€iöse m/rspoT# Rotan Meubelen Profs Bijl en Van Gilse verlaten de Universiteit SHOW ARK Kort Galgewater DINSDAG 19 JUNI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 TWEE EMINENTE LEIDSE HOOGLERAREN Ofschoon zowel prof. J. P. Bijl als prof. dr. P. H. G. van Gilse hun col leges tot het einde van het Acade mische jaar zullen voortzetten, heeft de Leidse Universiteit gistermiddag op buitengewoon hartelijke wijze /an beide hoogleraren afscheid genomen. Het initiatief tot dit afscheid, dat tevens een waardering inhield voor de wetenschappelijke arbeid van beide hoogleraren, is uitgegaan van het bestuur der Medische faculteit. Onder de zeer vele aanwezigen, die deze bijeenkomst, welke in de grote zaal van het hoofdgebouw van het Acad. Ziekenhuis werd genou- den bewoonden, bevonden zich o.a. het College van Curatoren der Uni versiteit, de rector-magnificus, prof. dr. T. Bok, het bestuur van het Leids Universiteitsfonds, prof. dr. R. Remmelts, directeur van het Insti tuut Preventieve Geneeskunde en opvolgei van prof. J. P. Bijl, le den van de wetenschappelijke staf, de secretaris van het College van Curatoren, mr K. Wiersma, talrij ke hoogleraren, de directeur van het Acad. Ziekenhuis, dr. W. H. Le vend, en vele vrienden van de bei de hoogleraren. Lag het aanvamceiijk in de bedoe ling om ook van prof. dr. E. Gor ter afscheid te nemen, hiervan is af gezien, daar deze dit eerst wenst te doen bij zijn afscheidscollege, dat vermoedelijk pas in Septemb t zal worden gehouden. Na een inleidend woord van de decaan der medische faculteit, prof. dr. S. E. de Jongh, waarin deze er op wees, dat de datum voor dit af scheid willekeurig was gekozen en dat beide hoogleraren na vandaag de Leidse Universiteit niet plotseling zullen verlaten, voerde de presi dent-curator, dr J. E. baron de Vos van Steenwijk, bet woord. Spr., die zich het eerst tot prof. Bijl richtte, herinnerde er aan, dat deze ruim 16 jaai als directeur aan het Instituut van Preventieve Geneeskunde ver bonden is geweest, een functie, waarin hij niet alleen de /olksge- bondheid, doch ook de Universiteit onschatbare diensten heeft bewe zen. Naast zijn vele werkzaamhe den in dit Instituut, heeft hij als bij zonder hoogleeraar vanwege het Leids Universiteitsonds aan de Leid se Universiteit hygiëne gedoceerd. Namens curatoren dankte spr. prof. Bijl voor het aandeel, dat. ook hij heeft gehad in de bloei der Univer siteit. Vervolgens weidde de president curator uit over de veelzijdige we tenschappelijke arbeid van prof. dr. P. H. G .van Gilse, van wiens uit nemende kwaliteiten van hoofd en hart de Leidse Universiteit 21 jaar heeft mogen profiteren. Eveneens werd hierbij herinnerd aan de grote belangstelling, welke prof. Van Gilse steeds aan de dag heeft gelegd voor accoustiek en phonetiek. Bij zondere waardering had spr. voor de houding en het werk van prof. dr. Architect Buurman plotseling overleden Van Gilse in de bezettingsjaren. Uw vakbrieven, welke gij in deze tijd tot de medische wereld deed uit gaan, hebben daar het zo hoogno dige contact weten te bewaren, aldus spr. Bovendien is het aan uw mis leidende voorlichting te danken, dat de Duitsers indertijd niet zijn over gegaan tot vordering van het Acad. Ziekenhuis. Uw arbeid op weten schappelijk terrein en uw sociale activiteit, waaraan gij een warm ge voel van menselijkheid paarde, zul len door het College van Curatoren niet lioht vergeten worden. Zij zijn U er zeer dankbaar voor, aldus spr., die het betreurde, dat hij op dit ogenblik geen afscheid kon nemen van prof. dr. E. Gorter, die voor de Leidse Universiteit