hutspot#? Duitse Herders op de Burcht MAANDAG 18 JUNI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 De kringgroep „Zuid-Holland" van de vereniging Duitse Herders hield Zondag een fokkersdag op „Den Burcht*', begunstigd door stralend weer. De voorz., de heer van Eyk, opende met een korte toespraak, waarin hij zijn vreugde uitte, dat zo vele fokkers en eigenaren hun mede werking hebben verleend door hun dieren in te zenden. De bespreking der toegepaste fokcombinatie was toevertrouwd aan de keurmeester v. d. Oudenalder uit Amsterdam, die op een rustige en zakelijke wijze het publiek een uiteenzetting gaf. Hij roemde de combinatie Tello v. d. Schaferwacht x Emmy van Reuver (eigenaar J. F. N. v. Os uit Voorschoten) omdat verschillende waardevolle dieren hieruit zijn voortgekomen. Tello werd tevens als beste vaderhond aangewezen. Op de tweede plaats kwam Hub v. d. Te- gelse Heide (eigenaar W. J. de Jong uit Amsterdam). De fokker werd geadviseerd deze hond vooral niet te veronlachtzamen, vanwege zijn goede kwaliteit en prachtige lijnen. Na de beoordeling van de 15 wor pen werd de heer Toman uit Duiven- drecht in de gelegenheid gesteld een demonstratie te geven met zijn afge richte reu Atak zuim Humprechter. Het werk van deze hond was in één woord af. Het aangelijnd volgen, los volgen, links en rechts afleggen, blijven, wegsturen en halverwege laten staan en liggen, het apporteren met een stuk worst, alles werd onbe- j rispelijk uitgevoerd, hondenwerk te zien, dat uitmuntte in schotvast zijn, zuiver stellen, het bevrijden van zijn baas, die door een boef een prop in zijn mond werd geduwd, het werd allemaal even stipt en accuraat uitgevoerd, door een hond, die overigens volkomen betrouwbaar is in het publiek en door ieder kind kan worden aange haald. Het applaus dat de heer To man ten deel viel, was zeer zeker op zijn plaats. Nadat de keurmeester nog enkele dieren van wie geen ouderdieren, maar nakomelingen aanwezig waren, aan een algemene beschouwing had onderworpen, werd deze fokkersdag door de voorzitter met een woord van dank aan alle medewerkenden, gesloten. HET GOUDEN JUBILEUM VAN Fa. J. J. F. v. d. MEER. Personeel biedt glas-in-loodraam aan Onder een oorverdovend lawaai de gepavoiseerde vloot ?n het ver sierde wagenpark van de Beurtvaart - en Expeditie-onderneming J. J. F. v. d. Meer gaven lustig een fluit- en claxon-concert weg arriveerde Zaterdagmiddag de heer J. J. F. v. d. Meer in zijn bedrijf aan de Oude Vest, om daar de hulde van zijn per soneel in ontvangst le nemen, ter ge legenheid van het 60-jarig bestaan van deze onderneming. Namens hel personeel voerde de heer M. van Duivenvoorde 't woord. Spr., die een kort overzicht gaf van de groei van dit bedrijf, waarvan wij de voornaamste bijzonderheden reeds publiceerden, huldigde de heer v. d. Meer om zijn activiteit en zijn door- j vnlgd door Bremir, ROTAN-EXPOSITIE IN HET GALGEWATER In het Galgewater bij de Blauw poortsburg ligt sinds enige dagen een grote ark, waarin een expositie is ondergebracht van de „Rohé", een rotanmeubelen-fabriek uit Noord- wolde (Friesland. Deze reizende tentoonstelling heeft ten doel de aandacht te vestigen op het rotan meubel, dat steeds meer toegepast wordt, vooral nu vele gezinnen slechts een klein huis tot hun be schikking hebben. In de ark kan men zien welke mo dellen er in rotan, soms gecombi neerd met hout en glas, genvaakt kunnen worden. Verrassend is de ruimtebewerking van dergelijke meubelen. Omdat het materiaal zo licht is, ook van kleur, geeft het nimmer een massale indruk, die de kamer „vol" zou maken. Het is niet de bedoeling, dat aan deze ark gekocht wordt. De Rohé le vert alleen aan de handel en wil in deze ark het publiek slechts voor lichten, voor welk doel steeds twee dames aanwezig zijn. Men kan er tot 8 uur 's avonds terecht. LEIDSE LUCHTVAART CLUB WON IN DEN BOSCH GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van Notaris J. C. van Eek te Leiden. Herenhuis met tuin Hugo de Groot straat 19 in bod 7000.koper de heer J. van Iterson q.q. te Leiden voor 7425.