GlóSe HUTSPOT^ Het Alphense Wit Gele-Kruis moest contributie verhogen NIEUWS UIT DE OMGEVING Laatste Berichten DONDERDAG 9 AUGUSTUS i951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Het plaatselijk Wit-Gele Kruis, elf jaren geleden onder stuwing van wij len deken Z. de Korte opgericht, werkte en zeilde naar alle omstan digheden in de achter liggende ja ren naar wens. Er was telkenjare nog een klein overschot en dit was voor het bestuur aanleiding om maar zo lang mogelijk te wachten met de inkomsten der vereniging in over eenstemming te brengen met overal elders geldende tarieven. Te Alphen a. d. Rijn stond zij met minimum ƒ2.50 per jaar bij alle soortgelijke verenigingen aan de laagste kant. Thans zijn er evenwel omstandighe den aan de dag getreden, die een ge ringe contributie-verhoging noodza kelijk maken. Gelukkig is het op de Woensdagavond in de Sint Joseph- zaal gehouden, druk bezochte leden vergadering niet tot opheffing geko men. De voorz., de heer J. F. Allart, heeft opening van zaken gedaan en de contributie zó aannemelijk gear gumenteerd, dat voor niemand meer twijfel bestaat, dat zulks allernood zakelijkst is en dat het W.G.K. hier ter plaatse hiermede zelfs nu nog de laagste contributie heft, ook ten aan zien van de Prot. Chr. wijkverple ging. Was men voorheen voor verkrijgen van materialen, tot ver strekking waarvan het W.G.K, van wege de hoge kosten in het verleden en hoogstwaarschijnlijk ook in de nabije toekomst niet kon over gaan, verplicht tevens lid te zijn van het Groene Kruis, thans is deze ver plichting vervallen, daar de W.G.K.- contributie thans die rechten insluit. Wil het W.G.K. voorts in aanmerking komen voor subsidies van overheids wege, dan dient het te voldoen aan verplichte pensioensverzekering van de wijkverpleegster; haar loon moet in overeenstemming gebracht worden met de huidige tijdsomstandigheden, terwijl voorts kinderhygiëne en de T.B.C.-bestrijding onder zijn werk zaamheden zullen komen. De subsi die van overheidswege is onontbeer lijk, maar ze is niet te verkrijgen, zolang de vereniging niet zelf al het mogelijke in het werk stelt om zich zelf financieel drijvend te houden. En aangezien de contributie hier nog ver beneden het normale lag, dient men deze eerst op het normale ni veau te brengen. Voorts zal het bestuur het ledental trachten op te voeren. Er zijn er nog een kleine 300 kath. gezinnen welke als lid kunnen toetreden. Hier voor werd de medewerking der le den gevraagd. Dt heer Allart bena drukte het principiële karakter van deze aangelegenheid en zeide in dit verband, dat per slot van rekening de verpleging hoofdzaak is en de mate rialen bijzaak zijn. Uit de gevoerde besprekingen is tevens gebleken, dat een uitzonder lijke regeling zal morden getroffen o.a. voor ouden van dagen die leven moeten van de noodvoorziening „Drees", Sint Josephpensionbewoners en andere hiermede gelijk te stellen gevallen. Men kan hiervan opgave doen aan het bestuur. De nieuwe con tributie, die uiteraard minimum is en dus naar boven niet aan grenzen is gebonden, zal met ingang van 1 Januari a.s. ingaan. Dit wil echter niet zeggen, dat men niet de gestë kan stellen om deze verhoging voor zich eerder in te laten gaan. Geble ken is. dat het Groene Kruis alleen materialen verstrekt en zich dus niet belast met verpleging. De Chr Wijk verpleging is zeker ook niet goedko per. Nadat de penningmeester, de heer C. J. Winninghoff, een globale begro ting had voorgelegd, waaruit duide lijk bleek hoe noodzakelijk deze maatregel is en dat men een voor zichtige schaats rijdt, werd de voor