UIT DE OMGEVING Pastoor Gussenhoven legde eerste steen voor de R.K. Meisjesschool in .Warmond De naam „St. Ursula" gekozen Pastoor Kramer hedenmorgen in Voorhout ten grave gedragen ARDENNEN MAANDAG 16 JULI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Na bijna 25 jaar Pastoor J. G. Onel (Roelofarendsveen) op 15 Augustus met emeritaat In de loop van vorige week ver namen wij reeds bij geruchte, dat pastoor J. G. Onel van de parochie St. Petrus Bonden te Roelofarends veen per 15 Augustus a.s. zijn ont slag had aangevraagd bij de bis schop van Haarlem. De pastoor wilde dit gisteren zelf vanaf de kan sel, zij het in zo weinig mogelijke woorden, aan zijn parochianen mede delen. Immers pastoor Onel, gebo ren 21 November 1872 te Amster dam, dus bijna 79 jaar, is niettegen staande deze hoge leeftijd, kern gezond en beschikt nog over een on gelooflijke vitaliteit. Daarom zal het de pastoor niet licht gevallen zijn dit besluit te nemen; ook al heeft hij ge meend die te moeten doen in het belang van zijn parochie en de pa rochianen. Daarom dienen de paro chianen dit besluit, hetgeen een groot offer van een sterke mens be tekent, te respecteren. De pastoor zelf beschouwt deze rust als een va gevuur op aarde, waarmede tevens wel getekend is, dat hij al zijn ener gie nog lang niet verbruikt heeft, al hoewel hij toch reeds op een welbe steed priesteleven van 54 jaren kan terugzien. Priester gewijd in 1897, was hij achtereenvolgens kapelaan te Pij- nacker, Amsterdam en te 's-Gra- venhage. Daarna pastoor te Wor- mer, Schiedam, Duivendrecht en vanaf November 1926 pastoor te Roelofarendsveen. Bijna 25 volle ja ren heeft de pastoor dus in goede gezondheid zijn krachten gegeven voor het zieleheil van de parochia nen van Roelofarendsveen. In pastoor Onel zijn vele benij denswaardige eigenschappen aan het licht gekomen. Sprekend was zijn bezorgdheid voor 't godsdienstig leven. Hij heeft de mensen leren bidden door woord en voorbeeld. Zijn gebed in de donkere oorlogsja ren, en later voor de jongens in In- dië, waardoor Roelofarendsveen voor ernstige rampen en grote offers is gespaard gebleven, zijn bezorgdheid voor de kennis van het geloof, waar van getuigen zijn glasheldere onder richtingen op de preekstoel en zijn ijver voor de catechismuslessen, vooral voor de voorbereidingen op de plechtige H. Communie, zijn ac curate plichtsbetrachting: 'smogens' steeds het eerst in de kerk en altijd klaar staande voor het toedienen der H. Sacramenten. Hoevelen heeft hij raad gegeven in de biechtstoel en geholpen uit geestelijke nood! Zijn voorzichtig beheer van financiën en goederen der kerk, vooral dit laatste, is wel het grote kruis van zijn priesterleven geweest. Het moe ten bezig zijn met deze tijdelijke za ken, die vooral in de eerste en ook de laatste jaren van zijn pastoraat te Roelofarendsveen vele zorgen heeft gegeven. Zijn zorg voor zie ken en armen, waarin hij voor ve len een onmisbare steun is geweest. Zijn oprechte vriendschap voor al zijn medewerkers. Al de priesters, die hij ontmoet heeft in zijn leven, waarvan zeer velen op pastoors verjaardag steeds weer kwamen om hem geluk te wensen. Zijn grote blijheid van karakter, waarin hij iedereen gul liet delen. Met echte zin voor hurnor kon pastoor vele belevenissen uit zijn priesterlijke loopbaan verhalen. Van zijnlaat ste retraite kon pastoor o.a. met smaak vertellen, dat als de kapper kwam om hem te scheren, de op pas toorsbenoeming wachtende kape laans, met begerenswaardige blikken naar het mes keken, hetwelk pas-1 toors baard weghaalde. Huis en hart van de pastoor stonden steeds voer een ieder open. Noemen wij ten slotte zijn strikte rechtvaardige eer-1 lijkheid, welke somtijds wel eens j hard kon