Leiden beleefde de intocht van het nieuwe Stadhuis-carillon Uitstel van belastingbetaling in bepaalde gevallen mogelijk NIEUWS UIT DE OMGEVING Laatste Berichten Gemeenteraad van Sassenheim VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1951 UË LE1DSE COURANT EERSTE f LD PAGINA 2 Minister Lieftinck antwoordt middenstand De commissie van overleg van de Middenstandsvakcentralen heeft op 10 Juli j.I. een adres gericht tot de minister van financiën, waarin de minister verzocht werd bij de invor dering der belastingen de nodige soepelheid te betrachten, daar vol gens de commissie door de cumula tie van aanslagen, welke het mid- denstandsbedrijlslevcn thans ont vangt en de huidige liquiditeitsmoei lijkheden, al te stringente invorde ring fatale gevolgen zou hebben. In antwoord op dit adres heeft de commisie van overleg thans een schrijven ontvangen van de minister van financiën, waaraan wij het vol gende ontlenen. In de regel drie aanslagen per jaar „Voor de gevallen, waarin de moei lijkheden terzake van de betaling der inkomsten-, vermogens- en on dernemingsbelasting zuiver en uit sluitend haar oorzaak vinden in de door u naar voren gebrachte inhaling der achterstand in de aanslagrege ling, zijn nog slechts de aanslagen over 1948 en volgende jaren van be lang. Volgens de dienaangaande ge maakte werkplannen zal het verloop van de aanslagregeling over deze ja ren er toe leiden, dat de belasting schuldigen doorgaans komen te staan voor de betaling van drie aanslagen per kalenderjaar, t.w. een voorlopige en twee definitieve aanslagen; het woord „aanslag" opgevat in die zin, dat de inkomstenbelasting, de ver mogensbelasting en de onderne mingsbelasting over corresponderen de tijdvakken als een eenheid wor den beschouwd. In de gevallen, waarin de aansla gen inderdaad met de geschetste re gelmatigheid tot stand komen zal men zowel met het vragen als met het verlenen van uitstel van beta ling grote voorzichtigheid moeten betrachten, omdat een verlichting voor het ene jaar zou leiden tot veel grotere moeilijkheden in een vol gend jaar. Slechts indien door een toevallig samenvallen van de beta lingstermijnen van verschillende aanslagen op een bepaald tijdstip li quiditeitsmoeilijkheden zouden ont staan. kan enige verschuiving van de betaaldagen bij wijze van een kort uitstel van betaling inderdaad ver lichting brengen. Uitstel om regelmaat te herstellen. Anders ligt het met de vermoede lijk niet weinige gevallen, waarin de aanslagen niet met zó regelma tige opeenvolging worden vastge steld als hierboven is gedacht. Zo kan het voorkomen, dat in enig jaar niet drie, doch vier aanslagen wor den opgelegd. Er kan dan op worden gerekend, dat in het volgend jaar het aantal aanslagen tot twee- be perkt zal blijven. Voor deze gevallen, aldus de mi- nistex-, heb ik mij reeds tegenover de Tweede Kamer der Staten Gene raal bereid verklaard tot de ontvan gers een algemene aanschrijving te richten om, tenzij bepaalde redenen dit onmogelijk maken, op verzoek van de belanghebbende de regel maat te herstellen door in het eer ste jaar voor een der vier uitstel van betaling te verlenen. Het vorenstaande is geschreven voor die gevallen, waarin de moei lijkheden uitsluitend voortspruiten uit het inhalen van de achterstand in de aanslagrcgeling. Veelal moe ten die moeilijkheden ook aan ande re oorzaken worden geweten; aan die, welke de commissie zelf in haar brief ol opsoms, voegt de mi nister nog toe het zeer veel voorko mende geval, dat naast aanslagen over 1948 en volgende jaren ook nog belastingschulden, betrekkigg heb bende op het daaraan voorafgaande tijdvak, moeten worden voldaan, Bij oude schuld, algehele sanering fiscale positie. Voor deze gevallen kunnen, vol gens de minister, onmogelijk alge-I mene maatstaven van invorderings- beleid worden vastgesteld en zeker