BEURS - O VERZICHT Dagen van vierentwintig uur voor de boeren in Ooypolder Hetspoorwegongeluk te Gouda Ckfening „Mat*" dex levtuten 1950 dwaze ficvd Onderwijzeres door rotsblok gedood VTU.JUAG 17 AUGUSTUS 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Dodelijk ongeluk bij legeroefening Gevecht tegen onbekende, angstwekkende vijand |"\E OOIJPOLDER, gelegen in het vruchtbare kleigebied van de Waal bij Nijmegen, is de laatste weken het toneel van angst en bit terheid. De boeren werken overdag op hun land, terwijl de politie hun huizen en schuren bewaakt en in de avonduren scharen de boeren zich in de rij der gwapendc macht, om mede over hun bezittingen te wa ken. Sinds enige weken volgt in de Ooypolder de ene ramp de andere op. Met een duivelse geslepenheid wordt stelselmatig brand gesticht en de boeren staan machteloos en dorsten naar vergelding. Het tragische is, dat deze Ooypol der eerst sinds zeer korte tijd weer een bewoonbaar oord is geworden. Tijdens de felle gevechten rondom Nijmegen, in 1944 gevoerd, die door het mislukken van de slag om Arnhem, dit gebied 6 maanden front gebied maakte, is de Ooypolder tot een grote ruïne herschapen. Zoals in vele streken, waar de nood zo nij pend was, duurde het lang aleer de opbouw krachtdadig ter hand werd genomen. Langzaam heeft de Ooypolder zich hersteld. Boerderijen en schuren werden herbouwd en de polder kreeg weer het aanzien van vroe ger, toen het nog goed was er te wo nen. 1I7ANNEER men momenteelt door de polder dwaalt, ontmoet men weer skeletten van gebouwen en wanneer men de ruïnes goed be ziet, ontdekt men, dat deze verbran de gebouwen eerst kort geleden moeten zijn gebouwd, daar cement en stenen vers zijn. Dit is inderdaad het geval. Een gevaarlijk individu in de beginne praatte men over meerdere misdadigers, doch lang zaam helt men over naar de me ning van één persoon gaat met een beangstigende vakkundigheid op het gebied van brandstichten de polder rond; hij weet zijn objecten en de tijd van zijn daad zo te kiezen, dat hij tot nu toe ongestraft reeds zeer grote schade aangebracht heeft. IJET BEGON een kleine twee we- **ken geleden, toen op een Zondag avond de twee boerderijen van de gebroeders Jeuken plus de kapitale schuur van Jos. Damen in de as werden gelegd. De brandstichter was kennelijk zowel zeer goed met de situatie in de polder, als met de toestand op de boerderij van de heer Jeuken op de hoogte. Op het tijdstip, dat de brand uitbrak was er practisch geen mens op de boerde rij aanwezig, terwijl het. vuur zo aangestoken werd, dut de wind de vonken over zou moeten brengen op andere boerderijen, die in één lijn met het brandende gebouw lagen. Terwijl er van alle kanten hulp kwam opdagen ontdekte men ook brand op de boerderij van een broer van de getroffene, terwijl een half uur later aan Jos Damen, die ijverig meehielp om de ramp te ke ren, moest worden gemeld, dat ook zijn bezittingen in lichter laaie ston den Het is dank zij het krachtige in grijpen van de Nijmeegse brand weer, dat de ramp toen tot een ïni- rium beperkt bleef, al bedroeg dc materiële schade nog een half mil- lioen. Sindsdien zijn er meerder bran den aangestoken. Hooibergen wor den nu als doel gekozen, daar de boerderijen en sonuren als middel eeuwse vestingen door politie en boeren bewaakt worden. ^AARSTIG is gezocht naar de aan- leiding tot een dergelijk vanda lisme. Men dacht en denkt nog wel aan een pyromaan, men ver moedde in de beginne een persoon lijke vete of de wraak van een te leurgesteld mens, die meende bij de wederopbouw onrecht te zijn aan gedaan en ten slotte wilde men het op politiek terrein zoeken en wees op de nabij gelegen Duitse grens. Dit laatste is door de marechaus see, die het onderzoek leidt, om di verse redenen van de hand gewezen. Als voornaamste argument werd aangevoerd, dat uit het gehele com plex v3n