Maandag 3 Sept. 3 u. GROTE KAPSEL-en DAMESHOEDEN-SHOW NORMAAL ENTREE Bliksem rilde over het land Ivantwten aan ffiim ontvoering van tante ROEIBOOT IN ZICHT VAN DE HAVEN GEZONKEN Vader van 13 kinderen verdronk Oranjefeest te Roebfarenclsveen geen onverdeeld succes K. R. O. opent het nieuwe seizoen VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 DRIE DODEN De hoeveelheid regen, die gisteren tussen 7 uur 's morgens en 7 uur 's avonds op de verschillende weer kundige posten is gemeten, bedraagt: Valkenburg (bij Leiden) 30 mm, Ypenburg 28 m, Leeuwarden 25 mm, Den Helder 19 mm, Hoek van Hol land 14 mm, Woensdrecht 13 mm, Schiphol 11 mm, Vlissingen en Ter schelling elk 9 mm, Eelde 4 mm, Beek 3 mm, Gilzerijen 2 mm, De Bilt, Volkel, Eindhoven en Deelen elk 1 mm. Ook de wagen verbrandde. Tydens het zware onweer, giste renmorgen, werd te Drimmelen (Biesbosch) de landbouwer J. Brooy- mans door de bliksem getroffen en op slag gedood. Hij was 39 jaar oud en vader van negen kinderen. Brooy- mans was met zijn vlaswagen op weg naar huis en geraakte midden in het noodweer. Een der paarden werd eveneens door de bliksem gedood, de vlas wagen vatte vlam en brandde nage noeg geheel uit. Bij het melken gedood. Tijdens het onweer, dat gisteravond omstreeks zes uur korte tijd boven Winterswijk en omgeving woedde, werd de 60-jarige echtgenote van de landbouwer B. Bruntink in de buurt schap Henxel bij het melken door de bliksem getroffen en gedood. Ook drie koeien, die zich in de onmiddel lijke nabijheid van het slachtoffer bevonden, werden door het hemel vuur gedood. Ook te Snelrewaard bij Linschoten werd een landbouwer, G. Rietveld, die op het land aan het werk was, dodelyk door de bliksem getroffen. Op vele plaatsen werd voorts schade aangericht: bomen werden ontworteld, schoorstenen en pannen tuimelden van de daken en op enkele plaatse! blikseminslag. Treinen konden niet verder. Gisteravond sloeg de bliksem in de bovenleiding van de spoorlijn tussen Noordwijkerhout en Warmond, waar door een aanzienlijk? treinvertraging ontstond in beide richtingen. Arsenicum vergifti ging te Tilburg 4 zeekoeien in dierentuin het slachtoffer Op tot dusverre nog niet ver klaarde wijze zijn dezer dagen in het Tilburgs dierenpark aan de Bredaseweg vier zeekoien (manne- robben) met arsenicum vergiftigd. Nadat men ziekteverschijnselen bij deze dieren had waargenomen '"en pogingen had gedaan ze te behou den, stierven zij binnen enkele uren. In totaal bevonden zich zes zee koeien in het bassin, waarvan ook de twee overgeblevenen vergifti gingsverschijnselen vertoonden. De ze heeft men evenwel in leven kun nen houden. De ingewanden van de gestorven dieren, alsmede de vis die tot voedsel van de zeekoeien diende en een monster van het bassinwater werden ter onderzoek gezonden naar het scheikundig laboratorium te Utrecht Hier constateerde men, dat zowel de vis als de ingewanden en het water arsenicum bevatten. De recherche van Tilburg werd NEDERLANDSE ART1STEN KREGEN ONGELUK IN LONDEN. Een stampvol Londens variététhea ter, „Finsbury Park Empire", is ge tuige geweest van een ongeluk, dat twee Nederlandse artisten overkwam De „dries oiraten' waren een lucht. nummer aan het uitvoeren, toen een van hen van een hoogte van vijf me ter op het toneel viel, daarbij zijn partner meesleurend. De derde „piraat", die met een meisje op het toneel stond, snelde zijn makkers te hulp. De twee gewonde artisten, Hendrik Korevaar en Cornelius Johannesen, konden vanmorgen na behandeld te zijn naar huis terugkeren. Aetherklanken ZATERDAG HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA 10.00 VPRO 10.20 VARA 19,30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. 8.40 Orgelspel. 9.00 Gram. (9.30—9.35 Waterstanden) VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld" cau serie. 10.06 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in dc conti nubedrijven. 