De roofoverval te Rotterdam Sanering van de tuinbouw werd uitvoerig besproken De moord op koning Abdoellah Vlotte afwerking van agenda WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1951 UR LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 1 Twee daders melden zich Vanochtend hebben twee van de drie mannen, die betrokken waren bij de moord op de Rotterdamse caféhouder Becude, zich bij het poli tiebureau Sandelingplein te Rotter dam gemeld. Het waren de 32-jarige opkoper L. T. en zijn collega de 31-jarige Z. J„ beiden uit Rotterdam. T. vertelde, dat hij het schot had gelost. Voordat zij naar het cafc waren gegaan om hun plan tot uitvoering te brengen, hadden zij zich eerst moed inge dronken. Het was niet hun bedoe ling geweest, zo verklaarde hij te genover de politie, om de kastelein Uitbreker gepakt Terwijl hij metz'n vrouw jn 'n hotel thee dronk De in het begin van deze maand uit het Huis van Bewaring te Am sterdam uitgebroken Utrechtse ac countant M. van O. is gisteren in Den Haag gepakt. Hij zat daar in hotel Terminus met zijn vrouw aan een kopje thee. In de namiddag van 8 Augustus te 16.20 uur ontvluchtten uit het Amsterdamse Huis van Be waring twee gevangenen, die met behulp van een derde gedetineerde over de hoge gevangenismuur waren geklommen. De derde gevangene werd, tegen de tevoren gemaakte af spraak in, aan de binnenzijde van de muur achtergelaten. Onderwijl snel den de twee anderen de vrijheid te gemoet. Dit waren de koopman V. en genoemde accountant, beiden uit Utrecht afkomsig. V. is in de avond van 20 Augustus door de Amster damse recherche ingerekend, toen hij in de Staalstraat liep te wandelen. Enkele dagen daarvoor ontving de directeur van het Huis van Bewaring de gevangeniskleren van de beide ontvluchten netjes per post terugge stuurd. De accountant heeft met zijn tactiek om de politie te doen geloven, dat hij reeds lang in het buitenland (Frankrijk) vertoefde, gefaald. De politie deed alsof, maar wist wel beter, omdat zij zekerheid had, dat zijn vrouw regelmatig met hem in contact stond. Dit is hem tenslotte noodlottig geworden. De Utrechtse rechercheur, die de echtgenote scha duwde, volgde haar, toen zij gister middag per trein naar Den Haag ging en daar van het Staatsspoor naar te doden. Maar toen de zaak in het café fout begon te lopen was T. zijn zenuwen niet meer meester en hij loste het fatale schot. Dinsdagmor gen hoorden zij wat het resultaat van dc schietpartij was geweest en omdat zij overtuigd waren, dat zij toch niet aan een arrestatie zouden kunnen ontkomen, hebben zij zich maar gemeld. De politie zoekt nu nog naar de derde man. het Hollandse Spoor tramde. Zij ging het tegenover het Hollandse spoor gelegen hotel Terminus binnen, even later gevolgd door de Utrechtse re chercheur. Deze arresteerde daar van O., die achter een kopje thee geze ten zijn echtgenote had opgewacht. Het bleek, dat de voortvluchtige onder valse naam in een pension aan de Rijswijkse weg verbleef, waar hij zich had uitgegeven voor ambte naar aan een van de departementen. Intussen was hij druk doende om in Den Haag, natuurlijk ook onder valse naam, een werkkring te vin den. Van O. was indertijd tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens valsheid in geschrifte en het verkopen van goederen uit een fail liete boedel. Hij was van dit vonnis in hoger beroep gegaan, maar was te ongedul dig om in het Huis van Bewaring de verdere behandeling van zijn zaak af te wachten. Toert gistermiddag de 70-jarige