NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK NIEUWS UIT DE OMGEVING Gemeenteraad van Warmond maakt plaats voor industrie Laatste Berichten DINSDAG 14 AUGUSTUS 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Alphense Vriendenclub. Jonge- duiven-vlucht vanaf Quivrain, 203 km. Aankomst le duif 1.59.40 uur (1489 m. p/m). Laatste vogel 2.8.2 uur (1419 m. p/m). Concours open 9 min. J. K. Verhulst 1,3,10; Th. v. d. Elshout 2,5; L. Starreveld 4; W. Tromp 6,13; H. P. de Wit 7.; J. Roda 8,12; H. Hoogeveen 14. Deze vlucht was min of meer een waaivlucht. Verschillende liefheb bers vonden hun vogels reeds op het hok daar op een snelheid van 86 km. per uur bij Z-W-wind niet gerekend was. Ondertrouwd: J. H. Th. Peulen 26 j. en Th. A. Ponsioen 29 j.; P. J. Schilperoort 25 j. en G. Rijlaarsdam 25 j.; W. Melsen 32 j. en T. W. van Luinen 28 j.; M. de Graaf 31 j. en H. A. Voskuilen 23 j.; J. Blanken 28 j. en D. Uithol 25 j. Gehuwd: R. Bosma 26 j. en M. Ruardij 24 j.; J. C. van Kampen 30 j. en Chr. Visser 22 j.; C. Schellinger hout 27 j. en J. M. van den Bos 24 j.; P. Mostert 28 j. en M. E. Bos 27 j. BOSKOOP Voetbal Het le elftal van de sportvereniging van, de luxe en ta pijtweverij Gebr. de Jong te Bos koop genaam WGJ was Zaterdag de gast van hun collega's te Maassluis VDL. Natuurlijk stond ook een voet balwedstrijd op het programma. On danks het slechte weer, het regende vrijwel gedurende de gehele wed strijd, speelde WGJ een pittig par tijtje, doch voor het doel der gasthe ren bleek de voorhoede niet schot vaardig genoeg. Toch wisten zij voor de rust een 12 voorsprong te krij gen. Na de thee wisten de VDLers echter nog tweemaal te doelpunten, zodat zij met 'n 23 overwinning in het bezit kwamen van de uitgeloof de medaille. Nieuw sporttrrrein. Woensdag- a.s. opent WGJ haar nieuwe sport terrein aan de Provinciale weg te Boskoop. Als gasten zullen funge ren de speers van GBSV I uit Zaan dam. Het gezelschap zal te pl.m. half elf te Boskoop arriveren en de weverij van Gebr. de Jong bezich tigen. 's Middags zal een bezoek worden gebracht aan de kwekerij van de fa. Felix —en Dijkhuis, waarna naar het nieuwe terrein zal worden vertrokken voor de ope ningswedstrijd tegen het eerste elf tal van WGJ. Gezien de sterkte yan GBSV kan dit een spannende wed-' strijd worden. Dat WGJ zo spoedig haar nieuwe terrein kan openen, is voor een zeer groot deel te danken aan de mede werking van de werkgever Gebr. de Jong, die het personeel gelegenheid heeft gegeven, de nodige werkzaam heden voor het inrichten in haar tijd te doen verrichten, 's-Avonds wordt nog een wedstrijd gespeeld tussen Jodan-Boys en Waddinxveen, waar voor een beker beschikbaar is ge steld. Geboren: Geertrui d. v. C. Kap- teijn en B. C. v -d. Loo; Maria M. J. d. v. P. Hoogendoorn en A. Groe nendijk. Ondertrouwd: L. v. Leeuwen en W. J. v. d. Bos; F. S. G. Blaazer en J. Dolfing. Getrouwd: C. J. v. Vliet en M. J. v. Fulpen: M. de Gelder en A. Kalk man. HAZERSWOUDE Diefstal. In de nacht van Zon dag op Maandag zijn er 24 lasdoor- verbindingen aan de spoorlijn naar Utrecht ontvreemd. De diefstal had plaats er hooge van de Hoogeveense vaart. De rijkspolitie stelt een on derzoek in. KOUDEKERK Ifieuwc woningen. De vier wo ningen aan de Willem de Zwijger laan zijn gereed gekomen. Öp 20 Augustus zullen de gelukkigen er in trekken. Hengelwedstrijd voor de jeugd. De Hengelaarsver. Koudekerk-Rijn dijk organiseerde een hengelwed strijd voor de jeugd. Er namen 17 jongemannen deel. De kleinste en de jongste zag kans 8 visjes te ver schalken en behaalde daarmede de eerste prijs. Het was H. v. Leeu wen. De 2e, 3e en 4e prijs werden gewonnen door J. Jongeneel, H. v. Burik en H. v. Brakel. De niet-prijs- winnaars werden