Ernstig ongeval bij de Vink Leidse persfotograat overleden UIT DE OMGEVING Eerste Plechtige H. Mis van pater B. Thyssing te Wassenaar AKKERTJES UIT DE RIJNSTREEK Spanning in de teamwedstrijden nog toegenomen Laatste Berichten MAANDAG 23 JULI 1951 •E LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Zaterdagmiddag om half zes heeft zich aan de Vink, onder Voorscho ten, een ernstig motor-ongeval af gespeeld, dat aan de 39-jarige Leidse reportage- en persfotograaf L. Meyer het leven heeft gekost. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. De heer M. kwam met zijn mo torfiets uit de richting Haagse R.K. MULO-EXAMENS Dipl. A. J. M. v. Ovost;B. A. P. v. Schagen; J. B. M. Boers; F. J. H. v. Gerven; F. P. M. Mentink; M. J. Voost; H. W. M. v. d. Zwet; M. J. Zwetsloot: P. C. Steenvoorden: W. P. Hoogevéen; H. H. Hendrikse; H. J. de Man; A. F. v. Hooijen; J. A. F. J. Smit. De examens zijn afgelopen. MULO-EXAMENS Zaterdag zijn voor het examen M.U.L.O. A te Leiden geslaagd: J. N- Blote te Leiden. W. C. H. Tom te Alphen aan den Rijn; F. P. Veen- huijsen te Alphen aan den Rijn; J. Fuchs te Leiden; K. T. van Driel te Leiden; N. K. de Boer te Leiden; J. C. Marbus te Wassenaar; J. C. v. d. Plas te Katwijk aan Zee; J. Wille- brand te Leiden; J. T. Lijnes te Leiderdorp en G. A. Meyer te Lei den. Maandag 23 Juli. Vijf en twintig keer heeft in het afgelopen weekend de telefoon ge rinkeld bij de heer Evert Castelein of bij Stadskok. Kath. Leidse gezin nen meldden zich spontaan aan om enige nachten een of meer Franse kinderen of volwassenen ondedag te verlenen U weet toch, dat het Franse Kinaerballet „Les Fauvettes de Dammartin en Goële" deze week in Leiden komt? Helaas hebben we ons Zaterdag 1.1. gruwelijk vergist. De uitvoering in „Avifanua" te Al phen aan den Rijn heeft reeds Dins dagavond plaats ,niet Woensdag avond). En de avond in Leiden (Het Clubhuis, Mare 43) reeds Woensdag (niet Donderdag). Bovendien ont vingen we gisteren bericht, dat het Franse gezelschap reeds Maandag in Leiden arriveert. Dit betekent, dat de kinderen met hun leiders drie nachten in Leiden blijven, om Don derdagmorgen weer te vertekken. Degenen, die zich reeds aanmeld den om onderdak te verlenen, zijn wij zeer erkentelijk. Maar er ont breken nog tien adressen om alle grote en kleine Fransen te slapen te leggen. Wie dus nog even geaar zeld heeft, geve zich spoedig op. STADSKOK. NOORD WIJKERHOUT Afgedreven in zee Bij de Nora te Noord wij kerhout was bij het zwemmen mevr- Seysener —Mink uit Hillegom te ver gegaan, waardoor zij niet meer terug kon. De heer A. M. Out zwom naar het slachtoffer, dat reeds bewusteloos was en slaagde er met veel moeite in, haar naar de kant te brengen. Politie en E. H. B. O. waren op het strand aanwezig; per ziekenauto werd de drenkelinge naar 'haar wo ning gebracht. SASSENHEIM Garage en auto totaal uitgebrand Zaterdagmiddag om kwart voor vijf werd brand ontdekt in de auto-gara ge van ds. P. D. Kuiper, geref. pred., Hoofdstraat 89. Toevallig was de heer E. Dijksctra, onder-comman- van de Brandweer, bij ds. Kuiper op theevisite, zodat hij onmiddellijk alarm kon slaan. Binnen enkele mi nuten was de motorspuit aanwezig en onder leiding van de heer G. Schram, commandant, werd de brand in korte tijd geblust. Even was er gevaar voor overslaan op een gara ge van de buren aanwezig, maar spoedig had men het vuur in be dwang. Burgemeester jhr. R. Sand- berg van Boelens was bij het blus- singswerk aanwezig. De garage brandde uit en de auto van ds. Kui per, een Opel, die hij het vorig jaar