landbouwer B. Wrekenhorst uit Hoenderloo met paard en wagen op de Hoenderlose weg reed schrok het paard door het passeren van een auto. Het dier maakte een sprong, waar door W. van de bok en onder de met zakken meel geladen wagen terecht kwam. Met inwendige kneuzingen werd hij naar het St. Liduina-zieken- huis te Apeldoorn vervoerd, waar hij in de loop van de nacht is overleden. H. C. de Boer geridderd Op het feest van St. Augustinus en bij de herdenking van zijn negende huwelijkslustrum heeft de heer H. C. de Boer te Noordwijk van deken Brinkman de mededeling ontvangen, dat het Z.H. de Paus behaagd heeft hem te benoemen tot ridder in de Orde van St. Gregorius de Grote. In een toespraak wees de deken op de grote verdiensten van de onder scheidene, die het „otium cum digni- tate" wel met dignitas, maar nog altijd zonder otium geniet. De heer De Boer is oud- en ere voorzitter van de St. Augustinusver.. president van de Internationale Unie van Katholieke Onderwijzers en re dactie-secretaris van Het Katholiek Schoolblad. Namens het Hoofdbestuur van de St Augustinusver. sprak de heer J. H. M. Derksen de heer De Boer toe en gaf tevens een beeld van de ar beid. die door deze werd verricht. Kring „De Venen" van LT.B. Op dc in café Hogendijk te Langc- raar gehouden vergadering mocht de voorz. de heer Verdel, behalve de af gevaardigden van alle afdelingen aangesloten bij de Kring, ook be groeten kapelaan A. Buis, geest adv., de ere-voorz., C. Huigsloot, de rijks- tuinbouwconsulent ir v. d. Helm met diens assistent, voorts de heer Jor- daan van het hoofdbestuur van de L.T.B. en dc hoofden van de Tuin bouwscholen te Langeraar en te Roelofarcndsveen. I Spr. drong aan op het volgen van een Emigrantencursus, Bij voldoen-1 de deelname kan deze in de Veen- j streek zelf worden gegeven; gega-1 digden kunnen zich tot 15 Sept. bij j hun afd. secretaris opgeven. Jammer genoeg is het leerplan van de tuin- Pater vrijgesproken Zes personen zijn gisteren te Am man ter dood veroordeeld wegens medeplichtigheid aan de moord op koning Abdoellah van Jdrdanië. Twee van deze zes veroordeelden zijn voortvluchtig in Egypte De vier overige beklaagden zijn vrijgespro ken. Van de veroordeelden heeft al leen dr Moesa Abdoellah Hoesseini, bloedverwant van de ex-moefti van Jeruzalem, volledig schuld bekend. Een van de vrij gesprokenen is dc pater Franciscaan Ibrahim Ajjad, die vroeger lid is geweest van de Arabische commissie voor nationale defensie. „Ik ben onschuldig aan el ke medeplichtigheid", verklaarde pater Ajjad tijdens de rechtszitting. „God is mijn getuige, dat ik absoluut niets wist van deze samenzwering en dat ik er ook niets mee te maken heb gehad". In het bijzonder ontken de hij de beschuldiging van de open bare aanklager, dat hij eens zou heb ben gezegd: „Als ik geen Christen was en niet bang om wrijving tussen de Mohammedanen en de Christenen Ten gevolge van een spoorweg ongeluk, dat gistermiddag is gebeurd op 't traject Hamburg-Bremen moest de Scandinavië-expres gisteren in beide richtingen omgeleid worden, hetgeen ernstige vertraging met zich bracht. De expres, die gisteravond om 20.10 uur in Oldenzaal had moeten zijn, kwam daardoor een uur en veertig minuten te laat aan. De nachtboot Hoek van HollandHarwich heeft niet gewacht op de Scandinavië- expres, waardoor vele reizigers voor Engeland de boot misten. Bf>N LOSLIPPIGE ENGELSMAN. Een Britse toerist, zekere M, Lub bock, is veertien dagen in een Spaanse gevangenis geweest „we gens het