11.35 Sopraan en piano. 12 00 Gram. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Roemeens orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Amuse mentsmuziek. 13.45 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Fanfare-orkest. 14.50 Spreekuur voor emigranten. 15.15 Metropole-orkest. 15.45 -Va" wieg tot het graf', causerie. 16.05 Gram. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Ka merorkest. 17.30 Voor dc jeugd. 18.00 Nieuws 18.15 VARA-Varia. 18.20 Amusementsmuziek. 18.40 Rege ringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepar tout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55. „Deze week", causerie. VARA 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Hawaiianmuziek. 22.25 „Onder de pannen", hoorspel. 22.45 Accordeonnnuziek. 23.00 Nieuws 23.1524.00 Gram. HILVERSUM IT. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO; 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Koorzang. 7.45 Morgengebed en liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Residentie orkest. 1000 Voor de kleut.ers. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gramof. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amuse mentsmuziek. 14.00 „Theo Casion, in misdaad en antiek", hoorspel. 14.20 Gram. 14.40 Mannenkoor. 14.55 Kro niek van letteren en kunsten. 15.30 Fanfare orkest. 15.55 Kamerorkest en soliste. 16.30 „De Schoonheid van het Gregoriaans." 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmmuziek. 18.16 Sport 18.25 Promenade orkest en solist. 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven", causerie. 19.21 Actualiteiten. 19.27 Gram. 19.52 Journalistiek week overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De "cwone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, Heren!" 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Wat zou u doen?" 22.00 Amusementsmu ziek. 22.30 „Wij luiden de Zondag in". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuiws in Esperanto 23.2224.00 Graan. HET GEVAL „PIET" Nieuwe Holmes meldt zich Het geval „Piet" blijft attrac tief. Nauwelijks heeft dc Arnhem se P.T.T.-monteur Roosendaal haarlijn uitgelegd, hoe hij Piet de Bruin in de mazen van het justitionele net heeft geloodst, of een nieuwe amateur detective 's ten tonele verschenen. De Rotterdamse M.T,S.-cr, Cornells Meyer beweert, dat hij de beslissende tip gegeven heeft. Op een tourreis door Zuid- Frankrijk heeft hij Piet ontmoet en dit feit aan zijn verloofde ge schreven, die dc tip onmiddel lijk doorgaf aan de politie. „Waar zijn de duizend gulden beloning?" vroeg Cornelis aan de Amsterdamse politie. Maar Cornelis bekeek de zaak een beetje te eenvoudig. Hij zal nog wat geduld moeten oefenen, want per slot van rekening zit de Arnhemmer Roosendaal ook nog steeds plannen tc maken, wat hij met zijn duizend gulden beloning zal gaan doen en als we ons niet vergissen, heeft dc Nederlandse justitie slechts een maal duizend gulden uitgeloofd. Buiten deze twee „tipgevers" en de tientallen andere detecti- ves-in-de-dop, die zich allemaal justitionele nt heeft geloodst, of den, is de mogelijkheid niet uit gesloten, dat de Franse politie langs een geheel andere weg tot het vissersplaatsje is geko men en in dat geval zou mis schien de Franse politie.... van dit feit in kennis gesteld en tracht thans klaarheid te brengen in dit geheimzinnig vergiftigingsge- val. De visleverancier te IJmuiden voorzag verschillende dierenparken in ons land van dit voedsel, doch geen enkele klacht kwam tot dus verre daarover binnen, zodat in deze richting niet gezocht wordt. Elk der gestorven dieren vertegenwoordigt een waarde van 1600 a 1700. BEDEVAART NAAR BANNEUX Honderdtwintig Nederlanders, zie ken en gezonden, zullen deelnemen aan het Nationale Ziekentriduum, dat van 14 tot 18 September in de Belgische bedevaartplaats Banneux wordt gehouden. Op Zondag 16 Sep tember zal de bedevaart van Maas tricht vertrekken. De bisschop van Roermond, mgr. dr. J. H. G. Lem- mens, neemt aan deze tocht deel. Het maagdenkoor van het Witte- vrouwenveld te Maastricht zal het muzikale deel verzorgen. 