Driehonderd middenstanders stichtten een limonadefabriek Drie zusters stappen in het huwelijksbootje Korea gaf uitstel Geslaagde Schoolsportdag te Voorschoten VRIJDAG 22 JUNI 1951 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De grootste van Europa Dc grootste limonadefabriek van Europa, ontstaan door de samenwer king van ruim driehonderd midden standers is gisteren te Bunnik ge opend. Deze nieuwe fabriek werd in gebruik gesteld door prof. dr. A. H. M. Albregst, minister voor de pro ductieverhoging. De minister noemde het van grote betekenis, dat driehonderd midden standers zich hebben verenigd in de ze coöperatie, waarmee de midden stand een nieuwe getuigenis aflegt van zijn vastbeslotenheid om zijn positie in ons volk te verzekeren. Spreker wees ook nog op het voor deel dat de samenwerking brengt met betrekking tot de productie. De nieuwe installatie produceert het tienvoudige van wat het gemiddel de limonadebedrijf in Nederland af levert. De heer Th. S. J. Hooij, de presi dentcommissaris, lid van de Tweede Kamer, noemde het een prestatie, dat de ruim driehonderd middenstanders na de oorlog een millioen gulden bij elkaar brachten en met behulp van de Herstelbank en de Middenstands- Bisschopswijding Mgr. Alfrink van De bisschopswijding van mgr. dr. B. J. Alfrink, benoemd tit. aartsbis schop van Tyana en coadjutor van kardinaal Dc Jong, aarstbisschop van Utrecht, zal plaats hebben in de me- tropolitane kerk te Utrecht, op Dins dag 17 Juli a.s. Als consecrator zal fungeren mgr. Paolo Giobbe. apos tolisch internuntius te 's Gravenhage Medeconsacranten zijn mgr. dr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roer mond, en mgr. dr. J. Olav Smit, tit. bisschop van Paralus, kanunnik van de St. Pieter te Rome. Zoals reeds gemeld, zal de plech tigheid van de consecratie volgens de wens van mgr. Alfrink een sober karakter dragen. Uitgenodigd zullen worden de seculiere en dienstdoende reguliere geestelijken van het Aarts bisdom'. Voor de resterende plaatsen worden kaarten beschikbaar gesteld. De plechtigheid zal door de K.R.O. worden uitgezonden. bank deze fabriek konden oprichten. De directeur van het bedrijf, de heer Van Dam, stelde vast, dat de limonadeafzet in ons land aan het begin van zijn ontwikkeling staat. Dankbaar herinnerde hij aan het feit, dat de Heineken's en Amstel- brouwerijen zich geheel terugge trokken hebben uit de productie van koolzuurhoudende en alcoholvrije dranken en zo haar bijdrage hebben geleverd tot een gezonde ontwikke ling door de productiecapaciteit van de Bedrijfscentrale op het gewenste niveau te brengen. PRINSES WILHELMINA NAAR NOORWEGEN. De particuliere secretaris van Prin ses Wilhelmina deelt mede, dat de Prinses heden per vliegtuig voor korte vacantie naar Noorwegen is vertrokken. Het Noorse blad „Adresseavisen" meldt vandaag dat de Prinses op het vliegveld Trondheim in centraal Noorwegen zou landen. DE 65e VERJAARDAG VAN DR. W. DREES. Op 5 Juli a.s. zal de minister president zijn 65ste verjaardag vie ren. Ter gelegenhed hiervan zal de Haagse socialistische arbeidersbewe ging langs zijn woning aan de Beek- laan 502 defileren De voorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer J. J. Vorrink, en de voorzitter van het NVV, de heer H. Oosterhuis, zullen na afloop van het défilé de jubilaris toespreken. CENTRALE RAADSVERGADERING BOND „VOOR HET GEZIN" De R.K. Bond „Voor