Nieuwe afdeling van Acad. Ziekenhuis EET NU WORST DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Zoals gisteren reeds gemeld is, wordt gebouw 10 van het Acade misch Ziekenhuis te Leiden (foto rechts) binnenkort ingericht als af deling Neurologie en Röntgennolo- gie terwijl er ook een afdeling Voor de tweede hoogleeraar Inwendige Geneeskunde wordt ondergebracht. Dezer dagen is het werk aanbesteed; de laagste inschrijver was de Firma Deerenberg en Gebr. van Wijk te Alphen aan den Rijn voor 1.394.886. De gunning is aangehouden. Dit hoge bedrag moge voor een niet ter zake kundige verwondering wekken. Wie echter weet, dat er aan de inrichting nooit iets gedaan is, staat er niet verbaasd over. Het gebouw staat er, maar daarmee is alles gezegd. Bin nen ziet men slechts betonnen vloe ren en plafonds, bakstenen muren en verder niets! (foto links). Het is nog niet bekend wanneer met de werkzaamheden begonnen zal wor den, evenmin hoe lang men nodig zal» hebben, voordat er 140 patiënten in deze afdeling opgenomen kunnen worden. (Foto's- „De Leidse Courant"). DE MENS IN ZIJN VRIJE TIJD Veel belangstelling voor goed geslaagd wagenspel Het stille, zachte weer v. Dinsdag avond was ideaal geschikt voor het programma van de Stichting „De Mens in z'n Vrije Tijd", dat weer een wagenspel in drie wijken bevat te, omlijst met volksdans en muziek. Leden van het Werkverband Kath. Amateurtoneel en de N. A. T. U. De Leidse Ver. van Postzegelver zamelaars hield gisteravond in de bovenzaal van „De Kleine Burcht" haar eerste vergadering in dit sei zoen. De opkomst van de leden was bevredigend. Wegens ziekte van .haar voorzitter opende de le secretaris, de heer G. Minnema, deze vergade ring. Na afdoening der huishoudelijke mededelingen deelde de w.n. voorzit ter mede, dat op de laatst gehouden nationale tentoonstelling in Den Haag op 24, 25 en 26 Aug. 5 leden hadden ingezonden; hiervan werden er 2 met een prijs bekroond n.l. de heren W. Braun uit Noordwijk en H. J. L. M. Bazelmans met de bron zen Philatelica medaille, terwijl de andere heren J. A. Lammers uit Leiden en de heren Th. Schippers en W. J. Vink uit Noordwijk ieder een bronzen legpenning ontvingen. Een nieuw lid werd geboekt, ter wijl zich nog 2 candidaten opga ven. Vervolgens werd er nog een aan gename gedachtenwisseling gehou den over het opplakken der postze gels met diverse plakkertjes en tasjes. Deze winter zal nog getracht wor den de heer König uit te nodigen tot het houden van een zijner leerzame causerieën. Bij het sluiten der vergadering sprak de w.n. voorzitter de hoop uit, dat de voorzitter de heer v. Vianen weer spoedig hersteld moge zijn. Hierna bleef men nog geruime tijd bijeen om te ruilen. voerden onder regie van Jan Grefe de middeleeuwse Klucht van Mees ter Pathelin op, een moraliserend spel van Léon Chanderel. Op het Genestetplein was een gro te menigte verzameld, toen meester Pathelin op de wagen verscheen. De spelers waren over het algemeen dui delijk verstaanbaar en het publiek volgde met spanning het verloop van dit aardige verhaal, waarin goed en kwaad zich duidelijk aftekenden, evenals de beloning en straf, die hier op vanzelfsprekend moesten volgen. De moraal? Wie een kuil graaft voor een ander, valt er zelf in. Of wie be driegt, loopt grote kans ook zelf be drogen te worden! Dat deze middeleeuwse vorm van toneelspel bij het publiek van de 20e eeuw ingang heeft gevonden, is in middels wel bewezen. Met enige fan. tasie kan men zich voorstellen, dat het zes eeuwen geleden ook zo was, op een marktplein in de stad, al was de wagen