in het algemeen en voor kindergeneeskunde in het bijzonder zo uitermate veel heeft betekend en op wien het woord van Horatius van toepassing is: „Ik zal niet geheel en al sterven. Een groot deel van wat ik was zal voortleven in verre toekomst". Nog meer sprekers. De rector-magnificus, prof. dr. S. T. Bok, bracht zowel prof. Bijl als prof. dr. Van Gilse namens de Se naat dank voor hetgeen beiden tot bloei van de Leidse Universiteit hebben bijgedragen. De decaan der medische faculteit, prof. dr. S. E. de Jongh, zag Prof. Bijl als een levend symbool van de vruchtbare samenwerking tussen het Instituut van Preventieve Genees kunde en de Leidse Universiteit. Zijn grote veelzijdigheid en welwillende hoffelijkheid waren iedereen be kend In gelijke geest voerden hierna nog het woord jhr mr. E. C. U. van Doorn namens het Leids Universi teitsfonds, de heer W. A. L. Dekker van de Wetenschappelijke Staf_ de heer v. d. Pol namens de Medische faculteit van studenten. Nadat beide hoogleraren een dank woord hadden gesproken, was er legenheid om van hen persoonlijk afscheid te nemen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa men Arische taal- en lett. mej. E. M. Berg Leiden. PROF. DR. W. H. KEESOM 75 JAAR. Prof. dr. W. H. Keesom wordt op 21 Juni 75 jaar. W. H. Keesom werd op 21 Juni 1876 op het eiland Texel geboren. Hij studeerde van 1894 tot 1900 aan de Universiteit te Amsterdam, kreeg de gouden medaille voor een prijs vraag van de Leidse Universiteit en promoveerde in 1904 te Amsterdam op een proefschrift over de isother men van mengsels van zuurstof en koolzuur. Van 1900 tot 1917 werkte hij als assistent en conservator sa men met de wereldberoemde prof. Kamerlingh Onnes in Leiden. Van 1918 tot 1923 was hij professor van de Veeartsenijkundige Hogeschool te Utrecht, waarna hij tot professor en directeur van de afdeling I van het Kamerlingh Onnes-laboratorium te Leiden werd, benoemd. In 1926 werd zijn naam vermaard, toen het hem gelukte het Helium-gas in vaste toe stand te bregen. Prof. Keesom heeft vele buitenlandse onderscheidingen ontvangen, o.a. is hij doctor honoris causa var de Universiteiten te Leu ven en Warschau en lid van de Pau- stand te brengen. Prof. Keesom was voorzitter van de wetenschappelijke afdeling van het Institut Internatio nal du Froid en voorzitter van de Vereniging tot Bevordering der We tenschap onder de Katholieken in Nederland. GEM. AANKONDIGING VISAKTEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebben den, dat visakten en bewijzen tot het vissen met één hengel, voor het dienst jaar 19511952 ten stadhuize ver krijgbaar zijn vanat 21 Juni a.s. Aanvraagformulieren worden ver strekt door de portier. Belanghebbenden moeten, zo mo gelijk. trouwboekje medenemen en met gepast geld betalen. De prijzen zijn thans als volgt: Grote Visakte A f 11. Kleine Visakte 3. Hengelakte 1.50. Bewijzen tot het vissen met één hengel 0-50. 5012 „gratis entrée" Nieuwste snufjes Ligplaats tegen Blauwpoortsbrug aan HASSELMAN i PANDER BREESTRAATI46 BOTERMARKT 21 -22 TELEFOON 2666a LEIDER LID FINANC. INSTITUUT NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN INDONESISCHE GEWOONTE VEROORZAAKTE AANRIJDING Omstreeks 10 uur hedenmorgen vond op de Rijksstraatweg nabij de Prinsenlaan een verkeersongeval plaats, waarvan de oorzaak moet worden toegeschreven aan de Indo nesische gewoonte om links te hou- Op het rijwielpad reed de heer F. T. v. Oort op zijn bromfiets rechts ko mende uit het dorp. Mej. N. v. W. die pas enkele maanden Sit Indone sië gerepatrieerd is, kwam uit de te genovergestelde richting