Natte ochtend, droge middag op feest te Roelofarendsveen BOEKHOUDEN Brugwachtershuisje bij Pauwbrug door vrachtwagen meegesleurd DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 In tegenstelling met andere jaren, toen de feesten twee volle dagen en een openingsavond in beslag namen, was de openingsavond nu niet in het programma opgenomen. Hierdoor was de feestvreugde bij de opening des morgens nog niet direct op volle toeren, waarbij natuurlijk ook de regen een duit in het zakje deed. Het deed wat sobertjes aan, voor al doordat ook de optocht van de schoolkinderen letterlijk en figuur lijk in het water kwam te vallen. Deze moesten toevlucht zoeken in het veilinggebouw waar „Liefde voor Harmonie" toch vreugdevolle tonen wist te brengen, terwijl ook de tractaties in de kinderharten vreugde en blijdschap bracht. Voor de gezamenlijke uitvoering van de gemengde zangvereniging „Vox Laeta" en de muziekver. „Lief de voor Harmonie" in de Pancra- tiuszaal waren weersomstandigheden gunstig. Een volle zaal heeft hier geluisterd naar een prachtig muzi kaal programma gebracht door „Vox Laeta" o.l.v. haar eminente direc teur Vranken, een dubbel mannen- kwartet, de aspiranten van „Vox Laeta" waarbij „Liefde voor Harmo nie" o.l.v. de heer M. Nieuwint voor de muzikale omlijsting zorg droeg. Tevens oogstdankfeest Deze eerste feestdag viel samen met het Oogstdankfeest. Om zeven uur droeg pastoor Onel een H. Mis op, waarbij het koor de mis Vox populi van Kuypers zong. Des avonds werd het Oogstdank feest besloten met een cabaretpro gramma in de Pancratiuszaal. Frans Eikhof met zijn Haarlems Klein Ca baret slaagde er volkomen in de ge heel gevulde zaal een onvergetelijke avond te bezorgen, welke met een gezellig samenzijn werd besloten. Het hoogtepunt van deze eerste Oranjefeestdag stond natuurlijk in het teken van de kinderspelen. Ge lukkig waren de weergoden in de middag wat gunstiger gestemd, het zonnetje brak door en het werd zelfs een ideale zomermiddag. De leerlingen van de meisjesschool had den om twee uur in de Pancratius zaal een mooie filmvoorstelling, ter wijl voor de jongens op het feestter rein de diverse spelen een aanvang namen. Natuurlijk was de deelname groot. Natuurlijk verkreeg ook de muzikale wandeling onder leiding van het muziekgezelschap „Door Gunst Verkregen" uit Nieuwe-We- tering des avonds te half acht weer veel waardering en belangstelling. Uitslagen kinderspelen Tenslotte geven wij de uitslagen der diverse spelen: Jongens 1ste klas hardhoepelen: le pr. Wim van Wieringcn; 2e pr. Martien v. d. Meer; 3e pr. Wim Aker boom; 4e pr. Huib van Es. Jongens 2e klas blokjesrapen: le pr. Jan v. d. Veer; 2e pr. Hans van Klink; 3e pr. C. Lek; 4e pr. Theo Bakker. Jongens 3e klas busjesdragen: le pr. Jos v. d. Hoorn; 2e pr. Piet v. d. Wereld; 3e pr. Ben v. Egmond; 4e pr. Nic. Spierenburg; 5e pr. Gerrie v. d. Meer. Jongens 4e klas zaklopen: le pr. Herman Schouten; 2e pr. Adri v. d. Meer; 3e pr. W. van Diemen; 4e pr. P. Hoogenboom. Jongens 5e klas balletje dragen: le pr. W. Kerkvliet; 2e pr. L. v. d. Poel; 3e pr. H. l'Amie; 4e pr. Luc, v. d. Meer. Jongens 6e klas palingdragen: le pr. Giel Verdel; 2e pr. Tonnie Wes- selman; 3e pr. Jan Droog; 4e pr. Piet v- d. Meer Jongens 7e klas behendigheids wedstrijd: le pr. Joop v. d. Zwet; 2e pr. Jan Olijerhoek; 3e pr. Nico Huigsloot; 4e pr. Gerard Termeulen. ZOETERWOUDE DUBBEL KRU1SHERENFEEST. Op 25 September zal in het Kruis herenklooster aan de Vrouwenweg een dubbel jubileum gevierd worden, namelijk het gouden professiefeest van