het Gezin"' houdt op 14 en 15 Juli a.s. de Cen trale Raadsvergadering te Maastricht in de Stadsschouwburg. De afgevaar digden worden officiëel ten stadhui- ze ontvangen. Tijdens de bijeen komst zal de heer Van Meegeren, die 33 jaar lid van het hoofdbestuur en 30 jaar Bondsvoorzitter was, officiëel de voorzittershamer neer leggen. Gedurende de feestavond zal de heer Van Meegeren op pas sende wijze worden gehuldigd.. Zondag 15 Juli wordt 's-ochtends j een H. Mis in de St. Servaaskerk opgedragen. De Centrale Raadsver gadering wordt daarna voortgezet. De afdeling Maastricht van de Bond is voornemens in alle parochies onder-afdelingen te stichten. Op de slotzitting van het in Sittard te houden nationaal K.V.P.-jonge- ren congres zal prof.- dr. H. Brug- 'inans, rector van het Europa-college te Brugge, spreken over: „De plaats van Nederland in Europa". Op de eerste dag van het congres Zaterdag 21 Juli a.s. spreekt dr. Bogaers over: „De huidige econo mische politiek". Zondag 22 Juli zal dr. Scheurs spreken over: „de waar den van meer eenvoud en meer arbeid, sociaal-psychologisch gezien". B. en W. van Den Haag hebben de gemeenteraad plannen voorge legd voor de oprichting van een luchtvaartnijverheidsschool. Deze moet in de plaats komen van de be staande middelbare luchtvaart technische school. De school zal in het bijzonder gericht zijn op de la gere opleidingen. VRIENDEN IN DE NOOD. Dirk dc Koning is tuinder, maar behalve dat is hij ook spil en steun pilaar van het eerste elftal der 's-Gravenzandse Sportvereniging. Bij een voetbalwedstrijd brak hij echter dezer dagen zowel zijn pols als zijn arm. Is dit reeds pijnlijk, te meer was dit een ramp voor Dirk omdat de Westlandse tuinders nu in het hoogseizoen zitten. Het spreek woord „Vrienden in den nood, hon derd in een lood" ging echter ditmaal niet op. De volgende morgen vroeg stroomde een schare van clubgenoten op naar de tuin van Dirk en even later was men druk bezig met het rooien van aardappelen en het snij den van sla. Zeventig kisten aard appelen van Dirk waren op tijd aan de veiling. Ook de volgende dag wa ren de clubgenoten weer present en gingen aan de slag met de tomaten. De clubgenoten hebben zich voorge nomen, aldus de „Tel" om elke dag te blijven helpen totdat hun spil weer geheel genezen is. VRAAG TIJDIG NIEUW RIJBEWIJS AAN Aangezien de K.N.A.C. uit ver schillende mededelingen gebleken is, dat de procedure tot verlenging van een rijbewijs aanmerkelijk meer tijd vergt, dan vóór het inwerking treden van dc nieuwe verkeerswet raadt de K.N.A.C. aan reeds zes weken voor de datum waarop het oude rijbewijs verloopt hiermede een begin te maken. HOOI OP DUIZEND METER HOOGTE. In Twente kon men gistermiddag een merkwaardig verschijnsel zien. Er zweefden voorwerpen door de lucht, die men niet kon thuisbren gen. Deze voorwerpen bleken bij na der inzicht niets anders te zijn dan hopen hooi, die, nadat zij tot op een hoogte van wel duizend meter waren waargenomen, weer op de grond terecht kwamen. Plaatselijke wer velwinden, die op warme zomer dagen als deze wel vaker voorkomen, moeten verantwoordelijk worden ge acht voor deze hooivlucht. „Trouw". BINNENLAND. Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal volgende week Dinsdag 26 en Woensdag 27 Juni geen audiëntie verlenen. De twintigjarige A. H. Geukes uit Zaandam, die met de pedaal van zijn fiets de trottoirband raakte, sloeg diaardoor met het hoofd tegen de straat en is kort daarop overleden. De gemeenteraad van Ooster hout zal, naar de Volkskr. meldt, aan de raad voorstellen de klein-semina- ries te steunen met een jaarlijkse subsidie van 100 gulden per priester student, die uit Oosterhout afkom stig is. K. ter Laan, oud-burgemeester van Zaandam eh oud-lid van de Tweede Kamer, wordt 8 Juli 80 jaar. Hij zal in zijn geboorteplaats Slochteren worden gehuldigd. De Nederveluwse landgoederen De Ginkel en Hindekamp nabij Ede, te zamen groot 1000 h.a., zijn voor het publick opengesteld. BUITENLAND. In Engeland schoot een man van 55 jaar zich 's nachts op bed door het hoofd. Alsof er niets gebeurd was, stond hij weer op, maakte zijn ont bijt klaar en liep vervolgens naar de dokter. In een ziekenhuis werd de kogel cr weer uitgepeuterd. Het is nu bijna een jaar later en hij leeft nog. gezond en wel. Aldus een Engels medisch tijdschrift. Een vliegend reuzenfort van de Amerikaanse luchtmacht is nabij Cibolo, in de Amerikaanse staat Texas, omlaag gestort en in brand gevlogen, het toestel kwam op een boerderij neer. Minstens drie inzit tenden zijn om het leven gekomen. De keizerin-moeder van Japan is vandaag met grote pracht en praal ter aarde besteld. De plechtigheden werden door een millioen Japanners gadegeslagen. Keizer Hirobito en zijn drie broeders liepen in de begrafe nisstoet mee. De hoofdcommissaris van politie te Frankfort, Willy Klapproth, is Donderdag gearresteerd. Hij had tijdens het proces over corruptie onder de politie van Frank fort verklaard, dat hij vóór de geld- sanering wekelijks ongeveer twee sloffen ongebanderolleerde Ameri kaanse sigaretten van een majoor van de bezettingstroepen had ont vangen en deze, of zelf had opge rookt, of op zijn bureau had wegge geven. Als onderdeel van het plan „Leer de democratie kennen" hebben jongemensen tussen 17 en 21 jaar Donderdag gedurende 24 uur het be wind over Pforzheim, een stad met 80.000 inwoners in Zuidwest-Duits- land, overgenomen. De burgemeester droeg zijn ambt over aan een stu dent van 21 jaar en een zeventien jarig meisje bezette de post van de Amerikaanse plaatselijke comman dant. Volgens gen Bradley Generaal Omar Bradley verklaar de gisteren, dat de vrije naties door de oorlog in Korea ten minste één jaar respijt gekregen hebben „om zich voor te bereiden op wat er ook moge komen." Wereldoorlog numero III was een reële mogelijkheid, toen die Zondag morgen in Juni 1950 de 38ste breed te graad werd geschonden, aldus Bradley. Ieder teken van zwakte van Amerika en zijn bondgenoten, elk af wijzen van de uitdaging zou een stel lige aanwijzing zijn geweest, dat de vrije wereld rijp was voor verove ring. „Maar", zo vervolgde Bradley zijn toespraak tot de nabestaanden van op Korea gesneuvelde militairen, „de uitdaging is aanvaard en zonder tv/ij- fel heeft dit de communisten er van weerhouden, een algemene wereld oorlog te ontketenen. Het heeft ge leid tot een vertraging misschien een tijdelijke, maar in ieder geval een vertraging in hun plan om de wereld te overheersen. De erosie in Zuid-Afrika D^e instanties voor de uitvoering van maatregelen voor grondbewaring in de Unie van Zuid-Afrika hebben de regering om grotere bevoegdhe den gevraagd en om rechtstreekse verantwoordelijkheid aan het kabi net. Van deskundige zijde namelijk wordt dc vrees geuit, dat er hongers nood zal