- Het huis met tuin Morsweg 4 in bod 5900.koper de heer J. A. van Zanten q.q. te Leiden v. 7500.— Ten overstaan van Notaris W. S. Jongsma te Leiden: Herenhuis met tuin Johan de Witt- straat 9 in bod 10200-koper de heer E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor 10.900.—. Beneden en bovenhuizen Prins Hendrikstraat 29/29a, 31/31a, *33/33a na afmijning tezamen in .bod 13.212 koper de heer F. Brands q.q. te Lei den voor 13.962, Huis en erf Narmstraat 26 in bod 760.koper de heer J. C. Uylen- broek q.q. te Leiden voor 760. Herenhuis met tuin de Ridder straat 20 is uit de hand verkocht. Huizen en erven te Warmond Be- verninghstraat 9 en 11 zijn niet ver kocht. Ten overstaan van Notaris A. H. Doyer te Leiden: Huis met tuin te Oegstgeest, Re- gentesselaan 8 in bod 6100.ko per de heer W. A. Lizéte 's-Graven- hage voor 6375. Huis en erf Hooglandse Kerkgracht 12 in bod 3400.koper de heer C. Scheffers q.q. voor 3500. Huis en erf Hendrikstraat 7 in bod 2250.koper de heer H- D. van Weizen qq. te Leiden voor 2550. Huis en erf Lage Rijndijk 61 in bod 3000.koper de heer G. Hendriks q.q. te Leiden voor 3000. Pakhuis met bovenv/oning Oranje gracht 4/4a in bod 3550.koper de heer J. van Iterson q.q. te Leiden voor 3775. Huis en erf Oranjegracht 73 in bod 2.450.koper de heer J. B. v. d. Wijngaard q.q. te Leiderdorp voor 2.450.—. Huis rnet bovenwoning Groenesteeg 72/72a in bod 2.100.koper de heer E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor 2.110. Huis en erf Waardgracht 129 in bod 2.000.—, koper de heer P. de Jongh q.q. te Leiden voor ƒ2010. Huis en erf Vestestraat 118 in bod 1.400.koper de heer J. v. d. Heij den q.q. voor 1.425. Huis en erf Vestestraat 126 in bod 760.koper de heer P. Moerman q.q. te Leiden voor 790. Huis en erf Kaarsenmakersstraat 20 in bod 680.koper de heer W. v. d. Reyden q.q. te Leiden voor 680.—. zettingsvermogen en bood hem een j Bouter glas-in-loodraam aan, waarin enke-1 Van c Tijdens de diverse pauzes in de motorraces welke gisteren te 's-Her- logenbosch waren georganiseerd, werden demonstratie-wedstrijden voor lijnbestuurde modelvliegtuigen gehouden. De Leidse ploeg, 5 man in getal, kwam zegevierend uit de strijd. Brinkman werd eerste, ge- Jesse, Robert en Jesse, die tevens de beste jongste deelnemers was, nt,L-Va^ kedrijr zijn ver- j kreeg een gratis zweefvïiegcpleiding in d»p^n!lrt?hVf' M. h" v'"d bÜ de zweefvliegschool in' Toriet, h3ar Wer" de modelvlieg. tuigmotor wonnen. Bovendien Kreeg de ploeg als geheel een eervolle ver melding voor de beste prestaties. Op Zaterdag 14 Juli a.s. zal te Leiden de nationale wedstrijd voor lijnbestuurde modelvliegtuigen plaats vinden, in het kader van de stichting „De Mens in z'n vrije tijd" ter gele genheid van het 15-jarig bestaan van de Leidse Luchtvaart Club. den bloemen aangeboden Nadat een zoon, de heer M. v. d. Meer, een geschiedkundig overzicht had aangeboden, dankte de heer J. J. F. v. d. Meer het personeel voor deze verwachte en zeer op prijs ge stelde hulde. Aan allen werd een week extra loon in het vooruitzicht gesteld. Een geanimeerd samenzijn volgde op deze huldiging. NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN „OUDSHOORN" OPENDE FRAAI CLUBGEBOUW. Hieraan werkten mee Lawoe's caba ret variété cn de accordeonist-pianist G. Beuk. Frans Eijkhof opende rrfet humoristische conferences cn liede ren, waarmede