Leiden heeft nu een modern Districtsconsultatiebureau Gistermiddag officieel geopend Leidse Universiteit KOLEN „Kennis is Macht" gaf weer vele leerlingen een diploma BURGERLIJKE STAND TYPPH 10 vinfler syst- QTFwn 4 taien (13° >etter~ ZATERDAG 14 JULI 1951 Ut LtSlDSE UJUHAM EERSTE BLAD PAGINA 2 Voor de T. B. C.-bestrijding Dat het gisteren voor Leiden een grote dag was, zullen de meeste in woners niet bemerkt hebben, al zul len zij het zijn, die in de toekomst gebruik gaan maken van het nieuwe Consultatie-bureau, dat aan de Rijns- burgerweg werd gebouwd en gister middag officiëei in gebruik geno men is. 1 Men kan zich de vreugde voorstel len van de Prov. Zuid Hollandse Vereniging tot Bestrijding der Tuber culose, nu eindelijk het nieuwe Dis trictsconsultatiebureau gereed geko men is. Te lang heeft men zich moe ten behelpen in een te kleine ruimte (aan de Middelweg) met een vrij ge brekkige accomodatie. Dat in de af gelopen jaren desondanks toch goede resultaten bereikt werden, ls slechts te danken aan het onvermoeide wer ken van dr. G. Brouwer, die 20 jaar directeur geweest is en enige maan den geleden afscheid heeft genomen, om zijn werk aan een jongere kracht, dr. J. E. Zweers, over te dragen. Jam mer, dat dr. Brouwer door ziekte ver hinderd was deze plechtigheid bij te wonen. Het zou een kroon geweest zijn op het werk, waarvoor hij de basis gelegd heeft! Dr. C. de Langen, voorzitter van de Zuid Hollandse Vereniging, mocht vele genodigden verwelkomen en dankte alle instanties en personen, die meegewerkt hadden aan de tot stand koming van dit nieuwe bureau, niet op de laatste plaats het Leidse Gemeentebestuur, dat de grond voor dit doel afstond, en het Rijk, dat een subsidie verstrekte voor aflossing en rente-betaling van de gesloten lening. Spr. weidde uit over de speciale lo cale eisen, die aan een dergelijk bu reau gesteld worden in een stad als Leiden, die over vele medische in stellingen beschikt. Vele jaren heeft het oude bureau in de schaduw hier van geleefd, hoewel de T.B.C.-bestrij ding juist aan de weg moet timmeren om bekendheid te krijgen. Men heeft thans een gelukkige samenwerking gevonden met de interne kliniek van het Acad. Ziekenhuis.' Ook materieel moest het Consulta tie-bureau uit een isolement verlost worden. Thans beschikt men over een uitstekende accomodatie, o.a. een moderne röntgenkamer en een uit gebreid laboratorium. Spr. zwaaide lof toe aan architect Steensma, die zich voor vele technische moeilijkhe den geplaatst zag, en aan de uitvoer ders van het werk. Dr. Zweers wees er op, dat men aan de practische indeling alle mo gelijke zorg had besteed, hetgeen hij aan de hand van een tekening duide lijk maakte. Spr. verwelkomde enige zusters Dominicanessen van het Sa natorium „Berg en Bosch", waar dr. Zweers van prof. Bronkhorst zijn op leiding ontving. De directeur deelde tenslote nog mede, dat in September a.s. begonnen zal worden met de B. C.G.-vaccinatie van kinderen, het geen een teken is, dat het Bureau zyn werkzaamheden op een breder plart gaat zien. Vervolgens spraken nog ir. B. Wol- dringh. van de Volksgezondheid, dr. A. In 't Veld, prov. inspecteur van de Volks gezondheid, dr. J. de Bruyne, voor zitter van de Leidse afdeling der Ver eniging tot Bestrijding der Tubercu lose, dr. A. Kroondijk, secr.