eióse hutspot^ Afscheid mej. C. Coebergh van de St. Elisabeth-vereniging Leid9« Universiteit Burgerlijke Stand Jl/lodeóMufyeó, ADAAISON Bankbaat* 3Coxte DONDERDAG 12 JULI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Bekend in heel Leiden 45 jaar bestuurslid Wie charitatief werk verricht, moet niet rekenen op vele en harte lijke dankbetuigingen. Pastoor Th. M. Beukers heeft hierop nog eens gewezen, toen de St. Elisabeth-ver eniging te Leiden gistermiddag, nog in oude formatie, bijeenkwam in „In den Vergulden Turk", om afscheid te nemen van mej. C. Coebergh, die vele jaren presidente is geweest. De pastoor zei namens alle armen cn zieken te spreken, die in de loop der jaren de goedheid van mej. Coe bergh hebben mogen ondervinden. „Ze zijn dankbaarder dan men uiter lijk merkt, maar zij uiten zich moei lijk en hebben er nadien vaak spijt van, dat zij niet gezegd hebben, wat zij hadden willen zeggen." Met talenten gewoekerd. Mej. Coebergh werd eerst toege sproken door de vice-presidente, mevr. S. Govaert-Veeger, die sprak over gemengde gevoelens van vreug de, weemoed en dankbaarheid. Vreugde over het terugzien op een lang tijdvak, waarin de vereniging veel goede daden mocht verrichten. Weemoed over het afscheid van de presidente, die zoveel jaren de ver eniging geleid heeft. Dankbaar om de levenskracht, die de vereniging bleek te bezitten, nu het .noodzake lijk gebleken is een andere koers in te slaan. De nieuwe vorm wekt ver trouwen voor de toekomst. Spr. wees op de grote bekendheid, die mej. Coebergh in de stad geniet en op haar speciale belangstelling voor mensen, die niet rijk bedeeld zijn met aardse goederen. „In een nooit aflatende bescheidenheid hebt ge voor hen gewerkt, ter liefde Gods en van de medemens". Mevr. Go- vaerd herinnerde aan de gelijkenis van de talenten en verzekerde, dat mej. Coebergh haar gaven niet ver borgen had. Integendeel, zij heeft er mee gewoekerd. Dit heengaan is gelukkig slechts uiterlijk. De St. Elisabethvereniging zal by de scheidende presidente steeds een grote plaats blijven inne men, aldus mevr. Govaert, die ten slotte een schilderij van de H. Elisa beth, geschilderd door mevr. M. de Jong-Vink aanbood. Eens komt de dag. Tegelijkertijd werd ook van enige andere leden afscheid genomen. Mevr. Govaert dankte ook mevr. J. Gründemann-Hofman, secretaresse, mej. J. Noordman, penningmeeste- resse, mevr. M. Coebergh-van Cra- nenburgh en mevr. J. van Ditzhuij- zen-Coebergh voor alles wat zij in de vereniging hadden gedaan. BISOSCOPEN: De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Gereserveerde kamers" 14 jaar. Lido: „De berg der verschrik king", 14 jaar. Luxor: „In 's hemels naam", 18 jaar. Trianon: „Adams rib", 14 jaar. Rex: „Copper Canyon", 14 jaar Mej. C. Coebergh bewondert haar aangeboden schilderij, waarop de H. Elisabeth in koninklijke een voud is afgebeeld (Foto: „De Leidse Courant") In haar dankwoord zei mej. Coe bergh verbaasd te zijn over zoveel goede woorden, bij dit afscheid tot haar gesproken. Spr. had lang tegen deze dag opgezien, maar eens komt de dag, waarop men moet gaan, om het werk aan jongere krachten over te laten. Mej. Coebergh, die 45 jaar in het bestuur gezeten heeft, deelde mede, dat de verandering in de vereniging, door splitsing in vier parochiële af delingen haar volledige instemming heeft gehad. Zij hoopte, dat de nieu we methode aan de behoefte zou vol doen en de ijver der leden zou doen opvlammen, opdat de St, Elisabeth vereniging weer zal bloeien als voor heen het geval was. VACANTIEVREUGD VOOR DE JEUGD. Voor het eerst heeft het R. K. Sted. Comité voor Vacantiebezigheden te zamen met het neutrale Comité voor Vacantiebezigheden van B. en W. de vergunning gekregen een straatcol lecte te houden