gaan optreden wanneer de erosie niet krachtdadig wordt bestre den. Elk jaar wordt in Zuid-Afrika via de rivieren driehonderd milli oen ton van de goede bovenlaag van de grond in zee gespoeld. Van de vijftien procent van het Zuid-Afri kaans grondgebied, welke als bouw land in gebruik is, kan men slechts zes en een half procent goed noemen Dit is alles bij elkaar toch reeds niet voldoende om de bevolking van 12 millioen zielen met een vermeer dering van 450 per dag van voed sel te voorzien. Bovendien heeft men grote behoef te aan technici op dit gebied. Van de 221 studenten, die vorig jaar aan de universiteit van Witwatersrand op grondbewaring afstudeerden, bleven er slechts negen in het land. De anderen prefereerden beter betaal de functies in het buitenland. Ook is er behoefte aan meer kunstmest, die voornamelijk uit Noord-Afrika moet worden ingevoerd. Voorts heeft men te strijden tegen onwetendheid en vooroordeel op het gebied van de grond/bewaring bij de naturellen, wier woonstreken onbe volkt zijn en slechts zestig procent van de eigen bevolking kannen voe- den. Vooral over-beweiding vormt j in deze gebieden een groot gevaar, j dit in verband met de gewoonte van de naturellen om hun rijkdom te j meten aan het bezit van het vee. Men moet juist meer gras laten groeien om erosie tegen te gaan. Mgr. Groesz „bekent" alles Aartsbisschop Josef Groesz van Kalocza, de voornaamste Kath. hoogwaardigheidsbekleder in Hon garije na kardinaal Mindszenty, heeft vandaag voor een gerechtshof te Boedapest bekend deelgenomen te hebben- aan een samenzwering ter omverwerping van de volksdemo cratie. (Ten overvloede: iedereen be kent alles in een „volksdemocratie" Red.) De Aartsbisschop, dit met acht an deren terech staat, gaf eveneens toe, zich ingelaten te hebben met illigale valutatransacties en meegewerkt te hebben aan de vlucht uit Hongarije van personen „die door de justitie werden gezocht". ARRESTATIE VAN COMMUNISTEN IN ISRAEL. Wegens verstoring van de openbare orde zijn in Israel ongeveer 50 com munisten gearresteerd. Zij zouden ge tracht hebben nieuwe emigranten in kleine nederzettitngen en dorpen in de Negef aan te zetten tot demon stratie. Het communistische blad „Kol Ha Am' is voor twee dagen verboden. DE ONRUST IN PANAMA. Volgens Donderdag in Rio de Ja neiro ontvangen berichten is een escadrille van de Braziliaanse lucht macht uitgezonden om de regering van de staat Panama bij te staan tegen de opstandelingen, die commu nisten worden genoemd, die de stad Londrina in handen hebben. De opstandelingen zouden grote groepen landarbeiders gevangen zet ten en de inwoners zouden de stad beginnen te verlaten. Troepen zijn op weg naar de stad. DE GROTE GELOOFS GEMEENSCHAPPEN. Volgens de laatste door het Vati- caan gepubliceerde statistieken zijn er in de wereld bijna tweemaal zo veel Katholieken als Protestanten. Het Vaticaan geeft de volgende cij fers voor de leden van de voornaam ste geloofsgemeenschappen: Katho lieken 400 millioen. Protestanten 202 millioen, Orthodox-katholieken 161 millioen, aanhangers van Confu cius en Tao 393 millioen, Mohamme danen 296 millioen, Hindoes 252 mil lioen en Boedhisten 118 millioen. Gisterenmiddag werd op het ge-" meentehuis te Boskoop onder grote belangstelling het huwelijk voltrok ken tussen de drie gezusters Reina, Jeanne en Paula Geers en de neven Arie en Maarten Peters en Albertus Quartel. Wethouder