Beperking van groenten - uitvoer naar Duitsland 50.000 eruit Onverbeterlijke te Alphen a. d. fantast-oplichter Rijn ingerekend Geslaagde districtsdag van de L.T J. te Groenendijk MAANDAG 6 AUGUSTUS 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Met ingang van heden, Maandag, is de Nederlandse export van groen ten naar Duitsland beperkt. Het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit heeft in een circulaire aan de tuinbouwveilingen medegedeeld dat van tomaten alleen de B-sorte ring van komkommers de sorterin gen A en B en van bloemkool slechts de sortering A voor export naar West-Duitsland verkocht mogen worden. Uien mogen de grens niet over, de rest van de groenten wei. Voor fruit zijn voorshands geen be perkende maatregelen genomen. Het beperken van de tuinbouw- Benoemingen Bisdom Haarlem Z.H. Exc. Bisschop van Haarlem heeft op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan de Weleerw. Heer A. A. M. C. Rietveld, die Rector was te Buitenveldert (St. Jozefhuis). Tot rector aldaar is benoemd de Weleerw. Heer C. M. M. Hijgeman. Tot Pastoor te Amsterdam (H. Johan. De Doper), de Weleerw. Hr. C. Kempen, die kapelaan was te Amsterdam (H Agnes). Tot kape laan van de H. Joan, de Doper, Am sterdam, de Weleerw. Heer B. J. Tetteroo. Tot kapelaan te Heilo, de Weleerw. Heer A. Th. Groenendijk. Tot kapelaan te Bovenkerk, de Weleerw. Heer P. J. Meyer (Neom.) Tot kapelaan te Amsterdam (H. Joan, de Doper) de Weleerw. Heer B. C. Hoogeveen. Tot kapelaan te Heer-Hugowaard (H. Dionysius), de Weleerw. Heer P. N. Opdam. Tot kapelaan te In 't Kalf (Zaandam) de Weleerw. Heer J. P. M. v. d. Does. (Neom.) PATER A. VAN MIEGHEM S J. t Vrijdag 3 Augustus is Pater Alph. van Mieghem S.J., verbonden aan het retraitehuis „Loyola" te Vught, na een korte ongesteldheid onver wacht in het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Vught op 63-jarige leeftijd overleden. Pater van Mieghem, die op 10 Augutus 1922 te Maastricht priester was gewijd, heeft bijna zijn gehele priesterleven in de Sociëteit van Jezus in dienst gesteld van het werk der retraites. PROF. A. STEGERS ONDERSCHEIDEN Prof. A. Stegers te Heemstede, die reeds de onderscheiding Ridder in de orde van St. Gregorius de Grote mocht ontvangen, heeft gisteren bij gelegenheid van zijn 50-jarig huwelijksfeest van de vicaris ge neraal van het bisdom, mgr. N. Am- merlaan, de mededeling ontvangen, dat hij benoemd is tot commandeur in deze orde. DE ARRESTATIE VAN TWEE OFFICIEREN VAN DE LUCHTMACHT. Het Bureau Voorlichting van de Luchtmachtstaf deelt ons het volgen de mede: „In aansluiting op het bericht om trent de arrestatie van twee officie ren van de luchtmacht kan nader worden medegedeeld, dat deze arres tatie in uitgevoerd uitsluitend we gens het vermoeden van onregelma tigheden van administratief karak ter. In het huidige stadium van het onderzoek is er geen enkele aanwij zing welke er op luidt, dat hier be halve van fraude-zaken ook nog spra ke zou zijn van spionnageactiviteit." De gemeentepolitie te 'Apeldoorn heeft W. B., secretaris van de Sociale Raad aldaar, gearresteerd. Hij wordt verdacht van verduistering ten bé drage van circa 10.000. Het betreft hier de opbrengst van kinderpostzegels, ten bedrage van ruim 6000, welke B. nog moest af dragen, doch verloren zeide te heb ben; alsmede een klein kapitaaltje van iemand die in een gesticht was opgenomen en waarover B. het be heer voerde. Van het verlies van de zes mille werd nimmer aangifte bij de politie