had aangeschaft en die pas 16.0CK) km. gelopen had, ging evenals enige fiet sen in de vlammen op. Omtrent de oorzaak deelt men ons mede, dat het jongste zoontje van ds. Kuiper in de garage met vuur gespeeld had, waar door de brand ontstond. Drie mannen en drie vrouwen uit Boskoop maakten gisteravond per solex een ritje naar Haarlem. Onder Sassenheim, reed een der mannen, een zekere B. M. vooruit en ging per vergissing de rijksweg no. 4 op. Hij werd gegrepen door een personen auto die op weg was naar Schiphol. Het slachtoffer maakte een ernstige val, waarbij hij een hersenschudding, een ribfractuur, een gebroken knie schijf en verschillende vleeswonden opliep Hij is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Schouw en reed met een snelheid van 60 km. over de spoorwegover gang bij de Vink. De weg maakt hier een flauwe bocht in de richting Leiden, welke bocht de heer Meyer vermoedelijk niet goed nam. Hij kwam op het fietspad terecht, tegen de heer S. uit Rijswijk en mej. H. uit Santpoort, die op een tandem eveneens in de richting Leiden re den. Het tandempaar kwam er met enige schaafwonden af, maar de motorrijder sloeg over de kop en bleef zwaar gewond naast het rij wielpad liggen. Zijn duo-passagier, de heer Pardon, studenten-chauf feur uit Leiden, liep slechts enige onbeduidende schaafwonden op. Spoedig was een lid van de EHBO-Voorschoten aanwezig om eerste hulp te verlenen. Dokter Olt- huis constateerde een schedelbasis- fractuur en een linker dijbeen breuk. Het slachtoffer werd naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den overgebracht en is Zondagmor gen, zonder tot bewustzijn gekomen te zijn, overleden. Dit tragisch ongeval heeft grote verslagenheid teweeg gebracht. De heer Meyer was een bekend foto- graaf en bovendien voorzitter van de Ned. Chr. Radiovereniging, afd. Leiden. Ook in de Leidse Journalis tenkring is de deelneming groot. De ter aarde bestelling van het stoffelijk overschot is bepaald op Donderdagmiddag a.s. om half een op de begraafplaats „Rhijnhof". LEIDSCHENDAM Graanmalerij in brand Zaterdagavond werd Lcidschendam opgeschrikt door een brand in de graanmalerij Blonk aan de Oostvliet- weg. Geruchten deden vermoeden, dat de brand grote afmetingen zou aannemen. De brandweer rukte dan ook met groot materiaal naar de plek des onheils. Al dadelijk bleek dat een partij jutezakken gevuld met voeder- graan vlam had gev?t. Daar de brand woedde in het middengedeelte van de fabriek trad de brandweer krachtig op. Na ongeveer drie uur spuiten met drie stralen gelukte het de brand te bedwingen, hoewel de nablussing nog geruime tijd in beslag heeft genomen. Hoe de brand na het sluiten van de fabriek is ontstaan, kon nog niet met zekerheid worden vastgesteld. D< schade veroorzaakt door het bluswa ter is zeer aanzienlijk, maar wordt door verzekering gedekt. Vogelpest. In de Venestraat is 'n geval van vogelpest geconstateerd l?ij de B. De kippen zijn afgemaakt. LANDELIJKE RIJ VERENIGINGEN. Bij de streek wedstrijden van lan delijke rij verenigingen, te Berkel Rodenrys gehouden, behaalde de rij- vereniging Jeanne d'Arc" te Zoe- terwoude de derde prijs in het num mer viertallen. De landelijke ryver eniging uit Hazerswoude behaalde de tweede prijs, terwijl de vereniging ,.St. Hubertus" te Lisse een eervolle vermelding verwierf. Met grote luister heeft de Parochie van St. Willibrordus gisteren het feit meegevierd, dat wederom een zoon van de parochie, pater B. Thijssing, van de Priesters van het Heilig Hart, die vorige week Zondag in Nijmegen de H. Priesterwijding