Het St. Antonius-Clubhuis is gereed voor de opening Restauratie is schitterend geslaagd NIEUWS UIT DE OMGEVING BIOSCOPEN RECHTZAKEN ZATERDAG 23 JUNI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Nieuwe schouwburg in Leiden Men zou ons wellicht van overdre venheid willen beschuldigen, wan neer wc beweren, dat Leiden een echte Schouwburg rijker is gewor den. Maar wie ziet wat er na de gron dige restauratic van het St. Antonius Clubhuis geworden is, zal deze be wering onderschrijven. Zij het dan, dat het een schouwburg geworden is zonder balcons en baignoires. Bijna 8 maanden heeft men er aan gewerkt, maar het resultaat mag dan ook gezien worden! Men kent het oude geb'ouw niet meer terug; de ingang aan de Lange Mare is onge veer het enige wat overgebleven is. Door wegneming van de houten ach terwand hebben de ontwerpers (Ar chitectenbureau ir. H. A. van Oerle en J. J. Schrama te Leiden) een zaal verkregen, die bijna tweemaal zo groot is, met 460 zitplaatsen op nieu we en geriefelijke stoelen. Van het oude interieur is niets overgebleven. De nieuwe zaal, 19 bij 12 meter, maakt een zeer stemmige indruk. Plafond en muren zijn ge- stuci en in een rustige tint gehou den, zodat de aandacht a.h.w. van zelf op het podium gericht wordt. Het podium! Een aanwinst op zich zelf. Met een front van 9 meter en een diepte van 6 is een prachtige speelruimte verkregen, waarvan de waarde nog aanzicmlijk verhoogd is door de aanwezigheid van nieuwe, moderne decors cn gordijnen. Een in genieuze verlichting (in kleuren en met weerstanden) zal iedere regis seur tevreden stellen. Men heeft wel bijzonder gedacht aan de spelers, voor wie twee ruime kleedkamers (met stromend water) zijn gebouwd. Aparte toiletten en een requisieten- ruimte completeren de toneel-acco- modatie. De grote zaal ontvangt daglicht uit drie grote bovenlichten, die in het plafond zijn aangebracht, voor de avonden te versterken met comp- talux-lampen in het plafond en een verlichting langs de wanden. De ge welfde overgang tussen plafond en muren en de accoustisch gebogen voorwand geven het geheel iets rus tigs en voornaams. Men kan zich moeilijk indenken, dat het in deze zaal ooit warm .of benauwd zou zijn! Een luchtverversingsinstallatie zal daar het nodige toe bijdragen. In de winter kan de zaal binnen een uur prettig verwarmd worden met een moderne gasverwarming. Hoe de accoustiek zal zijn? Een vraag, waarop Zondagavond tijdens de eerste uitvoering pas een defini tief antwoord gegeven kan worden. De zaal moet gevuld zijn, wil men het geluid kunnen beoordelen. Voor zover thans valt na te gaan, is ieder woord, op hefpodium gesproken, achterin de zaal duidelijk te ver staan. Iets wat niet belangrijk genoeg geacht kan worden. Omdat het po dium naar achteren iets oploopt, is men ook achteraan verzekerd van een goed gezicht op het toneel. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN B. BUURMAN GECREMEERD. Onder grote belangstelling vond gistermiddag in het Crematorium Westerveld de crematie plaats van het stoffelijk overschot van de heer B. Buurman, architect te Leiden, d'e Dinsdag plotseling op 67-jarige leef tijd overleed. Onder de aanwezigen bevonden zich burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, bestuursleden van de Rotary-club, de heren W. v. Laan en P. Herfst namens de Foyer en jeugd-idealen. Na de stemmige rust van de grote zaal, doet de prettige sfeer van de belendende foyer bijzonder vriende lijk aan! Deze foyer, voorzien van een practisch buffet, ligt aan de zijde van de Hazewindsteeg, is 9 bij 9 me ter en biedt plaats aan 80 a 90 perso nen. Eventueel kunnen hier ook ver gaderingen