Jongeman viel overboord en verdronk in de Rijn De jaarlijkse premiekeuring van merries te Alphen a. d. Rijn S eizaen- O.puiim'uity DONDERDAG 12 JULI 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Drama in Alphen Redders konden hem niet helpen Omstreeks half vijf voltrok zich Woensdagmiddag op de Rijn, enkele honderden meters zuidwaarts van de Alphense brug te Alphen aan den Rijn een droevig ongeluk, dat het le ven kostte van de ongeveer 22 jari ge ongehuwde jongeman Henk de Bruin. De Bruin, die pas kort geleden uit Indonesië repatrieerde, was werk zaam bij de N.V. Houthandel v.h. fa. J. Spreij te Alphen aan den Rijn. In opdracht van de bedrijfsleiding had hij met enkele mede-arbeiders twee vletten volgeladen met hout. dat per trein was aangekomen en bestemd was voor de N.V. in wijk Hoorn. Door middel van een motorbootje werden de twee vletten voortgetrok ken naar het bedrijf. De achterste vlet werd door de Bruin bediend. Op een gegeven moment viel een opstand om, waartegen hij steunde. De Bruin viel achterover en tuimel de in de Rijn. Op zijn hulpgeroep met de toevoeging: „Ik kan niet zwemmen" doken onmiddellijk en kele leden van het personeel van het Dagblad Van Rijn Gouwe en an dere omstanders in de Rijn en tracht ten de drenkeling te redden, o.a. door hem een lange stok toe te ste ken. Deze stok was echter tekort en geen der moedige redders kon erin slagen de Bruin te benaderen, die intussen in een zeer hachelijke po sitie kwam te verkeren. Voor de ogen van vele toeschouwers die het ongeluk gewaar werden en ten spijt van alle pogingen die meerderen met eigen gevaar, in het werk stelden, verdween De Bruin weldra onder VINGERAFDRUKKEN VAN DE EX-PRESIDENT. Om knoeierijen bij verkiezingen tegen te gaan, heeft men in Cuba een nieuwe methode ingevoerd om stemmen uit te bren gen, De kiezer is voortaan verplicht zijn naam in te schrijven, zijn vin gerafdruk te laten maken en zich te doen fotograferen, alvorens hij gaat stemmen. Hij ontvangt dan een kaart met handtekening, foto en vingerafdruk, zodat hij op afdoende wijze is geïdentificeerd. Als proefkonijn voor deze metho de fungeerde de ex-president Ful- gencio Batista die zich voor de ver kiezingen in het volgend jaar can- didaat heeft water om niet meer levend boven te komen. Na- een kwartier naarstig dreggen, haalde de politie, die in samenwer- king met het personeel van de Al- phense brug optrad, het ontzielde I lichaam van het slachtoffer uit het j water op. Hem werd nog het H. Olie sel toegediend. Uiteraard veroor zaakte dit ongeval een geweldige stremming van het water- en weg verkeer, dat juist op dit tijdstip het intensiefst is. Excursie naar Valkenburg. Met dertig leden maakte de Historische Vereniging voor Alphen aan den Rijn en Omstreken Woensdagavond een excursie naar de opgravingen te Valkenburg bij Leiden, onder lei ding van de voorzitter de heer A. J. Dekker. Hieraan namen deel o.a. de loco-burgemeester, wethouder J. v. d. Berg, de gemeente-secretaris, de heer A. Veenhuijsen en de inspec teur v. politie, de heer N. G Groot- huijse. Het gezelschap, dat in auto's te Valkenburg arriveerde, werd ont vangen door prof. dr. A. E. van Gif fen van