„Kleine blokkade" van Berlijn opgeheven Het koninklijk bezoek aan Luxemburg NIEUWS UIT DE OMGEVING Goede opvoering op Beresteyn van „De Ivoren Deur" De K. V. P. in beraad De arbeidsinspanning in ons land is niet lager dan die in Amerika DINSDAG 19 JUNI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Maatregelen ingetrokken De Oostduitse autoriteiten hebben Maandag de maatregelen, die een nieuwe beperking betekenden voor- het vervoer van goederen uit West- Berlijn naar West-d)uitsland, opge heven, waarmede een einde is geko men aan de „kleine blokkade" van West-Berlijn. Op 10 Mei j.l. hadden de Oost duitse autoriteiten bepaald, dat Westberlijnse exporteurs in hun vrachtbrieven de herkomst moesten vermelden van de grondstoffen, waaruit de door hen uitgevoerde ar tikelen waren vervaardigd. De vrachtbrieven voor goederen, die uit West-Berlijn naar West-Duitland Weer een proces te Boedapest Nu tegen mgr. Grosz Radio-Boedapest heeft Maandag avond omgeroepen, dat aartsbisschop Jozef Grosz van Kalocsa. die sinds de veroordeling van kardinaal Mind- szenty primaat van Hongarije is, bin nenkort terecht zal moeten staan. Hij en acht anderen worden beschul digd van staats vijandige acties, spionnage. het voorbereiden van een revolutie tegen de „volksdemocrati- sche orde", het vormen van gewa pende benden terroristen en van nog vele andere onwettige handelingen. Het dagblad der Hongaarse arbei derspartij „Szabad" schreef in April jl. dat aartsbisschop Grosz en de bis schoppen Andro Hamvas van Csanad en Jozef Petri van Vac „vijanden van de vrede'* zijn. Gromyko had nog geen antwoord De plaatsvervangers der ministers van buitenlandse zaken der Grote Vier te Parijs zijn Maandag voor de 72ste maal bijeengekomen. Na een kwartier reeds gingj men uiteen. De Sowjet-afgevaardigde. Andrej Gromyko, verklaarde, dat hij van zijn regering nog niet het antwoord op de jongste Westelijke nota had ontvangen. De volgende vergadering zal wor den gehouden, wanneer Gromyko het antwoord van zijn regering heeft ontvangen, aldus deelde een Weste lijke woordvoerder mede. Adenauer nodigt Italiaanse collega's uit Dr. Adenauer, de Westduitse bonds kanselier heeft de Italiaanse premier, de Gasperi en zijn minister van Bui- Buitenlandse Zaken, graaf Sforza, voor een bezoek aan Wcst-Duitsland uitgenodigd. Het bezoek zal waar schijnlijk in de loop van de herfst plaats hebben. Waarnemers te Rome geloven, dat de besprekingen van Adenauer met de Gasperi en Sforza, dc Europese eenheid wezenlijk hebben bevorderd. De Italiaanse president, Einaudi. heeft Adenauer doen weten, dat hij door de gevolgen van een griepaan val tot zijn leedwezen geen onder houd met hem kan hebben. De „Times' over Indonesië De „Times" van heden schrijft in een artikel over Indonesië, dat de „betrekkingen met de Nederlanders, los van de officieren van het leger, niet gelukkig zijn en dat zou blijken, dat de Nederlands-Indonesische Unie niet lang meer kan bestaan". „Haar opheffing wordt door de meeste In donesiërs aanvaard, ofschoon df „Masjumi" enige verbinding met Nederland zou willen behouden", aldus de „Times"-correspondent, die onlangs Djakarta bezocht. „Het feit blijft, dat de onafhankelijkheid niet dc wrok tegen de Nederlanders heeft weggenomen en de Unie alge meen beschouwd wordt als slechts een tijdelijk middel". „Dat dc Nederlandse handelsin spanningen cn ervaring onmisbaar zijn, heeft Indonesië op geen enkele wijze kunnen matigen", aldus de correspondent. Ofschopn de afhanke- lijkheid van dc Nederlanders overal bleek, vooral op het gebied van geldzaken, stellen de Indonesiërs, dat de Nederlanders zich niet zou den kunnen