Uitslagen der Leidse R.K. Vakschool voor Meisjes Dividend-stop in Engeland NIEUWS UIT DE OMGEVING VRIJDAG 27 JULI 1951 de leidse courant eerste blad pagina 2 Getuigschriften Het getuigschrift Huishoudkundi ge twee-jarige opleiding werd be haald door de dames: A. Boonman, J. Braakman, R Goddijn, R. v. Kam pen, Leiden; M. Jaartsveld, Lich tenvoorde; L. Koopmans, Lisse; R. Ottenheim, Voorhout; M. Teeuwen, G. Teeuwen, Tegelen; J. Vis, Oegst- geest; J. Vijgen, Boskoop; V. Vis- scher, Alphen a. d. Rijn; G. Witte- man, Noordwijkerhout; Y. Meiners, Sassenheim; Th. Schellings, Dene kamp. Afgewezen: vier. Het schoolgetuigschrift Kinder verzorgster werd behaald door de dames; R. Hartog, R. Schmidt, A Smit, Leidpn; J. Creyghton, Oegst- gest; J. Heemskerk, Noordwijker hout; R. v. Kesteren, Wassenaar; H. Sluymer, Enschede; I. Schreurs, Noordwijk; G. Brands, Schoonho ven, Afgewezen: een. Herexamen: een. Het diploma Kinderverzorgster in Koloniehuizen behaalden de da mes: G. Brands, Schoonhoven; J. Creyghton, Oegstgeest; J. Heems kerk, Noordwijkerhout: R. v. Kes teren, Wassenaar; H. Sluymer, En schede; C. v. d. Voort, Sassenheim. Afgewezen: een. Het getuigschrift Hulp in de Huis houding behaalden de dames: M. Bergers, G. Bijkerk, L. v. Dijk, M. Nieuwesteeg, C. Vlasveld, Leiden; C. Duivenvoorde, F. Henkus, Lisse; T. Elshof, B. v. Tilborg, Oegstgeest; J. de Haas, B. Middel, Noordwijk; J. Kranenburg, Nieuwkoop; B. v. Reisen, H. de Ruyter. Sassenheim; M. Sandvos, Noordwijkerhout; C. v. Kalmthout, Hoofddorp. Afgewezen: geen, Het getuigschrift Costuumnaaister behaalden de dames: L. Hartevelt, G. Kuivenhoven, A. Mugge, T. v. Polanen, Leiden; J. de Groot, G. Hoffmann, H. Rotteveel, A. v. d. Sleet, Oegstgeest; C. Dobbe, Roe- lofarendsveen; C. Geerlings, Noord wijkerhout; A. de Haas, M. Kap- teyn (met lof), Leiderdorp; A. van Meel, Katwijk. Afgewezen: geen. Het getuigschrift Huisnaaister be haalden de dames: J. Bovelander, G. Kloots, J. Nonnekens, W. v. Pola nen, A. Sommeling, Leiden; A. van Diggele, N. Hoffmann, G. v. d. Horst, Oegstgeest; F. Franken, I. Tijssen, Sassenheim; C. Glasbergen, M. de Mooy, R. Star, Rijnsburg; C. Heshof, Noordwijkerhout; F. de Kreek, G. v. Rhijn, Katwijk; T. Leu ven, Lisse; A. v. d. Zalm, C. Zwaan, Noordwijk. Afgewezen: een. Het getuigschrift Vierjarige Mid dagopleiding behaalden: T. v. Bos, T. Castelein, I. v. d. Maas, A. Rom- bout, M. v. Teylingen, Leiden; R. Bakker, Th. v. d Werf, Voorscho ten; A. v. Bennekom, T. Windhorst, Hazerswoude; G. Boer, I. Granne- man, Stompwijk; J. Braam, I. v. Nieuwkoop, Sassenheim; A. v. Bu- rik, Zoeterwoude: G. Cederhout, R. Ravensbergen, Riinsburg; A. de Groot, Oegstgeest; J. Heemskerk, Noordwijkerhout; A. Juffermans, Rijpwetering; C. Stikkelorum, G Bogerd, Leiderdorp. Afgewezen: geen. Het getuigschrift Tweejarige Mid dagopleiding behaalden: G. v. Ful pen. R. Heemskerk, Tr. O verdijk, B. Onderwater, A. Raaphorst, A. Rooy- akkers, C. Turk, C. v. Zijp, Leiden; R. v. Duyvenbodc, I. den Haan, Katwijk; A. Hol, R. v Teylingen, Leiderdorp; M. v. Houwelingen, Sassenheim; A. Kranenburg, Voor schoten; N. v. Velzen, Zoeterwoude. Afgewezen: geen. Het getuigschrift Tweejarige Pri maire Dagopleiding behaalden: T. Boon, A. M. v. Diemcn, R. v. d. Hoe ven, C. Hoogeboom, M de Jong, R. Koster, R. Montanus, T. Roelandse, B. Röling, L. Schouten, V. Staats, A. v. Tienen, Tr. v. d. Veer, R. v. d. Voort, A. de Winter, M. Honders, T. Keereweer, A. Ladan, J. de Lan gen, Rietje v. d. Linden, N. de Mooy, W. Nachtegeller, H. Ravensbergen. S. Verlind, B. Maas, Leiden; R. Ook beperking credietverlening Gistermiddag is door de Britse mi nister