9. De manier waarop tante Alida zich in de tuin bewoog duidde niet op slaapwandelen. Integendeel, zij keek steeds voorzichtig om, alsof zij bang was dat zij j>u worden gevolgd. Bim verloor haar geen moment uit het oog. „Dat wordt de moeite waard" dacht hij. Een tante, die ziek is en die 's nachts uit wandelen gaat is erg geschikt vooi een jonge speurder. Plotseling lag Bim op zijn neus. In zijn ijver om tante Alida bij te hou den had hij een klein paaltje niet op gemerkt, dat verraderlijk een eindje boven de grond uitstak Zijn val was verre van geruisloos. Dorre takken kraakten, bladeren ritselden* De zo genaamde tante Alida, die natuurlijk niemand anders was dan Ranus Romp keek afgwanend om zich heen. „Daar schort iets", dacht de valse tante. „Eerst de kust verkennen en dan aanpakken. Anders wordt het link." Toen gisteravond te half zes door een onweersbui voor de kust van Stavoren een storm dreigde, zoch ten de daar aanwezige roeiers en zeilers een toevlucht in de haven van Stavoren. Twee sportvissers, de heren J. J. Klein en A. Roosje, bei den afkomstig uit Koudum, konden met hun roeiboot de haven niet tij dig meer bereiken. Hoge zeeën overspoelden hen toen een grote motorboot het roeibootje op sleep touw nam. Terwijl zij de haven van Stavoren binnenvoeren, werd het roeibootje door een hoge golf over spoeld, liep vol met water en ver dween in de diepte. De beide inzit tenden werden door de golven mee- Hoedenshow in Avifauna „De grote doorbraak is een feit". Dit deelde een zegsman van net hoedeninformatiecentrum vandaag meae. Werd reeds vorig jaar ve lours van velerlei kwaliteit veelvul dig gebruikt voor dameshoeden, ook dit jaar zullen dameshoeden op *rc- te rrhaal van dit materiaal worden rvaardigd. Het hoedeninformatie centrum heeft neg een belangrijke mededeling te doen. De „neiging" is naai voren Dit wil zeggen dat men in het komend winterseizoen in toe nemende mate dames zal ontmoeten, die haar hoofddeksel iets meer in de 'chting van de ogen zui en hebben geplaatst, dan tot heden het geval was. Groer en in het bijzonder de donkere tinten van deze kleur zijn dit jaar favoriet Maar ook rood in al zyn schakeringen mag zwh di* jaar in de speciale gunst viti do Pa- rijse modekoninge» en hun volge lingen verheugen Op 3 September aanstaande zul len de Nederlandse dames dit alles tot in details kunnen waarnemen. Op die datum organiseert namelijk het hoedeninformatiecentrum een hoedenfestijn in „Avifauna" te Al phen aan den Rijn. Zij zullen er kun nen waarnemen, dat de modellen klein blijven, dat veel spelden op de hoeden zullen worden gebruikt, dat baretmodellen (schuin op het rechteroor) nog altijd opgeld doen en dat de Nederlandse hoedenontwer- pers zich veel moeite getroost heb ben om de Parijse mode aan te pas sen aan de smaak van het Neder landse publiek Het hoedenfestijn wordt georganiseerd in samenwer king met de Nederlandse kappersor ganisaties, die deze gelegenheid aan grijpen om „dagelijkse modellen" te tonen. gesleurd. Vissers, die het ongeval bemerkten, voeren onmiddellijk uit, doch konden geen hulp meer bie den. De roeiboot is later in de avond door de havenpolitie gelicht De stoffelijke resten van de twee opva renden zijn nog niet gevonden. Het slachtoffer J. J. Klein was gehuwd en vader van 13 kinderen. KONINKLIJKE FAMILIE OP HPT LOO BIJEEN. De koninklijke familie zal vandaag op het paleis Het Loo verenigd zijn om in intieme kring dc verjaardag van prinses Wilhelmina te vieren bejaarde vrouw door een ontwortel de boom verpletterd. Volgens de officiële telling zijn 154 personen omgekomen ten gevol ge van de orkaan, die kort geleden Jamaica teisterde. Als-gevolg