ontving, zijn eerste plechtige H. Mis opdroeg. Zaterdagmiddag werd aan de Neo mist en zijn moeder, zuster en andere familieleden, een hartelijk welkom toegeroepen tijdens een feestelijke rondrit door de parochie. Aan de pa rochiegrens werd de jonge priester opgewacht door pastoor Buys en door een grote deputatie van de R.K. Ver enigingen in de parochie. Pastoor sprak de Eerwaarde Neomist toe en daarna zette de stoet, die werd ge opend door de St. Palusband van de Zeeverkenners van het R.K. Lyceum te Leiden, zich in beweging, door de straten van de parochie tot in de Cor- nelis de Wittstraat, bij de ouderlijke woning van de neomist. Zondagmorgen werd pater Thijs sing de prachtig versierde kerk bin nengeleid door een lange stoet bruid jes. die bloemen en erebogen droegen. Geassisteerd door pastoor Buys als presbyter-assistens, door pater dr. P. van Leeuwen S.C.J. als diaken en pater J. van Poppel S.C.J. als sub diaken droeg pater Thijssing zijn eer ste H. Mis op. Het parochieel zang koor met knapenkoor zong de vaste gezangen uit' de Missa Cecunda van Andriessen en de wisselende Grego riaanse gezangen. De feestpredikatie werd gehouden door pater dr. P. van Leeuwen, orde genoot van de neomist. De predikant koos als tekst „De Priester is een andere Christus". Hij herinnerde aan de vraag door Petrus aan Christus gesteld. „Wij hebben alles verlaten, wat zal ons loon zijn" en aan het door Christus gegeven antwoord: ,Uw loon zal honderdvoudig zijn". Ook deze neomist heeft afscheid moeten nemen van velen, die hem dierbaar waren en bovenal afscheid van zijn eigen ik. In ruil daarvoor heeft Christus zichzelf teruggegeven en zo geldt ook voor deze jonge Priester: „Niet ik leef, maar Christus Mgr. P. Giobbe bij leerlingen Pius X-school Een brief uit Rome Zaterdag is het schooljaar op de Pius X-school besloten met een H. Mis in de Parochiekerk van de Goe de Herder, die werd opgedragen door de Pauselijke internuntius, Mgr. Paolo Giobbe. Aan mgr. Giobbe waren destijds door een deputatie van leerlingen en van onderwijzers en bestuursleden der school de brieven aangeboden, die de kinderen Vun de Pius X-school aan de Paus hadden geschreven ter gele genheid van de Zaligverklaring van Paus Pius X. Mgr. Giobbe had de brieven met een begeleidend schrij ven naar Rome doorgezonden en kort geleden ontving de Pauselijke Inter nuntius antwoord op de kinderbrie ven, namens de Heilige Vader ge schreven d-oor Mgr. Montini, Sub stituut van de Staatssecretarie van het Vaticaan Tijdens de H. Mis van Zaterdag las pastoor H. M. van Spanje de Ne derlandse vertaling var< deze brief uit Rome voor. Mgr. Montini schreef daarin, dat Z. H. de Paus de hulde, die een be koorlijke en hartelijke uiting van liefde voor de Paus was. met leven dige voldoening had aanvaard. Z H. zag daarin een nieuw bewijs van de diepe aanhankelijkheid van de Ne derlandse Katholieken aan de Stoel van St. Pieter. Vooral de hulde van de kinderen, waaruit een grote een voud en een diep geloof bleek, had de H. Vader bijzonder getroffen. Mgr. Montini deelde aan het slot van de brief mede, dat de paus met vaderlijke genegenheid Zijn Aposto lische zegen deed toekomen aan de pastoor van c!e parochie, aan bestuur, onderwijzers en onderwijzeressen en de leerlingen van de school en aan hun familieleden. Na de H. Mis werd een reliek van de Zalige Paus Pius X. door mgr. dr. Jan O. Smit aan de parochie ge schonken door de kinderen en de andere aanwzigen in de kerk vereerd. leeft in mij". Na de H. Mis werd de neomist we derom door bruidjes uitgeleide ge daan. 