toen geen glanzende vracht auto en al waren er toen geen schijn werpers op de hoeken der straten, om het spel in felle gloed te zetten. Harmonie „De Post", Harmonie „T. en D." en de Accordeonvereniging D. V. V. gaven resp. op het Hyacinthen- plein, het Slachthuisplein en het Ge nestetplein een concert; A. J. C'ers en leden van het Volkshuis volks dansten in de verschillende wijken. Overal was de belangstelling groot en de waardering algemeen. OOK KATHOLIEKEN VAN ENSCHEDE WENSEN GEZINS TARIEVEN. In de gemeenteraad van Enschede heeft het lid van de Katholieke raadsfractie, de heer Dellemijn, ge pleit voor de invoering van gezins tarieven voor gas en electriciteit, zo als die in verscheidene gemeenten van ons land tot stand zijn gekomen. Het college van B. en W. heeft zich bereid verklaard een eventueel door de K.V.P.-fractie in te dienen voor stel in welwillende overweging te zullen nemen. B. en W. staan aller minst afwijzend tegenover gezins tarieven voor gas en electriciteit. De vraag is alleen of het practisch uit voerbaar zal zijn in verband met de steeds moeilijker wordende situatie vqn de gemeentelijke finantiën. Opslagplaats gestolen goederen ontdekt Buit onder dakpannen De Eindhovense gemeentepolitie heeft onder de dakpannen van een woning te Stratum een grote voor raad gestolen voorwerpen ontdekt, o.m. drie fototoestellen, een belich tingsmeter, een tiental vulpennen en vulpotloden, horlogeswaarvan sommige gedemonteerd), gouden en zilveren sieraden, sigarenaanstekers, sleutels en snuisterijen. Al deze deze dingen bleken ontvreemd te zijn door C. P. L. uit Stratum, die in Februari van het vorige jaar door de Eindhovense politie is gearres teerd, verdacht van enkele tiental len inbraken te Eindhoven en om geving. De man is door de Bossche rechtbank tot verscheidene jaren gevangenisstraf veroordeeld. Inder tijd werden in de woning van L. talrijke gestolen voorwerpen in be slag genomen en later aan de eige naars teruggegeven. Een dezer da gen ontving de politie aanwijzingen, dat zich op een verborgen plaats in de voormalige woning van L. nog meer gestolen voorwerpen zouden bevinden. Voorts bleek, dat L. nog een radiotoestel in Arnhem had staan, dat ook van een diefstal af komstig was. VEROORDELING MEDEWERKERS VAN SPORTBLAD „KONING VOETBAL" De officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank heeft van morgen tegen drie medewerkers aan het inmiddels opgeheven sportweek- blad „Koning Voetbal" een gevange nisstraf van vier maanden geëist, omdat ieder van hen fraude had ge pleegd met de door dit sportblad uitgeschreven voetbalprijsvraag. De drie verdachten waren: de 46- jarige koopman C. C. H., de 28-jar. vertegenwoordiger G. van R. en de 30-jarige G. S. D., alle drie uit Am sterdam. Zij erkenden deel te heb ben gehad in de administratieve organisatie van de prijsvraag, waar bij het er om ging twaalf voetbal uitslagen van komende competitie wedstrijden te voorspellen, althans van tevoren op te geven of het een overwinning voor de thuisclub of voor de bezoekende club, dan wel een gelijk spel zou worden. Zodra 1 des Zondagsavonds de uitslagen be kend waren, vulden de drie ver dachten zelf formulieren in, waar bij er voor werd gezorgd, dat de in gevulde uitslagen die van de beste inzenders overtroffen. Verdachte C. D. H. werd door de president, mr. J. Muihuizen, exploi tant van de voetbalprijsvraag ge noemd. Hij had een formulier na bekend worden van de uitslagen in gevuld op de naam van een zekere Van der Hilst, die leverancier is en relatLs met het blad onderhield. Van der Hilst