eióse hutspot/# „Alphens Belang" bespreekt de beruchte bruggen-kwestie Circus Strassburger bracht een uitstekend programma in Leiden KAPSTERS Leidse Autorijschool Adverteert in dit blad DINSDAG 17 JULI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Door de vereniging „Alphens Be lang" is gisterenavond in hotel 's-Molennaarsbrug een vergadering belegd, teneinde de Alphense Brug- genkwestie met de meest belang hebbende in Alphen en omgeving te bespreken. Hiertoe waren uitgeno digd tal van inwoners der gemeen te, de besturen van de plaatselijke Middenstandsverenigingen, indus triëlen en de directeur van Maarse en Kroon, de heer Maarse. Doel van deze vergadering was de reactie van G.S. te bespreken op het door.Al phens Belang gezonden petitionne ment van de ingezetenen der ge meente inzake de oeververbinding in onze gemeente. Helaas hebben op het destijds door „Alphens Belang" uitgezonden formulier, er zijn er destijds 400 verzonden, slechts 61 geantwoord. Toch, aldus de voorzitter, de heer P. Groenhart, in zijn openingstoe spraak, hebben G.S. zeer snel gerea geerd, want reeds enkele dagen na het inzenden van het petitionnement werd een der inzenders en ingeze tenen van Alphen door de Griffie van G.S. opgebeld met het verzoek mede te delen of het mogelijk was, dat deze financiële bronnen kon aanboren voor de provincie, opdat deze de bouw van de brug aan Gouwsluis over de Rijn daaruit kon financieren. Hieruit blijkt wel dui delijk, aldus de heer Groenhart, dat de bruggenbouw zuiver een geld kwestie is geworden en dat zowel de provincie als de gemeente geen geld kunnen krijgen om de bouw van de brug zowel aan Gouwsluis als in de gemeente doorgang te doen vin den. Met de gemeentebrug aan de Emmalaan is het precies zo. Immers de bovenbouw is aanbesteed en in uitvoering maar men ziet met geen mogelijkheid kans om aan investe ringskapitaal te komen voor de op ritten en onderbouw vanwege de la ge rentevoet. De volgende vragen legde de heer Groenhart vervolgens aan de verga dering voor: 1. Is de brug aan Gouw sluis een oplossing voor Alphen? 2. Indien er geld los komt kan dit dan beter besteed worden Voor wo ningbouw? 3. Of eerst geld voor hui zen en dan een brug? 4. Is het juist, dat particulieren de bruggenbouw pogen te financiëren. De door de Griffie opgebelde za kenman, medeondertekenaar die,.ter vergadering aanwezig was, gaf te kennen, dat de mogelijkheid er wel is, dat door particulieren het beno digde geld ter tafel wordt gebracht. De heer Winninghoff, aanwezig als lid van de plaatselijke Industrie- raad, maakte de vergadering er op attent, dat de plaatselijke industrie aan de gemeente reeds een dergelijk voorstel heeft gedaan. De Industrie- raad zou gaarne tot een of anderhalf millioen gaan voor Bruggenbouw en Woningbouw te samen. De heer Deerenberg wees er nog ALKEMADE Geboren: Petrus Th., z. v. M. van der Star en G. A. Baak; Cornelia A., d. v. L. C. van der Geest en J. E. Disseldorp; Maria J., d. v. M. A. Markwat en C. P. Versluis; Cornelia M. Th., d. v. G. Th. Rodewijk en G. J. van Klink; Johanna M. M., d. v. J. Th. Elstgeest en M. A. Bakker. Ondertrouwd: J. L. H. Zaad en C. A. v. d. Veer; A. J. P. van Smooren burg en W. M. v. d. Hulst; W. Raap