Eerste plechtige H. Mis te Lisse Erfenis lag in de kelder MAANDAG 13 AUGUSTUS 1951 DE LEID SE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Op 22 Juli jl. ontving pater B. Lemmers, Missionaris van de H. Fa milie door de handoplegging van mgr Jos. Baeten, bisschop van Breda, de H. Priesterwijding. Zaterdag j.l. werd de neomist te Lisse ingehaald. Ondanks het regenachtige weer was deze intocht feestelijk. Aan de gt-ens der parochie werd de neomist afgehaald door de commis sie van ontvangst en begroet door pastoor van Zuylen. Daarna werd gereden naar de Ju- lianastraat, via Stationsweg en Here- weg, alwaar de R K. Harmonie „Canité Tuba'' stond opgesteld, als mede de verschillende jeugdvereni gingen. Voorafgegaan door de lande lijke rij vereniging „St. Hubertus" en gevolgd door dc muziekvereniging, de gidsen en de gymnastiekvereniging Klimop*' ging de stoet langs de Ju- lianastraat, Kanaalstraat, Hereweg naar het met vlaggen en vaandels versierde Kerkplein van de St. Aga tha alwaar een stoet bruidjes gereed stond om de neomist de parochiekerk binnen te leiden. Door het zangkoor werd het welkomstlied ingezet, het geen door allen werd meegezongen. Hierna celebreerde nater Lemmers een plechtig Lof. waarbij hij werd ge assisteerd door pater Schoonp en door de weleerw. heer Pijixter De paro chie-geestelijken namen od het Dries, terkoor plaats Na het lof werd door de neomist zijn eerste zegen aan de parochianen gegeven. Des avond werd hem bij het ouder lijk huis door de omwonenden een warme ovatie gebracht De machtige tonen van de klokken van St. Agatha riepen Zondagmor gen de gelovigen naar het kerkge bouw om de plechtige H Mis door LEIDSCHENDAM Gesloten. Op Woensdag a.s. is de gemeentesecretarie gesloten. Voor het doen van geboorte- en overlijdensaangiften is het bureau van de burgerlijke stand op die dag geopend van 1011 uur. Geboren: Georgina Gerarda Joanna d- van P. J. van der Salm en J. C van der Riet; Johannes Corne lls Maria z. van C. Hagen en A. C Prenen; Catharina Maria d. van M Venne cr. H. C. de Groot; Fr.ancis- cus Anthonius z. van G. C. M. van der Zon en J. G. Strooband; Willem van P Krijgsman en J. Mast: Hendrika Elisabeth d. van J. G. van der Hout en G. van der Marei; Ru- dolf Gerardus z. van Th. M. Dudink en A. E. L. A. Lafarre. Getrouwd: Jan W. de Ruijter en Antje M. van Kampen. Overleden: Sophia Hendrika Is- brucker 77 j., wed. van E. G. S. Zou- zliet; Jan van Kooten 61 j, echtg van E. Remmelinck; Cornelia Roer- dinkholder 25 j., wed. van C. v. d Wal. Kath. Vereniging voor hoger bedrijfspersoneel In samenwerking tussen dc St. Adelbertvereniging en enkele voor aanstaande figuren, werkzaam in het bedrijfsleven, is besloten tot de oprichting van een Katholieke Ver eniging van Hoger Bedrijfspersoneel Het lidmaatschap van deze vereni ging is bedoeld voor alle katholieke personen, die behoren tot het hoger personeel in dienst van het Neder landse bedrijfsleven,, bijv economen, ingenieurs, juristën. administratieve personen e. d. voor zover zij nie» als ondernemer of als zelfstandig be oefenaar van hun beroep werkzaam zijn. De voornaamste aanleiding voor de oprichting dezer vereniging is de noodzakelijkheid om voor deze groep werkzaam in het bedrijfsleven in de •ruimste zin ds woords. een organi satie tot stand te brengen door mid del waarvan zij medewerking kan verlenen aan en invloed uitoefenen op de oïganen welke in het leven wor den geroepen ingevolge de wet op de ondernemingsraden en vooral de wet op de Publiekrechtelijke Bedrijfsor ganisaties. Zonder representatieve organisatie immers zou deze belang rijke groep volkomen terzijde moeten blijven. Zoals bekend