pastoor G. J. P. Klaverweijden en het zilveren bestaansfeest van het klooster. De films van de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „The gay lady", 18 jaar. Lido: „Het leven van Emile Zola", volwassenen. Luxor: „Louise-Lotte", 14 jaar. Trianon: Afgekeurd. Rex: „Nachtdienst in Parijs", 14 jaar. Snelle opl. Associatie MIDDENST. EXAM. '52 M.B.A. alle vakken door specialisten Kon. Erk.PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 - TEL. 26558 EET, DRINK EN WEES VROLIJK Spitsvondigheid doorbreekt anti-pret raadsbesluit van Gemeente Valkenburg ALPHEN AAN DEN RIJN Monteur viel in Brussel van loop plank. Onze plaatsgenoot, de monteur H. Bouer, in Brussel werk zaam voor de fa. Boot aan een kust vaarder, was zo ongelukkig van een nog al schuin liggende loopplank te vallen. Hierbij kwam B. zo ongeluk kig terecht, dat hij zijn rechteron- derarm op verschillende plaatsen brak. Het onderzoek in Brussel in gesteld wees uit, dat het beter was, dat B. behandeld werd in Leiden in de Annakliniek, hetgeen gisteren is gebeurd. HAZERSWOUDE Mej. J. van Gent, A. Harkes, G. van Tol, A. Fokker, T. van der Lip, en S. van Staveren slaagden te Den Haag voor het examen Lingerie- naaien, terwijl mej. L Gelderblom, slaagde voor het examen Costumière, Al deze dames waren leerlingen van de Prinses Marijkeschool. NIEUWKOOP Verkeersongeval. Een door een echtpaar bereden tandem met hulp- motor kwam in botsing met een auto bus van Maarsse en Kroon. Het on geval speelde zich af op de Nieuw- veenseweg. De bromfietsers kwamen te vallen en liep nog al wat verwon dingen op, aangezien de weg ter plaatse pas is geteerd, en nog met fijn grint is bedekt. Aanrijding. Op dezelfde weg vond een tweede ongeval plaats aan de Hoogte. De heer P. de B. bestuur de de motorbakfiets van de melkslij- ter T... kwam van de Achterweg en wilde de Hoogte op rijden. Op dat moment naderde een autobus van Maarse en Kroon uit de richting Amsterdam. De chauffeur remde uit alle macht, doch kon niet verhinde ren dat de motorcarrier werd gegre pen, over de weg werd geslingerd en in de sloot naast de weg terecht kwam. De B. werd op de weg ge smakt, evenals zijn vijfjarig zoontje, die in de bak een plaatsje had. De B. liep verwondingen en kneuzingen op en het zoontje kwam met de schrik vrij. De bakfiets werd flink beschadigd, een hoeveelheid melk en pap ging verloren, terwijl een aantal flessen aan gruis ging. In Valkenburg bestaat een paar- dcncommissie, die ieder jaar 'n paar denmarkt organiseert. Maar zij wil meer doen dan dat. Zij wil er ook wat aardigheidjes aan verbinden in de vorm van kermisattracties. Nu is het in deze wereld, en vooral in Valkenburg, niet zo erg gemak kelijk om openbare aardigheidjes le organiseren. Sinds 1924 bestaat er een raadsbesluit, waarbij dit kort weg verboden is. De actieve paar- dencommissie verkeerde in de opti mistische overtuiging, dat er sinds 1924 een heleboel veranderd was Weet je wat, dacht ze, we zullen onze gemeenteraad eens verzoeken om dat besluit in te trekken. Op een avond kwamen de heren van de commissie derhalve bijeen, om ge zamenlijk een verzoekschrift op te stellen. Vermoedelijk waren zij in een zeer leutige stemming, want in hun schreven aan de raad betoogden zij o.m „Eet, drink en wees vrolijk, want morgen moet men sterven". Nu is dat een zinsnede, waarmede- je bij de raad van Valkenburg on mogelijk succes kunt hebben. De heer Ouwersloot had principiële be zwaren tegen een dergelijke toon en het eind van het liedje was, dat de vroede vaderen besloten om het be sluit