De K.A.B. Studiedagen te Voorhout trokken zeer veel belangstelling Onderwerp: „WIJ EN DE KERK" „Edelachtbaar"-sigarenfabriek gaat Leiden verlaten St. Josephparochie te Wassenaar nam nieuw parochiehuis in gebruik MAANDAG 20 AUGUSTUS 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BEAD PAGINA 1 VOOR DE 12e KEER heeft de Bisschoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout haar poorten geopend voor het kader van de K.A.B. tot het houden van de jaarlijkse studiedagen, waarop thans het onderwerp ,.Wij en de Kerk" door een aantal deskundige sprekers zal worden behanddeld. Voorzitter v. d. Veldt kon zijn blijdschap uitspreken over de zeer grote belangstelling. Ruim 250 leden hadden aan de oproep gehoor gegeven en onder hen bevonden zich het bonds bestuur, afgevaardigden van de K.A. .V en K.A.J. en pater Ambrosius Martijn uit Mook. Na zijn welkomstwoord hield de voorzitter een korte inleiding, waarin hij de verwachting uitsprak, dat de discussies mild en rechtvaardig zou den zijn, waarna hij de Studiedagen voor geopend verklaarde. Hierna bleef men een uurtje bijeen onder leiding van de heer Joop Schouten, die voor de gezellige sfeer zorgde. De eerste les had tot titel: „De standen in de maatschappij". De inleider dr. A. A. Olierook, di recteur van de Ontwikkelings-Cen- trale der K.A.B., wees er op dat voor God alle mensen gelijk zijn. Onze levenstaak ligt echter op ver schillend terrein. Wij moeten deze dus uitvoeren op een verschillende stand. Daarvandaan dus standsverschil. Dit is normaal, maar in de Kerk moet dit verschil verdwijnen. Spreker toonde aan, dat de socio logen in de maatschappij verschil lende standen onderscheiden. Men moet hierover echter een zuiver beeld hebben, om er over te kunnen spre ken, wat door inleider duidelijk werd uiteengezet. De botsingen in het maatschappelijk leven vinden hun oorzaak in het egoïsme. Spr. ging vervolgens in op de 5 standen: natuur-, geboorte-, politie ke-, beroeps-, en maatschappelijke stand. Alleen over de laatste wilde spreker verder uitwijden, omdat de maatschappelijke standen de toon aangeven. Mannen als dr. Poels, Henri Her mans en dr. Jansens hebben hierover zeer veel geschreven en hun menin gen liepen niet ver uiteen. Spreker verklaarde, dat er hogere en lagere standen zijn. Hij citeerde een uitspraak van Paus Pius XII over dit onderwerp. „Uiteindelijk is het zo. dat het ge hele standenvraagstuk teruggebracht wordt tot de beroepsstand, dit is het voornaamste criterium". Spr. memoreerde een door Henri Hermans gehouden enquête in En schede, waaruit bleek dat het beroep de grootste rol speelt. Bovenaan stonden de Burgemees ters, vervolgens artsen, predikanten, en onderaan ongeschoolde textielar beiders, venters en kermispersoneel. Dit was een uitspraak van het volk zelf. Inleider stelde de vraag: Moeten wij de standen, zo wij die nu kennen, aanvaarden of niet? Neen, zegt Marx, doch zijn ideeën zijn kortzichtig. Hij wil van de maat schappij een zwart-wit tekening ma ken. Ja, zegt de Paus, volgens Paragraaf 4 uit Rerum Novarum. Alleen misbruik van standen is fout. Dr. Olierook toonde zich een groot voorstander van: „Ruim baan voor het begaafde arbeiderskind. Wij moeten de mobiliteit opvoeren. Tot slot noemde spreker als oor zaak van de pennestrijd in de pers van de laatste tijd, dat de standen elkaar niet voldoende kennen, waar door gemis aan sociale verbondenheid ontstaat en een tekort aan christe lijke liefde. 