op haar fiets en reed aanvankelijk eveneens rechts. Toen zij de tegenligger zag naderen week zij verkeerd uit en het gevolg was een botsing, waarbij bei de personen gewond werden en de voertuigen deerlijk gehavend. Vraag aan B. en W. over imitatie kampong De heer Ph. Roogaar, fractie-voorz. van de P.v.d.A. heeft zich tot het college van B. en W. ge richt met de vraag of het college contact heeft opgenomen met het departement van Uniezaken en van Overzeese gebiedsdelen over het doen vestigen van 'n imntatiekampong van Ambonezen op 'n terrein in dev ge meente. Het raadslid vraagt of het college dan zijn zienswijze omtrent de morele gevolgen welke de beoog de vertoning voor vertolkers en be zoekers kan hebben, alsmede de fi nanciële consequenties welke voor de gemeente aan dit plan zijn ver bonden ter kennis van de raad wil brengen. BODEGRAVEN Onderscheiding. Bij K. B. is de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau toegekend aan de heer K. Stapper te Bodegraven, kaasinkoper bij de kaashandel B. de Keyzer. BOSKOOP Mij. voor Tuinbouwplantkunde Op de Junivergadering was door verschillende leden een groot sorti ment planten en bloemen ter beoor deling medegebracht. Voor tot be oordeling werd overgegaan, deelde de plaatsvervangend voorz. mede, dat van het hoofdbestuur bericht was ontvangen, dat de vriendschappelijke bijeenkomst dit jaar te Arnhem zal worden gehouden. Voorts- was be richt binnengekomen dat de Lathy rus-tentoonstelling dit jaar zal wor den gehouden te Baarn op 28 en 29 Juni 1951. Tot leden der jury wer den gekozen de heren G. W. v. Gel deren, W. Groenestein en A. M. Vermeulen. De heer J. Edelman had een takje met bloemen van Nerium oleander, waarmede hij 2 punten Burgerlijke Stand Geboren: Carina Regina Dorothé, dr van C. van Breda en J. S. R. Kooij; Carolus Gerardus Maria, zn van G. W. van den Hout en M. L. Bertholet; Emma Johanna, dr van H. H. van Meijgaarden en J. Jasperse; Bernardina Maria, dr van F. Ribot en A. C. G. Rozemeijer; Ronald John zn van W. B. Blankenstein en A. F. Uittenhout; Catharina Maria ,dr van N. van Went en C. M. Jansen; Lam- bertus zn van W. Stikkelorum en E. C. van Zwieten; Alida Janna, dr van A. van der Plas en W. de Jong; Cor nelia Johanna, dr van A. Boll en H. Tij sen; Adrianus zn van J. T. Ver- bree en H. L. Meijer; Mirjam Susan na Johanna, dr van H. Schoenmaker en J. C. Gulij; Hans, zn van K. Boe- hlee en S. G. Lares. Overleden: G. P. van Vliet, huisvr. va" Drees 46 jr; E. Hus, huisvr. van Kuijt, 34 jr; H. J. Koevoet, man 76 jr; J. R. Kriek, wed, van Lau, 75 pr. Getrouwd: H. L. J. M. Corbeij en A. M. L. P. van Dinten; J. H. Dou- ma en E. Kükler; J. N. de Vos en J. A. van Weesel; A. H. Korenhof en M, C, van der Tuin; G. S. Stammers en M. Bekooij; H. W. de van der Vos en M. J. de Gunst, ZUSTER GIJSJE BERKOUWER KREEG ZILVEREN MEDAILLE Zuster Gijsje Bcrkouwer, aan vele Leidenaars wel bekend, omdat zij gedurende de oorlogsjaren in Leiden werkte, o.a. bij de Geneeskundige Dienst, heeft dezer dagen de zilve ren medaille van verdiensten van het Ned. Roode Kruis ontvangen. Men kentbaar ook als zuster „Gijsje Doordelucht", omdat zij zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt bij het vervoeren per vliegtuig van zieke soldaten uit Indonesië naar Neder land. Het is hierom, dat zij deze hoge onderscheiding ontving. behaalde. De heer W. S. Venema eveneens 2 punten terwijl de lieer A. van Tol met een collectie prachti ge Irissen en heesters 10 punten werden toegekend. De heer J. v. d. Smit behaalde voorts 6 punten, de heer K. Verboom 10 punten, de heer