Noodweer brengt ellende over Europa Amerikaans invoerverbod Woningbouw en financiëring ervan onder de loupe genomen De kansen van Pleven VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1»9> ov)UKAN 1 EERSTE BLAD PAGINA 2 Van dc Noordkaap tot ten Zuiden van Rome word Europa geteisterd door noodweer dat, vooral in .het Italiaanse Alpengebied, vele slacht offers heeft geëist en zeer grote schade heeft aangericht. In 't gebied van de Noord-Italiaan se meren hebben zware overstro mingen negentien doden geëist. Van enige honderden weet men niet wat er van hen is geworden. De overstromingen schijnen het gevolg te zijn van een grillige storm welke, vergezeld van zware regen val, van Noorwegen naar de Mid dellandse Zee trok. Een dertig meter hoge muur van water en modder, vermengd met rotsblokken heeft een deel van het dorpje Gera bedolven. Zeventien mensen werden onder het slik be graven. Een herberg" werd wegge drukt door de watermassa. De eige naar, zijn dochter en echtgenote en vijf gasten werden meegesleurd. Vijftien mensen liggen zwaar ge wond in een ziekenhuis. Donderdagavond, na 36 uur van hevige regens en verwoestende over stromingen, bedroeg het aantal in Noord-Italië vermiste personen 26. Men neemt aan dat zij allen om het leven zijn gekomen. Naar schatting 200 personen werden gwond. De schade, aan de te velde staan de gewassen, huizen, wegen en tele foonlijnen aangericht, is enorm en loopt in de milliarden lire. Honder- duizenden zijn in ellende gedompeld. Ook heeft men in Italië zware aardschokken waargenomen en in paniek vluchtte de bevolking on danks het noodweer naar buiten om de nacht in de open lucht door te brengen. Harriman thans naar Cairo President Truman verklaarde Don derdag ,,er geen bezwaar tegen te hebben" indien zijn speciale verte genwoordiger Harriman zich naar Cairo zou begeven, indien hij aldaar van enig nut zou kunnen zijn bij het zoeken naar een oplossing van het geschil over de vaart door het Suez- kanaal van voor Haifa bestemde tankboten. De conferentie te Kaesong hervat De V.N.-delegatie heeft voorgesteld de besprekingen te Kaesong heden, Vrijdag, te doen hervatten. Vice-admiraal Joy heeft dit voor stel door een verbindingsofficier aan generaal Nam II doen overhandigen. De communistische delegatie heeft zich met het voorstel eens verklaard. De afgevaardigden van de V.N. zijn na ontvangst van het antwoord per helicopter naar Kaesong vertrokken. Nederlands Korea* bataljon onderscheiden Het Nederlandse detachement vrij willigers in Korea heeft de hoogste Amerikaanse collectieve onderschei ding ontvangen, namelijk de „Distin guished Unit Citation" Generaal van Fleet, de bevelheb ber van het Amerikaanse achtste leger, die de blauwe wimpel van de ze eervolle vermelding bij de reeds verworven onderscheidingen van het bataljon voegde, zeide hierbij: „Het is inspirerend, in het gezelschap van zulk een dapper bataljon te zijn en een zeer groot voorrecht de hoogste onderscheiding van mijn land te mo gen uitreiken aan zulke dappere vertegenwoordigers van alle vrij heidlievende mensen. Gij, mannen, zijt een levend bewijs van de macht van de V.N. om communistische agressie, waar deze zioh ook voor doet. een halt toe te roepen". Dc Ned. vertegenwoordiger voor de V.N. in Norea, A. H. Gieben, zeg de namens Nederland dank aan de Amerikaanse strijdkrachten voor de „schitterende ondersteuning en sa menwerking". Het detachement heeft de onder scheiding gekregen voor zijn optre den in het gebied van Hoentsjong en Wondjoe in de dagen van 12 tot 15 Februari, toen lt.