veroorloven, hun dien sten op dit gebied achterwege te laten, zelfs, indien de betrekkingen met Nederland zouden worden te ruggebracht tot basis van een ver drag, zo voegde hy hieraan toe. Do meeste Indonesiërs zijn er niet slechts van overtuigd dat Neder- lands-Nieuw-Guinea in hun gebied zou worden opgenomen, „doch de mcesten van hen beschouwen dit vraagstuk als een gelegenheid om met Nederland te breken". De correspondent schrijft voorts, dat het de meeste Indonesiërs ont breekt aan „kracht cn intellectuele discipline, die zo noodzakelijk zyn om hoop en ambitie om te zetten in werkelijkheid" „Het valt te gemak kelijk te verslappen in dit prettige land". „Indien belangrijk werk blijft liggen en afspraken worden vergeten, dan vraagt men zich af of de goede bedoelingen van het leger en de „pantja sila" genoeg zijn", aldus besluit het artikel. werden uitgevoerd, moesten zowel door de Russische als door de West duitse autoriteiten worden goedge keurd, daar de artikelen via de Sowjet-zóne naar het Westen wer den vervoerd. De Westerse geallieerde bevelheb bers van Berlijn gaven daarop de Westberlijnse autoriteiten en expor teurs opdracht geen gevolg te geven aan de Russische order. Hierdoor ontstond de z.g. „kleine blokkade". Per dag werd in Berlijn goederen ter waarde van één millioen dollar opgestapeld. Enkele Westberlijnse firma's waren reeds begonnen met hun werklieden tijdelijk te ontslaan. Een Amerikaanse woordvoerder verklaarde, dat de Oostduitse autori teiten hebben toegezegd de vracht brieven op dezelfde wijze te zullen behandelen als vóór de tiende Mei. Kort na het van kracht worden der nieuwe bepalingen hadden de West duitse autoritieiten de handelsbe sprekingen met Oost-Duitsland afge broken; deze zijn thans hervat. De Valera is nog de oude Eamon de Valera die, als gevolg van de uitslag der jongste algemene verkiezingen in Eire weer premier is geworden, heeft Maandag te Du blin op een persconferentie verklaard, dat er geen kans bestaat op een toe treden van Eire tot het Noord-Atlan tische Verdrag, zolang Ierland ver deeld blijft. De Valera zeide, dat Eire gesteld is op het handhaven van vriendschappelijke betrekkingen met Groot-Brittannië en "Noord-Ierland. Indien dit streven van Eire echter niet wordt beantwoord, zullen er moeilijkheden ontstaan. Sweerts geen Brits agent Het Britse ministerie van buiten landse zaken heeft de bewering, dat Sweers een Brits agent zou zijn, ge- qualificeerd als onwaar. Dit is mee gedeeld door de voorlichtingsdienst van de Britse ambassade te Djakarta. PROF. DR G. J. L1ESKER f In de nacht van Vrijdag op Zater dag is te Freiburg, in Zwitserland, op 83-jarige leeftijd overleden prof. dr G. J. iüesker. Prof. Liesker genoot zijn opleiding aan het klein-seminarie van het aartsbisdom en het groot-seminarie van het bisdom Haarlem. Daarna studeerde hij te Freibprg en Oxford en behaalde tweemaal de doctorsti tel. Vervolgens werd hij hoogleraar in Freiburg eerst in de philosophie en later in de sociale economie. De N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen heeft van de „Svenska Aeroplane Aktie- Bolaget" te Linkoping in Zweden opdracht ontvangen voor de bouw van 75 S.A.A.B.-S.A.F.I.R. vliegtui gen, welke bestemd zijn voor les- toestellen voor de Zweedse lucht macht, Tevens werd opdracht ont vangen voor de vervaardiging van een groot aantal reserveonderdelen. De opdracht beloopt verscheidene millioenen guldens. Met de produc tie is Maandag 18 Juni een begin gemaakt. Het eerste vliegtuig zal over circa 10 maanden gereed zijn. De toestellen zullen in twee jaar tijds worden geleverd. De S.A.A.B.