getroost met een reep chocolade. LANGERAAR Voetbaltournooi. Op Woensdag 15 Augustus a.s. wordt door de R.K. Sportvereniging Altior een voetbal tournooi georganiseerd. Hieraan zul len deelnemen DES T uit Kudelstaart, Foreholte uit Voorhout. DOSR I uit Roelofarendsveen en Altior I. Om 12 uur speelt Altior I tegen DES I. om 1.15 uur speelt Foreholte I tegen DOSR I. Om 2.45 uur wordt de verliezers- ronde gespeeld en om 4 uur de win naarsronde. Alle wedstrijden worden gespeeld op het Altior-terrein. Bij gelijk spel zal er beslist worden moet doel- schoppen. Iedere wedstrijd duurt één uur. De heer A. A. Brand die de gemeente metterwoon gaat verlaten zal als concierge van het Parochie huis worden opgevolgd door de heer B. Zwirs. LEIDERDORP „De Rijnklievers" (Leiderdorp). De postduivenvereniging .De Rijn klievers" LeiderdorpLeiden hield heden haar 5e wedvlucht met jonge duiven vanaf Ciney. Afstand 212 km. De duiven werden eerst op Maandag gelost wegens slecht zicht op Zondag om 6.30 uur en de le duif maakte een snelheid van 1278 meter per minuut. De uitslag der 10 snelste iuiven is als volgt: H. v. Alphen 1, Ant Polak 2, 6, Chr. v .d. Pluym 3 en 5. J. de Pan 4. J. C. Huber 7, M. Jongeleen 8, A. Gijzenij 9 en Joh. Veldt 10. De eerste ereprijzen wer den gewonnen door H. v. Alphen, Ant Polak, Chr. Pluym, J. de Pan en J. C. Huber, A.s. vlucht zal er gevlo gen worden voor het Groene Kruis Sanatorium te Dieft, NIEUWKOOP Hengelsport De hengelsportver. „Vitoge" alhier en de hengelsport ver. uit Bodegraven zullen binenkort tegen elkaar uit komen in een vis wedstrijd. Zaterdagmiddag a.s. zal de eerste wedstrijd plaats vinden te Nieuwkoop. In September moet er gehengeld worden te Bodegraven. De wedstrijd zal gaan om een wis selbeker en enkele medailles. Aangezien beide verenigingen een groot aantal leden hebben, zullen waarschijnlijk ruim 100 personen deelnemen. De Jeugdbeweging voor de camera Wist U dat vele jongens en meis jes uit ons dorp filmartisten waren? Nu, ze zijn het. Ook dit jaar werden weer films opgenomen van de zomer kampen van onze verkenners, gidsen en welpen .Hopman Boekhorst heeft over die opnamen de grootste zorg. Z'n streven is op de duur een com plete rolprent te doen samenstellen omtrent het leven en werk van onze plaatsel. Jeugbeweging De jongens zijn dit jaar weer op kamp geweest in een zeer schoon oord van ons Va derland en ook de meisjes kampeer den op een mooi plekje evenals de welpen. Daar is weer genoten van alles wat een kamp maar bieden kan en daar is weer gefilmd. Nieuwkoop zelf is dit jaar weer het kampobject geweest voor zeeverken ners uit Leiden en die gelegenheid heeft de hopman ook weer benut voor zijn film. Alles met elkaar be looft het een interessante documen tatie te worden. Het ligt in de bedoeling de film in October a.s. te vertonen. De technische verzorging is in han den van de heer Ruiterman alhier. „De Vooruitgang". (Nieuwkoop). Wedvlucht met jonge duiven van af Mont (B.) op Zondag 12 Augustus 1951. Afstand 200 km In concours 70 duiven. Gelost 10.50 uur. Aankomst eerste duif i2.31 uur. Uitslag J W. Woerde 1, 7 en 17; J. Tijsterman 2, 3, 10 en 11; A. van Leeuwen 4, 5 6, 9 en 15; D. v. a. Helm 8; P Oosterman 12; H. v. d. Neut 13 en 14 en A. C. van Koert 16 en 18. NIEUWE-WETERING OPENING ORANJEFEESTEN. Het is bij de Oranjever. ..Eensge zindheid" welhaast traditie gewor den om de jaarlijkse festiviteiten te openen met een grandioze gala avond in de grote tent, welke hier voor speciaal is gearrangeerd. Op onze tocht daarheen bescheen een gouden zon dit complex, geflankeerd door cake-walk, luchtschommel, zweefmolen en diverse andere attracties, hetgeen alles te zamen veel beloofde voor de komende da gen. In de grote tent