mr. Taat, die bij deze gelegenheid als ambtenaar van de burgerlijke stand fungeerde, wees er in zijn toespraak op, dat deze huwe lijksvoltrekking voor Boskoop een unicum was. De kerkelijke inzegening had hier na plaats in de Ned. Herv. kerk. De drie bruidegoms, die allen boomkweker zijn, zullen binnenkort met hun vrouwen naar Amerika emi greren. De bruidjes waren leidster van de meisjesclub „Van knop tot bloem" en de leden van deze club waren bij de huwelijksvoltrekking de bruids meisjes. Op de foto ziet men van links naar rechts Albertus Quartel, Reina Geers, Maarten Peters, Jeanne Geers, Arie Peters en Paula Geers. RECHTZAKEN HAAGSE RECHTBANK. Een fantast.' Het was haast niet te geloven wat de 33-jarige A. v. L. na de bevrijdipg allemaal op touw had gezet. Voor zijn grote verdienste tijdens de bezetting werd hij aan een sigarenzaakje geholpen in Leiden. Hij beidde de winkel uit met een post agentschap. richtrte vervolgens een sigarenfabriek op, een tabakskerve- rij, een grossierderij en kocht een auto. Met dat postagentschap liep dat enkele jaren geleden mis. Aanvan kelijk legde hij die tekorten nog bij, doch allengs werden de bedragen groter. Met aangeboden chèques ma nipuleerde hij toen op zo' nmerk- waardige wijze, dat er op zeker mo ment een tekort van bijna 25.000 ontstond, alsmede een tekort in de postzegelkas. Toen werd er ingegre pen. Twee jaar lang had hij dit ge daan zonder dat men er iets van merkte. Gisterenmiddag stond van L. voor de Haagse rechtbank terecht om zich voor deze verduistering en voor valsheid in geschrifte te verantwoor den. Hij gaf alles toe. De off. van justitie zei in zijn requisitoir dat ver dachte zelf was geschrokken toen hij het bedrag hoorde. Hij eiste 1 jaar gevangenisstraf m. a. De verdediger, mr. C. H. D. Suermondt, noemde v. L. een grote optimist, die dacht dat alles hem zou lukken. Hen bepleitte uiterste clementie. Uitspraak 3 Juli a.s. R K. Meisjesschool won de wisselbeker DE SCHOOLSPORTDAG, die gisteren bij stralend weer gehouden is, is een groot succes voor de organisator, de lieer C. Scheepmaker, geworden. Op de beide velden, het Rouwkoopterrein en het SVLV-ter- rein, verliep alles zeer vlot en werden enkele uitzonderlijke goede prestaties geleverd. Zo sprong een der jongens 4.75 M. en liep een an der de 60 M. in 8.4 sec. Ook de bal worpen van ver over de 20 M. mo gen er zijn. 's Morgens werden de onderlinge wedstrijden der scholen gehouden. Iedere leerling van de 5e, 6e, 7e en 8e klasse nam daaraan deel. De drie- kamp bestond uit: 60 m. hardlopen, vèrspringen en balwerpen. De drie leerlingen van iedere school, die van die school de beste prestaties ge leverd hadden, kregen de gelegen heid 's middags de eer van de school te verdedigen, waaraan bovendien het bezit van de wisselbeker verbon den was. Die was vorig jaar ge wonnen door de Herv. Schol, maar ging nu naar de R.K. scholen. Om dat de meisjesschool de meeste punten verzameld had (55 tegen de jongens 51) mag de R.K. Meisjes school dit jaar de beker te pronk zetten. 