-S.A.F.I.R. is een één- motorig, driepersoons trainingstoe stel met driewiellandingsstel. Het is niet uitgesloten, dat op de eerste order nieuwe opdrachten zullen vol gen. Vermeldenswaard is, dat Zwe den alles levert, wat Nederland de viezen zou kosten. De motoren, in strumenten en propellors komen uit Amerika. De toestellen zullen ge bouwd worden op de fabriek van de N.V. te Dordrecht. Het aanvaarden van deze opdracht betekent, dat de vliegtuigbouw van de Kon. Mij. „De Schelde" ,die voor de oorlog van be tekenis was, thans op grote schaal hervat zal worden. Tot dusverre bouwde „De Schelde" meest in licentie. Het lijkt mij vrijwel onbegonnen, 'k Heb zovele limericks verzonnen *k Oeniet toch 't edel vocht, Want 'k heb 'n fles TIP gekocht, Die beschouw ik nu maar als gewonnen, 'n TIP VAN BOOTZ Inz, De Hr E. v. E. te Afphen a'd Rijn DE HOOFDSTAD IN AFWACHTING De meer dan 60 binnen- en bui tenlandse journalisten, die zich thans in de hoofdstad van Luxemburg be vinden om Dinsdag verslag uit te brengen over het eerste officiële be zoek, dat leden van het Nederlandse vorstenhuis aan het groothertogdom Luxemburg brengen, hebben gister avond reeds de feestverlichting kun nen bewonderen. Haast alle open bare gebouwen en historische mo numenten baadden in een zee van licht en de bekende Adolphbrug over de Alzette en de Clausenspoorbrug met zn elf bogen, die op iedere prentbriefkaart van de stad Luxem burg voorkomt, bieden, gedompeld in de zilveren verlichting der talrij ke schijnwerpers, een sprookjesach tige aanblik. Reeds gisteravond wer den op verschillende pleinen in de hoofdstad openbare concerten gege ven, die zeer veel belangstelling trokken. Vrijwel alle winkels en magazij nen in de stad Luxemburg hebben hun etalages gewijd aan het bezoek van koningin Juliana en prins Bern- hard en overal ziet men de met de Luxemburgse en Nederlandse kleu ren versierde, dikwijls levensgrote, portretten van de groothertogin Charlotte en de koningin alsmede van beide vorstelijke families. De boekwinkels exposeren in het bij zonder Nederlandse literatuur en Nederlandse tijdschriften en een ruime plaats wordt hierbij merk- digerwijze ingeruimd aan Neder landse leerboeken. Zoals bekend wordt immers sedert enige tijd in het kader van de Benelux op de Luxemburgse scholen een uur per week les gegeven in de Nederlandse taal. De straten, die de vorstelijke stoet vandaag volgt op weg naar het ko ninklijke paleis, zijn versierd met de oranje-wit-blauwe vlaggen van Luxemburg en met Nederlandse vlaggen, die op het rood en blauw een oranje band dragen, ter herin nering aan het verleden der beide dynastieën. Alle Luxemburgse scholieren als mede het Luxemburgse bank- en overheidspersoneel hebben vanmid dag vrijaf gekregen om de Neder landse vorstin en prins Bernhard te kunnen toejuichen. Onder dc meest ideale omstandig heden, die men zich denken kan het was een zachte avond en geen vleugje wind deed het gebladerte ruisen hebben de leerlingen van het seminarie der paters Capucijnen te Voorschoten hun jaarlijkse open luchtspel gegeven in het park Bere- steijn. Men had deze keer de keuze la ten vallen op een Engels stuk, „De Ivoren Deur", dat enige jaren gele den door een ander gezelschap in het gebouw van K. en W. in Den Haag werd opgevoerd en bij die ge legenheid, om in vaktermen te spre ken, viel als een baksteen. In de romantische tuin van het seminarie deed dit spel het echter buitengewoon goed. Wij willen dit niet alleen toeschrijven aan de om geving, hoewel die zeer zeker een duit in het zakje deed, maar ook de toewijding, waarmede deze opvoe ring kennelijk was voorbereid. Men had werkelijk een kleurige