mag worden veron dersteld. zijn thans in het bijzonder in de voedsel-voorziening-sectoi- reeds verregaande voorbereidingen getrof fen voor db instelling van een aantal productieschappen, terwijl in andere bedrijfstakken besprekingen worden gevoerd over de oprichting van be drijfschappen. Wil het hoger perso neel derhalve in deze ook voo-r hen zeer belangrijke ontwikkeling een rol spelen, dan is het thans geboden op korte termijn tot een representatieve vertegenwoordiging van deze groep te komen. Het spreek van zelf. dat ook deze organisatie, welke geschiedt binnen het verband der St Adelbert vereniging, od principiële grondslag dient te worden opgebouwd. Aanmelding voor het lidmaatschap kan, onder opgave van gegevens om trent functie, onderneming, waarin werkzaam enz geschieden bij het se cretariaat der St. Adelbert-verenifine Nassau-Zuilenstein-straat no. 5 te "s Gravenhage. of aan het adres: Her togstraat 3 te Eindhoven. Ambonnezen raakten onderling slaags Naar de Volkskrant verneemt zijn er Zondagmiddag ernstige onregel matigheden voorgekomen in het Am bonnezen woonoord Schattenberg bij Westerbork. De vertegenwoordigers van de Republiek Zuid-Molukken" in Ne- 'erland hadden Zondagmiddag in Tooghalen een. vergadering belegd. Va afloop hiervan nodigde een in Schattenberg verblijvende familie de beide vertegenwoordigers van de de neomist op te dragen, bij te wo nen. Aan deze oproep gaven zeer velen gehoor. De neomist werd ge assisteerd door pater Schoone als presbyter assistent, pater v. d. Ysselt M.S.F. als diaken, de eerw heer Pinx- ter als lulS diaken. Op het priester koor hadden o.ip. plaats genomen kap van Dijk, en de parochie-geeste lijken. Het zangkoor voerde een vierstem mige mis uit onder leiding van zijn dirigent de heer M. J. van Huiten. "Pater van Ysselt hield de feestpre- dicatie met als tekst: ,.Gods barmhar tigheden zult gij in eeuwigheid be zitten". Na afloop der H. Mis werd door de zangers de feestcantate ..Klap in de handen" uitgevoerd. In de namiddag werd een druk be zochte receptie gehouden. Op deze receptie werd met enige toepasselijke woorden het parochie cadeau aan de neomist overhandigd. Tot besluit van dit mooie feest werd een plechtig Lof met Te Deum, gece lebreerd. KATWIJK AAN DEN RIJN Slechte ruil. Mej. v. R. plaatste haar spiksplinternieuwe fiets tegen het postkantoor om in het kantoor eventjes zaken te doen. Toen zij terugkwam had er een ruil van rij wielen plaats gehad, zeer ten on gunste van Mej. v. R.! Een oud geval stond in de plaats van de nieuwe fiets! HILLEGOM Luchtbandwielen. Van de firma P. N. aan de Haarlemmerstraat zijn luchtbandwielen van kruiwagens ont vreemd. Men doet wijs z'n kruiwa gens niet op de tuinen te laten. Personalia. Voor het examen machineschrijven slaagden de dames H. en R. Duinhoven. Voor Ned. Han delscorrespondentie mej. C. Pauw. Geboren, z. van J. de Graaf en A. J. Labeur; z. van F J van den Berg en M. Kamp; d. van A Warmer dam en J. A. van der Star; d. van G Th. van de Reep en M. L Maat. Ondertrouwd: L. Frederiks en A J. Hoogervorst; J. Ooms en J. Lar.ge- ler; L. de Vries en W. van den Berg Getrouwd: J. H. Kops en A. C de Groot. NOORDWIJK Gouden bruiloft. Op 20 Augus tus a.s. hoopt het echtpaar H. H. M. PeeperkornA. M. E. Peeperkorn Lunenburg de dag te herdenken dat het 50 jaar geleden in het huwelijk werd verbonden. De Northgo-ruiters. Zaterdag j.l. hebben de Northgo-ruiters deel genomen aan de streekwedstrijden van de Landelijke Rijverenigingen, welke te Koudekerk werden gehou den. Hierbij wisten zij beslag te leg- „Republiek Zuid-Molukken". die de vergadering hadden geleid, uit in het kamp te komen