Vanaf heden BO YD BACHMAN wederom in AVIFAUNA! Nieuw kanaal om W.-Berlijn 4e Congres de K.V.P. JfCoJite van Laarsjes in „muilezel of ossebloed" NIEUWS UIT DE OMGEVING WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 NORMAAL ENTREE Vorstenhuwelijk gold voortaan als „vermist", ook na het einde van de oorlog. Hij leefde rustig in het huisje van zijn moeder, kwam alleen 's nachts buiten en bracht de tijd door met het maken van kleren, waarmee hij tevens in het levensonderhoud van zijn moe- Ier voorzag. Tot de vermomming behoorde ook, lat hij zich in meisjeskleren stak en zijn haren liet groeien. En in deze dracht vond de politie hem, met haren, die hem tot op zijn schouders hingen. Nadat hij zich op het politicbureau had bekendgemaakt, werd hij weer naar huis teruggezonden nu even wel gekleed in een lange broek. Zagen vogels In kleurig kleed prijken, Dronken TIP In 't Restaurant Koel geserveerd door de gérant, o_ .den onf ,erec|,j onder de rijken Y.L'BH'IH Koning Paul van Griekenland kust de bruid tijdens de receptie, welke na afloop van de huwelijksplechtig heid in het slot Hellenhausen plaats vond. In de middeleeuwse sfeer van de door bommen beschadigde Marktkir- che te Hannover is gisteren op groot se wijze het huwelijk gesloten tussen de 37-jarige erfprins Ernst August van Hannover, hertog van Brunswijk en Lüneberg, en de 25-jarige prinses Ortrud van Sleeswijk-Holstein-Son- derburg-Glücksburg. Daarmee wer den twee van de oudste en eerbied waardigste vorstenhuizen in het bij zijn van de gehele Duitse adel ver bonden. Na de huwelijksplechtigheid werd een ontvangst gegeven, waarop onge veer 4.000 gasten verschenen. Onder hen bevonden zich de koning van Griekenland met zijn echtgenote, het hoofd van het vroegere keizerlijke huis van Duitsland en de hoofden van enkele andere koninklijke hui zen. Het Engelse huis was niet ver tegenwoordigd, hoewel twee zusters van de hertog van Edinburgh waren gekomen. Het feest werd met veel praal en pracht gevierd. De politie had aller lei beperkingen ingesteld, zoals de bepaling, dat de wegen niet bereden mochten worden door voertuigen, die niet tenminste twaalf kilometer snel heid bereikten. Hierdoor moest de bruidstoet van auto's inplaats van koetsen gebruik maken. De regering stuurde ook geen vertegenwoordi ger Vele boeren kwamen echter om hulde te brengen en ook de stad was versierd. Het echtpaar is voor de wit tebroodsweken naar Italië vertrok ken. Arbeidsonrust in W. Europa verwacht Volgens de „New York Times" wordt in een voor politieke functio narissen van de E.C.A. bestemd me morandum verklaard, dat „binnen kort in West-Europa een golf van ar beidsonrust moet worden verwacht" met als gevolg „winst voor de com munisten en bemoeilijking van de herbewapening". Het memorandum is aan het licht gekomen, aldus de „New York Ti mes", na de maatregelen van de Amerikaanse senaat, waardoor de door de regering gevraagde econo- misohe hulp aan West-Europa dras tisch werd beperkt. Volgens het rapport is de oorzaak van de verwachte onrust de vermin dering van de Europese levensstan daard door do herbewapening, aldus de „New York Times". Volgens berichten in de Berlijnse pers wordt op het ogenblik gewerkt aan een kanaal, dat het mogelijk zal maken het verkeer te