weelde aan costuums en de regie was zeer knap. Vooral aan de rhythmische bewegingen der groepen, die steeds een passende sfeer opriepen, was grote zorg besteed. De geschiedenis op zich had reeds iets aantrekkelijks, omdat ernst en humor elkaar in evenwicht hiel den. Goed beschouwd heeft de schrijver op een vaak komische wij ze de tragiek van het koningschap beschreven aan de hand van een oude legende. Die legende verhaalt, dat degene, die zich in de ruimte achter een ivoren deur in het paleis waagt, in een bodemloze put valt, waar hij de prooi wordt van dui vels en soortgelijk gespuis. Diverse koningen hebben in de loop der tijd een kijkje genomen achter de deur, maar nooit is er een teruggekeerd. Koning Percival wil een einde ma ken aan de praatjes, die over deze gebeurteniissen de ronde doen en besluit een onderzoek in te stellen achter de deur. Natuurlijk komt hij heelhuids terug en hij kan niet be grijpen, wat er met zijn voorvade ren gebeurd is. Het wordt hem ech ter spoedig duidelijk. De hofhouding en het volk zyn meer verknocht aan de legende dan aan hun koning. Als de vorst zich na „het gevaarlijke experiment" weer in het openbaar vertoont, komt men tot de conclu sie, dat het de koning niet kan zijn maar een geest, die zich als zodanig uitgeeft. Er blijft de koning dan niets anders over dan de wijde wereld in te gaan als een gewoon mens. Deze geschiedenis heeft tal van mogelijk heden, om uit te doen komen, wat de gunst van het volk betekent. Al lerlei burgers en hoogwaardigheids bekleders worden scherp gekarakte riseerd en dit was een kolfje naar de hand van de tonelisten. Wij moeten ons uiteraard beper ken tot enige namen en dan denken we op de eerste plaats aan Joop van Amelsvoort, als koning Percival, Jos Poels, als de lijfknecht, Wim Rovers, als een kindse minister, Wim Snik, als een oude leermeester en Eef Sweers in de rol van kanselier. Voor de vrolijke noot zorgde spe ciaal de kapitein van de lijfwacht, Kees Voerman en een komediant, Guus van Huet. De overige spelers acteerden even eens zeer verdienstelijk en de groe pen droegen hun deel tot het succes van deze avonü bij. Het. publiek toonde zijn waardering met een har telijk applaus, dat inderdaad ver diend was. Liet Dagelijks Bestuur en daarna het Partijbestuur der K. V. P. heeft uitvoerig van gedachten gewis seld over het vraagstuk, dat in het bijzonder door de discussie Duynstee- Andriessen in de algemene belangstel ling is geraakt. Beide besturen staan unaniem op het standpunt, dat de K. V. P. een zo breed mogelijke samenstelling be hoeft en dat deze samenstelling in haar organen en eventueel te vormen nieuwe organen tot uitdrukking dient te komen. Het heeft naar hun mening zin om zich daarvan thans nadrukkelijk te overtuigen en te be vorderen, dat aan deze behoefte wordt voldaan- In dit verband is het gewenst te wijzen op de met succes bekroonde pogingen, in het afgelopen jaar door het Bestuur der Partij ondernomen, om te komen tot het instellen van vaste advies-commissies uit verschil lende groeperingen van het katho lieke volksdeel, waaraan behoefte bleek te bestaan. Een vaste midden stands-oommissie, bestaande uit een aantal representatieve figuren van de Middenstand, enkele personen uit de Katholieke Tweede Kamerfractie en uit het Bestuur der Partij is reeds enige maanden werkzaam. Een op soortgelijke wijze samengestelde com- missie-„middengroepen" heeft haar werkzaamheden aangevangen, terwijl een commissie, waarin figuren uit de kringen der werkgevers zullen zitting nemen, spoedig zal werden geïnstal leerd. Als gevolg van de besprekingen in het Partijbestuur over het bovenge