H. v. Soest 8 punten en de heer L. Konijn 5 punten. LEIMUIDEN Ernstig ongeval Gisterennviddag had een ernstig ongeval plaats bij de zandwerken aan de ringvaart nabij de Rolbrug. Op een gegeven moment misten de arbeiders hun 24-jarige Groningse collega J. Toorenbeek. Toen men zijn klompen zag drijven ging men dreggen en al spoedig haalde men het slachtoffer dat buiten bewustzijn was geraakt naar boven. De EHBO verleende de eerste hulp. Dr Stapen- sea, die inmiddels was gearriveerd, achtte overbrenging naar het Zieken huis noodzakelijk. Tocht ouden van dagen Het ligt in de bedoeling de tocht voor ouden van dagen te houden in het begin van Juli. Het al of niet slagen van deze tocht zal voor een groot deel van de burgerij afhangen. Voor een dergelijke reis is n.l. veel geld nodig In de twee weken, die ons nog van Juli scheiden, zal een huis aan huis collecte voor dit doel worden gehou den. Verkeersongevallen Aangezien de verkeersweg AlphenAmsterdam nog steeds op zich laat wachten is het een vereiste, dat in het dorp en daarbuiten de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht genomen wordt. Vooral de tijden, dat de leer lingen van 3 scholen deze smalle wegen moeten begaan, passeren er honderden voertuigen. Gisteren von den weer 2 ongelukken plaats, die gelukkig niet ernstig waren. Op de Woudsedijk kwamen 2 auto's met el kaar in botsing en in de Dorpsstraat nabij de hoek, waar totaal geen uit zicht is had eveneens een autobotsing plaats, die enige verkeersstagnatie opleverden. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. NIEUWKOOP Auto tc water Langs de Nieuw- veenseweg stond gisteren een auto geparkeerd op een enigszins hellend gedeelte. De bestuurder vergat' de wagen op de rem te zetten en de ge volgen bleven niet uit. Achteruit reed het wagentje de sloot in en moest door de kraanwagen van de Rooy weer op het droge worden ge bracht. Aanrijding Het liep best af toen de oliewagen van de heer J. Kwak- kenbos werd aangereden door een autobus van Maarsse en Kroon. De schade bleef beperkt tot een paar flinke' deuken in de naaf van het achterwiel. Een twintig lege olie- blikken vlogen door de schok uit de bak van de kar. De olieman en zijn hit kwamen er goed af. Feestavond EHBO De cursisten van de EHBO boden de docent dr Visser uit Noorden en het bestuur van de afd, in hotel „Het Vliegende Paard" een feestavond aqn. Het ging er erg gezellig aan toe en verschil lende aanwezigen gaven leuke voor drachten. WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ONGEVEER DEZELFDE TEMPERATUUR. Wisselend bewolkt en over wegend droog. Meest matige wind tussen West en Zuid. On geveer dezelfde temperaturen als vandaag. 20 Juni: zon op 419, onder 21.03; maan op 22.48 en onder 4.30 uur. MARKTBERICHTEN LEIDEN, i8 Juni. Groente. per 100 kg.: rabarber 610, uien 20 22. peen 3945, aardappelen 28 39, andijvie 1643, stoofsla 10, aardbeiden 90125, snijbonen 90 160, stambonen 160, doperwten 4548, peulen 3589, postelei 1025, tuinbonen 2845, spinazie 627. Tomaten 38108, per 100 stuks: komkommers 1335. bloem kool 831, salade 26.50, perzi ken 1245, per 100 bos: kroten 8 17, pieterselie 13.60, radijs f 6 11, selderie 2.604.70, peen 20 58. Wij bieden U een IJZERSTERKE SOKKENWOL mot nylon vermengd. 