voor dit werk. De.datum van deze collecte is Za terdag 21 Juli a.s. Het zal duidelijk zijn, dat hoe meer dit werk financieel krachtig is, hoe beter de vacantiebezigheden georga niseerd kunnen worden. Wij doen daarom een oproep tot allen, die daartoe in de gelegenheid zijn, zich op te willen geven als col- lectant( trice) De leeftijdsgrens is door B. en W. bepaald op voor jon gens 14 jaar en meisjes 16 jaar. Geeft U op voor 16 Juli a.s. Voor de Dekenale Parochie'bij me vrouw Driessen, Herengracht 67; of de heer A. de Kruyff, Anna Paulow- nastraat 26, of de heer C. van Hame ren, v. d. Duynstraat 28. Voor de St. Petrus Parochie bij de heer C. v. d. Meer, Kapteijnstraat 21, of bij de heer C. J. van Leeuwen, Langebrug 79, of bij mevr. Kerstens, Leliestraat 6. Voor de Hartebrug Parochie bij mej. Van Houten, Smidsteeg 50. Voor de Leonardus Parochie: bij mej Vink, Morskade 6a. De collecte is van 95 uur. U kunt U ook voor enkele uren opgeven. Secretai'iaat R. K. Sted. Comité voor Vacantie-bezigheden. LEIDSE SPAARBANK Er wordt nog steeds „ontspaard" In de maand Juni 1951 werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd een bedrag van 577.935,79 en terugbe taald 604.715,51. Het aantal nieu we boekjes bedroeg 210 en het aan tal afbetaalde boekjes 210. Op 4.384 rekeningen van deelnemers aan de afhaaldienst werd 62.009,75 bijge schreven. Er werden 273 busjes ter lediging aangeboden met een geza menlijke inhoud van f 4.654,31. Het bij de Jeugdspaardienst gespaarde bedrag was 193,40. Het tegoed der 29.653 inleggers bedroeg aan het einde der maand 15.553.663,46. V.G.L.O. „ST. MARTHA". Woensdag 11 Juli. U weet natuurlijk al, dat Zaterdag het Circus Strassburger in Leiden komt. Wij houden van een circus. Zo gauw wij die ondefinieerbare lucht van de piste ruiken, gaat er iets kloppen in ons binnenste, iets van spanning om wat er komen gaat. Als dan de prachtige paarden door het zaagsel vliegen en in al hun wildheid reageren op de geringste aanwijzing met de zweep, dan voelen we ons echt zo gelukkig. Vooral als dan die acrobaten in de lucht be ginnen te werken en met een reuze sprong omlaag komen. Dat vinden we heerlijk griezelig. Niet dat we zelf zo dapper zijn! Verre van dat. We houden nogal van zwemmen en soms wagen we een zeer beschei den duikje van de laagste spring plank. Daaraan moeten we steeds denken, als die acrobaten bezig zijn. Dan voelen we ons zo klein, zo klein. Het programma vermeldt een romantische wildwest-show „Hallo Texas" met indianen en cowboys. De boeken van Karl May uit onze (lang- vervlogen) jeugdjaren zullen weer gaan leven voor ons. We zullen weer tijgers zien en leeuwen, onder de temmer Adriber (school Klant). Er zullen Belgische clowns zijn en Ita liaanse crazy-humoristen. En niet te vergeten het grote waterballet, waar voor tienduizenden liters water in de piste gebracht moeten worden. Als we de heer Van Doveren mogen Lingerie- en Costuum-diploma's V.G.L.O. LEVENDAAL. Op 10 en 11 Juli zijn aan de V.G.L.O. Levendaal te Leiden ge slaagd voor het diploma lingerie- naaien de jongedames Fietje v. d. Born, Ans Brusche, Sandra Brussee, Annie Gordijn, Els Gottebos, Alie Hakkaart, Mien Heuzen, Truus Ho- geboom, Ria Hoppezak, Anneke Jan- son, Ali Kerstens, Jenny Koekkoek, Mien v. d. Meer, Angela Montanus, Ans Nieuwveen, Ric Ouwerkerk, Cobie v. d. Poll, Annie de Romijn, Rie de Romijn, Nelly van Rossum, Riet Schrama, Henny Steenbergen, Ria Steenbergen, Melia de Vrind, Nelly Walraven, Ineke Witteman, allen uit Leiden; Ria Duivenvoorde en Nelly v. d. Poel uit Rijpwetering; Annie Elderhorst en Gerda Vlasveld uit Zoeterwoude; Mien Zwetsloot uit Hoogmade. Voor het diploma costuum-naaien slaagden de jongedames: Cobie Brussee, Annie Bentveld, Marty De- valing, Annie