van de kolenschaars- t« zullen na September de spoor wegdiensten in West-Duitsland dras tisch worden beperkt. Alleen het in ternationale verkeer zal niet beperkt worden. Volgens spoorwegfunctio narissen is er slechts een kolenvoor- raad, voldoende voor 16 dagen, aan wezig. Na een botsing tussen de Cana dese „Princess Kathleen" en de Ca nadese „Prince Rupert", waarbjj het eerste schip zwaar en het twee de licht beschadigd werd, zijn in volle zee de 300 pasagiers van de „Princess Kathleen" door de „Prince Rupert" overgenomen. De schepen botsten in dichte mist op ongeveer 50 km ten Noordwesten van Prince Rupert (Brits Columbia) op elkaar. Z.H.Exc. de Bisschop van Haar lem zal Woensdag 5 September a.s. geen audiëntie verlenen. De 23-jarige havenarbeider H. Endenburg uit de Rubroekstraat te Rotterdam is tijdens het lossen van houtrollen aan boord van het s.s. Wilhelm Nubel in het ruim geval len. E. werd door de houtrollen ge troffen en was vrijwel terstond dood. Ongevéer honderd man van het personeel van de Gero-fabrieken te Nieuw-Weerdinge (Dr.) is Dinsdag een proteststaking begonnen tegen de overplaatsing naar Zeist van een werkbaas en diens degradatie tot slijper. Van vakverenigingszijde is de stakers de raad gegeven het werk te hervatten. Het voorlopige gebouw van de medische faculteit aan de R.K. Uni versiteit te Nijmegen is klaar. Op 17 September kan met het onderwijs worden begonnen. Pater Goedhart, die 25 jaar werkzaam is geweest als missiona ris in China, is in Wormer, waar zijn 81-jarige moeder nog leeft, terugge keerd. Hy heeft in Peking de bezet ting door de communisten meege maakt. Van de 45 priesters, die zich daar bevonden, zijn er slechts drie over. Te Woudenberg is weer een ge val van hoenderpest. De pluimvee stapel van de heer H. W., groot 225 kippen, moest worden afgemaakt. BUITENLAND Bij een hevige, plotselinge on weersbui zijn in Bonn hagelstenen gevallen zo groot als duiveneieren. Tijdens een hevig onweer bo ven Paramaribo en omstreken zijn Donderdagmiddag t wee personen om het leven gekomen Een meisje i werd door de bliksem gedood en een Schreven wij bij de opening van het Oranjefeest reeds, dat het dit jaar wat sobertjes aandeed, bij de sluiting hiervoor zullen velen met ons deze mening wel kunnen delen. Voorop willen wij echter stellen, dat het Oranjecomité zelf hieraan geen schuld heeft. Integendeel dit comité heeft er van gemaakt, wat er van te maken was, maar door om standigheden moest de datum nood gedwongen te veel vervroegd wor den. D: rom waren e r weinig ker misattracties. Wanneer de feesten in de tweede helft van September plaats vinden, kan men gemakkelijk kermisexploitanten trekken, omdat deze op 3 October in Leiden moeten zijn. Voor groot en klein was het feestterrein dan ook een desillusie. Het is te hopen, dat de feesten vol gend jaar weer op de oude leest ge schoeid worden Dit alles nam echter niet weg dat er toch nog behoorlijk feest gevierd is, althans door de groteren, want voor de kinderen nam het door de zware regenbuien wel een wat al te vroegtijdig einde. Gelukkig waren de kinder, en volksspelen op een vroeg aanvangsuur gesteld, zoaat deze al len tijdig afgewerkt konden worden. Ook des morgens na de muzikale wandeling van de muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" werd de feestvreugde reeds gauw door een flinke bui verstoord. De kinderspelen alsmede de volksspelen verkregen een behoorlijke deelname en na tuurlijk grote belangstelling. Voor de jongens was er voorts een film vertoning in de Pancratiuszaal. Des avonds te half acht oogstte de_ muzi kale wandeling door de muzjekver, „Door Gunst Verkregen" uit Nieuwe Wetering weer veel waardering. De beste programma's blijven en vele nieuwe komen ma's met het buitenland worden uit gewisseld. Aan het goede amusement zal ook In het nieuwe seizoen alle aandacht worden besteed. Natuurlijk staat' „De