hij weldra de lachers op zijn hand kreeg. Willy Snel jong leerde, mr. Lawoc goochelde en ver zorgde een muzikaal programma. De sneltekenaar Franlij oogstte even- j eens veel succes.: de heer Beuk maakte zich verdienstelijk tijdens het gezellig samenzijn tot slot. Een goede gedachte was het van het feestcomité, bestaande uit de heren M. van Gils, voorzitter, S. Kakes, C. v. Holsteijn, Th. v. d. Weijden, H. Haverkamp, B. v. Leeuwen en J. Verhaar, om aan de kinderen der leden een feestmiddag te bieden. Wat hebben ze genoten, Zondagmiddag, van de goochelaar cn jongleur, van de muziekshow en vooral van de pop- penka ^voorstelling. De bijna hon derd peuters ontvingen nog een trac- tatie. Maandag 18 Juni. Er is gisteren wel weer het een en ander gebeurd. Om te beginnen klom de 6-jarige G. v. W., wonend in de Sluisstraat, op een ijzeren hek en kwam zó lelijk te vallen, dat een scherpe ijzeren punt van het hek in zijn dijbeen drong. Met een diepe vleeswond werd hij door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. In de nacht van Zaterdag op Zon- vandaag, op 18 Juni. wordt her dacht, dat in 1815 de Slag bij Wa terloo plaats vond. Bovendien ont waarden we kleine figuurtjes in de toren. Het bleken monteurs te zijn, die voorbereidingen treffen om over enige maanden het nieuwe ca rillon op te hangen. „Er wordt in de krant wel geschre ven over de jeugd-baldadigheid", zo schreef ons een lezer, „maar ik tref zelden een artikel aan, dat wijst op dag., om een uur „p df reed een autobestuurder zijn wagen plotseling naar links van de straat, om enige passagiers uit te laten. Do'or zijn onverwachte manoeuvre werd de 25-jarige motorrijder W. U. uit Hillegom aangereden. Hij be- kwam een linker-knie-fractuur en de Leidse jeugd. Er zijn toch ook goede kanten aan. Hoeveel jeugdige Leidenaars zijn er niet die duiven houden en er urenlang zoet mee zijn? Daar moest u eens over schrij ven". Wel, Stadskok is daartoe gaar ne bereid. Hij weet echter niet waar werd door de E.H.D. naar het Acad. I vindcft Tdie duivfn Ziekenhuis vervoerd. j J10!1 j11' u we^ Laat Stads kok de namen eft adressen dan eens Wat lezers schrijven NA HET ZIEKENTR1DUUM Nu de glorieuze dagen zijn heen gevloden, nadat de zieken zoveel schoons werd aangeboden, brengen wij eerst dank aan God ondanks ons zware levenslot voor de schone dagen, door Hem gewrocht. Bij Hem hebben w' onze kracht gezocht. Een stroom van genade kwam over ons heen. Ja waarlijk, in dit geloof voelt men zich één. Nu volgen woorden van dankbaarheid aan de priester, die het woord Gods verbreidt, aan de Deken, voor 't beschikbaar stellen van de kerk, aan de koster, voor zijn moeizaam werk. Ook aan het Dames- en Heren-comité zusters delen hierin mee Aan de zangkoren, zij zongen in majeur, ik aan de organist en directeur, in de mensen, die hun auto's beschikbaar stelden, ok moeten wij Verkenners en Roode Kruis vermelden. ;schien hebben wij mensen vergeten, sommigen te weinig toegemeten, r wij sluiten niemand uit. lde aan „De Leidse Courant" besluit! Namens de zieken, A. Th. G. En gistermiddag is de 62-jarige bromfietser P. F., wonend aan de Nieuwe Beestenmarkt, nabij de Lam mermarkt van zijn bromfiets geval len. Met enige verwondingen ver huisde ook hij, middels de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis. Zo, na al deze ziekenhuis-berich ten iets prettigers. Het Elmi-over- hemdenbedrijf heeft met het perso neel eer. uitstapje gemaakt naar Zuid-Limburg. Donderdag werd om 3 uur met vier autobussen vertrok ken naar Valkenburg. Pas Zaterdag avond kwam men voldaan in de Sleu telstand terug. Na enige maanden studie kon aan een aantal leden van de Eerste Leidse E.H.B.O.-Brigade en van de Ver. E.H.B.O.