brandstichtingen duidelijk bleek, dat de misdadiger in de om geving en op dc boerderijen „kind in huis" moet zyn. Ook een persoon lijke vete schijnt op de misdaad niet van toeppasing. Ten eerste staan de eerste slachtoffers bekend om hun humane bedrijfsvoering en voorts is er bij velen brand gesticht met steeds het kennelijk doel een groot gedeelte van de gebouwen in de polder te vernietigen. Rest dus dc pyromaan of de ver ongelijkte man. Hoe het zij, men dient deze kwestie zeer spoedig op te lossen, daar anders de nauwelijks herrezen Ooypolder, over enige tijd dezelfde troosteloze aanblik zal bie den, als enige jaren geleden. T^IET ALLEEN dc materiële scha- de is groot, doch de gevolgen zijn eenvoudig ruïneus voor de boe ren. Een zeker gedeelte van de ge leden schade wordt door verzekering gedekt, maar wie helpt de boer aan een onderkomen voor zijn vee in dc komende koude maanden? Wie helpt hem aan een nieuwe hooivoor- raad van dezelfde kwaliteit? Wie geeft hem de met veel moeite ver kregen landbouwmachines terug en wie geeft hem in deze tijd van bouwvolume en rijkscredieten op korte termijn een nieuwe boerderij? r)E OOYPOLDER is in middel- eeuwse toestand herschapen. De bedreigde boeren hebben zelf de verdediging van hun bezittingen te gen het brute geweld van een on bekende macht op zich genomen. Overdag werken en 's nachts waken. Moge het dt justitie gelukken om het raadsel op korte termijn te ont warren, opdat de gemoedelijkheid, die past bij de Betuwse boer, weer bezit van deze welvaren pol der kan nemen. Op vragen van het Eerste Kamer lid Schoonenberg (CPN) betreffende het openbaar maken van de resul taten van het onderzoek naar de oorzaak van het treinongeluk, op 21 Juli 1951, te Gouda, heeft de minis ter van Verkeer en Waterstaat de heer Wemmers, het volgende schrif telijk geantwoord: Bij het onderzoek is gebleken, dat vóór het vertrek van de trein uit Den Haag alle vereiste voorzorgs- en controlemaatregelen waren ge nomen en dat het treinstel daarbij in orde was bevonden voor de daar mede te verrichten dienst. In Gouda waren de voorgeschre ven seinen aanwezig om de trein op bezet spoor binnen te nemen. Na het ongeval is het materieel nog eens aan een nauwkeurig on derzoek en bepaalde proeven onder worpen; daarbij zijn evenmin onge rechtigheden aan het licht geko men. Als enige oorzaak kan als resul taat van het onderzoek dan ook slechts worden aangenomen een be- dieningsfout van de bij het ongeval helaas omgekomen machinist-motor- tractie, welke fout ten gevolge had, dat bij het naderen van het station Gouda over onvoldoende luchtdruk voor afremming van de trein be schikt werd. De omschakeling van het Nederl landsche Spoor wegenbedrijf van stoom- naar electrische en diesel- electrische tractie gaat vanzelfspre kend gepaard met tal van maatre gelen op materieel- en personeels gebied. Bij al deze maatregelen staat het behoud van de grootst mogelij ke veiligheid op de voorgrond. Strenge eisen ten aanzien van de toestand van het materieel en van de dienst-, en rusttijden van het per soneel zijn daarbij- onvermijdelijk. Aan deze eisen wordt stipt de hand gehouden. Een onderzoek in dit op zicht is derhalve overbodig. FRIES STATENLID BEDANKT. Een woordvoerder van de CPN- fractie in de Prov. Staten van Fries land, de heer J. H. C. van Renssen uit Heerenveen heeft zijn functie als statenlid neergelegd. Zijn opvolger is de heer H. W. de Vries te Oos terzee. Dc dienstplichtigen van dc lichting 1950-11, die in het najaar van 1950 als recruten in werkelijke dienst zijn gekomen, worden thans geoefend in groot verband. Uit de onderdelen, waarbij zij werden ingedeeld, is de 31ste Regimcntsgroep samengesteld, welke thans in het Oosten van Noord-Brabant onder wisselende omstandigheden oefent tegen andere onderdelen. Onder dekking van tanks rukken infanteristen op. HET Roman van Magda