water, dat nu de Westelijke sectoren van Berlijn moet passeren, geheel door Oostduits gebied te leiden. Deze omweg zou een van de laatste wapenen voor de geallieerden bij „tegenblokkade" wegnemen, aldus deze berichten. In Juli is na acht maanden arbeid de aanleg voltooid van een spoorlijn met dubbel spoor van 36 km. lengte, die eveneens buiten de Westelijke sectoren omloopt. Ook dit verkeer passeerde vroeger de Westelijke sec toren. Volgens de „Neue Zeitung" werven de Sowjet-Russischc autoriteiten dui zenden vrouwelijke arbeiders aan om het werk aan het kanaal, dat in De cember gereed moet komen, te be spoedigen. Acht jaar ondergedoken Verborgen in de kast van een wasserij te Bourges (Midden-Frank- ryk) ondekte de politie gisteren een jonge Fransman, die in 1943 (om tewerkstelling in Duitsland te ont gaan) was ondergedoken. Sindsdien leefde hy in de veronderstelling, dat hij als „deserteur" zou worden doodgeschoten of in de gevangenis terecht zou komen. De jonge man, Maurice Martin, Inz. Hr. L. O. te Alphen a.d. Rijn ontv. 1 fl. TIP Overleden is, 85 jaar oud. de heer Eugéne Goulmy, oprichter o.a. van de Harmonie „Goulmy en Baar" te 's Hertogenbosch (thans omgezet in de Kon. Harmonie 's Hertogen bosch). Op de onbewaakte overweg op de Meulunterseeweg te Lunteren is gisteren de 59-jarige dierenarts G. G. uit Den Akker, toen hij op zijn motor wilde passeren, door een trein gegrepen en op slag gedood. Het treinverkeer ondervond geruime tijd vertraging. BUITENLAND. De communistische autoritei ten hebben besloten de pauselijke nuntius mgr. Antonius Riberi uit China uit te wijzen en zij hebben de politie van Nanking de onmiddel lijke uitgeleiding opgedragen, aldus meldt A.F.P. uit Hongkong. In Turnhout is een gevecht ge- leverd tussen douane-ambtenaren en smokkelaars die in een vracht- I auto door een grensversperring wa- ren gereden. Bij de dolle jacht door de straten van Turnhout werden schoten gewisseld en uiteindelijk slaagde de douane er in de auto van de smokkelaars te rammen De 32-jarige Franse oorlogsin valide Louis Potigny is in een met de hand voortbewogen invalidewagentje van Parijs naar Wenen gereisd zon der geld op zak. 23 Juli vertrok hij uit Parijs. Het onder Panamese vlag va rende schip „Anthony", dat zich on geveer 400 mijl ten Zuid-Oosten van New Foundland bevindt, heeft om hulp verzocht. Er is brand aan boord. Het vuur was in de provisiekamer ontstaan. De .Anthony" is op weg van Hapmton Roads (Virginia) naar Rotterdam. Koning Faroek van Egypte, die met vacantie te Cannes vertoeft, heeft in een winkel te Cannes een vlinderverzameling gekocht voor ƒ1.500.000 francs. Op Zaterdag 20 en Zondag 21 Oc tober zal de Katholieke Volkspartij in het gebouw Tivoli te Utrecht haar vierde congres houden. Het congres wordt des Zaterdags om 11 uur geopend met een plenaire zitting. De partij-voorzitter, de heer W J. Andriessen, zal in een rede de plannen voor de komende periode uiteenzetten. Daarna brengt de par tijsecretaris, de heer dr. L. A. H. Al- bering verslag uit. Des middags worden vier sectie vergaderingen gehouden. Daarin zul len de volgende onderwerpen wor den behandeld: „Onze Europese taak" door prof. mr. L. A. G. Schliohting, hoogleraar aan de Kath. Universiteit te Nijmegen; „De Emancipatie vol