kan hier in het algemeen niet wor den volstaan met het verlenen van enig uitstel en dergelijke kleine middelen, die men pleegt aan te duiden met de ook door de commis sie gebezigde uitdrukking „soepel heid bij de invordering". Hier kan slechts baat worden verkregen door ieder geval individueel grondig te onderzoeken en na te gaan of het mogelijk is, en zo ja op welke wij ze, tot een algehele sanering van de fiscale positie te komen. Hiervoor zijn reeds geruime tijd geleden richt lijnen aan de belastingdienst ver strekt. In overeenstemming daarmede is men thans doende alle gevallen van „oude' belastingschulden, welker invordering moeilijkheden oplevert, systematisch en stuk voor stuk te bestuderen, teneinde, zo enigszins mogelijk in overleg en met instem ming van de belastingschuldige, vast te stellen welke van deze oude schulden alsnog kunnen en beho ren te worden betaald, op welke wijze en in welke termijnen deze betalingen zullen geschieden en, ten slotte, welke bedragen als oninbaar moeten worden beschouwd en als zodanig afgeschreven. Er wordt naar gestreefd om met deze omvangrijke saneringsarbeid nog voor het einde van het jaar ge reed te komen. LEIDSCHENDAM St. Caecilia gaat uitbreiden. De harmonie St Caecilia stelt alles in het werk om haar klankgehalte niet alleen te vergroten maar ook melo- dieuser te maken. Het is ook hier met recht de toon die de muziek maakt. Om die goede toon te produ ceren zijn nieuwe instrumenten no dig. De gewenste instrumenten zul len eerstdaags arriveren met daarbij de kostenrekening. En nu is het juist die rekening welke ernstige zorgen baart. Ter verlichting van die zorger. zal in het paviljoen van Dongen a.s. Zaterdagavond een gro te dansshow gegeven worden waarbij The American Musicclub de muziek zal verzorgen. Dat wordt dus een mooie avond ten eerste omdat te verwachten is dat velen van deze speciale avond zullen profiteren en ook omdat de heer van Dongen heeft toegezegd dat de opbrengst ten goede komt aan het instrumen tenfonds van de harmonie. St. Caecilia" zal Zaterdagavond zelf het feest inzetten door een rondgang door het dorp en er lustig op los blazen om alle dansers on dan seressen op te trommelen naar het paviljoen. In de pauze van de dansavond zal „St. Caecilia" zich dan nog op haar best laten horen. NOORDWÏTK Programma Draniefeesten. Door het bestuur van de Oranjevereni ging Noordwijk-binnen zijn voor het komende koninginnefeest de navol gende spelen vastgesteld: 1 Sept. Rennen met boerenpaar den uit de gemeente. Rennen met 'boeren- en bloedpaarden ook van uit de omstreken. Aanvang 1.30 uur achter het landgoed „Offem'' aan de Nachtegaalslaan. 4 Sept. Opening van de vermake lijkheden in het dorp te pl.m. 4 uur. Kruiwagen race op het Lindeplein 's-avonds te 7.30 uur voor paren van 18 jaar en ouder. 5 Sept. Tobbetjesteken op het Lin- denplein 's-avonds 7.30 uur. 6 Sept. 8 uur Klokgelui: 8 uur Ringrijden voor dames en heren op versierde rijwielen op de Voorstr. Verzamelen op de laan van Huize Offem. 8.30 uur schietwedstrijd op het plein van de Wilhelminaschool van dames en heren van 18 jaar en ouder. 9 uur was ophangen voor meisjes van 13 17 jaar op het Lindenplein, 9 uur naar de trein voor jongens van 13 17 jaar op het Lindenplein, 9 uur ringrijden met paard en wagen op 1UCIU3UUC de Voorstraat, verzamelen op de laan spoedgevallen van Huize Offem Drijzen voor ver- weekeinde dr plaats gekomen. Wie zich dus nu spoedig als lid meldt, kan er zeker van zijn dat hij/zij direct mee kan gaan doen. Aanmelden bij Lucy Janssen, Havenstraat 23 en op de lessen We hebben een lange vacantie ge had door de vioerleggerij, maar nu gaan we weer volledig aan de slag. Alle leden worden dus weer op de lessen en op tijd verwacht. Benoemingen Tot onderwijzeres aan de St. Jozef jongensschool alhier is benoemd mej. C. van der