zelf hadden al reeds een 400 leden plaats genomen op de beschikbare stoelen en men was zelfs genoodzaakt er inderhaast nog talrijke zitplaatsen bij te maken. Op het keurig toneel had de muziek- ver. „Door Gunst Verkregen" plaats genomen, hetwelk de avond opende met het „Wilhelmus". Hierna was het woord aan de voorz. der Oranje ver., de heer M. Spring in 't Veld, die na een woord van welkom, in- zonder aan pastoor S. Ligthart, al lereerst dank bracht aan de zeer ve len, die hem tijdens zijn ziekte in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Lei den waren komen opzoeken. Voorts deed de voorz. mededeling van het door het bestuur genomen besluit om zelf een toneel met coulissen cn aankleding aan te schaffen, hetgeen nu in eigendom aanwezig is, waar van ook andere verenigingen, tegen een geringe vergoeding, gebruik zul len kunnen maken. Gezien de grote uitgaaf hiervoor wilde voorz. daar om de verloting op deze avond ter bestrijding van deze kosten warm aanbevelen. Hierna was het nu de muziekver. „Door Gunst Verkregen", die onder de zeer bekwame leiding van de heer M. Coupier een uitste kend muzikaal programma uitvoer de. Na de pauze trad de toneelver. „De Zwaluw" uit Nieuw-Vennep voor het voetlicht met het zeer mooie blijspel in drie bedrijven De rare familie." Dank zij goed spel wisten deze ook dit gedeelte tot een groot succes te maken en verkregen dan ook veel waardering en bijval van de talrijke aanwezigen. Terecht kon voorz. M. Spring in 't Veld getuigen dat deze openingsavond weer zoals telken jare een prachtige opening is geweest van de festiviteiten. ROELOFARENDSVEEN Personalia. Voor het vakdiploma smederij, slaagde te Amsterdam onze plaatsgenoot S. H. Bakker. RIJPWETERING Op 15 Augustus a.s. vervalt de zitting van het consultatiebureau. De eerstvolgende zitting valt dus op Woensdag 29 Augustus. ZOETERWOUDE Geboren; Karei Adrianus Jo hannes z. van J. Blansjaar en K, Bruines; Cornelis Gertrudis Maria z. van W. J de Jong en A. H. v. Leeuwen; Joanna Hendrica d. van A. C. de Hollander en C. L. van Teijlingen; Jacobus Hendricus z. van P. H. Omtzigt en Th. C. Kerkvliet: Johannes Petrus Cornelis z. van G van Teijlingen en M. C. D. Schou ten; Theodorus Johannes Wilhelmus z. van Th de Vette en E. J. Hooge veen; Adrianus Petrus Maria z. van C. J. Janmaat en P. G. van der Eist; Teunis z. van F. van der Loo en G. van der Meijden. Ondertrouwd: G. Th. J. de Koo- ter 29 j. en M. M. C. Versteegen 24 j. Gehuwd: H G. Stuifzand 23 j. en M. W. Th. var. Cassel 26 j.; G. C Ammerlaan 28 j. en C. Th. A. van der Hoeven 26 j. Overleden: P. J. van der Salm 74 j., echtg. van H. C. van der Kleij: P. Schilperoort vr 78 j.; C. van de Berg wedr. van C. E. Ooijendijk. HILLEGOM Dahlia-knollen. Ter vergade ring van de Ned. Dahlia-vereniging is de uitvoer behandeld van dahlia knollen, uit zaad gewonnen. Derge lijke knolen zijn waardeloos en kun nen derhalve de goede naam van de Dahlia-kwekers in binnen- buitenland schaden De vergadering verleende aan het bestuur machti ging om maatregelen te treffen, om deze export te verbieden. De bepalingen zullen aan het Bedrijf schap voor Sierteeltproductn tei goedkeuring worden voorgelegd. DE ZILK Geslipt. Een wielrijdster kwam door het slippen van haar fiets op de Zilkerduinweg te vallen en liep ernstige verwondingen op. Zij werd café „De Zilk" binnengedragen Maandsalaris. Mej. v. L. wonen de alhier stapte een winkel binnen te Haarlem en deed haar inkopen. Toen ze zou betalen miste ze haar portemonnaie, waarin het pas ont vangen maandsalaris. Ze herinnerde zich dat ze op de heenreis te Heem stede een Kath. kerk was binnenge gaan en met tranen in de ogen belde ze aan de pastorie aan. Een glim lach van de pastoor stelde haar ge