Doeswijk, Trees Hop, Willy Hillenaar, Ida v. d. Klaauw, Annie Knijnenburg, Bep Kuipers, Gré van Steenbergen, Ria Steenber gen, Rie Schouten, allen uit Lei den; Ria Bakker uit Voorschoten: Corrie de Groot, Nellie de Groot uit Zoeterwoude; Riet Heyker uit Ha zerswoude en Nellie Vink uit Oegst- geest. Aan de V.G.L.O. school „St. Martha", v. d. Werffstraat 98100, Leiden zijn geslaagd voor het Cos- tuumdiploma: P Cornelissen, T. v. Dam, L. v. Kampen, R. Juffermans, T Lenting, T. Nijssen, W. Ouwer kerk, R. Rijsbergen, E. Selles, G. Slik, T. Stadt, I. Stikkelman, A. Vink, D. v. d. Water, allen te Lei den; T. V. Basten, T. Goddijn, Lei derdorp; I. v. Goozen, J. Omtzigt, L. Zwetsloot te Z'woude; G. Klinken berg, Katwijk; A. v. d. Ploeg, C. Vreeswijk te Hoogmade. Voor Lingeriediploma: A. Visser, C. Parlevliei, R. Veenhof, J. v- Ger- ven, A. Martiju, D. Biegstraten, M. v. d. Post, C. v. Polanen, R. v. d. Holst, R. Fasel, 1 Rosier. R Montanus, J. Vlasveld, 1. de Jong, L. Lamboo, T. Beekwilder, L. Klein, R. Philippo J Plasmeyer, A. Buskens, N. v. Dam, T. Nobel, C. Kok, A. Kasteel, A. Ho- gervorst, C. Brouwer, M. Langezaal, allen te Leiden; A. Straathof, L'dorp; R. v. d. Lubbe, M. v. Schagen, Hoog made; R. v. Tol. N. Tulen te Kat wijk; T. Borst, Rijpwetering: T. Ver voorn, Z'woude; R. Niersman, Voor schoten. EINDEXAMENS AAN DE H.B.S. VOOR MEISJES Voor het eindexamen van de H.B.S. voor meisjes met 5- en 6-ja- rige cursus te Leiden, afd. B, slaag den: C. den Baars, Wassenaar, I. van Gent, J. A. Horikx, C W. de Koek, A. M. Ras, A. M. Smit (Maly), C. M. Smit (Tina), W. H. M. Voor hoeve, allen uit Leiden. Afgewezen geen. Geslaagd voor het doctoraal exa- ben Ned. recht mej. M. de Boer, Rot terdam en de heer H. J. van der Kaay, Pijnacker. Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld „Uitzending van kinderen naar zee en een onderzoek naar het verband tussen Morbiditeit aldaar en Meteo rologische invloeden" de heer C. De- lonje te Alkmaar. Gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid (cum laude) op proefschrift getiteld „De procesvoor- waarden in het Volkenrecht" de heer M. Bos te Paramaribo. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld „De Anatonie van de Bronchiaal- boom" de heer C. H, Nolting te Wan- TECHNISCHE HOGESCHOOL Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaed. exa men civiel ingenieur de heer D. Haasbroek uit Leiden en voor het ing. examen werktuigkundig inge nieur de heer B. A. Brul uit Leiden. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candidaats- exaimen bouwkundig ingenieur de heer J. L. Volders uit Leiden. Geboren: Berta dr van B. W. Werk en B. Britsemmer; Jacob, zn van J. de Bree en T. H. Greive; Geertrui- da Jacoba dr van M. Frankhuizen en J. E. van der Klaauw; Liselotte Francina, dr van F. Sanders en E. H. Schlagwein; Christiaan zn van W. Elderbroek en H. van der Leeden; Jacob, zn van J. Vliegenthart en M. van der Perk; Emil Otto Willem zn van E. P. M. Vacano en C van der Plas; Jannetje Areka, dr van G. Breedijk en J. van Egmond; Joannes Maria zn van H. J. Bots en C. C. M. Plouvier. Overleden: B. L. Jonkman, man 46 jr; C. J. Meyer, vrouw 78 jr. Getrouwd: I. Calkhoven en A. van der Mark; G. T. Kriek en H. M. van der Geer; W. F. Vermond en A. Zwiers; P. J. de Goede en J. M. Re- mie; W. G, van der Stee® en W. Hoppenbrouwer: W. van Zwieten en I. A. van der Meij: J. E. Leugering en J. C. van Musscher; J. G Vrees wijk en T. Verbiest; J. Zaalberg en M. C. A. Oudshoorn. Politiemannen aaven tuinconcert Politiemannen zijn machtige man nen. Dat bemerkt men telkens wan neer op straat iets dreigt mis te lo pen en zij door hun optreden erger voorkomen. Maar de politiemannen zijn toch niet zó machtig, dat zelfs het weer