maken van voor het Spaan se regiem beledigende opmerkingen". Verwacht wordt, dat hij binnen en- hele dagen vrijgelaten zal worden, dear een borgtocht gezonden is. Vol gens de politie was Lubbock kenne lijk onder de invloed van sterke drank, toen hij de opmerkingen maakte. Hij werd de dag na zijn aan komst te Palamos gearresteerd. BOETE -AUTOMA AT. Verkeerso"ertreders kunnen in The Bronx te New York met een dagvaar ding naar een loketje wandelen. Daar vinden ze een klerk, gewapend met kasregister. De man slaat een paar toetsen aan en er rolt een volmaakte kwitantie uit: datum, boetebedrag, overtreding, nummer van de recht- bankrol, de zitting en het codenum mer staan keurig geregistreerd. Dat eode-ntpnmer is zoveel als „de rech- ter-in-wnctie". te veroorzaken, dan zou ik koning Abdoellah met mijn eigen handen hebben gedood." „Nooit in mijn le ven heb ik iets dergelijks gezegd", was het antwoord van pater Ajjad op deze beschuldiging, „en als pries ter kan ik nimmer accoord gaan met moord of mijn medewerking daartoe verlenen' D» pater werd verdacht omdat hij wel eens voor tolk gefungeerd heeft en zo in aanraking is gekomen met autoriteiten, welke thans in deze zaak betrokken zijn. Grote koffiesmokkelarij Het hele dorp deed mee Ongeveer 30 inwoners van het Duitse dorp Muetzenich, een ten Zuiden van Aken liggend grens- plaatsje, bevinden zich in arrest, verdacht zich te hebben opgehouden met smokkelen. Volgens mededelin gen van de Duitse douane-recherche zouden de inwoners van Nuetzenich in ongeveer één jaar tijd meer dan 100.000 kilo koffie de West-Duitse Bondsrepubliek hebben binnen ge smokkeld. Nagenoeg alle families in het dorp zouden hierbij zijn betrok- ken.Bij de gearresteerden moeten zich o.a. ook twee zonen van de bur gemeester van het dorp bevinden, evenals twee douaniers, die van me deplichtigheid worden verdacht. Zij zouden aan de bende het dienstroos ter van de Duitse douane in de om geving van Muetzenich hebben ver strekt. De zaak begon te rollen, toen in Maart van dit jaar in Keulen een taxi werd aangehouden waarin meer dan 300 pond koffie werd vervoerd. De taxi was afkomstig uit Monschau, een Duitse grensplaats. Na uitgebrei de nasporingen kwam vast te staan, dat de smokkelwaar in Muetzenich over de grens was gebracht. De dou ane recherche beschikt over bewij zen, dat meer dan 80.000 kilo koffie door de bende is gesmokkeld. Men neemt echter aan, dat de werkelijke 'hoeveelheid veel groter is geweest. De koffie werd in België opgekocht tegen ongeveer 4 DM per pond. In Duitsland gaat zij weer van de hand voor 7.50 DM tot 8 DM per pond. Restaurateurs, hotels en particulie ren in goede doen moeten tot de af nemers van de koffie hebben be hoord. De klanten van de bende be vonden zich in de grote steden van West-Duitsland en de koffie werd gewoonlijk per taxi vervoerd. De chauffeurs ontvingen voor ritten naar Keulen bijvoorbeeld 200 DM per rit. Ook de gearresteerde doua niers ontvingen grote bedragen voor de tips, die zij gaven. De schade, die aan de Westduitse Bondsrepubliek werd berokkend, wordt op ongeveer 1 millioen DM geschat bouwscholen reeds zo bezet dat er geen Engels meer bij kan. De bedevaart naar Heiloo, tevens oogstdankdag wordt gehouden op 19 en 20 Sept. De versiering van de be devaartskerk zal bestaan uit alle producten van land- en tuinbouw, zodat iedereen in de gelegenheid is hiervoor iets af te staan. De moeilijkheden gerezen bij de beoogde reorganisatie van het Hoofd bestuur, waarin o.a. de kringvoor