's Middags werd in het R.K. Vereni gingsgebouw een receptie gehouden en de feestdag werd besloten met een door de neomist met assistentie gece lebreerd Danklof, 's middags 5 uur in de St. Willibrorduskerk. Diploma-uitreiking R. K. Huis houdschool. Het schooljaar van de R. K. Huishoudschool is besloten met een bijeenkomst van het bestuur, de leerkrachten en de leerlingen, tij dens welke bijeenkomst de diploma's werden uitgereikt. Het diploma pri maire opleiding kregen: Greetje van Vliet, Willy van Doorn, Jopie Schoorl Lida van den IJssel, Tineke Prins, Ali van Steen, Willy Schiferli, Nel ly Rooyakkers. Claartje van den Bar selaar. Nelly van der Krogt. Corrie van Haastrecht, Doortje Bellekom, Paula Slats, Trees Gerse, Willy van der Holst, Toos van den IJssel, Bep Knijnenburg, Nel Edelaar, Ati Looye- stein, Corrie Wildenberg en Nelly Hooymans, allen uit Wassenaar en Anny Fennes, Jopie van Paridon en Willy van Egmond uit Katwijk en Dora van der Kroft uit Leidschen- dam. Van deze meisjes slaagden met lof Japie Schoorl, Claartje van den Barselaar en Willy van Egmond. Het diploma Hulp in de Huishou ding werd uitgereikt aan Toos Knij nenburg uit Wassenaar. Digna van Schie uit Katwijk en Nora Reekers uit Noordwijk. Het diploma Huisnaaister kreeg Corrie van den Berg. Toos Hooymans Els Westgeest, Corrie Hoogendoorn, Jane van der Kroft, Bets Kennedie en Jannie van Eldik, waarvan Jane van der Kroft en Jannie van Eldik met lof. Diploma Costuumnaaister Ria Balk, Sientje van der Ham, Riet van der Marei, Will Zonneveld, Jopie van Rhijn uit Wassenaar en Adrie Schra- ma uit Voorschoten. Met lof slaagden voor dit diploma Will Zonneveld en Riet van der Marei. Diploma Coupeuse kreeg Nelie van den Barselaar, met lof. De meisjes die met lof slaagden kregen een mooi boek. Will Zonneveld bedankte namens de meisjes het bestuur en de leer krachten en vooral Zuster Cantianil- la voor het vele dat op materieel en geestelijk gebied werd geleerd. Zuster Cantianilla sprak tenslotte een woord van gelukwens tot de geslaagden. BLAUW ZWART WON MET 5—0 VAN WASSENAAR. En kreeg de wisselbeker. Blauw Zwart heeft Zaterdagavond op eigen terrein met een overtuigen de 50 zege Wassenaar ten tweede male verslagen en daarmee definitief beslag gelegd op de Zonneschijn wis selbeker, die enige jaren achtereen de inzet was van een reeks ontmoe tingen tussen beide plaatselijke ver enigingen. Blauw Zwart heeft deze wedstrijd gemakkelijk gewonnen tegen een te genstander, die met een danig ver zwakt elftal in het veld kwam. Deze tweede wedstrijd was minder span nend dan die van de vorige week, toen Blauw Zwart met 32 won, maar het spel stond over het alge meen op een hoger peil. Na 8 minu ten reeds opende C. Ruygrok, die op de midvoorplaats speelde, de score met een beheerst schot, toen hij alleen tegenover de Wassenaar-keeper kwam te staan (10). Negen minu ten later kogelde P. van Rhijn van ongeveed 25 meter afstand de bal via de binnenkant van de paal in het doel der tegenstanders (20). Drie minuten later was het N. Noordover, die een corner van linksbuiten T. Raaphorst opving en met een on houdbaar schot inkogelde (30). Een minuut of tien voor de rust speelde Noordover de bal fraai vrij en stelde hij C Ruygrok in staat met een hard schot, hoog in de hoek, de stand or 40 te brengen. In de tweede helft deed Blauw Zwart het veel kalmer aan terwijl de achterhoede elke Wassenaarse doorbraakpoging ver ijdelde. Halverwege de tweede helft kwam het vijfde en laatste doelpunt van de schoen van P. van Rhijn, die dwars door een