horst en S. Meijer: J. W. Mollers en G. W. van Egmond. Gehuwd: W. A. M. van Klink en J. A. Olijerhoek. BODEGRAVEN Geboren: Trijntje, d. v. N. Rijk aart en T. Bijsterbosch. Ondertrouwd: H. de Koning, 29 j. en C. Hogervorst, 25 j.; E. Bogaart, 34 j. en C. J. M. v. d. Poll, 26 j. BOSKOOP Koninklijk voetbal. Voor de voetbalwedstrijd van het le elftal van de voetbalvereniging Boskoop tegen een elftal van personeel van het Koninklijk Paleis Soestdijk, be stond Zaterdagavond zeer veel be langstelling. Ook de burgemeester en de wethouder van Onderwijs ga ven door hun aanwezigheid van hun belangstelling blijk. Na de ge bruikelijke toespraken door de resp. voorzitters, die hun woorden van bloemen vergezeld lieten gaan, en het spelen van het Wilhelmus, deed burgemeester mr. dr. Verkerk de aftrap. De Oranjehemden wer- eens op, dat de brug aan Gouwsluis er binnenkort wel zal komen en dat particulieren zich daarmede maar niet te veel moeten bemoeien. „Laat de provincie zijn eigen peultjes maar doppen", aldus deze wethouder. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat het bestuur van „Alphens Be lang" de bruggenkwestie zal gaan opnemen met het Gemeentebestuur, opdat deze beide met elkaar zullen proberen hun invloed in Den Haag bij de regering te doen gelden. Eindexamen R.K. Muloschool. Van de eerste groep zijn geslaagd de volgende candidaten: C. de Hey, J. de Jong, Alphen aan den Rijn; G. de Boer, C. Hoogervorst, Nieuw veen; C. Hogenboom, Ter Aar; A. Liever se, Woubrugge. Alph. Vriendenclub. Concours- vlucht vanaf Ohateau-Roux, 630 km, in concours 24 vogels, aankomst eer ste duif 3.52.21 (1122 m per min.). Uitslag: 1. A. Groenendijk, 2, 3. J A. Vernes Sr., 4, 5. H. Hoogeveen; 6, 7. J. v. Geen, 8. W. Tromp. Concoursvlucht vanaf Roosen daal, 67 km, voor jonge vogels. In concours 135 vogels, aankomst eer ste 2.37.36 uur (1012 m). Uitslag; 1, 14. L. Starreveld, 2. D. G. Vaartjes, 3, 4. P. Kanis, 5. J. v. Geen, 6. J. Los, 7, 11, 17, 18. W. Tromp, 8, 10 A. Groenendijk, 9. A. Vernes Jr. DE KWAKEL Ouden van dagen. Zaterdag was het eep feestdag voor de ouden van dagen. Om één uur verzamel den zich 65 auto's en een autobus en vertrokken in de richting 's-Gra venhage. Het eerste bezoek werd ge bracht aan het Kurhaus te Sche veningen, waar de deelnemers wer den getracteerd op koffie met brood jes enz. Daarna werd er gereden naar Groenendaal, waar een diner werd aangeboden. Onder leiding van de burgemeester werden liede ren gezongen. De thuisreis ging via Haarlem. Na aankomst thuis stond het muziekkorps opgesteld en werd nog een rondgang door het dorp ge maakt, wat door een grote menigte werd gadegeslagen, waarna ieder zeer voldaan thuis werd gebracht. K.D.O.V.D.O. II 2—1. In e pittig gespeelde wedstrijd wist KDO de overwinning te behalen op VDO. Na de aftrap werd VDO al direct in de verdediging gedrongen. Na minuten wist Vlasman het net te vinden (10). Na de rust was KDO de meerdere in het veld. 15 minuten bracht de Jong de stand op 20. Tien minuten voor het ein de wist VDO de eer te redden (2—1) KDO II—VDO III 2—5; KDO aspirantenVDO aspiranten 32. Geboren: Margaretha M. C., d. van C. M. van Zaal en T. C. van den Hoek; Gerarda A. M., d. van