Voor een viool dit pakje... «oma dat... Successen voor Geertje, Irma en Kees De Nationale zwemkampioenschappen brachten verrassingen en revanches Zwemsport van prima gehalte Een bries werd Oostenrijk en Zwitserland noodlottig Concours cTElegance: een feest van kleur en lijn AKKERTJES Trintignant won met Simca de „Grote Prijs van Albi" MAANDAG 6 AUGUSTUS 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 maar bij sj,ag Buyze rjE NATIONALE ZWEMKAMPIO ENSCHAPPEN 1951, welke dit weck- einde in het fraaie Parkbad te Sittard werden gehouden, zullen in de annalen van de KNZB worden opgetekend als de kampioenschappen van de verrassingen. Verrassingen, natuurlijk niet op alle nummers, want Geertje Wielema werd, zoals algemeen werd verwacht, kampioe ne op de 100 meter rugslag. Natuurlijk won TjeHbes de 100 meter en de 400 meter vrije slag; natuurlijk ook prolongeerde Leny LantingKeiler haar schoonspring-titel. Misschien ook was het volgens de verwachtin gen, dat Irma Schuhmacher zich op de 400 meter vrije slag revancheer de voor de verleden jaar te Utrecht geleden nederlaag tegen Geertje Wielema, terwijl Kees Kievit op de 100 meter rugslag revanche nam op de Fries Jitse van der Veen, die hem onlangs te Parijs de baas was gebleven. tegen het finishbord sloeg. Intussen won Jopie Spoor van DWR het duel met Jennie Welling om de derde plaats. De finale 100 meter vrije slag he ren, waarmee het programma van deze laatste dag was geopend, bracht een revanche van Tjebbes op Bijls- ma, die hem tijdens de landenwed- strijd tegen Frankrijk had versla gen. Tjebbes bleef 0 4 seconde on der de minuut. Een glansnummer van deze kam pioenschappen was ook de 100 me ter vrije slag dames, waarop drie zwemsters onder de 1.10 bleven en dc slechtste tijd 1.10.8 bedroeg. Ir ma Schuhmacher, Wies Vaessen, en Hanny Termeulen, trokken, op één lijn zwemmend, op het laatste keer punt af. Op de tweede baan nam .Irma onmiddellijk een voorsprong, die zij bijna weer kwijt raakte door dat zij enkele malen in de touwen zwom. Wies Vaessen kwam bijna won door de vlinderslag Maar, al waren dit dan over het algemeen resultaten, die werden verwacht, er blijven genoeg verras sende prestaties over. Wat te den ken bijvoorbeeld van de 1500 meter vrije slag, Vrijdagavond in stromen de regen gewonnen door Ten Thije, die Beijderwellen volkomen over blufte? Van de andere nummers was de overtuigende zege van de Hagenaar Buyze, op de 200 meter schoolslag, het opvallendste resul taat. Buyze, een „geboren" zwem mer, die maar heel weinig traint, was van alle finalisten de enige, die de vlinderslag zwom. Rustig zwem mend bleef hij op de eerste baan iets achter bij de favorieten Bonte en Kelder. Oók bij het 100-raeter keerpunt, had Bonte nog een kleine voorsprong op Kelder en de ande ren. Maar toen kwam Daan Buyze naar voren. Vinnig scheerden zijn armen over het water en enkele me ters voor het laatste keerpunt had hij Bonte en Kelder, die tot dusver slechts oog voor elkaar hadden, te pakken. Kelder reageerde onmid dellijk, maar Bonte was op dat mo ment reeds geslagen. In hoog tempo ging Buyze op de finish af, steeds meer uitlopend op de Robben-zwem mer, die op zijn beurt Bonte van zich had afgeschud. Tenslotte slaag de ook de tweede Robbèn-man, Joop van Daatselaar, er nog in Bonte te passeren en derde te worden. Buyze werd met grote voorsprong eerste, waarmee de mooiste race van deze kampioenschappen achter de rug was. Een triomph