De Kaagweek bracht aan het slot Kaagweer De eerste dag van de Vierdaagse kreeg veel regen De Belg Bayens won 19e étappe van de Tour de France WOENSDAG 25 JULI 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Gerrit van Wijk zegevierde over van Duyl 2° KWAM gisteren het einde van de Kaagweek 1951 tenslotte toch nog onder storm en regen. Vijf dagen lang is het uitstekend zeil: weer geweest, de eerste dagen met iets te weinig wind. weliswaar, maar de overige dagen ging het uitstekend. Alleen tegen de avond werd het telkens windstil weer, zodat de kleinste scheepjes, die dan in de strijd waren telkens een veel te lange tijd op het water moesten blijven. Alleen op de laatste dag kregen zij het echter nog flink te verduren. fNadat het gistermiddag een ogenblik soheen of de zon nog zou door breken, sloeg de lucht helemaal in en liep de wind steeds meer naar het noorden, terwijl Boreas daarna een laatste aanval deed op wat nog van de Kaagweek over was gebleven, 't Was of hij zijn schade nog wilde inhalen op wat hij in de eerste dagen was achtergebleven Hoe het echter ook zij, die aan val kwam gelukkig toch te laat en de Kaagweek kan als uitstekend ge slaagd beschouwd worden, niet in 't. minst door de grote deelname in bijna alle klassen. XXX Een woord van hulde aan bestuur en wedstrijdcomité voor alles, wat zij de zeilers en zovele andere Kaagbewoners der laatste dagen weer aan zeilgenot hebben geschon ken. Natuurlijk, volmaakt zal het ook deze dagen weer niet zijn ge weest, geijk geen enkel mensen werk volmaakt is, maar over het al gemeen zal de doorsnee-Kaagbe zoeker zeker weer tevreden naar huis zijn gegaan. Rest ons nog een resumé te ge ven van de laatste wedstrijddag, waarvan de resultaten der team wedstrijden met overwinningen voor De Kaag in de Valkenklasse en van Friesland in de Holland- Friesland Regenboogwedstrijd reeds zijn gememoreerd. De individuele wedstrijden. In de Sharpieklasse heeft Sj. Kraan door zijn aanvaring van een boei in de wedsrtijd van Zondag te vens de hoofdprijs en nog wel het definitief bezit daarvan verspeeld. Immers, in 1948 en 1950 heeft Kraan het zilveren 12 M2.-jacht reeds ge wonnen en een nieuwe overwinning zou hem voorgoed in bezit van de prijs hebben gesteld. Nu werd R. Kremer uit Vinkeveen, die driemaal tweede achter Kraan werd en slechts won toen de Oudewteringer uitviel, winnaar van de prijs, zodat deze weer een jaar voor de vereniging behouden is. Koos de Jong werd uiteindelijk toch weer winnaar in de Olympia- jollenklasse. Zijn naaste concurrent werd tenslotte zijn stadgenoot Joh. Dijkers. In de Vrijheidsklase werd de Am sterdammer Joh. v. Diemcn winnaar van de zilveren beker van burge meester Hoynck van Papendrecnt, de 16 M.2-kJlasse werd met groot verschil gewonnen door J. Helder uit Paterswolde en in de Pampus- klasse wist W. M. van Staveren uit Oudewetering met 20 punten voor sprong zijn meerderheid over zijn naaste concurrent A. Volker uit te drukken. In de Valkenklasse is de strijd wel zeer zwaar geweest, maar dat de Alkmaar-zeilers Kirkenier en v. d. Meer tenslotte in punten aan de kop kwamen, zal niet velen kunnen verwonderen. Beiden wonnen drie maal en beiden werden eenmaal tweede, zodat hun plaats aan de kop wel viel te verklaren. Intussen slaagde Theo van Helvert er giste ren in zijn laatste wedstrijd te win nen vóór