gehouden worden. Achter het buffet (met itapvergun- ning!), het domein van de pachter, de heer P. J. van Rijzen, ligt een practisch ingerichte keuken, die grenst aan de genoemde kleedkamers. Via de foyer bereikt men ook de nieuwe toiletten (apart voor dames en heren). Drie nooduitgangen verze keren de veiligheid, evenals de aan wezigheid van brandslangen. Vanzelf sprekend zijn alle mogelijke brand veiligheidsmaatregelen getroffen. In de richting Oude Vest grenst de foyer aan een r«iguw en groot ver kennerslokaal, waarboven een even grote ruimte voor de gidsen gebouwd is. De jeugdbeweging van de Harte- brug mag trots zijn op dit nieuwe, geriefelijke onderdak! De ingang is uitsluitend aan de Lange Mare. Via de bekende boog deur bereikt men een hal, waarach ter een ruime garderobe (grote aan winst!) gebouwd is. Dit alles overziend mag ronduit gezegd worden, dat een prachtig ge heel verkregen is, waarmede vooral de katholieke (maar wellicht ook an dere) verenigingen zeer gediend zul len zyn. Eindelijk heeft Leiden dan een behoorlijke „katholieke" zaal, die zowel voor feestavonden als verga deringen uitstekend geschikt moet zijn. Een compliment aan het bestuur, met de voorzitter, pater E. Spruyt O F.M aan het hoofJ, voor de door tastende wijze, waarop in deze moei lijke tijd dit prachtige complex ver kregen is! Officiële opening. Hoofdaannemer van dit werk was de fa. A. J. Langeveld. Het metsel werk werd uitgevoerd door de fa. C. Lindenhof en Zoon, het keurige schil derwerk (in lichte, frisse kleuren) door de fa. H. P. Jansen en electri- sche installatie door de fa. E. Focking. De fa. Ponsioen uit Alphen aan den Rijn verzorgde de gasverwarming, terwijl de fa. Groenewegen en Doeve de granieten vloeren legde. Het stuc werk werd uitgevoerd door de fa. Savelkoul. Morgenmiddag om 4 uur zal deken A. Homulle, in aanwezigheid van verschillende genodigden, het com plex inwijden, 's Avonds om 8 uui vindt de feestelijke opening plaats met een pïogramma, waarin de Bal letschool van Ann ter Haar-Pasman zal optreden, evenals de stichting „Puck" een toneelgroep van en voor jonge mensen, onder auspiciën van de Toneelgroep Comedia. Ongevoerd wordt „De gecroonde Leersse" van Michiel Swaen. Het bestuur verzoekt Kees Veefkind 40 jaar auto-monteur Op 1 Juli a s. zal de heer F. C. Veefkind herdenken, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij het garage bedrijf van de heer A. J. Stallinga. Deze firma was een der eerste, die automobielen verkocht in Leiden en met de ontwikkeling van dit voer tuig is de heer Veefkind volkomen meegegaan. In 1911 kwam hij als 14-jarige jongen in dienst en door practische ervaring werkte hij zich op tot de verantwoordelijke positie van werkplaats-chef. Toen het be drijf eind 1949 in handen van Bloms Automobielenbedrijf overging, bleef de heer Veefkind, die alle klanten beter kennen als „Kees", op zijn post en wist zich snel aan te passen aan de moderne apparatuur, die in de garage werd aangebracht. Omdat het automobiel-bedrijf nog betrekkelijk jong is, mag dit 40-jarig jubileum zeldzaam heten. Begrijpe lijk daarom, dat men er bijzondere aandacht aan besteedt. Zaterdagmor gen zal in de St. Petruskerk een H. Mis worden opgedragen tot intentie van de jubilaris, waarna een intiem samenzijn met directie en personeel volgt. In de middaguren is er van 3 tot 5 uur receptie in „In den Ver gulden Turk". AI.PHEN AAN DEN RIJN Militair ernstig gewond Bij schijngevecht Bij een twee-daagse veldoefening in de provincie Utrecht is aan onze plaatsgenoot de 20-jarige recruut Ph. Dys, eer. vrij ernstig ongeluk overkomen. Tijdens schijngevechten, werd de heer Dys, die