100 gram, div. kleuren f2.98 100% angorawol, per bol, in wit fl.45 GRATIS PATRONEN GRATIS ONDERRICHT Handvrerkhuis „W-o-ttana" Haarlemmerstraat 196a HAZERSWOUDE VAN DE MOTOR GEVALLEN Gisteravond om 11 uur is plotse ling overleden de heer B. Buurman, bekend architect uit Leiden, die de leeftijd van 67 jaar bereikte. De heer Buurman begaf zich 's middags naar een bestuursvergadering van de sociëteit „Amicitia", in welk ge bouw hij tegen 4 uur plotseling on wel werd. Enige uren later overleed hij. De heer Buurman, die op 16 No vember 1884 te Haarlem geboren werd, heeft verschillende belangrij ke werken in Leiden op zijn naam staan: de sociëteit „Amicitia" aan de Steenstraat, de Rotogravure aan het Noordeinde, Meelfabriek „De Sleu tels", Textielfabriek Clos en Leem bruggen, uitbreiding conservenfa- briek Tieleman en Dros, het woning bouwplan Noord (ten noorden van de Maresingel) en nog vele andere kleinere projecten. Ook in het openbare leven ver vulde de heer Buurman een belang- rijke rol. Hij was commissaris van de Leidse Bouwvereniging, lid van het Bestuur van -de Leidse Am bachtsschool, lie van de Gezond- neidscommissie, commissaris ran de Leidse Schouwurg, oud-bestuurslid van de 3 Octobervereniging en advi seur van verschillende woningbouw verenigingen. De crematie van het stoffelijk overschot zal a.s. Vrijdagmiddag plaats hebben, na aankomst van de trein van 13.01 uur in Westerveld. Dinsdag 19 Juni. Zojuist vernemen we, dat de col lecte, die Zaterdag in de stad werd gehouden ten bate van het sanato rium „Sole Mio" de somma van 2.685.92 heeft opgebracht, bedui dend minder dan het vorig jaar, toen de opbrengst ruim 4000gul den was. Hoe dat komt? Het be stuur zoekt de oorzaak van deze te ruggang in het geringere aantal col lectanten (trices), dit jaar 185, vo rig jaar 280. Desalniettemin: harte lijk dank aan de gevers en helpers. Het R.K. Alma Materkoor deelt ons mede, dat de repetitie van mor genavond in ieder geval wel door gaat, om acht uur in „Toonkunst" aan het Rapenburg. En een bewoner van de Heren gracht klaagde (namens alle bewo ners) over de situatie op het terrein van de voormalige katoenfahriek. Al sedert 13 jaar ligt dat terrein braak. En wanneer het waait, vlie gen dichte stofwolken over de He rengracht, zodat geen enkele bewo ner een raam kan openzetten zon der een zandlawine 'n z'n huiska mer te krijgen. Die lezer vraagt nu, of de Dienst van Gemeentewer ken hier niets aan kan doen moge lijk door met oude stenen het terrein te bestraten. De R.K. E.H.B.O., Peerke Don ders" heeft examens afgenomen voor het eenheidsdiplomo. Hiervoor slaagden de dames: G. W. v. Schep pingen, C. E. v. Zijl, T. J. M. Borst, W. P. M. Pleij, Trees v. d. Geest, E. C. v. d. Geest, De HaasAverieck en de heren B. Wallaard, P. F. Meijer, T. A. Alberts, W v. Meegen, J. N. v. d. Geest, M. T. Vervloed. Examinatoi was dr. H J. Postel, do cent dr. Th. J. Jansen De Docos-junioren hebben heden avond geen training, omdat het ter rein bezet is vanwege de voetbal wedstrijd A.S.C. 3—U.V.S. 5. Hedenmorgen om 9 uur hebben wij de dames van het Leidse R.K, Vrouwengilde hartelijk toegewuifd, toen zij per autobus vanaf het Stad huisplein vertrokken om een dagje gezellig uit te gaan. U kunt hierover morgen het een en ander lezen. En hedenmiddag om een uur ver trokken vanaf ae Burggravenlaan niet minder dan 68 personenauto's en vier autobussen, vol met Leidse Ouden van dagen, die 400 man sterk een uitstapje maken naar Scheveningen, enz. Ook hierover ho nen wij morgen meer te vertellen. Steeds gaat men verder met het electrificeren van de Leidse straat verlichting. Thans is men bezig met het Vreewijk-kwartier, vanaf de Jan van Goyenkade, en aangrenzen- oe straten. De Sportclub Lichtfabr' en be staat dezer dagen vijf jaar Ter ge legenheid hiervan werd Zaterdag een viswedstrijd gehouden in de Vliet bü Allemansgeest. De prijzen, die na afloop door voorzitter W. P. Doove