noemde vraagstuk, is thans een begin gemaakt met een overleg in beperkte kring. Dit overleg zal, naar gehoopt mag worden, door nadere besprekin gen worden gevolgd. Op drie-daagse ondernemers-conferenties zal daarvan blijken Zes Amerikaanse deskundigen, sa men met een groep Nederlanders, die dezer dagen leiding zullen geven aan enkele drie-daagse ondernemerscon ferenties (waarvan een in het Zui den. namelijk in Den Bosch) worden gehouden, hadden de economische re dacteuren van grote dagbladen uit genodigd voor een bespreking. Onder leiding van drs. C. van der Mey is hun daar inzicht verstrekt omtrent de organisatie en leiding van grote en kleine bedrijven in de Verenigde Staten. Zoals wij vernamen, bestaat er een belangrijk verschil in denkwijze van de Amerikaanse en de Nederlandse ondernemer. Zowel de specialisatie en het beginsel van de decentralisatie van de leiding, zijn factoren, die voortkomen uit een typische mentali teit, die de grondslag vormt van het Amerikaanse bedrijfsbeheer. Bijzonder uiteraard heeft ons ge ïnteresseerd de conclusie, dat de ar beidsinspanning van hoofd- en handarbeiders in Nederland zeker niet lager is dan in Amerika. Nochtans is de productiviteit ginds hoger, het een wordt verklaard door de betere vorming van arbei ders en de eenvoudige structuur van de Amerikaanse bedrijven. Verschillende methoden vinden ginds veel ruimere toepassing, om dat zij volgens het rapport, dat wij ontvingen zelfstandig wor den gehanteerd door de lagere lei ders. Men vraagt daarom terecht aandacht in ons land voor verbete ring van werkmethoden. Enkele practische oplossingen worden in het lijvige rapport aan de hand ge daan. Omgekeerd kan ons land van Ame rika niets leren voor wat betreft de verhouding van bedrijfsleiding en vakbeweging, die ginds nog in een vroeg ontwikkelingsstadium verke ren. De verscheidenheid van produc ten is er kleiner dan in soortgelijke Nederlandse bedrijven, en de groot te van afzetmarkt is er zeker niet voldoende. In Amerika valt ook op de samen werking tussen universiteit en be drijfsleven. Aan dit feit heeft het be doelde rapport de gedachte verbon den, dat de democratische grondsla gen van de persoonlijke verhoudingen in de maatschappij -zowel sociaal als economisch van diepe betekenis zijn voor de ontwikkeling van de produc tiviteit. Een en ander werd toegelicht door drs. A. M. Groot, directeur van het instituut voor onderzoek en voor lichting, die met ir. P. H. Bosboom in Amerika een studiereis heeft ge maakt. Teneinde nu te onderzoeken, welke methoden van organisatie en leiding eventueel voor toepassing in ons land in aanmerking komen, werd overlegd in de contactgroep „Opvoe ring productiviteit" op korte termijn van gedachten te wisselen. Het intussen gehouden gesprek met de zes Amerikaanse gasten heeft wel geleerd, dat het ook nuttig zal zijn te onderzoeken, in hoeverre ver hoging van productiviteit der kleine en middelgrote bedrijven in ons land mogelijk is. De resultaten van het onderzoek hoopt men dienstbaar te DE ZILK Hengelaar-snoek. Aan de Leid- sevaart zat 'n hengelaar te vissen. Hij viel daarbij in slaap en schoot voor over in de vaart. Twee voorbijgan gers hadden grote moeite om de hengelaar te redden. Kippenbewaker. Ten einde het stelen van z'n kippen te voorkomen had v. d. M. een waakhond opge daan. Daar de baas z'n viervoeter niet te veel eten gaf, at hij een aan tal kippen op. Door 'n kat. Aan de Zilkerduin- weg stak een grote kat plotseling de weg over. Het dier kwam voor een motor. De motorrijder viel van z'n motor en bezeerde zich ernstig. Poes was. terstond dood. Arm gebroken. Bij 't stoeien kwam het 