voor de vlinder slag in de, voor deze zware baan, fraaie tijd van 2 42.4. Noordelijke verrassing Dat met Rike Bruins rekening ge houden moest worden', wist een ieder, die de prestaties van dit Gro ningse meisje de laatste tijd gevolgd heeft. Dit wist ook Lies Bonnier. maar dat het deze snel opkomende Noordelijke zwemster zou zijn, die de hoogste plaats van het ere-plat- vorm na de 200 meter schoolslag finale zou gaan innemen, had toch niemand verwacht. Voor Lies Bon nier was het een onaangename ver rassing, toen zij op de laatste baan plotseling de fel spurtende rivale naast zich zag komen. De titelhoud- ster, die zich reeds veilig waande, schrok zichtbaar en dit verlamde haar spieren voor enkele kostbare seconden, juist genoeg om afdoend herstel onmogelijk te maken. Rika Bruins trok met haar krachtige slag door, tot zij als eerste de handen KRIJT SLAAT VAN SWOL IN SPIEGHEL-TOURNOOI Zondag werd het Spieghel-tournooi te Bussum beëindigd. De grote ver rassing van de dag was de nederlaag die Hans van Swol leed in het heren enkelspel tegen Krijt. De voornaamste uitslagen luiden: Heren enkelspel finale: Krijt slaat van Swol 75 63. Dames enkelspel finale: mej. Rol- lin Couquerque slaat mevr. Schmier 61 6—4 Heren dubbelspel finale: Rinkel en Van Swol slaan Krijt en Hughan 6—2 6—3. Dames dubbelspel finale: mevr. Schmier en mevr. Scholten slaan mej. Rollin Couquerque en mej. Te- kelenburg 75, 64. Gemengd dubbelspel finale: mevr. Koopmans en Rinkel slaan mevr. Scholten en Karsten 63, 63 HET SLAZENGER-TOURNOOI VOOR PROFS. De finale heren-enkelspel van het Slazenger-tournooi voor profs te Scarborough is door Fred. Perry (G.B.) gewonnen. De oud-Wimble- dankampioen sloeg de Italiaan Ro- manoni met 62 64 63. In het herendubbelspel behaalde de Nederlands-Zweedse combinatie Joop Mos en Karl Schroder in de finale de overwinning door met 63 64 16 63 D. Maskell en Hans Nüaaleir. te slaan. Het damesenkel spel werd gewonnen door mevrouw D. J. Poynder, die miss A. G. Cur- tfcs met 63 75 sloeg. naast haar, maar de Rotterdamse perste er in de laatste meters nog een felle sprint uit en tikte met dui delijk verschil als eerste aan. Revanche van Kees Kievit Zoals wij hierboven reeds aan haalden, heeft Kees Kievit zich niet voor een tweede maal door Van der Veen laten verrassen .De Eindhove- naar had van meet af aan de lei ding, zonder zich ook maar een mo ment door de Fries bedreigd te zien. Van der Veen had zelfs nog de grootste moeite om zich de fraai- zwemmende Sonneveld (RZC) van het lijf te houden. Geertje Wielema had op het rug- slagnummer voor dames weinig ge vaar te duchten van haar tegen standsters (1.15.5). De Europese kampioene Ria van der Horst wist het ditmaal niet verder te brengen dan de vierde plaats in de voor haar matige tijd van 1.18.2. Op de 400 meter vrije slag heeft Geertje Wielema haar kunststukje van verleden jaar, toen zij voor Ir ma Schuhmacher eindigde, niet kun nen herhalen. Irma nam geen enkel risico, trok er dadelijk in hoog tem po tussenuit en liet haar Hilver- sumse rivale met Hannie Termeulen en de zoveelste kracht uit de pro vincie, Rineke Symons (M.Z. en P.C.) uitmaken wie de tweede en derde plaats zouden bezetten. Geer tje Wielema werd tweede en de Lim burgse na een spannend duel met Hannie Termeulen, derde. Op ditzelfde nummer voor heren keek Joris Tjebbes aanvankelijk de kat uit de boom. Hij liet Beyder- wellen en Tenthije eerst wat vech- Eur. kampioenschap