werden uitgereikt, vielen ten deel aan: J. Bouman ,256 gram.); A. Labordus (168); W. v d Linden (137) J. Kapaan (112); I. Veilbrief (90); H. Wagemaker, S, Schoeman, J. Koolhaas, W. D. J. Muijzert. C. v. d. Plas, v. Oosten, L. de Vet, W. Blik- oan, T. v. d, Nieuwendijk, C. Baart, W. Doove, J. H. Bekkering, G. v. d. Meer, C. A. Visser. De Woningstichting „Eigen Haard" (Gerrit Doustraat) zal op 30 Juni a.s. herdenken, dat zij 60 jaar ge leden werd opgericht. We schreven zojuist over de auto tocht voor ouden van dagen. Welnu, de onlangs opgerichte Commissie voor cultureel en maatschappelijk werk van de Woningbouwvereniging „Ons Belang" bereidt thans een autotocht voor, waaraan leden-be woners van 65 jaar en ouder kun nen deelnemen. Met de werkzaamheden aan de nieuwe weg tusen Tomaleristraat en Voorschoterweg gaat het prima. Voorheen lag hier een smalle weg met brede berm. Thana wordt het een prachtige brede straat met trot toirs en groen-beplar/ing. Ook het moeras nabij de Voorschoterweg is volgespoten met zand en een deel van de Verlengde Lammenschans- weg is van een goede electrische verlichting voorzien. Twee Leidenaars die blijkbaar krap in de centen zaten, dachten bij zichzelf: „Lood is nog altijd een knappe prijs «vaard en waar kun je dat beter halen dan recht tegenover het Politiebureau?" Dies gingen zij in de afgelopen nacht op stap naar het Kamerlingh Onnes-laboratorium. Een agent, die enig gerucht hoorde, ging op het bureau assistentie ha len en toen vijf man het gebouw om singeld hadden, liepen de looddie ven, die even kwamen kijken of de baan veilig was, netjes in de val. Zij hadden een hoeveelheid van 10 kg. lood (van de daken gehaald) klaar gelegd. Het bleken de 47-jarige N B. en de 42-jarige T. B. K. te zijn, Zondagavond omstreekst 9 uur had op de gemene weg een ernstig ongeval plaats. De motorrijder T. B. uit Nootdorp, kwam met zijn ver loofde die op het duo zat uit de rich ting Boskoop rijden. Zij zaten met elkander te praten, doch doordat B. niet goed verstond wat zijn verloofde tegen hem zei, keek hij om en reed met een vaart van ongeveer 50 km. per uur tegen een aan de rechterzijde van dien weg liggende hoop aarde aan. Door de schok werd het meisje van het duo gesmeten en kwam op straat terecht. Ook B. viel van zijn motor af. Beide werden ernstig ge wond. Dokter Meijst, die direct werd gewaarschuwd, constateerde bij bei de een gebroken linkersleutelbeen en bij de verloofde van B een zware hersenschudding. Nadat beiden door dokter Meijst waren verbonden, zijn zij met een ziekenauto naar een zie kenhuis in Leiden vervoerd. Ook de motor was deerlijk beschadigd. Geboren: Theresia L. M. d. v. J. Borst en v. A. M. Boere; Anna M. d. v. J Borst en v. A. M. Boere;Ange la P. M. d. v. F. de Boer en v. A. M. Koot; Clementia M. C. d. v. W. P. van Vliet en v. A. W, van Wieringen Martinus N. J. z. v. M. W. L. Loele- man en v. K. Louwers; Arie z. v. A. Langhout en v. W. Hofman; Adri- ana d. v. J. Bol en v. A. Verburg; Margriet d. v. J. Hoogendoorn en v. P. Berkebrede; Adrianus W. L. z. v. A. W. Verhorik en v. M, Niewets; Heiltje B. d. v. D. J. d. Wit en van H. E Wille Ondertrouwd: N. van Spronzen 27 j. 's-Gravenhage en B. d. Hooglander 30 j.; J. V. Hoven 38 j. Zoeterwoude en L. Hark es 29 j. Getrouwd: F. Kleuver en M. G. Verweij. Overleden: W. F. Louwers, 68 j.; M. P. v. d. Peet 67 j. echtg. v. A. Schakenbosch; J. den Haan 74 j. 19 Juni. Vette varkens. Aan voer 228 stuks. Prijzen: zware 1.87 1.90, lichte 1.801.84, zouters 1.721.77, zeugen f 1-681.76 per kg. levend gewicht. Handel vlot, en kele 2 cent hoger, 2 nuchtere kalve ren. ROTTERDAM, 19 Juni Vee. Aanvoer 3672 totaal. 