's Middags werden bovendien een voetbal- en korf bal wedstrijd ge speeld tussen de R.K. School en een combinatie van de andere scholen. De jongenscombinatie won van het kampioenselftal van de R.K. Jon gensschool met 21 (rust 20), terwijl de korf bal wedstrijd met een gelijk spel 11 eindigde. Na deze wedstrijden kwamen de estafettes, waarbij de jongens en meisjes van de Openb. school de snelsten bleken te zijn. Om vier uur kon burgemeester C. J. van der Hoeven op de binnen plaats van het gemeentehuis over gaan tot het uitreiken der prijzen. De individuele prijzen behaald in de driekamp gingen naar: A. Meisjes: 1. Claartje Woltman, 2. Bep Drillenburg en 3. Ada van der Lee van de Openbare School. 1. Anneke Buts, 2. L. van 't Wout cn 3. J. van Elswijk van de Geref. School. 1. R. v. d. Eykel, 8. T. Arentsen en 3. H. v. d. Mee van de Herv. School. 1. A. van Rrijn, 2. R. Teunissen en 3 A. Driehuys van de R.K. Meisjes school. B. Jongens: 1. K. Klein, 2. A. Schüss en 3. F. Teunissen van de Openbare School. 1. J. Stapper, 2. B. Vis en 3. N. de Jong van de Geref. School. 1. W. Mak, 2. J. Starrenburg en 3. Storm van de Herv. School. 1. P. Zonneveld, 2. W. Hooijmans en 3. H. Kooijman van de R.K. Jongensschool. Uit de finales kwamen als sterkste „athleten" bij de meisjes naar voren: 1. R. v. d. Eykel (Herv. School) en 2. Bep Drillenburg (Openb. School), die moesten loten om de eerste en tweede prijs, en 3. A. van Rhijn (R.K. Meisjesschool). Bij de jongens waren de sterksten in de driekamp: 1. en 2. J. Stapper (Geref. School) en P. Zonneveld (R.K. Jongens school) beiden evenveel punten; 3. en 4. W. Mak (Herv. School) en J. Starrenburg (Herv. School) ook beiden evenveel punten. Aardig was, dat bij de finales van iedere school een vertegenwoordiger in de prijzen viel. De schoolprijzen gingën naar: R.K. Meisjesschool (wisselbeker van de K.W.-Vereniging), R.K. Jongens school (le prijs, voetbal), Herv. School en Openbare School (beide 2e prijs, voetbal), R.K. Meisjesschool en Openbare School (beide eerste prijs, korfbal), Herv. School (2de prijs, korfbal), Openbare School (zowel de medaille voor de estafet te van de jongens als van de meis jes). EINDEXAMENS M.M.S. Voor het eindexamen M.M.S. in Huize Bijdorp slaagden alle candi- daten t.w.: Netty Beekelaar, Lies de Bont, Elly Busch, Elly Groenendijk, Mieke de Maeyer, Ineke Morshuis, Mia Oosterlaan, Rudy Peek, Trudy Ruttenberg, Mia Straman, Inge v. d. Ven, Vonny Driesmans, José Eiselin, WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ENKELE BUIEN. Half tot zwaar bewolkt met enkele buien, hier en daar met onweer. Aanvankelijk matige wind, overwegend uit Zuide lijke richtingen. Later matige en langs de kust vrij krachtige wind uit Westelijke richtingen. Vrij koel. 23 Juni: zon op 4.20, onder 21.04; maan op 23.56 en onder 9.06 uur- Lies Groot, Els van Heyst, Maus Jans sen, Lies Kaizer, Liesbeth Knijnen- burg, Thea van Oosten, Henny Roos, Rit Ruys, Miek v. d. Stok, Nini Tur- lings. Autotocht Ouden van Dagen. De 16e autotocht van het comité „Ouden van Dagen" is gistermiddag weer buitengewoon goed verlopen en was het omstreeks één uur in de Voorstraat wederom die gezellige drukte, voorafgaande aan de tocht. Ruim 50 autobezitters hadden hun wagens ter beschikking gesteld en uitgeleide gedaan door vele gemeen tenaren vertrok men naar Wasse naar. Men ging zowel door Nieuw Rijksdorp, als door de Kieviet, om via het kasteel „Oud Wassenaar" het die renpark aan de Rijksstraatweg te be reiken. In dit park werden enkele gezellige uren doorgebracht. Omstreeks half zes vertrok het ge zelschap weer in de richting Den Haag en Scheveningen en wij weten zeker dat vele tochtgenoten weer eens na jaren de zee en de haven zagen. Via Voorburg en