aan hun bevelen gehoor zaamt! We zullen daarom aan het blote toeval moeten toeschrijven, dat het Dinsdag droog was, toen het Leids Politie-muziekgezelschap in de lommerrijke tuin van „Oud Hortus- zicht" aan de Witte Singel een tuin concert gaf. Het was een prachtige zomer avond, stil en zoel, heerlijk om in de tuin of onder de waranda's te zit ten mijmeren, luisterend naar de muziek, die de toehoorders vanaf de grote muziektent tegemoet klonk. Onder de talrijke toehoorders be vonden 2ich ook burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot en commis saris R. J. Meyer, resp. bescherm heer en ere-voorzitter van het ge zelschap, toen de nieuwe directeur, de heer D. Anderson zijn stokje op hief voor een pittige mars. Geboeid luisterde men naar de klankenregen, die uit de donker wordende avondhemel scheen neer te dalen tussen de oude bomen, wier brede, zwaar geloverde takken zich beschermend bogen over de jonge paartjes in het schemer-donker Het was al tien uur voordat de laat ste tonen verklonken waren en men dankbaar voor deze mooie, muzika le zomeravond, huiswaarts trok. EEN HERENPYAMA Deze aardige her^npyama kan zo wel van efüen als van gestreepte stof worden gemaakt. Gebruikt u effen stof, dan worden als garne ring kraag, biezen en knopen in afstekende kleur genomen. Heel aar dig wordt het effect oranje met zwart, licht met donkerbruin, licht groen met donker groen of zwart. Bij gestreepte stof wordt de garnering gekozen, die met de kleur der stof overeenkomt. Op het eerste gezicht lijkt het misschien een beetje moeilijk eert pyama zelf te maken. Dat valt ech ter mee zodra u zich er voor zet. De broek heeft geen zakken, die is dus al heel eenvoudig. Binnen een half uur zit dat deel in elkaar. Voor het maken van de broek gaan we als volgt te werk. Eerst wnrdt de bies onderaan de pijp gezet. Hiertoe wordt een recht streepje stof met de goede kant te gen de verkeerde zijde van de broek gelegd en gestikt. Dan vouwen wij de bies, stikken haar op de goede kant. Vervolgens wordt eerst de midden voornaad gesloten. We maken van alle naden Engel se naden, dan is de pyama meteen afgewerkt. De sluiting middenvoor wordt gemaakt, daarna wordt de ge hele binnennaad van de broek geslo ten. Tot slot wordt aan de boven kant van de broek een zoom gestikt, waardoor wij band of elastiek halen. Van het jasje worden eerst de be legstukken aan het voorpand tegen- gestikt. Daarna sluiten wij de zij- en schoudernaden. De bies op de zakken wordt op dezelfde wijze als de bies op de broekspijpen bevestigd. Daar na de zakken opzetten. De kraag wordt van dubbele stof geknipt. Met de goede kanten tegen elkaar wordt het kraagje gestikt, dan omgevou wen, platgeregen en vervolgens aan het jasje gezet. De mouwen bestaan uit een onder en bovenmouw, die aan elkaar wor den gestikt. De mouwbies wordt weer opgezet, voor de mouwnaad wordt gesloten. De ceintuur is een dubbel gestikte rechte bies. geloven en dat doen we graag want hij is een eerlijk mens dan zal het een prachtige voorstelling worden! Vast en zeker gaan we kij ken. Tot Zaterdag! Gisteravond op de Hoge Rijndijk dachten we werkelijk, dat het circus al in Leiden was. Want wat gebeur de daar? Er liep een op hol gesla gen koe op straat (voorzover koeien dan op hol kunnen slaan) Er was een enorme publieke belangstelling, maar niemand voelde zich geroepen om als koeien-temmer op te treden en het dier tot staan te brengen. Tenslotte waren het de heren v. d Voorn en van Wingerden, die mei ware doodsverachting op het hollende dier toestapten om het te vangen. De koe werd ergens aan het Utrechtse Jaagpad gestald. Men weet nog steeds niet wie de eigenaar is en hoe het beest in de late avond op de Hoge Rijndijk verzeild raakte! Aan het Derde