Ttott 3) „Ja, die gaat liever naar haar rendezvous," mengde Milan zich in het gesprek. „Er wordt je niets gevraagd, Mi lan," berispte Sigmund de onbe scheiden jongen. „Maar Sigmund, hij heeft gelijk. Juffrouw Grapee is nauwelijks vier weken hier en, naar ik hoor, staat zij reeds op vriendschappelijke voet met onze opzichter." Met strenge afkeurende blik keek Sigmund zijn schoonzuster aan. „Je wilde immers iets over mijn laatste reis horen, niet waar?" Sen- ta bloosde. „Ja, gisteravond heb je ons over de krater Rana Rorarka verteld, van de stenen beeldhouwwerken die de wanden versieren. Ik zou graag daar nog iets meer van horen." „Zeg oom, zijn ei- op die eilanden ook olifanten?" „Neen ,daar niet." „Dat is jammer, ander had ik er juffrouw Grape heen gestuurd, om door de olifanten gewurgd te wor den." „In dat geval ga jij met juffrouw Grape mee, dan nemen ze jouw het eerst." Met open mond staarde Milan zijn oom aan. Die zag er hele maal niet uit, of hij gekheid maakte. Hè wat leek hij onvriendelijk „Ach, u bent achterlijk," zei hij op verachtelijke toon. „Als je nog eens zo'n uitdrukking gebruikt, dan ga je van het terras af. Laat het je gezegd zijn, jongen, dergelijke praatjes duld ik niet. Be grepen?" Senta's vingers speelden nerveus met het theelepeltje. Ongemerkt flitste Milans woederfde blikken naar zijn oom op. Senta drukte ech ter zijn opgewonden gelaat vaster te gen zich aan. Zij ademde eerst vrijer toen de oude baron Kuno zijn krant liet zakken en met Sigmund over politiek begon. „Je hebt je ginds in de wildernis zeker weinig met politiek bemoeid, hè?" „Zeer weinig, vader." „De oude steengroeven boezemden je meer belang in dan mensen van De Minister van Oorlog maakt bekend, dat tot zijn leedwezen de dpi. sld. G. J. Kieboom van het re giment lichte luchtdoelartillerie Be tuwe, tijdens de oefening Mars door een ongeluk om het leven is geko men. Kieboom was twintig jaar. Hij woonde te Delden. Bij een kleine schermutseling is Kieboom getroffen door een op zeer korte afstand afgevuurde losse pa troon. Het ongeluk heeft ernstige verslagenheid teweeg gebracht. Van de zijde van de Commandant Strijdkrachten te velde was een be vel uitgegaan, dat er met losse pa- j tronen niet op minder dan een afstand van veertig meter van het doel mocht worden geschoten. In het vuur van het gevecht heeft echter een van de soldaten zich daar niet aan gehouden. NEDERL. KRIJGSGEVANGENEN UIT RUSLAND. Vanmiddag omstreeks half een zijn te Oldenzaal 54 uit Russische krijgsgevangenschap ontslagen Ne derlanders aankomen. Vandaar zul len zij worden overgebracht naar de Boskamp aan Laan 1914 te Amers foort. In dit kamp zullen allen nog maals door de Rijksrecherche wor den verhoord, waarna de voor deze mensen gebruikelijke gang van za ken zal worden gevolgd. Van elke gerepatrieerde kan één familielid van Zaterdag 14 uur tot Maandag 20 Augustus 14 uur tot een kort bezoek aan het kamp worden toegelaten. DUIZENDJARIG THORN ONTVANGT PAUSELIJKE ZEGEN De parochieherder van Thorn •heeft ter gelegenheid van het dui zendjarig bestaan van deze Lim burgse stad uit Rome een telegram ontvangen, waarin Mgr. Montini, Substituut van het Pauselijk Staats secretariaat, de zegen van de H. Vader overbrengt. De tekst van het telegram luidt als volgt: „De H. Vader zendt aan de pa- rochicfamilie van Thorn, bij gele genheid van het duizendjarig be staan, als onderpand van Gods blijvende bescherming Zijn Apos tolische Zegen". Deze pauselijke boodschap is door Mgr. Lemirfens, bisschop van Roer mond aan de parochianen van Thorn overgebracht, tezelfdertijd met' de mededeling, dat Pastpor Wouters is benoemd tot ere-kai.un- nik van het Kathedrale Kapittel te Roermond. LICHTWEEK TIJDENS DE JAARBEURS De voor de voorjaarsbeurs gepro jecteerde Utrechtse lichtweek, die in verband met de voorgeschreven energiebezuiniging moest worden