-penn, van de Centrale Vereniging, wethou der A. J. Jongeleen en enige verte; genwoordigers van de Leidse Buiten school, die een tableau achter glas van een aantal foto's der school aan boden, bestemd voor de grote wacht kamer. Na dit officiële gedeelte werd thee geserveerd en kregen de aanwezigen gelegenheid het gebouw te bezichti gen. Practische indeling. Vele stadgenoten zullen het nieu we gebouw nog niet gezien hebben; het is laag gebouwd en ligt verscho len tussen het groen langs de Was- senaarseweg, achter de trambaan. Het zijn twee houten barakken, die met een tot gang overkapte ruimte van 3 meter breed aan elkaar verbonden gijn. Behalve het bureau voor de ts'ilijke afdeling vindt men er twee ruime wachtkamers (w.o. een voor kinderen), en administratie ruimte, inschrijfkamers, drie onder- zoekkamers met kleedhokjes, een grote röntgenkamer met laborato rium en een vergaderzaal. De inde ling is zeer practisch en wijst de be zoekers a.h.w. vanzelf de weg, mede door een ingenieus stelsel van op- roep-microfoons, die de patiënten van wachtkamer, via inschrijfkamer, naar de kleedhokjes en onderzoekka- mers dirigeren. De interieurs zijn in Eerste pl. H. Mis frisse kleuren geschilderd en in alle vertrekken heeft het buitenlicht vol op vrije toegang. Het geheel maakt een prettige indruk, niet het minst door de versiering van planten en bloemen, die door het gezamenlijk verplegend en administratief perso neel werd aangeboden. Geslaagd voor het candidaatsexa- men NederlandsIndisch recht nvej. I. E. E. Michel Den Haag; idem de heren J. W. K. v. d. Wandelen Den Haag, Ong Tjong Hauw Oegstgeest, B. N. Dooyes Den Haag, G. J. P. Ver net Den Haag, mej. G. Lieth Leiden, mej. M. H. Hazenoot Noordwijk aan Zee, de heren W. Welmers Leiden, L. van Leeuwen Den Haag, J. K. Schilt huis Eindhoven; voor het Kerk. huis Eindhoven. Voor het Kerk. Voorber. examen J. B. Bork Breda, mej. H. Alons Den Haag. Doctoraal examen Egyptische taai en lett. J. Zandee Warmond; docto raal examen Geschiedenis W. A. Sptuijt Scheveningen, C. T. de Jong (cum laude) Den Haag, mej. E. Bernheim Rotterdam; candidaatsexa- men J. Römelingh Bloemendaal, P. J. Smallegange Rotterdam, A. M. I. Holleman Den Haag; doctoraal exa men Klass. lett. E. J. Furnée Utrecht; doctoraal examen Neder lands recht O. van der Bij Leeuwar den. Doctoraal examen geneeskunde de dames A. A. Gorter Haarlem, O. Hoe- sen Den Haag, M. J. Hoogstra Zie- rikzee; A. Swagerman Den Haag; V. Koens Leiden, idem- de heren C. H. Arkema Den Haag, J. Biert Capelle a. d. IJsel, H. Brahma Tewari Para maribo, C. P. Engelfriet Den Haag, H. W. ter Haar Leiden, C. den Har toog Rijswijk, L. J. de Heer Leiden, V. R. v. Hemert Oegstgeest, J. G. de Jong Scheveningen, H. Rademacher Spijkenisse. W. F. M. Twaalfhoven Den Haag en J. Versteeg Den Haag. Artsexamen le gedeelte R. P. Ame rica Kerkrade, H. H. Beneken Den Haag, B. v. d. Esch Dordrecht, H. v. Houten Den Haag, I. W. A. Losecaat Vermeer Den Haag, P. de Jong Den Haag, C. H. Otto Leiden, H. R. Plei ter Den Haag, A. G. Stam Meppel, T. van Strien Den Haag. Artsexamen 2s gedeelte mevr. S. CroesButh Den Haag, de heren C. de Kemp Leiden, J. A. G. Kuijpers Maastricht, W". G. Linscheer Leiden, en A. A. v. Soestbergen Rotterdam. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld „De chirurgische therapie van de dubbelzijdige recurrens-paralyse" de heer J. A. Bos te Rotterdam. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld: ,,De psychologie van. de tuberculose patiënt" de heer R. J. van Helsdin- gen te Hilversum. Gepromoveerd tot doctor - in de rechtsgeleerdheid op proefschrift ge titeld: „Het beheer in het water staatsrecht" de heer B. de Goede te Arnhem. Kapt. A. C. Bestelink 40 jaar bij de Genie Gistermiddag moesten voor een ogenblik de dienststukken blijven rusten, werden er geen opdrachten uitgevoerd en concentreerde alle aandacht zich op da kapitein A. C. Bestelink, hoofd van de Dienstkring Leiden, die het feit mocht herden ken, dat hij vóór 40 jaar zijn mili taire loopbaan aanving bij de Genie. Met de kapitein waren deze mid dag in de officierscantine van de Doelenkazerne aanwezig de wnd. eerst aanwezend-ingenieur der I Genie, luit.-kol. S. J. de Jong Stye- mer, de wnd. garnizoenscomman dant, kapitein J. Reller, de luit. ter zee le klasse Rhunia van het Marine Electronisch Bedrijf te Oegstgeest, de luit.-kol. De Hingh, hoofd van de Cadi en voorts vele technische amb tenaren van de Genie. Uiteraard was ook de familie van kapitein Bestelink xop deze huldigingsbijeen komst tegenwoordig. De technisch ambtenaar van de Genie, de heer A. J. K. A. Sommers, sprak een inleidend woord, waarin hij een vluchtig overzicht gaf van de plaats, welke kapitein Bestelink sinds 40 jaar bij de Genie heeft in genomen, in aansluiting waarop de luit.-kolonel De Jong Swemer woor den van gelukwens sprak en de eer volle militaire loopbaan van de ka pitein, die door noeste arbeid en zelfstudie zich heeft weten op te werken tot een zeer gewaardeerde kracht releveerde. De technisch hoofdambtenaar, de heer J. Visser, haalde enkele herinneringen op uit het veelzijdige en vooral technische leven van kapitein Bestelink, wiens prettige samenwerking door spr. hoog werd aangeslagen. Namens het personeel en de hoofden van de dienstkringen verraste spr. kapitein Bestelink met een fraaie kleurenets van Amsterdam, de stad, waarmede de jubilaris met zoveel banden is verbonden. Kapitein J. Heller herinnerde aan de prettige samenwerking met kapi tein Bestelink en bracht daarin vooral het werk van de jubilaris als „pleitbezorger" van de Koksschool naar voren. In zijn kwaliteit als compagniescommandant van kapitein Bestelink huldigde spr. de kapitein als een humaan chef, die veel aan dacht schonk aan zijn ondergeschik ten, voor wie hij steeds op de bres stond. In een uitvoerig dankwoord richtte kapitein Bestelink zich tot allen, die deze'dag voor hem tot een onverge- telijke^ïiadden gemaakt, waarna men nog lange tijd in genoeglijke stem ming bijeen bleef. voor alle doeleinden CR EYGHTON Hooiqr.46 Tel.20114 FATHER P. v. d. WESTEN Morgen zal father P. v. d. Westen, van de Congregatie van Mill Hill, om 10 uur zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de parochiekerk van O. L. vr. Hemelvaart en St. Jo seph aan de Herensingel, nadat hij Zondag 1.1. in Engeland de H. Fries- t terwijding ontvangen heeft, 's Avonds JJacht" plaats in de aula van het I om zeven uur zal de neomist een Gymnasium aan de Fruinlaan. namens de hoofdinspecteur plechtig Danklof celebreren. I De zaal