Leidschen- dam werd vóór tijd Voorschoten weer bereikt en moest een ogenblik ge wacht worden op de St. Laurentius Harmonie, waarmede men, voorafge gaan door dit flink blazende korps, de Voorstraat weer bereikte. In „Het Wapen van Voorschoten" werd nog een afscheidsdronk genut tigd en heeft burgemeester C. J. v. d. Hoeven het comité en de ouden van dagen toegesproken, waarna dr. M .v. d. Stoel, als voorz. van het co mité nog eens enkele voorvallen van de tocht heeft gememoreerd en hul de en dank bracht voor de ondervon den medewerking. Namens de ouden van dagen bedankte de heer v. d. Heijden. Geboren: Ueessien A. d. v. C. v. d. Lee en A. Bosman; Marie L. d. v. J. Dekker en M. W. Bedijn; Nelly A. J. d. v. M. Roessingh en A. Schelling; Johanna A. B. Th„ d. van C- J. Geerts en J. B. M. Wolters. Ondertrouwd: A. W. B. van der Voort 26 j. en A. W. B. Verhagen 28 j.; W. M. de Graaf 29 j. en G. Klungel 22 j.; W. A. Mol 26 j. en E. A. Los 24 j. Getrouwd. F. Huijzer en P. v. Leeuwen. Overleden: E. Dool wed. van R. W. Janzen 76 j. HILLEGOM Cultuurfilms. Het gemeentebe stuur overweegt om reductie te geven van d£ vermakelijkheidsbelasting voor het vertonen van films met cul turele strekking. De cultuurwaarde van films wordt door een centrale instantie bepaald, zodat op dit ter rein geen moeilijkheden te duchten zijn. De heer K. van Leeuwen slaag de voor het candidaatsexamen medi cijnen aan de Stedelijke Universiteit te Amsterdam. Voor het propaedeutisch examen theologie slaagde aan de vrije uni versiteit te Amsterdam de heer C. van Zuylen. DE ZILK Aanrijding. Bij de Ruigenhoek werd een 20-jarige wielrijder door 'n motorrijder aangereden. Hij werd aan knie en handen gewond en kwam onder doktersbehandeling. De mo torrijder reed door, doch zijn num mer werd door ooggetuigen geno teerd. Weg weer in orde. Het werk aan de Zilkerduinweg is klaar, zodat het verkeer langs de normale route is hervat. Ook de bushalten zijn weer als voorheen. LEIDSCHENDAM Voor 't examen onderwijzer (es) zijn geslaagd mej. G. van der Meu- den en de heer A. R. Alblas. NOORUWIJK Schietvereniging. De wiselme- dailles werden deze week gewonnen door: A. v. Egmond 99 punten le klasse; N. J. Hazebroek 98 punten 2e klasse; Mej. T. v. Oosten 85 punten 3e klasse. De sportvisser. De uitslag van de eerste verenigingswedstrijd is als volgt: 1. Th. v. Werkhoven, 2. G. v. Werkhoven, 3. J. Pesschier, 4. G. Steenvoonden, 5. C. Koppen. 6. P. J. de Graaf. 7. J. Stesnvoorden, 8. W. Th v. Schie. 9. K. v. d. Geer. Steeds Sneller. Dc uitslag van de wedvlucht vanaf Chateruronse. Afstand 635 km. is als volgt: In concours 147 duiven, 1.11,16 Gebr. Pesschier, 2,5,12 Gebr. Barn- hoven, 3,4 Hoek en de Vries, 6 J. Rakhorst. 7. Gebr. v. d. Poel, 8. J. v. d. Wiel, 9. Jill, de Ridder, 10 W. Hazenoot, 13. A. v. Duin Jr., 14,19 C. v. d. Berg. 15 A. v. d. Zwan, 17 J. fasschier, 18 J. v. d. Net. 20 P. Ouwehand, 22 Th. Hoogervorst. Concerten. Het fanfarecorps Excelsior zal morgenavond te 8.30 uur een concert geven op het Lindenplein Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H .Prins Bernhard zal „Crescendo" Vrijdag 29 Juni op het Lindeplein en op Woensdag 4 Juli a.s. op het kerkpleintje aan de Hoofdstraat een concert geven. NOOPOWIIKKRHOUT Kerkveiling. De gisteren gehou den kerkveiling in de St. Victor- parochie heeft 6.200 opgebracht.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2