-kolonel Den Ouden sneuvelde. In de vermelding wordt o.m. ge zegd: „Na twee tegenslagen en drie slapeloze nachten van strijd deed deze heldentroep, die niet meer over ammunitie beschikte en van alle verbindingen was afgesneden, een dreigende nederlaag in overwinning verkeren door de bajonet op te ste ken on heuvelachtig terrein van stra tegisch belang te bestormen. Onder hun befaamde strijdrocp ..van Heutz' vochten zij zich een weg naar de top van de heuvel dwars door de achtergebleven vijand heen." De huidige commandant van het detachement, lt.-kolonel Eekhout, nam voor het detachement de onder scheiding in ontvangst. Leveranties aan Peking China Volgens Reuters correspondent te Honkong, William Parrett, bereikt nog steeds ondanks embargo's van de Westelijke mogendheden een ge stadige stroom strategisch belangrij ke materialen communistisch China. De door Hongkong genomen be perkende maatregelen hebben nu slechts gemaakt, dat de schepen thans direct Chinese havens aan doen. Zo doen op het ogenblik per maand 12 tot 15 schepen de haven van Kanton, Whampoha, aan, aldus Parrett. De ladingen worden vervoerd door Panamese, Britse, Scandina vische en andere schepen onder Westelijke vlag, evenals door Rus sische en Poolse vaartuigen. De onlangs door de Panamese re gering genomen maatregel tegen schepen en hun eigenaars, die han del drijven op Peking China, zal echter mogelijk tot gevolg hebben, dat geen enkel schip onder Paname se vlag in de toekomst meer voor deze handel beschikbaar zal zijn. Parrett noemt Hamburg, Bremen, Antwerpen en Gnynia als de voor naamste havens, van waaruit staal rubberbanden, machineonderdelen chemicaliën en andere goederen naar China worden verscheept. Ook de smokkelarij via de Portu gese bezitting Macao is aanzienlijk toegenomen. Niettegenstaande het feit, dat na tionalistisch China heftig ontkend heeft enige handel met Peking Chi na te hebben gevoerd, zijn er sterke bewijzen, dat vissersvaartuigen on langs olie uit Formosa naar de Chi nese kust in de omgeving van Swa- to v hebben vervoerd. Ook is melding gemaakt var smokkelarij op grote schaal tussen Japan en Noord-China, aldus reu ters correspondent Parreit. NATIONALISTISCHE PARTISANEN IN CHINA. Naar in nationalistische kringen op Formosa verluidt, zouden enige dui zenden nationalistische partisanen in de provincie Joenan zijn binnenge drongen. Zij zouden trachten de na tionalistische strijdkrachten van ge neraal Li Mi aan de grens van Bir ma te bereiken en drie districtshoofd steden in Joenan hebben bezet. Het Amerikaanse departement van landbouw heeft vandaag alle invoer van boterolie, aardnotenolie, aardno- ten voor pindakaas en vetloze ge droogde melk verboden. D»eze maatregel is genomen op grond van bepaling in de nieuwe wet op de economische controlemaatre gelen, waarbij invoer van agrarische producten kan worden verboden, wanneer deze nadelige invloed heeft op de binnenlandse markt. Volgens regeringsfunctionarissen zullen voornamelijk Denemarken, Noorwegen, Zwitserland en Neder land door het invoerverbod worden getroffen. Gemeenteraad Noordwijk Een „zomerkabinet'' De kansen van de links-radicale leider René Pleven om een kabinet te vormen zijn kleiner geworden, doordat een van zijn mogelijke coali tiepartijen, de MRP (katholiek) be zwaar heeft tegen de suggestie, dat de ministers neutraal blijven als de schoolkwestie in stemming komt. De MRP zal zich nog nader op zijn standpunt beraden. Een andere par tij die gisteren voor Pleven stemde, de socialistische, heeft reeds meege deeld, dat zij niet bereid is in