tooid?" door de heer K. Rencken, Hoofdaalmoezenier van de Arbeid in het bisdom Roermond; „De Sociale Ontwikkeling sinds de bevrijding" door de heer J. A. Middelhuis, algem. secretaris van de Ned. Kath. Arbeids- beweging en „Enige aspecten van het financieel-economisch beleid der regering' 'door prof. G. W. Groene- veld, hoogleraar aan de Kath. Uni- 'ersiteit te Nijmegen. In de tweede plenaire zitting op 'aterdagavond zullen enige der bui tenlandse gasten het woord voeren. De voorzitter van de Belgische C.V. P., de heer Th. Lefevre, zal een rede houden over „De Toekomst van Europa". Het Rustenburger "Knapenkoor on der leiding van Henk Hogervorst, zal zijn medewerking aan deze vergade ring verlenen. In de derde plenaire zitting op Zaterdagmorgen zal de voorzitter der Kath. Tweede Kamerfractie, prof. mr. C. P. M. Romme, in een rede verslag uitbrengen over het parlementaire werk in de afgelopen periode. Wie geen richting aangeeft gaat In de richting van het ziekenhuis. K\su...cu in u op, loon u op vacantie was, frisse, sterke gedachten, die u het nieuwe werkseizoen met moed en blijd schap deden tegemoet zien. Dat uitte het was nodig om in harmonie te komen met uw innerlijk. Bij deze vernieuwde verschijning hoort ook een verzorgd en misschien zelfs wel een geheel nieuw kapsel. Een eerlijke blik in de spiegel zal u zeggen, wat er moet gebeuren. Zeker is, dat u met verschoten, verstofte en .verpiekte haren niet beantwoordt aan uw ideale beeld. En dat dat een fatale invloed heeft op uw zelfvertrouwen, behoeft geen psycholoog u te vertellen. Begin hel nieuwe seizoen daarom goed: ga óók naar de kapper, Vertrouw u toe aan de bekwame handen van een vakman, die behalve zijn vakkennis ook artistiek gevoel bezit. Laat u raden in de moeilijke kwestie: lang of kort haar. Wat voor de een „geknipt" is, wordt de ander vaak fataal. Kies de permanent, die niet alleen bij uw beurs, maar vooral ook bij uw haarsoort past. En laat u niet afschrikken door verhalen over ,.uren bij de kapper zitten". In een goed-georganiseerde kapsalon komt dat niet voor. In de tijd, dat u op vacantie was, zorgden wij bovendien voor een vernieuwing, die het wachten tot het uiterste beperkt. Voor een technisch en artistiek ver zorgd kapsel behoeft u dus heus niet naar een andere stad. U kunt minstens even -roeri in Leiden terecht en wel bij STKKN3TR4AT 57 Telefoon 21721 en 20477 Voor deze winter: Het modecentrum' voor de schoen en lederbranche heeft gistermiddag de pers de nieuwe modellen dames- en herenschoenen voor het komende seizoen herfst- en winterseizoen ge toond. Wegens de verminderde koop kracht bil een groot deel van het publiek heeft de industrie in nauwe samenwerking met de detailhandel populaire collecties in aantrekkelijke pry skiassen samengesteld. Nieuwe modellen of varianten op GESTOORDE VRIJER SLOEG ER OP LOS. De Haarlemse politie heeft gister ochtend de achttienjarige loodgieter H. van B. gearresteerd, die Maan dagavond een bewoner van de Nach tegaalstraat zo ernstig mishandelde, dat deze in zorgwekkende toestand naar zijn woning moest worden vervoerd. De loodgietei was in de Nachte gaalstraat aan het minnekozen met een meisje en werd daarbij gehin derd door een groepje opgeschoten jongens. Hij wond zich daarover zo op, dat