dineren, niettegen staande voor hen de toegang tot Schattenberg was verboden. Nauwelijks was bekend, dat de vertegenwoordigers van de Zuid- Molukse republiek aanwezig waren, of er ontstond in het kamp rumoer. Het verblijf van de familie, van wie de uitnodiging was uitgegaan werd omsingeld en het duurde niet lang of er ontstonden handtastelijkheden. In de algemene verwarring, die vooral ging tussen voorstanders en tegenstanders van de Zuid-Molukse republiek, werden stenen en andere voorwerpen over en weer geworpen. Hierbij werden vijf personen onder wie een der beide vertegenwoordi gers van de Republiek der Zuid- Moli^kken ernstig gewond. Deze laat ste werd naar het ziekenhuis in As sen overgebracht. De vier andere ernstig gewonden zijn naar het zie kenhuis in Westerbork vervoerd. Dank zij het krachtdadig optreden van de kampleiding onder leiding van de ex-KNIL luitenant-kolonel Detiger, geassisteerd door de Rijks politie uit Assen, kon de rust wor den hersteld, voordat een groot bloedbad zou worden aangericht. De lichtgewonden konden allen in het kamp worden verbonden en behoef den niet naar elders te worden over gebracht. Besloten is de voorstanders van de ..Republiek Zuid-Molukken" die in het kamp-Schattenberg sterk in de minderheid zijn, naar elders over te brengen. Bond van bloembollen- handelaren Dr. A. J. Verhage heeft zich niet bereid verklaard het voorzitterschap van de Bond van Bloembollenhan delaren te aanvaarden. De Bond zal dus opnieuw een keuze moeten doen. Het vl iegongeval te Vlieland Meisje begraven Zaterdagmorgen is op de begraaf plaats Oud Eik en Duinen te Den Haag het stoffelijk overschot van mej. S. E. Fiedeidy die enkele da gen geleden het leven verloor bij een vliegtuigongeluk op Vlieland, ter aarde besteld. Vele autoriteiten waren bij deze plechtigheid aanwe zig o.a. Gen.Maj. S. Mante, chef per soneel Luchtmacht. Generaal-Majoor b.d. van de Generale Staf W. J. van Gulik en Gen.-Maj. KNIL b.d. G. J. F Statius Muller. In de aula werd het woord gevoerd door de kapitein van de Luchtvaart ds W. P. ten Kate en de reverend Austin van de Anglikaanse Kerk in Nederland. gen op de navolgende prijzen: le pr. en wisselbeker voor het viertal, be staande uit Mej. N. v. Rooijen en de heren P. Barnhoorn, J. Barnhoorn en D. de Hollander. le prijs Klasse B. Dressuur P. Barnhoorn met Koppie. 2e prijs Klasse N. Dressuur J. Barnhoorn met Zampa. NOORDWIJKERHOUT V.V.SB, wint de Zilveren Bavo- bal. Uitslagen: SJCOranje Zw. 1—1. SJC wint met strafschoppen. VVSB—Concordia 21. Verliezers ronde: ConcordiaOranje Zwart 00. O. Z. wint met strafschoppen Winnaars-ronde: VVSBSJC 44, VVSB wint met strafschoppen. SJCOranje Zwart 1—1. Beide partijen waren aan elkander ge waagd. De Amsterdammers waren technisch beter doch konden niet goed schieten. Voor de rust bracht de linksbuiten van O. Z. de stand op 01, maar 6 minuten voor het eind wist' SJC onhoudbaar dc gelijkma ker te scoren. Strafschoppen brach ten SJC in de finale. VVSBConcordia 21. De nieuwe 4e klasser „Concordia" gaf voor de rust een enthousiast spel letje te zien en deed niet veel onder voor de Bavo-mensen. Braun gaf VVSB de leiding doch nog voor de rust maakte dc Concordia-linksbui ten gelijk met een onhoudbaar schot. Na de rust was VVSB zichtbaar sterker en de vele aanvallen resul teerden na lange tijd in een bekeken goal van v. Gijlswijk (21). Met ongewijzigde stand werd geëindigd en bracht VVSB in de finale tegen SJC. Finale: VVSB—SJC 4—4. Dc wedstrijd bracht een maximum aan spanning. Binnen een kwartier had SJC een 20 voorsprong genomen doch een pracht kopbal van v. d. Klauw bracht de stand op 12 en van Gijlswijk op 2—2 Na de