de Rijksdienst voor Oud heidkundig Bodemonderzoek, onder wiens leiding de opgravingen wor den verricht. Allereerst sprak de burgemeester van dit plaatsje, de heer A. C. de Wilde, een kort welkomstwoord na mens de gemeente en wees daarbij op de behaalde resultaten. Hierna vertelde prof. van Giffen van zijn werk, waartoe hij eigenlijk reeds in 1914 was gekomen en wel ke werkzaamheden pas in 1941 voor goed een aanvang hebben genomen, mede dank zij het jammerlijk feit, dat Valkenburg in de oorlogsdagen zo zwaar door bombardementen is getroffen. Na deze uiteenzetting maakte het gezelschap een rondgang over het j terrein. De heer Dekker dankte de prof. en zijn staf en zegde alvast alle mede werking toe bij de op handen zijnde opgravingen te Alphen aan den Rijn waar enkele proeven het vorig jaar reeds de aanwezigheid van een der gelijk Romeins werk hebben bewe- GOUDSE RIJPAD AFGESLOTEN. Doordat de bruggen, gelegen in het Goudse Rijpad, de verbindings weg tussen Alphen en Boskoop, ver nieuwd moeten worden, is deze weg gedurende enige tijd voor alle ver keer afgesloten. Motorvoertuigen moeten nu, om van Alphen uit Boskoop te bereiken, rijden over Bodegraven en Reeuwijk of over Hazerswoude via de Gemene weg. Zowel de ene als de andere is een grote omweg. A.Z.C.—PINGUÏNS 0—1. AZC heeft gisteravond in het Al phense Zwembad aan het Aarkanaal tegen de Pinguin uit Woerden een 10 nederlaag geleden. Deze kleine overwinning kwam de Woerdenaren, die een beheerster spel te zien ga ven dan AZC, wel toe. Directs na de aanvang is AZC in de aanval en gaat een hard schot van H. v. Cam- pen juist over. De Pinguins laten zich niet onbetuigd en maken het hierna de AZC-achterhoede geducht lastig, echter zonder succes Als In- dermauer even later snel opzwemt met de bal en een hard schot lost, gaat dit jammerlijk net over. Kort voor de rust lost H. van Campen nogmaals een goed schot maar de goed spelende Woerdendoelman Brak stopt keurig. De rust heeft AZC blijkbaar geen goed gedaan, want in de tweede helft zijn de Pinguins sterker. Als J. Jongeleen, die een zwakke plek in de AZC-ploeg is, de bal slecht plaatst, is het Den Oudsten, die de Pinguins de leiding geeft (01). Wel probeert AZC het spel nog te verplaatsen maar als de goed leiden de scheidsrechter het einde fluit, heeft AZC een verdiende nederlaag geleden. Verdere uitslagen: AZC IISZ P.C. II 0—10; AZC III—Bergambacht III, 1—4. Rijwiel vernield. De wielrijder H. Zijtveld uit Alphen werd Woens dagavond, toen hij de Alphense brug wilde passeren, door een hem ach teroprij dende bestelwagen uit Am sterdam gegrepen en met zijn fiets tegen de brug gesmakt. Gelukkig kwam Zijtveld er met enkele ont vellingen en de schrik wonder boven wonder goed af, maar het mooie sportkarretje was grotendeels ver nield. De schade werd geregeld, ook al omdat de bestuurder van de auto niet in het bezit was van een rijbe wijs. Chr. Lyceum. Voor het eind examen HBS B van het Chr. Lyceum slaagden: J. Brouwer, J. van Brum- men, Chr. de Bruin, Gre Bijl, C. Kooi, M. de Ridder, N. Samsom en W. Vis, Alphen aan den Rijn. Lidy Bochoven, Woubrugge, A. Boer, Gistermorgen werd op het terrein W. Los, Bodegraven, 2e