gedaan. B. is Zaterdag voor de officier van justitie te Zutphen geleid en vervol gens in het Huis van Bewaring al daar opgesloten. Het onderzoek wordt inmiddels voortgezet. TEXTIELFABRIEK IN OISTERWIJK UITGEBRAND. Door tot dusver onbekende oorzaak is hedenmorgen zeven uur brand uit gebroken in de fabriek van de N.V. Oistei-wijkse Textielindustrie te Ois- terwijk (N. Br.). Daar het hier een zeer brandgevaarlijke fabriek betrof, waarin o.a. ✓vestigd zijn een wol wasserij, een carboliseerderij en een ververij, rukte de Oisterwijkse brand weer met groot materiaal uit. Assis tentie werd ook ingeroepen van Til burg, maar de brandweer van deze gemeente was reeds uitgerukt voor een brand .n Breda. Later echter ar riveerde de Bossche brandweer met een Magyrusladdef. De brandweerlie den maakten tijdens de blussings- werkzaamheden van deze ladder ge bruik en konden een belendend woonhuis bewoond door een weduwe voor een groot deel behouden, fabriek brandde evenwel grotendeels uit. Een deel van de grote voorraad grondstoffen kon nog behouden blij ven. De schade is zeer aanzienlijk, zij wordt door verzekering gedekt Het bedrijf, waarin ongeveer een kleine honderd man personeel werkzaam was zal voorlspig echter stil komen te liggen. door Duitsland toegestane bedrag voor import aanzienlijk overschre den is. Nederlandse en Duitse regeringsaf gevaardigden zullen op 7 en 8 Aug. te Bonn confereren om te trachten een oplossing te vinden voor de thans bestaande moeilijkheden, wel ke ontstaan zijn omdat zowel aanbod als vraag groter zijn, dan de gelden, die door de Duitse regering voor tuinbouwimport uit Nederland be schikbaar worden gesteld. Op de veilingen is door de beper kende bepalingen de prijs van B-to maten aanzienlijk gestegen, die van A- en B-tomaten vrij belangrijk ge zakt, ook omdat de tomaten-export naar Engeland afneemt en wellicht geheel stilgelegd zal worden, export naar Duitsland is een ge volg van de te grote uitvoer in de laatste tien dagen, waardoor het In de 513e Staatsloterij, 5c klasse, negende lijst is op nr. 9489 de f 50.000 gevallen en op nr. 16783 de 10.000. BINNENLAJN Belastingambtenaren hebben aan boord van het Noorse schip „Mui Hoek", dat op punt stond Singapore te verlaten, goud ter waarde van ruim 300.000 gulden in beslag geno men. Zaterdag werd op hetzelfde schip een hoeveelheid goud ter waarde van 28.000 gulden gevonden en inbeslaggenomen. Ofschoon 97 van de bevol king van Peru katholiek is, heerst er in dit land een groot gebrek aan priesters. Voor een bevolking van 7.374.000 katholieken heeft men slechts 1.500 priesters, van wie de helft buitenlandse missionarissen. De 28-jarige W. Lubbers uit mevr. P. in de gracht verdronken. De 27-jarige W. Lubmbers uit Bredenbroek (Dinxperlo) is met zijn motorrijwiel tegen een telefoonpaal gereden en spoedig daarop aan zijn verwondingen bezweken. Twee pas sagiers, die achterop zaten, werden gewond. De Nederlandse spoorwegen zijn voornemens bij de indienststel- ling van de nieuwe baan Nieuwer- kerkHillegersberg voor de treinen Rotterdam D.P.Gouda v.v. bij het viaduct Qver de Bergweg te Rotter dam een stopplaats in te richten. De hoenderpest heeft zich na enkele gevallen in Zuid-Oost Dren the, nu ook gemanifesteerd in het Noord-Westelijke deel van deze provincie. De landbouwer F. te Smilde moest zijn hele pluimvee- stapel laten afmaken. BUITENLAND. Het Noorden van de Ameri kaanse staat Colorado is Zaterdag door overstromingen geteisterd, wel ke veroorzaakt