Orde-ïntei-naat „Schoonaerde" te Brumm'en (Kath. opleiding tot maatschappelijk gezins verzorgster) slaagde voor het rijks- diploma gezinsverzorgster mej. T. v. Rijn uit Leiden. En voor het patroonsexamen typo grafie slaagde in Utrecht de heer C. P. Leuren, Oude Vest 33A, Leiden. De Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde en de daarmee sa menwerkende bloemist-winkeliers- en bloemist-patroonsverenigingen hebben het plan opgevat ook dit jaar weer een cursus te_ organiseren in het verzorgen van snijbloemen en kamerplanten. De cursus duurt zes weken, iedere week een middag of avond van twee uur, Leden van de organiserende besturen zullen gaar ne alle gewenste inlichtingen ver schaffen. Niet minder dan 21 bedrijven heb ben ingeschreven voor de grote be- drijfsviswedstrijd, die door de Sport club Lichtfabrieken a.s. Zaterdag om 3 uur in de Nieuwe Vaart gehouden wordt. Verzamelen om half drie bij „Cronesteyn". In het gelijknamige café zijn de prijzen reeds te bezichti gen. STADSKOK Wie geen richting aangeeft gaat in de richting van het ziekenhuis. Verbond voor Veilig Verkeer Nood maakt vindingrijk Fuller, een 65 jarige wegarbeider uit Fairbanks-Alaska, zal in het ver volg met beren wel beter oppassen. Hij vond een grijze beer in een val de val was uitgezet, omdat er uit een kamp levensmiddelen ge stolen waren en kon het niet over zijn hart verkrijgen het beest te doden. Hij maakte een geïmpro viseerde kooi en bracht het beest in de kooi 50 km. het bos in. Toen hij de beer losliet, viel deze hem prompt aan. Fuller's wonden moes ten met meer dan 100 steken wor den gehecht. is in zorgwekkende toestand naar de St. Gerardus Majellastichting te Bussum overgebracht. De bestuurder van de auto treft geen schuld. DE ONDERHANDELINGEN TE KAESONG In een officeel communiqué van het geallieerde hoofdkwartier wordt over de onderhandelingen van van daag gezegd, dat men voortgang blijft maken. Er zouden 20 persvertegenwoor digers bij de volgende vergadering naar Kaesong mogen gaan. Zij zou den echter niet tot de vergaderzaal toegelaten worden. NIEUWE CHEF-STAF INDO NESISCHE STRIJDKRACHTEN. Kolonel Simatoepang, tot heden fungerend chef-staf van de Indone sische strijdkrachten, is benoemd tot chefstaf. Simatoepang, die 31 jaar oud is, genoot zijn militaire opleiding aan de militaire academie te Bandoeng. Hij vocht tegen de Japanners en werd geïnterneerd door het Japanse bezettingsleger. Hij heeft deelgeno men aan de besprekingen tt Ling- gadjati en op de Renville Hij was een der leiders in de guerillastryd bij de tweede politionele actie. Tij dens de Ronde Tafel-conferentie maakte hij deel uit van de republi keinse delegatie. SOEKARNO AAN DE DRAAIBANK President Soekarno werkt van daag en morgen als toekang (arbei der) aan de draaibank in het mari ne-etablissement te Soerabaja. De correspondent van Aneta seinde Dinsdagavond, dat de president he denmorgen om kwart voor zeven bij de poort van de werkplaats zou aan komen en zich tegelijk met de stroom van arbeiders naar de bankwerkerij zou begeven. Intussen is te Soerabaja een comi té opgericht, waarin vertegenwoor digers van dertien politieke partijen en organisaties, waaronder ook gro te partijen, zitting hebben. Dit co mité is gekant tegen het plan van Soekarno om als toekang te werken. In een verklaring spreekt het comi té de hoop uit, dat Soekarno alsnog op het besluit zal terugkomen. Het meent, dat het de president als staatshoofd niet past als arbeider naar het etablissement te gaan, dat gedurende de korte tijd van werk zaamheid het door hem beoogde doel niet zal worden bereikt en dat hij zijn krachten en verstand beter kan wijden aan belangrijke staatszaken en aan het regeringsprogramma tot verhoging van de