rust werd het op zeer gelukkige wijze 32 voor de Noordwijkers doordat een ver naast geschoten bal tegen het been van een der VVSB'ers raakte, daardoor plotseling van rich ting veranderde en onhoudbaar voor de verraste VVSB-keeper in het doel verdween. Weer wist VVSB gelijk te maken maar binnen de minuut was het al weer 34 voor SJC. En kele minuten voor het einde maak te VVSB wederom gelijk, zij het dat enkele SJC spelers dit doelpunt be streden. Het gevolg van dit laatste was, déft na afloop de strafschoppen door SJC moedwillig naast werden geschoten. Des te betreurenswaar diger was dit, daar alle wedstrijden ook VVSBSJC zeer sportief zijn verlopen, doch deze onsportieve hou ding alleen gericht was tegen de beslissing van de scheidsrechter. Dat ook het SJC-bestuur deze on sportieve houding laakte, bleek wel bij de prijsuitreiking waar SJC's voorzitter opmerkte „dat hiërover het laatste woord nog niet gespro ken is". Overigens interessante wedstrij den met een spannende finale als slot. STOMPWIJK KLEEDTENT STOMPW. BOYS De nieuwe kleedtent staat er. Kant en klaar in frisse kleuren. Kap. v. Veen, geest. adv. van Stompw. Boys heeft de tent Zondag ingezegend. Al vorens tot de wijding over te gaan sprak kap. v. Veen een enkel woord en zag in het feit, dat dc tent door eigen leden was gebouwd een waar borg van eenheid, samenwerking en naastenliefde. Voorz. A. J. Luiten van St. Boys. nam hierna het woord en bedankte de heer J. v. d. Bosch, die altijd een gedeelte van zijn bedrijfsruimte be schikbaar gesteld had voor kleed ruimte, voor de vele vormen waarin deze reeds zijn medewerking had verleend voor de Stonvpwijkse voet balverenigingen in de laatste 25 jaar. Ook alle medewerkers en leveranciers werden niet vergeten in de dank. „Vol goede moed en met een nieuwe kleedtent gaan we met een gerust hart de competitie tegemoet" aldus spr., „én wij hopen dat anze suppor ters evenals vorige jaren trouw blij ven". R. K. A. V. V. uit Leidschen- dam had de aardige attentie door haar voorzitter Bleys een drietal spiegels aan te bieden voor de nieu we kleedtent. Met enige woorden werden deze spiegels overhandigd, natuurlijk vergezeld van de beste wensen voor de toekomst. De voor zitter van SVLV uit Voorschoten fe liciteerde namens zijn vereniging St. Boys met de nieuwe kleedtent en deed de toezegging dat er nog iets zou komen uit Voorschoten, maar dat SVLV nog niet wist wat in de nieuwe kleedtent gébruikt kon wor den. Na dc opening werd de kleed tent van allo kanten bekeken. De stenen tent bestaat uit 3 kleedgele genheden. scheidsrechtershokje, berg plaats, verkoopruimte alles met stro mend water. De R.K. Sportbond, de LVB en de Leidse scheidreehters, die allen uitgenodigd waren hebben zich blijkbaar door het slechte weer laten afschrikken, althans er is nie mand aanwezig geweest. De wedstrijd Stompw BoysSVLV eindigde in een overwinning van SVLV nvot dc cijfers 72. Goed voetbal was bij het stormachtige weer niet mogelijk. De betere tech niek van SVLV gaf de doorslag. Na- de rust werd de stand van 02 re gelmatig opgevoerd tot 27. Het was overigens een prettige wedstrijd. Ook de wedstrijd DSO—RKAVV werd in sportieve ceest gespeeld. Als winnaar kwam DSO uit de strijd met de cijfers 3 1. Het technisch be tere RKAVV zag zich door het ent housiasme van DSO en enkele fout jes van haar doelman een overwin ning ontgaan. Na afloop werden dè bekers en lauwertakken door voorz. A. J. Lui ten uitgereikt aan de diverse aan voerders. waarna men nog enige tijd gezellig bij elkaar bleef. Ondanks viel de middag nog mee en kan St. het slechte weer in de morgenuren Boys toch nog op een geslaagde dag terugzien. WASSENAAR