van 1924 te handhaven, hoewel niet met algemene stemmen. Deze week kwam de kwestie van de attracties wederom aan de orde. Op verzoek van drie raadsleden was de raad hiertoe bijeengeroepen door loco-burgemeester Poot. Burgemees ter De Wilde, die inmiddels terug gekeerd was, presideerde de verga dering. Hij maakte gewag van het feit, dat hij de vorige vergadering niet had bijgewoond, maar was zeer verwonderd over het verzoek van de drie raadsleden om een vergade ring te beleggen. Hij vroeg zich af, hoe het mogelijk was, terwijl de raad, die toch samengesteld is uit de meest wijze mannen van de gemeen te, reeds een besluit had genomen Spr. zag hierin een devaluatie van het gezag en wees op de mogelijk heid, dat indien de raad nu an ders zou beslissen dan de vorige maal volgende week misschien drie andere raadsleden een verga dering zouden aanvragen. Het ver zoek had overigens tot de burge meester gericht moeten worden. Na deze woorden van de voorzitter bleef het een poosje stil. Vermoedelijk moest de x-aad nadenken. Eindelijk werd de stilte verbro ken door wethouder Ouwersloot, die bij het samenroepen van deze ver gadering gepasseerd was. De heer Ouwersloot vond voorts, dat de raad zich vexmederd had tot een aantal lieden, die hun eigen mening niet weten. Deze kregelige opmerkingen kwa men voor een groot gedeelte neer op het hoofd van wethouder Poot, die er even de aandacht op vestigde, dat hij zijn colle ge Ouwersloot niet moedwillig had gepasseerd. Toen het zover was, maakte de voorzitter een zeer stimulerend ge- baar. Hy haalde namelijk zijn hor loge te voorschijn en studeerde er veelbetekenend op. Dit had succes. Men had tenslotte nog het een en ander te bespreken. De heer Van Eden, een van de WARMOND „RENDEZ VOUS IN HOLLAND" BIJNA EEN FEIT. Het watersportcentrum „Meer- rust" te Warmond was Woensdag zeer onrustig Daar werden de slot scènes opgenomen van de kleuren film „Rendez-vous in Holland", die in opdracht van de A.N.V.V. wordt gemaakt. Deze speelfilm van Rudi Hor- necker behandelt de mogelijkheden van watertoerisme in Nederland. Gezelschappen uit Amerika, Frank rijk, België, Engeland en uit andex-e landen komen in alle mogelijke vaartuigen bijeen om zich aan een afspraak in het Hollandse merenge bied te houden. De film zal een half uur lang zijn en in zes talen ver schijnen. De slotopnamen gingen natuurlijk met de nodige sensatie gepaard. Twee kleine Frangaises duikelden het water in tot groot vermaak van de talrijke toeschouwers, de graag meefigureerden en van de spelers, onder wie Kitty Knappert, Victor Colani, John de Nocker, de „Mexi caanse" guitarist H. Visscher en vele anderen. „Rendez-vous in Holland" met tekst van Charles Bressers zal waar schijnlijk dit najaar geheel gereed zy'n om de reis rond de wex-eld te beginnen en daarmede watersport enthousiasten naar Nederland te trekken. den, die verzocht hadden deze ver gadering te beleggen, zette in een schrander betoog uiteen, dat de raad van het besluit van 1924 kan afwij ken zonder dit in te trekken. In de vorige vergadering had hij voorge steld om één attractie toe te staan, maar nadat het besluit van 1924 ge handhaafd was, had men zijn voor stel niet meer in behandeling geno men. De zaak bleek heel eenvoudig. Het besluit van x924 verbiedt schietten ten, draaimolens enz., maar spreekt met geen woord over autoscooters. Die waren er toen nog niet. Dus en hier ging de raad een licht op. Verschillende heren bleven des ondanks tegen, zodat uiteindelijk een stemming de beslissing moest brengen. Het