was geheel met leerlingen gevuld, toen de directeur, de heer hield haar tegenwoordigheid van F. J. J. van Makkelenberg, dank geest en wist B's pols te grijpen. I bracht aan de examen-commissie, rjep zjj om hulp. B. sloeg op aan het docenten-corps en niet min- Zaterdag 14 Juli. Waar het hart van vol is, loerpt de mond van over, zegt men wek eens. In dit licht moet u zien, dat Stadskok vandaag weer schrijft over het circus, dat hedenavond op het Schuttersveld de eerste voorstelling in Leiden geeft. Het was vanmorgen een geweldige drukte, toen de wa gens met dieren en materialen op het Schuttersveld arriveerden. In ijltempo moet alles opgebouwd wor den, om vanavond tijdig klaar te zijn. Vol verwachting zijn we voor de waterpantomime, die in dit pro gramma wordt gebracht. Het is min stens 20 jaar geleden, dat iets der gelijks in Leiden vertoond werd. Als we het wel hebben, vertoonde circus Schneider dit in 1930 voor het laatst. De installaties zijn weliswaar op moderne leest geschoeid, maar de inhoud van de handeling is klassiek gebleven. We hopen er a.s. Maandag meer van te vertellen. Thans vragen we nog even aan dacht voor de Ned. Kath. Metaalbe- werkersbond „St. Eloy, afd. Leiden, die op Zaterdag 21 Juli a.s. een ex cursie gaat maken naar de Hoog ovens in IJmuiden. Leden, die nog willen inschrijven, moeten dit vóór a.s. Dinsdagavond doen bij de heer P. M. Thorn, Anna van Saksenstraat 3. De kosten bedragen 2.25. En a.s. Vrijdagavond gaat de Bed. Kath. Ver. van Handelsreizigers enz. „St. Christoffel", afd. Leiden om 8 uur weer een ledenvergadering hou den in „De Harmonie", met een ge zellig debat over verschillende on derwerpen, die het bestuur ter tafel brengen zal. LEKKE DAK Veel nieuws valt er vandaar niet te vermelden. De giften van de af gelopen week bedroegen bij elkaar, j zoals gebruikelijk, ongeveer hom derd gulden. Het gaat dus langzaam maar zeker vooruit! We vragen wel Uw bijzondere aandacht voor de „Rijnpost", de jaarlijkse 'uitgave van de Stichting voor Kath. Sociale Jeugdzorg (St. Franciscus Liefde werk), Nieuwe Rijn 52 Leiden, giro 230414. De verkoop van vorige week aan de Leidse kerkdeuren bracht bijna 300 gulden op, hetgeen een verheugend resultaat genoemd mag worden. Nu zijn de buitengemeen ten aan de beurt. Morgenochtend is de „Rijnpost" te koop aan de kerken van Wassenaar, Noordwijk, Lisse,, Sassenheim, De Zilk, Oegstgeest. Zoeterwoude en Haagsche Schouw. De andere dorpen komen volgende week aan de beurt. U weet het: De kosten bedragen één kwartje. Maar u mag geioist iets meer geven, want de extra opbrengst is bestemd voor het Lekke Dak! Een prachtige gele genheid om het Lekke Dak van nieuwe pannen te voorzien! STADSKOK. weersverwachting IETS WARMER Aanvankelijk veel bewolking, morgen vooral in de kustprovin- ries ook opklaringen. Enkele verspreid optredende buien, voornamelijk in de Zuid-ooste lijke helft van het land. Overwe gend zwakke veranderlijke wind Iets warmer. 