Kirkenier. Het is jammer dat de Leidenaar zo wisselvallige resultaten boekte in de vorige da gen. In de Drakenklasse is Gerrit van Wijk uit Woubrugge zegevierend uit de strijd gekomen tegen de Amster dammer van Duyl. Zijn laatste race Won van Wijk onbedreigd, zodat hij zijn puntenaantal niet weinig ver grootte, mede doordat van Duyl gis teren met de tweede plaats genoe gen moest nemen achter Pfeiffer. In de R-egenboogklasse bleef de spanning ook in de laatste strijd on afgebroken voortduren. Leen de Wit, die een kleine puntenvoorsprong Ihad, lag aanvankelijk ver in het De uitslagen van de laatste dag luiden: 12 M.2-klasse A: 1. Sj. Kraan, 2. R Kremer, 3. W. G. Jungschlaeger, 4. G. Visser, 5. D. Kraan. 16 M2. Eenheidsklasse B, le groep: 1. P. v. Leusden, 2. A. A. Taselaar, 3. Th. W. Poolman, 4. E. L. Kramer, 5. G. G. Graeve. 16 M.2 Eenheidsklasse B, 2e groep: 1. J. W. y. d Heide, 2. J. C. v. d. Kloot, 3. J. de Haas, 4. W: L. Out., 5. M. P Struys. Valkenklasse A, le groep: 1. Th. v. Helvert, 2. H. C. Kirkenier, 3. J. C. v. Tienhoven, 4. G. A. S. Jongeneel, 5. W. de Ridder. Valkenklasse A, 2e groep: 1. C. Groot, 2. J. J. v. d. Veen, 3. mevr. I. de RidderHoogvliet, 5. E. A. A. Rolf v. d. Baumen. Valkenklasse A, 3e groep: 1. S. M. v. d. Meer, 2. A. de Groot, 3. F. G. P. C. Goudriaan, 4. S. Th. Rijkmans, 5. P. v. Buren. Valkenklasse B: 1. H. Witzel, 2. J. Rozendaal, 3. J. W. Wackwitz, 4. H. Nagel, 5. mej. A. E. v. d. Mandele. Pampusklasse B: 1. mevr. N. iJs- selstijnBaarslag, 2. A. v. Hemert, 3. G. Biesot. Drakenklasse, le afdeling. 1. G. A. Pfeiffer, 2. W. P. v. Duyl, 3. J. R. v. d. Berg, 4. H. W. v. d. Steen. Drakenklasse, 2e afdeling: 1. G. v. Wijk, 2. R. Visser, 3. dr. J. R. Blickman, 4. H. Verduyn. Regenboogklasse, le afdeling: 1. C. v. Staveren, 2. J. C. v. d. Velde, 3. J. Hofland, 4. C. J. v. d. Bas. Regenboogklasse, 2e afdeling: 1. F. A D. Theunissen, 2. F. R. Bos, 3. W. Bergsma, 4. L. de Wit. 12 M2-klasse B: 1. B. v. Wijk, 2. H. L. 'Sauer, 3. G. Voorneveldt, 4. A. A. N. Meurs, 5. P. W. de Brey. Olycmpiajollenklasse A: 1. B. Mar kus, 2. J. H. H. J. de Jong, 3. L. Ger- haros, 4. Jac. F. Stap, 5. E W. Wil- lems. Glympiajollenklasse B: 1. D. J. v. Biummelen, 2. E. v. Lamsweerde, 3. J. J. Brasser, 4. F. C. de Vos, 5. Joh. Koetsier. Vrijheidsklasse: 1. Joh. v. Die- men, 2. J. v. Dijk, 3. B. J. Colen brander, 4. P. Macdaniel, 5. S. G. Rodenhuis. 16 M2 Eenheidsklasse A: 1. J. Helder, 2. N. Both Jr., 3. H. Schmitz, 4. P. Verhoeven, 5. J. Prins. Pampusklasse A: 1. W. M. v. Sta veren, 2. J. W. v. d. Berg Jr., 3. A. Volker, 4. B. Ouwerkerk. 12 Voetsjollenklasse A: 1. L. P. Herfst, 2. J. N. v. d. Stadt, —3. A. E. H. Amons, 4. J. C. v. Ham, 5. D. v. Holst Pellekaan. 12 Voetsjollenklasse B, le groep: 1. D. de Zaayer, 2. E. Moes, 3. W. Maarse, 4. M. J. Steensma, 5. K. Schoen. 12 Voetsjollenklasse B, 2e groep: I. A. Reyers, 2. A. H. Verkade, 3. H. E. v. Waver en, 4. M. J. v. Geyn, 5. H. v. Asten. 