gestelde verhoging van de contribu tie, die tegelijk een uitgestelde ver hoging is. met algemene stemmen aangenomen. De heer Allart sprak tijdens deze bijeenkomst enkele woorden ter na gedachtenis van wijlen de heer C. Y. Ponsioen, die gedurende elf jaren be stuurslid van het W.G.K. alhier is geweest. In de vacature van de heer Ponsioen is bij acclamatie gekozen de heer A. F. Ruijssenaars. De vergadering machtigde het be stuur tot aanvrage van de koninklij ke goedkeuring op de statuten en re glement. De vergadering werd bijgewoond door de geestelijk adviseur, kapelaan Duym, Zr. Otgera, en de districtshuis- bezoekster van het Provinciaal Be stuur, zuster de Greeuw, die, nu Al phen aan den Rijn tot een stand plaats is verheven voorheen ressor teerde deze gemeente onder het dis trict Leiden haar standplaats hier heeft gekregen. Naar aanleiding van een infor matie gaf de voorzitter een uiteen zetting van de redenen waarom de Kraamkliniek in het Sint-Joseph- pensioen met het najaar is opgehe ven. De kraamkliniek staat buiten de competenties van het W.G.K., dus alszodanig draagt het geen ver antwoordelijkheid. Te Alphen aan den Rijn werd een Kraam-centrum gesticht. Ook in Roelofarendsveen bestond er een. Deze instellingen omvatten duizenden gezinnen. Van de Kraamkliniek werd in verhou ding door weinigen gebruik ge maakt. De subsidies van het Kraamcentrum te Roelofarends veen en Alphen a. d Rijn werden afhankelijk gesteld door de over heidsinstanties van de opheffing van de Kraamkliniek. Het R.K. OUD-ADE ORANJEFEEST. Dinsdagavond werd te Oud-Ade het jaarlijkse Oranjefeest ingezet. Talrijke nieuwe attracties vulden het terrein. De eerste avond reeds waag den de heren zich aan het doden van de duurtedraak, een buitenge woon nuttige bezigheid in" deze tijd. Kampioen drakendoder werd: A. Leeuwen Cz. Zijn dappere trawan ten waren Jac. v. d. Poel Jac.z, C. v Leeuwen en Adr. Olyerhoek. De Woensdagmorgen werd inge zet met een grote optocht, bestaan de uit de schooljeugd, de gidsen de gymnastiekclub ,,Jong Ade" en het voltallige feestcomité. Hierna volg den de kinderspelen. Ringwerpen jongens: 1. Henk d. Hulst, 2. Leo v. d. Berg, 3. G. van Seggelen. Idem meisjes: 1. Jeanne Olyer hoek, 2. Rutje v. d. Poel, 3 Corrie Bartels. Ezeltje steken: 1. R. v. Kampen, 2. G. de Haas, 3. Nellie Heemskerk. Koekhappen: 1. B. v. d. Hulst, A. Olyerhoek, 3. J. v. Kampen. Baldragen: 1. Hes v. Leeuwen, 2. Cobie de Haas, 3. Tr. v. d. Hulst. Kaarshappen: 1. G. v. Schie, 2. W. Hartog, 3. J. Olyerhoek. Haak-in: 1. Truus v. Schie, 2. Ida v. d. Geest, 3. N. Pennings. Hardlopen met hindernissen won het trio Sjaak, Simon en Dammie v. d. Poel. De jongens van 1417 jaar maak ten fietsreizen met hindernissen. Ten slotte moet de rijwielreparateur ook leven. 1. Bram v. d. Poel Dz. 2. Piet v. d. Poel Jz, 3. Jac. Ponsioen. 4. Cok Verlaan. Kerkbestuur van Alphen a. d. Rijn heeft gemeend niet halstarrig te mogen vasthouden aan zijn Kraam kliniek ten nadele van genoemde instanties, waarvan de eerste te Alphen a. d. Rijn en de tweede in het gehele Dekenaat nuttiger werk kunnen verrichten. Gaarne vermelden wij voor belang hebbende de volgende adressen van bestuursleden van het W.G.K., waar men zich voor aanmelding kan ver voegen: J. F. Allart, Raadhuisstraat 206, tel. 3185; H. S. v. d. Putte, Prins- Hendrikstraat 45, secr.; C. J. Win ninghoff, Van Mandersloostraat 7, tel. 3037. BOSKOOP Herbegrafenis Kors Verweij. On der grote belangstelling had giste ren de her-begrafenis plaats van de op 10 Mei 1940 te Bedburg-Hau (Duitsland) gesneuvelde militair Kors Verweij. Majoor Heuting, des tijds de commandant van de overle dene en ds. Boer van Schipluiden voerden het woord tot de nabestaan den. De jongste broer van de over ledene dankte voor het betoonde me deleven en de belangstelling. HAZERSWOUDE Geboren: Elisabeth Helena Ma ria, dochter van M. P. H. Bakker en van C. W. Dongelmans. Ondertrouwd: N. J. Verkleij en A. M. Kerkvliet Getrouwd: R. J. Timmermans en E. K M. van Wieringen. Overleden: Adriaantje Slootweg, oud 78 jaar. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. De raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 14 Augustus namiddag 8 uur. De agen da omvat o.m. voorstellen van B. en W. tot aanvulling raadsbesluit inza ke beschikbaar stellen van gelden voor de bouw van 16 woningen aan de H. Rijndijk gebouwd; totwijzi ging van de rechtspositie van ge- meentepersoneel met toekenning van vacantietoeslag, tot vaststelling van een verordening regelende con trole van de gemeenteontvanger en andere comptabele ambtenaren. Advies van W. de Groot met prae- advies en voorstel van B. en W.. Benoeming van leden waterleiding- commissie en leden van de Advies commissie inzake woonruimte. Ver zoek van de Vebo om jaarlijkse ga rantie. Verzoek van de St Jansfan fare van het katholiek Paedagogisch Bureau te Leiden en van Chr. Ly ceum te Alphen aan den Rijn om subsidie. Voorstel van B. en W. om de renteloze lening, verstrekt aan de Stichting Rijnlands Borgstelling fonds, om te zetten in een kapitaals- bijdrage a fonds perdu. van een partiële wijziging van het uitbreidingsplan der gemeente. Be noeming van een lid der adviescom missie ingevolge de woonruimtewet. Warmondse feesten. De War- mondse feesten zullen dit jaar wor den gehouden op 11 en 12 Septem ber a.s. De eerste dag zullen de kin- der- en volksspelen plaats vinden, waarna de tweede dag een korte baandraverij zal worden gehouden voor geregisteerde paarden. Het be loven voor de ingezetenen en de ve le watersporters, die in deze gemeen te verblijven, weer een paar mooie en prettige dagen te worden. WASSENAAR K. N. A C. PLEIT VOOR FLIKKERLICHTEN. Mede naar aanleiding van enige on gevallen en tal van bijna-ongevallen bij het verkeerslicht op de Rijksweg Den Haag—Amsterdam ter hoogte van het dierenpark te Wassenaar, heeft de K. N A. C. zich tot Rijkswa terstaat gewend met het verzoek zo danige voorzieningen te treffen, dat het verkeer tijdig op de verkeerslich ten wordt attent gemaakt, zodat het abrupt stoppen op deze snelverkeers- x+eg niet meer nodig zal zijn. De K. N. A. C. is van mening, dat een oplossing gevonden zou kunnen worden door het aanbrengen op rui me afstand van en aan weerszijden van het verkeerslicht van gele flik kerlichten, die alleen in werking zijn als het verkeerslicht brandt, wat zoals bekend is slechts gedu rende een klein gedeelte van het et maal het geval is. Een aanduiding op het wegdek is voor nadere waar schuwing wegens het permanente ka rakter daarvan wel is waar minder geschikt maar volgens de K. N. A. C. toch altijd te verkiezen boven de hui dige toestand. BLOEMBOLLEN-CONTROLE I Tussen de Bond van Bloembollen handelaren en de Amerikaanse Plan- tenziektenkundigc Dienst is een overeenkomst getroffen inzake het keuren der bloembollen voor dat land. Tot heden werden de vanuit Holland verscheepte bollen in New York gecontroleerd inzake de qua rantaine-voorschriften. Dit gaf vaak oponthoud, als grote ladingen tege lijk aankwamen en beinvloedde de kwaliteit, als de bollen opgeslagen lagen in soms brandendhete loodsen. Men neemt thans een proef, door Amerikaanse controleurs waarvan er 5 naar hier