-dienst Leiden een di ploma worden uitgereikt, hetgeen in de Kleine Burcht en in de Jaco- bazaai geschiedde. De namen publi ceerden wij reeds eerder. Beide ver enigingen hoorden een lezing aan van hun docenten, resp. dr. H. M. J. W. J. Kortmann en dr. J. G. Bazuin, die natuurlijk gehuldigd werden voor de opleiding, welke zij aan de cursisten gegeven hebben. Vanmorgen wapperde van het Stadhuis de vlag. Waarom? Wel, Leidss Universiteit PRIJSVRAAG LEGATUM STOLPIANUM. Het Curatorium van het Legatum Stolpianum te Leiden heeft een prijs vraag uitgeschreven waarbij ge vraagd wordt een beschrijving te ge ven van de geschiedenis van het on derwijs in de wijsbegeerte aan de Hogeschool te Franeker (1585— 1811). De omvang van de verhande ling mag ten hoogste dertigduizend woorden bedragen. Antwoorden, die aan bepaalde voorwaarden moeten voldoen, worden vóór 1 Juli 1953 in gewacht. De prijs voor een goedge keurd antwoord is de gouden me daille, ter innerlijke waarden van 500.en 500.in geld, ofwel, naar verkiezing, de gehele som in geld. Burgerlijke StaND Geboren: Wilhelmina Helena Maria, d. van J. Favier en M. K. Eij- mer; Wilhelmina Christina, d. van J. Ravensbergen en W. Gordijn; Dirk, z. van W. van Egmond en J. J. van Egmond; Cornelis Johannes, z. van C. J. van Weeren en G. L. Engels. Overleden: J. Peet huisvr. van Baars 64 jaar; C. Trouwee vrouw 78 w J^L jaar; M. T. van Essen vrouw 51 jaar. nie op het concours te Berkel. horen. Liefst vandaag nog. Bij voor baat hartelijk dank! STADSKOK. LEIDSE GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad van Leiden zal op Maandag 2 Juli a.s. in openbare vergadering bijeenkomen. AMBTENAREN SPEELDEN VOOR MARINE ELECTR BEDRIJF. Het was gezellig Zaterdagavond in de foyer van dc Stadsgehoorzaal, waar de personeelsvereniging van het Marine Electronisch Bedrijf te Oegstgeest zijn leden een feestavond aanbood ter gelegenheid van het in gebruiknemen van de nieuwe werk- plaatseiv. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de burgemeester van Oegstgeest, de heer H. L. Du Boeuff en zijn echtgenote. De voor zitter van de personeelsvereniging, de heer G. Schipper, heette allen hartelijk welkom, waarna de kapi tein luitenant ter zee J. Focke, een korte toespraak hield. Hij was zeer verheugd met de fraaie aanwinst van de fabriek. Toen het officiële gedeelte achter de rug was, kreeg de toneelgroep van de personeelsvereniging gelegen heid haar kunnen te tonen in het kolderstukje „Cel 13 is vrij", dat op vlotte wijze over het voetlicht werd gebracht. Uitblinker was ongetwij feld de heer Molle, die een uitste kende typering gaf van de plotseling in weelde gedompelde volksjongen Heintje. Het hoogtepunt van de avond brak na de pauze aan met het optreden van het Leids Ambtenaren Cabaret gezelschap o.l.v. Jan Tielenburg. Ook nu weer bleken deze ambtenaren het publiek te kunnen pakken met aar dige liedjes, schetsjes en praatjes. Een compliment voor Henk Franke, die voor een uitstekende begeleiding zorg droeg. Een geanimeerd bal be sloot deze gezellige avond. In speeltuin „Oudshoorn" was het Zaterdagmiddag een groot feest. Een dubbel feest eigenlijk. Er was vreug de vanwege het eerste lustrum en voldoening om het fraai en geriefe lijk uitgevoerd clubhuis, dat door de burgemeester officieel in gebruik werd gesteld. De heer P. Groenhart, architect en voorzitter van „Alphens Belang" had zich hiervoor verdien stelijk bemaakt.. Met groot genoegen richtte burge meester Witschey zich tot de vele ouders cn kinderen, die hij erop wees, dat in de afgelopen vijf jaar veel is bereikt. Hij schetste de betekenis van het speeltuinwerk voor de jeugd van nu en de toekomst. Gelet op hetgeen de jeugd kan bederven voor de volks