hij op zijn plaaggeesten af stormde. Een 19-jarige betonvlech- ter, die met het gehele geval niets uitstaande had, werd het slachtoffer van de heethoofdige jongeman. Hij kreeg een harde stomp in het gelaat, waardoor hy achterover op de ste nen sloeg. Met een zware hersen schudding en een bloeding in het achterhoofd werd hij naar zijn dicht bijgelegen woning vervoerd. Gezien zijn ernstige toestand werd over brenging naar een ziekenhuis niet verantwoord geacht. klassieke zullen bij de damesschoe^ nen dit seizoen zijn: de canasta mo dellen; schoenen met platte hak en een met de zool parallel lopend dik ke leren rand. waardoor de voet wegzakt in de schijnbaar dikke zool en kleiner lijkt. Voorts een zeer diep uitgesneden pump en cocktailsandalen en ook de zware sportschoen, met leren of rubber zool voor de dames blijft ge vraagd. Zij zullen dit seizoen in de kleur schakering van bruin tot middelbei ge en naturel alsmede grijs en groen te verkrijgen zijn. Vooral zal var kensleder voor dit schoeisel gebe zigd worden. Geklede laarzen By de geklede modellen blijft de hakhoogte van 4 tot 6 cm gehand haafd en in dit genre zullen zeer veel pumpvariaties zijn. De indus trie verwacht, dat er deze winter zeer veel laarsjes gevraagd zullen worden. In diverse kleuren en uit voeringen, gevoerd en ongevoerd, sportieve waterdichte modellen met crêpe of rubber zolen en la gere meer geklede modellen zul len de dames kunnen behoeden voor ons vochtige klimaat. Er zal ook schoeisel zijn, vervaardigd van zeehondleer. De kleuren staalkaart voor dit sei zoen vermeldt tenslotte: koffie, ca ramel, zadel, muilezel, donker en klimopgroen, claret (donkerrood) en oxblood. De sportieve zware herenschoen met leren of rubberzooi wordt steeds meer gevraagd. Vooral modellen in de z.g. gevette leerhuid zullen in de etalages verschijnen. LISSE Gemeenteraad. De agenda voor de vergadering van de raad van Lis- se te houden op Vrijdag 7 September 1951, des avonds half negen bevat 0.a. Wijziging begroting van het gas- en waterbedrijf; Voorstel tot het verhogen van een tweetal bouwcre- dieten; Voorstel inzake wijziging van het machtigingsbesluit tot het aan gaan van kasgeldleningen in 1951. Voorstel tot verhogen van de gas- prijzen. Mutatie in de raad. Naar wij vernemen heeft de heer F. J. van Kesteren wegens zeer drukke werk zaamheden, bedankt als lid van de raad dezer gemeente. De heer van Kesteren, die de K. V.P. vertegenwoordigde, zal volgens de lijst worden op gevolgd door de heer C. J. van der Zon. Verkeersongeval. Door het over steken van de weg kwam een kind met een wielrijder in aanraking. Het kind liep verwondingen aan het ge zicht op, doch kon na door dr. Duy- maer van Twist verbonden te zijn, weer huiswaarts wandelen. NOORD WIJK Oranje-Vereniging. Gistermid dag zijn de Oranjefeesten officieel in gezet met de opening der vermake lijkheden, welke thans op en om het Lindeplein zijn opgesteld, hetgeen een verbetering is en een prettige sfeer in het dorp brengt. Onder gro te belangstelling is gisterenavond op het verlichte Lindeplein de kruiwa gen-race gehouden, waaraan een 30- tal paren deelnamen. De prijzen wer den gewonnen door: 1. A. Bierman mej. J. Nieuwendijk, 2. Leo Caspers Leoni v. d. Put, 3. A. de Vriesmej. Jeanne Kaptein, 