schijnen, maar .steeds het i belang van allen beoogde. Pastoor zocht dan ook niet de j gunst der mensen, was wars van al- Ie feesten en eerbetuigingen aan zijn adres. BODEGRAVEN Raadsvergadering. Vrijdag 20 Juli a.s. zal wederom een openbare Raadsvergadering worden gehouden. De agenda bevat o.a. de volgende punten: overeenkomst met Zwam- merdam inzake gaslevering door Bodegraven, subsidie-verzoek van de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente voor de gezinsverzorging, verkoop van bouwgrond aan de Vijver, af schaffing van de markt voor motor rijtuigen, benoeming personeel aan de gasfabriek. Encyclieken-herdenking. Op de speelplaats van de Meisjesschool wa ren de parochianen van St. Willi- brord bijeen gekomen om te luiste ren naai* een rede van dr W. Dijssel- bloem, wethouder van Oegstgeest, die in een gedegen toespraak de be tekenis schetste van de beide ency clieken, die zoveel goeds gebracht hebben op sociaal terrein. Het zang koor en het dameskoortje zongen gezamenlijk het herdenkingslied o.l.v. dhr. Kouwenhoven. Hierna ving het Lof aan, waarvoor een fraai rustaltaar op een podium was aan gebracht. Personalia. Deze week slaagden voor het diploma costuumnaaien: Tiny v. Groeningen, Coba Veelen- turf, Ans v. d. Oudenrijn, Willy Stur- kenboom, Ella Roos, Riet de Wit, Mina Veldhuizen, Anne Niekerk, Ada Spierings, Bets Miltenburg, Tony Streng, Toos Vernooij. Voor het di ploma lingerienaaien: Bertha Voor- douw, Cath. Rönst, Dora de Goede, Bep Pijnacker, Corrie Wolswijk, An Voorbij, Jeanne Steenbergen, Ans Roest, Thea v. Leeuwen en Marie 1 Ami. De geslaagden werden opge leid door de Eerw. Zusters. Daarom geloven wij ook wel, dat vele parochianen het zullen betreu ren het zilveren pastoorsfeest te Roelofarendsveen niet met hun pas toor te zullen mogen vieren. Maar ook dit weten zij te respecteren, daar het de wil van pastoor zelf is zich in alle eenvoud vóór die tijd terug te trekken. Temeer daar de parochianen niet algeheel afstand behoeven te doen van hun beminde herder Immers, pastoor zal zich gaan vestigen in het St. Jacobus Gesticht te Roelofarendsveen. Vele verdiensten heeft pastoor Onel zich in zijn pastoraat te Roe lofarendsveen weten te verwerven, en hij mocht hiervoor o.a. bij zijn 50- jarig priesterfeest vernemen, dat hij door H.M. de Koningin was be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het is, de wil van pastoor respecterende, niet onze be doeling geweest de pastoor om ai zijn goede hoedanigheden te roemen, maar wel om de parochianen nog eens te tonen hoeveel dSnk zij aan hun pastoor verschuldigd zijn. Ge legenheid om dit in een officieel afscheid te doen zal niet mogelijk zijn. Maar wel zullen zij dit op 15 Aug.- kunnen doen in de Alg. H. Communie en de Plechtige Hoogmis, die tot intentie van pastoor zal worden opgedragen. Voorts ook door de eerstdaags te ontvangen circulaire te benutten, en hierop in te tekenen om de scheidende her der een blijvend aandenken te schen ken in zijn emeritaat. En wij hopen, dat het pastoor gegeven zal zijn nog vele jaren in goede gezondheid van zijn welverdiende rust te mo gen genieten en dat dit zich mag uiten in een veelvuldig blijmoedig gebed voor zijn parochianen. En wederkerig zullen ook deze hun pas toor nimmer vergeten. BOSKOOP Excelsior behaalde prijzen De Boskoopse Harmonie Excelsior nam Vrijdag en Zaterdag deel aan het door de Waddinxveense ver. „Onver moeid Vooruit" uitgeschreven con cours. Op verzoek van de organise rende vereniging opende Excelsior met een mars door het dorp en een concert, waarvoor grote belangstel ling bestond. Aan het concours werd door vele verenigingen deelgenomen. In de afdeling concerten behaalde Excelsior een 1ste prijs in de