A. J. Meijer en H. M. van Tol; Maria E. A., d. van A. C. Pollemans en J. Verzet; Willem, z. van C. den Ouden en L. S. Spelt; Margaretha A. M., d. van N. J. Verhoef en P. E. Kuipers; Theodorus S. M., z. van A. J. Kooijman en A. M. Verhoef. Odnertrouwd: H. van Harskamp en J. G. ten Brink; Th. Adr. den Haan en H. J. M. van Zaal. Getrouwd: J. C. Raadschelders en C. P. M. van Bohemen; H. Hane- kamp en J. A Spee. LEIMUIDEN Ouden van Dagen. Hoewel de reis voor Ouden van Dagen reeds achter de rug is, rekent het comité toch nog op de baten van de tradi tionele voetbalwedstrijd om de fraaie wisselbeker. De elftallen van Maar se en Kroon en de RKSV ODI zullen hiervoor de strijd aanbinden a.s. Donderdagavond, aanvang 7 uur; op een terrein in het uitbreidingsplan. NIEUWKOOP Woonruimte-commissie. De nieuwbenoemde woonruimte-com missie heeft uit haar midden tot voorzitter benoemd de heer H. Pie- tersen Szn. te Noorden. Secretaris is gebleven de heer C. C. J. van Vliet, adjunct-commies ter gemeen tesecretarie. OUDE-WETERING Geslaagd: Te Den Haag slaagde voor coupeuse mej. A. J. de Jeu Ld. welke leerlinge was van mej. P. G. M. de Jeu te alhier. ZWAMMERDAM Personalia. De heer W. Boere is bij de K.B. de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranjo Nassau toegekend. Geboren: Leonardus Jacobus Ma ria zn van W. J. A. Steijn en A. Ro der. Ondertrouwd: P. F. van Noort te Bodegraven en S. H. Ophorst; H. Bosman te Alphen a. d. Rijn en C. P. van Katwijk; H. Reitsma te Bode graven en J. G. Kruit. Getrouwd: C. Feijen 22 jr en H. W. van den Bosch. Overleden: Dirk Kroon 61 jr. WOERDEN Personalia. De heer C. M. Aart- sen is bij de K.B. de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend. Dat een circus bij de eerste voor stelling reeds zo goed als uitver kocht is, bewijst wel de hoge ver wachtingen, die men van het pro gramma heeft gehad. Meestal wordt het de tweede of derde dag pas druk, wanneer men van anderen heeft kunnen vernemen hoe de voorstelling geweest is. Dat het Leidsé publiek een andermans me ning niet afgewacht heeft en Zater dagavond al direct een zeer grote belangstelling toonde, bewijst wel, dat circus Strassburger een naam verworven heeft, die waarborgen biedt voor een uitstekend pro gramma. Dit hebben wij Zaterdagavond weer kunnen constateren. De groot ste- verdienste van het programma vonden wij, dat practisch niets her innerde aan de voorstellingen, die verleden jaar in Leiden werden ge geven. En dat wil voor een circus heel wat zeggen! De nog steeds ener gieke Karei Strassburger bracht nu een programma, waarin de klassie ke circusnummers, voor zover het dieren betreft, sterk gecomprimeerd werden. Tijgers en leeuwen traden 4n hetzelfde nummer op, onder uit stekende dressuur van Adri Berg man. Paarden, kamelen en zebra's verschenen eveneens tegelijk in de pista. Karei en Elly Strassburger hielden hun wisselende dressure i kort (maar prima!); mevr. Regina Strassburger had voor haar befaam de hogeschool-rijden slechts enkele minuten nodig en mr. Williams com bineerde de dresuur van honden met die van paarden. Een alleraardigst nummer, dat insloeg bij het enthou- den terstond in het defensief ge-1 siaste publiek, drongen en enkele malen