zijn gekomen alle bollen, die in dit seizoen naar de V.S. gaan, ter plaatse te laten con troleren. De Nederlandse Planten- ziektenkundige Dienst inspecteert eveneens. Zo zullen opstoppingen worden voorkomen. In New York behoeft dan slechts te worden nage gaan, of de zendingen het benodigde certificaat hebben. De salarissen der Amerikaanse controleurs worden door de V.S. betaald; de andere kos ten draagt de Bond van Bloembol lenhandelaren. HILLEGOM Electriciteitstarieven De verho ging van het tarief voor Electrici- teit. tengevolge der prijsstijging van de kolen loopt voor HillegomLisse Sassenheim' nog al gunstig: het vastrecht-enkeltarief gaat van 614 naar 7 cent per kWu. De nieuwe re geling is zo, dat zeer veel stroom verbruikers daarvan voordeel zullen hebben. Slachtoffer van het verkeer Toen Mevr. v. d. P. per rijwiel ko mende uit de richting Haarlem en aan de Van den Endelaan bij de Wilhelminalaan overstak kwam een vrachtauto met bloembollen uit Wer- vershoof nader. De chauffeur gaf de wielrijdster geen voorrang en nam bovendien de bocht te veel links, zo dat de dame werd aangereden. Zij liep schaafwonden op aan het been, bloedende hoofdwond De meisjes van 14-17 pleegden S!" Wofdïï?e,, h00"wond en een aanslagen op Kwade Trien I J. van Schie. 2. Gonnie v. d. Poel. 3. Lien Verlaan, 4. Alie v. d. Poel Dd. De dames gaven een griezelig nummertje paling dragen ten beste. Menige paling had nooit van zo'n liefdevolle behandeling kunnen dro men. 1. Cor v. Schie N.d. 2. Mevr. v. Schie-v. d. Poel, 3. Mevr. Vork-Op dam, 4. Mevr. Pennings-v. d Geest. Ondertussen beoefende men op een neventerrein het altijd interes sante ringrijden. Dames: 1. Trees v. d. Geest, 2. Annie v. d. Poel Jd. 3. Mevr. v. d. Geest-v. d. Poel, 3. B. v. d. Geest W.d. Heren: 1. P. Olyerhoek, 2. J. v. d. Poel Dz., 3. P, Smoorenburg. 4. Jan v. d. Poel Jz. De fijnst versierde tilburrys be hoorden aan de heren: 1. D. v. d. Poel, 2. Jac. v. d. Poel, 3. P. Bisschop 4. G. Duivenvoorde. Tonknuppelen, iets specifieks voor heren, met sterke spierballen, bracht prijs en premie aan de kampioen van Oud-Ade de heer A. v. d. Geest. Ondertussen zette de kermisvreug de zich voort, immers de duurte draak lag vanaf het begin geveld, dank zij kampioen bovengenoemd. chauffeur stopte even en toen hij zag, dat de dame niet dood was, gaf hij vol gas en maakte zich uit de voeten. Daar het nummer van de auto bekend is, zal de onverlaat zijn straf niet ontgaan. NOORD WIJKERHOUT Restauratie watermolen. De bij na 300-jarige wind-watermolen van de Hoogeveensche Polder, staande langs de Haarlemmertrekvaartweg al hier, wordt thans gerestaureerd Een geheel nieuwe kap is er reeds op aan gebracht en de buitenwand, welke in zijn gehele omvang met riet gedekt is een zeldzaam iets wordt ge heel met riet vernieuwd, terwijl van deze gelegenheid gebruik wordt ge maakt om er enkele raampjes in aan te brengen, omdat het inwendige van de molen te donker was. De restau ratie is een interessant werk en het loont de moeite eens een kijkje te gaan nemen. Molenaar Cosijn zal er geen bezwaar tegen maken, dat men de molen van dichtbij bekijkt! Geboren: Cornelia Th. M. d. v. H. J. v. d. Berg-Dui ven voorden; Hendri- cus G. C. M. z. v. J. J. Meijer-Dijk- huizen; Cornelia A M. d. v. Th. J. Langeveld-v. d. Berg; Catharina P. d. v. A. P. Koster-Slobbe. Overleden: M. v. Graven 62 j.; M. v. Leeuwen 71 jaar. weduwe v. J. H. Pennings: Jac. Mulder 76 j.: C. W. v. Schoten 62 j., echtg. v. P. J. v. d. Burg. Ondertrouwd: N. Doornberg 32 j. en A. v. d. Aart 20 j.; L. Ouweneel 27 jaar en A. Gort 24 j. Getrouwd: A. L. van Egmond en C. Nederstigt. VOORHOUT Nieuw raadslid. Door de voorz van het Hoofdstembureau alhier, is in de plaats van wijlen de heer G K. Spierenburg als raadslid vertegen woordigende de C. H.