ereaf- deling met 343 punten. In de afde ling marsen werd een le prijs be haald met 138 punten hetgeen het hoogste aantal punten van alle deel nemende verenigingen bleek te zijn. In de drum'bandwedstrijd werd even eens een le prijs behaald met 125 punten. HAZERSWOUDE Opruiming. Zaterdagmiddag werd in het Gymnastieklokaal de eerste Mico-seizoenopruiming ge opend. Voorwaar is dit een grote ge beurtenis, daar de meeste winkeliers in Mico-verband mee werken aan deze actie. De heer G. Seepers sprak een kort openingswoord, waarin hij hoopte, dat deze eerste Mico-oprui- mingsactie mocht slagen. Nadat de voorzitter van de Middenstandsver eniging nog het woord had gevoerd, werd deze verkoop-actie geopend. Voetbal. Niet dat ouden van da gen zelf in shirt en voetbalbroekje Zaterdagavond op het groene tapijt de strijd aanbonden, maar anderen deden dit om hun een „Prettig dag je uit" te bezorgen. Door de welwil lende medewerking van de muziek vereniging „De Harmonie" werd een talrijk publiek naar de Voorweg ge trokken, waar de ambtenaren een voetbalwedstrijd zouden spelen tegen de veteranen van de Hazerswoudse Boys. Ook de hoofd-commies van de secretarie alhier, de heer W. Kuiper, deed aan deze wedstrijd mee. Tot zijn spijt was burgemeester den Hollan der verhinderd. De veteranen wonnen met 32. Daarna werd er een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld van de Hazerswoudse Boys te gen de R.K. voetbalvereniging ,,Ha- zerswoude". Direct ontplooide zich een aardig spel en aan weerszijden kwamen gevaarlijke momenten voor. De Boys wonnen eveneens met 32. NIEUWKOOP Predikant plotseling overleden De plaatsvervanger van ds. G. Bloemen daal, die momenteel met va- cantie is, de weleerw. heer ds. J. v. Wijngaarde is gisteren plotseling overleden. Nadat hij dc ochtenddienst geleid had en met enkele aanwezigen de aangebrachte verbeteringen in de kerk in ogenschouw nam, zakte hij plotseling in elkaar en gaf na en kele minuten de geest. Dr. Koert, die terstond ter plaat-1 HILLEGOM EERSTE PLECHTIGE H. MIS Zondag zal de weleerw. heer F. C. M. van Dam van de Orde der Witte Paters in de St. Martinuskerk zijn eerste Plechtige H. Mis opdragen. Het programma luidt als volgt: Fees telijke ontvangst op Zaterdagavond te 7 uur, toespraak, Priesterzegen en kort Lof. Zondag te 10.30 Eerste Plechtige H. Mis. Receptie van 34 ten huize van de heer W. F. Dam, Ambachtstraat 27 en te 5 uur Plechtig Lof met feestlied. Geslaagd. Voor het examen Bouwkundige slaagde aan de M.T.S te Haarlem de heer B. C. Nijman, Als Werktuigkundige slaagde aan dezelfde onderwijsinrichting de heer W. van Dril Jzn. Benoemd. Mej. G. Schoonder- beek is met ingang van 1 Sept. be noemd tot lerares in de naaldvak ken der Huishoud- en Industrie school te Wageningen. KATWIJK AAN DEN RIJN E.H.B.O. Bij de Zaterdag ge melde uitslag van de R.K. E.H.B.O. examens is één der geslaagden on vermeld gebleven. Aan de lijst moet nog worden toegevoegd: mej. C. M van den Akker. KATWIJK Studiegroep Plantsoenendienst. Op initiatief van de heer Rombouts, chef deï gemeente plantsoenen is een studieclub voor de werklieden van de plantsoenendienst in het le ven geroepen. Door studie, bezoeken van tentoonstellingen, parken en plantsoenen in andere gemeenten kan men zich dan meer bekwamen voor zijn taak. Een dergelijk bezoek werd reeds aan Nijmegen gebracht. Alle werklieden in genoemde dienst zijn reeds als lid toegetreden VOORSCHOTEN Dankbare reünie op huize „Bijdorp" Gisteren hadden veel oud-leerlin gen van Huize Bijdorp aan de in vitatie gehoor gegeven en waren naar Huize Bijdorp gekomen om deze bijzondere reünie bij te wonen. Zo waren ruim 200 dames, die in de afgelopen 75 jaren op Huize Bijdorp hadden gestudeerd de