moest de paal redding brengen. Dit duurde I D'' alles werd afgewisseld mei echter niet lang en spoedig waren luchtacrobatiek, een woeste show de bordjes verhangen. Na pl.m. 20 minuten namen de gasten dan ook de leiding. Geruime tijd ging het spel vrijwel gelijk op. Bij één der aanvallen van Boskoop had dc mid- voor succes en bracht hij de par tijen weer op gelijke voet (11). Nog voor de rust echter wisten de Oranjemannen weer de leiding te nemen (1—2). Na de hervatting ver slapte het spel enigszins, doch toen Boskoop gelijk had gemaakt, leefde het spel weer op. De laatste 20 mi nuten werd fel om de eer gestre den. Dc gastheren hadden het eerst succes, omdat de midvoor de Oran jedoelman wist te verschalken (3 2). De Oranjes deden er echter nog een schepje op en wisten inderdaad nog de verdiende gelijkmaker te sco ren. Zo eindigde deze interessante wedstrijd met 33. rtAZERSWOUDE Arm gebroken. Terwijl het 4- jarig dochtertje van de heer F. v. d. M. alhier, bezig was met nog enige kinderen te wippen, viel zij van de wip af en brak haar linkerarm. Na door dokter Meijst alhier te zijn ver bonden, is zij direct naar het Zieken huis te Leiden gebracht. Nadat het armpje aldaar was gezet, kon zij weer huiswaarts keren. van Prince Kari Kari met zijn So-L mali-negers, muzikale clowns en een sensatie op rolschaatsen. Wa: vier blonde schonen op vier vierkante meter in dit laatste nummer pres teren, grenst aan het ongelofelijke! Onbedaarlijk heeft men gelachen om de taxi uit 1900, die niet be stuurd wilde worden, maar wel zon der chauffeur wegreed, en het werd muisstil toen Chevalier, het balance- wonder, zich op één vinger in even wicht hield. Voeg daarbij nog het meer imposante dan charmante num mer van vier baby-olifanten cn de grootse wild-west-show „Hallo Texas" (een prachtig staaltje van massale circus-regie) dan heeft men de eerste helft van het programma gehad. Het waren niet op de eerste plaats de dieren (alhoewel er 32 paarden in de piste verschenen) die de aandacht vroegen, maar de va- riëté-artisten, wier nummers op in ternationaal niveau lagen en die veel tot het succes van dit circus-pro gramma hebben bijgedragen. Het waterballet Groot waren de verwachtingen, die vele bezoekers hadden van het waterballet, een klassiek circus nummer, dat in vele jaren niet meer vertoond werd. Strassburger heeft het aan de vergetelheid ontrukt en daarbij een entourage geënsceneerd, die op zichzelf reeds boeiend was om te zien. Toen de bezoekers na de pauze hun plaatsen weer ingenomen had den, stroomden duizenden liters wa ter de tot grote kuip getransfor meerde piste in. Fantastische licht effecten begeleidden het geruis van de „waterval" en springende fontei nen in duizend kleuren maakten het geheel tot een feeëriek sprook je. Toen de piste volgestroomd was, vertoonde zich voor de verbaasde toeschouwers een romantische scène uit Venetië, compleet, met gondel- vaarders en opera-gezang. Even la ter verschenen badnymphen, die badcostuums uit 1900 droegen, om zich onvervaard in het koude wa ter te storten. De geestige i\oot werd verzorgd door twee Volendam- mers, die van al dit schoons niet genoeg konden krijgen en daarom ruzie gingen maken op de Venetiaan- se