12 Voetsjollenklasse C: 1. mej. L. Leverland, 2. P. de Lange, 3. H. P. Zeevenhooven. Jeugdklasse: 1. H. J. de Jong, 2. J. Albers, 3. Gebr. Korver, 4. E. B. Schmid, 5. F. v. Aalst. ZEILWEDSTRIJDEN ENGELAND- AMERIKA. Tijdens het Festival of Britain worden tevens de beker zeilwedstrijden tussen Engeland en Amerika gehouden. Het is de vierde maal, dat een dergelijke wedstrijd plaats vindt. Twee maal heeft middenveld, maar kwam daarna wat Amerika reeds de beker gewonnen naar voren, hetgeen hem voldoende punten opleverde voor de hoofd prijs. De strijd in de 12 Voetsjollenklas se werd tenslotte in het voordeel van de Leidenaar L. P. Herfst beslist, hoewel hij in B. J. Hageman uit Leiderdorp een ernstige concurrent had. en Engeland een maal. Op de foto zien we vier jachten op de thuisreis van het eerste cir cuit van de wedstrijd; het einddoel van deze dag is het plaatsje Cowes op het eiland Wight. De jachten zijn v.l.n.r.: Circe en Johan (Enge- land), Llanoria (Amerika) en Mar ietta (Engeland). De prijswinnaars. De resultaten in de verschillen de A-klassen waren in punten uit gedrukt voor de eerstgeplaatsten als volgt: 12 M.2 Sharpieklasse: 1. R. Kre mer, Vinkeveen 104 p., 2. Sj. Kraan, Oude we tering 91 p. Olympiajollenklasse A: 1. J. de Jong, Rotterdam 94 p., 2. Joh. Dy- kers, Rotterdam 80 p. Vrijheidsklasse:" 1. Joh. v. Die men, Amsterdam 126 p., 2. B. J. Co lenbrander, Breukelen 113 p. Valkenklasse: 1. H. C. Kirkenier, HeiJo 114 p., 2. S. M. v .d. Meer, Heilo 112 p. 16 M2-Eenheidsklasse: 1. J. Hel der, Paterswolde 119 p., 2. S. v. d. Steeg, Amsterdam 77 p. Pampusklasse: 1. W. M. van Sta veren, Oudewetering 92 p., 2. A. Volker, Den Haag 72 p. Drakenklasse: 1. G. van Wijk, Woubrugge 80 p., 2. W. P. van Duyl, Amsterdam 68 p. Rgenboogklasse: 1. L. de Wit, Zaandam 77 pnt., 2. J. C. v. d. Velde, Den Haag 73 p. 12 Voetsjollenklasse: 1. L P. Herfst, Leiden 108 p. INSCHRIJVING EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN O L YMPIA J OLLEN. Voor de Europese kampioenschap pen Olympiajollen, die tijdens het tweede gedeelte van de Holland- week op 2, 3, 4 en 5 Augustus op de Loosdrechtse plassen worden ge houden onder auspiciën van de Ko ninklijke Verbonden Nederlandse Watersportverenigingen, zijn de vol gende inschrijvingen binnengeko men: België: André Fecheyr; Frank rijk: Roger Tiriau, reserve Guy Baudoin; Engeland: Charles Currey Esq; Italië: Rinaldi Rinaldo; Zuid- Slavië: Karlo Bauman, reserve Ante Bui; Noorwegen: Morits Skaugen; Oostenrijk: dr. Wolfgang Erndl; Polen: Roman Biderman, reserve Wlodzimierz Fischer; Zwitserland: dr. Alfons Oswald; Nederland: J. H. H. J, de Jong, reserve Jac. F. Stap. VOETBAL Nauwelijks is de competitie-inde ling van de tweede klassers gepu bliceerd, of „de Sportkroniek" brengt al weer wijzigingen. De tweede klasse B van West II, waarin UVS uitkomt, is thans als volgt: Coal, Excelsior, Fluks, Gou da, Leerdam, Overmaas, Quick, Sdheveningen, Unitas, UVS en VUC. De derde klasse A ziet er als volgt uit: Archipel, Blauw Zwart, BMT, Hillinen, Hoek van Holland, HPSV, Postduiven, RKAW, Roodenburg, Rijswijk, TYBB, VIOS. Derde klasse B: Alphen, GDA, HBC, Laakwartier, Leonidas, LFC, Spoorwijk, WP, Wassenaar, Wes terkwartier, Woerden, Zandvoort- meeuwen. F. WILKES NAAR SPANJE? Enkele weken geleden vertelde de Zweedse speler Garvis Carlsson, die in Atletico Madrid speelt, dat deze club Faas Wilkes als binnen- speler had aangekocht. Dit bericht werd door enkele Italiaanse bladen tegengesproken, die beweerden, dat Wilkes voor Inter zou blijven spelen. Nu wordt uit Parijs gemeld, dat Herrera, de trainer van Atletico, bij een bezoek aldaar heeft beves tigd, dat Wilkes op 23 Juni te Milaan een driejarig contract heeft getekend tegen een transfersom van 