zitters en de vakgroepvoorzitters zouden worden opgenomen, zijn' nog te groot, en zullen nog eens onder ogen worden gezien. Geadviseerd wordt om de formulieren voor de kinderbijslag aan de kleine zelfstan digen per afdeling aan te vragen aan de Raad van Arbeid. Toelating tot tuinbouwscholen. Het feit, dat aan sommige tuin- bouwscholen is toegestaan leerlingen I aan te nemen die slechts 6 jaar lager onderwijs hebben genoten, is voor sommige leden aanleiding om te trachten deze faciliteit ook voor de tuinbouwscholen in de Veenstr'eek te verkrijgen. Het is slechts een proefneming, aldus de heer v. d. Zon, welke naar zijn verwachting zeker slagen zal, zodat het volgend jaar meer scholen dit zullen mogen doen. Het gevolg hiervan is, dat de scho len uitgebreid moeten worden. Het besluit om tot oprichting over te gaan van een katholieke Bloemisten vakbond, brengt voor iedere belang hebbende de morele verplichting me de zich daarbij aan te sluiten. De L.T.B. heeft reeds verschillende voorstellen aan de K.N.T.B gedaan welke door de heer Jordaan worden toegelicht. Vervolgens komt de concept-Nota in behandeling over een werkelijke sanering van de tuinbouw. Deze nota is eigenlijk de weerslag van een be spreking tussen het kringbestuur en het hoofdbestuur en bevat naar de mening van ir v. d. Helm twee voor- stellen. Zij vraagt volkomen vrijheid I binnen een bepaald areaal waarvoor spr. erg veel voelt. Zij vraagt ook I onbeperkte toetreding tot de tuin bouw van jonge tuinders, mits deze voldoen aan de eisen van theoreti sche en practische vakbekwaamheid. Tegen dit laatste ziet spr. grote be zwaren. Hij vreest n.l. dat vele jon geren een bedrijf zullen beginnen zonder voldoende kapitaal, met alle moeilijkheden en schadelijke gevol gen daarvan, vooral later als de jon ge tuinder een groot gezin heeft. Ge zien de beperkte afzetmogelijkheden vreest spr, overproductie. De heer Kerkvliet verwacht dat de toetreding niet zo groot zal zijn. Slechts die jongelui zullen tuinder willen wor den die door hun opvoeding niet al leen een grote dosis enthousiasme en ervaring hebben meegekregen, maar ook inzicht in de vooral economische moeilijkheden en de nodige sterkte om hiertegen opgewassen te zijn. Andere meningen. In de praktijk is het zo, aldus ir v. d. Helm, dat de jonge tuinders- zoons na de lagere school automa tisch het tuindersvak leren bij hun vader. Van onbeperkte vrijgave ziét spr. de eerste jaren schadelijke ge volgen. De heer Sasen ziet van onbeperkte vrijgeven van de teelt een grote uit breiding van de bloemisterij komen, waardoor, willen deze jonge tuin ders een boterham verdienen, de thans bestaande kwekers de dupe zullen worden. Hij zou aan opheffing van de beperking een prijsregeling willen verbinden. De heer A. Hoo- gervorst weet uit ervaring dat dan alleen de sterksten zich zullen weten te handhaven. De heer Jac de Haan gelooft juist dat de groentekweker de dupe zal worden van algehele teeltvrijheid wanneer de bloemen niet gaan; hij is dus hiertegen zelfs binnen 't areaal. Ook meent hij dat vele jongeren in de tuinbouw blijven omdat de ouders een scholing in een ander be- GEMEENTERAAD KOUDEKERK Gisteravond kwam de raad van Koudekerk a. d. Rijn in openbare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester C. Verheul. Als eerste punt komt aan de orde de circulaire van Ged. Staten, waar in wordt voorgesteld de bezoldiging van de wethouders per 1 Januari 1951 te verhogen met 10 pet. en per 16 Maart 1951 met 5 pet. Deze