brug, met het gevolg, dat enige politie-agenten in het water te recht kwamen. Rondom het water speelden zich kleurige balletten af en het geheel werd op uitstekende wijze muzikaal omlijst door het or kest van Wessel Brouwer. MODEVAK-DIPLOMA'S Op het te Den Haag gehouden exa men door de Bond van Leraressen bij het Modevak-onderwijs, slaagden voor lerares de dames A. Goddijn, D. Pison, A. v. d. Meer (Roelof- arendsveen); voor coupeuse J. de Jeu (Oude Wetering), Th. v. d. We reld; voor costumiëre Corry Duine- veld (Lisse); Cobi v. d. Laan (Oud- Ade), Annie v. d. Poel (Oud-Ade); Aan Corry Disscldorp (Oud-Ade) werd het dipl. costuumnaaien uitge reikt. Waar geen plaatsnaam ver meld is. is het Leiden. EXAMEN M.U.L.O. De Mulo-examens in „Den Burcht" te Leiden zijn voortgezet. Gisteren zijn geslaagd: G. J. Dijs, J Heems kerk. Bodegraven; M. M. Hoogen- doorn, J. J. W. Hoogendoorn Zwam- merdam; J. P. Hellemond, Voorscho ten, H. Huigen. Y. Jackson A. M. Nieuwenhuis, Wassenaar; H. Brunt Bodegraven; P. Buitelaar. Zwam- merdam; A. van Dam, Bodegraven; A. Domburg, Zwammerdam; H. A. Alblas, Alphen aan den Rijn; N. van Beusekom, Alphen a. d. Rijn; J. J. van Raamt, L. Vogelenzang, J. P. C. Minderman, Leiden; H. M. Aanhaa- nen, Katwijk; N. C. Geertman, J. A. Tuinman te Alphen a. d. Riin. Allen slaagden voor het diploma A. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraalexa men Ned. Ind. Recht de heer H. J. J. Schrage te Sittard. Maandag 16 Juli. De Karei Doorman-troep (Zee verkenners van dc Hartebrug-paro- chie) hebben Zaterdagmiddag weer een belangrijk uur meegemaakt, toen de zeilboot „Egbert" op de werf van de heer Geijsman te water werd gelaten. Deze plechtigheid ging ge paard met scheepsbel-gelui en werd verricht door de heer Van Haaste ren, chauffeur bij de Brandweer, die een half jaar geleden het wrak uit de Haarlemmertrekvaart hees, zo dat het kon worden opgeknapt tot een behoorlijke boot. Schipper H. Duijm sprak een dankwoord tot de I Ijsvogels, o.l.v. stuurman M. Tros, die dit werk tot stand gebracht had den, en tot het bestuur, in de per soon van groepsleider Van Kampen hout, voor de financiële steun. Niet minder dank aan degenen, die kos ten noch moeitenge spaard hebben om het wrak van een wisse dood te redden. Onder hen, die deze plech tigheid bijwoonden, bevond zich ook de heer S. W. Hagendoorn, com mandant van de Brandweer. Niet minder dan 21 bedrijven na- Kien Zaterdagmiddag deel aan de vis wedstrijd, die de sportclub Lichtfa brieken ter gelegenheid van het vijf jarig bestaan had uitgeschreven. De beste vangst had K.N.G. met 1356 gram. Daarop volgden T. en D. 695, Krantz 479, Zaalberg 432, Touwfabr. 228, Gebr. Pel 200, Wernink 170, Overrijn 168, Wolspinnerij 163. De grootste bliek werd gevangen door Laurier (Gem. Werken) en de grootste voorn door D. van Leeu wen (Krantz). In „Cronesteyn" sprak voorzitter v. d. Berg harte lijke woorden tot de medewerken den, waarna de heer W. Doove de prijzen uitreikte. Zaterdagmiddag heeft mej. C. II. Hoytink afscheid genomen als di rectrice van de Leidse Huishoud school aan het Rapenburg, nadat zij 18 jaar deze verantwoordelijke post bekleed had. Vele sprekers voerden het woord, o.a. de presidente, mevr. J. A. de