werden door de bui tengewoon zware regenval. Zeven personen verdronken en drieduizend moesten hun woningen verlaten. Aan de oogst werd zware schade be rokkend. Ooggetuigen verklaren, dat Za terdag een Engelse soldaat in Berlijn door 4 Russen ontvoerd werd. Dc Milanese fruitverkoper An- nibale Bussechi was zo teleurgesteld door het feit, dat Gino Bartali de Tour de France niet heeft gewon nen, dat hij zich voor de trein wilde werpen. Juist op tijd pakte zijn vrouw hem bij zijn jasje. „Gauw fruit verkopen", zei ze. En hij deed het. Zondag is in munchen het 36ste wereld-esperantocongres geopend. Ruim 2.000 afgevaardigden uit 40 landen nemen aan dit congres deel. Diplomatieke vertegenwoordi gers uit Oostenrijk, België, Frank rijk, Nederland, Joego-Slavië, Nieuw Zeeland, Zweden en Zwitserland woonden de opening bij. Ontploffingen, volgens de poli tie veroorzaakt door plasticbommen, hebben in vier communistische bi bliotheken in Parijs Zaterdagavond aanzienlijke schade veroorzaakt. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Volgens ooggetuigen werden de bommen geworpen door een man. die zich in een zwarte auto uit de voeten maakte Volgens berichten uit Haifa zal de Israëlische pro-communisti sche Mapampartij, die tevens sterk Zionistisch is, de communistische „indringers" uit de partij en de ne derzettingen van de partij verwij deren. Men neemt aan, dat de lei ders van de Mapam hiermee willen bewijzen, dat zij in de eerste plaats Zionisten zijn. De politic te Alphen aan den Rijn heeft Zaterdagavond omstreeks 8 uur demand gelegd op de 31-jarige C. M. den T. uit Den Bosch, die, hoewel nog geen dag ontslagen uit de gevan genis te Venraaij, kans heeft gezien opnieuw enkele oplichtingen te ple gen. De man, die zioh op verdachte wijze in de omgeving van de z.g. Brouwer woningen ophield, bleek na onder zoek zich reeds schuldig te hebben gemaakt aan oplichting van een paar laarzen, dié hij alvast had meegeno men van een bestelde partij van 105 paar rubberlaarzen en 66 paar werk schoenen. Deze bestelling deed hij bij een schoenhandelaar ter plaatse on der voorwendsel, dat zijn vader, die een uitvoerder moet zijn, binnenkort te Alphen aan den Rijn een groot werk in uitvoering kreeg. Deze gevaarlijke recidivist, die bij onderzoek een lang strafregister heeft en pas kort tevoren te Venraaij was Melkwagen in sloot gekanteld Zaterdagmiddag omstreeks half twee geraakte de vrachtauto van de N.V. Leidse Melkfabriek „De Land bouw" langs de Rijkstraat in de langs de weg lopende sloot. De chauffeur, de heer B. Kling kon zich met enige moeite door het portierraam werken en kwam overigens met een nat pak vrij. De wagen werd beschadigd, ter wijl een kleine 250 liter melk en plm. 20 liter room verloren gingen. Het ongeluk gebeurde in de bocht nabij „Klein Raadwijk". Door de gladheid van de weg slipte de wa gen en gleed pardoes van de weg de berm over de sloot in. Met een kraanwagen werd de auto gelicht en weggesleept, VERLICHTE TIJDSAANWIJZING. De vereniging „Alphens Belang", zich beijverende om de belangen van de gemeente te dienen, heeft, zoals wij reeds eerder in het kort meldden, de kerktoren van de Ned. Herv. kerk in de Julianastraat doen voorzien van een verlichte tijdsaanwijzing voor de avond en nacht. Dit werd in het al gemeen als een behoefte gevoeld. De vereniging biedt de verlichtingsin- .stallatie aan de gemeente ten ge schenke aan. Daar de verlichting van het toren uurwerk. thans ook in duister van grote afstand zichtbaar is, achten B. en W. het van belang voor de ge meente en aanvaarden de gehele in stallatie in dank. Dc consequenties die de gemeen te hierdoor aanvaarden komen hierop neer, dat zij de kosten van het leg gen en aansluiten van de kabel ad 169.11 en de kosten van het stroom verbruik, welke op 298.20 per jaar worden geraamd, voor haar rekening neemt. B. en W. stellen de raad voor op de gemeentebegroting 1951 uit te trek ken ƒ400.