zelf was van deze fal sificatie niet op de hoogte. Verdachte Van R. had in totaal negen prijsvraagformulieren met valse namen ingevuld, aoch ze*de gehandeld te hebben in opdracht van verdachten. De officier gaf als reden voor de ze malvesaties op, dat de organisa toren „de spoeling dunner wensten te maken". Immers door deze fraude onttrok het blad zich aan de uitbe taling der hoofdprijzen aan de wer kelijke winnaars. Verdachte H zeide: „Het was vre selijk moeilijk om de uitslagen te raden. In het begin was er niemand, die de hoofdprijs won, uitgeloofd voor hem, die alle twaalf uitslagen goed voorspelde. Wij hadden behoef te aan zo'n eerste prijswinnaar en maakten er dan dus zelf een". Voorts voerde hij aan, dat een week latetr de uitslag was gerectificeerd en de werkelijke prijswinnaars schade loos waren gesteld. De derde verdachte, G. S. D., werkte volgens de president onder het motto „de bedrieger bedroog". Deze employé van het blad bemerk te, dat er geknoeid werd ea ging toen op eigen houtje eveneens knoeien. Hij vulde een formulier in op naam van zijn zwager, uiteraard ook nadat hem de uitslagen bekend waren geworden, in de hoop de even tueel uit te keren prijs met die zwa ger te delen. De door de officier gestelde eis van vier maanden was gebaseerd op valsheid in geschrifte. De verdediger van verdachte D. was van mening, dat hier niet valsheid in geschrifte doch bedrog was gepleegd. Op juri dische gronden vroeg hij daarom vrijspraak. Verdachte H. voerde tenslotte aan, dat hy voor de ware financier en lei der van het blad de kastanjes uit het vuur had moeten halen. De rechtbank zal uitspraak doen op 20 September a.s. des morgens om 9.30 uur. HAAGSE POLITIERECHTER. Centjes kwijt en boete toe. Vol vuur betoogde een zaadhandelaar uit Lissc voor de Haagse Economi sche politierechter dat het zijn be doeling niet was geweest om te smokkelen. Weliswaar had hij aan de grens f 50 te veel bij zich, maar dat was een vergissing cn de 350 francs, die op hem gevonden waren, had hij bedoeld om de verteringen voor zijn cliënten in België te beta len. „Het staat zo lummelig wanneer je dat niet kunt", zei verd veront schuldigend, er aan toevoegend dat hij jaarlijks voor een kwart millioen omzette. Of hij nu het in beslagge nomen geld terug krijgen kon. „Geen sprake van", zei de off. van justitie in zijn requisitoir en hij eiste 40.boete plus verbeurdverkla ring. Het vonnis luidde conform, een lijstje te hangen?", vroeg verd. een lijstje te hangen", vroeg verd. boos. Laatste Berichten ENGELSE TRAWLER GEZONKEN? Het Italiaanse stoomschip „Maria Bibolini" meldde vanmorgen dat het op zoek was naar de trawler „Aucu- ba" (Grimsby 177). Vermoedelijk is dit schip echter in de loop van de nacht gezonken. De „Maria Bibolini", die de gehele uit tien koppen be staande bemanning van de „Aucu- ba" al aan boord had genomen, is nu op weg naar Rotterdam. EMIR TALAL KONING VAN JORDANIë. Emir Talal de oudste zoon van de onlangs vermoorde koning Abdoel- lah. in het Bondspaleis te Bern. Links zijn lijfarts, dr. Frod Robertson. GENERAAL-MAJOOR SCHOLTEN BENOEMD TOT HOOFDLEIDER DER AMBONESE WOONOORDEN. Officieel wordt medegedeeld, dat bij gemeenschappelijke beschikking van de Minister van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen en van de mi nister voor Binnenlandse Zaken in net belang der handhaving van orde en rust in de woonoorden der Ambon- nezen, met ingang van 4 September 1951 is benoemd tot hoofdleider van deze woonoorden de gepensioneerde Generaal-majoor van het voormalige