Alle volkeren en talen bij de lichtprocessie te Lourdes Niets voor Het „Zonnehuis" wordt door niet-katholieken graag bezocht 3\Cexte (goty Morgen, Zaterdagavond 28 Juli, VERPLANCKE VRIJDAG 27 'JULI 1931 BE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA i Dubbel-talige bisschopsrede Reeds om half acht Woensdag morgen heeft de bisschop van Haar lem, Mgr. J. P. Huibers, op het plein voor de basiliek te Lourdes aan het links van de basiliek gelegen altaar van de H. Bernadette een H, Mis opgedragen voor de zieken. Voor deze H Mis, die behalve door ruim 400 Nederlandse zieken ook door tal van Franse zieken werd bijge woond, heeft Mgr. Huibers een pre dikatie gehouden, eerst in het Ne derlands, daarna in het Frans. Voor al de Franse pelgrims waren zeer getroffen, omdat een Nederlandse bisschop zich de moeite gaf hen in hun eigen taal toe te spreken. Mgr. Huibers spoorde hen aan zich te verenigen met de intentie der Ne derlandse bedevaart en door hun lijden mede te werken, opdat de vrede in de wereld worde hersteld. Om negen uur werd in de boven ste basiliek een H. Mis opgedragen voor de Nederlandse pelgrims, waar na gezamenlijk in de basiliek alsook In de Rosaire de gebeden werden verricht voor het verkrijgen van de aflaten van het H. Jaar. Om twaalf uur heeft Mgr. W. Mutsaerts de brancardiers, dit corps van onver- moeibaren, dat van de vroege mor gen tot de late avond in touw is, toegesproken en hun gevraagdnaar Goedkoper kan het niet Voor een wel bijzonder onderne mende Amsterdammer is de met on gekende hevigheid woedende textiel- slag, waarin halve en comedie-prij- zen, costumes-voor-één-cent om de overwinning bij het publiek strij den, blijkbaar aanleiding geweest om te concluderen, dat het nóg goedkoper kan. In het holst van de nacht is hij bij een kledingmagazijn in de Kal- verstraat, na verbreking van een bo venlicht naar binnengeklommen. Vervolgens ontdeed hij zich rustig waarschijnlijk niet in de paska nier van zij .1 colbertje, broek, sok ken en schoenen en stak zich daarna van top tot teen in het nieuw. Voor avonduren thuis zocht hij zich, nu hij tóch eenmaal bezig was, een paar gemakkelijk zittende pantoffels uit. En voor het geval, dat er werkelijk neg een paar zomerse dagen moch ten komen die hem naar Zandvoort lokken, nam hij een badjas mee. Het winkelpersoneel vond 's mor gens zijn oude spullen op een der toonbanken. Maar niet eens met een bedankje. ..Alg. Wgbl Aetherklanken ZATERDAG HILVERSUM I. 402 M 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram of. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Idem. (9.30—9.35 Wa terstanden). VPRO: 10.00 „Tijdelijk 'uitgeschakeld." causerie. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Ac- cordeonmziek. 13.50 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Harmonie-or kest. 14.40 Koorzang. 15.00 Boekbe spreking. 15.15 Viool en piano. 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie 16.00 Gram. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Concertgebouworkest. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA- Varia. 18.20 Gram. 18.40 Mannen koor. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", cause rie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gram. 20.55 „De ondergang van Vrouwe Johanna", hoorspel. 21.15 Dansmuziek. 21.45 Socialistisch com mentaar 22.00 Roemeens orkest. 22.25 Voordracht. 22.45 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerbe richten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de "huisvrouw. 9.35 Gram. 10.00 Voor de kleuters 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de Ziele luistert". 12.00' Angelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en tuin bouwmededelingen). 