15 Juli: zon op 4.35, zon onder 20.54; maan ..p 18.18 en cn Ier 0.25 uur 16 Juli: zon op 4-38, zon onder 20.53; maan op 19.27, en onder 1.03 uur. BOSKOOP Eerste pl. H. Mis Gisteravond vond de jaarlijkse di ploma-uitreiking van de Middelbare Handelsavondschool „Kennis Toezicht op gevaarlijke werktuigen Bij de Tweede Kamer is een ont werp van wet op de gevaarlijke werktuigen ingediend. Het ontwerp gaat er van uit, dat alle (bij algemene maatregel van be stuur aan te wijzen) gevaarlijke werktuigen en beveiligingsmiddelen aan voorschriften betreffende con structie moeten voldoen en op grond daarvan moeten worden gekeurd. Een periodieke herhaling der keu ring wordt noodzakelijk geacht voor die werktuigen, welker staat van on derhoud van essentieel belang is voor de veiligheid (liften, laad- losgerei, vaten onder druk, acetyleentoestel- len en dergelijke). Dc controle wordt vereenvoudigd, doordat alle gevaar lijke werktuigen en beveiligings middelen óf van een certificaat van goedkeuring, óf van een merk van goedkeuring moeten zijn voorzien. De politie te Krommenie heeft gis termiddag de 27-jarige B. uit Zaan dam, die dezer dagen met een revol- en aanslae :eeft gepleegd op zyn vroegere verloofde, mej. V., gear resteerd. B. was door het verbreken van de verloving in overspannen toestand geraakt en ging in Assen delft naar dc woning, waar het meis je in betrekking was. Hij verzocht haar te mogen spreken. Bij de ont moeting in de keuken trok hij plot seling 'een revolver. Het meisje be- WEER VLIEGTUIGONGELUKKEN. Hedenmorgen vroeg is te Welton by Lincoln in Engeland een T incoln- wat.MI nlel uol Qom ac vru„llns bommenwerper van dc R.A.F. neer- van winstmarge de schoenenprij- de vlucht. i hij de dag daarna echter steeds in de buurt van de woning bleef zwerven en gevaar voor het le ven van het meisje werd geducht, is de politie tot zijn arrestatie overge gaan. Hij bleek in het bezit te zijn van een geladen revolver. (Alg. Dgbl.) Kath. Vormingscentrum „Sonneheert" Gisteren werd gemeld, dat in het vroegere recreatieoord der K.A.B. „Sonneheert" te Zeist, door het Na tionale Katholieke 8huisfront een vormingscentrum zou worden ge sticht. Thans bericht het bureau der ka- tionale Katholieke Thuisfront een het leger te Den Haag, dat niet het Katholiek Thuisfront, doch de Hfd. Legeraalmoezenier Mgr. H. J. J. M. van Straelen in „Sonneheert" een vormingscentrum zal stichten. Tot directeur van dit vormings centrum is benoemd, Aalmoezenier Groenendijk uit Nieuwkoop. De winst van schoenwinkeliers Weer in eigen hand De schoenwinkeliers mogen zelf hun winstmarge bepalen. Zoals men weet. was deze marge onlangs door minister Van den Brink verlaagd, waartegen de win keliers een heftige actie hebben ge voerd. De minister heeft nu de des betreffende beschikking ingetrokken De vakgroep schoenwinkeliers ver wacht niet, dat door de vrijlating gestort, naaat, volgens ooggetuigen, een der motoren had gestopt vlak na de start van het vliegtuig. Zeven le den van de bemanning kwamen om het leven. Het toestel vloog in brand en het vuur vond gretig voedsel in de lading van vijftienhonderd kilo kran ten, die het vliegtuig aan boord had. Drie personen kwamen voorts om en drie anderen werden ernstig ge wond bij het verongelukken heden morgen van een tweemotorig Lock heed Hudson vliegtuig op het vlieg veld Bromma bij Stockholm. >n omhoog zullen gaan. Als redenen hiervoor worden aan gevoerd de scherpe concurrentie en het feit, dat er bij het publiek min der geld om te kopen beschikbaar is. "Wel zal het mogelijk zijn, dat be paalde soorten schoenen iets duurder worden. Over