KosterSijthoff. Onder de aanwezigen bevonden zich mej. M. A. A. H. Schreurs, directrice van de R.K. Vakschool voor Meisjes te Lei den, de heer A. v. d. Hoogt, direc teur van M.S.G., cn bestuursleden van de Interkerkelijke Gezinszorg. Wat nu volgt is eigenlijk al oud nieuws, maar enfin. U rnoet ten slotte toch weten, dat leden van de Leidse Zeeuwse Vereniging „Zeelan- dia" Donderdag een tocht per tou ringcar gemaakt hebben naar hun geliefde provincie. Via Bergen op Zoom en Roosendaal ging het naar Goes, Middelburg en Vlissingen. De harten der Zeeuwen klopten aan merkelijk sneller bij het weerzien van deze hun vertrouwde beelden. Op de terugweg hadden de reizi gers in Breda een etentje. Er wer den hartelijke dankwoorden gespro ken tot de heer H. Feijen, die dit zeer geslaagde uitstapje organi seerde. Voorts hebben we bericht ontvan gen, dat de Groentijd in Leiden of ficieel gaat beginnen op Dinsdag 11 September a.s. Dan kunnen we weer „genieten" van de apetytelyke aanblik, die kaalhoofdige jongetjes met pet en wijde boord ons zullen bieden. STADSKOK. Laatste Berichten De beëdiging van Prins Boudewijn In een ceremonie, die twaalf mi nuten duurde, werd Prins Boudewijn heden als Boudewijn de Eerste Koning der Belgen beëdigd. Te vijf over elf legde hij dc eed op de grondwet af. Met krachtige stem, eerst in het Nederlands en daarna in het Frans. Deze eed maakte hem tot Koning der Belgen en tot opvolger van zijn onder zo dramatische omstandighe den afgetreden vader. De duizend parlementsleden en ge nodigden, die de eed staande hadden aangehoord, hieven daarna een ap plaus aan, dat minutenlang duurde en waarin men de kreten „Leve de Ko ning" en „Vive le Hoi" kon horen af wisselen. Ook de eerste krachtig en helder uitgesproken troonrede van de jonge vorst werd door een spon tane demonstratie te zijner ere ge volgd. Men kon de dames en heren van het illustere gezelschap geestdriftig met zakdoeken zien zwaaien naar de nieuwe koning, die zonder beweging deze hulde in ontvangst nam. Daarna begon Boudewijn de Eerste, gezeten in een open rijtuig en omge ven door op witte schimmels gezeten rood gedecoreerde leden van het rijkswacht-escorte, een triomfantelij ke rit langs de met honderdduizen den omzoomde boulevards van de stad. De rit eindigde met een uiterst geestdriftige huidebetoging voor het paleis, waar de jonge vorst vanaf het balcon zijn landgenoten groette. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Juli. Varkens. Aanvoer 273 stuks. Prijzen: zware 189—194, lichte 175—186, zeu gen 173175. Handel vlug, oplo pend. ROTTERDAM, 17 Juli Vee. Aanvoer: totaal 3755, 700 vette koeien en ossen, 702 gebruiksvee, 60 vette kalveren, 255 graskalveren, 532 nuch tere kalveren, 278 varkens, 679 biggen 199 paarden, 66 veulens, 246 schapen of lammeren, 318 weide-zuiglamme- ren. Prijzen: vette koeien 2.602.85 2.30—2.55 cn 2.00—2.30; vette kal veren 2.70—3.10, 2.50—2.70, 2.30 2.50; graskalveren 350—250—180, nuchtere kalveren 605550. big- ken 555040, slachtpaarden 1.90 1.85 en 1.80 per kg. levend ge wicht; schapen 1109075, lamme ren 907060, kalf- en melkkoeien 1000—875—750. varekoeien f 700— 600—540, vacrzen 720—670—570; vaarzen en pinken 620570370; Vette