Olympia-jollen In de vierde race van het Europees kampioenschap Olympia-jollen, wel ke Zaterdagmorgen op de Loos- drechtse plassen werd gehouden, hebben de Zwitser dr. Oswald, de Oostenrijker dr. Erndl en de Italiaan Rinaldo getoond, dat het vermoede lijk tussen hen zou gaan om de kam pioenstitel. De Zwitser, die van start af de leiding nam, stond deze niet meer af en hernam daardoor met 2 punten voorsprong op de Oostenrij ker in het algemeen klassement de leiding. Er was veel te weinig wind om een aantrekkelijk zeilwedstrijd te mogen verwachten en inderdaad werd deze race er een, waarvan wei nig te vertellen valt. De voorsprong van de leidende Zwitser op de Ita liaan verschilde tijdens het afleggen van de baan wat ruim 2 uren en 3 kwartier vereiste herhaaldelijk in lengte, maar bedreigd werd dr Osweld nimmer. Wel was er enige strijd om de derde en vierde plaats tussen de Nederlandse vertegen woordiger, Koos de Jong, en de Oos tenrijker dr Erndl. Soms lag de Ne derlander voor, dan weer zijn tegen stander, maar in het tweede kruis- rak wist dr Erndl met een flinke voorsprong de derde plaats te ver overen, om die niet meer af .te staan. In de achterste regionen was van strijd geen sprake. Frankrijk bleef de gehele wedstrijd vijfde, de Noor zesde en de Engelsman laatste. Skaugcn won de vijfde race. In de vijfde race echter, welke Zaterdagmiddag werd gehouden, troffen de zeilers een flinke bries aan, waardoor de uitslag geheel an ders werd dan in de voorafgaande wedstrijden. De Zwitser, dr Alfonh Oswald en de Oostenrijker dr Wolfgang Erndl, dieimeester zijn in het zeilen bij wei nig wind, hetgeen zij in de bergen leerden, kwamen er nu niet aan te pas. Het waren thans Nederland, Engeland en Noorwegen die een rol gingen spelen. De strijd werd door de Noor Morits Skaugen, die de Jong en Currey achter zich liet, gewonnen. Bij de start was de Zwitser te vroeg weg, waardoor hij terug moest, hetgeen hem zijn goede plaats kost te. Niettemin wist hij enig verloren terrein te herwinnen. De Nederlan der was het eerst weg, gevolgd door de Engelsman Currey, die in het tweede gedeelte van de wedstrijd menig duel met De Jon| uit moest vechten. Hij zag daarbij op het laat ste stuk van de baan een kans door schuin achter De Jong te gaan zeilen en diens wind weg te nemen. Het werd een fel en interessant duel. De Noor maakte van deze-strijd gebruik om te passeren. Hij bereikte de eer ste plaats vanuit de derde positie, waarin hij had gelegen, en ging als eerste over de eindstreep. Na de vijfde race luidt het alge meen klassement: 1. Zwitserland 27.2 pnt; 2. Oostenrijk 26.1 pnt; 3. Italië 22 pnt; 4. Nederland 19 pnt; 5. Engeland 17 pnt; 6. Frankrijk 16.1 pnt; 7. Noorwegen 13.1 pnt. JOLLENKAMPIOENEN STREDEN IN JEUGDBOTEN. Zondagmiddag hebben verschei dene deelnemers aan de Europese kampioenschappen Olympia-jollen, die momenteel op de Loosdrechtse plassen worden gehouden, van hun vrije dag geprofiteerd om een wed strijd te zeilei. in de boten, welke de Nederlandse zeiljeugd *in haar wedstrijden gebruikt. De buitenlanders vonden de „plui zen" zulke aardige scheepjes, dat zij er graag eens in wilden zeilen. Zo kwamen, nadat alle klassen voor de Hollandweek waren gezeild, vijf buitenlandse deelnemers uit in een veld van 12 Pluiven, alle bemand met een senior- en een junior-zeiler. Het zeilen met deze scheepjes bleek niet zo gemakkelijk als de bui tenlandse cracks dachten, want op de eerste