kluwen spelers heen de bal laag in het net kogelde. Ook deze tweede wedstrijd werd gespeeld onder ideale weersomstandigheden en voor een talrijk publiek. Een bonzend hoofd van de pijn, die maar geen I einde neemt. Een snel maar I zeker werkend middel om f er in tien minuten af te I zijn: neem één of twee j ...die helpen direct! J ALPHEN a d. RIJN Woonwagen viel als kaartenhuis ineen Zondagmorgen omstreeks half twaalf gebeurde er op de Rijks straatweg te Alphen aan den Rijn, in het gedeelte tussen de Stations straat en de Oranjestraat een onge val, waarbij zich gelukkig geen per soonlijke ongelukken hebben voorge daan. Wel geraakte een gezin dak loos. Het gezin van de heer J. C. Meers bestaande uit vijf personen uit 's-Gravenhage was met een woon wagen van Leiden op weg naar Soesterberg. De woonwagen werd door een auto voortgetrokken. De moeder, de 12-jarige zoon en het 2-jarig dochtertje bevonden zich met de vader, die chauffeerde in de auto. Een andere dochter met haar kind, een meisje van 5 mnd. had plaats ge nomen in de woonwagen. Het kind lag in een kinderwagen, waarvan de kap opstond. Hieraan is 't te danken, dat de baby ongedeerd uit de ravage te voorschijn kon worden gehaald. Toen de familie, die gisteren een uitstapje maakte, de Stationsstraat passeerde, bemerkte de heer Meers, ter hoogte van de slagerij Jac-, P. Bontje, dat er iets met de aanhang wagen niet in orde was en remde af. Op hetzelfde moment schoot de woonwagen een stukje voorbij de auto, botste toen tegen dit voertuig aan en kantelde om. Tegen een verkeersbord en een boom kwam de wagen tot stilstand. Alle inzittenden kwamen zonder lichamelijk letsel sel vrij. Gelukkig bevond zich op dit moment ook geen ander verkeer op dit punt, want anders had de naar links slingerende woonwagen onher roepelijk een gecompliceerd onge val veroorzaakt. Van de woonwagen is niets meer heel, terwijl er ook van de inboedel zeer weinig bruik baars is overgeschoten. Het verkeer werd ernstig gestremd. De politie leidde alle verkeer om. Van gemeen tewege werden de stukken opge ruimd en de familie is voorlopig on derdak verleend. De oorzaak moet worden toegeschreven aan het bre ken van de koppeling. MAARTEN BOOGAARD UITGE LUID BIJ DE BEDRIJVEN ALS „DIRECTEUR" AARLANDERVEEN In een bijeenkomst van nagenoeg alle personeelsleden van dc ge meentelijke water- en lichtbedrij ven werd hedenmorgen om half twaalf de heer Maarten Boogaard, bij het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, op eenvoudige wijze „uitgeluid". De directeur, de heer F. H. Kemp kers, die de heer Boogaard zijn ambtgenoot noemde, die in AarJan- dervecn heer en meester was, rele veerde hoe de heer Boogaard vele jaren de strijd heeft geleverd tegen de elementen gas, water en electri- citeit. In de achter hem liggende ja ren heeft de thans scheidende func- tionnaris een gelukkige periode ach ter de rug, waarom spr. geneigd is hem te benijden. Met een dank woord voor de diensten het bedrijf en de bewoners van Aarlanderveen betoond, nam de dir. afscheid van hem en wenste hem een gelukkige levensavond. Hierna sprak de hee; P. Koren namens het personeel en noemde de 47 jaren dienst niet ge ring. Hij bood een zilveren lepel en vork aan. Dc heer J. Koumans, chef van de administratie noemde de heer Boogaard groot in het eenvou dige, iemand die de kuns« verstond alles te geven wat hij aan capaci teiten bezat. Doordat u bent voor gegaan allen naar uw vermogen te dienen heeft men u alom leren lief hebben en waarderen en hierdoor een goodwill gekweekt voor het be