(ƒ169.11 voor kabelaan- leg, 50.voor stroomverbruik (1951) en ƒ80.89 voor onderhoud en herstel). ontslagen, waar hij wegens oplichte rij had vastgezeten, bleek in zijn kor te vrijheid om 1 uur arriveerde hij met een auto waarmede hij had ge lift te Alphen aan den Rijn reeds fantastische verhalen te hebben opge dist bij diverse zaken en particulieren en zeide o.m. van beroep internatio naal expediteur te zijn en o.a. gere gelde reizen te maken naar Zwitser land, Duitsland en Denemarken. On der deze voorwendsels trachtte hij allerlei opdrachten los te krijgen, waarvan de goederen begrijpelijk nimmer worden afgeleverd. Met een verbluffende zelfverze kerdheid vestigt hij bij zijn slachtof fers inderdaad dc indruk, dat hij deze landen op zijn duimpje kent en hier door gelukt het hem inderdaad regel matig slachtoffers te maken. Zoals uit het onderzoek is gebleken had de man zich ook aan diverse diefstal len schuldig gemaakt in het zuiden van het land en had zich thans waar schijnlijk de Rijnstreek tot operatie gebied uitgekozen. Het doortastend optreden van de politie maakt een voor hem voortijdig einde aan zijn vrijheid en heeft het individu thans op nieuw in „veilige haven" geloodst. De nijverheids avondscholen Beslissing van B en W. De Stichting voor Christelijk Nij verheidsonderwijs heeft, na eerst haar dagschool te hebben gesticht, thans een verzoek tot de raad ge richt om eveneens een avondschool te mogen oprichten voor het geven van practisch en theoretisch onder wijs in werktuigbouwkunde, scheeps- bouwkunde, electrotechniek, bouw kunde, meubelmaken en schilderen. De Nutsambachtstekenschool, wel ke reeds 63 jaren als avondschool be staat heeft zich met een verzoek tot de raad gericht om op dit verzoek afwijzend te beschikken. Dit verzoek wordt als volgt gemo tiveerd. De Nutsambachtstekenschool biedt ruimschoots gelegenheid om aan de huidige en de te verwachten vraag naar technisch avondonderwijs te voldoen Het oprichten van een tweede gelijksoortige instelling zou als consequentie hebben, dat ofwel twee instellingen een noodlijdend be staan zouden gaan voeren, zeer tot schade van de openbare kassen, waar uit dit onderwijs wordt bekostigd of wel een belangrijk deel van de be volking bij het onverhoopt uitvallen van de Nutsambachtstekenschool ge dwongen zou worden van bedoeld on derwijs af te zien, ofwel ver buiten de gemeente te gaan, gezien het prin cipiële karakter van de dan resteren de onderwijsinstelling. De beide schoolbesturen hebben besprekingen gevoerd om de moge lijkheid te onderzoeken van een'com binatie van beide scholen. Dit heeft echter geen resultaat opgeleverd Een dergelijke bespreking is voorts op instignatie en met deelneming van het college van B. en W. daarna ten raadhuize gehouden. In een brief deelde eerstgenoemd Gisteren heeft het District Leiden van de L.T.J. haar jaarlijkse Dis trictsdag gehouden, ditmaal als gast van dc Grocnendijkse afdeling. Een groot aantal jonge boeren en tuinders, velen met hun meisje, tezamen pl.m. 250 personen, waren om 9 uur in de St. Bernarduskerk aanwezig om dc Hoogmis te volgen die Rector Vester, de Districts-aalmoezenier, opdroeg. En korte, kernachtige preek van de Aalmoezenier der Groenendijkse af deling nam onze liefde tegenover God onder de loupe en de natuur waarin de boer leeft. Een massaal Credo steeg omhoog als een vurige geloofsbelij denis. De verdere gezangen werden door Groenendijkse L.T.J.