Wielerwedstrijd in Oostdorp. Zaterdagmiddag zijn voor de vijfde achtereenvolgende maal de jaarlijkse wielerwedstrijden georganiseerd voor amateurs op gewone fietsen, door de Buurtvereniging Oostdorp. Ondanks het slechte weer was de belangstelling groot. Er deden zich, tengvolge van de gladheid van de weg, enkele valpartijen voor, zonder ernstige gevolgen evenwel. Er werd in drie klassen gestart. Het eerst kwamen aan de beurt de deelnemers van 14 en 15 jaar voor een wedstrijd over 10 ronden. Deze race leverde een duidelijke zege op voor J. J. Tacx, die reeds in de eer ste ronden een voorsprong nam en die niet meer prijs gaf. De tweede, derde en vierde prijs werd gewon nen door resp. Gerard Westgeest, Koos Voorham en Wim v. d. Plas. De tweede wedstrijd, die voor 16 en 17-jarigen gaf meer strijd te zien, over 15 ronden. Er vormde zich een kopgroep van 5 renners, die elkaar, vooral in de premieronden weinig toegaven. Nog in de voorlaatste ron de lag de kopgroep dicht op elkaar, zodat de eindsprint de beslissing moest brengen. Gijs van Rhijn pas- Iseerde als eerste de finish, op de voet gevolgd door Lou Krogt, Karei de Zwart en R. van Leeuwen. Tenslotte dc grote strijd tussen de rennei's van 18 jaar en ouder, over 20 ronden. Niet minder dan 22 deelnemers verschenen aan de start. In de zesde ronde nam Jac. Vogels een kleine voorsprong, die hij op fraaie wijze steeds wist te vergroten. Zo ver was hij de anderen vooruit, dat hij op drie na alle renners „lapte" zodat zij de baan moesten verlaten. Met bijna 1 y. minuut voorsprong kwam Vogels als eerste aan. Op de tweede plaats lag P. v. d. Spek. derde werd A. Laarman en A. C. van Spronssen werd vierde. Voor jongens en meisjes werd er nog 'n steppenrace gehouden over een ronde. Bij de meisjes was de uitslag: 1. Toos v .d. Kooy, 2. Rie tje Klinkhamer, 3. Corrie van Haastrecht. Bij de jongens: 1. Henk Ploeg, 2. Adrie van Leeuwen, 4. Koos Haastrecht. Pluimveevereniging hield jonge dierendag. Zaterdag hield de Pluimveevereniging Wassenaar een Jonge Dierendag in het Wapen van Wassenaar. De oedoeling was aan vankelijk op deze dag zowel kip pen, duiven als konijnen te keuren, maar in verband met het gevaar voor pseudo-vogelpest moest de keu ring beperkt blijven tot konijnen. Er werden 94 dieren ter keuring in gezonden, die werden verdeeld in drie klasen n.l. dieren, geboren voor 1 April, dieren geboren na 1 April en nesten van minstens drie stuks dieren van 8 tot 12 weken. Als NIEUWS UIT ALPHEN AAN DEN RIJN AlphiaRivalen 63. De vriendschappelijke ontmoetiong die Alphia speelde tegen de Amster damse derde klasser Rivalen is dank zij goed spel van de Alphia-voorhoe- de in een 63 overwinning voor de thuisclub geëindigd. Ondanks minder gunstig weer is er door de beide ploegen op het vrij gladde veld met veel animo om dc eer gestreden. De gewijzigde voorhoede van Al phia, waarin o.a. de oud-Alphen- spelcr J. van Egmond was opgesteld, was een voortdurend gevaar voor de Amsterdamse achterhoede. Er werden fraai opgezette aanvallen ondernomen, waarin ook de vleugel spelers op tijd betrokken werden. Na de aftrap ontwikkelde zich een vrij gelijk opgaande strijd met de thuisclub in de aanval. Het was den Hertog die Alphia al vrij spoe dig de leiding gaf 10. Alphia handhaafde de aanvallen en kort hierop was het P. Rijsdam, die de voorsprong voor de thuisclub verhoogde: 20. In het veld waren de Amster dammers langzaam sterker gewor den, doch voor het doel vlotte het niet erg met de afwerking der aan vallen Toch gelukte het hen na een half uur uit een goede aanval tegen te scoren 2—1. Voordat de rust aanbrak gelukte het de Alphia-speler