het kabinet zitting te nemen. De Fanse pers toonde gisteren niet veel vertrouwen in een eventueel kabinet Pleven. Bij voorbaat spreekt men reeds van een „zomerkabinet". Een oplossing van de kabinetscrisis zal volgens de Franse pers hoofdza kelijk te danken zijn aan het feit, dat de partijen momenteel het strij den moe zijn. Het oliegeschil in Perzië De Britse en Perzische delegaties hebben Donderdag een subcommis sie ingesteld, die tot taak heeft te pogen een compromis-oplossing bereiken van het geschil over door gezagvoerders van tankboten, na het innemen der olieproducten af te geven ontvangstbewijzen. Dit ge schil heeft er toegeleid, dat de uit voer van Perzische olie-producten sinds Juni j.l. geheel stil ligt. Van Perzische zijde is medegedeeld dat Sir Donals Fergusson, die een leidende rol heeft gespeeld bij de nationalisatie der Britse steenkool-, gas- en electriciteitsindustrieën, een uiteenzetting heeft gegeven over na tionalisatie-methoden en de wijze waarop particuliere belangen in een staatseigendom zijnde industrie kun nen worden ingevoegd. Vernomen wordt dat dc Perzen Fergusson vele en tot in bijzonderheden afdalende vragen stelden over het vraagstuk der schadeloosstelling. Het Perzische parlement heeft van daag goedgekeurd, dat Perzië een Amerikaanse lening van 25 millioen dollar aanvaardt voor het aankopen van landbouwmachines en machines voor wegenaanleg. Het waren geen vreugdevolle to nen, die aangeheven werden in de raadsvergadering van Woensdag avond j.l. Zoals het er thans voor staat zouden zelfs de 54 woningen in het Calorama-plan niet kunnen wor den afgebouwd wegens de alom heersende geldschaarste. Woensdagavond kwam de Noord wij kse raad in een spoedeisende ver gadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester van Berckel ter behandeling van een zeer korte agenda. Bij de behandeling van de ingeko men stukken verzocht de heer Van der Niet, naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten, om te trachten voor de ambtenaren van de burgerlijke stand een hogere vergoe ding per huwelijk te verkrijgen dan ƒ3.—. Daar dit voorstel werd gesteund door de raadsleden zegde de voor zitter toe dit ter kennis te brengen van Ged. Staten Als tweede punt werd behandeld de benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. Door het samenvallen van vacantie, ziekte en dienstreizen van de twee tei secre tarie werkzame ambtenaren van de burgerlijke stand ontbrak zulk een ambtenaar wel eens gedurende een of meerdere dagen, waardoor de ad ministratie ten zeerste werd gestag neerd B. en W. stelden voor te be noemen tot ambtenaar van de bur gerlijke stand de waarnemende chef van de afdeling Algemene Zaken, de heer F. L. Boelen, waartoe met al gemene stemmen werd besloten. Hierna volgde het agendapunt waarover zowel de voorzitter als ook raadsleden zeer sombere woorden uitspraken. Wethouder van Leeuwen was er zelfs nog niet van overtuigd, dat de nog te bouwen woningen (54) op Caloram, wel zouden kunnen worden gebouwd. In Nederland is de geldschaarste zo nijpend gewor den, dat er geen leningen meer wor den verstrekt. De industrie staat er in dit geval iets gunstiger voor, daar particulieren hier nog wel wat geld in willen steken. De voorzitter deelde mede, dat met de Bank van Ned. Gemeenten een lening kon worden aangegaan van f 100.000 tegen een koers van 100 pCt. en een rente van 4 pCt. De looptijd van deze lening bedraagt jaar. Deze lening is bedoeld ter consolidatie van de vlottende schul den, welke voor onze gemeente reeds ongeveer anderhalf millioen bedra