rust: de koster had de portemonnaie met inhoud gevonden en aan de pastorie afgegeven. Met hartelijke dank en een fooi voor de koster toog mej. van L. weer huistoe. KATWIJK AAN ZEE Teraardebestelling L. Hueting. Gistermiddag vond onder enorme be langstelling op do Algemene Be graafplaats te Katwijk a. d. Rijn de teraardebestelling plaats van de heer L. Hueting in leven tandarts aldaar, die de vorige week na een kortston dige ongesteldheid o, 51-jarige leef tijd in het Diaconessenhuis te Leiden overleed. De overledene was voorz. van de Oranjevereniging cn voorz. van de afd. der EHBO. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op burg. mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, be stuur en leden der Oranjever.; voorz. en bestuur VVV en belangstellenden uit de kring der EHBO-ers. De over ledene werd door leden der Oranje vereniging grafwaarts gedragen. Een broer van de overledene dankte voor de belangstelling. LEÏDSCHENDAM LEIDSCHENDAM GAAT WEER KERMIS VIEREN Wie de kermis heeft uitgevonden weten wij niet, maar in ieder geval moet het een man met een grote do sis fantasie zijn geweest. En boven al iemand met een sterke maag. Want het is een goede gewoonte om veel nougat en nog meer oliebollen te verorberen en daarna op allerlei manieren rond te draaien. Dat houdt niemand lang uit en daarom is het eigenlijk maar goed dat het niet alle dagen kermis is, al zou men dat wel eens denken. Met deze inleiding vragen wij aandacht voor de Wilhelmina-ver- eniging, welke er voor gezorgd heeft, dat het Wilhelminafeest zo prettig mogelijk kan zijn. Op 28. 29 cn 30 dezer zet Leidschendam de bloeme tjes buiten. Het feest begint weer met een etalage-wedstrijd, waaraan meerdere attracties zijn verbonden, waaromtrent in het programma na dere gegevens zijn te vinden Op Woensdag 29 dezer zijn de school kinderen aan de beurt. Om 9 uur 's morgens trekken de kinderen in optocht naar het feestterrein, om daar deel te nemen aan de vele spe len, waarbij mooie prijzen beschik baar zijn gesteld. In de middag worden weer de oude volksspelen, in nieuwe vorm, ge houden. Mastklimmen om een zijdje spek is er ditmaal niet bij, maar overigens zal de humor bij deze spe len niet ontbreken. Iedereen boven 16 jaar wordt uitgenodigd aan deze spelen deel te nemen Het is een volksfeest, dus voor maar vooral ook door alie ingezetenen. Na al deze volksvermaken komt op Donderdag 30 dezer een nieuwe attractie n.l. ringsteken op losse paarden. Dit is nu voor Leidschendam een geheel nieu we attractie en speciaal interessant voor hen, die het paardenhoofdstel op de juiste plaats hebben. Het is een spel voor dames en heren en de uitgeloofde prijzen lokken tot deel name. Een gecostumeerde optocht door de kinderen zal in de middag door het dorp trekken. Vroeger ja ren blonk Leidschendam uit in het houden van optochten. De Wilhel- mina-vereniging hoopt dat de oude roem weer zal terugkeren. Donder dagavond 7 uur begint vervolgens het ringsteken met jeep. Verleden jaar was dit een buitengewoon ge zocht volksvermaak en ook nu zal de deelname naar verwacht wordt groot zijn. En dan komt als we alles gehad hebben het grote vuurwerk wat ieder jaar de moeite waard is om het te gaan zien. NOORDWIJKERHOUT Collecte. De collecte gehouden in de St. Jozefkerk alhier ten bate van de kerk van pastoor Rouw uit Ierseke in Zeeland heeft de prach tige som opgebracht van 875. Naar St. Jeroen. De St. Victor- parochie houdt 15 Aug. a.s. een be devaart naar St. Jeroen 'in Noord- wijk. Om 4 uur is het aantreden op het Mariaplein en in rijen van 4 be geven de bedevaartgangers zich naar Noordwijk. Om 5 uur draagt pastoor Brink een H. Mis aldaar op met een korte toespraak. Na de H. Mis gaat men naar het