ver hoging mag echter niet meer bedra gen dan 200. De raad besluit aan Ged. Staten te berichten, dat zij hiermede accoord gaat. Op voorstel van de gemeente Lei den wordt besloten in te trekken de regeling tot toelating van leerlingen uit deze gemeente tot openbare lagere en ULO-scholen te Leiden. Deze regeling is destijds in 1938 ge sloten, doch door de wijziging van de Lager Onderwijswet overbodig geworden. Aldus besloten. De Ver. tot bevordering van de agrarische belangen in de Rijn streek verzoekt de gemeente deel te nemen in een garantiefonds, dat ge sticht wordt voor de jaarlijkse ten- toonstellng te Leiden. B. en W. ach ten het niet nodig, daar er reeds jaarlijks een bijdrage verleend wordt ad 25.Besloten wordt niet in het garantiefonds deel te nemen. Verlenging kasgeld lening. Per 1 Juni j.l. werd er een kas geldlening voor de tijd van 3 maan den gesloten, teneinde de woning bouw te kunnen financieren. Daar er thans nog geen vaste geldlening beschikbaar is, wordt besloten deze kasgeldlening met 3 maanden te ver lengen. Het in de vorige vergadering ge nomen besluit tot vaststeling van controleregelen op de comptabele ambtenaren in deze gemeente wordt ingetrokken en na het aanbrengen van enige administratieve wijzigingen opnieuw vastgesteld. Zo wordt eveneens gehandeld met de raadsbesluiten tot het verstrek ken van voorschotten aan de wo ningbouwvereniging „Goed Wonen". Op verzoek van Ged. Si. wordt hier in opgenomen de bepaling, dat de woningbouwvereniging een reserve gaat vormen, waarin wordt bijge dragen door de gemeente. Aldus ge wijzigd worden zij opnieuw vastge steld. De uitgaven voor het openbaar lager onderwijs over 1950 worden voorlopig vastgesteld op 2130.76. In 1950 bezochten gemiddeld 661/3 leerlingen deze school, zodat het be drag per leerling wordt vastgesteld op 32.12. Dit bedrag is 5.54 meer dan oorspronkelijk was geraamd. Vèrvolgens komt aan de orde de benoeming van 5 leden voor de Commissie ingevolge de Woonruim- tewet 1957. Periodiek aftredend per 1 October a.s. zijn de heren Heems kerk,Maat, Smit, Geerlof en A. v. d. Ent. De heer Heemskerk ver klaart wel eens iemand anders in deze Commissie te willen zien, daar het niet zo'n erg leuke betrek king is. De heer Molema vraagt daarop of hij de hele commissie ver anderd wil zien? Dit blijkt niet het geval te zijn. De voorzitter acht het beter, dat de hele commissie intact blijft, daar zij is ingewerkt. Be noemd werden de heren Heemskerk, Maat, Smit, Geerlof en A. v. d. Ent. Dan wordt besloten geen speciale commissie te benoemen voor het nazien van de gemeenterekening 1950. Het is beter de hele raad als zodanig te doen fungeren. roep niet kunnen bekostigen De heer Schrama komt tot de conclusie, dat teeltvrijheid van de tuinder ook vakbekwaamheid vraagt in alle sectoren van de tuinbouw en bloementeelt. De voorz. is van mening, dat men misschien na enige proefnemingen, tenslotte datgene wel blijft telen waarvoor men het meeste interesse heeft. De heer Jordaan constateert, dat de oppositie vooral komt van de bloemenkwekers. Elders was dat ook zo. Hij meent dat aan de jonge tuin ders dezelfde vestigingseisen gesteld zullen moeten worden als aan de middenstand, n.l. theoretische en practische vakbekwaamheid en dan nog een gezonde fi"">nciële basis. De heer Flapper eft juist in de Veenstreek een omschakeling opge merkt naar de bloementeelt, waarvan de tuinderij profiteert. Hij verwacht dat dit na enige jaren wel uitgeba lanceerd zal zijn. De heer Huigsloot