4. A. G. v. d. Ploeg mej. Bierman. Hedenavond te 7.30 uur heeft het traditionele tobbetjesteken plaats op het Lindeplein, waaraan ruim 100 personen zullen deelnemen. Donder dag zullen de gehele ci«g volksfees ten worden gehouden. Jaarvergadering D.V.N. De jaarvergadering van de Noordwijkse Damvereniging was slechts matig bezocht. Uit het jaarverslag van de penn. bleek, dat op 1 Mei een batig saldo van 9,55 aanwezig was. Aan ae competitie zal met twee tiental len worden deelgenomen en deze zal aanvangen op 17 Sept. a.s. met twee thuiswedstrijden tegen Wasse naar. De bestuursverkiezing wegens bedanken van de heren F. Drost en J. v. Schooten had tot uitslag, dat gekozen werden C. J. Bouwmeester voorz., Jac. v. d. Niet, penn., herko zen werden J. Passchier, A. Turk en Th. Zwetsloot. Geboren: Hubertus, z. v. N. Am- mers en D. Zwitser; Eric J., z. v. L. J. Lamslag en E. E. v. Stralen; Clara, d. v. G. J. Lippe en J. C v. Poelgeest; Adriana M. A., d. v. J. G. K. Caspers en M. M. v. d. Put ten; Ronaldus J. M., z. v J. G. S. Alkemade en A. J. M. Oehl; Trijntje d. v. J. Barnhoorn en G. v. d. Niet; Josephina W. M., d. v. S. W. Neefjes en M. A. v. Eisen; Alida E., d. v. J. Hoek en N. Duiker; Jan Th., z. v. D. Klinkenberg en G. Vink; Janne N., d. v. C. J. Hoogstraten en D. Hoek; Geertruida C. P., d. v. P. C. v d. Worp en M. J. Vink; Pieter A., z v. J. v. Dui en L. v. Duijn. Getrouwd; H. v. Roon en KI. de Bruin; G. P. Verhaegen en J. M. Groenenwoud; S. v. d. Voet en P. Oudshoorn. Overleden: M J. v. d. Zalm, 51 j., echtgen. v. P. v. Abswoude; C. J. W. Landzaat, 83 j„ wed. van J. Gra- vendaal. DE KWAKEL VOLKSFEESTEN. Gisteren werden de volksfeesten ingezet met een optocht der school kinderen, waaraan prijzen verbon den waren voor de mooiste ver sierde fietsen, steppen enz. De 1ste prijs werd gewonnen door de groep Kouwenhoven, 2e prijs groep Eg- berts-Verlaan en de 3e groep Pouw. Om 2 uur werden de spelen voor de schoolkinderen gehouden. Er was een flinke belangstelling. De uitslag was als volgt: lste en 2de klas jongens houtjes- rapen 1. Tom Maijenburg, 2. Piet den Haan, 3. Martien Onderwater. lste en 2de klas meisjes, vlaggen- steken 1. Brigetta Hoogenboom, 2 Lies Hogervorst, 3. Tinie Verlaan. 3de en 4de klas jongens, zaklopen 1 Arie Valentijn, 2. Leo Oostwaard, 3 Wim Egberts. 3de en 4de klas meisjes, ballopen 1 Gerda Voorn, 2. Trien Busker- inolen, 3. Ria den Haan. 5de en 6de klas jongens, bloem - potrace 1. Martien Plasmeijer, 2. Martien Lek, 3. Cees Lek 5de en 6de klas meisjes, matjes race 1. Riet den Haan, 2. Lida Ken- ris, 3. Rietje Rietbroek. 7de klas, fietsen met hindernissen 1. Dik Bartels, 2. Cees Verhulst, 3. Piet de Jong. De voetbalwedstrijd, welke Maan dagavond gehouden zou worden is in verband met het droevige motor ongeval, een der bestuursleden van de organjevereniging overkomen, uitgesteld tot Dinsdagavond. KATWIJK AAN DEN RIJN Koninginnefeest. De oranjever eniging heeft gisteren het jaarlijkse Koninginnefeest gevierd Deze keer om bijzondere reden op bescheiden wijze, maar niettemin mag het als geslaagd beschouwd worden. Voor afgaande aan de kinderspelen op het nieuwe terrein aan de Noordwijker- weg werd met medewerking van de Harmonie Katwijk een optocht door het dorp gemaakt om daarna aan te vangen