struikelde, overmand. De overwinnaar zette zijn geweer, met de loop omlaag op de buik van de overwonnene. Ongelukki ger wijze trok hij in zijn overmoed het geweer af. Hoewel dit wapen slechts met een losse flodder was ge laden, waren de gevolgen, op deze korte afstand zo ernstig, dat het slachtoffer onmiddellijk in het mili tair hospitaal te Utrecht moest wor den opgenomen. Operatief ingrijpen bleek noodzakelijk. HASSELMAN 4 PANDER BREE5TRAAT \A6 BOTERMARKT2I-22 TELEFOON 26662 ^LE IDEl Lid Financ. Instituut Naar wij vernemen maakte h et slachtoffer, wiens toestand gisteren zorgwekkend was. het hedenmorgen iets beter. HAZERSWOUDE Kind verdronken In een onbewaakt ogenblik is het twee-jarig dochtertje van de expedi teur M. Gordijn, wonende in het Westeinde gistermiddag in een sloot gelegen naast het erf, geraakt, en verdronken. ZOETERWOUDE L. T. J. sportief. Voor de a.s. zo merfeesten in het district Leiden van de L. T. J. worden voetbalwedstrij den voorbereid waaraan een compe titie voorafgaat. Hiertoe is de afde ling Zoeterwoude in actie gekomen van de sport en werd Donderdag avond de eerste oefenwedstrijd tegen het tweede elftal van S- J. Z. ge speeld. De volgende week komt de L. T. J. uit tegen de afd. Haagse Schouw. Hollywood. Zoals reeds is be richt. zal er in Zoeterwoude een film worden opgenomen, waarvan het aardige is, dat de hele bevolking kan meewerken. Het initiatief tot deze film is genomen door de zangvereni ging Santa Lucia. De organiserende ver heeft in de afgelopen tijd. niet stil gezeten en het resultaat is, dat Woensdag 4 Juli de klankfilm opnamewagen zal ver schijnen om de opnamen te maken. Rectificatie. In het gemeente- raadsverslag staat de koopprijs voor de grond aan de Geerbrug voor 40. Dit moet zijn 400.—. VERBINDING DOLLENDORPEN MET NOORDWIJK. Naar wij vernemen zal de NZHV Maatschappij gedurende de maanden Juli en Augustus een busverbinding onderhouden van Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voorhout, Noord wyk Binnen naar Noordwijk aan Zee. etöse MSDÖffi Zaterdag Juni. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia M. d. v. H. v. Weizen cn C. Slravers; Cornells z. v. A. C. Kulk en D. J. Smit; Johannes C. A. z, v. M. Stolwijk cn A. Voor- douw; Sara d. v. G. den Oude en L. F. M. Hondsbeek: Hendrika d. v. J. Sieders en E. Chaudron; Nelis z. v. C. Weeda en N. Noort; Klaske d. v. J. v. d. Berg en K. J. Timmerman; Antoinette A. M. d. v. M. Stoppe lenburg en E. M. Korevaar; Anna d. v. D. Ruwaard en P. de Mol: Pe trus C. z. v. G. v. d. Berg en C. M. Nigten. Ondertrouwd: H. Slierings en H. M. Lassehuijt; J. Carton en I. de Groot; P. J. Hakkaart en J. M. M. Spruijt; M. C. A. Pieters cn J. M. C. Pont: P. J. v. d. Pot ,en P. N. Rijs- bergen; J. T. Jonkers en T. de Tombe G. H. J. Rogaar en M. W. T. Schro der: D. Hogewoning en M. J. van Gessel; W. v. d. Berg en A. M. H. Gerrits; D. J. N. W. Helvensteijn en P. M. Zandbergen; J. P. Boersma en H. Ykema; W. G. v. d. Steeg en W. Hoppenbrouwer; M. Beij en J. Zand bergen; J. W. Buitenhuis en E. J. C. v. Duuren; J. v. Ispelen en J. A. Cramer; J. Poot en T. Klink. Overleden: D. Hofman man 69 j.; V. Mraz zoon 2 j.; J. B. de Koning man 74 jaar.; A. v. Veen wedn. 71 j. neeskunde le gedeelte J. W. H. Bour, Heerden, O. C. Croes, Oegstgeest, G. J. Kemperman, Leiden. J. J. van Rood Wassenaar, P M. J. Scheeren. Leiden s'october-vcreniêinB mevr. prof de ?en Haag; voo^tet artóexamenje- Buck cn mej. M. Ruth namens hot Leidse Volkshuis, ir. H. A Bo! en ir. D- Boogcrd namens het Kon. Gen. „M.S.G.", de heer C. Ponsen namens de B.N.A., bestuursleden van de Leidse Buitenschool, vertegenwoor digers van de Leidse