P. Rijsdam, die er deze middag vrij goed in was, voor zijn club de voorsprong te ver hogen tot 31. Na de hervatting is het veld door de regen moeilijk bespeelbaar ge worden, maar de voorhoede van de thuisclub past zich goed aan en zij is een voortdurende bedreiging voor de Rivalen-achterhoede, die zich vrij goed verdedigde. Alphia zag kans nog driemaal het net te vinden, waartegenover de Amster dammers maar 2 doelpunten maak ten. Einde 63 overwinning voor Alphia. A.R.C. 1Huizen 1 44. De Za terdag gespeelde voetbalwedstrijd tussen ARC 1 en de landskampioene van de Zaterdagclubs Huizen 1 lever de de Alphcnse club een verdienste lijk gelijk spel. Daar zag het eerst niet naar uit, want de gasten die met een invaller verschenen, ston den reeds na enkele minuten met 20 voor, beide doelpunten uit cor ners, waarbij de ARC-achterhoede faalde. De thuisclub vond echter spoedig het juiste tegenspel, dat ge vaarlijker bleek, dan het te ver doorgevoerde combineren der Hui- zers. Den Hoed maakte na 7 minuten spelen 21 en v. d. Linden zorgde, dat na een kwartier de stand gelijk was. Wel bleven de gasten ook voorts wat sterker door beter veld spel, maar de ARC-voorhoede kreeg de beste kansen. Men faalde echter vaak bij schier niet te missen ballen. De gasten kregen weer de leiding toen Bergshoeff in eigen doel schop te en zelfs werd het na de rust 42 keurmeester trad op de heer J. Westbroek, secretaris der vereni ging. De uitslagen waren: beste konijn der keuring werd een „bland and tan" van de heer v. d. Meer, die met een dier van dezelfde soort de titel op een na beste konijn ver wierf. De heer Heineman verwierf met een nest Blauw van Beveren de prijs voor het beste nest. Op een na het beste nest was een nest Russen van Van Tol. Een Lotharinger van de heer Ke nen verwierf dc prijs rassen. In dc middenklasse won een Chinchilla van Van Eek en in de kleine rassen een Black and tan van v. d. Meer. Bij de langharige rassen won een Ongora van Loestein. Op een na de beste dieren waren van de grote rassen een Franse Langoor van de heer Hommel, van de middenrassen een Witte Wener van de heer van Doorn, van de kleine rassen een Black and tan van v. d. Meer en van de langharige rassen een An gora van dc heer Kuyer. Er was een verrassend goede col lectie jonge konijnen bijeen ge bracht. In het bijzonder de Lotha- ringers, dc Cchinohilla's, de Russi sche Brandneuzen, de Zilvers en de Weeners waren van uitstekende kwaliteit. ZOETERMEER ACHTERBAND VAN MOTOR GESPRONGEN. Zaterdagmorgen 10 uur had op de rijksweg bij KM. 5, 6 een ernstig mo torongeval plaats. De achterband van de motor van de heer T uit Leid- s-hendam, die juist van een vacantie- s door het buitenland terugkeerde, Kiapte, waardoor hij en zijn echtge note van het voertuig werden geslin gerd Met ernstige verwondingen moesten zij naar het ziekenhuis Sint Antoniushove in Voorburg woiden overgebracht. De nieuwe school. De nieuwe R. K. Jongens- en Meisjesschool is zo goed als voltooid. Het prachtige ge bouw aan de Dobbe ligt in al zijn nieuwheid te stralen in de zomerzon en wacht slechts op zyn nieuwe be woners. Dc ;aatste hand wordt nu ge legd aan de schoolplaats en de toe gang tot de school. Ook dit wordt iets fraais De bovenverdieping, die be woond zal worden door de meisjes, wordt reeds schoongemaakt en deze zullen er met het begin van het nieu we schooljaar intrekken Dit is nog niet het geval met de benedenverdie ping. welke voor de jongens is be stemd. Deze zullen zeer waarschijn lijk het gebouw pas in gebruik nemen als het nieuwe hoofd der school zijn betrekking zal aanvaarden en wel op 1 October a.s. Tot deze datum zal het onderwijs nog in