klok heit negen" nummer één, in concurrentie evenwel met het Uit- en thuisprogramma van Zon dagavonden. Want dat schijnt deze winter bijzondere elementen te zul len bevatten. Dezer dagen zal de K. R.O. enkele nieuwigheden bekend maken, die het amusementsprogram ma een oorspronkelijke kleur zullen schenken. We hoorden iets verluiden over het inschakelen van luisteraars in het programma en over zogenaam de anachronismen. Wim Quint naar de Amusementsafdeling. Naar verluidt, zal Wim Quint, die Zaterdag 8 September a.s. het eerste lustrum van de „De Wigwam" viert, zich meer met de amusementsafde ling van de K.R.O. gaan bezig hou den. Hetgeen niet wegneemt, dat aan de jeugduitzendingen ook verder grote aandacht zal worden geschon ken; er komen aardige luisterspelen, strips, kleine wedstrijden, aan de jeugd aangepaste mededelingen over het verkeer en veel meer. Bij een vorige gelegenheid schre- Met het afsluiten van deze vacan- tic-maand zijn ook de vacantic-pro- gramma's van de Omroep-vcrenigin- gen achter de rug en luidt men het nieuwe radio-seizoen in. De K.R.O. is er het eerste bij met de aankondi ging van wat nieuw zal zijn en wat zal worden gehandhaafd. Dat geldt zowel de godsdienstige, als de arti stieke, de cultnrcle en de maatschap pelijke programma's. Wat de katholieke uitzendingen betreft, is contact gelegd met de St. Willibrordvereniging en de katho lieke bond voor het gezin, die onder scheidenlijk causerieën zullen ver zorgen over „het geloof in de ene, heilige, katholieke Kerk" en over „Vreugde en zorgen van het gezin". Meer in het bijzonder op het terrein van de katholieke organisaties lig gen uitzendingen als „Katholiek overleg en „Katholiek signaal". De kunst zal worden gediend door het optreden van katholieke kunste naars van formaat, door uitzendingen in de geest van het Brabants uur, door instructies over het amateur toneel, door het voortgezete reis avontuur van dr. P. Juliën aange vuld met vertellingen van de Alpi nist B. Baanen. Ook zullen program ven we reeds over de ontwikkeling van de schoolradio, die juist bij de K.R.O. van groot belang is, waar er lichtbeelden met radio-toelichting aan zijn verbonden. Dr. van Ringele- stein, die reeds in het begin van de K.R.O, actieve medewerking ver leende, zal dezer dagen er aan her inneren, hoe reeds in de jaren 1929 1930 proeven met KRO-schoolra- dio werden genomen. En thans ont wikkelt de combinatie schoolradio projectie zich zo gunstig, dat de K. R.O.-aansluiting van de duizendste school tegemoet ziet. Intussen heeft men aandacht voor schooltelevisie, die mogelijk tijdens de experimente le periode (intussen nog niet defini tief bepaald) nader kan worden be keken. De actie „Baas boven baas'. Nu de actie voor de blinden niet verder voor de KRO-microfoon zal worden gevoerd, komt een andere actie haar plaats innemen, namelijk onder de titel „Baas boven baas." Ze gaat uit van Nationaal Katholiek Thuisfront en is bedoeld voor de ontspanning van militairen en het instandhouden van militaire tehui zen. Van de zijde van Thuisfront namen we. dat deze actie, ofschoon opgezet voor het inzamelen van gel den voor beide doeleinden, toch ook een grote mate van ontspanning in houdt, die als het ware gelijkt op een verkiezing, partijen en lijsttrek kers inbegrepen. Bekende K.R.O.- rubrieken worden in verband ge bracht met partyen van allerlei ty pen luisteraars, die aan de actie kun nen deelnemen. In de loop van Sep tember zal deze actie voor de micro foon worden aangekondigd. Van Oorschot Aarlanderveen grijpt naar de teerkwast Gemeentelijk behoort Acrlander- veen tot Alphen aan den Rijn. Dat is een kwestie, waarover onmogelijk verschil van mening kan bestaan. Maar de bewoners voelen zioh Aar- landerveenders en geen Alphena- ren. Daar is wel in te komen. Met een beetje begrip voor natio nale gevoelens in zakformaat en een heleboel tact zou deze tere kwestie