gast van de Zusters Dominicanessen. Na de ge zongen H. Mis was er gelegenheid om onder een kopje koffie weer opnieuw met elkaar kennis te ma ken en vele oude herinneringen werden opgehaald en menigeen be leefde weer iets uit vervlagen tijden. Enkele dames van de oudere gene ratie gaven in een schetsje de toe standen uit die goeie oude tijd weer. Na de koffietafel was er gelegenhe'd om een wandeling te maken in de mooie omgeving, de Vlietlaan en langs andere dierbare plekjes. Even na twee uur kwamen allen bijeen in de gymnastiekzaal, waar de revue „Bijdorp op z'n best" werd opge voerd. Dit is de revue die samenge steld werd door de leerlingen van de M.M.S. bij gelegenheid van het 12 Jv-jarig bestaan van de Middel bare Meisjesschool. Voor de aanvang bezongen drie dames in een samen zang enkele vrolijke gebeurtenissen. Daarna begon de revue met een pittige soldatenmars. De revue bracht het wel en wee van Huize Bijdorp in beeld. De oorlogsjaren, de brand, de evacuatie, al deze her inneringen werden in beeld ge bracht, voor deze gelegenheid echter alleen van de vrolijke kant. De „blauwe" tram speelt in de revue een grote rol en verscheen met wa gen en conducteur op het podium. Ook de scene „Het schoolorkest oogstte zeer veel succes. Mej. M. van Mackelenbergh had dit gedeelte ingestudeerd en kreeg hiervoor ap plaus De rhythmische dansen ston den onder leiding van mej. Maus Jansen. De dames Hellebrekers en Vierhout beklommen aan het einde het podium en brachten met een „sneldicht" hulde aan de tegenwoor dige jeugd. In de ochtenduren was bij deze ge legenheid door de reünisten aan de Zusters een prachtig kazuifel aange boden. Mgr. Th. M. P. Bekkers bracht aan het einde van de revue namens de Zusters en namens zich zelf hartelijk dank voor het prach tige cadeau. Na afloop van het Lof werd de reünisten een diner aange boden. Veilig Verkeer De uitreiking van de diploma's aan hen, die voor het schoolverkeersexamen en voor het rijwielsxamen voor volwassenen slaagden zal plaats vinden op Dins dag 17 Juli a.s. 's avonds om 8 uur in het gebouw voor Chr. Belangen. Bovendien zullen daar de prijzen uitgereikt worden voor de veilig- heidsrit. Als bijzondere attractie zul len deze avond bovendien enkele films geprojecteerd worden. Belang stellenden, evenals de ouders van de kinderen, die aan het schoolver keersexamen hebben deelgenomen, zijn hartelijk welkom. Jubilea bij de Brandweer. Woensdagavond zal in „De Groote Vink" in intieme kring de huldiging plaats vinden van vijf koperen ju bilarissen bij de vrijwillige brand weer: H. Scnippers. M. de Ruiter, P. J. v. d. Peet, P. Cuilemburg en J. Niersman. <3 Zaterdagmiddag 3 uur was een be langrijk tijdstip in het kader van de nood, waarin het R.K. Schoolbestuur verkeert t.a.v. de beschikbare school, ruimte. Op dit tijdstip immers waren het college van B. en W., het voltal lig Schoolbestuur, de leerkrachten, de meisjes, die na voltooiing van het bouwwerk de school zullen bevol ken, de architect, de opzichter en verschillende andere genodigden bij eengekomen, om de plechtigheid van de eerste steenlegging bij te wonen van de nieuwe R.K. Meisjesschool. Als voorzitter van het Schoolbe stuur sprak pastoor Gussenhoven een welkomstwoord. Reeds in November 1949 werd van het Ministerie bericht ontvangen, dat de bouw van deze school op de urgentieüjst was ge plaatst, hetgeen betekende, aldus spr.. dat 1950 met de bouw zou kunnen worden begonnen. Nadat ein delijk de plaats was uitgezocht, moes ten nog vele voetangels en klem men uit de weg geruimd worden. Een woord van dank wilde spr. uiten voor de prettige en loyale manier, waarop het college van B. en W. had medegewerkt, om de moeilijkheden op te lossen. Spr. hoopte op