Mey, onderwijzeres aan de R.K. Meisjes school te Voorhout. Tot onderwijzer aan de St. Jozefs jongensschool is benoemd de heer M. Vriesekoop te Spaarndam. VOORSCHOTEN Meisje overreden Gistermiddag omstreeks vier uur, is het bijna vijfjarig dochtertje van de heer Beukenholdt van de Hofweg op de Leidseweg ter hoogte van de Hofweg bij het oversteken door een auto, komende uit de richting Voor schoten en bestuurd door de heer L. uit Haasdrecht aangereden. Het meisje werd daarbij zeer ernstig ge wond. Het kind was met enige vrien dinnetjes met een auto meegereden en werd op het trottoir afgezet. On middellijk liep het achter de auto om en stak de weg over. Op advies van dokter Tonino, die inmiddels ter hulp was geroepen, werd het slacht offertje naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. De vader, die in de nabijheid op een bouwwerk werkzaam was, heeft het kind be geleid. Uit latere berichten verna men wij, dat het meisje inmiddels aan de bekomen verwondingen is overleden. Het meisje was het enigst kind. (Reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplage). NED. KOREA-DETACHEMENT BEREIDT ZICH VOOR OP THUISREIS. Het Nederlandse detachement van de V.S. is op 6 Augustus uit de voorste lijn teruggenomen en tot 12 Augustus in de divisie reserve ge bleven. Van deze laatste datum af staat het detachement onder com mando van het achtste leger ter voorbereiding van de thuisvaart van de nog' ruim 500 man, die in Oc tober 1950 zijn uitgezonden. Voor de embarkatie zal het bataljon afscheid nemen van zijn gesneuvelden op het ereveld der V.N. in Poesan. UITVAART EN BEGRAFENIS VAN MGR. AMMERLAAN Het stoffelijk overschot van mgr. Ammerlaan. vicaris-generaal van het bisdom Haarlem, zal Maandag ter aarde worden besteld op het kerkhof van het seminarie Hageveld te Heemstede. De pontificale Mis van Requiem zal te half 10 worden op gedragen dooi mgr. Huibers bisschop van Haarlem. siering en kledij. 2 uur Ronde van Noord wijk op tour-rijwielen voor heren van 16 jaar en ouder voor le den, nret leden betalen een verhoogd inleggeld. 4.30 uur touwtrekken voor ploegen van 44 personen op Huize „Offem". 8.30 uur langzaam fietsen voor dames en heren 18 jaar en ouder op het Lendenplein. Voor het lidmaatschap kan men zich alsnog opgeven bij de heer P. Ruigrok vóór Vrijdag 24 Aug. a.s Tafeltennis. Dinsdag- Woensdag en Donderdagavond zal in Seinpost weder het trefpunt zijn van tafelten nisspelers. Dan worden de jaarlijkse wedstrijden van badgasten en Noord- wijkers gespeeld. Cor de Buy is spel. leider en zal op de laatste avond dus op 23 Aug. een demonstratie-partij spelen met v Zoelen. Deze wedstrij den staan onder auspiciën van de Noordwijkse Tafeltennisclub „Dol fijn" NOORD WIJKERHOUT GIOS Het bestuur van GIOS vestigt er de aandacht van de leden op, dat de gymnastieklessen weer zijn hervat. Het nieuwe rooster is bekend gemaakt en hieruit blijkt, dat er enige wijziging in de indeling der verschillende groepen is gekomen. Wie twijfelt op welke les hij of zij thuisbehoort. komt maar op de les, waar hij of zij zelf denkt bij te be horen en dan komt de zaak wel in orde. Er is nu een afzonderlijke groep gevormd voor meisjes van 14 jaar. Vooral voor deze groep kun nen nu nieuwe leden worden aange nomen. Ook op de groepen is door de nieuwe indeling echter weer wat Aanrijding. Op de Leidseweg, bijna op dezelfde plek waar het do delijk ongeluk gebeurde, dus ter hoogte van de Zilverfaforiek vond een uur later nog een aanrijding plaats. Mevrouw A. H. B. geb. G. kwam uit Leiden fietsen en gaf, toen zij de Leidse weg wilde over steken, om zich naar haar woning te begeven, onvoldoende ricjiting aan en werd door een militare per- sonnauto, eveneens komende uit de richting Leiden, gegrepen en aange reden. Mevrouw H. A. B. geb. G. kwam er. goed af met enkele schaaf wonden en