160.000. „Alg. Dgbld." De eerste dag van de Vierdaagse heeft niet onder zulke stralende weersomstandigheden plaats gevon den als de 9104 tippelaars een record aantal voor de 35-jarige Vierdaagse het zich wel wensten. In de vroege morgenuren stroomde de regen neer op de eerste lopers, die zich om kwart voor vier op hun kilometers wierpen. Zij lieten zich echter door deze gutsende regenval niet ontmoedigen en hoewel hun luchtige zomerkledij, kennelijk voor een zonnige Vierdaagse aangeschaft, spoedig doorweekt was, zongen zij uit volle borst. Later klaarde het weer op en gedurende de rest van de dag bleven de wandelaars van zware regenval gespaard. Het zon netje liet echter verstek gaan en bleek niet van zins de duizenden sportieve tippelaars te begeleiden. Er was op deze eerste dag dan ook een zekere matheid waar te nemen. De echte jubelende Vier- daagse-stemming had men nog niet geheel te pakken. Wel werd er ste vig gemarcheerd en waren er in to taal slechts 32 uitvallers, doch geen heerlijke zachte zon-overgoten ber men noodden de wandelaars tot een rustpauze, de meeste deelnemers rustten zo kort mogelijk en zochten gedurende die tijd meestal binnens huis in een café hun heil. Het parcours voor deze eerste dag leidde allereerst door Lent en Bem- mel, waar reeds vele inwoners de tippelaars opwachtten. Vrolijke be groetingen volgden over en weer. Bij Houtakker, even voorbij Bem- mel,' splitste het parcours zich. De lopers van 30 en 40 km. sloegen links af om via een omweg in Eist te belanden. De 55 km. tippelaars marcheerden door Huissen, Elden en Driel om uiteindelijk ook Eist te passeren. In dit Betuwse plaatsje werden de leiders van de Vierdaag se op het gemeentehuis ontvangen en door de burgemeester, W. M. C. Kleijn, toegesproken. Voorts werd daar onder meer het woord gevoerd door majoor J.-N, Breunese, die de algemene leiding van de mars heeft. De luchtmachtkapel vrolijkte het treffen in Eist met een concert op. Toen de wandelaars des middags weer naar Nijmegen terugkeerden via Valburg en Oosterhout stonden talrijke belangstellenden hen reeds in de omgeving van de Waalbrug en in de stad zelf op te wachten. Vandaag, de tweede dag, gingen de deelnemers via Beuningen, Dru- ten en Wychen. De detachementen der Koninklijke Marine zullen op de laatste dag, Vrijdag, defileren De 73 renners, die Dinsdagmorgen voor de 19e etappe van de Ronde van Frankrijk waren gestart, bleven tot de ravitailleringspost te Sisteron, 123 km. van de start gelegen, gegroe peerd rijden. De enkele uitlooppo ging, welke bij Aix en Provence (25 km.) door Mirando en iets ver der door Sciardis, werd ondernomen, liep op niets uit. Bo<mdien zal het de renners aan vechtlust ontbroken hebben, omdat zij een sterke mistral tegen hadden. De eerste col in deze etappe, de Col de Sagnes, werd moeizaam' genomen en nog steeds viel er geen verande ring in de positie te bespeuren. De top werd het eerst gepasseerd door Bartali, gevolgd door Geminiani, Ko- blet, Robic, Ockers en Lucien Laza- rides. Bij de afdaling konden de ren ners die enige tientallen kilometers achterstand hadden opgelopen, deze weer wegwerken. Opnieuw werd er aaneengesloten gereden. Bij de be stijging van de Col de Sentinelle ongeveer 10 km. van de finish ont snapte Bayens uit het peloton; hij passeerde de top als eerste en had zo 'hard aangetrapt, dat hij