koeien aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen als vorige week; vette ossen aanvoer iets minder han del vlug, prijshoudend; graskalveren aanvoer als vorige week, handel traag prijzen onveranderd; nuchtere kal veren aanvoer korter, handel leven dig, ruim prijshoudend; biggen aan voer groter, handel tamelijk, prijzen hoger; slachtpaarden aanvoer iets ruimer, handel zeer lui. prijzen iets minder, schapen cn lammeren aan voer kleiner, handel kalm, prijzen als vorige week; kalfkoeien en melk koeien aanvoer iets minder, handel zeer stil. niet geheel prijshoudend; varekoeien aanvoer iets kleiner, han- len traag, prijzen onveranderd; vaar zen cn pinken aanvoer als vorige week. handel matig, niet geheel prijs houdend. BODEGRAVEN, 17 Juli. Kaas. Aanvoer 204 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.082.15. 2de soort 2.00 2.07, extra tot 2.28 per kg. Handel flauw. ROELOFARENDSVEEN, 16 Juli. Bloemen. Anjers 314 ct„ Colvil- lie 619 ct., Nymph 3040 ct„ Ro zen 1630 ct„ Gladiolen 35—41 ct„ Liatris 15—35 ct„ Alstroemeria 6 14 ct„ Dahlia's 1428 ct„ Scabiosa 30—33 ct„ Aglaia 8—12 ct„ Lathy rus 3—6 ct„ Asp Plumoris 1031 ct„ Flox 22—25 ct. Gorenten. Aardbeien 28—55 ct. per Vi pond, Kropsla 2.007.30, Bloemkool 8.0023.00, bospecn 12.0026.00, aardappelen 11.00 17.00, per 100; Snijbonen 5.807.40, idem II 5.005 90. idem stek 2.80 4.50, dubb. Stambonen 6.507.80, Tuinbonen 1.15—1.35, Augurken D 10.30—11.60, idem E 8.10, idem CD 7.40, per 25 kg. TER AAR, 16 Juli. Groenten. Snijbonen 6.107.30, idem B. 4.60 6.00, idem stek 2.304.40, stamprin- cessebonen 5.208.80, idem Belgi sche 4.50, stokprincessen 6.50, peu len 3.906.60, doppers 2.90—3 90, cap. doppers 3.90, blauwschokkers 4.105.10, tuinbonen 1 301.50, al les per 10 kg„ andijvie 0.050.12, waspeen 0.25—0.28, idem B. 0.14 0.18, kroten 0.220.24, postelein 0.120.23, spinazie 0.25, aardappe len 0.12—0.16, idem kriel 0.11-O.12, zilveruicn 0.460.48, rabarber 011, uien 0.11, alles per kg. Tomaten A. 0.29—0.44, idem B. 0 32—0.43, idem C. 0.26—0.34, idem CC. 0.16—0.26, idem bonken 0.260.33, Augurken D. 0.42, idem D2 0.26, idem CD 0.26, idem E. 0.22, alles per kg. Bloemkool 1 0.21—0.30, idem 2 0.13—0.19, idem 3 0.080.12, komkommers 0.15—0.21, idem krom 0.080.13, alles per stuk. Sla 4.307.40, per 100 stuks. Bos pecn 0.250 38, idem B. 0.190.22, idem stek 0.05, Boskroten 0.070.10, bosuien 0.02, bosprei 0.14, alles per bos. Aardbeien 0.14—0.35, framboos- aardbeien 0.27 per doosje, aardbeien 1.402.20 per slof, zwarte bessen 0.43—0.46 per ]/2 kg. NOORDYVIJKERHOUT, 16 Juli. De Eendracht. Aardbeien 2.503.50; Frambozen - aardbeien 3.30; Zwarte bessen 2.30, alles per slof. Tuinbo nen 1.402.40; Doperwten 2.60' 3.20; Blauwe schokkers 5.60, alles per 10 kg. Salade 2.00 per 100 krop. t Voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden overleed na een kortstondige ziekte, geheel overgegeven aan Gods H. Wil onze dier bare Broer, Behuwd- broer en Oom PIE TER BRUGMAN in de ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam, J. C. VERHOOG— BRUGMAN Leiden. 16 Juli 1951. Langegracht 7a. Dc overledene is opge baard in de rouwkapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis. Bezoek uren aldaar van 9—11, 34. 