welvaart. (Bovenstaande reeds geplaatst in gedeelte van vorige oplage) We hebben een gemakkelijk knippatroon voor u, dat onder num mer P 4732 en tegen vooruitbetaling (niet per briefkaart) besteld kan worden bij de redactie van „Persbe- langen, Postbus 35 Utrecht in de maten 46, 48, 50 en 52. Vergeet u dan niet uw adres te vermelden. DODELIJKE AANRIJDING. Op de Rijksweg Amsterdam—Het Gooi is hedenmorgen omstreeks tien uur een ernstig ongeval gebeurd. Het echtpaar B. uit Den Haag naar schatting ca 50 jaar oud stapte bij de Palmkazerne te Bussum uit de autobus BussumLaren. Zij waren op weg naar het sanatorium Hoog Laren om een zoon te bezoe ken. Zij wilden vóór de bus de rijks weg oversteken, doch op dat mo ment werd de stilstaande bus in de zelfde richting gepasseerd door een militaire auto, waarvan de bestuur der er in slaagde de aandacht van beiden te wekken. Zij keerden weer terug. Toen de auto gepasseerd was, staken zij opnieuw de weg over, echter zonder aandacht te schenken aan het uit tegenovergestelde rich ting komende verkeer. Op dat mo ment naderde uit de richting Laren een personenauto. Ondanks het ge ven van signalen en krachtig rem men kon de bestuurder beide men sen niet meer ontwijken. De man werd over de motorkap geslingerd en op de grasberm geworpen. Hij was op slag dood. De vrouw werd zwaar gewond en BINNENLAND. Op de rijksweg Amsterdam Baarn werd gistermorgen de heer B. bij het oversteken door een auto ge grepen en gedood. Zijn echtgenote werd zwaar gewond. De hoenderpest in de gemeente Ede breidt zich nog steeds uit. Deze week zijn vier nieuwe gevallen ge constateerd. Enkele duizenden kip pen werden vernietigd. Het treinverkeer tussen Nijme gen en Arnhem zal Zondag zijn ge stremd wegens werk aan de spoor brug bij Oosterbeek. De spoorwegen hebben speciale voorzieningen getrof fen. Vandaag maakt de K.L.M. de vijfhonderdste geregelde retourvlucht naar Zuid-Amerika. Op al deze vluch ten werden bijna 47.000 passagiers, ruim 550.000 kilo vracht en 180.000 kilo post vervoerd. Honderd gouden ringen was de buit, die de tot nu toe onbekende inbreker hedennacht mee nam, na dat hij de etalageruit van een juwe lierszaak aan de Stationsstraat te Deurne, met een steen verbrijzeld had. Een enorme rookontwikkeling kondigde hedennacht een brand op het terrein van de Kromhoutkazer ne te Utrecht aan. Het betrof een ziekenloods, die het eigendom was van „Stichting Oorlogsherstel". De loods was tijdelijk aan de kazerne in bruikleen afgestaan en zou een dezer dagen aan de stichting terug geven worden. Dit kan nu niet meer want trots dat de brandweer met 6 stralen het vuur in een half uur bedwong, is de loods geheel afge brand. Een val van 10 meter heeft door gaans minder prettige gevolgen, doch de 1 ^-jarige Anneke W. uit Rotterdam, ondervond van een der gelijk luchtreisje, dat zij gistermid dag vanuit het raam van de 2e ver dieping van haar ouderlijke woning maakte, geen nadelige gevolgen. Voor de zekerheid werd ze toch maar even voor een onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. Het afval van stiif self abri eken schijnt een slecht visvoer te zijn. Duizenden vissen zijn althans ge storven in de Zaan. door de afval- lozing van de N.V Stiifselfabriek „De Bijenkorf" te Koog aan de Zaan. De politie maakte proces-ver baal op en de directie bood aan voorzieningen te trfefen. Een ijzeren balk van 3500 kilo verpletterde gisteren op het terre'n van de machinerabriek Stork te Hengelo, de 34-iarige arbeider M. uit Hengelo. De balk schoof van een lorrie, toen die een wissel passeer de. Door het vallen in een ravijn is de 27-jariee student H. J. Winte te Deukerk (Fr.) tijdens een studiereis i door Z. Frankrijk gedood.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2