het geheel echter zal de gemiddelde prijs niet veel ver- pr-'—en. Voor de schoenwinkelier zal de situatie in zover verbeteren aat hij nu beter zal kunnen bereke nen, wat hij voor iedere schoensoort moet vragen. der aan de leerlingen zelf, voor de betoonde ijver en toewijding. Spr. zag met trots neer op de stapel di ploma's, die op deze avond zouden worden uitgereikt, het resultaat van een jaar hard werken. Zowel voor leerlingen als leraren valt het niet mee, om na de gewone dagtaak nog een avondcursus te volgen, reps, te geven. Toch mocht de directeur con stateren, dat de geest op de school uitstekend was. Spr. wees op het doel van „Kennis is Macht" en noemde ook de karaktervorming als een van de goede dingen, die dc leerlingen genieten. De heer van Makkelenberg was verheugd op deze avond voor het eerst officiële Rijksdiploma's te mo gen uitreiken voor de 3-jarige cur sus Handelskennis en deelde mede, dat dc leerlingen, die geslaagd zijn voor de diploma's Nederlands, Boek houden en Handelskennis automa tisch het Middenstandsdiploma ont vangen. Dit geldt ook voor de oud leerlingen, die sedert 1947 deze drie diploma's behaald hebben. Tenslotte reikte de directeur met voor iedereen een persoonlijk woord de diploma's uit aan de volgende leeerlingen: Nederlandse. Handelscorrespon dentic: H. Boter, J. H. Boter, P. C. Chrispijn, J. v. Dissel, A. P. J. Duyn- stee, H. Faas, W. Heijns, Th. Krol, W. Ravensbergen, S. Segijn, T. E. J. Sickman, J. J. v. Zonneveld. Engelse Handelscorresp.: A. P. J. Duynstee, H. Faas, G. A. v. d. Hoorn, C. Horsman, M. v. Klaveren, Th. Krol, G G. Ooms, W. Ravensbergen, S. Segijn, J. J. Uit den Boogaard, J. J. v. Zonneveld. Franse Handelscorresp.: C. Hors man, W. Ravensbergen. Boekhouden: J. H. Boter (met lof), L. v. Brero, G. Buis, A. G. v. Gaa ien, C. Hoogstraten, C. Horsman (met lof), J. Mieremet, G. G. Ooms (met lof), H. W. Straathof, J. J. v Zonneveld (met lof). Algemene Handelskennis: J- II Boter, L. v. Brero, P. C Chrispijn, J. v. Dissel, M. Fontein, A. G. van Gaaien, W. Heijns, C. Horsman (met lof), J. Mieremet, W. Ravensbergen (met lof), J J. v. Zonneveld. Schoonschrijven: M. J. Colijn, C- J. v. Dalen, N. Noort, W. v. Oosten. Machineschrijven: I. E. M. v. Ber gen Henegouwen, J. Bey, W. Blan- kenstein, C. J Bos, C. J. J. ten Brummelaar, P. C. Chrispijn, M. J. Colyn, L. v. Daalen, J. Dieben, J. J. Dijkman, A. v. Duyl, H. Eikerbout, H. Faas, D. D. de Gunst, W A. W. den Hertog, A. E. de Jong, J. J. C. M. Kok, C. S. v. d. Kooy, E. v. Leeu wen, B. S. de Mik, A. M. Mokken- storm, J. H. Munnik, G. v. Nierop, P. v. Nierop, L. E. v. Rossum, J. J. Schoon, F. Schouten, E. J. Segijn, E. C. Verberg, J. Waterland, J. v. Weizen, Th. A. J. Wijnen. Stenografie: F. A. F. Bakkers, P. M. C. v. Betten, G. Beijer, C. J. J. ten Brummelaar, C. C. Caspari, M. J. Colijn, A. H. Ginjaar, J. Gort, J. A. Guley, F. M. L. Gutteling, J. Hoog straten, A. E. de Jong, J. Kukler, S. C. de Leen, A. J. Lenting, C. v. d. Linden, A. M. Mokkenstorm, B. A. Muusse, L. E. v. Rossum, E. J. Se gijn, H. Steeds, L. G. Stikvoort, I. G Timan, C. M. Verboom, J. v. Vliet, L. F. Wiggers, Th. A. J. Wijnen, S. v. d. Wijngaard. Rijksdiploma driejarige Handels cursus: P. A. v. d. Boogaart, H. P. Das, J. v. Diemen, A. Koelewijn, J. Krol, G. C. Lammers, C. v. d. Oever, B. H. v. Winkel. Bij