drijf. Spr. dankte hiervoor mede na mens de heren Mulder en Pijpers. De heer Boogaard sprak een kort maar hartelijk dankwoord. Vereniging voor ouden van dagen. Nadat enkele weken geleden een informatieve bijeenkomst was be legd vond Zaterdagmiddag in Hotel „Centraal" een definitieve oprich tingsvergadering plaats van een ver. ten behoeve van ouden van dagen. Een en ander werd voorbereid door de heer J. M. Bokkers e.a. Sedert zes jaren functionneert in Gouda, Vlaardingen en Dordrecht een der gelijke vereniging met zuiver ol karakter, doch welke in Federatief verband de nodige contacten onder houden. Nadat de heer Bokkers een korte inleiding had gehouden sprak dc heer J. J. v. d Speld, voorz. van de Goudse vereniging, welke met 46 leden begonnen, nu reeds uitge groeid is tot 900 leden. Deze heer zette de doelstellingen uiteen, het geen neerkomt op de allesomvatten de verzorging van de oude dag. Het lidmaatschap is opengesteld voor alle personen boven de 65 jaar en van elke richting en beroep. Dc heer v. d. Speld vertelde op aardi ge wijze van de ondernomen vreed- Vierde Kaagdag bracht veel wind Het leek er gisteravond veel op, dat de Kaagweek zich tenslotte toch weer in haar oude gedaante zou gaan vertonen, maar het viel vanmorgen best mee. Er stond een prachtige bries, pal uit het Westen en dat leverde twee uitstekende kruisrakken op, waaraan de zeilers hun hart kon den ophalen. De teamwedstrijden in de Valken klasse tussen de Kaag en Tandjong Priok leverde voor de Kaag een on aangename verrassing op doordat Goudriaan op de Dieperpoel de boei raakte en vanverdtre deelname moest afzien. Er bleven dus drie deelnemers over, waarvan Snoeck en Bakker de twee eerste plaatsen wisten te bezet ten, terwijl mevr. v. Wezenbeek- Schouten met de zevende plaats ge noegen moest nemen. De Kaag kreeg daarmede 16.1 pnt., terwijl Tandjong Priok er vandaag 18 uitsleepte. De totaalstand is na twee dagen: De Kaag 36.2, Tandjong Priok 34 pnt. Friezen nemen de leiding over in de Regenboogwedstrijd. Het was bij de flinke bries, die vandaag over de Kagerplassen woei, te verwachten, dat dc Friezen een goede kans maakten op revanche. Reeds dadelijk bij de eerste boei werd Theunissen danig weggeloefd, zodat hij op de laatste plaats kwam te liggen. Alberda en dc Jong toon den zich ware vertegenwoordigers van het Friese zeilgeslacht, want toen Hans v. d. Velde de kop had geno men, bonden zij de strijd met de Hol lander aan en deze verloor. Nu eens had hij rekening te houden met Al berda, dan weer met de Jong, maar die strijd was te zwaar, mede omdat v. d. Velde geen steqn had van zjjn teamgenoten, van wie Hofland nog de beste was. In het Stormbotengat vond nog een treffen plaats tussen Bergsma en v. d. Wey. toen eerstge noemde bij het overstag gaan met zijn grootzeil achter dc stag van de Fries bleef hangen. Het was hier vol gens Bergsma een kwestie van ruim te geven, maar v. d. Wey was het hiermede niet eens. Beide zeilers hie ven de protestvlag en ongeacht de uitslag hiervan geven we hieronder het resultaat van deze dag: Friesland 1, 2, 5 en 8: 20.1 pnt., Holland 3, 4, 6. 