Gaitskell in het Lagerhuis een dividendstop aangekondigd. Deze noodmaatregel, die bedoeld is om de inflatie tot staan te bren gen, houdt in, dat de maatschappijen geen hoger dividend dan het gemid delde over de afgelopen twee jaar mogen uitkeren. Daardoor zullen de dividenden tij dens het driejarige herbewapenings program niet kunnen stijgen. (Tot dusver bestond reeds een vrijwilli ge beperking van de dividenden). Gaitskell sprak de hoop uit. dat de ze ingrijpende maatregel de arbei ders er toe zou brengen, zich bij hun looneisen „redelijke beperkingen" op te leggen. Waarnemers hechten aan Gaits- kell's stap meer politieke dan finan ciële betekenis. Zy zien er een ge baar in tegenover de vakbondslei ders, die verklaard hebben de loon eisen niet te kunnen intomen „zo lang de arbeidsloze inkomens niet be snoeid worden." Als tweede maatregel stelde de mi nister een herziening van het invoer- ptrognam uit de dollargebieden in het vooruitzicht Over het eerste halfjaar van 1951 bedroeg het deficit op de Britse handelsbalans 554 millioen. Aan de banken had hij verzocht de credietverlening te beperken. Zij hebben toegezegd dit zoveel mogelijk te zullen doen. 1 Grondsma, L. v. Heuven, M. Hoge- woning, R. Roodenburg, A. de Hol lander, G. Wolffenbuttel, Oegst geest; J. v. Amerom, A. v. d. Geest, A. Koot, Voorschoten; Ali v. Poel geest, M. Rasser, R. de Vos, M. Baars, J. de Jong, R. Kapteyn, Lei derdorp; J. v. Bohemen, Tr. Duyn- dam, I. de Jong, H. v. Kan, W. Meeuwenoord, R. Siemerink, R Vink, R. v. Zuylen, Noordwijk; H. Bos Otten, Naaldwijk; N. Geerlings, Noodwijkerhout; I. de Haas, A. Ver- hart, Katwijk a. d. Rijn; R. Hille- brand, G. Meyer, Roelofarendsveen; M. v. Leeuwen, B. Verlaan, Bos koop; C. Papót (met lof) Warmond. Afgewezen: drie. Bevorderingen Van het le leerjaar naar het 2e van de opleiding tot Huishoudkun dige: W. Pley, T. Otten, M. Schoen makers, L. v. Tuyn, B. Winkelmo len, J. Brummelkamp, Leiden; B. v. Heuven, Oegstgeest; Eerw. Zr. Gis- berta, Eerw. Zr. Ignace (met lof), Rijswijk; A. de Groot, A. Hulshof, Lichtenvoorde; C. Marres, Maas tricht; M. Pierik, Terborg; C. Sam- som, Alphen a. d. Rijn; J. Vergou wen, Voorhout; N. Veugelers, Heer len; Y. Weusten, Sassenheim; R v. Cassel, Voorschoten; A. v. Galen (met lof) Zwammerdam; I. Groen in 't Woud, W. Simonis, Lisse; T. v. d. Meer, Noordwkijkerhout; E. Par- levliet, Katwijk a. Zee. Niet bevor derd: een. Van het eerste leerjaar naar het tweede van de opleiding Hulp in de Huishouding: T. Sommeling, B. Vis ser, A. Wagenaar, W. de Wilde, Lei den; C. Bakker, Warmond; I. de Brabander, Hazerswoude; B v. Hoorn, Sassenheim; H. Linders, Dordrecht; L. Reekers, M, Wempe, Noordwijk; R. Vergouwen, Voor hout. Voorwaardelijk: W. Baarda, Leiden; C. v. d. Nouland, Sassen heim. Niet bevorderd; geen. Van het eerste leerjaar naar hot tweede van de opleiding Huisnaai ster: C. Bügel, M. de l'Ecluse, M. Habraken, A. Hofman, L. Hooge boom, KI. Jonker, Tr. v. Leeuwen, E. v. d. Lof, L. Ringelberg, J. Sin- teur, Tr. Tuinhof de Moed, Cr. v Velzen, L. Vitters, A. Zonderop, Leiden; N. de Gelder, M. v. d. Sleet, Oegstgeest; M. Boogert, Voorscho ten; A. Dompeling, Leiderdorp; A v. d. Put, N. V/esseling, A. v. d. Zalm, Noordwijk; J. Ravensbergen, Rijnsburg, A. Stolwijk, Boskoop. Niet bevorderd: geen. Van het derde leerjaar naar het vierde van de Middagopleiding: K. Strijk, Oegstgeest; B. den Boef, M. Klaassen, Voorschoten; G. v. Delft, A. v. Egmond, N Hogewoning, Rijnsburg; R. Duyndam, Noordwijk, L, Duyndam, J. v. Klaveren, Ha zerswoude; A. Schoneveld, Katwijk. Niet bevorderd: geen Van het eerste leerjaar naar het tweede van de