zetten aan deze bijeenkomst de nodige luister bij. Als vertegenwoordiger van de mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen voerde als eerste spreker de heer W. G. Doorschodt van het Bureau Lichamelijke Op voeding en Sport het woord, die woorden van lof toezwaaide aan de jubilaris, hem kenschetsend als een voortreffelijk sportjournalist, die zich in vele opzichten buitengewoon verdienstelijk heeft gemaakt. Het heeft H.M. de Koningin, aldus spr. behaagd u in verband met uw grote verdiensten, te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Levy dankte de vertegen woordiger van de regering voor zijn vriendelijke woorden en toonde zich ten zeerste verrast door de konink lijke onderscheiding, welke hij als een buitengewoon eerbetoon be schouwde. De heer P. W .Scharroo, namens het huldigingscomité het woord voe rend, liet uitkomen, dat hij de jubi laris beschouwde als een journalist van de goede soort. Hij kenschetste de heer Levy als een bescheiden en prettige persoonlijkheid. Namens vele honderden in den lande over handigde de heer Scharroo de jubi laris de versierselen, welke behoren bij de koninklijke onderscheiding, welke hij had ontvangen. Tevens zegde de heer Scharroo toe, dat de bewonderaars van de heer Levy hem gaarne een radiotoestel zouden willen aanbieden van het nieuwste type, dat binnenkort zal uitkomen. Talrijke sprekers voerden hierna nog het woord, o.a. dr. J. N. van den Houten, secretaris van het Neder lands olympisch comité, H A. Mee- rum Terwogt namens de Nieuwe Rotterdamse Courant en de vereni ging de „Nederlandse Sportpers", waarvan de jubilaris voorzitter is, J. Leonard Lang voor de Kon. Ned. Automobielclub en nog vele ande ren, die in verschillende toonaarden de heer Levy lof toezwaaiden voor het vele en vooral goede werk, dat hij op sportjournalistiek en publi cistisch gebied in de loop van vele tientallen jaren had verricht. POSTDUIVEN De Blauwband (Alphen a. d. Rijn). Wedvlucht met 203 oude en jonge duiven vanaf Duffel. Afstand pl.m. 115 km. Los 9 uur N.O. wind. Aan komst eerste 10.59.59, snelheid 957.50 m. p. m. Laatste of 41e duif 11.27.24. snelheid 779,97 m. p. m. Uitslag: G. Arnoldussenl; C. Lagendijk 2; H. Blouw 3, 11; W. Futselaar 4; P. G. Borgers 5. 9, 12; G. M. de Wit 6, 14. 24; S. Blouw 7; J. de Wit 8; P. H 1 Goedhart 10, 21.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6