met de spelen, waaraan ruim 400 kinderen deelnamen. Het weer werkte mee, zodat hiervoor veel be langstelling was. Na afloop werd naar de Turfmarkt gemarcheerd waar de stoet werd ontbonden. Te half acht werd een lampipnoptocht gehouden waaraan honderden en nog eens honderden deelnamen, een fantastische stoet. Na afloop hier van een mars- of hosconcert aange boden door de Harmonie. De stem ming hiervoor zat er al dadelijk in. Mede dank zij het mooie weer, kan de Oranjevereniging met voldoening op haar werk terugzien. Geboren: Cornelis A., z. v. A. Varkevisser en K. van Beelen; Wil- helmina, d. v. W. Schuitemaker en L. Kuyt; Jan C., z. v. J. van der Marei en J. Verbree; Gerard, z. v. A. Hasenoot en W. Vlieland; Pieter, z. v. D. Kuyt en J. Kuyt; Paul H., z v. P. Kersten en A. de Moer; Cornelis, z. v. H. Plug en J. Kleijn; Jacob, z. v. H. van Beelen en C. Kuyt. Ondertr.: M. van den Oever en C. Kulk; P. Neuteboom en N. Brusse; M. Ulder en A. van Dijk; A. van Delft en S. E. Botermans; J. Guyt en L. Vlieland. Getrouwd: G. P. Berkheij en W. Varkevisser; J. van der Plas en G. van der Berg; M den Haan en J. C. van der Vijver; J. Vooys en A. Brussee; J. T. Corstens en J. A. Hus; J. Klinkenberg en P. Barnhoorn. SASSENHEIM Burgemeester opent bloemschik cursus Op initiatief van de heren M. J. Esseveld en G. Preenen is er ook in Sassenheim een cursus opge zet in het verzorgen van kamerplan ten en het schikken van bloemen. Deze cursus gaat uit van de Konink lijke Maatschappij voor Tuin- en Plantkunde, de vereniging voor Bloemistpatronen en de vereniging voor Bloemistwinkeliers uit Leiden en Omstreken. Reeds m'eer dan vijftig dames uit Sassenheim en onmiddellijke omge ving hebben zich voor deze cursus opgegeven, zodat er aan één cursus met genoeg was en men zelfs al be zig is om een derde op te richten Gisterenavond is de serie cursus sen in het „Bruine Paard" door de burgemeester geopend. Deze deed dit kennelijk met evenveel plezier als wanneer hij een nieuwe zaak opende. In zijn openingswoord wees j'hr. Sandbergh van Boelens hier zelfs op en hij prees tevens het lof waardig initiatief im hier -tot een dergelijke cursus te komen. Het on derwerp. wat op deze lessen behan deld zal worden, is namelijk van groot belang. Iedere huisvrouw gaat met bloemen en planten om en tracht er haar huis gezelliger mede te maken en daarom noemde de bur gemeester het verheugend dat zij on der de deskundige leiding van me vrouw MullerIdzerda en mevrouw Zimmerman kunnen leren om met eenvoudige middelen nog méér ef fect te bereiken. De cursussen zullen des middags en des avonds gegeven worden. Eventuele gegadigden kunnen zich opgeven bij de heren Esseveld en Prenen. Diploma zwemmen In het zwem bad te Sassenheim zijn wederom de examens voor het zwemdiploma A en B afgenomen. Zoals ieder jaar bestond er ook nu een grote belang stelling voor en zoals anders waren de vrouwelijke candidaten weer in de meerderheid. De exameneommis sie bestond uit de heren H. L. E. van der Reyden, Bonds Official KNZB; en de zwemonderwijzers W. F. van Zelm en A. H. J. Brugman. De uitslag bij de meisjes was als volgt: Atie Noort A en B; Leny Jor- na A en B; Adri Philippo A en B; Jopie van Nes A; Gonny de Meulder A; Petronella Clemens A en B; Pry- nie Meershoek