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 13.45 Gram. 14.00 Pianoduo. 14.20 Toonkunstkoor en piano. 14.40 Lich te muziek. 15.09 Kroniek van lette ren en kunsten. 15.35 Fanfaremu ziek. 16.00.Gram. 16.30 „De schoon heid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Pianorecital. 18.15 Binnenlands overzicht. 18.25 Regeringsuitzending: Zoeklicht op de Westerse defensie." 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven", causerie. 19.21 Ronde van Frankrijk. 19.27 Gram. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram.. 2015 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, Heren!" 2100 Amusementsmuziek. 21.53 „Wat zou u doen?" 22.00 Ope rette programma. 22.30 „Wij luiden de Zondag in". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.252400 Maastrichts Stedelijk Orkest en so listen Maria's voorbeeld bij het bezoek aan Haar nicht Elisabeth opgewekt en blijf hun offer te brengen. Even onvermoeibaar evenwel als het corps van doktoren, verpleegsters en brancardiers hebben zich de Neder landse bisschoppen getoond, die men op de meest onverwachte ogenblik ken temidden van de zieken kon aantreffen. De Sacramentsprocessie, die op Woensdag te half vijf bij prachtig zomerweer werd gehouden, werd naar schatting door meer dan een kwart millioen pelgrims bijgewoond, evenals de lichtprocessie in de avond. Er waren pelgrims uit Italië, Frankrijk, Zwitserland, Duitsland, Engeland, Zuid- en Midden-Afrika enz. Zo groot was hun aantal, dat het plein voor de basiliek, waarop ongeveer een kwart millioen pel grims kan plaatsnemen, hun aantal niet kon bevatten. In de late avond omstreeks tien uur zongen allen, in een opvallende eenheid van geloof, gezamenlijk het Credo. Donderdagmorgen, om ongeveer half tien hebben de Nederlandse pelgrims voor de Grot der Verschij ningen afscheid van het genade oord genomen. u? Wat het leger nodig heeft Ingevolge het streven van de mi litaire overheid om het Nederlandse bedrijfsleven zoveel mogelijk in te schakelen in de militaire productie zal van 2 tot en met 31 Augustus a.s. in de toneelzaal van de Oranje-Nas- sau-kazerne, Sarphatistraat, Amster dam, een tentoonstelling worden gehouden van een groot aantal ar tikelen, behorende tot de militaire uitrusting. Vertegenwoordigers van de indus trieën, die op dit moment nog niet behoren tot de leveranciers van de strijdkrachten, zullen hier in de ge legenheid worden gesteld te beoor delen of zij tot levering xan bepaal de artikelen in staat zijn. Zij zullen ter plaatse hiervan schriftelijk mededeling doen. Ten toongesteld zullen worden goede ren van de Kon. Marine, de Kon. Landmacht en de Luchtmacht be treffende de lederwaren-industrie, confectie-industrie, tricotage-indus trie, band- en passementsindustrie, nettenknoperijen, stukgoedfabricage (wol en katoen), borstel-industrie, petten-industrie, knopen-industrie, helmenfabricage, persoonlijk eetge rei en metalen uitmonsteringsstuk ken. Ziekenfondsen Nodigmeer geld minder kosten De Centrale Bond van Onderling Beheerde Ziekenfondsen heeft te Utrecht een algemene vergadering gehouden, waarbij vooral is gespro ken over de precaire financiële toe stand van het ziekenfondswezen. In ons blad van Dinsdag noemden wij de millioenen-tekorten, die vooral voor de vrijwillige ziekenverzeke- ringen dreigen. De heer C. J. van Lienden, bondsvoorzitter, meende, dat de enige goede oplossing voor het ziekenfondswezen kan zijn, dat wordt overgegaan tot één soort ver zekerden en dat de begrippen ver plicht en vrijwillig verzekerden die nen te verdwijnen. Ook de ambtena ren dienen onder de ziekenfondsver zekering te worden gebracht, voor zoverre hun inkomen de daartoe ge stelde grenzen niet overschrijdt, al dus spreker. PRINS EN PRINSESSEN ZIJN WEER