vier plaatsen eindigden Nederlanders. „.het blauw* pakja dat 9 van de 10 rollart elaenl ten om de leiding, doch toen de Heemstedenaar zijn tijd gekomen achtte, nam hij dc kop, welke hij tot de laatste slag behield. De estafette-nummers brachten ditmaal niet zoveel spanning als an ders. De 4 x 200 meter vrije slag he ren werd een duidelijke zege voor de Robben, terwijl de ploeg van de HDZ op de 4 x 100 meter vrije slag dames verrassend uit dc bus kwam met een overtuigende overwinning van de damesploegen van de Rob ben en RDZ. Schoonspringcn: matig Tenslotte het schoonspringcn. Met uitzondering van het springen van Leny Lanting Keiler, stond dit on derdeel ook dit jaar weer op zeer laag peil. Het aantal drieën en vie ren, dat de jury bij de beoordeling uitdeelde, was droevig groot. Vrij wel geen sprong en erg moeilijke stof hadden dc deelnemers al niet gekozen werd goed afgewerkt. Of de opsprong was onvoldoende, of de draaien en wendingen waren on zuiver. En dat alles uitgevoerd zon der souplesse en zonder durf. Maar dit was dan ook het enige onder deel van deze kampioenschappen, dat uit de toon viel. Het talrijke pu bliek heeft verder kunnen genieten van op hoog peil staande zwemsport. De uitslagen De uitslagen van de finales lui den; 100 meter vrije slag heren: 1. en kampioen: Tjebbes, HPC 59,6 sec.; 2. Bijlsma, Haarlem, 60.8. 100 meter vrije slag dames: 1. en kampioene: Irma Schuhmacher, RDZ, 1.07,3; 2. Wies Vaessen, Z.O.N 1.07,7. 100 meter rugslag heren: 1. en kampioen; Kievit, Aegir, 1.10,9; 2. van der Veen, LZO, 1.11,4. 100 meter rugslag dames: 1. en kampioene: Geertje Wielema, Rob ben, 1.15,5; 2. Greet Galliard, ADZ, 1.16.6. 200 meter schoolslag heren: 1. en kampioen: Buyze, HZ en PC, 2.42,4; 2. Kelder (Robben), 2.46.6. 200 meter schoolslag dames: 1. en kampioene; Rika Bruins, GZ en PC, 2.59,2; 2. Lies Bonnier, Aegir, 3.00,2. 400 meter vrije slag heren; 1. en kampioen: Tjebbes, HPC, 5.07,6; 2. Ten Thije, LZC. 5.08.8. 400 meter vrije slag dames: 1. en kampioene Irma Schuhmacher, RDZ 5.27,1; 2. Geertje Wielema, Robben, 5.33,6. Schoonspringcn dames: 1. en kam pioene: Lenie LantingKeiler, HDZ 133,29 pnt.; 2. Annnet Vlothuizen— Foursoff, HZ en PC, 92,55 pnt. Schoonspringcn heren; 1. en kam pioen: Van Moll, Aegir, 128,28 pnt; 2. Bakker, Z.O.N., 115,99 pnt. 4 x 200 meter vrije slag estafette heren: 1. en kampioen van Neder land: Robben 1 (van Daatselaar, van Vliet, de Wit en Luchs) 9.42.4; HZ en PC (den Haag) 9.53.8; HPC 9.58.6. 4 x 100 meter vrije slag estafette dames: 1. en kampioene van Neder land: HDZ (Rie Vonk, Rie Brouwer, Willy Willemsen en Hannie Ter meulen) 4 50.4; 2. Robben 1, 4.55.8; 3. RDZ 4.57.—. De eindstand voor de Limburg- wisselbeker, een wisselprijs voor dc best geklasseerde ploegen luidt; Sport in 't kort De heer G. F. C. de Witt, ae- dert meer dan 30 jaren autoriteit op het gebied van kunstrijden op de schaats in Nederland is bij K.B. van 27 Juli jl. benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau Het Nederlandse korfbal twaalftal B heeft te Goes gewonnen van het Engelse A twaalftal. Alan Bannister een bekend fi guur in de Engelse amateur wiel- renwereld is tegen alle verwachtin gen in niet gekozen in de ploeg voor het wereldkampioenschap, die eind Augustus te Milaan zal uitkomen. Ruim 250 schakers uit alle de len van het land hebben ingeschre ven voor deelneming aan de jaarlijk se bondswedstrijden van de Kon. Ned. Schaakbond, welke Maandag 