A; Annie Mens A" Ineke Wösten A en B; Lenv Stok man A; Henny Annaert A; Clara van den Voorn A en B; Fietje Thysen A en B: Ineke Trom A: Bep Bouw meester A enB; Adrie Vink A en B, Adrie Augustinus A en B; Truus van Leeuwen A; Annie van Dijk A en B; Ina Koppers A en B; Fientje van Riel B; Lida van den Kamp B; Thea Jorna B; Hanny de Vogel B; Corrie Hogervorst B; Annie Hogervorst B; Truda Geerling B; Jeantje Philippo B; Elsje Bisschops B: Tilly Steen- voorde; Joke Schrama B; Wenda Steenwinkel B; Riet Noordermeer B; Joke Juffersmans B; Adri Philippo A en B. Bij de jongens was de uitslag: Wim' Blom A en B: Cornelis Beelen A; Cornelis van Tol A en B; Bas Nieuwenhuis A: Gerrit Zandbergen B; Jan Philippo B; Dielc Kapteyn B; Ed Nieuwenhuis B. Na het diploma zwemmen werden er zwemproeven afgelegd voor het Jeugdzwem vaardigheidinsigne. Dit werd behaald door de meisjes Atie Noort, Bep Buschman, Lida van den Kamp. Bora van der Veld. Hanna van Dijk. Adri Philippo. Adrie Phi lippo, Rika Steehouwer. Jopie van Nes, Hanny dc Vogel. Gonnv de Meulder. Liesbeth van Zanten. Anke Blom. Fietje Thysen. Fientje van Riel. Hermy van der Aart, Corrie Bulte, Thca Jorna Leny Jorna, Wil- lemvn Wösten, Willv Baak en Wen- da Steenwinkel. Ook de jongens Adri Zandbergen. Jan Philippo, Dick van der Voort, Diek Kapteyn. Jan Beckers, Gerrit Zandbergen. Wim Blomen Jan Groe nen behaalden het insigne. Geboren: W. H. de Vries en S. J. Kaptein z; C. N. Bouman en C. Vos d; M. C. Braam en H. Oudshoorn d; M. C. H. Driessen en F. S. Bisschops z; K. Oudshoom en N. Boekestijn d; L. Ockerse en C. J. Antonissen d; J. H. Homan en A. M. E. van der Veldt z; P. G. van Nobelen en A. Warmerdam z; T. H. Homan en C. H. B. Beckers d; A. Hogewoning en Y. Ouwehand d; J. Dreef en M. C. Vis z; J. J. Karremans en H. T. van WEERSVERWACHTING Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond opge maakt te 10 uur. AANHOUDEND WARM Vannacht plaatselijke mist, overigens vrijwel o-veral droog weer met enkele overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot ma tige wind hoofdzakelijk tussen Zuid en Oost. Warm. 6 Sept.: zon op 5.58 en onder 18.18; maan op 12.14 en onder 20.31 uur. Zoen d; C. A. van der Poel en T. T. Bax z. Ondertrouwd: A. J. van Zwet en A. M. A. Schreuder; G. A. M. Stege en M. J. Kint; A. Colijn en E I. Ver hoog; S. J. van der Werf en M. S. Homan. Getrouwd: A. Witte en E. J. Bak ker; F. A. H. Roozekrans en M. H. A. Bader. Overleden: J. J. Langeveld. VOORSCHOTEN Geboren: William Laurens, z. van B. Verwaal en M. Kiprowski; Mar co, z. van S. M. van der Meij en L. G. Emmerzaal; Petronella Jacoba, d. van M. J. de Ruijter en P. Vlieland; Cornelia, d. van H. van der Nagel en J. J. Burgers. Geboren te Leiden: Pieter Johan Nicolaas, z. van B. J. Bekkema en L. van der Bent; Catharina Maria, d. van H. P. Hooymans en Th. M. H. Prins. Gehuwd: C. A. van der Drift te Zoeterwoude en C. A. van Gent. ZOETERMEER Geboren: Joanna, d. v. P. v. d. Tang en J. Batenburg; Lucia F. G., d. v. J. v. d. Biggelaar en A. E. Wee- fa er. Ondertrouwd: P. F. de Jong, 28 j en M. M. P. de Groot, 25 j.; W. Lug- tigheid, 29 j. en M. Koster, 24 j. Getrouwd: B. v. d. Schaaf, 27 j. en J. B. Weening, 30 j. WASSENAAR WEEKMARKT OFFICIEEL GEOPEND. Gistermorgen is de Wassenaarse