THUIS. Prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene zijn na een parti culier bezoek aan Londen gistermid dag op paleis Soestdijk terugge keerd. Om ongeveer half drie land de de Dakota, die door de Prins zelf werd bestuurd, op Soesterberg. KORT GEDING BRACHT VREDE IN POSTDUIVENWERELD. De rechter heeft geen uitspraak behoeven te doen in het kort geding, dat vier Amsterdamse postduiven- houders leden van de vereniging „De Postiljon" aanhangig hadden gemaakt tegen het bestuur van de Algemene Bond van Nederlandse Postduivenhouders. De vier postdui- venliefhebbers waren door de bond geschorst, nadat zij geweigerd had den hun klokken (er was een ver moeden van fraude in de vereniging) in het bondslokaal te laten controle ren, en eisten nu opheffing van de schorsing en een dwangsom van vier maal 25 voor elke wedstrijd, waar aan zij na de uitspraak niet zouden mogen deelnemen. Nadat Dinsdag j.l. de president van de Amsterdamse Rechtbank, mr. C. Briët beide partijen had gehoord, trachtte hij de partijen tot een min nelijke schikking te bewegen. Deze schikking is inderdaad tot stand gekomen en hedenmorgen heeft de raadsman van de bond, mr. B. W. Stomps, aan de president degedeeld, dat de schorsing van de vier leden van de „Postiljon" met in gang van heden is opgeheven, waar mee ook de eisende partij accoord is gegaan. De partijen zijn voorts over eengekomen de kosten van het kort geding samen te betalen. BLIKSEM DOODT 4 KOEIEN. Tijdens een kort doch hevig on weer, dat zich boven de Nederlands- Duitse grens nabij het Drentse plaatsje Zwartemeer ontlastte, is van de landbouwer H. een koe en zijn van de landbouwer L. drie koeien door de bliksem getroffen en gedood meldt de „Volkskr.". Een landbouwschuur van een andere landbouwer H., werd eveneens ge troffen en is afgebrand. Op vele plaatsen raakte de schrikdraad on klaar. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. LOODDIEVEN AANGEHOUDEN. De Eindhovense recherche heeft de hand weten te leggen op drie Tilburgers, die in Eindhoven 300 ki logram lood te gelde trachtten te maken bij een opkoper. Toen de po litie tot arrestatie wilde overgaan wisten twee hunner te ontsnappen. Het werd een verwoede jacht. Reeds was de politie het spoor grotendeels bijster toen plotseling een agent zag, dat van het dak van een pakhuis een pan verwijderd werd. Daarna verscheen het hoofd van een der Tilburgers, die eens wilde kijken of de kust weer veilig was. Even later werden de twee man nen op de zolder van het pakhuis gegrepen. Het drietal is aan de Til- burgse politie overgegeven. LAATSTE WAARSCHUWING AAN DE SPEELCLUBS. Namens de officier van justitie te Amsterdam is aan besturen van alle speelclubs te Amsterdam dus alle besloten clubs en z.g. cercles privé's een waarschuwing uitgereikt door de politie, waarin wordt gezegd, dat deze clubs hun activiteit op zeer korte termijn moeten staken, daar anders zal worden ingegrepen. Naar schatting zijn er te Amsterdam een 20-tal van deze inrichtingen. Het schijnt de bedoeling van de officier van justitie te zijn definitief een einde te maken aan deze speelclub6. In aansluiting aan het bericht, dat de Amsterdamse politie namens de officier van justitie in de hoofdstad aan de besturen van alle speelclubs in Amsterdam een waarschuwing heeft uitgereikt, waarin gezegd wordt, dat deze clubs hun activiteit op zeer korte termijn moeten beëin digen, verneemt het ANP van de Haagse politie, dat het in de bedoe ling ligt, dat eenzelfde maatregel in Den Haag zal worden genomen. Frans Kinderballet op Utrechts Stadhuis Gistermiddag heeft het Utrechtse Gemeentebestuur het Franse Kin derballet ,Les Fauvettes de Dam- martin en Soële" ontvangen. Dit ballet heeft Dinsdag- en Woensdag avond in „Avifauna" en Leiden