een voor sprong van 1 min. 35 sec. op een groep had genomen, die door Bartali werd geleid. De Belg verhoogde zijn tempo nog iets en met bijna 2 min. voorsprong ging hij als eerste door de finish te Gap. Bartali won de sprint van zijn landgenoot Magni, waardoor hij de tweede plaats be zette. Het étappeklassement luidt: 1. Bayens in 7 uur 15 min. en 41 sec. (met bonificatie 7.14.41); 2. Bartali 7.17.14 (met bonificatie 7.16.44); 3. Magni; 4. Robic; 5. Ockers; 6. Gemi niani; 7. Koblet; 8. Marinelli; 9. Co- gan; 10. Lauredi; 11. Biagioni; 12. Diederich; 13. Bauvin; 14. Lucien Lazarides allen in dezelfde tijd als Bartali; 15. ex aequo alle andere renners, die oorspronkelijk in het peloton ex aequo op de tiende plaats stonden 7.17.34. Het algemeen klassement luidt na de 19e etappe: 1. Koblet 110.53.51; 2. Geminiani 110.55.23; 3. Lucien Laza rides 111.01.40; 4. Bartali; 5. Barbo- tin; 6. Ockers; 7. Bobet; 8. Bauvin; 9. Lauredi; 10. Magni; 11. B. Ruiz; 12. van Ende; 13. Diederich; 14. De Mulder; 15. Marinelli; 16. Meunier; 17. Coppi; 18. Biagioni; 19. Verschue- ren; 20. De Cock. Het bergklassement ziet er thans als volgt uit: 1. Gem'iniani 44 pnt.; 2. Bartali 35 pnt; 3. Lucien Lazarides 31 pnt; 4. Koblet 26 pnt; 5. Coppi 21 pnt; 6. B. Ruiz 17 pnt: 7. Bayens 12 pnt; 8. van Ende en Ockers 11 pnt; 10. Diederich 10 pnt. Het ploegklassement luidt: 1. Bel gië 21.49.29; 2. Italië 21.50.52; 3. Frankrijk 21.51.42; 4. West-Zuid- West, Oost-Zuid-Oost en Zwitserland 7. Parijs; 8. Spanje; 9. Ile de France; 10. Luxemburg. Het algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 331.48.35; 2. België 332.34.39; 3. Italië; 4. West-Zuid- West; 5. Oost-Zuid-Oost; 6. Zwitser land; 7. He de France; 8. Spanje; 9. Parijs; 10. Luxemburg. voor de Minister van Oorlog en Marine, ir. C. Staf. Onder de 32 uit vallers bevonden zich geen der ruim 270 buitenlandse deelnemers. Voor al de militaire tippelaars marcheer den kranig. Engeland is met 66 man vertegenwoordigd, afkomstig van de Royal Airforce, Grenadiers Guards en de Royal Artillery. Hiermede is Captain Read gedeeltelijk zijn be lofte nagekomen, die hijhet vorig jaar deed toen hij alleen met man nen van de Airforce deelnam en hij de leiding van de Vierdaagse toezei, dat voortaan ook de Navy en de Army vertegenwoordigd zouden zijn. Luxemburg zond 22 wandelaars (militairen), Noorwegen 24, onder wie de heren Thorp en Andorsen, die lopend vanuit Noorwegen zijn gekomen, 102 Belgen Paratroepen en Montagnards 26 Indonesische officieren, die hier hun opleiding ontvangen, 24 Ambonnezen uit het kamp Vossenbos te Wierden en 1 Canadees completeren de lijst van buitenlandse deelnemers. ZWEMMEN. DE NATIONALE ZWEMKAMPIOENSCHAPFEN. Vrijdag 3, Zaterdag 4 en Zondag 5 Augustus zullen te Sittard de na tionale zwemkampioenschappen wor den gehouden. De eerste dag. Vrijdag, wordt zo als te doen gebruikelijk, besteed aan de 1500 m. vrije zwemwijze heren, waarvoor dit jaar niet min der dan 4 series nodig zijn. De ge maakte tijden zijn onmiddellijk be slissend voor de titel. De laatste serie zal naar alle waarschijnlijk heid de kampioen opleveren. Beij- derwellen en Cabout, beiden van GZC, zijn favoriet, maar in de Rob- benzwemmer Kayser, zullen zij een niet te onderschatten concurrent hebben. Dat het schoonspringen in ons land nog steeds weinig enthousias ten kan vinden blijkt