pr. Meturna achter het raadhuis te Alphen aan den Rijn de jaarlijkse ^remickeu- ring van merrie's gehouden. Het aantal dieren, dat werd voorgeleid, bedroeg ongeveer hetzelfde als het vorig jaar. Vanwege het m nder gunstige weer was de puo'ieKe be langstelling, die gewoonlijk qvcot is bij dergelijke gebeurtenissen, gering. De kwaliteit der oudere klassen was zeer goed, die der jongere dieren kon beter zijn. 15 Paarder. van drie jaar en ouder werden opgenomen in het stamboek. Een bijzondere attrac tie was het voorbrengen van de hengst „Kassier" van de Combiaa' e te Woubrugge. Vader van Koetsier „Colibrie" (pref.) best soortige zwa re hengst met beste gang Ze. r -ede- hengst voor de Rijnstreek. Ook „Tienco", een oudere hengst van Gebrs. de Raat te Rijnsaterwoude liet zich zien. Aan het toilet kon wi wat meer zorg besteed zijn. Hengstveulens: Panter, 138 vb, va der Herman 673, 2e pr. Fokker-eig H. Aengenent, Woubrugge. Hengst van goed type. vb., vader Felix 612, fokk-eig. T. v. d. Meij, Leiderdorp, 2e pr. Merrieveulens: Paula, 95 vb., va der Huibert 672, fokk.-eig W. Vonk, Leimuiden, 2e pr. vb., vader Her man 673, fokk.-eig. M. Straathof, Oudewetering, 2e pr. vb.,» vader Herman, fokk.-eig. W. A. Bos, Aar- landerveen, 3e pr. Pikeloo vb., va der Herman 673, fokk.-eig. H. Blij - leven, Nieuwkoop, 3e pr. Matige klasse. 1-jarige merries: Oldertje 2026 vb vader Ernst 577, pref fokk.-eig. T. v. d. Meij, Leiderdorp, 2/a pr Oro.se 2748 vb., vader Koenraad 719, eig. T. v. d. Meij, Leiderdorp, 2/b pr. Ocola vb., vader Herman 673, fokk.- eig. A. A. Jongebreur, Nieuwerbrug, 3/a pr. Ozorie 2813 vb., vader Her man 673, fokk.-eig J. M. Op 't Land, Bodegraven, 3/b pr. 2-jarige meTrie's: Nardonna 2748 vb., fokk.-eig. T. v. d. Meij, Leider dorp, 2/a pr. Nusola 3691 vb., eig J. A. Kool, Alphen a. d. Rijn, 3/a pr. Nola 2764 vb fokk -eig. H. Blijleven, Nieuwkoop, 3/b pr. Nevini 2199 vb., fokk-eig. Gebrs. v. Tilburg, Rijns- burg, 3/c pr. Matige klasse. 3-jarige merrie's, Groninger type: Mies 1057 vb., fokk.-eig H. Aenge nent, Woubrugge, le pr plus ster. Goedsoortige merrie; iets bemerking in de voorstam. Metha 3218 vb., eig. 1081 vb., fokk.-eig. Gebrs. Noordam. Woubrugge, 3e pr. Gelders type: Mi- rinia 4123 vb., eig. F. den Hertog. Alphen a. d. Rijn, 3/a pr. Midona 3220 vb.„ fokk.-eig. W. C. v d. Vis, Alphen a. d. Rijn, 3/b pr. Marja 19711, eig. Gebrs. Vermeulen, Woer den, 3/c pr. Morrie 3246 vb., fokk. eig. J. van Zijtveld, Alphen a. d Rijn, 3/d pr. Zeer matige klasse met best kopnummer. 4 en 5-jarige merrie's, Gelders type: Lomana 19230, eig. C. A. Sand- bergen, Rijnsburg, le pr. plus ster. Beste harde merrie. Groninger type: Loeki 11634, fokk-eig. W. Vonk, Lei muiden, 3e pr. 6 en 7-j. merrie's, Groninger type: Juffertje 10303, eig. T v. d. Meij, Leiderdorp, le pr. plus ster. Beste, diepe fokmerrie, van beste afstam ming. Icurelia 9655, eig. M. Straat hof, Oudewetering, 3e pr. Gelders type: Jaline 18356, eig. N- v. d. Ak ker, Alphen a. d. Rijn, 3e pr. 4 tot en met 7-jarige ster-mer»ie's, Gelders type: Jodorrie 17512, fokk.- eig., J M. op 't Land, Bodegraven. 