Middagopleiding: G. Dekker, (met lof), R. Dijkmans, R. Kanbier. R. Koch. T. Kok, H. v. d. Kraats, H. de Water, Leiden; B v. Delft, J. v. Iterson, Oegstgeest; V. Ferdinandus, Voorschoten; T. v. Iterson, Rijnsburg; Th. v. d. Zwet, Warmond. Niet bevorderd: een. Van het eerste leerjaar naar het tweede van de Primaire Dagoplei ding; I. Bosselaar, W. v. Cassel, B. v. Dorp, A. Driessen, R. Essen, W Heeman, A. Hoogenboom, A. de Jong, R. Juffermans, B. Koster, F. v. d. Kraan, R. Lagerberg, Th. Prins, B. v. d. Weijden, R. Zonderop, Tiny v. Zijp, Toosje v. Zijp, R. Beugeels- dijk, J. Brasker, A. Cornelisse, J. v. Dam, T. Ernst, S. de Haas, R. v. Künk, R. Koevoet, H. Kraan, J. Leunc, G. Montanus, T. Offerman, T. Speel, T. Uljé, A. Schouten, N. Zeilstra, I. Kerkvliet, E. Bolderhey, J. Boom, B. Koet, G. Koet, N. v. d. Kraats, T. Ligtvoet, S. v. d. Linden, T. Metselaar. M. Neeleman, R. Neu teboom, W. Neuteboom, C. Piket, J. Rodenburg, B. Rodenburg, R. Sloos, J. Visser. H. v. Weizen, A. v. Duu- ren, W. Dijkmans, L. Edelaar, P. Haasteren, T. Ham, R. Keunen, M. Nonkes, C. v. d. Pluym, N. Rooyak- kers, I, Tros, L. Verkuyl, N. Vlas veld, E. Wesseling, A. Wortel, N. Peijnenborg, allen Leiden; L. v. d. Geer, G. v. d. Poel, R. Brussee, L. v. d. Mey, D. Schroder, A. v. d. Maat, T. Strijk, Oegstgeest; A. v. Am sterdam, J. v. d. Ploeg, Th. de Wit, Hazerswoude; A. Elderhorst, Stomp wijk; T. v. Goozen (met lof), M. de Groot, R. v. d. Velde, N. v. Burik, G. Dorrepaal, B. Ugolini, Zoeter woude; G. de Hey, Katwijk; W. Heijn (met lof), A. Veerman, R. dc Vogel, J. v. Hemert, N. Baars, N v. Hemert, G. den Hollander, R. Hoogeboom, S. v. Leeuwen, B. Pouw, C. Schipper, Leiderdorp; A. v. d. Klugt (met lof), Noordwijker hout; I. de Koning, G. v. Amster dam, Roelofarendsveen; R. Moerings, Boskoop; M. Vlekke, A. v. Egmond, A. de Fuyk, A Giliam, G. Kcsseler, G. Russchenburg, M. Wassenaar, Voorschoten; A. v. Elburg, L. v. Leeuwen, T. v. Tongeren, F. Wcijers. Warmond; T. Kok, Hillegom; A. M. Teeling, Wassenaar; T. Teeristra, Sassenheim. Voorwaardelijk: J. Jan sen, W. Pont, C. Singerling, R. Ba- velaar, J. Colpa, M. Duffels, Leiden; H. Oudshoorn. Voorschoten; A, Pa ling, Leiderdorp. Niet bevorderd: negen. MIDDENSTANDSEXAMENS Voor het middenstandsexamen slaagden de volgende personen: K. v. Eedcn Petersman, Benthuizen; Th. J. Pieterse, Ter Aar; H. J. C. v. d. Plas, Voorhout; H. J. Plat, Was senaar; A. B. Pley, Leiden; R. C. v. d. Poel, Leidschendam; A. T Pont, Alphen a. d. Rijn; J. v. Pijpen, Lis se; C. Raaphorst, Alphen a. d. Rijn; T. Raaphorst. Alphen a. d. Rijn; J. Raatgever, Alphen a. d. Rijn; S. Re geer—v. d. Bos, Leiden; M. J. de Regt, Alphen a. d. Rijn; C. Rehling. Leidschendam; H. Geyngoud, Ter Aar; C. E. Roelofs, B. C. M. Röling, J. de Roo, Leiden; T. Roodbergen Haarlemmermeer; H. M. v. Rooyen, Bennebroek; P. J. v. Rossen, Lei den; P. Rous, Katwijk a. Zee; C C. v. Rijn, Roelofarendsveen; P. J. v. Rijn, Langeraar; T. Rijnsburger, Leiderdorp; J. W. Rijsbergen, Lei den; H. v. Schaik, Alphen a. d. Rijn; C. Schalk, Lisse; C A. v. Schie, Wassenaar; N. J. v. Schie, Katwijk a. d. Rijn; J. A. A. M. Schlatmann, Oegstgeest; Th. J. Scholten, Sassen heim; G. J. Schoon water. Leiden; A. C. Schrama, Wassenaar; H. J. J Schrama, Leiden; Th. C. Schuts, Noordwijk; N. Segaar, P J. Segaar, W. Segaar, Voorschoten; A. F. J. Si- raa, Leiden; L. S. Slingerland, Nieuwveen; A. Smink, Lisse; Ph. Smits, A. P. Smittenaar, Leiden; A F. M. Smoorenburg, Sassenheim; T W. Speelman, H. R. v. Spelde, Lei den; J. Spierenburg, Alphen a. d. Rijn; A. Th. Spruyt, Reeuwijk: M. Stapper, Alphen a. d. Rijn; C. H. v. Starkenburg, Rijnsburg; J. v. d. Starren, Ter