-partij, benoemd de heer A. Eigenbrood VOORSCHOTEN Jubileum Zilverfabriek De ge reedschapsdraaier H. v. d Berg her dacht gisteren het feit. dat hij 25 jaren werkzaam was bij de N V. Zilverfa briek „Voorschoten", alhier. De hul diging van de jubilaris vond plaats in zijn woning te Leiden De directeur van de Zilverfabriek mr S. A. C. Be geer, verheugde zich over dit jubi leum. In de gereedschapsmakerij, al dus spr., is de jubilaris de universele figuur. Practisch alle machines daar aanwezig zyn door hem bewerkt. Met de wens dat hij nog vele jaren zijn kennis en arbeidslust in dienst van het bedrijf mocht stellen overhan digde spr. een envelop me' inhoud en de traditionele kist feestsigaren Vervolgens sprak jhr. ir A. C von Weiier. directeur van de Koninklijke Begeer. Het deed spr. veel genoegen de jubilaris te mogen geluwensen. Zijn vele werkzaamheden die hij steeds voor de Kon Begeer heeft verricht, worden bijzonder op prijs gestele. Met de beste wensen voor de toekomst overhandigde ir von Weiier hem de zilveren penning van de Ko ninklijke Nederlandsche Edelmetaal Bedrijven. Namens het personeel van de gereedschapsmakerij sprak de heer L. van der Wijngaard zijn collega in hartelijke bewoordingen toe, onder aanbieding van enkele geschenken. Namens het jubileumfond6 der fa briek werd de Jubilaris gelukgewenst .door de voorzitter, de heer F. Kriek, en ontving hij een envelop met in houd. Ten slotte sprak nog de werk meester van de Kon. Begeer, de heer W. Kreeft, die de heer v. d. Berg dankte voor de volle medewerking die hij steeds verleende De heer H. v. d. Berg heeft alle sprekers en schenkers met woorden van waarde ring en dank beantwoord, WARMOND Raadsvergadering. De raad de zer gemeente komt Maandag a.s. in openbare vergadering bijeen.. De agenda vermeldt o.m. voorstel van B. en W. tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Sweiland- straat aan de heer N. Mol te Leider dorp. Wijziging van de verordening regelende de jaarwedden en lonen van ambtenaren ln dienst der ge meente, met betrekking tot de wed de van de fitter bij het waterleiding bedrijf. Voorstel tot verhuur van ge meente eigendommen. Vaststelling Woensdag 8 Augustus. Vanmorgen hebben we heel gezel lig koffie gedronken bij het echt paar J. P. OuwerkerkM. C. de Roo. De Genestetstraat 61, dt op 28 Aug. a.s. het gouden huwelijksfeest hoopt te vieren. De bruidegom, die 73 jaar is, heeft 32 jaar als instructeur ge werkt aan dc voormalige Leidse Rijwielschool. Honderden Leidenaars heeft hij in die jaren leren fietsen! Evenals zijn vrouw, die 74 jaar is („ik ben de baas, want ik ben ouder!") geniet hij nog een puike ge zondheid, wat hem in zijn liefheb berij, tuinieren, dagelijks goed van pas komt. De gouden bruid moest twee jaar geleden een ernstige ope ratie ondergaan. „Ik dacht toen, dat ik het niet meer zou halen, maar ik ben weer helemaal beter en ik doe zelf nog het huishouden. Op Zondag 26 Augustus zal in de St. Leonardus- kerk een Hoogmis tot hun intentie worden opgedragen en op de feest dag is er van 1 uur tot half drie ge legenheid tot gelukwensen. Wij heb ben dit vanmorgen reeds gedaan: nog menig gelukkig jaar! De jeugdige St. Petrus-parochia nen hebben zich gistermiddag, onder auspiciën van de R.K. „Vacantie- vreugd voor dc Jeugd" goed geamu seerd met een wedstrijd in costume- ren, die in de school aan het Rapen burg werd gehouden. Bij