een duurzame medewerking. Een bijzon der woord van dank komt de fa. G. B. de Vroomen Zn., speciaal Th. R. de Vroomen, toe voor de grote wel willendheid, waarop de benodigde grond voor de toegangsweg werd af gestaan, zig kon zijn, dankte spr. hartelijk voor het reeds gedane werk. Spr. zei- de, dat hun naam een borg is voor een solide bouw. Ook de aannemer, de fa. W. Janssen uit Voorschoten, kreeg deel in de dank. Spr. achtte het Schoolbestuur gelukkig met de ze aannemer, omdat van hem bekend is, dat hij gaarne wil opschieten. Hierna zette spr. de symboliek uit een, die er gelegen is in de steen legging. St. Ursula de patrones. Zoals alles een naam heeft, zo moest ook de nieuwe school een naam hebben. Spr. had in de geschie. denis van Warmond gebladerd en het had hem getroffen, dat er in de oud heid verschillende kloosters in War mond hadden bestaan. Eén ervan, het klooster, waarin onbemiddelde adel lijke meisjes werden opgenomen, die leefden volgens de 3e regel van de H. Franciscus, had zijn bijzondere aandacht gehad. Het Schoolbestuur heeft dan ook de naam „St. Ursula" gekozen voor dit nieuwe schoolge bouw. Pastoor hoopte, dat onder voor spraak van St. Ursula, deze school tot in lengte van dagen haar ver lichtende taak zou mogen volbren gen tot welzijn van geheel War mond. Vervolgens sprak pastoor het litur gisch gebed uit bij de wijding der bouwstenen, waarna hij de eerste Ook het Architectenbureau ir. H. v. Oerle en J. J. Schrama uit Leiden, I steen legde, waarvan de heer v. Oerle, .wegens De burgemeester, jhr. mr. L. M. verblijf in het ziekenhuis niet aan\ve-1 E. von Fisenne, sprak, alvorens tot de steenlegging over te gaan, nog een enkel woord van felicitatie en op wekking, waarin ook hij de symbo liek van de naam, zij het met andere toepassing, memoreerde. Spr. hoopte, dat met Gods zegen deze school zeer veel heil zal brengen aan de jeugd van Warmond. Nadat ook de burgemeester een steen had gelegd, word deze hande ling eveneens verricht door weth. Dekker, weth. de Greef, architect J. J. Schrama, opzichter Wieringsma, het onderwijzend personeel en twee kinderen van elke klas, die in deze school ondergebracht zullen worden. Onder leiding van dc onderwijze ressen zongen de kinderen een spe ciaal voor deze gelegenheid vervaar digd lied. Namens het Schoolbestuur reikte de voorzitter een pentekening over aan de burgemeester en aan het hoofd van de nieuwe school, terwijl aan allen, die een steen hadden ge legd, een kleiner exemplaar werd overhandigd. De nieuwe school. Bovenstaande tekening geeft het exterieur van de school. Dc lange kant met 4 klaslokalen ligt aan de zijde van de laan, terwijl de ingang, met daarnaast nog 2 klaslokalen, pa rallel loopt met huize „St. Lidwina". Naast de hoofdingang, links bevindt zich een kamer voor het schoolhoofd en rechts een leermiddclenkamer. In de centrale hall zijn ook de toiletten geprojecteerd, terwijl zich daarin ook "en trap bevindt, die naar de zolder boven het dienstgedeelte, leidt. Boven de leslokalen is slechts een loze zolder. se was, diende nog een injectie toe, maar dit mocht niet baten. De over ledene leed aan te hoge bloeddruk. Ds. J. v. Wijngaarde was 49 jaar. oud. R i JELt IFARENDSVEEN Geslaagd: Te Utrecht slaagde mej. A. M. van Berkel alhier voor het diploma nuttige handwerken. Op het Zaterdag te Den Haag ge houden examen slaagde mej. A. C. M. v. d. Meer Jacd. voor lerares Modevak. Zij was leerlinge van mej. P. M. G. de Jeu te Oude Wetering. Hedenmorgen heeft Voorhout zijn herder ten grave gedragen, pastoor A. Kramer, die in de nacht van Woensdag op Dondei-dag overleden is, nadat hem enige dagen daarvoor een ernstige ziekte overvallen had. Zondagavond werden de plechtige Metten