vreest dat we teveel vragen. In be ginsel is hij voor vrijheid van teelt, maar dan binnen ieders eigen areaal. Concept-nota aanvaard. De voorz. constateert, dat de ver gadering zich in grote trekken wel met de concept-nota kan verenigen. Het blijft moeilijk om de economi sche vraagstukken steeds juist on der ogen te zien. In dit verband spoort spr. aan en wel met aandrang om een kadercursus te volgen. Na nog enige discussie wordt be sloten aan de concept-nota toe te voegen de suggestie van ir v. d. Helm, n.l. de eerste jaren het totaal areaal niet uit te breiden. Dit zal in een rapport aan het hoofdbestuur worden doorgegeven. Bij de rondvraag komt aan het licht, dat het Waarborgfonds niet be paalde bouwwijzen van kassen voor schrijft, maar slechts ondoordachte en onervaren bouwwijzen voorkomt, en zodoende de tuinder tegen zich zelf beschermt. Wanneer door split sing twee rendabele bedrijven kun nen ontstaan helpt het fonds daar aan ook mee. Wijziging begroting. Het slot van de agenda geeft aan een wijziging van de gemeentebe groting 1950. Dit betreft voorna melijk de post „verbetering van we gen etc.". Geraamd waren de kosten tot verbetering en bestrating van diverse gedeelten. Het werk aan de brug in de Gnephoek kan echter nog niet geschieden, dit zal wachten tot volgend jaar. De overige werken zullen echter worden uitgevoerd. Bovendien zal getracht moeten wor den hiervoor een vaste geldlening te verkrijgen, waar echter op het ogenblik nog geen kijk op is, naar de mening van de voorz. De post voor verpleegkosten van armlastige krankzinnigen moet wor den verhoogd met ƒ22017.20. De post achterstallige uitgaven over vorige dienstjaren met 1153.26, o.a. even eens wegens verpleging van armlas tige krankzinnigen, omzetbelasting en bijdrage in de kosten van het schoolbezoek van kinderen in Lei den. Als toegevoegd punt aan de agen da komt nog het voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening ad 4000, tegen een rente van 4 pet., af te lossen in 20 jaar. Deze zal dienen tot dekking van een ge deelte der kosten, besteed aan de wegen. Overeenkomstig het voor stel wordt besloten deze geldlening aan te gaan. Op de vraag van de heer Geerlof of de werken openbaar zullen worden aanbesteed, antwoordt de voorz. bevestigend. Van de rondvraag wordt gebruik gemaakt door de heer Smit Hij uit een klacht over de nieuw bestraat gedeelten. Naar zijn mening ligt deze bestrating er niet bijzonder netjes, bij. De voorz antwoordt hierop, dat deze zaak reeds met de straatmakers is besproken. De sTaat kruipt en hierdoor ontstaan de kie ren tussen de stenen Zij zullen ech ter worden herbestraat. ALPHEN AAN DEN RIJN WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VRIJ WARM. Matige tot vrij krachtige wind tussen Zuidwest en Zuidoost. Aanvankelijk weinig, morgen weer toenemende bewolking met later op de dag plaatselijk buien met een kans op onweer. Vrij warm. 30 Aug.: zon op 5.46 en onder 19.34; maan op 2.59 en onder 19.02 uur. Omstreeks half acht zal de instal latie geschieden door de hoogeerw. deken van Alphen aan den Rijn, waarna pastoor een plechtig Lof zal celebreren. Natuurlijk zullen alle parochianen van hun huizen de driekleur met pauselijke wimpel doen wapperen. WOUBRUGGE Geboren: Jan zn van J. van der Boon en W. Visser; Hendrikus Har ry Maria zn van H. G. A. Bank en M. C. Bontje: Cornelis zn van J. de Blanken en M. Schijf; Adriaan Arie zn van A. C. van Tienhoven en M. Middelkoop; Geertrui dr van B. van den Dool en