gen. Het bedrag van f 100.000 is dus veel te gering om deze schulden ook maar enigszins te consolideren. Reeds werd eerder getracht om van particuliere zijde consolidatie van deze vlottende schuld te verkrijgen, doch deze pogingen zijn mislukt. Aangezien er binnen 7 dagen bericht moest zijn ingekomen op deze aan bieding van de Bank van Ned. Ge meenten had de voorz. de raadsle den in een spoedeisende vergadering bijeengeroepen. Er was getracht om bij de Bank dit bedrag verhoogd te krijgen, doch hierin was men niet geslaagd door geldschaarste. Er werd daar de mededeling gedaan, dat men voorlopig niet behoeft te rekenen op consolidatie van vlottende schulden, aangegaan voor uitgaven, gedaan na 16 April 1951. Dit betekent voor de gemeente Noordwijk, dat men voor de reeds gemaakte uitgaven van 180.000 voor het Golfterrein en 125.000 voor de rein waterkelder consolidatie mag verwachten zij het tegen een verhoogde rente van 4 1/4 pCt. Voor de posten van na 16 April zal echter op een andere manier dek king moeten worden gevonden. Wethouder Van Leeuwen wees er op, dat hoe langer gewacht wordt, hoe duurde de huizen worden en dienovereenkomstig ook de wonin gen weer meer huur zullen moeten opbrengen, wat nu reeds 1.50 scheelt. Het laatste agendapunt vermelde de naamgeving van een straat op de voormalige Golfvelden tegenover de Witte de Withstraat. Reeds bij het vaststellen van straatnamen in het complex van de Boerenburgerweg hadden B en W. er aan gedacht een straat te noemen naar wijlen prof. A. Verwey, die zo vele jaren in Noordwijk heeft ge woond. De nabestaanden bleken er toen echter de voorkeur aan te geven, dat zijn naam zou worden verbonden aan een straat te Noordwijk aan Zee. welk deel van de gemeente zijn bij zondere liefde had. B. en W stelden daarom voor deze straat naar A Verwey te noemen. De heren Van der Niet en De Monyé vonden het een sympathieke gedachte maar de heer De Monyé, evenals de heer Rippen drongen er op aan dat men maar niet op goed geluk namen zou geven aan de stra ten, maar alle straten van het gehele complex dan bijv. naar dichters zou noemen. Bij de rondvraag informeerde de heer Van der Niet nog, wanneer de benoeming van de heer F Wasse naar in gemeentedienst in een be sloten zitting zou worden behandeld. De voorz. zegde toe deze kwestie in de volgende raadsvergadering te zullen bespreken. KATWIJK Gemeenteraad verwacht. Vanmiddag om vier uur begint de ontscheping. In de Lek bij Schoonhoven is het lijkje gevonden van het vijfjari ge meisje R. Verhoef, vlak bij de plaats waar men Maandag haar kleertjes had gevonden. Walcheren krijgt een nieuw wegwijzerssysteem. De herverkave ling van de polder Walcheren is vrij wel voltooid en het wegennet is vol komen gereconstrueerd, zodat de A.N.W.B. thans weer aan de gang kan. Maandag wordt er mee begon nen. Het aantal mannelijke werklo zen steeg in Juli tot 62.056. Volgens het ministerie van sociale zaken kan echter niet worden gesproken van een bepaald ongunstige ontwikke ling. De bergtouriste uit Hengelo, mej. J. J. v. d. Linde, die na een bergtocht in Oostenrijk vermist was, is blijkens bericht aan haar fami lie nabij het dorpje Brand in Voralberg verongelukt. Het eerste viaduct van het gro te Eindhovense spoorwegplan zal Zaterdag a.s. in gebruik worden ge nomen. BUITENLAND. De hittegolf in de Amerikaanse staat Texas heeft reeds meer dan 20 slachtoffers geëist. De temperatuur is tot 47 graden gestegen. Ruim 600 Espetrantisten hebben te München deelgenomen aan een wedstrijd in t houden van redevoerin- Gisteravond kwam de