2e Les. De Kerk heeft naast een Godde lijk ook een menselijk karakter. Dit onderwerp werd ingeleid door prof, dr. W. Asselberg (Anton van Duinkerken). Inleider begon met uiteen te zetten, dat het menselijk karakter van de Kerk afgezonderd wordt van het Goddelijk karakter. Alles wat menselijk is beweegt zich in het tijdelijke, en stelt zich in onze waarneming steeds voor als het ver anderlijke. Spreker haalde de woorden aan van Christus in de Bergrede, waarin Hij zeide: Oordeelt niet, opdat gij niet geoordeeld wordt. Waarom ziet gij de splinter ir het oog van uw naaste en niet de balk in uw eigen oog. Dit is een waarschuwing tegen eenieder, om niet te licl tvaardig over een ander te oordelen. De gevolgen voor de geringschat ting van het menselijke ziet men da gelijks om zich heen. Het menselijke karakter van de Kerk is in zich zelf niets minder of meer dan het mense lijke karakter van de levende Christus. Spreker citeerde de woor den van de levende Christus: „Ik ben de Weg, de Waarheid en het Leven. Niemand gaat tot de Vader dan door mij". Met nadruk werd beklemtoond, dat deze 2 zinnen één geheel zijn. Deze woorden vragen van ons een persoon lijke betrekking, omdat hier aange toond wordt dat er vóór de komst van Christus geen Kerk was, maar alleen een uitverkoren volk. dat der Joden. Spreker belichtte vervolgens de huiveringswekkende omgang van God met Abraham. Na aangetoond te ben. dat het voor ons onbegrijpe lijk is, dat God, God en mens tege lijk is, gaf inleider de uitvoerige de finitie wat Genade is. omdat deze ook, evcnals'dc Sacramenten, behoort het menselijk karakter van de Kerk. Met een uiteenzetting over het menselijk karakter van de Kerk, en over de Eenheid die het kenmerk van de Kerk is, besloot spreker zijn aan dachtig beluisterde inleiding. (Wordt vervolgd). NOORD WIJK In verband met het feit, dat een samenwerking; tot stand gekomen is tussen Edelachtbaar Sigarenfabrieken te Leiden en de Sigarenfabriek Vossen-Breders N.V. te Tegelen, zal de productie en aflevering van het eerstgenoemde bedrijf, welke tot dusverre te Leiden plaats vonden, van 1 September af in Tegelen gaan geschieden. Dit betekent, dat de productie te Leiden per 1 September wordt stop gezet. De bedoeling van de genomen maatregelen is. om door samenvoe ging der beide producties een verlaging van de algemene kosten te berei ken. Uiteraard heeft de directie van Edelachtbaar Sigarenfabrieken een en ander grondig overwogen, vooral ook met het oog op de zeer onaange name consekwentic, dat het personeel te Leiden ontslag zal moeten wor den verleend. Gezien de huidige toestand in de sigarenindustrie, acht zij het echter, hoezeer haar dit ook spijt, noodzakelijk deze stap te doen. Gistermiddag heeft pastoor C. B. M. Wiemers, die 22 jaar geleden de St. Jozefparochie te Wassenaar stichtte het nieuwgebouwde paro chiehuis „Sion" aan de Violierenweg ingewijd. Een groot aantal genodigden, o.m. de burgemeester van Wassenaar en mevr. van Wijnbergen en de loco burgemeester en mevr. van Moorsel, waren daarbij aanwezig. „Sion" be tekent een grote aanwinst voor de St. Jozef parochie. Het gebouw heeft een podium en ruim 200 zitplaatsen. Door middel van twee harmonica- deuren kan het worden verdeeld in drie lokalen voor de Montessori- kleutersdhool, die in ..Sion" een on- dei-dak zal vinden. Pastoor W. G. Versteegen heette de genodigden welkom en herinnerde aan de zorgenvolle geschiedenis van de parochie. Hij las een bladzijde voor uit het Memorieboek van Pas toor Wiemers, waaruit bleek hoe groot de vreugde was toen de ge meenteraad van Wassenaar in Mei '38 besloot de Deylerweg aan te leg gen en daardoor het isolement van Deyleroord op te heffen. Nu, een week geleden, heeft een bouw- en grondexploitant het aange durfd het kerkbestuur van de St. Jo zefparochie