kerkhof, hetwelk grenst aan het martelveld. De raad van Warmond kwam in openbare vergadering bijeen. Afwe zig de heren Th. Weijers en P. J. van Rijn. Aan de orde kwam hierna een verzoek van het Regionale Katholieke Beroepskeuze-bureau te Leiden, om een bijdrage uit de gemeentekas ter financiering van de werkzaamheden van dit bureau. Besloten werd aan die inwoners, die zich aan een test van dit bureau onderwerpen, steun te verlenen, als vast staat dat zij niet in staat zijn de daaraan verbonden kos ten zelf geheel of ten dele te dragen, doch zulks tot een maximum van 7.50 per geval. De heer Van Vliet zou gaarne zien dat aan dit besluit de nodige bekendheid werd gegeven, bijv. door middel van publicatie. Behandeld werd een verzoek van de Vebo" te Leiden om jaarlijks een garantie te verlenen van ly, ct per inwoner ter dekking van een even tueel te kort van de telken jare door deze vereniging te houden vee- en zuiveitentoonstelling. Besloten werd de bijdrage voor het jaar 1951 te be palen op 1 cent per inwoner, teiwijl teken jare door deze vereniging een dergelijk verzoek kan worden her haald. Besloten werd aan Gedeputeerde Staten te berichten, dat de raad zich kan verenigen met de door eerstge noemd college voorgestelde verho ging van de wedde van de ambtenaar van dc burgerlijke stand. Besloten werd aan de heer N. Mol te Leiderdorp te verkopen een strook grond aan de Sweilandstraat gi*oot 2391 M2. voor de prijs van 10.50 per vierk. meter. Besloten werd voor het jaar 1951 de asschuur te verhuren aan de heer A. J. van Stijn en een lokaal van het voormalige gemeentehuis aan het R.K. Kerkbestuur ten behoeve van de R.K. Jeugdbeweging. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot wijziging van de veror dening regelende de jaarwedden, lo nen en de ï-angen van de ambtenaren in dienst der gemeente met betrek king tot de wedde van de fitter bij het waterleidingbedrijf. Nieuwe industrie. Teneinde de mogelijkheid te ope nen tot vestiging door de N.V. Ned Tudor Maatschappij te Amsterdam van een fabriek naast „Rhenania" werd besloten het vigerende uitbrei dingsplan in hoofdzaak ter plaatse te wijzigen. De raad nam met grote vol doening kennis van dit plan en sprak het vertrouwen uit. dat ook Gedepu teerde Staten met deze wijziging ac- coord zullen gaan. gezien de grote belangen die in deze vestiging voor Warmond hierin gelegen zijn. Als lid der commissie van advies als bedoeld ii. art. 8 der woonruimte- wet werd met algemene stemmen ge kozen de heer C. Paardekoper. Bij de gebruikelijke rondvraag in formeerde de heer Nijman naar het bedrag dat aan de gemeente meer zal worden uitgekeerd in verband met de verhoogde uitkering uit het ge meentefonds. De voorzitter deelde mede, dat dit voor deze gemeente een meerdere uit kering geeft van 3000. De heer Vergeer bracht een woord van hulde voor de wijze, waarop in deze gemeente de hooikeuring ter hand is genomen, hetgeen voor de boeren een grote geruststelling geeft. Voorts zag spreker gaarne dat van LISSE ,.De Luchtklievers" (Lisse). Wedstrijd met jonge duiven vanaf Maastricht. Afstand pl.m. 176 km. In concours 128 duiven, gelost te 9.50 uur. Aankomst le duif 12.18.3, snel heid 1187.22 m.. laatste 12.29.14, snel heid 1098 m. Uitslag: G. Paardekoo- per 1; J. Visser 2, 26; P. Wijnhout 3; N. J. Dol 4, 12. 15; A. de Wit 5. 7, 8, 11. 