68 uur. Rozenkransgebed Dins dagavond te 7 uur in de rouwkapel. Woens dagavond te pl.m. 8 uur in de Kerk. 5875 De Gezongen H. Mis van Requiem wordt ge houden Donderdag 19 Juli a.s. in de Parochie kerk van O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen (ITartebrug) te 9 uur, waarna de begrafenis vanuit dc Kerk te 10.30 uur op de R. K. Be graafplaats „Zijlpoort" Voor de deelneming, be toond bij het overlijden van onze lieve Vrouw cn Moeder, Dochter, Behuwd dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante SARA PETRONELLA YVILHELMINA VAN DER LUYT ROODENBURG betuigen wij onze hartelij ke dank. 5872 Uit aller naam. M. VAN DER LUYT. Oeestgeesl. Juli 1951. Wijttenbachweg 41. GEVRAAGD: leerling Kapster EN 1e Kapster voor spoedige indiensttrc- Hout is duur, maar de H-outhal kan meestal de knutselaars toch wel hel pen aan goedkope latten en tengels. Komt U maar eens snuffelen in Leiden's knutselaars-eldorado. ..De Houthal". Hoge woerd 99. OPLEIDING WISKUNDE L.O. en K 1 Gecombineerd schrift., mond. U bepaalt uw eigen tempo. InL: Dr. G. W. M. Kallenberg, Da Costastraat 30. Tevens bijwerken voor H. B. S. en Gymn. 3270 H.H. KLEERMAKERS 2.60 0.97 0.05 3.65 1.39 Leidse Fourniturenhandel levert: Kistjes krijt Watten per vel Oolbertknopen v.a. Serge's v.a. p. m. Stoom v.a. p. m. Grote sortering in heren en damesknopen. 5871 Specialiteit in voerings! Hoogl. Kerkkoorsteeg 5, (t. o. St. Elistb. Ziekenhuis) Vlugge opleiding voor rij - bewijs B (personen auto's) A voor mot'orcatrier en motorrijwielen. Gediplo meerde Instructeurs met jarenlange ervaring. U slaagt ook zeker. Solex Rijwielen verhuur. Marediik 159. Tel. 21280. Leiden. 5859 2 Gratis. Door ons groot succes met ons permanent van 5.alles inbegre pen en gratis een friction hebben wij besloten ook voor Juli cn Augustus dit aan u aan te bevelen. Be spreekt s.v-pl. tijdig. Het Kappershuis. Apothekers- dijk 8. Tel. 26218. *2 Arnhem. Wie ruilt mijn mooi benedenhuis 5 ka mers. keuken, gang. voor- en achtertuin en schuur voor hetzelfde in Leiden. Ook bovenhuis- Br. aan J. Horrics, Wyborgstraat 22, Katwijk aan Zee. 3261 2 Te huur gevraagd aan zee. Echtpaar met 2 kinde ren vraagt 2 kamers m. gebr. van keuken van 21 Juli tot en met 5 Aug. Br. met prijsopgaaf aan C. van Beurten, Copünlaan 11, Utrecht. 3266 2 Woningruil rand Nij megen. Mooi huis, ben. 2 kamers en suite, keuken, gar. en tuin. Boven 2 gr. en 2 kl. k. en zolder, goede st. Gevr. 5 a 6 k. en zolder, goede st. in de omg. van Leiden. Br. Kloosterman's Boekhandel. Letter Y, Nij megen. 5866 WOENSDAG 18 JULI WEER EEN MIDZA SOLEX 2 Flink dagmeisje. In ge zin met 3 kl. kind. wordt een flink dagmeisje ge vraagd. zelfstandig kun nende werken 's Avonds na 8 uur aanmelden bij Mevr. Sanders van 't Hoff- straat 54, Leiden of schrif telijk soliciteren. 5870 2 „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den zilveren en verzilver den artikelen. Het adres cor alle reparaties en uur werken, Steenstraat 16. fel 26854 De gelukkige Midza Autostep-win- naars van Maandag 16 Juli zijn: Mevr. Tegelaar, Lammermarkt 29, Lalden B. Lewis, Zijlstraat 13, Lelden Morgen weer een Midza Solex!

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3