7: 16 pnt. Totaal na twee dagen: Friesland 37.2, Holland 35 pnt. zame acties. Uit dc ervaring weet spr., dat de sympathie van de be volking met een dergelijke ver. zeer algemeen is. De onvermijdelijke contributie werd voorlopig vastge steld op 0.05 per week en voorts werd aanbevolen begunstigers e.d. voor de vereniging geïnteresseerd te vinden. Samenwerking met de bestaande comité's voor ouden van dagen werd aanbevolen. Na een korte gedachtenwisscling gaven zich 37 aanwezigen als lid op. Het voorlopig bestuur werd sa mengesteld: C Koren, A. de Kas ten, G. Zekveld en N. v. Egmond. Binnenkort volgt een definitieve verkiezing. SCHOOLZWEMWEDSTRIJDEN IN ALPHENS ZWEMBAD. Onder grote belangstelling en deelname van alle lagere scholen Mulo-scholen VGLO en Nijverheids scholen, zijn in het Alphense zwem bad schoolzwemwedstrijden gehou den met als inzet de fraaie Wissel beker, die reeds twee maal achter een gewonnen was door de Chr. Oranjeschool aan de Zaalbergstraat. Deze fraaie prijs is ook dit jaar weer gewonnen door deze school, zodat de beker nu definitief in de pryzenkast van dc Oranjeschool zal prijken. Over het algemeen zijn de wedstrij den een uitnemende propaganda geweest voor de prachtige zwem- sport en de organiserende commis sie kan dan ook weer tevreden zyn. Wij vermelden hier steeds de eer ste drie en de verschillende num mers met de gemaakte tijden. Meisjes 11 tot en met 13 jaar. Schoolslag 25 M. 1. S. v. d. Bergj 24,2; 2. D. van Leeuwen 26.3. M. Mijs 26,2. Vrije slag 25 M. 1. S. v. d. Berg 19,8; 2. B. Vergeer 22,2; 3. E. Bos 62,2 Rugslag 25 M. 1. S. v. d. Berg 27,3; 2. B. Vergeer 30,4; 3. J. de Vries 32,2. Meisjes 14 tot en met 16 jaar: 50 M. Schoolslag: 1. H. v. Campen 47,6; 2. A. Lammers 49,3 M. E Hooijer 51,—. 50 M. Vrije slag: 1. H. van Cam pen 37.8; 2. W. Kromhout 49,6; 3. C. Roskam 50,50 M. Rugslag: 1. W. Kromhout 56,—; 2. N. Breedijk 58,4; 3, A. Lammers 1.0,2. Estafetten 3 x 50 M. meisjes 14 16 jaar: 1. Chr. ULO-school 2 min. 44,6 sec. 2. Landbouwhuishoudschool 3 min 9,2 sec. 3. Gemeentelijke Nij verheidsschool 3 min. 11,2 sec. Estafette 5 x 50 M. 1. Gemeente lijke Nijverheidsschool 4 min. 10,9 sec. 2. Landbouwhuishoudschool 4 min. 31 sec.; 3. Landbouwhuishoud school II 4 min. 58,6 sec. Estafetc 3 x 20 M. 1. Chr. Oranje school 55 sec. 2. Chr. School Juliana- straat 59,2 sec. 3. Martha-Stichting 1 min. 04 sec. Estafette 5 x 50 M. 1. Chr. Oran jeschool 1 min, 30,6 sec. 2. Chr. ULO school 1 min. 42,2 sec. 3. Chr. school Julianastraat 1 min. 44,2 sec. Jongens. Schoolslag 25 M. 1. A. v. d. Snoek 31,8 sec. 2. Julius Kalte- necker 2 2.6 sec. 2. K. Zijtveld zelfde tijd, 3. J. Rijnsburger 23 sec. 25 M. Vrije slag 1. H. v. Ofwegen 17,1 sec. 2. Julius Kaltenecker 18,6 sec; 3. M. Wortman 19 2 sec. en H Lindeboom zelfde tijd. 25 M. Rugslag H. v. Of- wegen 32 sec. P. v. Hcijningen 24,6 sec. M. Wortman 25,4 sec. 50 M. Schoolslag H. Dusoswa 52,4 sec. 2. H. Hesseling 53 sec. G. Blauw 54,4scc. 50 M. Vrije slag: J. Jongeleen 33 sec; J. v. Dam 46,8 sec. B. Kraan 48 sec. 50 M, Rugslag: J. Jongeleen 45,8 sec. J. van Dam 1 min. 1,4 sec. G. Blauw 1 min. 8,2 sec. Estafette 3 x 20 M.: 1. Chr. Oranje School 51,6 sec. 2. Chr. School Gouw- sluis 58,8 sec. R.K. School Paradijs laan 1 min. 4,3 sec Estafette 5 x 20 M. 1. Chr. Oran je School 1 min. 19,8 sec. 2. Chr. ULO school 1 min. 30 sec. 3. R.K. School Paradijslaan 1 min. 35,2 sec. Estafetc 3 x 50 M. 1 VGLO school 2 min. 39,8 sec. 2. R.K. ULO school 3 min. 15 sec. Estafette 5 x 50 M. 1. VGLO school 4 min. 14 sec. 2. Martha-Stichting 5 min. 17 sec. Voetbaltenniscompetitie V. V. „Alphen". Zondagmorgen hebben op het Alphenterrein de eindwed- strijden plaats gevonden van de voet baltenniscompetitie der ver. .Alphen" In dc winnaarsronde eindigde D. Bouthoorn als eerste, zodat aeze het clubkampioenschap voor 1951 be haalde. M. Dijkman werd tweede en C. J. van Wieringen derde. In de verliezersronde eindigde Jur- rie van Leeuwen op de eerste plaats, J. Bakker als tweede en A. de Lange