7-jarig zoontje van J M. te val len. Het bleek dat er een gecompli ceerde armbreuk was. Op dokters advies werd het ventje naar het zie kenhuis vervoerd. LEIDSCHENDAM R.K.H.V.L. De snelle groei van de R.K. parochiële handbalver, voor dames RKHVL heeft het bestuur voor enkele moeilijkheden gesteld betreffende de training. Het bestuur heeft zich genoodzaakt gezien om de training voor senioren te splitsen in twee groepen. De eerste groep traint op Woensdagavond van 8 tot 9 uur en de tweede groep op Vrijdagavond van 8 tot 9 uur. De meisjes van 15 en 16 jaar blijven op Woensdagavond oefenen van 7 tot 8 uur. Bovenge noemde trainingsuren blijven staan onder de leiding van de trainer de heer C. Holleman. De meisjes van 13 en 14 jaar komen op Vrijdagavond oefenen van 7 tot 8 uur. Dan zal Mej. W. v. Leerdam, onderwijzeres, de leiding hebben, bijgestaan door de dames L v. Bohemen en E. de Gier. Voor a.s. Zondag is een uitwed strijd aangevraagd voor 'n senioren en een juniorenteam. De dames, die daaraan zullen meedoen krijgen nog een aanschrijving. Het ligt in de be doeling met September alle leeftij den in de competitie in te schakelen. Het ledenaantal heeft de 85 reeds overschreden. KATWIJK AAN DEN RIJN K.R.V. Hedenavond „K.R.V."- r.dspirantenclub van 5 u. tot half 7. Woensdagavond géén training voor de senioren. Mocht de uitgeschreven wedstrijd voor a.s. Donderdag niet doorgaan, dan volgt nader bericht. SASSENHEIM Paard keek in autobus Gisteren middag om ongeveer half zes kwam een met paard bespannen wagen van uit de richting Leiden de oude Rijks weg bij de Klinkenberg uitrijden. De eigenaar de heer P. uit Leiden, wilde de drukke rijweg naar Sassen- heim oprijden, zag uit de richting een bus van de NZHVM aankomen, maar reed toch door. De chauffeur D. remde en haalde geheel links uit om een aanrijding te voorkomen. Hij kon echter niet verhinderen dat het paard met z'n kop door de ruiten heen kwam en met z'n borst de bus Zomerverblijf in de koninklijke trein Nieuwste vondst van „bijzondere noden'' Het „Nationaal Fonds voor Bij zondere Nooden", helpt diegenen, die tengevolge van 'n buitengewone oorzaak in moeilijkheden zijn geko men. Die hulp wordt zo verleend, dat men daarna wederom geheel zelfstandig in eigen onderhoud kan voorzien. De uitvoering geschiedt in nauw contact met plaatselijke commissie, of waar die niet bestaan, met de burgemeester. De middelen, waaruit het fonds put, worden geheel uit giften ge vormd. In de laatste jaren overtref fen echter de uitgaven de inkomsten met een bedrag, dat varieert van 100.000 tot 150.000 per jaar. Ge middeld werden per dag drie mede burgers afdoende geholpen. Om de hulp in de gewenste om vang te kunnen voortzetten, organi seert het fonds thans een kaart-ac- tie voor bijdragen van 25 cent per maand. Aan het einde van het jaar wordt aan alle giro-contribuanten een kalender toegezonden, waarop een „giro-prijsvraag'' is afgedrukt. Voor deze prijsvraag zijn 750 prij zen uitgeloofd, waaronder een voor malig rijtuig van de koninklijke trein, dat wordt omgebouwd tot een woning met complete inventaris, een volkswagen, een piano, een televi sieapparaat enz. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER flang xtjn aangebracht. danig indrukte. Het paard bekwonu hierbij slechts een lichte verwonding aan zijn bek. De wagen werd bescha digd. De Sassenheimse politie nam de zaak in onderzoek. VOORHOUT Spoedeisende Raadsvergadering. De raad is in spoedeisende vergade ring bijeengeroepen op Dinsdag 19 Juni 1951 a.s. des avonds 8 uur, ten gemeentehuize. De te behandelen punten zijn als volgt: Voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening ad 100.000.met „Nezifo", het Neder, lands Ziekenhuisverplegingsfonds te 's-Gravenhage, per 9 Juni 1951, voor de tijd van één jaar tegen een rente van 17/8 pet. per jaar en 1/8 pet. provisie per jaar. Voorstel tot het vaststellen van de 15e wijziging van begroting 1950. Voor de opening der vergadering zal burg. de Graaff aan 8 militairen onderscheidingen uitreiken. Geboren: Margaretha M., d. van G. Lakeman en P. M. Hoek; Maria J., d. van A. J. Vlasveld en J. E. Zoet; Gregorius J. I.. z. van J. J. Heems kerk en D. M. Kaptein; Ludovicus J., z. van J. M. Mourits en R. Augusti- nus; Willem J., z. van G. W. Hars kamp en A. E. Hoogstraten. Ondertrouwd: W. D. Kaspers 29 j. te Noordwijk en A. C. de Groot 26 j.; C. J. A. Augustinus 28 j. en P. Kor- tekaas 28 j.; P. J. v. d. Zwet 28 jaar en J. Kortekaas 27 j.; C. P. A. v. d. Zwet 27 j. te Sassenheim en C. A. v. Werkhoven 27 j. Gehuwd: G. den Haan 33 j. te Vel- sen en W. v. d. Tang 25 j.; A. N. Sal man te Noordwijk 32 j. en J. A. M. Warmerdam 2 6j. Overleden: J. Dekker 66 j. wed. van H. Koning. VOORSCHOTEN Verdronken. Het stoffelijk over schot van de Voorschotense caféhou der P. L. van der Ham, die sedert 14 Juni j.l. werd vermist en het laatst in Delft is gezien, is Maandag tegen de middag drijvende gevonden onge veer 3 km. van Delft in de richting Rotterdam. Aan het Lyceum te Meppel is geslaagd voor het eindexamen 5-ja- rige H.B.S. afd. B de heer M. J. Ver met. Uitslag rijwielexamen. Het ver- keersexamen voor ouderen is door de heer J. J. Dijkman het best af gelegd. Hij had slechts 5 straf punten. Het aantal gemaakte fouten was bij dit examen nogal groot. De 63 deelnemers hebben gemiddeld 6,9 fout gemaakt. Veiligheidsrit met zeer weinig fou ten. De door Veilig Verkeer geor- ganiseerde veiligheidsrit is een groot succes geworden. Vorig jaar was de eerste prijswinnaar de deelnemer, die slechts 2 strafpunten had gekre gen. Dit jaar was het verbazend moeilijk om de prijswinnaar uit te zoeken, aangezien niet minder dan j 10 automobilisten geen enkele straf- punt hadden gekregen. Extra aante keningen van de controleposten over bijzonder goede prestatie moesten toen in aanmerking genomen worden. Vijf deelnemers kwamen toen nog v/eer gelijk uit de bus. Deze 5 auto mobilisten zullen de eerste tot en met 5e prijs gezamenlijk moeten de len. Door loting zal de volgorde wor den vastgesteld. Deze vijf automobi listen zijn: L. de Priester, E. Drillen burg (die met de gemeentelijke vuil nisauto reed), Gebr. v. d. Luit, Lei den; C. P. van Oostrom en C. J. Te Meij. Rij dc motorrijders werd de heer S. P. Jongeneel eerste met geen en kel strafpunt. De heer W. C. Schipper kreeg met 8 strafpunten de eerste prijs in de groep bromfietsen. Alle deelnemers krijgen nog afzon derlijk bericht, waarbij hun boven dien medegedeeld zal worden, welke fouten ze gemaakt hebben. ZOETERMEER Jaarvergadering D.S.O. De voet balvereniging DSO hield in de zaal van de heer Veelenturf haar jaarver gadering. Voor de drie aftredende be stuursleden t.w. de heren H. Steen- huisen, W. C. Blaazer en H. J. Hen- neken, die zich niet meer herkies baar stelden werden gekozen de heren G. v. Straalen. H. A. Kamp- schmidt en M. Lelieveld. In de elftal commissie werden gekozen de heren G. den Hertog, P. Rosbergen en W. v. Duijvenbode. Het donatiegeld werd verhoogd tot f 5.plus belasting. De contributie voor de leden werd onge wijzigd vastgesteld. Bij de rondvraag stond het punt training in het mid delpunt van de belangstelling. Deze aangelegenheid zal door het bestuur in overweging worden genomen.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2