-ers ver zorgd. Alles bij elkaar een waardig begin. Hierna trok men naar het Paro chiehuis, waar. na een kort wel komstwoord van de Districts-voorzit- ter J. Duivenvoorde, Rector Vester op de hem eigen wijze een inleiding hield over de verhouding van jongens en meisjes op het platteland. Hij sprak eerst over ons levensdoel, zo als God dat ons gegeven heeft en met de consequenties daaraan verbonden. Hij gaf aan, hoe de jongens en meis jes zichzelf moeten vormen in gods dienstig leven en op ander gebied, om later als goed gevormde mensen het huwelijk in te gaan. Hierna werd een uiteenzetting ge geven door J. Wesselingh over de takken van sport, die op het terrein van „St. Bernardus" 's middags zou den worden gehouden en die onder zijn leiding stonden. Omstreeks kwart voor één ver richtte Rector Vester de aftrap van de voetbalwedstrijd Roelofarendsveen Voorschoten, welke wedstrijd werd gevolgd door nog wel 10 andere tak ken van sport. Zelfs de dames lieten als ware boerinnen zien, dat ze van sport hielden en hun „mannetje" ston den in ringwerpen, eierenrace en kruiwagenrace, alles zeer spannend en vermakelijk en geleid door enkele dames die hiervoor spontaan hun medewerking gaven. De paardensport verdient nog een extra woordje. Onder de bezielende leiding van W. Duineveld hebben de ruiters uit Lisse, Zoeterwoude en Ha zerswoude mooie prestaties geleverd in deze boerensport bij uitnemend heid. Enkele honderden toeschouwers hebben genoten van mooie groeps- en persoonlijke prestaties. We zijn blij nu eindelijk aan dc Rijn ook eens iets van paardensport te zien en hopen dat het niet bij één keer blijft. Ook de behendigheids wedstrijden te paard trokken dj algemene belang stelling en verwekten veel hilariteit. schoolbestuur de gemeente mee, dat samenwerking met het bestuur van de Nutsschoo zou leiden tot het los laten van de fundamentele doelstel ling het geven van Christelijk Nij verheidsonderwijs waarvoor het algemeen bestuur de verantwoorde lijkheid niet op zich kan en mag nemen. Thans is cte beslissing in handen van het gemeentebestuur. De organisaties van patroons en werklieden, wier advies -reeds werd gevraagd naar aanleiding van het eerst ingekomen verzoek zijn in meer derheid van mening, dat de oprich ting van een avondschool aanbeve ling verdient, evenals de raadscom missie van bijstand voor onder wijs aangelegenheden. Ook het college van B en W. is van gevoelen, dat bedoelde stichting in de gelegenheid moet worden gesteld om in dezelfde geest als waarin het dagonderwijs wordt gegeven, avond onderwijs te verschaffen B. en W. menen voofts, dat naast deze principiële zijde ook nog de pactische staat n.l., dat een dagam bachtsschool zonder dat daaraan een avondschool is verbonden onvolledig is en dat d<^ vorm dan ook vrijwel niet voorkomt Dit streven heeft bij dc stichting van stonde af aan voorgezeten. B. en W. stellen dc raad voor dc gevraagde medewerking wel te ver lenen en voegen eraan toe. dat het onjuist zou zijn, indien het bestuur niet in de gelegenheid zou worden gesteld zijn plannen uit te voeren. SPEELTUINVERENIGING „STEEKTERWEG" OPGERICHT. De vijfde te Alphen a d. Rijn. In hotel „Lamoree" aan de Steek- terweg werd Zaterdagavond een bij eenkomst belegd met het doel te ko men tot de oprichting van een speel tuinvereniging voor de bewoners van de Steekterweg, Vinkenbuurt Kortsteekterweg en Lindehovestraat De heer C. Vos, voorz. van het voor lopig comité, leidde de bijeenkomst. De heer C. P. de Jong, voorz. van de Centrale van Speeltuinverenigingen alhier zette het werk van de speel tuinverenigingen uiteen. Het be stuur werd samengesteld als volgt: C. Vos, voorz., J. Winkel, W. v. Mid delkoop, J. W. de Jong. J. Vrolijk, M. C. Noordhoek en H. A. Overbeek. AUTO TE WATER In de bocht van dc Rijksstraatweg nabij ..Klein Raadwijk" geraakte in de nacht van Zaterdag op Zondag een luxe wagen met drie personen to water. Doordat dc bestuurder, de 24-jarige P. C. v. S. uit Noordwijker- hout, die niet in bezit bleek van een rijbewijs, door een tegenligger werd verblind, remde hij met kracht af, slipte, maakte een slag om en schoot in de langs dc Rijksstraatweg lopen de sloot. De bestuurder, alsmede twee inzittende plaatsgenoten kon den zich met moeite uit de gekar telde wagen worstelen en kwamen met een nat pak vrij. De vernielde auto werd met een kraan wagen ge licht. De inzittenden kwetnen van Avifauna en waren op weg naar huis. De Hengelaarsvereniging „Ons Genoegen" alhier bestaat op 10 Aug. a.s. 10 jaar. Met roeiwedstrijden op de Rijn be sloot het sportfestijn, waarvan een, slechts 'n enkele keer zich achter de wolken verschuilende, zon, getuige was. Er is gebleken, dat boerenjon gens ook nog wel iets anders kun nen dan hooi bouwen! De dag, die geheel in het teken van de sport stond, besloot met een door dc gastheren verzorgde avond, met medewerking van Hazerswoude-dorp. Helaas moest wegens omstandighe den een gedeelte van het zo goed ver zorgde avondprogramma komen te vervallen. Laten wc hopen dat zoiets niet meer voorkomt. Laten we hopen, dat allen die op deze dag zich van de sport hebben bediend als middel om „beter mens" te worden, dat ook werkelijk geworden zijn; sportieve jonge boeren, waaraan in onze stre ken zoveel gelegen is. Tot een volgend jaar. Hier volgen de uitslagen: Voetbal; 1. Voorschoten, 2. Rijp- wetering, 3. Roelofarendsvcen Estafette: 1. Zoeterw. en Groe nendijk, 2. Haagse Schouw en Stompwijk, 3. Rijpwetering. Kogelstoten: 1. Groenendijk, 2. Zoeterwoude, 3. Haagse Schouw. Verspringen: 1. Zoeterwoude, 2. Groenendijk, 3. Haagse Schouw cn Hoogmade. Roeien: 1. Haagse Schouw, Ha zerswoude dorp en Rijpwetering, 2 Groenendijk, Hoogmade en Roelof arendsveen, 3. Stompwijk, Voorscho ten en Zoeterwoude. Touwtrekken: 1 Groenendijk, 2. Hoogmade, 3. Zoeterwoude. Behendigheidswedstrijd te paard: 1. Groenendijk, 2. Hoogmade cn Roelofarendsvcen, 3. Hazerswoude dorp. Dames. Kruiwagenrace: 1. Hoog made, 2. Roelofarendsveen, 3. Groe nendijk en Rijpwetering. Eierenrace: 1. Rijpwetering, 2. Zoeterwoude, 3. Hoogmade. Ringwerpen: 1. Zoeterwoude, 2. Rijpwetering, 3. Groenendijk en Roelofsarendsveen Dressuurproef 8-tallen landelijke ruiters. Afd. 1. Zoeterwoude, win naar van de beker, 2. Hazerswoude. Tolley-bal. 1. Mooiman (winnaar v. d. med.) 2. Borst, 3. v. Vliet, 4. Hoo geveen. Ind. dressuurproef springen: 1. Wijsman (winnaar v. d. med.) 2. v. Noort, 3. Rotteveel. De eerste prijs (zilveren wissel- beker) werd behaald door afdeling Groenendijk met totaal 73414 pnt. 2e prijs (standaard medaille) Zoe terwoude met 646 pnt; 3e prijs (verguld zilv med.) R(jp- wetering met 615 pnt. 4. Hoogmade met 607 14 pnt. Roelofarendsveen 560 pnt. Haagse Schouw 472 'A pnt Voorschoten 328 pnt. Hazerswoudedorp 315 pnt. Stompwyk 2891? pnt. BOSKOOP „Draagt Elkanders Lasten". De Zaterdag gehouden collecte ten bate van dc t. d. c.