de jongens won Thomas Korenhoff. Zeemanlaan 30, de eerste prijs. Deze achtjarige had zich als Schot verkleed. Zijn zusje, de zevenjarige Liesbeth, won de eerste meisjes-prijs als Japanse schone. Natuurlijk grote vreugde in het gezin om deze twee prijswin naars! Op de Breestraat reed gistermid dag om twee uur de 43-jarige boek houder H. Z.f wonend in de Van t Hoffstraat, tegen een hem passeren de auto aan, met het gevolg dat hij viel en een linker enkel-fractuur opliep. Z. werd door de E.H.D. naar het Acad. ^iekenhuis gebracht, En om drie uur werd de 51-jarige wed. A. J. K.S., wonend aar- de Stille Rijn, aldaar aangereden door een achteruitrijdende auto. Met een vermoedelijke dijbeenbreuk werd zij door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat het been niet gebroken wai, Wel .verden enige ernstige spier-verrek- kingen geconstateerd. Bij de Touwfabrieken wss er gis teren alweer feest. De heer J Vliet vierde er zijn zilveren jubi leum. De heer J Kuiper sprak de jubilaris toe, herdacht de veie ver diensten van de heer van Vliet en wenste hem nog vele jaren loe van vooispoed en geluk, daarbij de ge bruikelijke gratificatie aanbiedend. Mevr. van Vliet ontving bloemen. Cok werd het zilveren V.T.-ereme- tnal uitgereikt. Vijftien apto's cn een autobus startten gistermiddag vo-r een tocht met ouden van dagen uit het Haag- v.egkwartier naar Katwijk, Noord wijk, Vogelenzang, Bloemendaal, Zindvoort (thee), Veizen, iJmuiden (sluizen bezichtig!) Santpoort, Overveen, Haarlem en Groenedaal (koffie). De voorzitter van de buurt vereniging. de h«-ei Lardce sprak hs.1 telijke dankwourden tot de auto racers en tot c'r. Goslings die met tv;et zusters van het Acai Zieken hui.» de reis meemaakte Dank ook aai' de orgarisator. J. Cranio. die onlangs bedankt heeft als secretaris (wegens gezor^.heideredenen). Tn Leiden teruggekomen stond de Chr. Muziekvereniging „Concordia" klaar op de Boerhaavelaan, om met vro lijke muziek de ouden van dagen naar de wijk terug te brengen, mee. STADSKOK weersverwachting Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur. NOORD-WESTELIJKE WIND Wisselende bewolking met en kele plaatselijke buien. Over wegend matige wind tussen Noord en West. Gematigde tem peraturen. 10 Aug.: zon op 5.14 en onder 20.16; maan op 14.27 en onder 22.26 uur. BIOSCOPEN. De films, welke deze week in Leiden vertoond worden zijn door de Kath. Film Centrale als volgt ge keurd: Luxor: Louisc-Lottc geprolon geerd) 14 jaar. Lido: Verraad in St. Louis, 14 jaar. Casino: Nachtclub „Dc gouden kooi", strikt volwassenen. Rodeo in Texas (jeugd- matiée) alle leeftijden. Trianon: Ben je vanavond vrij? alle leeftijden. Rex: Lord Wanhoop, alle leef tijden. DOKTER H. KORTMANN WERD AANGEREDEN. Gistermorgen om half tien vond op de Mare een verkeersongeval plaats, waarbij dokter H. W. J. W. J. Kortmann gewond raakte. HIJ werd per E.H.D. naar het St. F.lisa- beth-ZiekenhuLs vervoerd, waar enige kneuzingen in dc rug gecon stateerd werden. Dokter Kortmann werd in het ziekenhuis opgenomen. De dokter fietste op de Mare en werd aangereden door een wielrijder uit tegenovergestelde richting, die tegelijkertijd een stilstaande auto en een rijdende bakfiets passeerde, zodat hij op het kinkerweggedeel te kwam te rijden. Dokter Kortmann viel van zijn fiets en kreeg boven dien een duw van de bakfiets in zijn rug, met het bovenvermelde ge volg. Burgerlijke §tand Geboren: Jacoba T. d. v. J. v. Vei zen en J- G. v. d. Lans; Theodorus C. M. J. z. v. T. C. M. J Uittenhout en A. W. B. Varkevlsser; Martinua A. z. v. M. A. v. d. Born en