tussentijdse examens in Februa ri j.l. slaagden voor Machineachrij ven: W. M. Arbouw, F. A. F. Bak kers, G. Beijer, G. Biesbroek, H. Cammeraat, L. v. Dijk, A. G. v. Gaa ien, W. Glijn, F. M. L. Gutteling, J. P. d. Heeten, C. J. de Heiden, S. Lin- schoten, E. E. Lucas, H. P. Olivier, S. Ouwersloot, W. Ravensbergen, M. J. C. Spierenburg, L. Stakenburg, A. W. J. v. d. Steen, L. G. Stikvoort, I. G. Timan, L. Tisseur, P. v. Veen, N. Vogelenzang, S. v. d. Wijngaard, A. M. v. Winden. Voor Stenografie: W. v. d. Oever, J. Reizevoort. MIJNHARDTJES: sterke JL bestrijders van pijnen. TH Geboren: Alida Maria Francisca, d. van H- Spek en M. F. de Gunst; Jo hanna Bertina, d. van A. W. van de Pol en A. L. Düpper; Leendert Wil lem, z. van L. W. Jongeleen en W. L. Beij; Alexader, z. van W. Jaco- metti en H. C. Preijer; Elisabeth Ber tina, d. van L. P. Hoïikx en W. S. Verhoogt; Maria Alida Jacoba, d. van H. Binnendijk en M. van Polanen; Cornelis, z. van T. Kuijt en J. C. Dek ker. Overleden: G. van Ek, wedn. 85 jr.; A. Kramer man 55 jaar; A. Kouwen- hoven wed. van Sanders 70 jaar. Doktersdienst. Zondag a.s. 15, Juli zal de dienst worden waargeno- nomen door de doktoren: Van Es, De Graaff, Kors, Meijboom en Van Leeuwen. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 14 Juli 13 uur tot Zaterdag 21 Juli 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552 en de- Haven-Apotheek, Haven 18, Tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark no. 8, Tel- 26274. I "til blind rhytm. grepen p. minuut) 2—3 maanden klaar. Aanvang dagelijks 00K JULI an AUG. Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TEL. 26558 GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden: beneden- en bo venhuizen en erven Prins Hendrik straat 15, 15a, 17 en 17a elk in bod voor 3.850.koper de heer J. C. van der Graaf te Voorschoten voor 7.700—. Beneden- en bovenhuis Prins Hendrikstraat 13—13a in bod 3.500.is niet verkocht. Huis en erf Koninginnehof 15 in bod 1.850, koper de heer H. van Duuren Jr., q.q. te Leiden voor 2.050. Huis en erf Raamstraat 3 in bod 1.775, ko per de heer J. C. Uylenbroek q.q. te Leiden voor 1.778. marktberichten KATWIJK a. d. RIJN, 13 Juli. Groente. Vroege aardappelen, gro te 8.4015.20, idem drielingen 6 11.20, idem kriel 5.608.80, bloem kool I 1029, idem II 817, bos- peen 1752, waspeen 2246, he iebonen 7179, kassnijbonen 77 94, komkommers f 2020.50, sja lotten 1116, tuinbonen 919, sla-uien 12—16, boskroten 59, spinazie 1718, selderie 34.10; peterselie f 3.10—3 90, bonekruid 1.40—2.10, sla 2.60—5.70, rijsdop- erwten 3861, aardbeien 7896 cent per kg., stoofsla 9.90—10. stamdoperwten 3145, andijvie 10 24 radijs 2.302.40, princessebo- nen 75—77. LEIDSCHENDAM, 13 Juli- „Het Wapen van Veur". Op de eieren- veiling waren aangevoerd 6988 kip- eieren. De prijzen waren voor: 2790 eieren no. 1 14.7515.10; 1186 eieren no. 2 van 13.70—14.65; 2464 eieren no. 3 van 12.75—13.40; 548 eieren no 4 van f 11 7012.10. Verder 27 kippen van 1.90—2.80, 15 hanen van 0.902-55; 27 duiven van f 0.50 0.65; 35 konynen van 1.05—6.50. FATHER G. J. VERMEULEN. Katholiek Boskoop zal vandaag weer een priesterzoon in de parochie ontvangen, n.l. Gerardus Johannes Vermeulen, Tuinstraat 35. De neomist begon zijn studie in September 1940 in Hoorn, om deze voort te zetten in Haelen (L.) en daarna in Rosendaal (N.