verder gescheurde kle ren. Haar rijwiel werd totaal ver nield. Medische Zondagsdienst. Voor gedurende dit Tonino, ALPHEN AAN DEN RIJN DE BAKKERSKAR BIJ AVIFAUNA. De politie heeft enige tijd geitden de bakkerskar in beslaggenomen van de heer Blom (Hoorn), die zonder de nodige vergunning van B. en W. in de nabijheid van Avifauna op parti culiere grond artikelen aan het pu bliek verkocht. De raadsman van de gedagvaarde, mr. Meijer, diende een verzoekschrift in, tot vrijgave van de bakkerskar, waarop de kanton rechter in kort geding, gunstig heeft beslist, zonder evenwel op een uit spraak in deze principiële kwestie vooruit te lopen Deze aangelegen heid, welke beoogt te bevorderen dat ook plaatselijke winkeliers gelegen heid krijgen bij Avifauna hun arti kelen te verkopen, zal t.z.t. voor het kantongerecht te Alphen a. d. Rijn worden gehouden. LOCO-BURGEMEESTER VAIN SCHAIK ONTVANGT HET KLOKKENSPEL Het nieuwe Stadhuis-carillon op de wagen van de fa, v. Bergen uit Heiligerlee op het Stadhuisplein. Links de heer J. van Bergen. IN 'N KOUDE FEBRUARI-NACHT VAN 1929 viel het carillon van het Leids stadhuis den Vuurgod ten offer, maar aangezien Ledien zich geen Stadhuis zonder klokkenspel kon indenken werden bij de herbouw ook plannen gemaakt voor een nieuw carillon.... En het kwam er, zij het dan, dat het in 1940 door de druk der tijden zonder veel ophef werd aangebracht om slechts enkele jaren later ten offer te vallen aan de Oor logsgod, want de Duitse bezetter liet ook deze verzameling klokken niet op haar plaatsWeer werden na de bevrijding de koppen bij elkaar gestoken en weer kwam een nieuw stel klokken 43 in getal gereed en gisteravond heeft het nieuwe Leidse carillon zijn glorieuse entree ge maakt in de Sleutelstad. Voorstraat 23, Tel. 493. Geboren: Jan z. v. N. Meij en J. de Graaf; Joost H. z. v. G. Reijns en T. van Zevenhoven;Cornelia d. v. H. v. Voorst en J. Hugo; Ynze z. van R. Politiek en C. de Helden; Corne lls W. F. z. v. W. Focke en G. C. Osendarp. Geboren te Leiden: Elisabeth d. v. A. Koerts en van J. v. d. Heuvel. Ondertrouwd: S. W. Freeke 26 j. en J. N. Vis 19 jaar; C. A. v. d. Drift 26 jaar en C. A. van Gent 23 jaar. Getrouwd: T. F. Kalkhuis en M. van Akker. Overleden: G. F. Verkerk 59 jaar ZOETERMEER Bezoek van de Capelle „St. Jan". Woensdag bracht de Tilburgse Capelle „St. Jan" een bezoek aan Zoetermeer. Om ca. 11 uur arriveer de het gezelschap bij Nutricia, al waar een serenade werd gegeven. De directie van Nutricia bood het ge zelschap een chocomel-verversing aan. Na de serenade bij Nutricia trok de Capelle door de Stations straat naar de Dorpsstr., waar voor het restaurant „Ons Genoegen" een concertje werd gegeven. Hetzelfde geschiedde voor de fabriek van de N.V. Brinkers. De heer Brinkers bood de Zoetermeerse gasten ook een verversing aan. Nadat bij Toon een koffiemaaltijd, die klonk als een klok, was aange boden gaf het gezelschap nog blijk van haar kunnen op het plein van de Openbare school. Van de zijde van het publiek bestond grote be langstelling en het is zowel het pu bliek als de Capelle gebleken, dat een tocht naar Zoetermeer voor her haling vatbaar is. Sport. Zaterdagavond 6.30 uur speelt DSO op het terrein achter de „Jonge Prins" de laatste nederlaag wedstrijd te0en R.AW uit Leid- schendam. Tot nog toe heeft DHZ uit Rotterdam DSO de grootste ne derlaag toegebracht. Wij geloven niet dat RKAW dit zal overtreffen en dat de Rotterdammers wel met de beker zullen verdwijnen. Zondagmiddag neemt DSO deel aan het Zilver Burcht Tournooi van Wilhelmus en zal om 3.45 uur uit komen tegen Tonegido uit Voor burg. Uit Rusland teruggekeerd. Op de verbeterde lijst van Nederlanders, die uit Rusland terugkeren, komt de naam voor van Johan de Koster, geboren te Zoetermeer in 1922. Wat is 'n fraai stadhuis zonder carillon? 