wel uit de deelnemerslijsten van dit onderdeel van het kampioenprogramma. Bij de heren zal de Eindhovenaar Moll vermoedelijk niet veel concurrentie ondervinden van zijn enige mede dinger Braamzeel. Lenie LantingKeiler zal bij de dames haar titel prolongeren, ter wijl Els van der Horn haar tweede plaats wel niet zal behoeven af te staan aan Annet VlothuizenFour- soff (HZ en PC), die na jaren af wezigheid. weer eens een kans gaat wagen. Gezien haar vorm van de laatste weken, zal Irma Schuhmacher wei nig moeite hebben Wies Vaessen ditmaal de baas te blijven op de 100 m. vrije slag dames. De strijd om de derde plaats zal waarschijn lijk een duel worden tussen het Groningse meisje Koosje van Voorn en Hannie Termeulen, doch ook Rineke Symons (MZ en PC) en Els van der Ploeg (ADZ) zijn hier niet kansloos. Bij de heren kan op dit zelfde nummer een felle kamp ver wacht worden tussen Gerrit Bij ls- ma en zijn stadgenoot Tjebbes. Zo als men weet plaatste Bijlsma zich tijdens de landenwedstrijd Frank rijkNederland met de fraaie tijd van 59.4 sec. boven Tjebbes, eveneens onder de minuut bleef. Er moet al iets heel bijzonders gebeuren wil Geertje Wielema haar kampioenschap op de 100 m. rug slag niet prolongeren. Veel span ning zal dit nummer daarom niet brengen, ook al niet omdat Ria van der Horst vrijwel zeker is van de tweede plaats. Wat op de 100 m. vrije slag heren is gebeurd met Bijlsma en Tjebbes geldt op de 100 m. rugslag voor Van der Veen en Kievit. Ook Kie vit werd als titelhouder te Parijs geslagen door de uitdager, de Leeu wardenaar Jitse van der Veen. Het zal spannen tussen deze twee, maai de Aegir-man heeft zeker een goede kans op revanche. Jannie de Groot zal haar titel op de 200 m. schoolslag niet kunnen verdedigen en als favoriete start nu Lies Bonnier met als gevaarlijkste tegenstandsters Jennie Welling, Rika Bruins, Nel Garritsen én Tonny Hom. Hans Kelder en Bob Bonte, die thans voor „Haarlem" uitkomt, zul len voor de zoveelste maal eikaars rivalen zijn in het schoolslagnum mer voor heren, een strijd, zoals immer, volkomen open. De kampioene 400 m. vrije slag dient men te zoeken bij het tweetal Irma Schuhmacher en Geertje Wie lema. Een interessant duel, waarbij men zich afvraagt of het de Hilver- sumse zal gelukken het kunststukje van verleden jaar te herhalen. Ook zal het de moeite waard zijn te zien wat Emmy Wielema, Geertje's jon gere zusje, in dit milieu presteert. Tjebbes, Cabout en Beijderwellen zullen uitmaken, wie zich kampioen 1951 op de 400 m. heren zal mogen noemen. Tenslotte zullen de estafettenum- DE VIERDAAGSE AFSTANDS MARSEN TE NIJMEGEN. Op de linkse foto zien we Detje, de „klom pentippelaar" uit Maaswaal Eist binnenkomen. Hij heeft blijkbaar gerekend op de grilligheid van ons klimaat, want hij draagt een zwarte parapluie, waarop staat „Efkes schuilen". Middelste foto: De mariniers uit Doorn marcheren Eist binnen. Op de foto rechts de heer Van der Kaag uit Arnhem, die voor de 27ste keer meeloopt in de Vier daagse. Hij is de recordhouder, wat betreft het aantal keren, dat aan deze marsen is deel genomen. mers, 4 x 100 m. bij de dames en 4 x 200 m. bij de heren weer voor de nodige sensatie en spanning zor gen. Voorspellingen doen is, wan neer het estafettes betreft, een ris kante onderneming, maar dat het bij de heren zal gaan tussen Haar lem, HZ en PC en GZC