Schouwburg en van Sociëteit „Amicitia", dr. S. Rozemond, notaris J C. van Eek en vele vrienden van de overledene. Het woord werd o.a. gevoerd door een broer van de overledene en door ir. M. P. Schutte, compagnon van de heer Buurman. Ir. Q. de Hollander, directeur van de N.S., sprak namens de familieleden een dankwoord. Vele kransen en bloemstukken dek ten de kist. owdcn. nci uwiuui va £ucm ons, daar de belangstelling voor deze J aan Ho mlan» avond overweldigend groot is. er op achter hpt traliehek aan de inean2 te wijzen, dat de uitgereikte program ma's slechts recht van toegang geven aan één persoon. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men geneeskunde mej. F. van Laai1, Maasniel, kiem de heren J. Brouwer, Haarlem, C. A. Post, Den Haag, P. D. Vreede, Wassenaar, en F. Zwagers Moet U horen, wat de 24-jarige Hagenaar J. C. S. gisteravond over kwam. Hij woonde in het Trianon- theater tc Leiden de laatste film voorstelling bij en ging even naar het toilet. Zittend viel hij in slaap en ontwaakte pas, toen alles stil en donker was. Nergens een levend wezen meer te bespeuren. „Wacht dacht de Hagenaar. „Als ik vannacht toch hier moet blijven, kan ik even goed een gemakkelijke plaats uit- teuih'en ïegen" ^|j»| Het wordt veTzorgd ochtendkrieken (mooi gezegd n;et- onze collega's van de Nieuwe Leid- sche Courant (die deze tentoonstel ling organiseert) mogen geloven dan wordt het iets heel bijzonders. Het geen wij Maandagavond hopen te beleven. Met vreugde vertelt Stadskok U voorts, dat de lieer- J. Hollebeek op 30 Juni a.s. 25 jaar aan het kantoor van mr. dr. H. D. M. Knol verbon den zal zijn, 's Middags zal er van 4 tot 5 uur receptie zijn in „In den Vergulden Turk". Het tweede concert van „De Mens in zijn vrije tijd" wordt a.s. Donder- wederom in de Hooglandse achter het traliehek aan de ingan^ de aandacht trekken van voorbijgan gers. Een van hen belde de Politie op en deze verloste de Hagenaar! Minder prettig is het bericht van de 23-jarige A. W. M., aan boord van het schip „Maria", dat gelost werd bij meelfabriek „De Sleutels". De man viel met zijn rechterarm dorr een ruit van de kajuit. Een slagader werd doorgesneden en de E.H.D zorgde voor vervoer naar het Acad. Ziekenhuis. Maandag a.s. is het dan zover, dat de Haak-in-tentoonstelling in de Stadsgehoorzaal geopend wordt. Burgemeester van Kinschot zal t 's avonds om 8 uur de ceremonie en A. Stuurman, Den Haag; voor het verrichten. Er zullen ruim 800 voor artsexamen geneeskunde 2de gedeel- i werpen te zien zijn, die in de afge- te mej. E. H van der Weijden, Den j lopen maanden aan Johan Bodegra- Haag en de heren P. B. V. Quartero. ven werden aangeboden. Verder Leiden, L. Vanage, Leiden en H. J. zijn er verschillende attracties en Waller Leiden. I als we de enthousiaste berichten var. over'. Toonkunstorkest en het j Ned. Hervormde Kerkkoor onder leiding van Henk Geinaart, de Chr Gem. Zangver. „Halleluja". „Zang zij onze leus" en het K. en O -Volks zangkoor onder leiding van Tillv StenzLeening, het Dubbelmannen- kwartet „Inter Nos" geleid door L. van Wijngaarden er. de organist Piet Uiterlinden. Uitgevoerd zullen worden werken van Bach, Handel, Buxtehude e.a. De Klaverjaswedstrjjden, ter ge legenheid van het 5-jarig bestaan van de Sportclub Lichtfabrieken zijn weer beëindigd, met als uitslag: le afdeling: 1. SCL I—T: en D. I 14436 —17568; 2. SCL ILBF I 15136— 16926; 3. SCL I—KKF I 15314—17064; 4. SCL IKNG I 16081—17691. 