ervan te beschuldigen door onwil verdere ontsluiting van Deyleroord voor woningbouw te wil len verhinderen. De waarheid is, dat deze exploitant voor een perceel grond toebehorend aan het kerkbe stuur, een koopsom wilde betalen, die een fractie is van wat deze grond heeft gekost. Het kerkbestuur heeft er het grootste belang bij, dat er in Deyler oord verder wordt gebouwd en het is bereid alle gevraagde medewerking te verlenen. Maar het is niet van plan op te treden als liefdadigheids instelling voer een bouw-exploitant. Nadat pastoor Versteegen op gees tige wijze had gewezen op de zeer slechte bestrating van de toegangs weg tot het Parochiehuis, constateer de hij, dat de inzegening van „Sion" een mijlpaal betekent in de geschie denis van de parochie. Hij dankte allen, die voor de tot standkoming van dit gebouw huisvesting hadden verleend aan parochiële verenigin gen en daarna verzocht hij pastoor Wiemers. het gebouw in te zegenen. Na deze plechtigheid sprak een van de kerkmeesters, de heer Ch. C. van Esch over de in richting van het gebouw, waarin alle overtollige luxe is vermeden en dat een voorbeeld is van eenvoud en degelijkheid. Hij rrces het werk van de architect, ir W. Wouters. Pastoor Versteegen las voorts een oorkonde voor, waarin het feit van de plechtige inzegening voor 't nage slacht is geboekstaafd. De oorkonde werd ingemetseld onder de gedenk steen, die in het portaal van het ge bouw is aangebracht. De heer G. Guiaux lid van het 'erk- en schoolbestuur, sprak ver bolgens over de exploitatie van de kleuterschool. Hij herinnerde eraan, dat het kleuteronderwijs nog niet bij de wet is geregeld, zoals 't lager on derwijs. De gemeente Wassenaar, hoewel daartoe niet wettelijk ver plicht, geeft een bijdrage tot 80% van de exploitatiekosten van de kleutex-school. De overige 20% moe ten editer door het Kerkbestuur zelf worden gefinanciërd. Vandaar dat vrij hoge schoolgelden moeten wor den berekend, hetgeen voor vele ouders een extra belasting betekent. Spr. wilde dan ook pleiten voor een financiële gelijkstelling van het kleu teronderwijs. Tenslotte werden nog woorden van gelukwens gesproken door de burge meester van Wassenaar, dr S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen en door pastoor Wiemers. Dé plechtigheid werd opgeluisterd door zang van het mannen- en kna penkoor van de St. Jozefkerk, onder leiding van de heer Q. H. J. Calis. Gebo-ren: Elma M.. d. van A den HaanM. Borneman; Nicolaas A z. van B. J. van HornC M. J. Win- nubst; Maria H. L.. d. van C. D van der KrogtL. M. A. Brandes; Wie- chertje C. M., d. van J Vuurboom E. Zwaan; Hendrica J. A., d. van W P. GusseklooJ. Remmerswaal; Ma ria J. A., d. van F. A KnijfM C. Gardien; Annemoeke, d van J J. DijksterhuisC. van der Werf; Gerrit z. van F. van OfwegenE C. van der Does, Robbert W. H z. van H. W. van der BentA. van der Boon. Ondertrouwd: P Talma, en A A. Buss. H. W. Aanhaanen en J. C van der Kr oft. Getrouwd: R. C. Baron Snouckaert van Schauburg en Jkvr E. E. R de Baeufort; A M. Gauties en D. den Hertog; P. D. Brattinga en W E. Kooij; J. C. H. van der Klaauw en E. C. J. Knijnenburg. Overleden: Johanna C Eist, 57 jaar ongeh.; Matthijs Machielsen 58 jaar echtg. van H M. Genesen; Jan Joh Knuist, 50 jaar echtg. van E. J M Martens: Adrianus van der Hulst 84 jaar wedn. van A. Hoogevorst; Alida Johanna Terlaak, 47 jaar echtg van Tump; Hendrik Zeilmaker 67 jaar, echtg. van M. van Berkel. aMwièPo9H7apR-^-Mi HILLEGOM Nieuwe R.K. M.U.L.O. De bouw van deze onderwijsinrichting is bij na voltooid. Met het nieuwe leer jaar, dat begin September aanvangt, zal de school officieel worden in ge