raad van Katwijk in openbare vergadering bij een. Onder ae ingek. stukken was er een over de bekende kwestie school- bouw Gerei. Schoolver te Katwijk aan Zee, waarover een langdurig de bat gevoerd werd tussen mr. v d. Plas en B. en W. noch waarover uit eindelijk toch geen algehele overeen stemming bereikt werd. Dan komen enige aankopen van grond met opstallen aan de orde ge legen in het saneringsgebied: 1. van Adriana Guyt. wed. van Jan van Rijn Jacz. thans v/onende Koninginnelaan 21, Oegstgeest, het pand schuur erf en stal groot 540 c.a. voor een totaal prijs van 4900.Het geheel is he den als boerderij in gebruik bij D. v Duyn Gz., voor 172.50 per jaar. Dan van P. A. Jongeneel Baljuw straat 51, alhier, omvattende huis en erf, groot 81 c.a., voor de prijs van 2000.Hei pand is gelegen in de omgeving van de Duinstraat Jozef Is- raelsweg en verhuurd voor 4. per week. Dan de panden Duinpad 6 en 8, toe- behorende aan Mevr. E Barnhoorn, ihans gehuwd met F. J van Lingen. Drieplassenweg 10, alhier. Het pand is groot 90 c.a en prijs zal zijn f 3000. Dan van de erven F Meijer, Rijn straat 25 te Katwijk aan den Rijn. percelen grond met opstallen, koe stal en wagenloods, die verhuurd worden voor 8.— per week; gronden in deze omgeving zijn reeds door minnelijke schikking verkregen en de met de erven Meijer gevoerde onderhandelingen hebben tot resul taat gehad dat overeenstemming is bereikt om de koop te doen doorgaan voor de prijs van 5800 Een muur van 14 m. lang als afscheiol m moet de gemeente bekostigen; de gr-jtte is 2290 ca. Met al de bovengenoemde voor stellen kan de raad zich verenigen en tot aankoop wordt m. alg. st. besloten. De Commandeurslaan. Op 23 Febr. 1949 besloot de raad tot aankoop van strookjes grond van een aantal langs de Commandeurs laan gelegen voortuintjes met de be doeling het in deze laan gelegen trot toir met andere verbeteringen recht te trekken. Met re heer C. Zuyderduyn kon laan ten behoeve van de vestiging van bedrijfsgebouwen te kopen een perceel grond aan de Sandtlaan te Katwijk aan den Rijn; dit ter afron ding van het terrein der bestaande fa briek en reserve voor uitbreiding. De grootte van het perceel is 525 M2., de prijs 5.per M2. Ook hiermede gaat de raad accoord. (wordt vervolgd) KATWIJK AAN ZEE Strandfeesten. De jaarlijkse fees ten werden Woensdag voortgezet. In de morgenuren liet2het weer zich niet erg rooskleurig uitzien. Bij strand feesten hoort nu eenmaal geen re gen en op het aanvangsuur viel het met emmers uit de hemel! Maar ach ter iedere wolk schijnt de zon; 't is maar de vraag of deze er door kan breken. En dat ging! Met de middag, uren was het al zodanig opgeklaard, dat men van mooi strandfeestweer kon spreken en in opgewekte stem ming werden de festiviteiten voort gezet. Er waren diverse spelen: drib belbal voor jongens, zandfiguren maken, zakdoekverwisselen, wed loop met hindernissen, bal op de fles, behendigheids wedstrijden met rijwielen, tobbetje steken, volleybal wedstrijden voor drie ploegen Noord- Midden- en Zuiderstrand, behendig heidswedstrijden met autopeds voor meisjes, te 7 uur handbal wedstrijden op het voetbalterrein van de Voet •balver. „Katwijk" voor een ploeg van het Noorder- en Zuiderstrand; een zeer uitgebreid programma dus, goede orde en tot aller tevredenheid werd afgehandeld. Des avonds was er tot slot een concert door U.N.I. in de muziektent aan de Noord-Boulevard. NOORD WIJKERHOUT V.V.V. Voor een stampvolle zaal vreemdelingen werd in café van der Geest, alhier, door bemidde ling van V.V.V. vertoond de film „Hollands Glorie",. De