2e afdeling: 1. SCL II—MDS I 13927 182872. SCL IIDe Waard 14482 16591; 3. SCL II—KNG II 16078— 16968; 4. SCL II—T. en D. 16372— 16040. STADSKOK. Een reuze week! Sedert vorige week Zaterdag kwam in totaal het schitterende bedrag van 245.50 bin nen. Prachtig! Nu gaan we eindelijk de goede kant op. Weet u nog, hoe wij vorige week ons afvroegen: stop pen of doorgaan? Welnu, de vraag is duidelijk beantwoord. Doorgaan natuurlijk! Zou die briefschrijver dan toch gelijk krijgen? Is net dan werkelijk waar, dat een actie eerst enige maanden aan de gang moet zijn, voordat er schot in komt? De stand is thans 2.751.73. Zouden we volgende week aan de 3000- gulden zijn? Doet uw best! Nu het vandaag weer regent, kunt u zich indenken wat het zeggen wil onder een lek dak te moeten wonen. Hoe sneller het geld bijeen komt, hoe meer ze kerheid de Stichting voor Kath. So ciale Jeugdzorg (St. Franciscus Liefdewerk) Nieuwe Ryn 52. Leiden, giro 230414, heeft en hoe sneller de aannemer verder kan gaan met het hoogst noodzgkeijke restaurantie- werk Bij de giften van deze week was er een bedrag van ƒ61.—. het resultaat van een collecte op een fa miliefeestje. We zouden eigenlijk willen, dat alle kath. gezinnen van Leiden en omgeving in de loop van de volgende week een feestje vier den, telkens met een collecte voor het Lekke Dak! Denkt er u eens IN DE LEIDSE Luxor". Van de film „Parijs bij nacht" kan in ieder geval gezegd worden, dat zij amusanter is dan het Parense nachtleven zelf, dat slechts bestaat bij de gratie van op sensatie beluste toeristen, niet op de eerste plaats van de Parijzenaars zelf. Ove rigens kan men moeilijk spreken van een boeiend filmwerk; het be roemde show-orkest van Jacques Hélian speelt er de hoofdrol in, om geven door een pretentieloos ver haaltje, waarin het orkest over vloedige gelegenheid geboden wordt om de weinig elegante bebob-dans- muziek te spelen. „Pigalla-Saint Germain des Prés" is de Franse titel. Hiermede een aan de werkelijkheid getoetste inhoud aangegeven. Place Pigalle was eens het drukbezochte nachtcentrum in Montmartre. Daarin bevindt zich de super-luxe gelegenheid „Tambourin", die echter geen gasten trekt, on danks het beroemde orkest. De eige naars zijn trouwens een stelletje gangsters en als het orkest dat merkt pakt het zijn biezen. Inmiddels is een andere wijk in Parijs, Saint Germain des Prés, bekend gewor den om zijn nachteven. Hier huizen de studenten-volgelingen van Jean Paul Sartre, de bekende existentia list, die hun vermaak zoeken in tot cabarets ingerichte kelders. Het orkest komt in zo'n gelegenheid te recht en na enige meer rumoerige en smijtende dan spannende gebeur tenissen, wordt de gangsterbende overvallen en ontmaskerd. Een vlotte film, die het als amu sements meer. niet wel doen zal en die om zijn showorkest wel iets weg heeft van de film „Nous irons a Paris", zonder dat er van het werkelijke Parijs iets behoorlijks op het witte doek komt. Veertien jaar. Casino. „Paul Vlaanderen en het Z-mysterie" zegt al genoeg om trent de inhoud van de rolprent, welke deze week in Casino draait. Wie wel eens aan een radiotoestel geluisterd heeft, kent Paul Vlaande ren en weet welke adembenemende avonturen deze amateur-detective beleeft bij het ontrafelen van de zwaarst-gesluierde mysterieën der onderwereld. In Engeland heet hy mr. Temple, maar dat doet aan de zaak niets af. Hij is de moderne versie van de onsterfelijke Sherlock Holmes en zijn vrouw speelt de rol van Watson mee, zij het minder als de man (resp. vrouw), die onop houdelijk verwonderd is over het speurderstalent van Sherlock Hol mes, dan wel als de dappere hulp van haar echtgenoot. Hoe het ge heim van de Z-or,ganisatie wordt opgehelderd, moet men zelf maar gaan zien, maar het is geen geheim, dat men er anderhalf uur spanning bij zal beleven. En wie die geheim- zinnge