H. Colijn; Johanna Aar tje dr van H. van Luiing en I. Kel derman. Ondertrouwd: W. C. van der Ploeg 27 jaar en J. H. M. van der Star 24 jaar. Getrouwd: L. Stapersma en C. Boer. Overleden: A. van Holst 82 jaren wed. van Ch. Peters. ZEVENHOVEN Maandagavond omstreeks 10 uur is de veehandelaar J. Stapper, wonen de aan de Kortsteekterweg komende uit de richting Zwammerdam met zijn motorrijwiel geslipt, ter hoogte van de aardappelstomerij in de na bijheid van zijn woning S werd te gen de grond gesmakt en is in ernsti ge toestand aldaar aangetroffen door de familie In 't Veld, Dr. S. uit Zwammerdam verleende geneeskun dige bijstand. S. die een ernstige schedelbasisfractuur en inwendige verwondingen had opgelopen, was Dinsdagavond nog buiten kennis. Zijn toestand baart zorgen Er was op hêt moment van het ongeluk geen ander verkeer op Je weg, zodat aangenomen moet worden dat gladheid van de weg oorzaak van het sfippen was. Motorrijder geslipt. De heer P. J. S., wonende Rozenstraat, die Dins dagavond omstreeks 8 uur op zijn motorrijwiel uit de richting Zwam merdam huiswaarts keerde, is op de Steekterweg met zijn voertuig geslipt Hoewel de heer S. na het ongeval enige tijd bewusteloos op de weg bleef liggen, kon dr. S. uit Zwammer dam bij hem geen ernstige kwetsuren vaststellen. De heer S. is door de po litie naar zijn woning vervoerd. De motor is licht beschadigd. Het onge val deed zich voor toen de veevoeder handelaar v. M. uit Zwammerdam met zijn wigen links een erf op draaide en de heer S. die achter de vrachtwagen reed, deze door even eens naar links af te slaan, wilde ontwijken. Toen hij de bocht nam slipte zijn metor. BOSKOOP Toelatingsexamen. Voor het toe latingsexamen aan de Rijkstuinbouw school te Boskoop, gehouden op 24 en 25 Augustus 1951 slaagden de vol gende candidaten: Mej. A Kooi Al pen aan den Rijn; G. P H. Dohé te Amstelveen; Athar Tengku. M. G. Clement, J. Diesbergen, H. A. J. Ja- kobs, N. M. Tromp Meester' te Am sterdam; K. van Bergen te Annen; P. Buurman te Blaricum (N.-H); W. H. Brans, G. N Vermey A. G. Ver meulen te Boskoop: S F van der Werf te Breda; W. H. Kooiman te De Bilt; A. Kleinbussink, J. B Lürsen te Eindhoven; E. Biekart te Enschede; P. Th. C. van Brumeslen te Epe: T. Loot te Ermelo; J. W. P. van Well Groeneveld te Gouda; B. den Boer, A. Elgersma, J. Jobsen, H M. Men nes, P. Vonk, H. A. dc Vries en D. Volmolen te 's-Gravenhage; P. J. E. A1 V r.s en Th F. Schneider te Hen gelo: A. van Hezel en J A Mulder te Hilversum; A Gerriasma te Holten; J. Rahder te Hoogeveen; K. Mever en N. Zonneveld te Leiden; G J. David- se, C. van Bereeyk, mei. M. N van der Knaap er. H. Nederlof te Rotter dam: G. W. de Lange te Schiedam; J. G. Doesboréh N. L. Faassen te Tege- len; L. H. M. Urlings en R E. Waar denburg te Voorburg; J G Bouw te Voorschoten; M. Booy te Waddinx- veen; P. van der- Most te Wildervank; J. K. Smits te Zaandam ROELOFARENDSVEEN FEESTELIJKE INTOCHT PASTOOR W. SCHOENMAKER. Vrijdag a.s zal de parochie St Pe trus Banden haar nieuwe pastoor, de zeereerw. heer W. Schoenmaker gaan ontvangen. Natuurlijk zal hieraan een feestelijk tintje gegeven worden, opdat het voor pastoor Schoenmaker een recht blijde incomste zal zijn. Om half zeven zal pastoor op de Noordhoek verwelkomd worden en zullen Liefde voor Harmonie, sport en jeugdverenigingen, alsmede di verse organisaties en verenigingen klaar staan om hun herder in een feestelijke optocht door de parochie te geleiden. Maandagavond werd ten gemeen tehuize een bijeenkomst