paardencomité, dat de publieke tribune tot berstens toe vulde, hield de adem in. Met vier tegen drie stemmen werd besloten, om voor één jaar één at tractie toe te staan. Het parool van de paardencom- missie zal nu vermoedelijk worden: „Allemaal in de autoscooters, want morgen moeten we sterven". HILLEGOM Zilveren onderwijzersjubileum. De heer E. Th. La Feber is op Woensdag 5 Sept. 25 jaar als onder wijzer werkzaam aan de St. Joseph- school. Ook buiten het Kath. onder wijs maakt de jubilaris zich in veel verdienstelijk. Zo is hij een ijverig bestuurslid van de R.K. Schaakclub en uitnemend regiseur bij het toneel wezen. Zwemdiploma's. Op de gemeen telijke zweminrichting werden bij de gehouden zwemexamens 108 diploma's uitgereikt. Voor diploma A meisjes L. Weijers, I. Buckens, A. Rijnbeek, G. Koning, A. Lips, Bakker, M. Buckens. A. Beukers, M. de Wreede, R. Koeckhoven, H. Peet, Th. Been, G. Kardol, C. Koster, N. Seijsenex-, A. Lommerse, T. van El- deren, A. Lemmers, G. vaix Kempen, R. v. d. Lans, A. Vasen, I. Brouck- mann, T. van Kempen, C. Wilhel mus, L. de Vreeze, K. van Heusden. Diploma A jongens: J. van Dam, J. Baars, J. Stijnman, H. Zwaneveld, P. Kant, A. Warmerdam, L. van Zan ten, F. Steenvoorden, K. Herkemij, R. J. Velh van Zantep, T. Jonkheer, A. v. d. Akker, G. v. d. Steen, J. v. d. Kerkhof, F. Jenkes, A. v. Enge len, S. Benjamin, J. Appelhoorn, H. Zijlstra, D. Kaptein. J. J. Wessel, J. Been, P. Heemskera, F. Fransdonk, W. Dingedis, A. Opdam, J. Dekker, B. Bos, W. Flux, H. v. Etten, H. v. d. Winkel, H. Ten Buik. Diploma B meisjes- J. v. d. Steen, N. v. d Linden, A. v. Rooden, J. v. Rooden, R. Maat. C. Kriebel, T. Rus man, R. v. Kesteren, S. Kant, J. Driesen, H. Jonkheer R. Versteege, H. Peet, C. Zwaneveld, C. Middelbos, F. Spaagaren, R. Vink, G. v. Kempen, G. Koop, A. van Dijk, T. Kops, R. v. d. Lans, T. Veldh v. Zanten. Diploma B jongens: A. de Wagt, W. Vink, R. v. Biezen, P. Prenen, W. v. Dam, G. Prenen H. Jxxffermans, P. Versteege, J. Otte, K. Beijersber- gen, P. v. d. Lans, B. Juffermans. R. van Vliet, B. Heemskerk, K. Eist- geest, J. Dekker, H. Keur. Diploma C meisjes: C. Beulink, Th. Mathot, M. v Zijverden, E. M. Rurman, Th. Kroon. Diploma C jongens: geen. Diploma D meisjes: E. v. Zijver den, N. van Gëmert, E. Kroon, H. Kroon. Diploma D jongens: geen. LEIDSCHENDAM HET WILHELMINA-FEEST. Dinsdagavond is het jaarlijks te rugkerend Wilhelminafeest geopend met 'n etalagewedstrijd waaraan de gehele middenstand heeft deelgeno men. Daardoor had de gemeente ondanks dc regenbuien een feestelijke aanblik, welke nog werd verhoogd door „St. Caecilia", die haar muzikale klanken door alle straten liet uitgalmen. Doordat de etalagewedstrijd voor het publiek kansen bood tot het win nen van prijzen, was het des avonds een ongekende drukte en werden alle étalages nauwgezet in ogen schouw genomen. Maar ook de jury, die bestond uit deskundigen van elders ging spie dend rond, om in een gefundeerd ver slag de prijswinnaars bekend te kun nen maken. Bij monde van burgemeester H. Banning werden de prijswinnaars be kend gemaakt- l C. J. den Hollander; 2 A. W. Schuyt; 3 A. C Blonk; 4 D Aanen; 5 G. N. Knij'nenburg. Behalve deze pry zen kregen een eervolle vermelding: J. C P. v. d. Akker; W. G. Blonk; J A. Deurloo: A. Doorduyn; A. Dunselman; A. S. v. d. Geest; C. Groenewegen; Firma Hooyman; van Marwijk; A. J. van Oosten en Techn. Bur Pas. JEUGDIGE FIETSENDIEF. Zondagmorgen heeft een 12-jarige jongeling een van de vele bij ae kerk onbeheerd staande rijwielen weg genomen en is daarmede aan