'n Zwijgzame figuur, die het vreugdevolle lied der klokken- stemmen ontbeert. Het Leids stad huis zal niet lang meer deze zwijg zame figuur zijn, want binnenkort zullen de zilveren tonen van het klokkenlied weer uitgalmen over de daken der huizen, over straten en grachten, binnenkort zullen het lied der vrijheid, de nationale hymnen weer weerklinken en bij elk feeste lijk gebeuren zal het lied der vreug de weer worden uitgedragen Was het wonder, dat de intocht van de nieuwe beiaard in de oude Sleutelstad gisteravond met veel en thousiasme van de zijde der Leidse bevolking werd ontvangen? Aan de Hoge Rijndijk, waar de wagen van de fa. Van Bergen uit Heiligerlee in de middag was gear riveerd, bevonden zich gisteravond tegen half acht honderden en hon derden belangstellenden om van de intocht van het carillon getuigen t zijn. Met de Postharmonie voorop trok de stoet daarop naar het Stadhuis, waar het eveneens zwart zag van de mensen, doch waar de politie voor een uitstekende afzetting had zorg gedragen. Toen de wagen met klokken het Stadhuisplein opreed, kwam de lo- co-bui'gemeester weth. J. C. v Schaik met de wethouders Menken en Jon- geleen ep de gemeentesecretaris, mr. J. Bool, de trappen van het stad huisbordes af. Hierna bood de heer J. van Bergen uit Héiligerlee de serie klokken aan het gemeentebestuur aan, als sym bool waarvan hij een der kleinste klokken overhandigde. Hierna begaf het gemeentebestuur zich weer naar het bordes, waar zich met mevr. J. M. van Kinschot-Dor- hout Mees, tal van raadsleden, hoof den van gemeentelijke takken van dienst en andere genodigden verza meld hadden. De heer van Schaik richtte hierna het woord tot de ver zamelde mensenmenigte. ZUSTER E. N. WEVELS HOSPITAAL-DIRECTRICE TE UTRECHT. Zuster E. N. Wevels, hoofdver pleegster van de afdeling Interne Geneeskunde aan het Academisch Ziekenhuis te Leiden is benoemd tot directrice van het Centraal Mili tair Hospitaal in „Oog in Al" te Utrecht. Zuster Wevels werd te Hekelingen geboren; zij genoot haar opleiding aan het Acad Ziekenhuis te Utrecht, waar zij de diploma's ziekenverple ging en kraamverpleging behaalde. Na enige jaren directrice te zijn ge weest van het Diaconessenhuis te Eindohven vertrok zij in 1945 naar Indonesië, waar zij gedurende 3 jaar achtereenvolgens werkzaam was als waarnemend directrice van het Tji- kini-ziekenhuis te Batavia daarna als directrice van het noodziekenhuis te Buitenzorg er ten slotte in dezelfde functie van het buitengewoon zieken huis „Grosgol" te Batavia.- Na haar terugkeer uit Indonesië was zuster Wevels 2 y, jaar werkzaam in het Acad. Ziekenhuis te Leiden. e Sassenheimse gemeenteraad vergaderde gisterenavond weer on der voorzitterschap van burgemees ter jhr. mr. R. Sandbergh van Boe lens, die van zijn vacantie is terug gekeerd. De burgemeester dankte aan het begin van de vergadering wethouder Vogelaar, diè tijdens zijn afwezigheid zijn werkzaamheden heeft waargenomen. Voor men tot de behandeling van de agenda overging deelde wethou der Vogelaar het een en ander mede verband met de financiële toe stand van de gemeente en het daar mede verband houdende woningpro bleem. Zoals in andere gemeenten zal ook hier de radicale bouwstop doorgevoerd moeten worden. Het gebrek aan geld is hiervan de oor zaak. De gemeente had alle moeite gedaan om een verhoogde lening te krijgen, maar daar de financiële om standigheden van ("e meeste der Ne derlandse gemeenten allesbehalve rooskleurig zijn, is hiervoor geen mo gelijkheid. Alleen dan kan er sprake zijn van een lening wanneer de ge meente 6 contant van te voren be taalt. Het is in Sassenheim echter niet mogelijk om deze 6 vanu't de gemeente bij elkaar te krijgen. Naai' aanleiding van de voorlopige vaststelling van de gemeente-reke ning 1949 vroeg de heer J. Schrama of het niet mogelijk was dat de fa milieleden van