2e pr. Kroon-meTrie's: Idora 11016, eig. H. Aengenent, Woubrugge, 2e pr- Oude Wetering, W. Bouma, Gouda, J. van Briemen, Bodegraven, A. van Dalen en M. v. Dalen, Nieuwkoop, A. Hazelhof, Woubrugge, W. Lou- werse, Kamerik en H. Wesdorp te Waddinxveen. 10 candidaten werden afgewezen. BODEGRAVEN Korte raadsvergadering. Elf van de dertig raadsleden waren aan wezig toen mr. J. Croles de verga dering opende. Het enige punt was de toestemming van. de leden te ver krijgen inzake een geldlening ad 125.000 bij de Bank van Ned. Ge meenten voor de aankoop van de gasfabriek en de demping van de sloot in Oud-Bodegraven. Het ren te-percentage bedraagt 4)4 Half September zal overwogen worden nogmaals een bedrag los te krijgen. Het voorstel werd z. h st. aangeno men, met inbegrip van het concept van de overeenkomst. Een snelle be slissing van Ged. Staten is toege zegd. Roode Kruis. Bij de wedstrijden om het kampioenschap van Zuid- Holland in Gouda werd zowel de damesploeg uit Bodegraven als de herenploeg kampioen Bovendien behaalde mej. A. Honout de eerste leidersprijs als commandante. De heer v. Waveren, leider van de he renploeg kwam bij de heren als nummer twee uit de bus. Dit betekent, dat beide ploegen straks naar Den Bosch zullen gaan om te strijden voor het landskam pioenschap op 30 Sept. a.s. Verkeersdiploma's. Gisteren hebben de 109 geslaagde kinderen hun ge wonnen diploma van V.V. mogen ontvangen. De voorzitter van de Ver. Veilig Verkeer, de heer v. Ghe- sel Grothe, sprak de kinderen toe en drukte hen op het hart het speld je van V.V. met ere te dragen. 80 van de kinderen, die examen afge legd hadden, kon het diploma uitge reikt worden. Joop de Koning, leer ling van de St. Willibrordusschool. die feilloos het schriftelijk en prac- tisch gedeelte had afgelegd, bene vens 6 anderen, die slechts een of twee fouten gemaakt hadden, slaag den cum laude. De politie werd in het dankwoord betrokken. De opper Verhulst stelde voor het diploma voor bepaalde tijd in te nemen als er door geslaagden ernstige fouten zouden worden gemaakt in de toe komst De tractatie, die volgde, ging er bij 3e kinderen gretig in. BOSKOOP „Koninklijke" voetballers. Za terdag a.s. zal het voetbalelftal van het Koninklijk Paleis Soestdijk een bezoek aan Boskoop brengen. Het gezelschap, bestaande uit pl.m. ÖO personen, zal 's middags te Boskoop arriveren. Eerst zal een bezoek worden gebracht aan enkele kweke rijen, waarna een gezamenlijke broodmaaltijd zal worden genuttigi Om 7.30 uur vangt de voetbalwed strijd aan tussen het le elftal van Boskoop en het elftal van personeel van het Koninklijk Paleis. Het is b'j hoge uitzondering dat het Paleis elftal een wedstrijd speelt in een andere gemeente omdat de dienst dit niet toelaat. De harmonie „Ex celsior" verleent muzikale mede werking. Personalia Voor het staatsexa men muziek (piano) is te Den Haag geslaagd de heer H. P. Z. Susan. Bromfiets-ongeval. Gistermid dag tegen 6 uur zou de fruithande laar v. H. even vlug op zijn Berini een bestelling wegbrengen. Nadat deze was bezorgd had de berijder het ongeluk dat het uitlaatpijpje tus sen de spaken van het voorwiel ge raakte met het gevolg dat v. H. over de kop sloeg. Met bloedende wonden in het gelaat en aan de handen bleef het