Z. is, raadt niemand. Boven 14 jaar. Rex heeft „Winchester '73", het verhaal van een geweer, dat heel wat op z'n kerfstok heeft. Er wordt heel wat gestreden om het recht en tegen leuger en bedrog, maar het recht overwint ten slotte, zoals het in behoorlijke films betaamt. Boven 18 jaar. Lido. Joseph Cotton en Valli, de sterrein uit de film „The third man" hebben elkaar weergevonden in de film „Er kwam een vreemde ling", welke rolprent men deze week in het Lido-theater kan gaan zien. Deze film brengt het verhaal van twee mensen, die zich tot elkaar aan getrokken gevoelen, omdat üeiden gedesillusioneerd werden door het leven, elk echter op een andere manier. Deze film is het van begin tot einde boeiende drama van een man, wiens leven bestond uit be drog en diefstal en van een meisje, dat, beeldschoon en rijk, de norma le gelegenheid tot liefde werd ont houden door een haar overkomen ongeluk. Uit hun ontmoeting spruit een diepe genegenheid voor elkaar voort. Onder regie van Robert Steven son is hier op een subtiele onder grond een film opgebouwd, die vooral door het karakteristieke spel van Joseph Cotton gegroeid is tot een byzondere dramatiek, misschien juist door de koude onverschillig heid, die heel het doen en laten van deze karakter-speler beheerst. In de bijrollen zien wij o.m. Spring Bying- ton en Paul Stewart, welke laatste voor het eerst in een grote rol op het witte doek uitkwam in The Win dow. Door de KFC gekeurd voor 18 jaar. In het voorprogramma een uit- KOLEN voor alle doeleinden CREYGHTON Hooiqr.46 Tel,20114 stekende film over een kreupele jongen, die een aangeschoten arend tam maakt en opnieuw leert vlie gen. Trianon verplaatst ons deze week in „Drakenzaad", een film naar de gelijknamige novelle van Pearl S. Buck, naar het China van 1937, waar op een imperialistisch Japan zijn oog had laten vallen. De verschrik kingen, die daarmede gepaard gin gen, worden duidelijk gemaakt in de belevenissen van een boerengezin. Het begin van de film, waarin de nogal uitgebreide familie wordt voorgesteld, is aan de langdradige kant, maar de oorlogstaferelen, die daarna volgen, zijn suggestief ver filmd. Het is prijzenswaardig, dat men zich niet beperkt heeft tot de goedkope sensatie, die men bij der gelijke rolprenten vaak pleegt in te schakelen. Het zwaartepunt is juist gelegd op de geestesgesteldheid van het Chinese volk, dat in die jaren althans en vooral op het platteland weinig voor geweld voelde en er de voorkeur aan gaf in vrede te le ven. Dit laatste verlangen moest echter wyken voor het gevoel van recht en de liefde voor de geboorte grond, welke op zo'n brute wijze door de Japanners werd aangerand. Er zijn niet veel films, waarin op zo'n boeiende manier het drama van de oorlog, welke door niemand wordt gewild maar waarin men uit eindelijk allemaal betrokken wordt, uitgebeeld ziet. Boven 18 jaar! weersverwachting (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). ENKELE OPKLARINGEN. Vooral aanvankelijk op vele plaatsen nog enkele buien met kans op onweer, maar later ook opklaringen. Vannacht en mor genochtend hier en daar mist. Overwegend matige wind uit Westelijke richtingen. Gematig de temperaturen. 24 Juni: zon op 4.20, onder 21.04; maan op 0.00 en onder 10,32 uur. 25 Juni: zon op 4.20, onder- 21.04; maan op 0.08 en onder 11.54 uur. HAAGS GERECHTSHOF. Straf voor laffe daad. Het Haag se Gerechtshof bevestigde het vonnis, waarbij een 44-jarige Leidse beton werker tot acht maanden gevangenis straf was veroordeeld, omdat hij de halfblinde veehouder J. A. V. op het gezicht had geslagen. De proc. gene raal had twee jaar gevangenisstraf geëist en gevangenneming op de dag van de uitspraak. HAAGSE POLITIERECHTER. Fabrieksdiefstallen.