als derde. LEIMUIDEN O.D.I. Onder weersomstandig heden die men niet beter kan ver langen gaf de gymnastiekver. O.D.I. Zondag een openlucht-uitvoering op het terrein van de heer H. Mooren langs de Drecht. Om half drie ver trok de ver. met 150 deelnemers vanaf café Sneeboer. Op het terrein aangekomen weden de 17 program manummers aigewerkt. Het eerste nummer een goed uitgevoerde vrije oefening van dames en adspirant- meisjes werd uitgevoerd onder ge ringe belangstelling, cn daarom tot slot nog eens herhaald. Met de bei de kleutergroepen werd een indruk gegeven, hoe het er op een lesuur toe gaat. De kleine meisjes ver toonden een spel en brugocfening. Kleine jongens deden hun best met een bankoefening en 'n stand. Laag- rek was voor de adspirantjongéns en ringzwaaien voor de adspirantmeis- jes. De dames deden ringzwaaien, brugoefeningen en paardsprongen en dc heren brug, rek en grondgymnas- tiek. Over het algemeen werden de oefeningen h el behoorlijk uitge voerd. De directeur, de heer Half- schepel, kan tevreden zijn over de prestaties. ZOETERMEER Tuinders en imkers overleggen. Het eerste contact tussen de tuin ders en de imkers in verband met de zaadkomkommers is vlot verlopen. Van beide kanten was een wederzijds begrip voor eikaars moeilijkheden. Alleen betreurde het de commissie der imkers dat dit overleg niet eer der tot stand was gekomen. Na een serieuze bespreking werd een aantal punten vastgesteld waarmede beide commissies zich konden verenigen. Deze punten zullen zowel aan de alg. vergadering der tuinders als aan die der imkers voorgelegd worden. Worden deze punten aangenomen, dan behoort de bijenoorlog weer tot het verleden, wat voor dc goede verstandhouding onderling zeer veel zal bijdragen. Voor de tuinders had den zitting in de commissie de he ren A. Lagerwaard, J. M Adegeest, A. Hoogendam, H. Janssen en W. F. v. d. Kooy. Voor de imkers hadden zitting de heven J. C. Swart, P. Leng- keek H. van Eerden en J. G. van Vliet De Haagse recherche heeft dc da ders van dc moord in de J. I'. Coen- straat, waarbij de 69-jarige M. O. het leven liet, gearresteerd. Het zijn dc 19-jarige J. K. en dc 21-jarige A. L. uit dc Pahudstraat. Men vermoedde, dat de dader te vinden was onder oen gro*p jonge mannen, die zich dikwijls in dc bin nenstad ophouden en niet met wer ken aan de kost trachten tc komen, maar zich op minder oirbare wijze gedragen. Dit vermoeden leidde, na uitgebreide onderzoekingen, tot de arrestatie. HF.T OVERLIJDEN VAN MAARSCHALK PéTAIN. Pétain leed aan gangreen in de rechtervoet, hartzwakte cn kortade migheid. Hij had gevraagd te Verdun te worden begraven, waar hij in de eer ste wereldoorlog het bevel voerde in de bekende slag, die hem de naam „Overwinnaar van Verdun" bezorgde. De regering heeft echter gezegd, dat zijn stoffelijk overschot „voorlo pig" zal worden bijgezet op het kerk hof te Port Joinvillc. op het eiland Yeu. De regering zou hiertoe besloten hebben om grote demonstraties te voorkomen. Misschien wordt later zijn wens om bij Douaumont te mid den van de in 1916 gesneuvelde Fransen te worden begraven, nog vervuld. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 23 Juli. Vee. Aanvoer 1329 stuks, w.v. 741 vette koeien en 588 varkens. Prijzen: vette koeien 2.60—2.80, f 2.30—2 50 en 1.95—2.20, varkens 1.95, 1.90 en 1.85 per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer ruim, handel kalm, niet geheel prijshoudend; varkens aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen iets hoger.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3