heer Algera van V.V.V. opende de avond en riep de vreemdelingen een hartelijk wel kom toe, waarna de heer v. d. Nou- land tijdens het afdraaien van de film uitleg gaf. LISSE Harddraverij. Door het gemeen tebestuur van Lisse is aan de Hard draverijvereniging Lisse en omstre ken wederom vergunning verleend tot het houden van de traditionele harddraverij, waaraan mede ver bonden is het organiseren van eni ge vermakelijkheden. Het bestuur deelt ons mede, dat de harddraverij zal plaats hebben op 27 September a.s. en dat verre den zal worden de grote prijs der Bloembollenstreek Het totaal drag aan prijzen bedraagt 1700. waarvan de hoofdprijs bedraagt 1000.De draverij wordt zoals gewoonlijk wederom gehouden op de alom bekende grasbaan achter hotel „de Witte Zwaan". Het bij dit sportfestijn behorende1 Lunapark is reeds geopend vanaf Woensdag 26 September a.s. des na middags om 2 uur, terwijl men op Donderdag 27 September de gehele dag op dit terrein zich kan verpo zen. Geboren: Gerardus Theodorus z. van G. van Beek en A. Th. J. v. d. Berg; Anna Hendrika Catharina d. van L. A. Elferink en J. Schuur man; Maria Adriana Apolonia d. van L. C. Kortekaas en M. J. van Schoten; Theodorus Gerardus Ma ria z. van P. Onderwater en J. C. Kortekaas; Geertruida Johanna d. van G Muller en P. E. v. d. Zaal; Aloysius Johannes Maria z. van J. F. Beelen en H. G. M. Jonkheer; Francisca Maria d. van Ph. van Del den en A. C. Flohr; Yvonne Nelly d. van G. Westerink en A. Smits. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Woensdag 15 Aug. geen audiëntie verlenen. OEGSTGEEST FEEST VAN PASTOOR LOOYAARL Ter opening van de viering van het veertigjarig priesterfeest van pastoor Looyaard zal de jubilaris Zaterdag avond officieel aan de Abtspoelweg met rijtuigen worden afgehaald en na een rondrit door het dorp te pl.m. de kerk arriveren. Daar zal hij worden opgewacht door een stoet van bruidjes en de mannelijke en vrouwelijke jeugdverenigingen, ter wijl ongetwijfeld ook een groot aan tal parochianen ter begroeting aan wezig zal zijn. Hem zal dan buiten het welkomstlied worden toegezon gen, dat te vinden is op de achterzij de van het feestprogramma, dat deze week bij de parochianen is thuisbe zorgd. Men wordt dus verzocht, dit programma mede te brengen naar de kerk; zo men er onverhoopt geen mocht hebben ontvangen, zijn zij nog verkrijgbaar aan het begin der Kerk- laan. Pastoor Looyaard zal een kort Lof celebreren, waarna de jeugd der pa rochie hem zal huldigen door middel van een lampion-optocht en défilé. Zondagmorgen zal de pastoor in het feestelijk versierde kerkgebouw een plechtige Hoogmis opdragen, en des namiddags van 1 tot 3 uur zal er in het parochiehuis gelegenheid zijn, de jubilaris persoonlijk zijn geluk wensen te doen toekomen. Dan zal te vens ook het geschenk der parochie officieel worden aangeboden. Tenslotte is er des avonds te 7 uur een plechtig Sluitingslof. HILLEGOM SleutelstadV.Z.V. Maandag a.s. wordt in het gem. zwembad te Hillegom de beslissingswedstrijd ge speeld tussen de Sleutelstad en VZV. Aanvang 7.30 uur. Te Amsterdam slaagde de heer G. F. Steenvoorden voor 't examen M.O. Handelswetenschappen A. De heer A. A. F. van Bemmel slaagde te Amsterdam voor Duitse en Engelse Handelscorrespondentie. DE ZILK Slagader doorgesneden. Een arbeiders struikelde en viel op een gebroken fles, waardoor 'n slag ader werd doorgesneden. Nadat dr. Wdsten de eerste hulp had verleend, werd het slachtoffer naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden ver voerd. Kippenwee. 