Aar; J. P. C. v. Steen, Stompwijk; J. B. Steijn, Voorscho ten; J. M. Stigter, Ter Aar; G. v. Stolkv. Ommering, Voorschoten P. J, Stouthamer; G. v. Straalen, Zoetermeer; A. W. H. v. Straaten. Ter Aar; C. M. Straathof, Aalsmeer; G. M. Straathof, Alphen a. d. Rijn; P. A. M. Straathof, Nieuwe Wete ring; S. Ch. Stroo, Koudekerk a. d. Rijn; M. F. Susan, J. Sweres, Lei den; K. Tates, Lisse; Th. J, J. Tet- teroo, J. C. Thierry, Leidschendam; G. K. Timmerman, Zoetermeer; C Tol, Leiden; J. A. v. Tol, Haarlem mermeer; C. G. v. Tongeren, War mond; J. de Tombevan 't Zelfde, Leiden. DUITSLAND RIJN—MOEZEL—AHR 3 dagen 20, 21, 22 Augustus. Bewijs van Nederlanderschap. Prijs: 65.en 69.50 exclusief visum kosten 2.50 per persoon. Aanmelden vóór 5 Augustus bij: Boekhandel „DE SLEUTELSTAD". 6107 Breestraat 123. NED. KATHOLIEKE REIS VER. hillegom De heer Nic. Assendelft slaag de voor het Associatie Practijkdipl. Nederl. Handelscorrespondentie. Te Amsterdam slaagde Mej. M. A. W. Pols voor het examen Engels L.O. de zilk Voor het examen hoofdakte slaagde de heer J. Remmerswaal Jz. Gedurende de drie jaar dat de geslaagde in Indië verbleef diende hij bij de militaire administratie. Ondanks dat heeft hij doorgestu deerd, welke studie thans met suc ces is bekroond. katwijk EHBO, Gisteravond gaf de EHBO een demonstratie in hét ver lenen van 'eerste hulp. Voorgesteld werd, dat een verkeersongeval plaats had met nogal vrij ernstige gevol gen. En dat geval moest door de leden behandeld worden. Hierna werd een vergadering gehouden, waar een der docenten, Dr. Cleve- ringa, het woord voerde en een uit eenzetting gaf van het werk van de EHBO. Spr. bracht hulde aan de heer v. d. Kamp en de cursisten die elk ogenblik bereid bleken waar nodig op te treden. Burgemeester Mr. Woldringh van der Hoop bracht hulde aan de vrijwilligers voor hun menslievend werk. Daarvoor heb ben we bekwame mensen nodig' die we in de EHBO hebben gevonden. Daarna reikte spr. aan een groep cursisten de behaalde diploma's uit. De docenten Dr. Cleveringa en Dr. H. M. Hueting werden sigaren aan geboden en aan hunne dames, bloe men, waarvoor Dr- Cleveringa har telijk dankte. De penn., de heer W. A. Buurman, bracht vervolgens een financieel verslag uit. De inkomsten hadden bedragen 1851,75 de uit gaven 1435,25, batig saldo 416,50. De voorzitter deelde mede dat op 20 Sept. een propaganda-feestavond zal worden gehouden en in Augustus weer een grote demonstratie. Brandweershow. Gisteravond gaf de Katwijkse brandweer op de Gemeentewerf in de Schoolstraat aan de ingezetenen gelegenheid het brandweermateriaal. inclusief de nieuwe brandspuit, te bezichtigen. Hiervan werd een ruim gebruik ge maakt en vooral de nieuwe brand weerauto trok veel belangstelling. De commandant, de heer Gesink, gaf een uiteenzetting van een en ander. KATWIJK AAN den rijn Voor het in Leiden gehouden examen van de Algemene Steno- grafenbond slaagde voor het diplo ma kantoorstenografie in de Neder landse taal mej. Marry Vooys. ki"s<;heni>am Winkelweek. Ter gelegenheid van de Wilhelmina-feesten welke dit jaar gehouden worden op 28, 29 en 30 Augustus, zal ook een winkel week met etalage-wedstrijd gehou den worden. De katholieke en de christelijke middenstand zullen aan deze winkelweek en etalage-wed strijd deelnemen doch de organisa tie is in handen gesteld van de Wilhelmina-vereniging. Geen voorrang. Op de Stomp- wijkseweg is de motorrijder G. A. V. in aanrijding gekomen met de melkauto van O, Persoonlijke onge lukken zijn niet voorgekomen, maar er was aanzienlijke materiële schade aan het motorrijwiel. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. Voor het examen midden stands-diploma zijn geslaagd: F. Balkenende, J. A. van der Berg, N. A. A. Beukers. W. van Buuren, J. W. H. Dielen, J. W. Disseldorp, P. C. Hoogendoorn. Op de modevakschool van de Eerw. Zusters aan de Damstraat zijn geslaagd voor coupeuse de da mes Geus van der Helm, Anny Dijk graaf, Anny van der Geest. Clasien Hollander. Voor costumière slaagden Bets v. Heiningen, Gretha van Bohemen, Leny Ammerlaan, Gerda de Jong. Voor de lingerie-afdeling Gerda de Jong, Nelly Soonius. Alie Mees ter, Nelly van Bohemen, Vonia Beukers. lisse Rijwiel-tourismc. Onze plaats genoot, de heer Jac. Faas heeft we derom deelgenomen aan een rijwiel- tocht, n.l. de Driedaagse Fietstochten door Brabant, welke georganiseerd waren door V.V.V. 's Hertogenbosch Vught. Deze zeer uitgebreide rou te liep langs veel dorpen en steden o.a. Oss, Grave, Vught, Boxtel, Hel mond en Valkenswaard. Voor de derde maal van dit sei zoen werd de heer Faas een medaille toegekend. A.s. Zaterdag zal Faas uitkomen voor een eendaagse route waarvan het startpunt Gouda is. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente zal op Vrijdag 3 Augustus a.s. in openbare vergadering bijeen komen. Rijwiel ontvreemd. De heer A W. kwam tot de onaangename ont dekking, dat zijn rijwiel achter zijn woning was ontvreemd. Van de da der is tot nog toe geen spoor te be kennen. De heer J. Hulsbus, onderwijzer aan de Ned. Herv. School, slaagde voor akte Duits. Dc dames N. Luyk en G. Schaap slaagden voor het diploma costuum- naaien. Ongevallen. Op het kruispunt Grachtweg, Kapelstraat-Schoolstraat kwam een luxe-wagen in botsing met een bestelwagen van de firma van Nelle. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor, doch de materiële schade was aanzienlijk. Bij het spelen met pijl- en boog schieten kreeg het 4-jarige zoontje van de heer Imantse een der pijlen in het oog. Geneeskundige hulp werd verleend. Waarschijnlijk zal het kind zijn oog moeten missen. De heer J. v. 't Wout heeft het geluk gesmaakt om een 2-jarig kind uit een tochtsloot achter de Prinses- sestraat te redden. noordwijk Voor het examen afgenomen door de Ned. Associatie van Prak tijk-examens afd. Boekhouden slaag den mej. E. v. d. Deyl en de heer C. Bouwmeester, alhier. Zomer-Bloemencorso.De reeds meermalen besproken plannen om ook in de zomer in de badplaats een bloemencorso te houden hebben thans een vaste vorm gekregen. Het Bloe- mencomité organiseert van 1118 Augustus een Bloemenweek, waar bij speciaal de aandacht gevestigd zal worden op de belangrijke Noord- wijkse Gladiolencultun,. Het sluit stuk van deze Bloemenweek zal een Bloemencorso zijn voor kinde ren Opgaven kunnen geschieden bij het Inf. Bureau V.V.V. Huis te: Duinstr. en bij de heer B. Braun, Wilhelminastraat. Chauffeur kreeg toch zijn geld. In de nacht van Woensdag op Don derdag bestelden een viertal jonge lui, die onder invloed waren van de drank te Leiden een taxi om naar Noordwijk te worden gebracht. Toen zij daar aankwamen werd aan de chauffeur verzocht te stoppen, waarna zij uit de wagen sprongen om aan de haal te gaan. De chauf feur wist echter een der belhamels te grijpen en zou deze weer meene men naar Leiden en hem daar aan de politie af te leveren. Ter hoogte van de Beeklaan moest de chauffeur zijn auto even inhouden, waarvan de nu onvrijwillige passagier ge bruik maakte om er uit te springen. Dc chauffeur was echter op zijn qui-vive en greep de vluchteling weer bij zijn kraag en leverde hem toen maar over aan de Noordwijkse politie, alwaar een regeling voor be taling werd getroffen. stompwijk Voor de schooljeugd. Zoals ge