-bestrijding bracht de som op van 320.84. Examen R. K. Naaischool. Het diploma costuumnaaien werd be haald door: Gerda Stolwijk, Lucia Stolwijk, Beb-v. d. Wel, Riet Vergeer Riet v. d. Zwet en Toos v. d. Hoek. Het diploma Linnennaaien dopr Truus van Fulpen en Sjaan Hou- dijk. Aan dc R. K. Naaischool b(j de Zusters van het Allerheiligst Hart van Jezus slaagden voor het diploma lin gerie L. dc Haan, L. Ravensberg, C. Vcrklcij en B. Feuillé. Voor costuum naaien: L. de Haan, R. Hoogendoorn, I. Schouten, J Schouten, A van Veen en M. van Vuren. Voor coupeuse Corn, van Veen. Voetbal. Zaterdagavond vond dc returnmaich plaats tussen Wad- dinxveen en Boskoop. De wedstrijd was zeer eenzijdig, doordat Boskoop het erg kalm opnam, terwijl boven dien dc doelman niet bijster in vorm was. De rust ging in met de stand 30. Dc tweede helft was nog min der, zodat de thuisclub de stand tot 70 opvoerde. Kantonrechter straft. De Al pheuse kantonrechter was zeer slecht te spreken over het gedrag van de Boskoopse handelaar in tuinbouwbe- nodigdheden M. Deze was nl. door het brandende stoplicht bij de hef- brug gereden met zijn bromfiets, ter wijl hij bovendien nog in de linker bocht stopte en de nodige critiek had op het beleid van de verbaliserende politieagent. Hierdoor kreeg hij drie processen-verbaal. De kantonrechter achtte hief een flinke straf op zijn plaats en veroordeelde de weggebrui ker tot een boete van 12 gulden en twee van vijf gulden. Ook de boomkweker B. zag zich be boet omdat hij zijn personeel op dracht had gegeven, bomen en plan ten over te schepen op een gedeelte van dc openbare weg, dat niet als overschccpplaats is aangegeven On danks de waarschuwing van dc dienstdoende politieagent had B ge- last er mee door te gaan met de op merking: „Daar heb ik niets mee te maken." De kantonrechter gaf hier voor echter een flinke reprimande en veroordeelde B. tot zeven gulden boe te en zijn twee knechts elk tot drie gulden. HAZERSWOUDE (Gr.) Mars door het dorp. Voor het eerst sinds haar kort bestaan, houdt de R. K. Harmonie „De Groene Ha- zelieren" een mars door ons dorp Dit zal deze avond gebeuren omstreeks 8 uur. Daar er meer aanvragen zijn dan instrumenten zal tevens een col lecte gehouden worden voor de aan koop van enige nieuwe instrumen ten. Toont u van uw beste zijde en laat zien, dat ge meeleeft met onze harmonie. LEÏMUIDEN ZILVEREN PROFESSIEFEEST Op 15 Augustus zal Zuster Arnol da van het St. Jozefklooster haar zilveren professiefeest vieren. Aan gezien deze dag valt in de retraite WEERSVERWACHTING Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur. VRIJ WARM Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele regen- of on weersbuien. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid. Vrij warm. 7 Aug.: zon op 5.09 en onder 20.21; maan op 10.18 en onder 21.38 uur. van de kloosterlingen, is het feest thans gevierd. Zaterdag was de fa milie van de jubilaresse op bezoek en vandaag wordt de Zuster door de Overste en Zusters in de bloemetjes gezet. Zuster Arnolda is niet aan dc school verbonden en daarom niet zo bekend onder de parochianen. Niet temin heeft zij al 33-2 jaar vol ijver in het Sint Jozefklooster haar krach ten gegeven aan de huishoudelijke beslommeringen. ROELOFARENDSVEEN Voetbal voor ouden van dagen Reeds eerder was er een voetbal wedstrijd vastgesteld waarvan de ba ten voor het uitgaansdagje van de „ouden van dagen" zouden zijn, welke echter door omstandigheden toen geen doorgang had kunnen vin den. Intussen hebben de bejaarden de uitgaansdag reeds te pakken ge had, maar het comité kon enkele aanvullende baten nog best gebrui ken. Hiertoe werd Zaterdagavond een voetbalwedstrijd gespeeld tussen DOSR I en Rijpwetering I. Vooraf had dc muziekver. ..Liefde voor Har monie" met een muzikale rondgang reeds getracht de inwoners met haar lokkende tonen de weg naar het voetbal terrein te wijzen. Ook de wedstrijd werd met muziek opgeluis terd. De voetbalwedstrijd zelf is, al hoewel geen grootse wedstrijd, toch een aantrekkelijk partijtje voetbal geworden. De rust ging in met 10 voor DOSR, waarbij na dc rust met het invallen der duisternis beide par tijen nog eenmaal wisten te doelpun ten en het einde met 2—1 in het voordeel van DOSR aanbrak. Er was voor deze wedstrijd een behoorlijke belangstelling, en wij hopen dat het finantiële resultaat voor de ouden van dagen hieraan evenredig is ge weest. Turn/demonstratie van ODI uit Leimuiden De sportvereniging ODI uit Leimuiden, welke in deze sporten reeds enige bekendheid heeft verkregen, heeft Zondagmiddag op het DOSR terrein een turndemon- stratic gegeven. Jammer dat de be langstelling hiervoor, althans in ver gelijking met dc voetbalsport, niet groter was. Toch hebben er nog een kleine 500 belangstellenden genoten van deze sportmiddag. Het zou ons te ver voeren alle onderdelen van deze demonstratie te gaan bespreken. Wij willen volstaan met het geheel als alleszins geslaagd te noemen. Wij hopen, dat op het DOSR terrein nog eens een dergelijke middag georgani seerd zal worden, om ook hier mver daadwerkelijke belangstelling voor deze sport te verkrijgen. Aan het slot van deze demonstratie-middag werd nog een voetbalwedstrijd ge speeld tussen de DOSR cn LDWS- veterancn. Na een mooie sportieve wedstrijd namen de Leidenaars met 02 de volle buit huistoe. TER AAR Coöp. Bloemisten. Aan het Bloemencorso te Aalsmeer, dat ge houden zal worden op Zaterdag 8 September a.s. zal ook deelgenomen worden door de coöp. Bloemisten Vereniging te Ter Aar. Algemeen doel van dit bloemencorso is recla me Nog nimmer heeft Ter Aar deel genomen, doch de bloemenkwekcrij is hier toch ook van zoveel beteke nis geworden, dat dc Bloemisten Ver. deze unieke gelegenheid niet voorbij wil laten gaan om reclame te maken voor het uitstekende pro duct dat hier gekweekt wordt. Er wordt deelgenomen met één wagen, voorstellend een geopend boek. Het geopend boek is hier het symbool van een begin. Daarom zal de wagen ook rijden aan de kop van het corso. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 6 Aug Vee. Aanv. 1322 stuks totaal, waarvan 601 vette koeien en ossen, 721 varkens. Prij zen: vette koeien 2.60— 2 30, 2.30 2.50, 1.952.20; varkens 1.98, 1.94 en 1 90 per kg levend ge- wiéht. Vette koeien aanvoer iets minder, handel kalm prijs van vorige week met moeite te handhaven; var kens. aanvoer aanmerkelijk groter, handel kalm, prijzen even hoger, en kele exemplaren iets boven notering. TER AAR. 4 Aug. Groente. Snij bonen 2.003.40, stamprinsessenbo- nen 3.303.40; Augurken: fijn 86 cent, fijnbasterd 47 cent, basterd 26 cent, grof A 23 cent, grof 18 cent CD 12 cent, E 45 cent.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3