20 kippen van de heer v. d. M. zijn gestorven tenge volge van de warmte. De dieren arts constateerde in de hokken een warmte boven de 100 gr. WASSENAAR PRIESTERWIJDING. Op Woensdag 22 Augustus zal mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roer mond, in de St. Servaaskerk te Maas tricht de H. Priesterwijding toedie nen aan pater A. de Smit S.J. Blauw Zwart sloe. Politie. Ten bate van het Bouwfonds van Blauw Zwart werd Woensdagavond op het terrein aan de Kat wij kse weg een vriendschappelijk wedstrijd ge speeld tussen een veteranen-elftal van Blauw Zwart en het elftal van de Wassenaarse Politie. Blauw Zwart won deze wedstrijd, die een aantrek kelijk en spannend verloop had, met 21. De score werd geopend door politieman van Rijsdam. Voor de rust werd de stand gelijk door de Blauw Zwart-midvoor v. d. Kooy. Dezelfde spelers zorgde in de tweede helft voor het winnende doelpunt. NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK vt ssssy Een jarig Frans jongetje won de eerste men w0*den Thans is ook met BINNENLAND. Speciale gelegenheidsstempels op poststukken worden gegeven ter gelegenheid van het negende inter nationale congres voor entomologie en voor de nationale postzegelten toonstelling. De Mataram van de Koninklij ke Rotterdamsche Lloyd wordt van daag te Rotterdam uit Indonesië doordrenkt. prijs, Dc brandweer te Nottingham werd gealatmeerd om een duif te be vrijden die met haar poot in een draad op de kerktoren verward was geraakt. Een brandweerman klom naar boven, bevrijdde de duif, ver loor zijn evenwicht en viel naar be neden. Voor de grap had Michel Crown te Londen een muis in het bed ge legd. Zijn vrouw schrok zc hevig, dat ze uit het slaapkamerraam sprong. De slaapkamer lag op de derde ver dieping. Juffrouw Rosalie Page in St Leonard te Suscsex boog zich wat "er uit het raam en verloor haar evenwicht. Toevallig had ze een kleerhanger in de hand, waaraan ze bleef hangen. „Niet los laten", riepen de mensen op straat. Een glazenwasser hield Rosalie zich. Een glazenwasser maakte een eind aan haar ellende. Demotrio Gomes werd in Cali- xornië door een ratelslang gebeten. Na enkele stuiptrekkingei. sterf de ratelslang. Domotrio is namelijk werkzaam op een natrium canide-fa- briek en zijn huid is met dit vergif heer Zuyderduyn overeenstemming bereikt. De koopsom zal bedragen 50.de af te stane oppervlakte 32 M2., terwijl de kosten van overdracht en levering zomede van de verplaat sing der perceelsafscheiding voor re kening der gemeente zullen worden genomen. Aldus wordt met alg st. besloten. De aannemer M. van Duyn, Duin straat 67, veïzoekt van de gemeente te mogen kopen de percelen bouwter rein gelegen aan de Parklaan en de toekomstige verbindingsweg tussen de Drieplassenweg en de Cantineweg tot een oppervlakte van 3350 M2. De prijs zal 12per M2. bedragen. Aldus wordt besloten. De N.V. Bouw- en Handelsmaat schappij „Huis en Hof" te 's Graven- hage wenst ten behoeve van de bouw van woningen te kopen de nog over geschoten gronden langs de Nieuwe Duinweg, groot 3295 M2. De rest heeft deze firma reeds op 5 Juli 1.1. gekocht De prijs zal zijn 8.50 per M2. Hier door zal het terrein langs Schelpen pad worden volgebouwd Besloten En ten slotte vraagt de heer D. W. [Slotboom, te Wassenaar, Directeur van de Machinefabriek aan de Sandt- ALPHEN AAN DEN RIJN Openluchtconcert in de tent. De muziekvereniging „Door Samen werking Sterk" van Aarlanderveen is bereid gevonden in de muziektent achter het raadhuis te Alphen aan den Rijn, op Zaterdagavond a.s. om 8 uur eenopenluchtconcert te verzor gen. Deze geste