bruikelijk was gisteren tijdens het feest van „Nooit Gedacht'' ook de schooljeugd weer in actie. De gehele morgen werden op het feestterrein spelen door de schooljeugd gehou den. En er werd weer met de nodige animo gestreden om de prijzen. De uitslagen zijn voor de meisjes: Wedloop met hindernis: Greta v. Vliet, 2 Lyda v. Vliet, 3. Lena Oly- hoek, 4. Anny Rotteveel. Stoelendans: 1. J. v. Santen, 2. Nel van der Helm, 3. Corry v. d. Pijl, 4. Paula Warmerdam, 5. Janny v. d. Pijl, 6. Corry Bonte, 7. Jopie Stijnman. Touwtje springen: 1. Anny van Swieten, 2. Anny de Hollander, 3. Anny van Schie, 4. Sjaan Olyhoek, 5. Bel van Santen. Ballendragen: 1. Lies van Santen, 2. Ria Bregman, 3. Rietje Matla, 4. Liesje Bruin. Blokjes rapen: 1. Coby Groene- weg, 2. Tiney Stijnman, 3. Thonie v. d. Salm, 4. Betsy Knijnenburg. Bij de jongens waren de resulta ten: Hordenloop: 1. Wim v. d. Helm; 2. Theo Knijnenburg; 3. Jaap Schrader, 4. P. Breegman. Zaklopen: 1. J. v. d. Brink; 2. Aad Waayer; 3. Arie v. d Helm; 4. Wim Rotteveel. Kluisterrace: 1. Henk v. d. Helm; 2. Aad Oudshoorn; 3. Guus Verschoor 4. Aad Groeneweg; 5. Ger Hilgersom Blaasslaan: Cors Oudshoorn. 2. N. v. d. Salm, 3. Aad Doeswyk, 4. Kees Knijnenburg. Hoepelrace: 1. Cok Schel, 2. Jaap de Hollander, 3. Joop van Schie; Blokjesrapen: 1. Nic. Hilgersom, 2. Harry Vieveen, 3. Jan Verhagen, 4 Jan Braak, 5. Alb. v. d. Brink. Dat de winnaars gelukkig waren met hun prijzen laat zich begrijpen Knobbelrit KJMV. Deze rit had buiten verwachting een snel ver loop doordat de winnaar zeer ge lukkig met de dobbelstenen wist te gooien. Jan v. Bemmelen werkte achter elkaar alle posten af en won de le prijs. Theo v. Veen kwam als 2e aan, gevolgd door Nic. en Piet v. d. Bosch C.zn. Voor lingerie-naaien slaagden de jongedames Mien v. Vliet Adr„ Willy v. Vliet W.dr., Lida v. Vliet C.dr., Sjaan v. Steen, Leni v. Dijk W. dr., Corrie v. Veen C.dr., Riet Lexmond. Voor costuumnaaien Alie Over- devest C.dr., Lenie Verhagen en Corrie Onderwater. Allen zijn leer lingen van de Zusters. voorhout De heren R. en D. IJsselmui- den slaagden aan de ambachts school voor het examen loodgieter. voorschoten Van het seminarie der paters Capucijnen te Voorschoten slaagden voor het Staatsexamen A: M. Bouw- mans, A. Heydeman, J. de Jeu, J. Gijsbers en A. Lemmers, leerlingen van de 6e klas; verder nog H. Han sen, leerlingvan de 5e klas voor staatsexamen B. Hiermede zijn alle leerlingen, die opgeleid werden, ge- warmond Uitvoering Frans knapenkoor. Het bekende Franse knapenkoor „Les petits chanteurs de Versailles" maakt momenteel voor de 2e maal een tournée door ons land. In hotel „De Zon" werd in het kader van de tournée een zanguitvoeirng gege ven. De zaal was gehs-el bezet. Het gebodene was van uitstekend ge halte. Elk nummer ontlokte dan ook een daverend applaus aan het pu bliek. Ook trad nog op de gooche laar mi-. Jack, die met netgeen hij ten beste gaf, het publiek meerdere malen in vervoering bracht. Ook hij mocht een dankbaar applaus oog sten. Aan het slot van de avond dankte de burgemeester de Franse gasten voor hun optreden; ook de organisator, de heer van Kempen, deelde in deze dank. Tot slot zij nog vermeld, dat het koor, uit erkertte- iijkheid voor de in Warmond geno ten gastvrijheid, a.s. Zaterdagavond een concert in de gemeentelijke mu ziektent zal geven. i-sënaah In het prikkeldraad. Op het pad achter de Storm van 's-Grave- sandeweg kwam de 8-jarige J. A. met zijn fiets te vallen, waarbij hij met zijn rechterarm in het prikkel draad trecht kwam. Hij liep een vnj grote en diepe scheurwond op. No- dat dr. Baart de la Faille de eerste hulp had verleend