de oude lokalen worden gegeven. Dus nog een korte spanne tijds en alle R. K. schoolkin deren zitten in een mooi modern ge bouw. E RIJNSTREEK voor Huizen maar het offensief dat ARC inzette bracht in het laatste kwartier nog goede doelpunten van Bergshoeff en Bos. Deze gelijke stand was ook wel de beste verhou ding. De wedstrijd werd gespeeld op het terrein van de Alph. Boys. ARC bood Huizen bloemen aan. Geboren: Marijke, d. van J. Bin- nenkamp en M. J. Vcrkaik; Johan nes, z. van G. v. d. Kooij en L. v. d. Laken; Adriana Joanna Maria, d. van J R. Hoogeboom en H. A. M. Koele- man; Paulina Ida Nanna, d. van J. R. de Groot en P. C. van der Linden; Hermanus Antonius Maria, z. van C. J. van Niekerk en M. J. van Rijn; Gijsberta Sophia, d. van J. Westmans en J. Vis; Maria Elisabeth, d. van W. F. Boerefijn en J. C. van Doorn; Cornelis Maria, z. van P. J. v. d. Zwet en M. A. de Rijk; Antonie, z. van J. de Kievit en W Brand. Overleden: M. van Baarle 71 j., weduwe van W. A. Blom. HAZERSWOUDE Goed gezongen. Dc gemengde zangvereniging alhier, behaalde gis teren op het concours te Vaasen de le prijs met 331 punten in de klas uitmuntendheid, niettegenstaande er 3 tenoren ontbraken. Geprijsd verdronken. Toen do heer B. uit Waddinxveen met zijn paard van een concours afkwam, had hij dit voor een tweewielig wa gentje gespannen. Daar zijn paard een prijs had gewonnen, had hij het prijskaartje aan het hoofdstel van het paard gebonden. Hij kwam van Alphen aan den Rijn de Padua-kade afrijden en reed aldaar over een bruggetje om op de Loctenweg te komen. Zodra hij over de brug was, schrok het paard van het wapperen de kaartje en sprong terzijde, met het gevolg dat het gespan in dc langs de Loetenweg gelegen vaart terecht kwam. Het paard is jammer lijk verdrongen en daarna overge bracht naar het noodslachtingsgc- bouw alhier. NIEUWE-WETERING Programma Oranjefeesten. Op 13, 14 en 15 Aug. zal Nieuwe Wete ring zijn jaarlijks feest vieren. Uit het programma van de doof dc Oran jevereniging „Eensgezindheid" geor ganiseerde openingsavond op heden, Maandagavond te 7.30 uur in de tent op het feestterrein. De toneelver „De Zwaluw" uit Nieuw Vennep, zal hier een mooie toneeluitvoering geven, waarbij de muziekver. „Door Gunst Verkregen", o 1. v. de heer M. Kou- prie muzikale opluistering zal verle nen. Dinsdagar-wgen 14 Aug. tc 9 uur komen de schoolkinderen op het feestterrein bijeen voor diverse trac- taties en spelen. Voorts 's namiddags te 5 uur hard lopen voor jóngens van 1015 jaar, en om 7 uur hardrijden op toerfietsen voor leden van 15 jaar en ouder Op 15 Aug. om 1.30 uur ringrijden voor paren met paard en kar en ver der diverse volksspelen. Des avonds vindt dan de prijsuit reiking plaats in de tent. WEERSVERWACHTING Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavonc.. Opgemaakt te 10 uur). WISSELENDE BEWOLKING. Wisselende bewolking met op de meeste plaatsen enkele buien. Overwegend matige wind tussen Zuidwest en Zuid. De zelfde of iets hogere tempera turen. 14 Aug.: zon op 5.20 en onder 20.08; maan op 19.12 en onder 0.54 uur. Een paar dagen voor ingenieur Jacques Meunier te Brussel in 1936 op tragische wijze om het leven kwam, schreef hij een brief, die nu, vijftien jaar later, de sleutel bleek te zijn tot een verborgen schat. Toen, in die dagen, overhandigde hij aan zijn vriend, de plaatselijke notaris, een gezegelde brief, waarop geschreven stond: „Ik vertrouw er op, dat je deze brief pas aan mijn zoon Frangois zal overhandigen, als hij cen-en-twintig jaar geworden is". Maandag nu kreeg de tweede-lui tenant Francois Meunier, die bij een Belgisch onderdeel in Duitsland dient, verlof, om zijn