slachtoffer op de weg lig gen. Bovendien kreeg hij ook het rijwiel nog over zich heen. Omwo nenden snelden te hulp en ontboden dr. Flim, die ook nog een gebroken rib constateerde en het nodig oor deelde enkele wonden te hechten. Bij nadere beschouwing bleek het letsel toch nog mee te vallen gezien de ernstige val die v. H. heeft ge maakt. Excursie. De vereniging van oud-leerlingen van de Tuinbouwcur- sus heeft een excursie naar Wage- ningen gemaakt. Onder deskundige leiding werd een rondgang gemaakt door het Arboretum van de Land bouwhogeschool. Ook werd een be zoek gebracht aan het Proefstation voor de veredeling van tuinbouw- gewassen. Het nuttige met het aan gename verenigende werd vervol gens koers gezet naar Oosterbeek waar de Westerbouwing in ogen schouw werd genomen. Vervolgens werd nog een bezoek gebracht aan Hoog- en Laag Elten en Montfer- land. HAZERSWOUDE Personalia Te Delft slaagde voor het candidaatsexamen vlieg tuigbouwkundig ingenieur de heer D. J. Dorrepaal. HOOGMADE N.K.J.B. De leden worden aan hun verplichte bijeenkomst herin nerd! Morgenavond acht uur, allen present in café v. d. Ploeg! Er volgt dan eon geanimeerde bespreking met o.a. de wielerwedstrijd van 27 Juli a.s. Nieuwe leden vanaf 16 jaar kunnen zich a.s. Vrijdag opgeven! ÜMntlVCen aan Siim Hypnose onder nul BIM EN MUGLI BASL! BELEVEN EEN AVONTUUR IN GROENLAND 20. Al kan een kleine jongen nog zo goed vechten, hij moet het altijd af leggen tegen twee expedities, dat is een natuurwet. Het duurde dan ook niet lang of Bim was schaakmat ge slagen en gevangen genomen De Geldlanders hadden van de gelegen- gebruik gemaakt, Mugli Basli in de wacht te slepen. Weer waren de twee helden van ons verhaal gescheiden. Hier zit ge hoe Bim als gevangene voor de commanderende officier van de Roodlanders wordt geleid. „Zeg maaï dadelijk, waar U het verborgen heeft", zei de officier streng. „Wat zou ik moeten verbergen?" vroeg Bim in alle onschuld. „Speel niet zo'n comedie, man" zei de officier, die deed alsof hij een volwassene voor had. „Wind er maar geen doekjes om: „waar heeft-U het Uranium gevon den?" „We waren, dicht bij Straat Florida, in een ondiepe baai voor anker gegaan, want het spookte daar behoorlijk". Zo begint Stuurman Steven zijn verhaal, terwijl hij z'n onafscheidelijke Sterling cigaret aansteekt „Toen de storm wat bedaarde, begonnen we het anker te hieuwen om verder te varen. maar hel zal klem tussen een paar rotsblokken .Wie durft het anker klaren?" zei de ouwe „Ik wel', zei ik. want ik was toen zo'n ventie van een laar of achttien, met lel voor twintig. Even later sprong ik, stevig vastgebonden aan een lijn. in zee. gewapend met een hamer en mes Algesproken was: drie keertrekkenbetekentophalen. Alles ging puik Met een paarslagen had ik het anker losgewerkt, maar op dat moment werd ik van achteren beetgepakt Drie armen hielden me vast. en nog wel een half dozijn kronkelden om me heen in hei water. Een Inktvis!! Snel sloeg ik met m'n mes de zuig- DE GRUYTER'S Snoepje van de week een zakje heerlijke versnaperingen en een kinderverrassing Ubt ZaLeiday 14 Juti a.&. te 9 uwe begint on^e.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 8