bruik genomen. Naar Amerika. Tot de leerling vliegers die in het kader van het M.D.A.P. een vliegeropleiding in de V. S. krijgen cn zo juist naar Ame rika zijn vertrokken behoort ser geant L. R. Walraven. Geboren: d. van J. J. Seijsener en C. J. van Bakel; z. van T. L. Tromp en W. van der Veldt. Ondertrouwd: A. de Keizer en A. S Fijma. Getrouwd; G. J. Damen en E. J. Zandvliet; P. J. Waasdorp en M. H. van Ruiten; J. A. Zeestraten en C. M. Ruigrok; A. Maasland en J. G. Bakker. Overleden: H. van der Zande m. 54 jaar. KATWIJK Kapelaan van Gastelen gaan heen. Kapelaan S. v. Gastelen is be noemd tot kapelaan aan de parochie kerk van St. Agatha te Beverwijk. De kapelaan, die in 1945 priester werd gewijd werkte ruim een jaar in de zielzorg in Zuid rFankrijk Op 10 November werd hij benoemd te Katwijk, waar hij zich bijzonder ver dienstelijk maakte voor het jeugd werk In plaats van kapelaan van Gas telen is benoemd de weleerw. heer W. M. I. van den Ende (neomyst). LEIDSCHENDAM Kapelaansbenoeming. Kapelaan Raadschelders die vijf jaar in de pa rochie van de H.H. Petrus en Paulus werkzaam is geweest, is benoemd tot kapelaan in de kerk van St. Jeroen te Den Haag Tot zijn opvolger is aangewezen kapelaan M W. Meiman. Kapelaan Meiman werd in 1914 ge boren en in 1940 priester gewijd. Sinds 1947 was hij kapelaan de Die- merbrug in de parochie van St. Pe trus' Banden. LISSE Kapelaansbenoeming. In de plaats van kapelaan J. A Dekker, die sinds 1948 verbonden was aan de kerk van de H.H Engelbewaarders en thans is overgeplaatst naar de paro chie van de H.H. Martelaren van Gorcum te Rotterdam is benoemd kapelaan A. J Hubers Kapelaan Hu- bers werd in 1922 geboren en in 1949 priester gewijd. Sindsdien was hij kapelaan aan de kerk van de H Jo annes Geboorte te Kudelstaart. VOORSCHOTEN Brand in hooiberg. Gisteravond om ongeveer half tien rukte de brandweer uit naar de Leidseweg. waar een hooiberg van de gebr. Hoovmans in brand was gerarkt. Door snel ingrijpen kon het vuur spoedig worden bedwongen. De oor zaak van de brand is vermoedelijk niet aan hooibroei te wijten. Foto: N. v. HORST Kinder-Bloemencorso. Het was Zaterdag voor een grote groep kin deren van badgasten en Noordwijk- se inwoners een hoogtij-dag, doordat zij mochten deelnemen aan het uit stekent geslaagde Kinder-Bloemen corso uitgaande van het Bloemen- comité en V.V.V.. Het was een drukte van geweld in de Prins Bern- hardstraat, waar opstelling en keu ring der groepen plaats had. Een 90 tal stukken bestaande uit platte wa gentjes, fietsen, autopets, strand- en poppenwagens waren hier opgesteld, waarbij ruim 130 kinderen waren betrokken die met glunderende blik ken de bewondering der aanwezi gen aanhoorden. De uitslag der jury was: 1. Groep je indianen in hun Wigwam van de fam. Huetze; 2. Groepje Waasdorp met boot; 3. H. Houwclink; 4. Lous- je Root; 5. Groepje Merks; 6. Agnes en Peter v. d. Molen; 7.Kinderen „Jong Holland"; 8. Groepje de Jong; 9. Magda Beuk; 10. Carla v. Brug gen; 11. Tweeling Beuk; 12. Anneke de Winkel; 13. Truus Verheugd; 14 Bob van der Wetering; 15. Elselies Droogh; Het corso, dat door de gehele bad plaats trok had een overweldigende belangstelling en ook dit experi ment zal zeker volgend jaar her haald worden. In zes verdronken Zaterdagmiddag is dc 16-jarige J V. bij het baden in zee verdronken. Met enige vriendjes was hij gaan baden. Daar hij dc zwemkunst niet verstond, was hij in het ondiepe gedeelte gebleven, terwijl zijn mak kertjes verder in zee gingen. Nadat deze een poosje daar hadden ge zwommen, begaven zij zich weer naar het strand, waar zij echter hun vriendje niet aantroffen. Na