en bij de dames tussen de ploegen van de Robben en RDZ lijkt ons het waar schijnlijkst. DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN In de vijfde ronde om het kampi oenschap van Leiden werden fraaie partijen gespeeld. In de partij J. SlingerlandW. Kleijn jr. verkreeg Slingerland na een moderne ope ning enig voordeel. W. Kleijn vond echter het juiste tegenspel en gaf Slingerland geen kans zijn voordeel te vergroten. De partij eindigde in remise. J. Teling—W. Huisman speelden eveneens een moderne opening. Door een positief foutje van Teling verkreeg Huisman voor deel. Door zeer sterk spel ver grootte Huisman zijn voordeel en wist in het eindspel de zege binnen te halen. W. HeemskerkJ. Zaal berg speelden een onregelmatige C-hefneux-opening waarna Heems kerk de halve hekstelling opbouwde In het middenspel verraste Heems-. kerk Zaalberg met een aardige com binatie -vj^t hem schijfwinst ople verde en later de partij. In de eer ste klasse won F. Schild op keurige wijze van B. v. d. Putten. De partij van BrinksW. Kleijn sr. werd af gebroken met iets betere stand voor W. Kleijn sr.. De volledige stand is nu: Hoofdklasse: 1. W. Huisman 7 uit 4; 2. J. Zaalberg 7 uit 5; 3. W. Heemskerk 6 uit 4; 4. J. Slinger land 5 uit 5: W. Kleijn jr. 3 uit 4; 6. A. Hadek 2 uit 4; 7. Teling 0 uit 4; le Klasse: 1. H. Brouwer 6 uit 4; 2. J. de Vink 6 uit 4; 3. F. Schild 5 uit 4; 4. M. Brinks 4 uit 3; 5. C. B. Janssens 3 uit 3; 6. W. Kleijn sr. 2 uit 4; 7;. B. v. d. Putten 0 uit 4. Heden wordt de zesde ronde ge speeld in de muziekschool. POSTDUIVEN Blauwband Comb. Sasscnheim Lisse). Wedvlucht met jonge dui ven vanaf Vilvoorde (B.), 145 km. In concours 73 duiven, gelost te 12.30 uur. Aankomst eerste 2.45.33, snel heid 1064 meter, laatste 3.7.12, snel heid 950 meter. Uitslag: L. J. Drost 1, 2, 8, G. v. Egmond 3, 7, 13, H. J. Krom 4, 6, 9, C. v. d. Zwart 5, G. B, Roodenburg 10, 18. De Rijnklievers (Leiderdorp-Leiden) Wedvlucht met oude duiven vanaf Bordeaux, afstand 896 km., in vrij heid gesteld om 13 uur. le Duif geconstateerd volgende dag 14.20.4. Uitslag: Chr. v. d. Pluym 1,5; H. Wallaard 2; Ant Polak 3; M. Jon- geleen 4,7,9,14,15; Joh .Veldt 6; Th. v. Leeuwen 8; A. Rijsbergen 10,12; J. C. Huber 11,13. Hiermede is de vlucht met oude duiven afgelopen en werden de volgende kampioenschap pen behaald: Van Orleans tot Bor deaux le Ant Polak met 268,64 punt 2e Chr. Pluym met 264,72 p.; 3e Joh. Veldt met 256,86 punt. Van Rozen- daal tot Bordeaux le Chr. Pluym met 488,73 punt; 2e M. 'Jongeleen met 440,23 p. en 3e Ant Polak met 438,97 punt. Met jonge duiven werd Eindho ven gevlogen afstand 104 km. Ge lost om 8 uur met Oosten wind; le duif 9.24.05, snelheid 1198 meter. De uitslag: Ph. van Leeuwen 1; Ant Polak 2,9,15: Joh. Veldt 3,4 en 6; M. Jongeleen 5; A. G ijzen ij 7; H. v. Alphen 10. A. Rijsbergen 8. VREDESDUIF DRUKT GEEN HANDEN. Een ambtenaar van het Oost- Duitse Misterie van voorlichting schrijft in een communistisch litte rair weekblad, dat de handdruk een tijdverlies is, dat de vredesproduc- tie benadeelt. Deze ambtenaar heeft bekend dat de Oost-Duitsers dage lijks 3.200 millioen seconden voor handdrukken besteden, d.w.z., dat zij 37.000 werkdagen verspillen „die voor de vredesproductie van de Duitse demoncratische republiek verloren zijn."

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6