K. N. I. L. P. Scholten. (Reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplage). THUISKOMST KOREA- VRIJWILLIGERS. Onvoorziene omstandigheden voor behouden kan verwacht worden, dat de vrijwilligers van het Nederlands detachement Verenigde Naties, die op 26 October 1950 onder commando van wijlen luitenant kolonel Den Ouden naar Korea vertrokken, be gin October a.s. in ons land zullen terugkeren. VECHTHPARTJI TE ROTTERDAM. Gisteravond heeft een vechtpartij plaats gehad, tussen enkele opvaren den van Hr. Ms. luchtverdedigings kruiser „Tromp"' en een tiental Java nen. Een Ambonnees matroos, beho rende tot de bemanning van de „Tromp" wandelde met een van zyn collega s in een park te Rotterdam, toen zij een tiental Javanen passeer den Deze maakten een hatelijke op merking en de twee zeelieden bleven in afwachtende houding staan. De Javanen keeraen zich daarna en grou- pe tot de matrozen en vroegen of zij vechten wilden. De beide mannen kozen de wijste weg en liepen door, zonder op de vraag in te gaan. In een der straten, om het park gelegen, ontmoetten zij echter een paar andere opvarenden van de „Tromp" en gezamenlijk keerden zij weer terug naar het park, waar zij nog drie Javanen aantroffen. Deze boden hun excuses aan voor de hate lijkheid van hun makkers, doch plot seling doken de andere Javanen weer op en voordat men goed wist, wat er WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). DROOG WEER. In de nacht en de vroege ochtend plaatselijk mist, overi gens droog en morgen overdag overwegend zonnig weer. Meest zwakke wind. Ongeveer dezelf de temperaturen als vandaag. 7 Sept.: zon op 5.59 en onder 19.w; maan op 13.42 en onder 20.58 uur. gebeurde, was een hevige vechtpar tij ontstaan, waarbij de Ambonnees verschillende messteken opliep. Hij werd in het Diaconessenhuis opge nomen, maar kon hedenmorgen weer naar zijn schip terugkeren. De poli tie arresteerde acht Javanen. Het onderzoek is nog in volle gang. MARKTBERICHTEN GOUDA, 6 September. Kaas. Aangevoerd 260 partijen. Eerste kwaliteit met ryksmerk 229—230. tweede kwaliteit met rijksmerk 220 228, extra zware kwaliteit tot 260. Handel traag. ROELOARENDSVEEN, 5 Sept. Aardbeien 4267 cent, bramen 20 22 cent per doosje; bloemkool 19— 25, peen f 811, aardappelen 56, kropsla I 4.80—11.30, kropsla II f 2—5.70, tomaten A 18—30, tomaten B 2435, 'omaten C 16—21, toma ten CC 1216, natuurtomaten 12 —22 per 100; snijbonen f 2—5.10, id. stek 11.90, dubb. stambonen 2.60 —5.60, prinsessebonen 4.806.90 pronkbonen 1.20—1.85, spekbonen f 1.40—2.80 per 10 kg; Augurken: D 13.60—13.70 E 4.10, CD 10.30— 10.40, CD afw. 3—3.10 per 25 kg. Bloemen. Gladiolen 4—22 cent Asters 2—18 cent, Dahlia's 7—22 cent Scabiosa 810 cent, Asp. Plumovis 17—22 cent, Shirly White 20—23 cent, Wendy 914 cent, Precosc 1530 ct., Sept. Geel 1925 cent, Sept. wit 30 —42 cent, Rayonanten: wit 5—15 ct., lila 514 ct., geel 613 cent, Corona 3—10 cent, Sweetheart 2.57 cent, Millersdijl 48 cent, Billancourt 6 19 cent, Alfreton 611 cent, Pulling 1526 cent, Page 1223 cent, Ronald 48 cent, Lady Elextra 511 cent, Blanche 1015 cent en Leli White Excelsior 35 cent. VEUR, 5 Sept. Groente. Sla 4 —5.90, andijvie 7—11.80, spinazie f 10.32, bospeen 1319, snijbonen 6061, stambonen 3543, stok- bonen 5056, tomaten 2430, me loenen 1525. TER AAR, 5 September. Groente. Kassnijbonen 6.40, snijbonen 2.80—5.40, idem B 2.00—2.70, id. stek 1.stamprincessen 3.60 6.70. idem B 2.90, stokprincessen 4.20—6.30, idem B 2.70—3.40, spek bonen 3.70—4.50, idem B 2.70— 2.80, witte pronkers 2.303.80, id. B. 1.20—2.10 alles per 10 kg.; was- peen 815 