uitgesteld, zal tijdens de komende najaarsbeurs doorgang vinden. De middenstandsfederatie „De Drie Zui len" geeft hiermede aan de jaar beursbezoekers uit binnen- en bui tenland een manifestatie van de ge zamenlijke Utrechtse middenstand. Van Dinsdag 11 September af, de openingsdag van de jaarbeurs, zal over een parcours van anderhalve kilometer de binnenstad en tevens nog de singels zijn verlicht. Het ligt in de bedoeling van deze illuminatie in samenwerking met het gemeente lijke electriciteitsbedrijf, een attrac tie te maken, zoals Utrecht nog niet eerder heeft gekend. VADER EN ZOON GEDOOD BIJ MOTORONGELUK Bij een motorongeluk nabij Ter- schuur zijn gistermorgen de heer Van Wijk uit Voorburg en zijn zoon tje om het leven gekomen. De heer Van Wijk kwam per mo tor uit de richting Apeldoorn. Bij de viersprong, waar de hoofdweg door de weg Barneveld-Nijkerk wordt gekruist, moest een voor hem rijden de auto remmen voor een paard en wagen. De heer Van Wijk meende nog te kunnen passeren, maar hij werd aangereden door een personen auto, die uit de richting Amersfoort naderde. De heer Van Wijk en zijn twaalf jarig zoontje dat op de duo zat, wer den zwaar gewond. De jongen over leed ter plaatse, de vader kort na aankomst in het St. Elisabeth zie kenhuis te Amersfoort. vlees en bloed. Een merkwaardige liefhebberij voor de stamhouder van een adelijk geslacht." „Ik hoop bij u spoedig mijn scha de in te halen en mij zo vlug móge lijk in de gang van zaken inwerken. Bovendien heb ik enige dagen ge leden mijn vriend geschreven en hem verzocht, zo spoedig mogelijk hier te komen logeren. Vooral voor u„ vader zal dr. Westphal een inte ressante persoonlijkheid zijn en hij zal u menig gezellig uurtje bezor gen. Mijn vriend is niet alleen na tuuronderzoeker maar staat op elk gebied zijn man. Hij kan evengoed een verhandeling over primitieve volken houden als met dames over de nieuwste modesnufjes babbelen" „Ik ben werkelijk verlangend met je vriend kennis te maken," beweer de Senta, „want je hebt al zoveel moois van mijnheer Westphal ver teld, dat onze verwachting hoogge spannen is." „Wilde Paxweiten ook niet hier komen?" vroeg de oude baron. „Jawel, papa, maar hij heeft nog niets over zijn bezoek medegedeeld" Sigimund spitste de oren, „Pax weiten? Leo von Paxweiten?" „Herinner je hem nog?" vroeg Kuno Robben. „Op school waren jelui dikke vrienden." Onderzoek schipbreuk mr. J. A. W. Burger De waarnemend inspecteur-gene raal voor de Scheepvaart, de kapi tein ter zee buiten dienst C. Moolen- burgh, heeft een onderzoek gelast in zake het vergaan van het jacht „Ca- ro", waarmee mr J. A.' W. Burger, lid der Tweede Kamer en oud-minis ter van Binnenlandse Zaken, Zater- dagtavond te Scheveningen schip breuk heeft geleden. Onderzocht wordt, waarom mr. Burger, toen het weer ongunstig werd, niet de haven van Hellevoet- sluis of Hoek van Holland is binnen gelopen en wat de oorzaak is, dat het jacht benoorden de havenpier te Scheveningen op de basaltblokken terechtkwam. Voorts zal het onder zoek zich uitstrekken let dc lading, die het schip aan boord heeft gehad. In het algemeen zijn jachten uitge zonderd van de schepenwet, maar bij een ramp met zulk een vaartuig heeft de scheepvaartinspectie niette min de bevoegdheid tot het instellen van een onderzoek. Van het rapport dat <le scheepvaart inspectie na afloop van het onder zoek bij de Raad voor de Scheep vaart te Amsterdam zal indienen, hangt af aldus het N. v. d. D. of bet ongeval van mr. Burger zal worden behandeld in een openbare zitting van deze raad. Het pad gevonden De drie padvinders thuis gekomen De drie padvinders, die Woensdag in Frankfort zijn achtergebleven doordat ze niet op tijd weer in de van de jamboree terugkerende trein zaten, zijn gistermorgen om elf uur in Nederland teruggekeerd. Deftig per auto. Zo deftig deden ze echter niet vanwege de