enig zoeken werd de strandpolitie ge waarschuwd, welke de drenkeling spoedig in het ondiepe gedeelte vond, de levensgeesten waren toen reeds geweken. Het is niet uitgeslo ten, dat het slachtoffer aan hart- kramp is overleden. SASSENHEIM Personalia. Mej. R. Verbij slaagde te Utrecht voor het gezellen- diploma Dameskapster. OEGSTGEEST Gezinsweekend. Het programma van het door de R.K. Bond voor het Gezin georganiseerde Gezins-week- end op Zaterdag cn Zondag 25 cn 26 Augustus a.s. is wel zeer aantrekke lijk. Het vermeldt allereerst op Za terdagmiddag een groot kinderfeest, dat aanvangt met een kort kinderlof in de kerk, waarna de kinderen op sportveld en in het parochiehuis de hele middag zullen worden bezigge- I houden met poppenkastvertoningen, kinderspelen en een goochelprogram- ma, waartussen ze op versnaperingen en verversingen zullen worden ge- tracteerd. Aan deze jeugdmiddag kunnen alle kinderen van de paro chie deelnemen tussen 4 en 12 jaar, ook die van niet-leden. De totale kos ten bedragen 50 cents per gezin, on geacht het aantal deelnemende kinde ren. De deelnemerskaarten, die elk gezin in de parochie heeft ontvan gen, kunnen t.m. 23 Augustus worden ingeleverd bij de daarop vermelde adressen. Des Zondags zal in alle H.H. Mis sen een predikatie worden gehouden over het gezinsleven. Om 12 uur zal in het parochiehuis een gezinsten toonstelling worden geopend, die zeer aantrekkelijk voor oud en jong be looft te worden. En om half twee be gint op het sportveld een groot sportfestijn, waaraan medewerking wordt verleend door dc R.K, Lande lijke Rijvereniging „St. Hubertus" uit Hazerswoudc met dressuurnummers en een springconcours (nieuw voor Oegstgeest!), alsmede door de Volks dansgroep van de P.J.G. en de Horn- pij pers, die een aantal volksdansen zullen uitvoeren. En na de demonstra ties zullen de verkenners een volle dig tentenkamp in bedrijf tonen, dat door iedereen van nabij kan worden bezichtigd. Al met al een zeer aan trekkelijk en gevariëerd programma, waarvoor notabene geen toegangs prijs zal worden geheven, dus dat ze ker niet zal nalaten grote belangstel ling te trekken. Feestrevue. Het onlangs gevier de feest van pastoor Looyaard zal binnenkort nog een nasleep krijgen; Morgenochtend kwart voor 9 in het Lyceum aan de Mariënpoel- straat, H. Mis voor priester-studen ten, op te dragen door father P. van der Westen. Pastoor Versteegen onthulde de ge denksteen en metselde de oorkonde in. Rechts van de pastoor architect ir. W. Wouters. Tentoonstelling groeide uit tot De tentoonstelling voor de missic- naaikrans „Sancta Rosa" viel dit jaar samen met de thuiskomst van een missionaris. Father J. Rekelhof was Vrijdag avond vreugdevol en hartelijk be- groet bij zijn wederkeren in het ouderlijk huis op het Watertje. Huis aan huis waren de vlaggen uitgesto ken en ook voor deze missionaris was een erepoort met „Welkom" op gericht. In de Sint Janskerk had Deken Bont deze missionaris een schone plechtigheid bereid. De schoonste paramenten sierden het hoogaltaar en de missionaris droeg een plechtige hoogmis uit dankbaarheid op tot in tentie van de leden van „St Rosa" geassisteerd door de weleerw heren B. van Teylingen en M. Huiberts. Deken Bont hield een predicatie om de missionaris na zijn werken voor de uitbreiding van het Godsrijk te begroeten in zijn geboorte paro chie en vooral om de gelovigen te spreken over de grootheid van het H. Priesterschap. Na de hoogmis verenigden op de bovenzaal een groot getal missie vrienden en familieleden van Zoe- terwoudse missionarissen voor de opening van de missietentoonstel ling Nadat de koffie geserveerd