ge speeld. Alvorens het gezelschap, dat on der tromgeroffel arriveerde, zich naar de hal van het Stadhuis begaf, zong het eerst het „Wilhelmusêê en de „Marseilaise". Daarna lieten zij nog het lied Maitre Pierre" horen. De loco-burgemeester wethouder H. A. Bekker, zegde de kinderen in het Nederlands dank, waarna abbé J. Terruwe dit voor hen vertaalde. In de hal werden de kinderen op limonade en sprits onthaald. Tot dank zongen zij daarna op de trap pen van het voorbordes van het Stadhuis nogmaals een lied. De kin deren maken een reis door Neder land en geven hedenavond een uit voering in Hilversum. Zaterdag avond spelen zij in Utrecht. BRUTALE OPLICHTER Bij de landbouwersfamilie O. te Lunteren klopte enige dagen gele den een keurig geklede man aan, die zich voordeed als ambtenaar van het departement van Landbouw. Hij deed de heuglijke mededeling, dat de familie een bedrag van ongeveer 1300 gulden tegoed had voor scha de, die de veestapel tijdens de oor logsjaren had geleden. Verder ver klaarde de bezoeker, dat hij het geld wel zou meegebracht heben, wan neer de boerenleenbank ter plaatse, gemachtigd tot uitbetaling, niet te kampen had gehad met een tekort aan klein geld. Men had daar slechts biljetten van duizend gulden in kas. Het verhaal werd zo geloofwaar dig voorgesteld, dat de landbou wersfamilie de afgezant van het ministerie grif een bedrag van 750 ter hand stelde, waarna hij heen ging om de schadevergoeding te in casseren. Tot op dit ogenblik is de onbekende nog niet teruggekeerd. Onmiddellijk werd het politie-ap- paraat in werking gesteld en al spoe dig kwam aan het licht, dat deze pseudo-ambtenaar ook elders in de gemeente Ede getracht had zijn slag te slaan, zij het dan ook zonder suc ces. In de gemeente Barneveld had een landbouwer zich echter laten verleiden op de aanbiedingen van deze oplichter in te gaan, hetgeen hem f 700 kostteVerder blijkt de man geopereerd te hebben in de provincie Utrecht en werd hij laat stelijk gesignaleerd in de Betuwe MERKWAARDIG ONGELUK Een passagiere van een auto, die vanmorgen om half vier in de eer ste van Sindenstraat te Amsterdam reed, is het slachtoffer geworden van een niet alledaags ongeluk. Ter wijl de auto in een matige snelheid door de stad reed, zakte zij en met haar iemand die naast haar zat door de zitting van de achterbank, Het bleek, dat de grondplaat onder deze bank niet aanwezig was. De kleren van de vrouw werden door de sneldraaiende cardanas gegrepen met gevolg dat zij in enkele ogen blikken ,op mechanische wijze" was ontkleed. Zij liep daarbij enkele minder ernstige verwondingen op, die zijn verzorgd in het Onze Lieve Vrouwe-gasthuis. De auto is door de politie in beslag genomen. De textielvakman neemt geen risico met alkalivrij, dat geschiktis voor alles en nog wat. £CWO£OTY SPECIAAL ALKALIVRIJ VOOR WOL Hij weethet overvette en satijnzachte Echfalon-sop houdt de wol in staat van nieuw GEZINSCONGRES TE BLOKKER. Zondag zal te Blokker (N.-H.) een gewestelijk gezinscongres worden gehouden, 's Middags half drie spreekt prof. Romme over „De ge zinsraad in Nederland" en prof. mgr. Féron over „Christus, de hoekstöen van het gezin". Daarna zal een pon tificaal Lof worden gecelebreerd door de pauselijke internuntius, mgr. Paulo Giobbe. Een inwoner van Hilversum had aan de burgemeester van Baarn ver zocht de stoffelijke overschotten van zijn ouders, die op de R.K. Begraaf plaats te Baarn afzonderlijk begra ven liggen, te mogen bezorgen in een inmiddels gereed gekomen ge zamenlijke grafkelder. De overlede nen hadden namelijk bij hun leven uitdrukkelijk de wens kenbaar ge maakt tezaimen in één grafkelder te worden ter aarde besteld. De burgemeester had die vergun ning echter geweigerd. Hij was van mening, dat de