„Heb je nog wat wol voor me te koop?" vroeg een mevrouw aan een 21-jarig meisje, dat op de fabriek van de Gebr. v. Wijk te Leiden werkte..Een poosje daarna kwam het meisje inderdaad met wol aan. Nu stonden ze beiden voor de Haagse politierechter, want de wol was gestolen. Het meisje zeide door deze vraag tot de diefstallen *e zijn gekomen. Een volgende maal was zij samen met een ander meisje, bij de con trole aan de uitgang gesnapt. De ge stolen wol was gevonden ir» de tas van de mede-dievegge, die nu niet terecht stond. De officier van justitie eiste tegen het meisje twee maanden gevange nisstraf en tegen de mevrouw veer tien dagen. De politierechter wilde er rekening mee houden dat het meisje voor de eerste maal terecht stond en veroordeelde haar tot ƒ25 subs. 10 dagen en twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk. De mevrouw werd voor heling tot 40.subs. 20 dagen en een maand voorwaardelijk veroordeeld. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden. Het woonhuis met afzonderlijke bovenwoning en tuin Dahliastraat 26/26a, hoek Lammenschanswcg in bod: 16.600,koper de heer W. H. B. van Dunné q.q. te Oegstgeest voor: 18.600, Het winkel- en woonhuis Haar lemmerstraat 31 in bod: 14.000,— is niet verkocht. Het woonhuis en erf Utrechtse Jaagpad 64 in bod: 3.550,koper de heer B.,M. van Kuyk q.q. te Lei den voor: 3.650, TOELATINGSEXAMENS ST. AGNES LYCEUM Voor de Toelatingsexamen van het St. Agnes Lyceum (voor meisjes), Oude Vest 193, Leiden, zijn ge slaagd: Els Asperslag, Toos v. Beek, Noortje Bresser, Toosje Breukel, Ga- briëlle Brüschke. Carla Creijghton, Joke Colla, Carolientje Duyndam, Elly Duinhoven, Tineke van Elburg, Joos van Eisen, Lies van Eisen, Ma ria Friebel, Constance Heck, Con stance Kemna, Margriet Kessen, Mi- ra de Krijger, Beatrix Lampe, Ma rianne Leenen, Tonny Noordoven, Maria v. d Putten, Ineke van Gerve, Tini van Slagm'aat, Anka Spijkerman Johanna v. d. Valk. Carla v. d. Ven. Henny Verdegaal, Truus Walenkamp Bouwina de Weerd. Hella van Wely, Riet Willemsen, Caroline Voute. Herexamen: 3; Afgewezen 4. Zondagsdienst Huisartsen. A.s. Zondag zal de dienst worden waar genomen door: Dr. De Bruyne; Jas- perse; Mastenbroek; Meyboom; Si mons. Dienst der apotheken. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van 23 Juni tot 30 Juni waargenomen door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406; de Zuider-Apotheek; Lammenschansweg 4, tel. 23553; Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. OEGSTGEEST INLEIDING TOT HET 40-JARIG PRIESTERFEEST VAN PASTOOR LOOYAARD. Ter inleiding van het 40-jarig priesterfeest van pastoor J. J. C. M Looyaard, dat op 12 Augustus door de parochianen wordt gevierd en waarbij tevens het 50-jarig bestaan van de kerk zal worden herdacht, zullen een vijftal sprekers op ver schillende Zondagen onder alle II Missen onderwerpen behandelen, d;e met deze feestelijkheden verband houden. Zondag 1 Juli spreekt pater Pater- nus de Rooy O.F M., zoon der paro chie, over „Waarom vieren wy feest" Zondag 15 Juli kapelaan C J. Eeken over „Priesterlijke waardig heid". Zondag 22 Juli kapelaan P. A. van den Bosch, over „Priester en Volk" Zondag 29 Juli Prof. A. F. J. L. v. d. Boog over „De Parochie". Zondag 5 Augustus Rector A A. M. Sanders over „De Pastoor en de Parochie". Voor de radio. A.s. Maandag morgen van kv/art voor twaalf tot twaalf uur zal Henri Welboren liede ren van Strauss zingen in het radio programma van Hilversum II. Cor van Boven zal hem aan de piano be geleiden.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2