de haal gegaan. Lang heeft hij echter niet van zijn fietstocht kunnen profiteren want reeds in Rotterdam werd hij door de politie aangehouden. NOORDWIJKERHOUT PROGRAMMA ORANJEFEESTEN Zoals reeds bekend is, worden de Oranjefeesten dit jaar een week la ter gehouden Dit in verband met de grote drukte in de bollenbedrijven, die exporteren. De feesten worden nu gehouden op 12 en 13 Septem ber. De opening vindt plaats op Dinsdagavond. Reeds te 6 uur wordt het Lunapark opengesteld. De in gang van het Lunapark is uitslui tend in de Hoogstraat, waar deze straat uitkomt in dc Havendwars straat, dus bij de N. H. School. Om 7.30 uur wox*dt door de beide muziekverenigingen een muzikale rondwandeling gehouden door het dorp. Om 8 uur vindt de keuring plaats van de etalages. Woensdag 12 September vangen de grote volks- en kinderspelen aan. Om half negen beginnen reeds de •kinderspelen in de diverse straten en om 9 uur is er tonknuppelen voor jongens en mannen van 18 jaar en ouder. De plaats van het spel is aan het einde van de Havendwarsstraat nabij het feestterrein. Woensdagmiddag is er weer iets nieuws, n.l. een wielerwedstrijd voor mannen van 30 jaar en ouder. De zelfde route als voor de ronde ge bruikelijk is. Het traject moet 6 x worden afgelegd. Deze wedstrijd vangt aan om 2 uur. Starten op de Dorpsstraat Door de rijwielgroot handel Balako is een Balako rijwiel als extra premie voor deze wedstrijd beschikbaar gesteld. Om 3 uur de clou van de dag „Ron de van Noordwijkerhout", plm. 44 km. Deelnemers moeten minstens 16 jaar zijn, en geen lid zijn of lid geweest zijn van een wielervereni ging. Voor de ronde is evenals vo rige jaren een extra premie in de vorm van een herenrijwiel beschik baar gesteld door de rijwielfabriek „Vesting". Door de Oranjeveren, ging worden voor beide wedstrijden prachtige prijzen beschikbaar ge steld. Donderdag 13 September is grote dag. In de loop van de morgen vindt een wedvlucht van postduiven plaats vanaf Roosendaal. De duiven v/orden plm. 10.45 terugverwacht. In 1949 is voor deze Oranjevlucht een fraaie wisselbeker beschikbaar ge steld. Op het Julianaplein is om 9 uur een zeepkistenrace en om 9.30 in de Emmastraat ringsteken voor dames op versierde rijwielen, voor heren hetzelfde spel in de Havendwars straat. Om half elf is het ditmaal weer „Touwtrekken", echter voor pex-so- neel van bedrijven. Ieder bedrijf kan een of meer groepen van 4 per sonen aan dit spel laten deelnemen Om 2 uur n.m. „Pop-aankleden" voor meisjes van 1317 jaar op het Julianaplein. Om 2 30 ringrijden met versierde tilbury's en om 4.30 voor versierde auto's. Om half vier heeft op het school plein van de school aan de Lange- velderweg een Volleybal-demonstra tie plaats door de Volleybalclub „Noordwijkerhout". 8 uur prijsuit reiking en om 10 uur vuurwerk. Voor alle wedstrijden is er in- schrijvingsgelegenheid op Zaterdag 8 Sept. a.s. van 710 uur des avonds in café „De Zwaan". Het centraal punt van de Oranje vereniging is gedurende de feestda gen in het „Rechthuis". Hardhandige verhuizing De brugwachters M. Silvester en Chrispijn. die gisteren gezellig zaten te keuvelen in het brugwach tershuisje bij de Pauwbrug op de Oude Singel moeten even gedacht hebben, dat er op klaarlichte dag een heksenterreur was losgebarsten. De W.C.