-B.). Hij voltooide zijn studie de laatste 4 jaren te Mill-Hill, Londen. Zondag 8 Juli j.l. ontving hij in de kapel van het St. Joseph College aldaar de H. Priesterwijding, waar bij zijn ouders, broer en zusters te genwoordig waren. Tevens ontving hij zijn benoeming. De jonge priester zal in de missie van Nellore, Brits-In- dië, de Wijngaard des Heren bewer ken. Dit bisdom, dat zijn zetel heeft in St. Peters Boarding House, Ran- ganayakulapet, beslaat 83.688 K.M.2 en heeft 5 millioen inwoners. Hier onder zijn 23.782 katholieken en 2023 communicanten. 2 intocht hedenavond om 7 uur plechtig Lof. Zondag zal hij om 8.45 uur in de parochiekerk van St. Jan de Doper zijn eerste plechtige H. Mis opdragen, 's Middags om 2.30 zal een plechtig Lof uit dankbaarheid wor den gecelebreerd, waarna om 3.30 uur receptie in het R.K. Verenigings gebouw. ALPHEN AAN DEN RIJN Bloedtransfusiedienst. Enige we ken geleden deed het centrum Al phen aan den Rijn van de Bloedtrans fusiedienst van het Ned. Roode Kruis een dringend beroep op alle perso nen tussen de 18 en 60 jaar, om bloed af te staan voor plasma-bereiding. Het resultaat was verrassend. In to taal werden gewonnen 1680 flessen. Hiertoe droegen bij: Alphen aan den Rijn pl.m. 690, Aarlanderveen pl.m. Boskoop pl.m. 420, Langeraar pl-m. 80, Nieuwkoop pl.m. 120, Nieuw, veen pl.m. 80, Noorden pl.m. 55 en Zevenhoven pl.m. 55 flessen. KOUDEKERK Mej. D. E. v. d. Horst slaagde te Utrecht voor het diploma Nuttige Handwerken. OUDE-WETERING Toneeljubileum. In een speciaal daartoe bijeengeroepen vergadering van de R. K. Toneelvereniging „St. Theodolphus is de heer L. Hoekstra gehuldigd wegens zijn 25-jarig lid maatschap en het feit, dat hij tevens 12J4 jaar penningmeester der ver eniging is geweest. In een hartelijke toespraak van de voorzitter werden de vele verdiensten van de jubilaris in het licht gezet en de wens uitge sproken dat hij nog vele jaren zijn beste krachten aan de vereniging zal mogen wijden. Deze wensen gingen vergezeld van een blijvend aanden ken, bestaande -uit een gegraveerde sigarettenkoker met aansteker en sigaretten-pijpje, terwijl er voor me vrouw Hoekstra bloemen waren. OUDE-WETERING Rijkspostspaarbank. Aan de Rijkspostspaarbank werden in Juni aan spaargelden ingelegd 339,55 en terugbetaald 477,00. >E' ARE NDS VEEN Rijkspostspaarbank. Aan de Rijkspostspaarbank werden aan spaargelden ingelegd 2178,79 en terugbetaald f 2340,47, waarbij twee nieuwe boekjes werden ingeschre ven. TER AAR Geslaagd. Aan de R.K. Am bachtsschool „Don Bosco" te Am sterdam is de heer A. J. van der Vlugt Az. geslaagd voor het examen Automonteur. ZOETERWOUDE (H R.) 35 JAAR ONDERWIJZERES. Bij het eindigen van het schooljaar wordt door mej. Jos. Clarijs een 25- jarige periode afgesloten als onder wijzeres aan de St. Bernardus-school. Dit feit zal worden herdacht op Don derdag 19 Juli a.s. Des morgens om 9 uur zal een gezongen H. Mis worden opgedragen, waarna de jubilaresse door het schoolbestuur zal worden ontvangen. Des namiddags te 2 uur is er een feestmiddag voor de leer lingen en van half vijf tot zes uur receptie in het parochiehuis.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2