weekmarkt, die voortaan iedere Dins dag in de Berkheistraat zal worden gehouden, onder grote belangstelling geopend dooi weth. mr dr. J. Ha zenberg namens het Wassenaarse Ge meentebestuur Mevrouw B. M. Ba ronesse Harinxma thoe Slooten— Elout, het enige vrouwelijke raadslid, knipte het lint, dat de Berkheistraat aisloot. door nadat diverse toespra ken waren gehouden. Eerst door de weth.. die zeide, dat men wel eens ret wijf eld heeft aan een bestaansre den voor een markt in Wassenaar. Voor die twijfel bestaat geen enkele grond, gezien de grote eenstemmig heid. waarmee de raad en de markt- commissie to* de conclusie kwamen, dat een weekmarkt wenselijk zou zijn. Bovendien is de tijd van de aardappelen in de viooikist voorbij. Nadat hij zijn beste wensen had uit gesproken voor het welslagen van de markt werd het woord gevoerd door de heer P. Schouten, voorz. van de Centrale Vereniging voor Markt-, Straat- en Rivierhandel en door de heer F H. v d. Heyden, voorz. van de Haagse afdeling van deze vereni ging. Zij brachten dank aan het ge meen ubestuur voor de wijze, waarop deze markt was voorbereid: met na me dankten zij de heren J. W. Pe ters en G. van Dijke, Nadat het lint was doorgeknipt werd door de vele genodigden, waar onder vele raadsleden een rondgang gemaakt langs de 68 kramen. Aan het eind van deze rondgang bood de heer H. Otten namens de kooplui bloemen aan aan mevr. Harinxma en aan de weth., waarna koffie werd gedronken. Ook werd mevr. Harinx ma nog toegesproken door de heer M Wolff, namens de afdeling Den Haag van de Centrale Vereniging. Het is de gehele dag druk geweest op de markt. Floralia organiseert tentoonstelling De Floraliaver. Wassenaar organi seert op Donderdag 13 September a.s. in Het Wapen van Wassenaar de eer ste tentoonstelling na de oorlog van planten, door de vereniging aan de schooljeugd en aan ouderen uitge reikt voor de kweek thuis of op school. De planten zullen Woensdag avond worden beoordeeld door een deskundige jury. De tentoonstelling zal geopend zijn van 's morgens 10 uur tot 's avonds 9 uur Ieaere be langstellende is welkom. Planten voor de tentoonstelling moeten worden ingeleverd op Woens dag 12 September van 's middags 2 tot 6 uur in Het Wapen van Wasse naar. St. Jan Baptistschool krijgt grotere speelplaats. Het kerkbestuur van de parochie van St. Joseph heeft verzocht de benodigde gelden be schikbaar te stellen voor het uitbrei den van de speelplaats van de St. Jan Baptistschool, voor het aanbren gen van een betere afrastering en voor het plaatsen van een fietsenbe- waarplaats voor 30 fietsen. Een deel van de thans bestaande speelplaats, welke 600 vierkante meter groot is, wordt gebruikt voor het plaatsen van fietsen. Bovendien wordt de speel plaats bij gemis van een gymnas tieklokaal ook gebruikt voor het geven van gymnastiekonderwijs. Tussen de speelplaats van de school en de huizen aan de Violieren- weg ligt een strook grond van 200 vierkante meter eigendom van het Kerkbestuur die men wil benut ten voor uitbreiding van de speel plaats. Voorts wil het bestuur een afrastering aanbrengen van 3 meter hoogte. B. en W. vinden twee metf echter voldoende. Aan de raad wor voorgesteld de gevraagde medev King te verlenen.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2