-deur in hun huisje vloog open en dc porceleinen pot, die reeds jarenlang met eindeloos ge duld op hetzelfde plaatsje stond te wachten om de noden der mensheid te verlichten, schoof het vertrek binnen. Maar hekserij was het toch niet. Er gebeurde nog meer in dat rustige brugwachtershuisje. Krakende zak te een wand in elkaax-, een gaskachel brak af en alles wat niet zo erg vast stond, rolde in alle richtingen. Bui ten knarsten de remmen van een auto. Wat was er gebeurd? Op de Oude Singel ter hoogte van de aannemer Korswagen stond een kolenwagen geparkeerd. Aan de an dere zijde van de rijweg bevond zich het brugwachtershuisje, zodat de verkeersdoorgang op dat ogen- bliK vrij nauw was Te nauw voor de vrachtwagen van de expediteur Berk uit Zoeterwoude. Maar do chauffeur wist dat toen nog niet. Hij meende zijn wagen er precies tus sendoor te kunnen balanceren. Helaas ging het precies niet. De vrachtauto greep het houten brug wachtershuis in de flank trok het van zijn stenen voetstuk af en zette het twee meter verder eeer. Brugwachter Silvester verklaarde laiex, dat hij een ogenblik aan een aardverschuiving dacht Het leek ot alles in beweging kwam, maar in werkelijkheid was het zó, dat alles wat vast op de stenen ondergrond stond op zijn plaats bleef, terwyl het huisje een paar meter ver schoof. Dat er geen persoonlijke ongeluk Pen gebeurd zijn, is moeilijk te be grijpen a,s men de ravage in hei brugwachtershuisje gadeslaat. Dt he,e inventaris ligt schots en scheef door elkaar. De fietó van een dor brugwachters kwam in de knel h.-t zal nog wel even duren, eer deze uit de brokken is losgewerkt. Buiten de chauffeur en de beide brugwach ters waren er nog meer mensen, die de schrik om het hari sloeg. huisje is namelijk halt op een aard appelenschuit terecbi gekomen, waardoor het vermoedelijk voor een bad werd gespaard Een en an- de» schijnt met een nogal tUnke klap te hebben plaats gevonden. De be woonster van de schuit, die juist met haar zoon aan het middagmaal was, meende met een optimisme dat voo: deze tijd kenmerkend is: „Ze smij ten met bommen". Gelukkig was het iets minder, want cr werd maar met een huisje gesmeten. De schuit liep geen schade op. Wat lezers schrijven HET GEVAARLIJKE KRUISPUNT TE ALPHEN A. D. RIJN. Langeraar 28 Aug. '51. In uw bericht betreffende „Ge vaarlijk Kruispunt te Alphen a. d. Rijn" in uw blad van Dinsdag 23-8- 1951 schrijft u o.a. „Hoewel het zicht naar alle zijden, volgens deskundigen voldoende is, verklaarden de bestuurders elkaar niet te hebben zien aankomen. Op merkelijk is het, dat dezelfde ver klaring ook werd afgelegd bij het vorig ongeval, dat enkele weken ge leden aldaar plaats vond enz." Nog opmerkelijker is het. dat ein de Juni ook een fietsrijder (een kal me man) daar ter plaatse over een auto werd geslingerd; wonder bo ven wonder goed afgelopen, maar fiets verbrijzeld. Beiden hadden ook elkaar niet gezien. De climax: Bij het ongeval mij persoonlijk overkomen, op 15 April, ook met Pontiac, hebben de chauf feur en ik zelf, die naast de chauf feur gezeten was, verklaart de klei ne wagen niet gezien te hebbeix Ook de chauffeur van de andere wagen heeft verklaard onze wagen niet ge- zlei. te hebben, dan toen net re^ds te laat was. Alle politioneele deskundigen ten spijt moeten we wel aannemen, dat het 'n zeer onoverzichtelijk kruis punt is. De bomenrij vormen op 'n bepaald moment een schutting, die alle uitzicht belemmert. Opmerkelijk is ook, dat het alle wagens betrof, welke van Woubrug- ge naar richting Ter Aar reden. De weg kruispunt richting A'dam wijkt daar iets af, staat niet lood recht op de weg, die gekruist wordt. De bomen moeten daar minstens nog over een lengte van 200 m. ver wijderd worden en op het voorrangs bord op weg Woubrugge kruispunt moet staan „stop". Ons Kamerlid de heer