verjaardag thuis te vieren. Op het feestje ter ere van deze dag overhandigde de notaris hem de brief. „Ik heb voor je toekomst gezorgd", stond er in. „Ga naar de kelder en als je van dc trap naar beneden komt, kijk dan naar de vierde tegel rechts". Hij moest eerst een kwart ton ko len verwij deren voor hij de instruc tie van zijn vader kon opvolgen. Toen de tegel Wurd opgelicht, vond hij een kist, die voor de helft met gouden munten gevuld was. Vandaag heeft men in Brussel zich aan een schatting van de waar de van deze muntstukken gewaagd en men kwam op een bedrag van een millioen Belgische francs. Mevrouw Meunier zei: „Wij begre pen al niet hoe iet mogelijk was, dat hij stierf zonder een cent achter te laten. Maar nu begrijpen wij, dat hij zijn geld op jezc manier verbor gen heeft", aldus Reuter. Aetherklanken DINSDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24 00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gramo- foonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoon- muziek, 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Waterstan den. 9,35 Gramofoonmuziek. 10.30 Kamermuziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Sopraan en piano. 11.30 Voor dc zieken. 12.00 Gevarieerde muziek. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12,33 Voor het plat teland. 12.40 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gramofoon muziek. 13.20 Interview. 13.30 Salon orkest. 14.00 Gramofoonmuziek. 15.20 „Paul Vlaanderen en het Madison Mysterie," hoorspel, 16.00 Gramo foonmuziek, 16.35 „Dc schoolmelk- voorziening", causerie. 16.50 Musette- orkest en solist. 17.20 Gramofoon muziek. 17.30 Dansmuziek. 18.00 Nieuws; 18.15 Pianospel; 18.30 R.V. U.: Dr. J. Schouten „Verlegenheid", 19.00 Orkestconcert, 19.35 Vocaal Dubbelkwartet. 19.50 „Dc evolutie van het vliegveld", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Operettemuziek. 21.15 De Antwoord man. 21.30 Gramofoonmuziek. 22.00 Dansmuziek en zigeunermuziek. 22.45 Buitenlands overzicht, 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuw:;. 7.15 Ochtend gymnastiek; 7.30 Kinderkoor. 7,45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8,15 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gramofoon muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Kamerorkest. 12,00 Angelus. 12.03 Gramofoonmuziek, 12.30 Land- en tuinbouwmcdedelingcn. 12,33 Gra mofoonmuziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Nieuws van de L.S.K. 13.25 Amusemontsorkest en solist. 14.00 Lichte muziek. 14.53 Gramofoonmu ziek. 15.30 „Ben je zestig", 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Abaoel Shamsul: „Het land der Boe- ginezen". 18.00 Pianospel. 18.15 Gra mofoonmuziek. 18.45 Sportpraatje. 18.54 „Dit is leven", causerie. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 „Hier is Europa", Vaudeville-pro gramma. 1952 Buitenlands overzicht. 19.56 Gramofoonmuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Residentie orkest. (20.2520.45 „Thorn, het witte stad je", klankbeeld.) 21.35 Actualiteiten. 21,42 Bariton en piano, 22.00 Kamer orkest. 22.35 Voordracht 22.45 Avondgebed en Liturgische kalen der. 23.00 Nieuws. 23.15.—24.00 Gra mofoonmuziek. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 13 Aug Vee. Aanvoer 1175 totaal, w.v. 768 vette koeien en ossen en 407 varkens. Prij zen: vette koeien f 2.00—2.80, 2.30 —2.50, 1.95—2.20 en varkens 2.06, 2.03 en 2.00 per kg. levend ge wicht. Vette koeien aanvoer groter, handel tamelijk, prijzen vooraf niet lager dan vorige week; varkens aan voer kleiner, handel vlug, prijzen hoger.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3