wet rust waarborgt aan het stoffelijk overschot. Daarom zou een vergunning tot opgraven alleen kunnen worden verleend in geval er zeer overwegende redenen bestaan, welke zwaarder moeten we gen dan die, welke de wetgever tot het algemeen verbod hebben ge leid. De Hilversummer kon het daar mede niet eens zijn en hij ging in beroep bij de Kroon. Deze heeft hem nu gelijk gegeven en het besluit van de burgemeester vernietigd, daar er tegen het opgraven geen hygiëni sche bezwaren bestaan en evenmin bezwaar bestaat voor de grafrust van andere overledenen. „Msb." STAND BLOEMBOLLEN IN JUNI. Over het algeeen'waren de weers omstandigheden in Mei en Juni gun stig voor de ontwikkeling van de bloembollen. De gewassen staan er zonder uitzondering goed voor, ter wijl ook de oogstvooruitzichten tot tevredenheid stemmen. Behalve wellicht voor narcissen, waarvan de stand naar verhouding wat minder goed is dan die van de overige gewassen, kan een op brengst worden verwacht, die be houdens onvoorziene omstandighe den vermoedelijk minstens even grpot zal zijn als de productie van het vorige jaar. Beschadiging aan de gewassen door vorst en hagel komt nage noeg niet voor. Ook de waterschade valt zeer mee; behalve in een aantal bedrijven in Obdam, waar deze ern stig wordt genoemd. De schade door ziekte kan over het algemeen onbeduidend worden genoemd. Ook het optreden van Zwartrand bij hyacinthen, dat ?ich aanvankelijk ernstig liet aanzien, is binnen redelijke perken gebleven, Nu het hotelplan voor Amster dam is komen te vervallen, is een gedeelte van de Marshall-hulp voor ons land aan Zandvoort toegezegd. Deze steun zal in principe worden bestemd voor twee plannen voor ho- telbouw, die slechts hebben gewacht op een mogelijkheid tot financie ring aldus de „Tel." Het- eerste betreft het p'an van de heer N. W. Bouwes, die een ho tel wil bouwen van pl.m. 120 bed den met een concert- en schouw burgzaal in het z.g. „wintercen- trum", d.i. aan de Zuidzijde van de Strandweg op de hoek van de Bou levard Paulus Loot. De bouw zal ruim één millioen gulden vergen waarvan de helft aan ECA-hulp aan de heer A. H. Bouwes is toegezegd. De heer A .H. Pomper, die een hotel van 70 bedden heeft laten ont werpen, zal voor ƒ200.000 aan ECA- dollars worden toegewezen. Dit hotel zal met het huidige paviljoen en bad „Riche" één geheel gaan vermen. Een uitbreiding van het zwembad Villa'tje wordt te klein In een omgeving, rijk aan natuur schoon, te Bilthoven ligt het Zonne huis, een kleine villa, waar nu reeds gedurende vele jaren niet-katholie- ken zich helemaal thuis voelen als zij er een paar dagen komen loge ren. Dit Zonnehuis wordt bestuurd door de Vrouwen van Bethanië, wier edelmoedige werkzaamheid reeds I lang bekend is in de vier grote ste- j den van ons land, maar ook in Nij- j megen, waar zij in de Meerwijkse bossen huize Nieuwland bewonen I en in Leiden, waar zij in „Ver- j bum Dei" eveneens niet-katholieken in aanraking brengen met het ka tholicisme. Met name in het Zonnehuis aan de Sweelincklaan kunnen de niet- katholieken het huiselijke katho lieke leven ongedwongen meemaken en van nabij leren kennen zoals het i£. Daardoor wordt veel wanbegrip en ook vooroordeel uit de weg ge ruimd. Het huis staat gastvrij open voor hen, die zoeken of die verlan gen naar geestelijke verdieping. Voor de gasten worden lezingen en conferenties, weekends en cursussen gehouden door bevoegde sprekers. De onderwerpen zijn zodanig, dat de bezoekers zich niet alleen kun nen oriënteren op de katholieke en de bouw van enkele winkels zijn tevens in het plan opgenomen. Naar aanleiding van vele klachten van het publiek heeft de fedeatie van werkgeversorganisaties in het Horeca-bedrijf opnieuw gewezen op de wettelijke verplichting