v. d. Weij- den zal ook ter bevoegde plaatse stappen doen. J. H, Post Uiterweer, arts. Centrale Raad Middenstand Op Woensdag 7 November a.s. zal hier ter stede in de Stadsgehoorzaal de Najaars Centrale Raadsvergade ring van de Dioc. Middenstandsbond in het Bisdom Haarlem worden ge houden. Nadat einde Mei j.l. het jaarcon gres van de Kath. Bond „Paghala" (handelaren in glas. porcelein, huish. artikelen) eveneens in Leiden was, mogen we bovengenoemde vergade ring, die altijd enige honderden be zoekers trekt, wederom toejuichen als een geslaagd pogen om onze stad roteer en meer in de belangstelling van het vreemdelingen bezoek te plaatsen. Laatste Berichten Morgen zullen in Wijdewormer de driedaagse feesten worden geopend ter viering van het 325-jarig bestaan van het waterschap „De Wijde Wor- mer". Voor deze gelegenheid zal een kermis gehouden worden terwijl ook op het feestterrein, behalve de tenten voor de kermis een grote feest tent van 13 bij 35 meter opgesteld was. „Was" want vanmorgen brak boven Wijdewormer een noodweer los met hevig onweer, slagregens en he vige windstoten, die de feesttent, een vijfmaster, geheel opnam en onder ste boven sloeg. In de tent waren vol wassenen en kinderen bezig de laat ste hand aan de installatie te leggen. Gelukig konden dezen ongedeerd on. der de tent uitkruipen Kermistenten werden in sloten geblazen en een tent die vastgemaakt stond aan een ijzeren en stenen hekwerk werd met hekwerk en al de lucht in geslingerd. Voorts werden vele bomen ontwor teld. Op het kermisterrein heerste even een paniekstemming Men is met man en macht bezig de schade, die aanzienlijk is, te herstellen en hoopt c^e feestelijkheden morgen toch doorgang te kunnen doen vinden. VOORSCHOTEN Aanrijdingen. Gisteren deden zich verschillende aanrijdingen voor, waarvan helaas één van ernstige aard. Omstreeks 5 uur reed mevr. S.-E. op de Veurseweg met haar rijwiel en zou naar de Rouwkooplaan over steken. Niettegenstaande zij reeds enkele auto's had laten passeren stak zij ten slotte de weg over en werd toen aangereden door een auto be stuurd door T. V, uit Leiden. Mevr. S.-E. kwam er zelf goed af maar haar rijwiel werd vernield. Omstreeks 7 uur gisteravond re den een paar kinderen op een rijwiel waarvan waax-schijnlijk het stuur niet goed vast stond. Plotseling raak te de jongen de macht over zijn rij wiel kwijt en schoot de weg op juist toen een paar auto's elkaar zouden passeren. Ook dit ongeval liep won der boven wonder goed af. De kin deren bekwamen geen letsel maar ook hier was het rijwiel niet meer bruikbaar. Een zeer ernstige aanrijding vond omstreeks 9 uur gisteravond plaats op de Leidseweg ter hoogte van voorheen de VOMI De motorrijder H. K., alhier, reed tegen een onver lichte vrachtauto, die aldaar gepar keerd stond. Dr. C. Kuypers verleen de de eerste hulp en constateerde zeer ernstige inwendige verwondin gen in de buikorganen. Het slacht offer is per ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Beschonken achter het stuur, De rijkspolitie heeft aangehouden de autobestuurders H. J. ten B uit Til burg en J. ten B. alhier, die onder invloed van sterke drank achter het stuur van een auto zaten en daar door een aanrijding hadden veroor zaakt aan de spoorwegovergang na bij De Vink. Men heeft op deze per sonen de bloedproef toegepast en proces verbaal opgemaakt. De auto is later weer vrij gegeven. WASSENAAR Geen verbindingsweg Backersha- genlaan-Prinsenweg? B. en W. hebben de raad laten weten, dat Ged. St, de uitgave van 81.500.voor het aanleggen van