gemakkelijk in goede banen te lei den zijn. De Alphenaren hebben echter de gewoonte om te spreken over „het gemeentedeel Aarlan derveen en dan op zo'n echte annexatietoon, die het nationale vuur van de Aarlanderveenders op rakelt en de heftigsten onder hen doet verzuchten: ..Van de Alphena ren verlos ons Heer". Deze situatie is helaas zo gegroeid en bij sommige gelegenheden komt daar narigheid van. In verband met het vreemdelingenverkeer zijn de gemeentewerklieden van Alphen aan den Rijn bij alle toegangswegen naar de plaats borden aan het neer zetten, waarop men kan zien, welke gemeente men binnengaat. Bij de Aarlanderveenders is deze activiteit niet in goede aarde geval len. Zij zagen namelijk in hun dorp borden verschijnen met het op schrift Alphen a. d. RynAarlan derveen. „De teerkwast", werd er geroepen en deze roep was niet voor dove mansoren. In een half uurtje waren alle borden bewerkt. Het opschrift Alphen a, d. Rijn was schuil gegaan onder een dikke laag teer en daar naast sprong de naam Aarlander veen in volle glorie te voorschijn. Het was net iets uit de tijd van „Worteltje boven". De Alphense politie heeft er geen genoegen mee genomen. Enkele he ren, die naar de namen Smit en Pest luisteren en als hoofdklodde- raars werden beschouwd, hebben een procesverbaal gekregen. Zy zul len verantwoording moeten afleg gen van hun daad. De uitslagen Tot slot geven wij de uitslagen der diverse spelen Meisjes le klas, Blokjesrapen: le prijs Annie van Klink; 2e Annie v. d. Meer; 3e Lenie Spruit; 4e Mientje Droog. Meisjes 2e klas Vlaggetje steken: le prijs Willy de Jong; 2e Rietje Schouten; 3e Fientje van Ruiten; 4e Ine Kennis. Meisjes 3e klas Touwtje springen: le prijs Ria Ludlage; 2e Corrie Loos; 3e Mientje v. Berkel; 4e Willy v. d. Meer, Meisjes 4e klas Balletje dragen: le prijs Anneke Koek; 2e Corrie Ver haar; 3e Willy van Diem'en; 4e An nie v. Zanten. Meisjes 5e klas Hardhoepelen: le prijs Truus v. d. Meer; 2e Jopie v. d. Zwet; 3e Adria Dobbe; 4e Rietje Huigsloot. Meisjes 6e klas Naar de Trein: le prijs Ria de Jong; 2e Ria Penders; 3e Rina v. Ruiten; 4e Sjaan v. Klink; 5e Ida Wesselman. Meisjes 7e en 8e klas Was ophan- geh le prijs Rie Olijerhoek; 2e Wil lie Spierenburg; 3e Ina van Egmond; 4e Annie de Jong. Wielerwedstrijden voor personen van 1630 jaar: le pry's Joop Busch- man; 2e Jan van Ruiten; 3e Jos Paauw; 4e Cees van Amsterdam. Idem voor 30 jaar en ouder: le prijs Tin us Turk; 2e Jac. van Ruiten Ballontrappen voor dames: le prijs mej. Coba v. d. Meer Ld: 2e mej. Annie v. d. Poel; 3e prijs mej. Annie v. d. Meer; 4e Rie Buschman. Kussenslaan voor Heren: le prijs: Joh. v. d. Zwet Jz; 2e Jan v. d. Meer 3e Kees van Amsterdam; 4e Hans Rietbroek. Zaklopen voor paren: le prijs Juuö van Bentum en Bert Busdh- man; 2e mej. Eugelien Zaal en An- toon Akerboom; 3e mej. Coba v. d. Meer en Ger Huigsloot: 4e nwj. Rina van Zaal en Koog v. d. Meer Jacz. 25 jaar onderwijzer te Nieuwkoop De heer J G. Vroonhof herdenkt morgen de dag, waarop hij 25 jaar geleden werd benoemd tot onder wijzer aan de R.K. Jongensschool te Nieuwkoop. De officiële feestviering zal Maandag 3 September plaats vinden. Aanbestedingen. Donderdag werd ten gemeentehuize aanbesteed de uitbreiding en verbouwing van de R. K. Meisjesschool alhier. De vijf laagste inschrijvers waren: Firma D. C van Kints en Akerboom Langeraar 32.980; H. van Wenger- den en Visser, Nieuwveen 33.738; Aartman, Leimuiden 33.800; Firma Zandvliet en Zn., Wassenaar 33 824; Firma A. Kwakkenbos en Zn., Nieuw koop 33.950. De hoogste was F. B. Beekman, Ze venhoven 45.815. Voor de uitbreiding van de Chr. School waren de laagste inschrijveis: Firma Aartman en Charlet, Leimui den f 39.377 en Firma Bontebal te Reeuwijk 39.777. De hoogste J. van Vliet, Aarlan derveen 54.753. De gunningen werden nog aange houden. nnle v. Zanten.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6