het bedie- ningsgeld vast te stellen en bekend te maken. Het personeel is verplicht het bediennigsgeld afzonderlijk in rekening te brengen. Het publiek wordt aangeraden steeds een nota te vragen. In hotels en restaurants is men verplicht deze nota te ver strekken. leer, maar ook kennis kunnen ne men van haar levensuitingen. Dit alles werd ohs nog eens inge prent op de persconferentie, welke de Vrouwen van Bethanië hebben gehouden ter inleiding van het zil veren bestaansfeest van het Zonne huis. Er is een uitgebreid feestco mité gevormd, waarin onder meer zitting hebben prof. dr. W. H. van der Pol, hoogleraar van de Kath. Universiteit te Nijmegen, mr. F. J. M. A. H. Houben, commissaris van H. M. de Koningin te Maastricht tn prof. dr. J. G. M. Willebrands te Warmond. Het 25-jarig jubileum wordt ge vierd op Zondag 19 Augustus, drie dagen na de eigenlijke datum. Dan zal na een plechtige Hoogmis van dankbaarheid een jubileumgave vanwege de vriendenkring worden aangeboden; en in de namiddag wordt een feestelijke vergadering gehouden waar drs. J. A. M. Weter- man zal spreken over het thema „Ik geloof in Jezus Christus, zijn enige Zoon onze Heer". Vele katholieken tonen grote waardering voor het moderne apos tolaat, dat de Vrouwen van Betha nië in verschillende delen van ons land uitoefenen. Meer in het bijzon der wat het Zonnehuis betreft, kun nen we nog mededelen, dat dit ge bouw allengs, gelukkig, te klein is geworden en dat met ernst wordt uitgezien naar een groter huis, liefst op een centraal punt als bijvoor beeld Hilversum; waar het werk onder niet-katholieken kan worden voortgezet. BINNENLAND. Tot huisprelaat van Z.H. de Paus is benoemd mgr. dr. J. A. Geer- dinck, vicaris-generaal van het aarts bisdom. Het emigrantenschip „Zuider kruis" vertrok gistermiddag om vijf uur van de Wilhelminakade te Rot terdam met bestemming Halifax in Canada. De weduwe van Willem Kloos, de bekende schrijfster Jeanne Rey- neke van Stuwe is dezer dagen in Den Haag overleden en gisteren is, volgens haar eigen verlangen, haar stoffelijk hulsel in alle stilte ter ruste gelegd bij haar man op Nieuw Eykenduinen. De 53-jarige monteur A. W. uit Den Bosch is gistermiddag van een stellage van ruim zes meter hoogte op het terrein van de Provinciale Noord-Brabantse Electriciteits Maat schappij gevallen. De man was vrij wel op slag dood. Met nog slechts zes cent op zak is de dertigjarige assistent-accoun tant M. de W., die bij een grossier in Harderwijk 1250 gulden onder valse voorwendsels had losgekregen, te Amsterdam gearresteerd. Hij is naar Harderwijk overgebracht. Een 12-jarige Franse jongen, die te Tungelroy logeerde, is door een auto aangereden. Met een ge broken been en een diepe buikwon de werd hij opgenomen. Aan zijn verwondingen is hij bezweken. De kersencampagne in de Be tuwe en het Land van Maas en Waal is nagenoeg ten einde. De pachters hebben over de gehele linie een goed kersenjaar gehad. De prij zen, die op de veilingen werden be steed, waren bevredigend. Meerma len betaalde de handel 70 tot 80 ct. per kg. BUITENLAND Een poging om m'inister Aohe- son te wippen is gisteren verijdeld. Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft n.l. een republi keins voorstel verworpen, om de minister van buitenlandse zaken, van de loonlijst van het ministerie te schrappen. Het amendement werd met 171 tegen 81 stemmen verwor pen. In de Londense gevangenis Holloway is een modeshow gehou den, waaraan twee bekende manne quins meewerkten. Meer dan 200 vrouwelijke gevangenen in gevange niskleding vergaapten zich aan de kostbare toiletten. Een Tantalus kwelling. Henry Ford heeft verklaard, dat hij met Paul Hoffman, de voorzitter van de „Ford-stichting" had gespro ken over de mogelijkheid 