was, hield deken Bont een openingsrede om hulde en dank te brengen aan de ijverige leden van „St. Rosa' die yn- der de leiding van de familie van Vliet zoveel en zulk schoon werk tot stand hebben gebracht. Het ge hele jaar door houden de dames zich aan de schone leer uit het Evangelie van dezen dag: „de ene Heer onze God te dienen". Maar deze dag, zo merkt spr schalks op, heeft het de schijn alsof zij de mammon gaan die nen, want zij richten zich geheel op bezit van aards goed.... nodig ech ter voor gelden voor. het missiewerk. Het lint werd nu doorgeknipt door father Rekelhof en de tentoonstel ling had al dadelijk grote belang stelling. Het is heerlijk te zien hoe j ieder jaar de expositie mooier en groter wordt. Op het podium stonden wel tien kazuifels met evenveel alben en superlies geëxposeerd. Zeer fraai werk. Een prijzenwaardig begin is I gemaakt aan het restaureren van oude gewaden; onzichtbaar was een heel oud kasuifel hersteld, waardoor father Leo van der Salm in Oeganda weer geholpen kon worden. „Sancta Rosa" kon het bij dit „oudje" niet laten, want wij bewonderden ook te Zoeterwoude een Missiefeest nog een prachtig velum voor de fa ther vervaardigd. Mooie paramenten stonden aange duid met opschriften voor pater Bos man, Kruisheer in Indonesië en voor 'Zuster Borromea (Anna van der Salm) Oeganda waren nuttige hand werken gemaakt ten gebruike in haar ziekenhuis en hele stapels zwachtels waren gebreid voor de verpleging van de melaatsen in de missie. De missienaaikrans strekt haar diensten verder uit als voor eigen parochiezonen, want wij lazen bfj mooi werk ook nog „voor Pater Westen, uit Leiden." Voor alle bekende missionarissen wordt gezorgd, ieder krijgt naar zijn behoeften. Dc oude pater Berk die op hoge leeftijd nog steeds missio neert bij dc mijnarbeiders uit zijn vroeger missiegebied Polen, thans in een kolonie in Frankrijk, krijgt een stevige hoeveelheid „eigen gebrei de" kousen. Ook onze priesterzonen van eigen land. zijn niet vergeten. Er was een stola geborduurd voor onze jongste Zoeterwoudse priester Bernard van Teylingen waarop symbolisch alle sacramenten waren uitgebeeld en voor een bijzonder doel lag een even mooi stukje kunstnaaldwerk, een stola waar wel vier jaar aan gear beid was. Deken Bont zag zijn communie bank-dwalen nu voltooid. Voor de derde tafel was uit Vondels gedicht: „De christenbijen, met verlangen, sich spoeden naar dien roosengaard. ten laatste geborduurd: „Uit leliwit en roosenblos." Het is niet mogelijk alles volledig te noemen cn te prijzen. Hier is bo ven alles de grote waarde: de cultu rele verheffing. Na vele jaren van langzame ontwikkeling staat in Zoe terwoude een kunst te bewonderen die eerbied afdwingt. De missienaai krans verdient veel steun en wij ho pen dat degenen die in staat zijn lei ding te geven in de paramentiek, de ze gaaiyie zullen geven, opdat deze kunstuiting van ons volk op nog ho ger peil zal komen staan. De fancy fair was als voorheen druk bezocht. Kapelaansbenocming. Kapelaan M. J. A. Huiberts. sinds 1948 in Zoe terwoude, is benoemd tot kapelaan te Rotterdam in de parochie van de II. Liduina. In zijn plaats is benoemd kapelaan C. Nieuwenhuizen van de parochie van de H. Joannes dc Doper te Hoofddorp. Kapelaan Nieuwen huizen werd geboren in 1924 en priester gewijd in 1949, in welk jaar hij in Hoofddorp werd benoemd. en dit nagerecht zal in een wel zeer appetijtelijke vorm worden gegoten. Er staan namelijk grootse plannen op stapel om te komen tot opvoering van een feestrevue, welke dan eind October ten tonele zal moeten wor den gevoerd. Nu is dc revue zelf al kant cn klaar cn ook