6 Augustus in Hillegersberg (Rotter dam) zullen beginnen. Twaalf jeugdige schakers, ver deeld in twee groepen zullen de vol gende week trachten de titel „jeugd kampioen 1951 van Nederland" te verwerven. De Hagenaar G. de Wit, die deelneemt aan het golftournooi „All American" is er niet in geslaagd zich in de finale te plaatsen. Op de Zondagen 19 en 26 Aug. wordt te Amsterdam op het AFC- terrein het jaarlijkse „Arol-tour- nooi" gespeeld, dat voor de hoofd stad de opening van het voetbalsei zoen betekent. Onder de inschrij vers bevinden zich o.m. Blauw-Wit, VSV, Ajax, HBS en AFC. Flatteuze dames en auto's OP DE BOULEVARD VAN NOORDWIJK Het derde concours d'elegance van de Koninklijke Nederlandse Auto mobielclub, dat Zaterdag op de bou levard te NoordwiJk aan Zee werd gehouden, was wederom een festijn van kleur en lijn. De weergoden wa ren blijkbaar in geen al te best hu meur, loodgrijs was de luobt en af en toe regende het een beetje. Pas toen de dames tot slot nog eens voor jury en publiek defileerden kwam de zon even door de wolken heen gluren. Toch kan dit concours als geheel zeer geslaagd worden genoemd. Een talrijk publiek was op de boulevard aanwezig en applaudisseerde hartelijk voor de deelneemsters, in hun flatteuze toiletjes, aan het stuur gezeten van de fraaie wagens. Het was voor de jury geen ge makkelijke taak de aesthetische waar de van de auto, met betrekking tot kleur en lhn en de verschijning van de inzittende(n) te beoordelen. Het vreedzame gevecht van de dag ging om de Prix d'honneur, welke toegekend werd aan de combinatie, die onafhankelijk van klasse of af deling, het hoogste puntenaantal wist te behalen. Zowel mevrouw J. Vriens Weynschenk met Mercury 1951 als Tand- o> kiespijn Natuurlijk moet Uw tand arts daaraan te pas komen. Maar om voorlopig die ter- gen de pijn kwijt te raken is er geen beter middel dan ...die helpen direct! J Robben (heren) 39 pnt.; 36 pnt.; 3. HDZ 34 pnt. 2. RDZ Bij prachtig weer en in tegen woordigheid van een zeer talrijk publiek, zijn Zondagmiddag 14 cou reurs gestart voor de Grote Prijs van Albi. Trintignant nam onmiddellijk de leiding, op korte afstand gevolgd door Simon en Manzin, eveneens aan het stuur van Simca's met com pressor. De Italiaan Landi (Ferrari) lag in vierde positie. Er werden hoge snelheden bereikt: 165 km voor Trintignant in de eerste en 166.344 knr voor Simon in de zevende ronde. Deze beide coureurs wisselden el kaar af aan de kop, terwijl verschei dene anderen wegens motorpech moesten opgeven, met name Levegh (Talbot), Etancelin (Talbot), Comotti (Ferrari), Meyrat (Talbot) en Man zon (Simca). Bij het ingaan van de 12e ronde leidde Trintignant voor Simon, Chi ron (Talbot) en Rosier (Talbot). In de 16e ronde maakte Chiron 'n slip per van 360 graden op 'n plek van 't circuit waar olie lag uit de Ferrari van Landi. Met de allergrootste moei te wist hij 'n botsing met de tribunes te voorkomen, waarna hij de Talbot naar zijn pit duwde en even later onder een storm van applaus de strijd hervatte. Trintignant en Simon bleven el kaar opjagen. Na 17 ronden was de positie: 1. Simon, 2. Trintignant op 5 meter, 3. Rosier op 1 min. 50 sec. en 4. Chiron op 3 min. 10 sec. In de 18e ronde stopte Simon om te tan ken, waardoor hij de leiding aan zijn rivaal moest afstaan. Een ronde la ter maakte Trintignant op zijn beurt halt voor de pits, maat het tanken kostte hem zó weinig tijd, dat hij weer kon vertrekken voordat