cent, idem stek 2 cent, an dijvie 58 cent, kroten 5—10 cent, groene kool 8—17 cent, rode kool 9 cent, uien 816 cent, prei 11 cent, sjalotten 7 cent, postelein 1117 cent, sav. kool 15 cent, spinazie 1117 ct., spruiten 17 cent, witte kool 48 cent alles per kg., tomaten A 20—36 cent, idem B 24—36 cent, idem C 16—24 cent, idem CC 1517 cent, idem bonken 19—25 cent, idem afw. 1320 cent per kg., bloemkool 1 2841 cent, idem II 14—23 cent, idem III 813 cent, komkommers 814 cent, sla I 510 cent, idem II 24 cent alles per stuk; selderii 1—2 cent, bospeen 11— 17 cent, idem stek 11 cent, peterselie 1 cent alles per bos. Augurken: fijn 1.33, idem 2 1.02, fijnbasterd 73—76 cent, basterd 69 cent, grof A 64 cent, grof 53 cent, CD 4244 cent, E 19 cent. CD met stippel 20 cent, E met stippel 611 alles per kg., stoofsla 25 cent per kist, meloenen 2534 per stuk. Appelen 6—17 cent Bloemen: Chrysanther. 13 cent, Duizendscho nen 5 cent per bos. „Op een keer", zei Stuurman Steven, en hij zoog eens aan z'n vers-gedraaide Sterling, we koersten met een schuit vol kolen naar Java. Op een avond doe ik het luik van de voorpiek open en daar slaat me een stank tegemoet! Zo'n zware, een beetje olieachtige geur! Dat kon maar één ding betekenenzelfontbranding van de kolen! Ik vloog naar de ouwe. en met de anderen erbij overlegden we wat ons te doen stond. De brand verstikken? We probeerden het door alles potdicht af te sluiten, maar geen kans! Toen aan 't blus sen. Met de gelige, vette rook wolken vermengde zich op slag een verstikkende witte stoom Maar het ergste kwam nog! Na vier dagen van werken kwam onverwacht de kolendamp in het ruim tot ontploffing. Het voordek spleet in tweeén en in no time was de schuit één vuurzee! On middellijk werden de sloepen gestreken en klommen we in de boten In de sloep ontdekte ik een nieuwe ramp: „M'n Sterling ver geten!" Met één sprong was ik overboord cn zwom terug naar het zinkende schip, waar juist de ouwe als laatstede ladder afdaalde. Ik klom naar boven, graaide in m'n hut al mijn pakjes Sterling bij elkaar en even later was ik terug in de laatste sloep. „Ben je gek geworden"? tierde de ouwe. Ter wijl we als gekken aan de riemen trokken om op veilige afstand van de brandende schuit te komen, schudde ik m'n hoofd en riep: „Dat nog niet, kapitein, maar IK STA OP STERLINO! BOTER SPRITS, met roomboter bereid, van 0.80 vooï 0.65 per 200 gram cn VANILLE BIESJES van 0.70 voor 0.60 p 250 gram, zijn deze week onze reclame-artikelen. Banketbakkerij ROSELEUR BREESTRAAT 54, LEIDEN. Cursus voor H.H. Kerkzangers of toekomstige Kerkzangers Op Vrijdag 14 September zal er voor kerkzangen en toekomstige kerkzangers uit Leiden en Omstreken oegonnen worden met een cursus in Gregoriaans en meerstemmige kerkmuziek, ter verkrijging van het zangersdiploma van de St. Gregoriusvereniging. Zij die aan deze cursus wensen deel te nemen kunnen zich hiervoor opgeven bij de cursuslei der de heer H. A. RIJNBEEK, De Sitterlaan 53, Leiden. 90 ct. per 500 gram en 20 ct per ons Gehakt halfomtl.per 500 gram Verder VLEES en VLEESWAREN tegen zeer lage prijs Ook VEULENVLEES verkrijgbaar bij het bekende adres Paardenslagerij T. VAN B0HEEMEN jan v0ssensteeg 47 - telefoon 21286 TE KOOP Grote omzet, eigen pand (HOEKHUIS) gelegen aller beste stand van Leiden. Voor uitbreiding vatbaar. Ook geschikt voor slagerij. "Winkel geheel betegeld Alleen bona-fide reflectanten zich te wenden tot accountantskantoor E. Wolsheimer, Riouwstraat 159, Den Haag, Tel. K. 1700-556801. Geen tussenpersonen s.v.p. 3- etefeontjeó AANGEBODEN 3* Te koop Batavus Mo torrijwiel 125 c.c. sport- model in goede staat, na 6 uur. Zoutmanstraat no. 37 Noordwijk aan Zee. 3860 3* Te koop Motor merk Sparta 175 c.c. in prima staat. Uiterste prijs 160. Te bevragen Hoofdstraat 269, Sassenheim. Na zes uur 's avonds. 