krankzinnigen, wan neer zij daartoe in staat zijn, iets zij dragen in de verpleegkosten. De wet houder zegde toe dat er een onder zoek ingesteld zal worden naar even tuele draagkrachtigen. Bij de ge wone dienst is dan komen vast te staan dat er een nadelig saldo is van ƒ3.436,35; bij de kapitaaldienst is er een voordelig saldo van 22.915.30. De raad besloot met algemene stemmen om de lokalen op de eerste verdieping van het raadhuis, die vroeger voor 600 aan de gemeente bedrijven werden verhuurd, te ver huren aan de Rijksgebouwendienst ten behoeve van de dienst der belas tingen in Sassenheim. De huur zal 460.per jaar bedragen met inbe grip van verlichting verwarming, het gebruik van de vloerbedekking en het schoonhouden. De Belastin gen zullen alleen het eerste lokaal huren. De Vereniging tot Bevordering van de Agrarische Belangen in de Rijn streek te Leiden heeft een verzoek tot de raad gericht om jaarlijks een subsidie te ontvangen van twee en een halve cent per inwoner. In to taal zou de vereniging dan een be drag van omstreeks twee honderd gulden in handen/krijgen. Tot nu toe echter heeft de gemeente nooit meer dan 50,subsudie per jaar ver leend. B. en W. stellen daarom aan de raad voor om het verzoek van de Vereniging af te wijzen en de tot nu toe verstrekte subsidie aan te hou den. Dit vond bij de raad algemene goedkeuring. Het haven-terrein. Het raadsbesluit dd. 31 October 1950 tot uitgifte van een gedeelte van het haventerrein in erfpacht is door de raad ingetrokken. Dit stuk zal nu verkocht worden. Het ge meentebestuur zal een lening aan gaan bij de N.V .H.A.V. Bank te Schiedam van 75.000,voor der tig jaren en,tegen een rente van 4 Deze som zal hef bestuur aan de fa. Wesseling lenen onder hypo thecair verband v. n de grond en de loods. Tenslotte zal de gemeente aan de fa. Wesseling het stuk grond van af het perceel Koers, groot 1188 m., verkopen voor de prijs van 7, per m. De heer Van Breda verlangde de voorwaai'de dat de gemeente het stuk grond bij een eventuele ver koop door de fa. Wesseling als eer ste gegadigde kan terug kopen. Deze voorwaarde vond de burgemeester juist en zal dus gemaakt worden. De jaarwedden van de eerste en tweede ambtenaar van de burgerlijke stand worden verhoogd van 61,75 en 57,71 tot 80,— en 70,per jaar. Bij de begrotingswijzigingen, die tot slot werden goedgekeurd, was een bedrag van 3235,inbegrepen, dat is uitgetrokken voor het doorlichten van de bevolking in het najaar. De jeugd antwoordt. Tevens kwam bij de behandeling van dit punt ter sprake de somma van f 400 die B. en W. hadden uit getrokken om insignes te kopen voor de in het begin van deze zomer ingestelde Jeugdnatuur wacht. De heer Schrama verzócht het college van B. en W. dringend om in het vervolg geen geld meer uit te geven vóór de raad zijn goedkeurig aan het voorstel had verleend. Het voorstel aan de raad kwam n.l. nadat het geld reeds was uitgegeven en de heer Schrama was van oordeel dat de raad toch zeker mag weten wat er in de gemeente gebeurt en waar het geld voor gebruikt wordt. De heer Schra ma wees er op dat de raad reeds meerdere malen op een dei'gelijk feit heeft gewezen. De voorzitter antwoordde dat het installeren van de natuui-wacht had plaats gevonden lang voor er een raadsvergadering plaats zou hebben en daar de vacantie de beste tijd is voor een dergelijke onderneming had het college maar niet op de toestemming van de raad gewacht en het geld voor de insignes en de film voorstellingen, die er die dag als propaganda .voor de jeugd gegeven verfden alvast maar uitgegeven. De heer Van Breda was het hele maal niet eens met deze natuur- wacht en sprak over „die arme vier honderd gulden die voor dit doel waren weggegooid...Waarop de heer Vogelaar hem er op wees dat de jeugd in andere jaren voor veel meer dan ƒ400 heefi vernield, zo dat