1.300.000 dollar te schenken voor een vrije universiteit in Berlijn ten behoeve van studenten, die uit Oost-Duits- land naar het Westen zijn gevlucht. Volgens Edward Barrett, Ame rikaans onderminister van buiten landse zaken, geeft de Sowjet-Unie jaarlijks een tot twee milliard dollar uit voor buitenlandse propaganda. Cuba wil ook, meedoen rrïet de hulpverlening aan Korea. Het zal vandaag 10.000 kilo suiker en 45.000 liter alcohol zenden. Dat kan leuk worden. Britse parlementsleden zullen om beurten op een tandem door Lon den rijden om propaganda te maken voor de internationale conferentie over een wereldregering, die in Sep tember te Londen gehouden zal worden. Na de conferentie zullen Europese studenten met de tandem door verschillende landen rijden. Argentijnse vliegers zullen een directe vlucht van Argentinië naar Australië, via de Zuidpool, onderne men, zo is officieel in Buenos Aires medegedeeld. aanvdng 21.30 uur Groot Waterballet (voor de laatste maal) door de Zwem vereniging „DE MEEUWEN", uit Amsterdam. (20 dames). Dagelijks optreden van de Orkesten: BOYD MACHMAN (t/m 31 Juli) PALI LAKATOS DINAH KA YE (t/m 31 Juli) en AART ZEGVELD. Internationaal vogelpark „AVIFAUNA", de trots van Nederland, uniek in cultuur en amusement. ALPHEN AAN DEN RIJN Heeft voor U Bib enBub maten ook 400-8* Dus banden- moeilijkhe den H. Schouw 296-300 2* Boeken te koop ge vraagd Jan de Rooii. Pa pegracht 3 Tel- 22989. 5488 Adverteert in dit blad "g Rijwielen. Wringers, Gascomforen, Keukenuit- zetten. Kinderwagens. Vouwwagens enz., grote sortering, lage prijzen. Komt eens kijken en praten. Langezaal. Stille Rijn 7, Tel. 26545. Lid van het Fin. Instituut. 6108 g Muziekliefhebbers! Vrolijke gramofoonplaten 35 cent, ook nieuwste pla ten; mooie koffergramo- foons 25.—, Philips ra dio's vanaf 25. klassieke platen en luidsprekers 5, motoren, radio. lampen, veren, reparaties, enz. Jan- vossensteeg 41, Leiden. VERPLANCKE VERKOOPT VANAF MORGEN 7 UUR: 2000 kilo bonen Echte Herenbonen 40 ct k. Kas Snijbonen zacht als zij 40ctk. Tomaten 35 ct k. •puik beste grote aardappelen 15 ct k. En verder al onze Groente en Fruit tegen grossiersprijzen. ALLEEN OVER HET WAAGGEBOUW OP DE MARKT. Verkoop begint Zaterdag ochtend om 7 uur. 6112 v.h. Grossier. g Gevraagd voor dag en nacht in R. K. gezin net R. K- meisje voor huishou ding en winkel, of alleen in huishouding, wegens huwelijk der tegenwoordi ge per half Augustus. A. A. Krenn. Melkinrichting. Veerstraat 82, Amsterdam Zuid. 3380 g Gevraagd in net R. K. werkmansgezin, moeder en zoon, een R. K- Huishoud ster, middelb. leeftijd, v. g. g. v., in omgeving Leiden, Br. onder no. 3384 bureau van dit blad. g Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Gemma en het houden van de Noveen van de drie Weesgegroeten voor het welslagen van examens. 3383 din, leeftijd pl.m. 2022 j. in bezit van fiets en kun nende dansen. Br. onder no. 3375 bureau van dit blad. g Porseleinen kop en schotel 39 cent. Porselei nen theepotten 98 cent, koffiepotten 1.49, Boter- vloot 1.49, Broodschaal 1.49, 5-delig nest schalen met randdécor 2.98. losse kopjes 29 cent. I. V. A. Haarlemmerstraat 48. No va, Noordeinde 43. 3373 g Porseleinen kop en schotel 59 cent met fraai bloemdécoi'. modern hoog model, le keus buitenlands porselein. Vastgestelde prijs 98 cent. Nu met inle vering van deze adverten tie voor 59 cent. Per ad vertentie slechts 3 stuks verkrijgbaar. I. V. A- Haar lemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. 3374 halen bij Kloos op mark Hoogstraat recht t.o. Maar- tense. Interlock herenhem den z. m. 1.98, idem kor te broeken alle maten 1.98; Lingerie katoenen nachthemden 7.98. Let nu op de kwaliteiten. 3381

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6