3856 3* Te koop een i. g. st. z. tweeling kinderwagen. Te vens nog een kinderwagen aangeboden Catharinastr. 1 (H. R.) na 7 uur. 385!A PERSONEEL dag. Meerdere hulp aanwe zig. Aanmelden mevrouw Perquin, Plantsoen 53. 7407 3* Biedt zich aan flinke werkster voor» de hele dag. In Leiden of Oegstgeest. Br. onder no. 3852 bureau van dit blad. 3* Nette werkster ge vraagd bii J. W. Goddijn, Hoge Morsweg 108. 3847 GEVRAAGD te betalen. Mijn gezin be staat uit 14 personen. Br. onder no. 7397 aan Lem mers agent van dit blad te Leimuiden. DIVERSEN 3* Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Maagd Maria voor verkre gen gunst door het bidden van duizend Weesgegroe ten 3864 3* „Kaaij's Tafeltennis- hal", is het tafeltennishuis van Leiden. Alles op tafel tennisgebied. Onze wed strijdtafels zijn een sier raad voor uw vereniging. De speelzaal is geopend van 211 uur. Op verzoek tevens in het middaguur. Hogewoerd 103. tel. 22536. 3821 31 Goed dansen leren f 15 en U verdient 10 als u zich voor 8 Sept. nog laat inschrijven. Na 8 Septem ber cursusprijs f 25.Vijf gezellige clubs vangen aan 2 a.s. Zaterdag, 2 a.s. Zon dagmiddag, 1 Dinsdagavond Dansschool H. J. Visser, Plantage 7. Leiden. 3855 3* Vrij wonen. Aangebo den 2 kamers en eigen keukentje in herenhuis te Oegstgeest voor echtpaar z. k.. waarvan de vrouw genegen is als hulp in de huish. op te treden tegen vergoeding. Br. onder no. 3849 bureau van dit blad. 3* Salmls de Voldllle. zwart zuur. Gratis recept bij aankoop. Wist U dat eendvogels maar f 2.50 per stuk kosten. Goedkoopste vlees wat er is. Fijn en mals. De Bruijn. Hoge woerd 72. tel. 25031. 3859 Een lat of een plank, voor een schuur of een bank. Een stuk in Uw vloer of een hek voor een boer. „De Houthal" staat klaar voor de knutselaar. Hoge woerd 99. tel. 22536. 3820 3 Waterwild Wilde een den 2.50 per stuk; Talin gen 0.80 per stuk. Wilde konijnen 2.75 per stuk; Tamme konijnen 2per V, kg.. Kippenpoulet 1.75 Hogewoerd 72. Tel. 25031 3* Horloge- en Wekker- reparaties zo nodig in één dag gereed. Nergens beter, nergens goedkoper, daar om met 3 maanden garan tie. Alleen bii ,D$ Horlo gemaker'' G. Dijkstra, Haarlemmerstraat 186. te zo'n 3* Onbegrijpelijk kwaliteit elansverf. Glans- verf voor 3.45 per kg., per y, kg. 1.75, in 32 mooie kleuren. Prima re sultaat gegarandeerd. Neemt proef. Het Emaille- huis, Haarlemmerstraat 165B. Leiden. 31 Leidsche Autorijschool Het bekende' adres voor Leiden en Omgeving. Inl. en Inschrijving dagelijks. Lesprijs slechts ƒ5.per uur. v. d. Meii. Maredijk 159. tel. 21280. Solex-ver huur. 3723 3* Vriendin. Leuke vrien din gezocht om gezellig mee om te gaan. Midden stand pl.m. 20 jaar. Brie ven onder no. 3850 bur. van dit blad. 3 Heren. Voor ccn vlotte en correcte bediening, He renkapsalon Alex v. a. Lek Apothekersdijk 2. Leiden. Ook Zaterdag's wordt de gehele dag geknipt. 3854 3* Voor uw bruiloft of feestje grote gezellige zaal te huur. Tevens voor uw club- of dansavonden. Aparte keuken en kleed kamer. Prijs zeer billijk! Let op het juiste adres. C. Swinkels, Hooel. Kerk- gracht 42. 3825 3* „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den zilveren en verzilver den artikelen. Het adree voor alle reparaties en uur werken, Steenstraat 16, Tel 26854 Adverteert In dit Mad

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3