is de jongen voor verdere behandeling aaar het Aca- demsich Ziekenhuis te Leiden over gebracht. De Wassenaarse Motorcluo or ganiseert Zaterdagavond een oriën- tatierit voor haar leden over een af stand van pl.m. 70 km. Om 7 uur ordt gestart vanaf de Deyl. Mej. A. Harkemeijer slaagde te Rotterdam voor het examen „hoofd leidster Montessori". Auto's en motorzegening. Zon dag a.s. 29 Juli, des namiddags om 1 uur vindt do jaarlijkse zegening van auto's, motoren, hulpunotoren, voertuigen en fietsen plaats vóór de St. Josephkerk te Wassenaar (Dey- lerweg 87). Ook de medailles en af beeldingen van St. Christoffel, de patroon van de reizigers, worden gezegend. Deze zegening geschiedt naar aanleiding van het feest van St. Christoffel, dat op Woensdag 25 Juli werd gevierd. Iedereen, van welke its ook afkomstig, mag zich pre senteren. Opstellen op het Rozen- plein bij de kerk. UIT DE RIJNSTREEK alphen aan den rijn Kaas- en Fokveedag. Op Don derdag 6 September as zal op het IJsclubterrein de jaarlijkse kaas- en fokveedag gehouden worden, uit gaande van de gezamenlijke stands organisaties voor Landbouw en van de beide fokverenigingen te Alphen i Aarlanderveen. bodegraven Te Gouda slaagden voor /het Middenstandsdiploma mej. Anny Voorn en de heer J. v. d. Poel. koudekerk Zangsucces. Het mannenkooi Onderling Zanggenot behaalde op het zangconcours te Zevenhoven de 1ste prijs in de le afd. met 320 punten. leimuiden Verkeersongeval. Gistermid dag had op dc Woudsedijk een auto ongeval plaats, dat bijzonder goed afgelopen is Een vrachtauto van de C. A. V. te Hoofddorp reed in de richting Leimuiden en wilde een autobus van Maarse en Kroon pas seren. De chauffeur van de vracht wagen rekende niet voldoende op de zachte berm en kantelde in het water. De chauffeur kwam met de schrik vrij en de andere inzittende met een nal pak. De lading n.l. 7 ton kalksalpeter ging bijna geheel verloren. Dn ongeval gebeurde even na schooltijd, zodat het aan be langstelling, vooral van de jeugd, niet ontbrak. Mej. H. van Leeuwen en de heer C. Lemmers behaalden het middenstandsdiploma. Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank hield haar jaarlijkse ledenvergadering in café Van Graas. Uit het jaarverslag, de balans, en verlies en winstrekening WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VRIJ WARM Droog en vrij warm weer met overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige Zuid-weste lijke tot Zuidelijke wind. 28 Juli: zon op 4.54. zon onder 30.38; maan op 0.en onder 17-14 uur. bleek, dat de bank in een periode van gezonde groei verkeert. Het jaar 1950 bracht een kleine toe- name van spaargelden en wel van 545 duizend op 547 duizend gulden. Het aantal spaarrekeningen steeg van 577 tot 596. De omzet op spaarreke ning liep op van 572 tot 695 duizend gulden. Eind 1950 bedroeg het aantal voorschotten 22, eind 1949 was dit 13. Het bedrag der uitstaande voor schotten liep op van 80 tot 218 dui zend gulden; aan nieuwe voorschot ten werd 185 duizend gulden ver leend: afgelost werd 47 duizend gul den. Eind 1949 was aan 6 rekeninghou ders een crediet van 13 duizend gul den verstrekt: eind 1950 daarentegen was er aan 12 rekeninghouders een crediet van 27 duizend gulden ver strekt. In 1950 bedroeg de omzet ƒ3.267.000 in 1949 1.968.000.het aantal dag- boekposten steeg in 1950 van 2732 tot 3343. De reserve bedraagt thans 14.865 indien de algem. vergadering de voorstellen van het béstuur goed keurt, dan wordt de winst over 1950, zijnde 1347 56, daaraan in zijn geheel toegevoegd. Hiernaast staat nog een bijzondere reserve van 1087.7C en een Belastingre serve van 1214.63. Uit