A, Brax- hoven; Adriana C. d. v. M. A. v. d. Born en A. Braxhoven; Johannes F. M. z. v. G. J. Bergen en W. M. J. G. van Griensven; Adrianus M. J. z. v. C. H. Vernooij en C. H. M. v. Die- men; Jacobus J. z. v. J. Klein en M Wolters; Jacobui z. v. H. Arnol- dus en S. M. Ligtvoet; Cornelia J M. d. v. J. Valk en A. M. v. Veizen; Nicolaas J. H. z. v. N. Opdam en J. M. van Eeuwen; Johannes H. z. v. W. Tetenburg en M. J. H. v. d. Peijl; Abraham P. z. v. A. v. d. Meij en G. C. Mlnnee; Frenclscu» z. v. J Tegelaar en H. Horree. Overleden: W. J. Wolterink zoon 26 jaar; C. Mank wedn. 85 jaar; J. F. Vriens man 71 Jaar; J. F. An- driessen man 38 jaar. NOORDELIJKEN GEVEN GARANTIES Radio-Peking heeft thans de ver zekering gegeven, dat in de toe komst geen schendingen van de neu traliteit zullen geschieden, „Wij blij ven hopen, dat uw delegatie in Kae- song zal arriveren voor een bespre king", aldus de radio. Het verzoek kwam 48 uur nadat generaal Ridgway om een hechte garantie had verzocht, dat geen Noordelijke troepen het gebied van de conferentieplaats zouden betre den. Het Noordelijke bericht had als plaats van herkomst Jongjang en werd in de nieuwsuitzending in morse gegeven. ROEIEN DUTRY VAN HAEFTEN ALS SLAGROEIER VAN WILLEM III? Beslissing nog niet genomen. Het is thans wel zeker, dat Tom Neumeyer. de bekende slagroeier van de kampioensvier van Willem III niet naar de Europese kampioenschappen zal gaan, die op 24, 25 en 26 Augustus a.B, in Macon (Frankrijk) gehouden zullen worden Neumeyer heeft een ontsteking in de rugwervel en het is de vraag, of hij nog ooit aan de roei- sport zal kunnen deelnemen. Men heeft nu het plan geopperd om dc oude vier van Willem III toch naar Macon te zenden, maar dan met Du- try van Haeften, de uitstekende slag roeier van het Leidse Njord, als aan voerder. Het is nog niet zeker, of dit door zal gaan Hedenavond komen de roeier van Willem III naar Leiden, om met Dutry van Haeften een proef baantje te trekken. Blijkt er in deze nieuwe samenstelling voldoende ho mogeniteit tr zitten, dan is het zeer waarschijnlijk, dat het Njord-bestuur toestemming zal geven aan Dutry v Haeften. om Willem III aan te voeren Dit zou in ieder geval tot gevolg heb ben, dat de oude twee van Njord niet naar Macon gaat. VOETBAL OOK HET BESTUUR VAN EMMA THANS GESCHORST. Amateurbepalingen overtreden? Do K. N. V. B. heeft dezer dagen bericht gezonden aan het bestuur van de Voetbalvereniging ,Emma" in Dordrecht, waarin meegedeeld wordt, dat alle bestuursleden geschorst zijn en van hun bevoegdheden ontheven Het bestuur wordt beschuldigd van overtredingen der amateur-bepalin gen, evenals dit korte tijd geleden ook bij N. A. C. (Breda) geconstateerd zou zijn, met hajzelfde gevolg van schorsing der bestuursleden. Er reeds een voorlopig bestuur gevormd dat Emma door de huidige impasse zal trachten heen te helpen. regimentsgevechtsgroep, evenals de deelnemende Noorse, Belgische en Deense eenheden, onder Engels com mando staan. Gehoopt wordt dat de 31ste regi- mentsgroep daarna ook nog zal deel nemen aan oefeningen tezamen met de Franse troepen in Duitsland. NEDERLANDS VLIEGER IN AMERIKA GEDOOD. De Ned. sergeant-vlieger F. C. Maatman uit 's-Gravenhage, die ln de V. S. een cursus volgde, is giste ren op de basis Luke, Arizona, toen hij met een vliegtuig een landing maakte, verongelukt en daarbij om het leven gekomen. Sergeant-vlie ger Maatman behoorde tot de eerste groep leerling-vliegers van de lucht macht, die in Mei 1950 naar de V. S. vertrok om daar tot vlieger te wor den opgeleid. i Juni van dit jaar werd aan deze groep op „Williams