gehouden waarbij burgemeester M. P. van der Weijden aan de oud-militairen J. Aartman, H. de Groot Azn, G. Heemskerk, P. Hoogendoorn, H. Kerkhoven, het ereteken van Orde en Vrede uitreikte. I De burgemeester heette dc aanwe zige oud-militairen alsmede de beide wethouders, de heren de Groot en Kool, welkom. Spr. wees erop, dat nu alle mili tairen weer gelukkig in hun familie kring zijn teruggekeerd, er prijs op gesteld te hebben allen op het ge meentehuis te ontvangen om het ere teken in het bijzijn van de wethou ders in een gezellige bijeenkomst uit te reiken. De burgemeester zette toen de betekenis van het onder scheidingsteken uiteen. Hij wees er op, dat de jaargespen op het erete ken afhankelijk zijn van de vraag of de militair rechtstreeks in mili tair verband tegen kwaadwilligen heeft moeten optreden. Vandaar dat het wel voorkomt dat sommigen geen jaargespen ontvan gen omdat zij steeds b.v. op een bu reau of centraal magazijn of keuken werkzaam waren en dus niet te vel de. In elk geval aan alle hier aanwe zigen oud-militairen is het Ereteken van Orde en Vrede verleend gewor den en spr. feliciteerde de betrokke nen hiermede van harte en dankte hen voor de betoonde offervaardig heid voor de Nationale zaak. Spr. reikte hierna het Ereteken van Orde en Vrede met een toepas selijk woord aan de betrokkenen uit en sprak daarbij de hoop uit dat allen nog vele jaren bij daartoe ge- eigende gelegenheden dit Ereteken zouden mogen dragen. Ds. A. Corbijn van Willenswaard, die, als geestelijk leidsman ook het Ereteken had ontvangen kon niet aanwezig zijn wegens familie bezoek. De oud-militair A. v. d. Helder had dit ereteken al vroeger ontvan gen. Hierna bleef men onder het nut tigen van enige consumpties en het roken van de nodige sigaretten nog circa 1 1/2 uur gezellig bijeen waar bij over en weer vragen werden ge steld en vele ervaringen werden uit gewisseld. ZOETERWOUDE Vergadering „S. J. Z." Dinsdag avond vergaderde de R K. Sportver eniging SJZ in het Don Bosco-huis. Punt 3 van ae agenda vermeldde de verkiezing van een nieuwe voorzit ter, in de vacature ontstaan door het aftreden van de heer J Bosman. Met algemene stemmen werd de heer I. v. d. Geest tot voorzitter gekozen Na de mededelingen kreeg de voorzitter de vererende taak de nieuwe geest, adviseur, kap Nieuwenhuizen te in stalleren. Voorts vond op deze avond de huldiging plaats van de adspiran- ten, die in het afgelopen seizoen het eerste kampioenschap voor SJZ be haalden met. de fraaie doeleijfers van 84—4. De voorz. zag dit resultaat als vrucht van de intensieve training van de adsp. en betrok dan ook dg, trainer in deze hulde waarbij deze als blijk van waardering een taart werd aan geboden. De adsp. ontvingen een fraai kam- pioensembleem. De trainer stak de leden nog eens een hart onder de riem i. v. m. de aanstaande compe titie. en wees hen nog eens op de trainingsnlicht. De trainingstijden voor deze week zijn als volgt vastgesteld: Vrijdagavond kwart voor zeven voor junioren en adspiranten; kwart vooï acht voor senioren- Zaterdag middag 4 uur voor senioren. ZOETERMEER Geboren- Johanna d. van A. J Heemskerk en E. E. de Wit: Apolo- nia Adr., d. van W. Bos en M. van Puffelen; Agatha A. M., d. van P. J. van Haastert en G. M. van Leeuwen; Kitty M., d. van M. Westhoek en C. T. van Oostveen; Anna M en Maria A., dochters van J. Th. Vollebregt en H. T. van der Berg. Ondertrouwd: W. Lugtigheid 29 j. en M. de Koster 24 j.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2