700 vette koeien 575 gebruiksvee. 130 vette kalveren, 137 graskalveren, 931 nuchtere kal veren, 173 varkens, 544 biggen, 177 paarden. 19 veulens, 51 schapen, 192 weide-zuiglammercn, 43 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.80 3.00, 2.50—2.80, 2.00—2.50 en vette kalveren 2.603.00, 2.40—2.60, en 2-302.40 per kg. levend gewicht; graskalvcren 350250180, nuch tere kalveren 504542, biggen 474234, slachtpaarden 2.00, 1.95 en 1.85 per kg. levend ge wicht; schapen 120100—80, weide, zuiglammeren 756545, kalf- en melkkoeien 1060875775; vare koeien 720620570, vaarzen 725 €75575; pinken 525—475—400. vette koeien aanvoer korter, handel redelijk, prijzen iets stijver; vette kal- aanvoer iets ruimer, handel stug, goed prijshoudend; graskalvc ren aanvoer minder, handel lui, prij zen stabiel; nuchtere kalveren aan voer iets kleiner, handel traag, prij- onveranderd; biggen aanvoer groter, handel flauw, prijzen als vorige week slachtpaarden aanvoer iets korter, handel traag, prijzen als vorige week; schapen aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen vooral niet hoger; weidc-zuiglammeren aanvoer kleiner, handel slopend, prijzen onveranderd; kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon handel stil, prijzen constant; vare- kocicn aanvoer matig, handel kalm, prijzen als vorige week; vaarzen en pinken aanvoer kleiner, handel ma tig. prijzen onveranderd. BODEGRAVEN, 19 Juni. Kaas. Aanvoer: 240 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.212.28, 2c soort 2.15 2.20, extra tot 2.40 per kg. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 18 Juni. Aardbeien ingelegd 32—39 cent per doosje, idem kwart kg. door 2242 cent, kropsla 2.007.80, bloemkool 828, bospeen f 3046, aardappelen 3638, peulen I 4.206.80, idem II 2—4.10, doperwten 3.50—4.20, capucijners 3.303.90, tuinbonen 3,204-10, kassnijbonen f 1012.50, idem stek 79.50 per 10 kg. Bloemen. Duizendschoon 6 18 cent, Bruidsanjers 25 cent, Iris sen 416 cent, Colvilleis 1834 cent, Lathyrus 42G cent, Papaver 312 cent. Galardia 79 cent, Esther Read 828 cent, Pioenrozen 4080 cent, Lelies 3050 cent, Asters 818 cent, Violieren 625 cent, Campanula 7 32 cent. twee goede bekenden van de politie, die voorlopig op het bureau zijn in gesloten. De Kernclub van de K.A.J. in de dekenale parochie vergadert mor genavond om half acht in het zaaltje Maria Gijzensteeg. Allen worden dringend verzocht tijdig aanwezig te zijn. STAD0KOK. TER AAR, 18 'Juni. Groente. Peulen 410—7.40, idem B 2.60— 3.90, doppers 3.704.40, capdoppcrs 4.404.60, tuinbonen f 3.003.80, alles per 10 kg., kassnijbonen 0.95 1.25. idem stek 7085 cent, tomaten A 0.80—1.20, idem C f 0.80—1.10, idem CC 4080 cent, idem kriel 30 70 cent, andijvie 1932 cent, rabar ber 10—14 cent, waspeen 3536 cent postelein 2529 cent, spitskool 9 et., nieuwe aardappelen 3637 cent, id. stek 26 cent, sjalotten 1319 cent, prei 1516 cent, spinazie 2228 ct., alles per kg-; bloemkool I 20—34 cent idem II 17—23 cent, idem III 814 cent, idem stek 46 cent. komkom mers 2736 cent, idem krom 19 cent alles per stuk, sla 2.207.50, per 100 stuks, bospeen 2739 cent, idem stek 1724 cent, pieterselie 1 cent, selde rie 13 cent, bosrabarber 12 cent al les per bos, stoofsla 3560 cent per kist, aardbeien 3976 cent, idem klein 2032 cent per doosje, Anjers 910 cent, Lathyrus 17 cent per bos. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER op de. andere weg Hl|dt en loopl met overleg. De dood loert op de weg.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3