Simon passeerde. Laatstgenoemde kwam echter geweldig opzetten, reed een ronde met een gemiddelde van 166.547 km en verwierf opnieuw de leiding. Jammer genoeg werd hij la ter uitgeschakeld door motorpanne. Trintignant werd niet ernstig meer bedreigd en behield de eerste plaats voor Rosier. Eindklassement: 1. Trintignant (Simca) 302.634 km. in 1.61.23, genr. snelheid 163.020 km per uur. 2. Ro sier (Talbot) 1.'3.49.2; 3. Chiron (Talbot) op 1 ronde; 4. Claes (Sim ca) op 2 ronden; 5. Behra (Simca) op 2 ronden; 6. Laurent (Talbot) op 3 ronden; 7. Macklin (HWM) op 3 ronden. Alle andere deelnemers had den opgegeven. Dodelijk ongeval te Oisterwijk Tijdens behendigheidswedstrijden voor amateurs, welke Zondag Oisterwijk zijn gehouden onder lei ding van de Oisterwijkse motorclub (O.M.C.) heeft zich een dodelijk on geval voorgedaan. Een van de deel nemers, Theo Aben uit Oploo, kwam in botsing met een hem achterop komende motor. De heer Aben reed tegen een boom en werd op slag ge dood. Leert de regels van de weg en past ze toe met overleg. Verbond voor Veilig Verkeer SERIEWEDSTRIJDEN ALPHEN. Op het Alphen-terrein werden voor het derde elftal dezer vereniging se riewedstrijden gehouden, waaraan werd deelgenomen door o.a. Nieuw koop I, Alphenso Boys II, Alphen III en een Alphense comb. De uitslagen luiden: Alphen III—Alphen comb. 32, Alphense Boys IINieuwkoop I 03, Alphen IIINieuwkoop I 31, Alphen comb.Alphense Boys II 02. 1ste pr. Alphen III, 2de pr. Nieuwkoop I, 3de pr. Alphense Boys II. ALTIORT.A.V.V. 7—3. Voor enkele weken hadden beide plaatselijke clubs een wedstrijd ge speeld, waarbij Altior de gast was van TAVV. Nu was TAVV naar Lan- geraar gekomen voor het spelen van de returnmatch. Als TAVV aftrapt, wordt er direct flink aangepakt en reeds spoedig moet de Altior-keeper handelend optreden. Dan zet Altior over de linkervleugel een aanval op, doch ook dit loopt op niets uit. Nu begint Altior de zaken met wat meer enthousiasme aan te pakken. De druk op het TAVV-doel houdt aan en de Altior-rechtsbinnen weet het eerste doelpunt voor zijn club te scoren (1—0). Dit is TAVV te erg en reeds enkele seconden later wordt de ge lijkmaker gescoord (11). Na 25 min. is weer Altior in de aanval en met een prachtig doelpunt wordt het 21. Vlak voor de rust begaat een TAVV-speler een overtreding in het beruchte gebied: penalty! De Altior- midvoor voltrekt het vonnis (31). Na de hervatting bouwt Altior een aanval op, die besloten wordt met een goed schot, doch van de binnen kant van de paal ketst de bal terug en de reeds geslagen keeper heeft hem maar voor het oprapen. De TA V V-keeper veroorzaakt een vrije trap, waaruit Altior de voorsprong vergroot (41). Er volgen dan eni ge doelpunten aan de lopende bdnd, waarmede Altior de voorsprong op voert tot 71. Deze stand blijft tot ongeveer 7 min. voor het einde. Al tior begint het wel te gelgoven, maar deze verslapping weet TAW keurig uit te buiten door in de laatste vijf minuten nog 2 doelpunten te ma ken (7—3). Zondag verloor Altior de beker wedstrijd tegen V.B.O. met 64. mevr. Ch. EnglebertVerpoorte met Packard, kwamen met 176 punten uit de bus. Na fijp beraad werd door de jury een ereprijs toegekend aan mevr. VriensWeynschenk, die in een turquoise toilet van door-gestopte tule over alpaca een smaakvol geheel vormde met de lichtgoene wagen. Het Zwart was weer best. Het klassieke zwart deed het over het algemeen weer het best. Zo won mej. Mira