een vex*bindings- weg tussen Backershagenlaan en Prinsenweg niet kunnen goedkeuren, zolang daarvoor geen vaste lening wordt gesloten. Ged. St. achten n.l. de vlottende schuld van de gemeente Wassenaar reeds zo groot, dat geen kapitaalsuitgaven meer kunnen worden goedgekeurd, waardoor het totaal dier schuld nog zou stijgen. B. en W. voegen daar aan toe, dat pogingen in het werk worden ge steld om de benodigde geldlening te krijgen, al kan nog geenszins wor den voorspeld, of die pogingen zullen lukken, gezien de huidige omstan digheden. (Reeds geplaatst in een gedeelte van onze yorigc oplage). LAKENBERG EN STEENBERGEN WILLEN WEER AMATEUR WORDEN Twee Nedex-landse voetballers, die destijds naar het buitenland ver trokken om zich aldaar als beroeps- voetballer te vestigen, hebben een verzoek gericht tot de K.N.V.B. om weer als amateur te kunnen spelen. Het zijn de oud Blauw Witspeler Lakenberg, die voor de Italiaanse club Pro Patria uitkwam en de vroe gere Feyenoord-voorwaarts Steen bergen, die in Frankrijk een con tract had. Indien de K.N.V.B. beide spelers weer als amateur wil gaan beschou wen, zullen zij toch reglementair een jaar moeten wachten voor zij de amateur-status weer terug hebben en weer in K.N.V.B.-verband mogen spelen. MARKTBERICHTEN GOUDA, 30 Aug. Kaas. Aanvoer 262 partijen, le kwaliteit 2.27—2.35, 2e kwaliteit 2.20—2.26 extra kwali teit tot 2,54 per kg Handel matig. TER AAR, 29 Aug. Groente. kassnijbonen 7.30—7.70 snijbonen 3.00—6.10, idem B 2 00—2.80, idem stek 1.001.11, stamprir.cessen .430 —6.10, stokprincessen 5.406.90, idem B 2.804.50, spekbonen f 3.00 —4.40, idem B 2.50—2.70. witte pronkers 2.50—3.50, idem B f 1.70 alles per 10 kg.; andijvie 53 cent, kroi.cn 51G cent, postelein 613 ct. aardappelen 610 cent spinazie 25 cent. groene Kool 8—13 cent, waspeen 2231 cent, -dem B 1116 cent, idem stek 2—9 cent, rode kool 711 cent, uien 517 cent, rabarber 45 cent, witte kool 6 cent, knollen 1 cent, snij- biet 4 cent, tomaten A 4151 cent, idem B 3652 cent, idem C 2445 cent. idem CC 1325 cent. idem bon ken 2839 cent, idem ongesorteerd 14 48 cent, alles per kg.; bloemkool I 3546 cent idem II 1628 cent, idem III 815 cent, komkommers 512 cent, sla I 512 cent, idem II 25 cent alles per stuk; bospeen 23 cent, idem B 1819 cent, selderij 12 ct., boskroten 3 cent, peterselie 2 cent al les per bos, stoofsla 5090 cent per kist. Augurken: fijn I 1.35. idem II 1.15, fijnbasterd 65 cent basterd 62 cent. Grof A 57 cent, grof 48 cent, CD 36 cent, E 20 cente CD met stippel 22 cent E met stippel 7—8 cent. alles per kg.; meloenen 27—39 cent per stuk, Perzikrode zomerappel 32 cent per kg. Asters 7 cent pei bos ROELOFARENDSVEEN, 29 Aug. Groente. Aardbeien 4767 cent, bramen 1320 cent per doosje me loenen 2755, tomaten A 2039, idem B 2442.00, idem C 20—32, idem CC f 1627, idem bonken 18 32. kropsla I 4.609.10, idem II 2.005.20, andijvie 510, aaraap- pelen 10 pei 100 kg.; snijbonen 2 5.60, idem kassnij bonen f 5.206.70, idem stek 1 001 90, dubbele stam- bonen f 2.905.40, princessebonen 4.806.40, pronkbonen f 1.202.40 per 10 kg.; Augurken D 12.40 idem E 5.70, idem CD 9per 25 kg. Bloemen Gladiolen 526 ct. Montbretia 68 cent, Dahlia's 321 cent, Asters 316 cent Scabiosa 12 13 cent, Wendy 1013 cent, Precose 2025 cent, Asp. Plumorium 516 cent per bos, Rayonanten: wit 615 cent, lila 514 een en geel 615 cent Corona 311 cent, Sweetheart 27 cent Blanche 58 cent, Samaria 47 cent, Millersdyl 49 cent, Ronald 8 10 cent, Anjers 34 cent per stuk.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2