gezongen. Agens was de heer S. P. A. Brinkman uit Noordwijk, die geassisteerd werd door pastoor J. A. S. Groen uit Edam en de zeereerw. heer Th. J. S- Kramer, van het klein seminarie „Hageveld"' als diaken en subdiaken. Cantores waren pastoor J. Duyves uit Amsterdam en kape laan J. A. Kerstholt. Ceremoniarius was kapelaan W. J. Koenekoop. Bij de plechtige Lauden, die heden morgen aan de H. Mis van Requiem voorafgingen, was deken Brinkman agens, met assistentie van pastoor J. Duyves en de zeereerw. heer Th. J. S. Kramer als diaken en subdiaken. Cantores waren rector F. F. van Buuren en kapelaan Kerstholt. Vele geestelijken hadden op het priesterkoor plaats genomen, w. o. mgr. J. H. van Deursen, president van het Groot-Seminarie te Warmond verschillende pastoors uit de omlig gende plaatsen, o.a. pastoor Th. M. Beukers uit Leiden, en vrienden van de overledene. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door deken Brink man, met dezelfde assistentie als bij de Lauden. Het kerkelijk zangkoor, dat links van het priesterkoor stond opgesteld, veerde de liturgische ge zangen uit. De lijkrede. Na de H. Mis hield pastoor Duy ves, vriend van de overledene, de lijkrede. Wie had een week geleden kunnen denken, aldus spr., dat wij vandaag pastoor Kramer grafwaarts zouden leiden? Niets wees op de na derende dood. Nadat pastoor Kramer twee weken geleden van vacantie terugkwam, wachtte hem weer het werk, waaraan hij zich met grote ijver heeft gegeven: de hernieuwing der plechtige doopgeloften. Spr. bescheef hoe pastoor Kramer plotseling ziek geworden was en tenslotte voelde, dat het einde na derde. Nu hij dood is, past het slechts te spreken in zijn geest: eenvoudig en zonder overdrevenheid. Spr. schil derde dan de overledene als harte lijke, rustige, fijngevoelige man, die in alles Gods goedheid en schoon heid trachtte te zien en die, genie tend hiervan, anderen liet meegenie ten. Misschien zijn er, die in pastoor Kramer een nuchter en zakelijk man zonder meer zagen. Maar achter dit uiterlijk verborg zich een zeer ge voelige aard. Zonder zelf de kunst te beoefenen, had hij een zeer fijne smaak voor alles wat mooi was en hierdoor geleid bracht hij veel schoons in de kerk en in zijn omge ving. Hij was een gelukkig en zon nig kind van God ,die het leven, dat God hem gaf, beminde. Als weinig anderen wist hij wat gezondheid be tekende, al verdroeg hij in volle overgave de kwalen en ziekten, die zijn gezondheid ondermijnden. Zoals hij het leven liefhad, zo ook zal hij de dood begroet hebben, als door God gezonden. Pastoor Kram'er was bovendien 'n trouwe vriend. „Er is niets te verge lijken met een goede trouwe vriend" zegt het boek Ecclesiasticus. Zo'n vriend was pastoor Kramer. Msar voor alles beminde hij de grootste gave, die God hem geschon ken had: het priesterschap. Het H. Misoffer droeg hij steeds op met een wijding en stichting alsof het de eerste keer was en zó, dat velen er een voorbeeld aan konden nemen. Ook in Voorhout heeft pastoor Kra mer geprobeerd de heerlijke beteke nis van de H. Mis duidelijk te maken aan zijn parochianen, opdat ook zy de genaden hiervan volop deelachtig zouden worden. In dit verband moet men ook zijn activiteit zien om het orgel te vernieuwen, omdat hij hierin een bijdrage zag tot meerdere luister aan de eredienst van God. Pastoor Kramer was blij met zijn priesterschap. Hoe stichtend diende hij de H. Sacramenten toe. Welk een fijne leidsman was hij in de biecht stoel. Hij kon bidden, echt bidden, op zijn oorspronkelijke manier, zon der daarbij platgetreden paden te be treden. Zijn gesprekken met God wist hij steeds persoonlijk cachet te ge ven Hoe ijverde hij bovendien voor het veelvuldig bidden van de Rozen, krans