Loh, gekleed in een zwart middagtoiletje van matte zijde met witte schouderband gedrapeerd, dc Coupe d'elegance, een prijs, uitge loofd voov het elegantste toilet. Voor dc vrolyke noot op deze mid dag zorgde de heer Hugenholtz uit Zandvoort, die in een spijker van het jaar 1905 verscheen met inzittenden, die volgens de mode van dat jaar wa ren gekleed. Met de rust en hoffelijk heid. de mensen in de periode van rond de eeuwwisseling eigen, reden zij enkele malen aan jury cn publiek voorbij, hetgeen door een ieder bij zonder op prijs werd gesteld. De uitslag luidde: Prix d'honneur: mevr. J. Vriens— Weynsohenk met Mercury 1951 (176 punten). Coupe d'elegance: mej. Mira Lohr met Consul. Klasse A: Automobielen met open koetswerken- afd. 1: 1. mevr. G. van der VlugtHuter met Skoda Cabrio let (133 p.); afd. 2: 1. mevr. A. Har- togsHefjnen met Skoda Roadster Cabriolet (159); afd. 4: 1. mevr. J. J. Maasland—Hancrsma met Jaguar 120 (141 p.); afd. 5: 1 mevr. Ch. E. En glebertVerpoorte met Packard Con vertible (176 punten). Klasse B: Automobielen met ge sloten koetswerk: afd. 1: 1. mevr. C van DrielGrootes met Skoda Coach (128 p.); afd. 2a: 1. mej. Mira Lohr met Consul (156 pnt.); afd. 2b: 1. mevr. E. F. van Strien—van Hasselt met Zephyr 6 (149 pnt.); afd. "3- 1. mervr. J. Perl met Vedette (151 pnt.); afd. 4a: 1. mevr. J. G. Plunjcrvan Diëten met Riley ly. liter (174 pnt.); afd. 4b: 1. mevr. Y. A. Susan—Barn- stijn met Lancia Aurelia (165 pnt.); afd. 5: 1. mevr. J Vriens—Weyn schenk met Mercury 1951 (176 pnt.). POSTDUIVEN Alphense Vriendenclub. Concours- vlucht vanaf Neufvilles met 86 vo gels, afstand 183 km. Ie duif arri veerde 2.34.5 (1186 motor per mi nuut), laatste 2.50.16 (1072 m. per min.). M. Ravensbcrgcn 1; L. Starrc- veld 2, 13; Th. A. v. d. Elshout 3, 12; W. Tromp 4, 5, 6; P. Sneeuw 7; Joh. Costerus 8; J. Verhulst 0; A. Groe nendijk 10, 11; H. Hoogeveen 14, 15, 17; J. Rooda 16. Wegens slechte weer is de concoursvlucht met jonge duiven vanaf Moons vervallen. Concours- vlucht met 41 oude vogels vanaf Bor deaux, 898 km., los Vrijdag om 5,30 uur, aankomst le vogel Zaterdagmor gen 8.43.23 uur. H. Hoogeveen 1, 3, 5; J. Oppe 2; A. Groenendijk 4; H. P. de Wit 6; G. Dissel 7; J. Vernes Jr. 8 en 9; E. v. Wilgen 10. Kampioen schappen met oude vogels, Vitesse: 1. A. Groenendijk, 2. J. Rooda, 3. A. Vernes Jr. Niet aangewezen: 1. H. Hoogeveen, 2. A. Groenendijk, 3. J. Martens. Middenfond, aangewezen 1. E. v. Wilgen, 2. H. Hoogeveen, 3. A. Vernes Jr., niet aangewezen: 1. H. Hoogeveen, E. v. Wilgen en A. Ver nes Jr. Met Fond, aangewezen: 1. J. A. Vernes, 2. H. Hoogeveen, 3. A. Groe nendijk, niet aangewezen: 1. H. Hoo geveen. 2. J. Vernes, 3. A. Groenen dijk. Aangewezen kampioensgeneraal met oude vogels: 1. H. Hoogeveen, 2. A. Groenendijk, 3. J. Vernes en H. P. de Wit Niet aangewezen: 1. H. Hoogeveen, 2. J. A. Vernes en 3. A. Groenendijk. De Blauwband (Alphen a. d. Rijn) Wedvlucht met 113 jonge duiven vanaf Maastricht. Afstand pl.m. 160 km.; gelost om 9.50 uur, Z.-W. wind. Aankomst eerste duif 11.56.8 (snel heid 1250.79 m.), laatste om 12.17.27 (snelheid 1069.65 m.). H. Bauer 1, M. Schellingerhout 2, J. Hulscher 3, 19, B. Hoogervor8t 4, 5, G. Arnoldussen 6, 8, 13, H v. Vegten 7, J. Verkade 9, 18, E. v. Egmond 10, H. W. Martens 11, 29, P. G. Borgers 12. 16, A. Mens 14, C. v. Omwegen 15, 22, G. M. de Wit 17, P. H. Goedhart 21, T. Blouw 23.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5