een regisseur is reeds aanwezig. Het enige, wat nog ont breekt, is een aantal medewerken den. En daarom morden al degenen, oud en jong, dames cn heren, die denken dat zij iets in hun mars heb ben op het gebied van toneelspel, zang- of danskunst, verzocht om Woensdagavond 22 Augustus a.s. te 8 uur in het parochiehuis aanwezig te zijn. Daar zal dan een nadere uiteen zetting worden gegeven van de plan nen en daar zal ook de regisseur zich een mening kunnen vormen en even tueel reeds een voorlopige keuze kunnen doen aangaande dc medewer king. Degenen, die zich voor toneel spel beschikbaar stellen, moeten er rekening mee houden, dat hun kun nen even zal worden getoetst aan een klein stukje toneel of declamatie, wat zij zelf ten beste kunnen geven, ge heel naar eigen keuze en inzicht. Het wordt een groots opgezette re vue, compleet met sketches, zang cn balletten.... tenminste wanneer dc Oegstgeester amateurs op dit gebied de initiatiefnemers niet in dc steek laten! WARMOND Kapelaansbenocming. In de plaats van kapelaan A G W. Nijs, die leraar wordt aan het klein semi narie „Hageveld" te Heemstede is benoemd tot kapelaan in de parochie van de H. Matthias de weleerwaarde heer J. J. M Stieger (neomyst). „Warmunda". Op het voetbal- tournooi te Alphen a. d. Rijn, uitge schreven door dc R.K.V.V. .Alpheu se Boys" wisten onze adspirantcn beslag te leggen op de le prijs, een wisselbeker en een medaille Dit re sultaat werd bereikt, doordat zij het hoogst aantal punten behaalden. De wisselbeker werd door „St, Bernar- dus" reeds tweemaal achtereen ge wonnen. Voorwaar een succes voor onze adspirantcn, die hierdoor met meer zelfvertrouwen de nieuwe competi tie tegemoet gaan. Bovendien is dit een stimulans om steeds trouw de trainingsavonden te bezoeken. UIT DE RIJNSTREEK ROELOFARENDSVEEN Pastoorsbenoeming Tot opvolger van pastoor Onel als herder van de parochie St. Petrus' Banden te Roelofarendsveen is be noemd do zecrecrw. heer P. Schoen maker, thans pastoor tc Dordrecht (St. Bonifacius). De zeereerw. heer P. Schoenma ker werd geboren tc Nibbixwoud (N.H.) op 15 November 1889. Na zijn priesterwijding in 1916 was hij ach tereenvolgens kapelaan te Hem cn Venhuizen, Hillegom (St Martinus) cn den Haag (St. Joseph), waarna hij benoemd werd tot pastoor te Hans- weert. Door oorlogshandelingen werd aldaar zijn pastorie met inboedel verwoest, rla pastoor geweest te zijn in Ouderkerk a. d. Amstel volgde in 1945 de benoeming van de z.e. heer Schoenmaker tot pastoor te Dor drecht. Tijdens zijn pastoraat aldaar werd een bijkerk gesticht te Alblasser- dam en vestigden, op zijn verzoek, de Priesters van het H. Hart een klooster in de parochie, speciaal voor het „Open Deur"-bekeringswerk en het St. Franciscus-liefdewerk. Laatste Berichten UITVAART MGR. AMMERLAAN. Hedenmorgen had in de St. Jo zef-kerk te Haarlem de uitvaart plaats van mgr. N. L. A. Ammcrlaan. De bisschop, mgr. Huibers, droeg de pontificale H. Mis van Requiem op met assistentie van de beide secre tarissen van de vicaris-generaal. Troondiakens waren de dekens van Amsterdam en Haarlem. De plechtig heid werd bijgewoond door de inter nuntius en honderden priesters uit het Bisdom. De lijkrede werd uitge sproken door mgr. van Deurscn, president van het Groot-Seminarie. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM 20 Aug. Veemarkt Totaalaanvoer 1369 stuks, Vette koeien 803, Varkens 527, Schapen 39 Vette koeien 1 lew. 2.60 2.80; 2e kw. 2.30 2.50; 3e kw. 1.95 2.20; Varkens 2.12, 2.06, 2.00; Vette koeien groter, kalm, als vorige week; Var kens groter, stug, hoger.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3