deftigheid, maar omdat ze hun ouders kosten wilden besparen. Nadat ze in Frankfort goed naar de bezienswaardigheden, maar slecht naar de klok hadden gekeken, zodat ze de trein misten, zijn ze op het Nederlandse consulaat terechtgeko men. Daar was men bereid hun reis kosten naar Nederland te betalen, mits deze na aankomst terugbetaald werden. Maar dat wilden de jonge lui hun ouders niet aandoen. Er zijn hier in Frankfort genoeg Nederland se auto's redeneerden ze, en een daarvan zal ons wel naar huis kun nen brengen. En inderdaad werd. met medewerking van het consulaat een automobilist gevonden die hun mee terug wilde nemen naar het va derland. „Wanneer u bedoelt dat „dikke vrienden" zijn, uit voortdurend vechten bestaat, dan kunt u gelijk hebben. Paxweiten zal bovendien geen aangename herinneringen aan mij hebben. Ik héb hem nooit ge spaard, wanneer hij verklikker speelde en zich daarna door allerlei slinkse streken aan straf trachtte te onttrekken." „Dan is hij buitengewoon in zijn voordeel veranderd," lachte Senta. „Op en top een edelman, zeldzaam galant en met zeer hoge familiere laties. Stel je voor, Sigmund, een van zijn nichten is me een vorst getrouwd geweest." „Voorzeker een grote verdienste van Leo." „Spotter!" pruilde zij, „ik ben overtuigd, dat mijnheer von Pax weiten tegenwoordig wel in de smaak zal vallen." „Hij geeft me tenminste chocola de. U heeft niet eens wat voor me meegebracht," viel Milan hierop in. „Er wordt jouw niets gevraagd, dat heb ik je al eerder gezegd. Zeg Senta, ik vind dat die jongen hier 's-middags bij de thee niets te ma ken heeft. Indien juffrouw Grape niet met ons theedrinkt, dan kan zij zich in die tijd met Milan bezig hou den." Dit bruidje kreeg van haar moeder een goede raad mee. Alkalivrij betekent vooral niet: Geschikt voor alles en nog uat. Veilig wast U indien U speciaal alkalivrij uast. Speciaal alkalivrij voor wol is Echfalon en speciaal alkalivrij voor zijde is Vivaion. (Adv.) De 25-jarige onderwijzeres Menar- da J. Luikinga, wonende aan de Lange Hilleweg te Rotterdam, is tij dens vacantie in de Franse Alpen door een rotsblok, dat tijdens storm weer van de bergen rolde, getroffen en gedood. Mej. Luikinga verliet Woensdag morgen de jeugdherberg te Valloire, in gezelschap van een vriendin en drie Franse jongemannen. De bedoe ling was de hoog gelegen jeugdher berg van Albiez le Vieux te berei ken. Tot tweemaal toe geraakte het gezelschap verdwaald, waardoor mej. Luikinga vermoedelijk zo vermoeid was geworden, dat zij besloot even uit te rusten. Eén van de Franse jongemannen besloot haar gezel schap te blijven houden. Men zou elkaar dan in Albiez weer ontmoe-' ten. Er stak evenwel een storm op, die zo in kracht toenam, dat een rotsblok van enkele honderden kilo's dat op de helling van de berg lag, aan het rollen ging en de Rotter damse onderwijzeres verpletterde. De Franse jongeman daalde zo vlug mogeli.ik af naar het dal om gidsen te halen. Dezen hebben het ontzielde lichaam geborgen rn naar St. Jean de Maurienne overgebracht. ECHTPAAR DOOR GAS BEDWELMD. Gistermorgen hebben buren het echtpaar S„ dat aan de Zuid-Buiten singel in Den Haag woont, door gas bedwelmd te bed gevonden. Om wonenden namen een scherpe gas- lucht waar en zij verschaften zich daarop toegang tot het woonhuis van het echtpaar S. Het bleek, dat de gaskraan in de keuken open stond. Waarschijnlijk heeft mevr. S. de avond tevoren vergeten de gas kraan goed te sluiten. De 33-jarige heer S. en zijn 79-jarige echtgenote zijn naar een ziekenhuis overge bracht. Men vreest voor hun leven. „Toch blijf ik hier," zei het ventje brutaal, terwijl hij driftig met zijn voet stampte. „U heeft hier niets te zeggen." „Liefje wees toch zoet." „Ga maar liever terug naar Afrika o mdoor een olifant te pakken geno men te worden. Niet waar, mama?" Met een ruk keerde Sigmund zich om. Hij