13, 14, 16, 19, 21- J. van Diest 6, 20; Joh. de Kuiper 9, 24; A. v. d. Poel 10. RIJNSBURG Verkeersvcrbetering. Het is nog slechts een kwestie van een paar weken dat de onhoudbare toestand bij de tramhalte Rijnsburg—Katwijk a. d. Rijn zal zijn opgeheven. De rails worden daar omgelegd cn het grote verkeer zal dan dc t-wec ge vaarlijke hoeken niet meer behoeven te nemen doordat het verkeer dan oostelijk van de tramrails zal kun nen plaats hebben. Dat zal dan on getwijfeld menig verkeei-songeval aldaar voorkomen. VOORSCHOTEN Woningcommissic. In verband met de Katholieke feestdag op Woensdag a.s is het spreekuur van de woningcommissie verplaatst naar hedenavond op 7.30 uur. Concert „St. Laurentius" Vrij dagavond 17 Augustus a.s. om 8 uur geeft de Harmonievereniging ,,St. Laurentius" een concert op de Voor gemeentewege pogingen in het werk werden gesteld om de middagbestel ling van do post. die thans niet meer plaats vindt, opnieuw in te schakelen, nu zulks wat betreft voor de bewo ners van het Oosteinde Nu de ge meentc gezorgd heeft dat ter plaatse een goede verlichting is gekomen en ook de wegen in goede staat zijn gebracht is juist de P. T. T. opgehou den met deze bestelling De voorzitter zegt toe. zich hierom trent met de P. P. T. in vervinding te zullen stellen. De heer Van Vliet betreurt het, dat door de verkoop van destijds door de gemeente aangekochte gronden voor de bouw van woningen hierdoor voor de ingezetenen zo weinig is kunnen worden geprofiteerd. Over deze aan gelegenheid ontspon zich een langdu. rige discussie en algemeen was men van oordeel dat terzake nog wel het een en ander moet worden gedaan. Speciaal had men op het oog de bouw van woningen in het dorp. wanneer uitvoering gegeven zal wor den aan het saneringsplan van de bebouwde kom. De heer van Schie wees op dc slechte toestand van de molen in de Laker polder. De voorz zegt, dat de eigenaar deze molen alleen wil her stellen, wanneer hij de zekerheid heeft, dat het Rijk hierin subsidie verleend, zulks gezien de ervaring in andere gemeenten. Hij heeft deze aangelegenheid od het betreffende Ministerie besproken cn zal binnen zeer korten tijd hieromtrent^ nader worden ingelicht. Hierna sluiting. WASSENAAR Motor in brand. Toen de heer B. uit Den Haag op de Schout bij Nacht Doormanlaan zijn motor wilde aanslaan, vloog het voertuig in brand. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar kon niet meer voor komen, dat de motor geheel uit brandde. Fietsers botsten. Op het fiets pad langs de Rijksstraatweg botste de 18-jarige winkeljuffrouw v. B. alhier tegen een 14-jarige fietser v. D. uit Rijswijk, die dwars over het fietspad reed. Beide fietsers kwamen te vallen en mej. v. B. liep een hoofdwonde op, terwijl v. D. zijn sleutelbeen brak en een hersen schudding opliep De jongeman is overgebracht naar het ziekenhuis aan de Zuidwal te Den Haag. Onvoorzichtig overgestoken. In de Kerkstraat werd de 6-jarige Al- bert de Ruyter, wonende aan de Van Limburg Stirumstraat. toen hij onvoorzichtig de rijweg overstak aan gereden door twee fietsers. De jon gen liep een lichte hersenschudding op. Per taxi is hij naar zijn ouder lijke woning overgebracht. Diefstallen. De heer M. aan de van Zuylen van Nijeveltstraat meld de de politie, dat er enige gereed schappen waren gestolen uit zijn werkplaats, die afgesloten was. De dader heeft zich door middel van in klimming de toegang tot deze werk plaats verschaft. De heer S. leider van het Jeugdcentrum aan de Haven deed aangifte van dc diefstal van zijn fiets, die stond in een ketelhuis, dat tot het Jeugdcentrum behoort. ZOETERMEER DWO-uitstapje De gym meisjes, 73 in getal, hebben onder leiding van de heer Overdam cn de dames Houtmande Vree en dc Vries een uitstapje gemaakt naar Blijdorp. Eerst werd de speeltuin bezocht cn daarna het prachtige dierenpark. Dit is dc eerste keer geweest dat voor deze jeugdafdeling van DWO een uit stapje werd georganiseerd en het is tot aller genoegen verlopen. eD geest onder dc kinderen was zeer goed en zowel leiders als leidsters waren erg tevreden. Ook het bestuurslid Th. Adegeest cn het niet-bestuurslid