zullen de muzieklief hebbers van deze gemeente ongetwij feld op hoge prijs stellen en in groot aantal hun belangstelling tonen. Zulks is deze muziekvereniging voor al ook waard, daar zij deze zomer met 309 punten een eerste prijs wist te behalen op een te Berkel gehou den muziekconcours. Paardensport. Kampioenstreek- wedstrijden „Streekverband Gouda". Op de terreinen van de heer Binnen dijk aan de Verlengde Aarkade te Alphen aan den Rijn, zijn Donderdag de gehele dag de kampioensstreek- wedstrijden gehouden van het ver band Gouda. De organisatie was op gedragen aan de Alphense Landelij ke rijvereniging.' De uitslagen luiden als volgt; Achttallen: 1. Gouwe Ruiters eind cijfer 33,8 kampioen, 2. Boreftse Rui ters 30. N. Dressuur: 1. D. Vergunst Bo reftse Ruiters 6.67, 2. N. Breedijk Gouwe Ruiters 6,5, 3. J. Visser Gou we Ruiters 6.Z0, 4. mej. Ali van Eijk Bentruiters 5,96, 5. P. de Jong Gou we Ruiters. B. Dressuur: 1. mej. L. de Graaf Boreftse Ruiters 134,6 kampioen, 2. D. C. Vergeer Alphense Ruiters 131.—, 3. L. Lamens Gouwe Ruiters 128,5, 4. P. Koetsier Gouwe Ruiters 126,5, 5. K. Vergeer Boreftse Ruiters 122,5, 6. M. Bakker Boreftse Ruiters Wit-Gele Kruis. In het verslag van het W.-G. Kruis is niet vermeld het nieuwe contributie-bedrag. Dit is per 1 Jan. a.s. vastgesteld op f 10. per jaar. HAZERSWOUDE Geslaagd. De heer S. Huisman Jz., is geslaagd voor het schoenma kers-diploma. Emigratie. De veekoopman A. N. Gordijn, is gisteren met zijn gezin vertrokken naar de provincie Ontario in Canada. Konijn gestolen. De groenten- kweker A. v. Z. alhier deed aangifte van diefstal van een konijn. Een door de politie ingesteld onderzoek had tot resultaat, dat de dader, een zeke re J., woonachtig te Leiden kon wor den aangehouden. BOSKOOP GEMEENTERAAD Donderdagmorgen kwam de raad dezer gemeente in openbare spoed vergadering bijeen, ter behandeling van een schrijven van de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten, waar in een aanbieding werd gedaan voor een vaste geldlening, ten behoeve van de bouw van 18 woningwet-wo- ningen aan de Goudse Rijweg. De lening werd aangeboden a pari, met een looptijd van 50 jaar, rente 4 aflossing in 50 jaarlijkse annuïtei ten, elk groot f 4655,02, terwijl het rentebestanddeel van elke annuïteit moet worden voldaan in 2 halfjaar lijkse termijnen. Gedurende de eer ste 5 jaren van de looptijd is extra aflossing niet toegestaan, daama op aflossingsdatum en wel gedurende het 6e t/m het 11e jaar a lOV/2 daarna a 101 De opnemingsdatum is bepaald op 1 September 1951. In de geldleningsovereenkomst zal voorts moeten worden opgenomen dat de geldgeefster de bevoegdheid zal hebben na verloop van de eerste 16 jaren van de looptijd, het nog verschuldigde bedrag, met inacht neming van een opzeggingstermijn van drie maanden, op te eisen. De geldneemster zal verplicht zijn, in geval de Staat der Nederlanden overgaat tot een uitkering ineens op grond van het bepaalde in arti kel 24b, lid 2, van het Woningbe- sluit, deze uitkering te bestemmen voor een bijzondere aflossing. Over het bedrag dezer aflossing zal dan geen vergoeding zijn verschuldigd Met deze geldlening zal dan van dr grond- en bouwkosten dezer 18 wo ningwetwoningen in totaal 200.000 door vaste geldlening zijn gedekt. De leden van de Raad waren even als B en W. van mening dat dit aanbod moest worden aanvaard, zo dat hiertoe "zonder hoofdelijke stemming werd besloten. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzit f ter deze korte raadsvergadering.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2