wenkte de bediende, die achter de rolstoel stond. „Ga juffrouw Grape verzoéken hier te komen, om Milan te halen. Het is mooi weer om te wandelen." De bediende verweiderde zich. Milan klemde zich vast aan de zij den japon van zijn moeder. „Ik ga niet wandelen, ik blijf hier." „Je hebt gehoord, wat ik gezegd heb." Daarop begon de kleine jongen jammerlijk te huilen. „Mama, ik ga niet wandelen, niet waar? Ik hoef niet hè ik wil niet! Ik ben baron gen." Robben niemand kan mij dwin- „Liefje," smeekte Senta. „Ik ga niet! ik ga niet! ik ga niet schreeuwde Milan, terwijl hij steeds heftiger met zijn voet stampte. De oude baron gichelde. .„Dat zal een echte Robben worden; eigen ONEERLIJKE KNECHT BENADEELDE KERMIS EXPLOITANT. Van de 2000, die een kermis exploitant tijdens de kermis te Zaan dam was ontstolen kon nog een be drag van 300 worden achterhaald, toen een oneerlijke knecht door de Rotterdamse politie werd aangehou den. Toen de exploitant Zaterdag de lo nen wilde uitbetalen, miste hij zijn portefeuille. De knecht, die eerst 14 dagen in dienst was, had dezelfde dag ontslag genomen, zonder om zijn geld van de afgelopen week te vragen. Nadat de politie had gezocht ging de exploitant zelf op onderzoek uit. Hij reisde naar Rotterdam, in de hoop de jongen aan te treffen bij zijn moeder. Tevergeefs. Toen hij echter 's avonds naar de Zaan terug wilde keren, kwam hij hem bij het station D.P. tegen. Can de 700 had de knecht nieuwe kleren gekocht. De knecht, die onder een valse naam bij de exploitant in dienst was getreden, had op zijn eigen naam nog drie maanden gevangenisstraf tegoed. DRIE INBREKERS GEGREPEN. In de Haarlemmermeer in de buurt van Halfweg zijn de laatste tijd tal van inbraken gepleegd.. De districtsrecherche der Rijkspolitie is er thans in geslaagd drie inbre kers te arresteren die in de nacht van Zondag op Maandag een in braak pleegden in een textielfa briek te Halfweg. De dieven, die per auto waren gekomen, stalen voor een grote waarde aan japonnen. De Rijkspolitie wist de daders te pak ken te krijgen. Alg. Dgbl. WEINIG VERANDERING TER BEURZE. Hoewel de ondertoon niet ongun stig was. kwam de iets betere stem ming, die de laatste dagen ter beurze heerst, gisteren niet zo duidelijk tot uiting. Dc bepalingen van de Bank of England inzake de zgn. ..switch- affaires" zijn, volgens insiders, voor het Damrak slechts van geringe be tekenis. Van de hoofdfondsen scheen er alleen enige belangstelling te be staan voor Unilever, die twee pun ten hoger opende en op 233 sloten (231 Olies zo goed als onveran derd op 389j^. Philips werd slechts eenmaal genoteerd, nl. 166 (onv.). Op de Indonesische sector zette de opgaande lijn zich niet voort, al werd deze evenmin onderbroken. Ook de Scheepvaartafdeling bood slechts weinig stof tot bespreking. zinnig zoals ze allemaal zijn!' „Ik ben een echte Robben," echo 'de Milan met woedende blikken naar zijn oom. „Ik zzal je eens laten zien, wat ik met een echte Robben doe, als hij zich zzo gedraagt als jij," zei Sig mund kalm. Dan stond hij op, pakte de jongen bij de arm en schudde hem flink door elkaar. Milan schreeuwde uit alle macht. Ook Sen ta was opgestaan en keek sidderend naar het toneeltje voor haar. „Als je nu nog een woord tegen spreekt, bengel, dan sluit ik je de gehele avond op Ha, daar komt juffrouw Grape. Wilt u zo goed zijn Milan mede te nemen en een uur met hem te gaan wandelen?" Onderzoekend gleden zijn blikken over de slanke meisjesgestalte. Sen ta zag niets bijzonders aan haar. De zachte uitdrukking van een kinder gelaat met reine, gevoelvolle trek ken, waaruit een paar bruine ogen tamelijk bedeesd voor zich uitkeken Maar om de kleine samengeknepen mond lag een trek van zeldzame energie. Zij ging naar Milan en stak hem haar hand toe. „Kom Milan, wij zullen ons aan kleden." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6