J. Arend hebben zich verdienstelijk ge maakt door zich fet de zorg van de kinderen te belasten. (Reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplage). BELASTINGDIENST. Met ingang van 1 Juni 1951 is de assistent C Boevée te Hazerswoude beitst met de functie van Dienstgelei- der aldaar. Met ingang van 1 September 1951 is de assistent K. de Ruiten verplaatst van Gennep naar Hazerswoude. De hoofdassistent-titulair F. N. Grims, standplaats Leiden (directe bel.) is benoemd tot hoofdassistent. TWEE LEIDENAARS TERUG UIT RUSLAND. Het ministerie van buitenlandse zaken heeft uit Berlijn een voorlo pige opgave ontvangen van Neder- straat o.l.v. de dirigent, de heer L. landers, die uit Rusland terugkeren Th. Jansen. Aanrijding. Gisternjorgen werd op de Leidseweg het 3-jarige jon getje A. v. d. V. aangereden door een auto. Het ventje was aan het ballen en de bal kwam op de rijweg terecht. Hij liep zonder uit te kijken de weg op, juist toen een auto na derde. Dc bestuurder wist door krachtig remmen erger onheil te voorkomen, maar kon een aanrijding niet verhinderen. Het ventje kreeg schaafwonden aan armen, benen en hoofd en is door dr Olthuis ter plaatse geholpen. Dit is reeds het vierde kind uit hetzelfde gezin, dat een ongeluk overkomt. Touw om een wiel. Nabij het Haagse Schouw deed zich een aan rijding voor, doordat het touw, waarmede een auto werd gesleept, om een der wielen kwam en daar door dit voertuig dwars op de rij weg kwam te staan. Een juist passe rende bestelauto kwam met deze dwarsligger in botsing. Gelukkig ontstond er alleen materiele schade. en te Frankrfurt aan de Oder zijn overgedragen aan de Nederlandse autoriteiten. Onder hen bevinden zich twee Leidenaars nl. Willy Her- bert, geb. 1923 en Hermanus Meurs, geb. 1925. KWAADWILLIGHEID BIJ BOERDERIJBRANDEN TE LEUTH? Burgemeester mr. P. M. A. Sas sen van Ubbergen-Beek zeide reke ning te houden met de mogelijk heid, dat er met betrekking tot de boerderij branden in Leuth misdaad in het spel is. De branden zijn z.i. zeer waarschijnlijk door enige kwaad willigen gesticht. De groepscomman dant van de rijkspolitie stelt een nauwgezet onderzoek naar de even tuele daders in. Vast is komen te staan, dat de branden in de boerde rijen van W. Jeuken en G. Damen niet veroorzaakt kunnen zijn door| het overwaaien van vonken, daar de I wind een andere richting had danl die waarin de vonken in dat geval zouden zyn gewaaid. Een uur na de brand in de boerderij van A. Jeu ken brak het vuur uit in de boer derij van zijn broer W. Jeuken en in die Van de heer G. Damen. Te- gelijkertijd werd een brand gemeld in een hooiberg in de nabije gemeen te Millingen. Deze brand kon in de kiem gesmoord worden. Dc schade aan de boerderijen wordt door deskundigen geschat op 200.000. Op het ogenblik smeult het hooi nog en moet de brandweer nog nablussen. Burgemeester van Woerden benoemd Bij Kon. besluit is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot burgemeester van Woerden, de heer H. H. C. Vos, thans burgemeester van Waarder, Barwoudswaarder en Rietveld. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 Aug. Groente. Per 100 kg.: rode kool 5.20—16.60, gele kool 9.8010.90, groonckool 11.20 —12.40. prei 18,45—19.60. rabarber 4—8, kroten 819, uien 11—22, peen 1748, aardappelen 7.60 12.10, andijvie 519, druiven 92— 120, pruimen 54151, snijbonen ƒ20 44, stokbonen 2055 pronkbonen 1526, tuinbonen 1213, doperw ten 20—14, peulen 26—39, poste lein 621, appelen 4—20, spinazie 6—20, tomaten A 12—72, Augur ken 988, zilver-uien f 1528 per 100 stuks: komkommers 8—14, bloemkool 8—47, meloenen 16— 73, salade f 26.80, perziken 2.30 —29 por 100 bos: kroten 3.30 —6.60, pieterselie 2.20—3.40 selderie 2 —6.40. peen 14—42. 