dit uitgegeven geid gauw terug is verdiend. Nadat men nog even ever de opvoedende waarde van deze in stelling had gesproken en de heer Beye vroeg of de leden van de na- tuurwacht in het voorjaar ook op het uithalen van vogelnestjes wil den letten, sloot de burgemeester de vergadering. IN KOREA GEWOND Burgemeester R. Sandberg van Boelens heeft in de raadsvergadering gisteravond medegedeeld dat de Ko rea-vrij williger Theo Waasdorp uit de Bij dorpstraat in de strijd is ge wond. Gelukkig zijn zijn verwondin gen niet van ernstige aard. De ge wonde vertoeft momenteel in Tokio en nog enige dagen geleden heeft zijn familie een drietal brieven van hem ontvangen, waarin hij schreef dat hij in tamelijke goede gezondheid verkeerde en nog vol moed was. WASSENAAR Jaarvergadering Blauw Zwart Gisteravond werd in café Beijers- bergen de jaarvergadering gehouden van de R.K. Sportvereniging Blauw Zwart. Na een openingswoord van de voorzitter de heer J. Konst, wer den de diverse jaarverslagen uitge bracht. Uit dat van de secretaris bleek, dat het ledental is toegeno- 'en van 170 tot 228. In het afgelopen jaar kwam einde lijk het langverwachte huui'contract betreffende de tqrreinen met de Ge meente tot stand. Het contract geldt voor 20 jaar. De zeer hoge huurprijs van 1400.per jaar betekent voor de vereniging een zeer zware last. Pogingen om tot een lagere huur prijs te komen bleven vruchteloos, zodat de vereniging geen andere keus had. dan het contract te teke nen. Toen in de begrotingsvergade- dering van de Raad namens de Ka tholieke fractie over de hoogte van deze huurprijs werd gesproken, zeg de de Wethouder toe, hierover con tact met de vereniging te zuulen opnemen. Dat is tot nu toe niet ge schied. Evenmin werd nog iets ver nomen over de mogelijkheid voor een drinkwatervoorziening op het terreincomplex. Het jaarverslag van de penningm. sloot met een bescheiden batig saldo. De jaarverslagen en de begroting voor '51-'52 werden goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot re sultaat. dat de heren N. v. d. Kooy, Th. Donath, J. P Alkemade en L Schroder werden herkozen bij accla matie. Voorzitter J. Konst, die zich verleden jaar voor één jaar beschik baar stelde in deze functie werd in dezelfde functie herkozen, eveneens met alg. st. Ook de elftal- en de ter rein-commissie werden in dezelfde samenstelling herbenoemd. Aanrijding Toén de 18-jarige naaister mej. R. alhier op de weg naar het W'assenaarse Slag plotse ling achter een ry bomen vandaan de rijweg overstak werd zij aangere den door een personenauto, bestuurd door S. uit Kinderdijk. Zij sloeg over de kop en werd aan haar linkervoet gewond. De autobestuurder, die geen schuld treft, heeft haar naar huis gebracht. Fiets en auto werden licht beschadigd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Aug. Vee. Aanvoer: 8 fokstieren, 18 slachtstieren, 50 kalf- en melkkoeien, 56 varekoeien e a.; 250 vette koeien, 30 vaarzen, 20 pin ken, 22 graskalveren, 27 vette kalve ren, 56 nuchtere slachtkalveren. 835 vette schapen. 800 vette lammeren, 43 zeugen, 600 schrammen, 923 big gen, 1 paard, 2 veulens en 15 bokken of geit. Totaal 3832 stuks Prijzen: kalf- en melkkoeien 650995 en va rekoeien e. a. 500800 handel wil lig; vette koeien 750—1000, 2.30 en 2.90 per kg. levend gewicht, handel slepend; vaarzen 550—840; pinken 375500, en gaskalveren 180325 handel willig; nuchtere slachtkalveren 4565 handel stug duur; vette schapen 90120 en vet te lammeren 70—95, handel willig; schrammen 60105, biggen f 40 55 en bokken of geiten 1540. han. del matig. Kaas. Aangevoerd 79 partijen Goudse en 6 partijen Leidse kaas. to taal 85 partijen Prijzen: Goudse kaas extra kwal. 2.43. Ie soort f 2.20 2.30. 2e soort 2.122 19 en le soort Leidse kaas 2.062.14 per kg. Han del goed.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2