en hoe verkondigde hij Gods woord in preek en onderrichting, steeds ernstig voorbereid. Laat het niet blijven bij een vroom gedenken, zoals wij vandaag doen, besloot spr. Maar laat ons blijven bidden, opdat onze dierbare overle dene, zo hij Gods eeuwige zaligheid nog niet is ingegaan, spoedig, op Ma ria's voorspraak, tot de eeuwige vreugde geraken mag. Onder de velen, die in het kerk gebouw aanwezig waren, bevonden zich burgemeester De Graaf en echt genote, dc wethouders Van de Nou- land en Van Deutekom, een deputa tie van Leeuwendorp (vroegere standplaats van pastoor Kramer), broeders van de B.N-S. en zusters van huize „St. Agnes". De ter aarde bestelling werd ver richt door deken Brinkman, met de zelfde assistentie als tijdens de H. Mis. Op het zonovergoten kerkhof waren vele parochianen er getuige van hoe het stoffelijk overschot van hun herder, die slechts anderhalf jaar hun leidsman zjjn mocht, in het priestergraf werd neergelaten. NOORDWIJK Aanrijding. Zaterdagmiddag te half drie had wederom op de Beek laan een aanrijding plaats tussen twee luxe auto's. De fabrikant S. uit Tilburg komende uit de richting Katwijk passeerde met flinke snel heid het kruispunt Vinkenlaan, juist toen een wielrijder deze kruising 31 Juli, 1 in 2 Aug. Logies: Erezée - Ardennon Alias Inbegrepen: f.65.an f. 69.50. Bawijt van Nederlanderschap. Aanmelden tot en met Zaterdag 21 Juli De Sleutelstad, Breestraat 123. NED. KATHOLIEKE REISVER. wilde oversteken. De chauffeur week hierop enigszins naar links uit, door dat de Beeklaan op dit punt naar rechts afwijkt, kwam hij geheel links van de weg te rijden. Op hetzelfde moment kwam een Packard met twee Franse dames en chauffeur uit de richting Noordwijk aan Zee. Deze reed met volle vaart tegen de auto aan. Het gevolg was twee ernstig vernielde auto's. De inzittenden van beide auto's, bekwamen geen enkel letsel. SASSENHEIM Personalia. Te Haarlem slaag de dezer dagen de heer B. J. C. Post voor het diploma M. T. S., afd. Electr. Techniek. Expositie R.K. Meisjesschool. Gisteren is de jaarlijkse expositie gehouden van de leerlingen der lagere school, V.G.L.O. en Huishoud school, Veel werk is er gemaakt vooral van de Huishoudschool waar men diverse gerechten, gebak e.d. op keurig geserveerde tafels in ogen schouw kon nemen. Natuurlijk ont braken de diverse raadwedstrijden niet. WASSENAAR WassenaarBlauw Zwart 23. Zaterdagavond is de eerste van de twee voetbalwedstrijden om de Zon- neschynwisselbeker tussen Wasse naar en Blauw Zwart gespeeld op het terrein aan de Katwijkseweg. Voor deze wedstrijd, die gespeeld werd onder ideale weersomstandig heden, bestond een zeer grote be langstelling. En het talrijke publick heeft kunnen genieten van een span nende strijd tussen twee ploegen, die elkaar weinig of niets toegaven. Voor de rust was het Wassenaar, dat iets in de meerderheid was, na de rust speelde het grootste deel van de wedstrijd zich af op de Wassenaar helft, waar de Blauw Zwart-voor- hoede goed op dreef was Blauw Zwart won met 32. Door de slager H. alhier werd aangifte gedaan, dat er vanuit zijn colbertjasje, dat hij in het schaftlo kaal van de Vleeswarenfabriek van de Fa. v. d. Berg en Co. alhier, al waar hij werkzaam is, had opgehan gen, een bedrag van 13.65 was ont vreemd. De recherche stelt een on derzoek in. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 16 Juli. Vee. Aanvoer: 1248 totaal, w v. 678 Vette koeien en ossen en 570 varkens- Prij zen: vette koeien 2.65—2.85, 2.40— 2.55 en 2.002.30; varkens 1.92, 1.87 en 1.82. Vette koeien aanvoer iets korter, handel lui, niet geheel prijshoudend; varkens aanvoer klei ner, handel vlug, prijzen iets stijver.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3