14 Aug. Vette Varkens. Aan voer: 249 stuks. Prijzen: zware f 2.05 —2.08, lichte f 2.01—2.03, zouters 1.831.85, zeugen 1.851.90 per kg. Handel: tamelijk vlot, ROTTERDAM, 14 Aug Vee. Aanvoer 3988 totaal, waarvan 680 vette koeien, 1110 gebruiksvee, 173 vette kalveren, 250 graskalveren. 346 nuchtere kalveren, 357 varwens, 409 biggen, 176 paarden, 131 veulens, 316 schapen of lammeren, 40 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.60 2.80. 2.30—2.50. 1 95—2,20, vette kalveren 2.80—3.10, 2.50—2.70 cn 2.302.50 per kg. levend gewicht; graskalveren 350—250—180; nuch tere kalveren f 62—57—53; biggen 555040, slachtpaardcn 2.00, 1.95 en 1.90 per kg levend ge wicht, schapen 123—93—78; lamme ren 987863; kalfkoeien cn melk koeien f 1000875750 varekoeien 700—600—540: vaarzen 50—650— 550 pinken 50450—370. Prijzen: vette koeien aanvoer als vorige week handel stil. prijzen onveranderd; vet te kalveren aanvoer iets ruimer, han. del vlot, prijzen hoger; graskalveren aanvoer als vorige weck handel kalm prijzen als vorige weck; nuchtere kal veren aanvoer iets minder, handel stug, prijzen onveranderd; biggen aanvoer kleiner, handel traag prijzen als vorige week; slachtpaarden aan voer iets groter, handel stil, prijzen onveranderd, schapen cn lammeren aanvoer iets groter, prijzen tamelijk hoger; kalf- en melkkoeien aanvoer ruimer, handel stil, prijzen als vorige week; varekoeien aanvoer even rui mer handel lui, prijzen als vorige week; vaarzen en pinken aanvoer ge woon, handel zeer kalm. prijzen on veranderd. BODEGRAVEN, 14 Aug Kaas. Aanvoer 282 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.162.23, 2de soort 2.09— 2.15, zware tot 2.40 ptr kg. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN. 13 Aug. Groente. Kropsla 2—8.10, bloem kool 830, kroten 6—9, tomaten 3445, snijbonen 2—3, snijbonen stek 1 1.20. dubbele stamboncn 2.403.60, princesseboncn 3.40 3.80, pronkbonen 1.201.25 per 10 kg.; Augurken: D 8.809.60, idem E 3.70, idem CD 6.10 per 25 kg. Bloemen. Asters 518 cent. Dahlia's 1030 cent, Gladiolen 623 cent. Nieuw Europa 50—54 cent, Sca- biosa 2529 cent, Hayonanten: wit 614 cent, idem geel 512 cent id. amber 513 cent, idem lila 515 ct., Kleurbloemig 3—8 cent LEIDSCHENDAM, 13 Aug. Groente. De prijzen waren gisteren voor bloemkool 12*—40 cent, kom kommers 821 cent. sla f 20—6.30 stambonen 2531 cent, snijbonen 35 —44 cent, pronkbonen 13—22 cent, stokbonen 3040 cent tomaten 12 25 cent, andijvie 55.20, spinazie 6—8 cent. postelein 4—9 cent, peen 20 tot 34 cent. druiven 1.40—1.50. per ziken 10—24 cent, meloenen 3062 cent Daar dc veiling in verband met Maria Hemelvaart morgen gesloten is zal ditmaal ook Donderdag a.s ge veild worden. TER AAR. 13 Aug. Groente. Kas snijbonen 4.50. snijbonen 2.80 3.60 idem B 2.002 70, idem stek 1.101.60, stamprinocsson f 2.80 3.70. idem B f 2,002.70 stokprinces- sen f 3.104.50 witte pronkers 1.20 1.50, spekbonen f 2.202.90, blauw schokkers 3.20 alles per 10 kg,; pos telein 415 cent. andijvie 513 cent rode kool 510 cent. kroten 1317 cent, waspeen 2231 cent, idem B 1317 cent, rabarber 718 cent. uien 20 cent, aardappelen 6 cent, zilver uien 79 cent, tomaten A 4157 cent idem B 4152 cent, idem C 2844 ct idem CC 1324 cent, idem bonken 2542 cent. idem ongesiorteerd 37 —38 cent, alles per kg.; bloemkool I 29—43 cent, idem TI 18—28 cent, id. Ill 813 cent, komkomkommors 8— 15 cent alles per stuk Sla f 4.20 -7.10 per 100 stuks bospeen 26 cent idem B 14—16 cent. peterselie 2 cent, sel derij 3 cent, alles per bos Augurken: fijn f 1.00, fijnbasterd 52 cent, bas-, terd 4849 cent. grof A 38 cent, i> afw. 24 cent, grof 29 cent idem afw. 12 cent, CD 23 cent, EO 12 cent alles P*r kg.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3