Airforce Base" het vliegbrevet uitgereikt. Een gedeelte van deze vliegers keer de daarna naar Nederland terug, de overigen bleven in de V. S. om ver der te worden opgeleid. (Reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplage). NED. MILITAIREN GAAN OEFENEN LN DUITSLAND. De zojuist uit de lichting 19502 gevormde 31ste regimentsgevechts groep zal van 13 tot 23 September a.s. deelnemen aan oefeningen van het 1ste Britse legerkorps in het ge bied ten Zuid-Westen van Hanno ver. Bij deze oefeningen „counter thrust" genaamd, welke osn. be ogen de samenwerking tussen grond en luchtstrijdkrachten, zal de 31ste MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 Aug. Groente. Per 100 kg: rode kool 410.10, groene kool 66.40, rabarber 46, kro ten 1419, uien 15—29, peen 15 32, aardappelen 3.9010.an dijvie 56.60, druiven 128—146, snijbonen 20—38, stokbonen 37— 45, pronkbor.en 1622, stambonen 2034, postelein 812, appelen 1026. pruimen 73113, spinazie 6—9, tomaten A 1228, zilveruicn 27—90. augurken f 476, per 100 stuks: komkommers 8—14, bloem kool 828, meloenen 31—69, sala de 2—6.70 perziken S 227, per 100 bos: kroten 2.305.40 pieterselie 1.903.20, radijs 3.selderie 2.30—4.peen 18—28. GOUDA, 9 Aug. Kaas Aanvoer 295 partijen. Prijzen: lc soort 2.12 2.20, 2de soort f 2.032.11, extra kwaliteit tot 2.38 per kg. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN, 3 Aug. Groente. Kropsla 2.005.90, bloemkool 821, waspeen 1113, tomaten 1636, aardappelen 10 12. snijbonen 22.70. idem stek 1 1.10, prinse.ssebonen f 3.604.60. dubbele stambonen 2.20—3.70, pronk bonen 1.201.45. npekbonen 1.40 per 10 kg.; Augurken: C 7.10, D.A. 6.30. D 6.306.60. E 1.35—2.05; CD 4.00 per 25 kg. Bloemen Dahlia's 627 cent, Rozen 1532 cent, Scabiosa 1822 cent, Flox 68 cent. Gladiolen 420 cent. Nieuw Europa 3038 cent, As ters 113 cent, Liatrix 26 cent, Col- villie 4—9 cent Aglais 4—5 cent, Rayonanten 615 cent Kleurbloemig 22—8 cent. VEUR, 8 Aug. Eierenveiling. Op dc Veurs eierenveiling waren aan gebracht in totaal 5360 eieren. De verkoop ging vlot en de noteringen waren voor: 1130 eieren no. 1 17.90 —18.25; 1030 eieren no 2 f 17.05 17.35; 2700 eieren no. 3 16.30—16.50; 400 eieren no 4 15.30—15.60; 100 eieren no. 5 14.7015.50. Verder waren aangevoerd: 33 hanen f 1.05 2.55; 23 kippen f 1.65—3.75; 22 dui ven 4575 cent, 15 konijnen 1.30 tot f 5.65. TER AAR, 8 Aug. Groente. Snij bonen 2.80—4.40. idem B 2 00— 2.70. idem Stek 1.00, stokprinsessen 3.30—4.40. idem stek f 2.10—2.80 stamprinsessen 2.804.20, idem B 2.40—2.70. witte pronkers 1 20 1.30, spekbonen 2.30 alles per 10 kg rode kool 4 cent, waspeen 10—16 ct„ andijvie 5—12 cent, aardappelen 9— 13 cent, Idem kriel 67 cent. poste lein 56 cente -kroten 9—15 cent, spinazie 1719 cent rabarber 911 cent, groene kool 1217 cent. zilver- u'en 21 cent, idem B 6—10 cent. uien 2*.cent tomaten A 2332 cent, idem B 26—32 cent idem C 18—26 cent, id. CC 13—16 cent, idem bonken 1826 cent alles per kg. bloemkool I 1832 cent, idem II 1216 cent. Idem III 811 cent, komkommers 1213 cent idem krom 810 cent. alles per stuk; •la 2.70—6.20 per 100 «tuks. bos- peen 11—16 cent, selderij 34 cent, radijs 2 cent peterselie 1—2 cent boskroten 3—6 cent alles per bos, stoofsla 45 cent per kist Augurken: fijn 88 cent. fijnbasterd 41 cent, bas terd 2731 cent. grof A 2829 cent, grof 23 cent AB 17 cent, CD 16 cent. E 9 cent alles per kg. Bramen 38 cent per half kg; appelen; Earley Victorie 21 cent per kg. Bloemen: Gladiolen 13 cent, Lelies 15—20 cent, Lathyrus 12 cent alles per bos.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3