de exploita tierekening bleek, dat de renteba ten in 1950 16.272.en rentelas ten 11.221 waren, zodat er een bruto winst van 5051.behaald is. Aan onkosten werd betaald 3704(ir.cl. een toevoeging aan de belastingreserve van 350. De aftredende bestuursleden de heren S. J. Visser en J. Blom werden met ruime meerderheid herkozen en zullen wederom de bank van dienst zijn als resp. directeur en president van de raad van toezicht. Op de vorige jaarvergadering be stonden er reeds plannen om tot stich ting van een eigen bankgebouw te komen; door de sterke prijsstijging der bouwkosten kon niet tot nieuw bouw worden overgegaan, maar wel is er een prachtig en ruim pand in het centrum van 't dorp aangekocht dat thans modern is ingericht en "voor nieuwbouw niet onderdoet. Dit bank gebouw is reeds enige maanden in gebruik en voorziet in de lang ge voelde behoefte. oude-wetering Succes op hondententoonstclling Mevr. VonkRamakers behaalde op de hondententoonstelling te Sittard met Gharming Humpey en Charming Vonny of the Gipsyclub het reserve kampioenschap van Nederland. roelofarendsveen Voetbal voor ouden van dagen. Zaterdag 28 Juli a.s. des avonds te 7 uur wordt ei op het D.O.S.R.-terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een D.O.S.R.-comhinatie en het poli- tie-elftal uit dit gewest Aangezien de baten voor het zeer sympathieke doel, nl. .,de reis voor de ouden van dagen" bestemd zijn, geloven wij v/el, dat een aanbeveling om deze interessante ontmoeting te gaan zien geheel overbodig is. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 Juli. Vee. Aanvoer: 8 fokstieren, 12 slachtstieren, 70 kalf- en melkkoeien, 202 varekoeien e. a., 180 vette k-oeien, 25 vaarzen, 15 pin ken, 16 graskalveren, 40 vette kal veren, 63 nuchtere slachtkalveren, 20 nuchtere fakkalveren, 176 weidescha- pen, 310 zuiglammeren. 462 weide- lammerenv28 zeugen, 667 schrammen 751 biggen, 1 paarde 27 bokken of geiten. Prijzen: kalf- en melkkoeien ~70990. varekoeien e a. 500 800, vette koeien 750—1000, 2.30 2.50 per kg. levend gewicht, vaar zen 520820, pinken f 380525, handel flauw, nuchtere slachtkalve ren 4060 en nuchtere fokkalveren 60100, handel levendig; weide- schapen 75100, zuiglammeren 7085, weidelammeren 4060, schrammen 6095 en biggen f 30 50, handel stug; bokken of geiten 1530, handel matig. Kaas. Aangevoerd 84 par tijen Goudse en 5 partijen Leidse kaas, totaal 89 partijen Prijzen: ex tra kwaliteit 2.34, le soort 2.13 2.20 en 2e soort Goudse kaas f 2.04 2.12; le soort Léidse kaas 2.032.14 per kg. Handel flauw. VEUR, 27 Juli. Groente. Bloem kool 1238. rode kool 89, kom kommers 1221, komkommers kr. 1018, sla 2.65, andijvie 816, postelein 815, spinazie 815, bospeen 3041. doperwten 34 38, snijbonen f 70—80, stambonen 90 tomaten f 4553, perziken 1026, Frambozen 1 25—1.30. ROELOFARENDSVEEN. 26 Juli. Groente. Aardbeien 2232 cent per half pond, zwarte bessen 8595, kropsla 2—4.60, andijvie 7—12, bloemkool 834, peen 1626. aardappelen 1215 postelein 4—6 per -44, snijbonen I 44.80, idem II 3.20—4.10 idem stek 1.50—2.40. dubbele stambonen 4.104.90, prin- sessebonen 4.806.30, tuinbonen 1.351.50 per 10 kg., Augurken: grof 4.305 20, idem Bommen ƒ4.20 idem CD 2.803.25 per 25 kg. TER AAR, 26 Juli. Groente. Snijbonen 4 205.10 idem B 3.50 3Ï90, idem stek 1.602.50. stam- prinsessenbonen f 4.605 10. alles per 10 kg., aardappelen 9 cent, idem kriel 8 cent. waspeen B 18 cent alles per kg., bospeen 51 cent per bos. Augur ken: fijn 57 cent, fijn basterd 39 cent, basterd 33 cent, grof A 25 cent, grof 19 cent. CD 13 cent E 16 cent, alles per kg.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2