gemeenschap, verheugde het spr., dat de speeltuinverenigingen hun verant woordelijkheid begrijpen cn niet alles afschuiven op de overheid. Dc per soonlijke verantwoordelijkheid der ouders wordt hierdoor evenwel niet weggenomen. Zij zijn in de eerste plaats gehouden te voookomen, dat de kinderen zich vergrijpen aan andermans eigendommen. Het speeltuinwerk roept ook in dc ouderen dc goede dingen op. Dit uit zich in het fraaie cn soliede ge bouw. dat door allen tesamen tot stand is gebracht. De burgemeester verklaarde, dat het gemeentebestuur sympathiek staat tegenover dit werk, maar dat helaas de moeilijke finan ciële omstandigheden een belemme ring vormen om te doen wat de ge meente nodig acht. Spr. deelde mee, dat het college juist had besloten om de begrotingspost voor onderhoud speeltuinen uit te keren aan de diver se speeltuinverenigingen, opdat zij zelf, zij het onder gemeentelijk toe zicht, voor de juiste besteding dezer bedragen kunnen zorgen. Met de wens. dat het moge beantwoorden aan zijn doel, verklaarde spr. het ge bouw voor geopend. De heer A. Penders, de volijverige voorzitter, die tevoren een kort wel komstwoord had gesproken, dankte de burgemeester. Het dochtertje van de heer Meeuwenberg bood mevr. Witschey bloemen aan. Het dochtcr- I tje van de heer Bezemer bood op een kussen de sleutel van het club gebouw de burgemeester aan, die dc deur opende. Hierna betraden de genodigden het clubgebouw. Onder hen bevorder-, zich wethouders, raadsleden, dir. v. gemeentewerken, bestuursleden var. de „Nuso", te Amsterdam en Leiden, van de plaatselijke en Leidse zuster verenigingen, uitvoerder, hoofden van scholen, en anderen die tot het ge reedkomen op enigerlei wijze heb ben bijgedragen. De heer Schuitema ker, bestuurslid „Nuso" te Amster dam, bood een portret aan van va der U. J. Klaren. De heer C. P. de Jong bood de gelukwensen aan van de plaatselijke centrale van speel tuinverenigingen. De heer C. J. F. v. Winkel sprak namens „Kindervreugd" en dc heer J. P. de Witte vertolkte het medele ven van „Bloemhof". Hij bood een drinkstel aan. De heer W. A. Lam sprak; namens de buurtvereniging Mui|kaal succcs „Oudshoorn Vooruit De heer Groenhart sprak namens „Alphens Belang", de heer Vijlbrief uit Lei den als mede-oprichter. De heer Jas- perse, ere-voorzitter prees de voort varendheid van het bestuur. Tot slot voerde de heer B. Brug man, voorzitter van de speeltuinver. „Ons eiland" te Leiden het woord, waarna de genodigden een wande ling maakten over het terrein, waar op inmiddels al een levendige druk te heerste van honderden kinderen die genoten van spel, muziek en van de heerlijke zomerse middag. ZEVENHOVEN AARLANDERVEEN KIND VERDRONKEN. Zaterdagmorgen is de bijna 3-ja rige J. van Egmond, Noordeinde 84, in een onbewaakt ogenblik in de sloot achter het huis geraakt en ver dronken. Toen het kind vermist werd en men ging zoeken, werd het lijkje in het water gevonden. Dokter W. v. d. Wind trachtte nog de levens geesten op te wekken, maar het mocht niet meer baten. Met muziek. De muziekvereni ging D-S.S. behaalde met 309 punten de eerste prijs in de afdeling harmo- Pastoorsbenoeming In plaats van pastoor J. P. Does- wijk, die na'ar Argentinië vertrekt, is tot pastoor van dc parochie St. Jan Geboorte te Zevenhoven benoemd de zefereerw. heer H. J. P. Tabink. De nieuwe pastoor werd geboren te Rotterdam 9 April 1904, Na zijn priesterwijding in 1928, was hij ach tereenvolgens kapelaan tc Dc Kwa- kel te Lisse (St. Agatha) cn (sedert 1936) te Scheveningen (St. Antonius Abt). Pastoor Tabink zal 29 Juni zijn in trede in de parochie doen. Pastoor Doeswijk zal zijn intrek nemen in de pastorie van de St. Ge- rardus-Majella kerk, Wenckenbach straat 4, Den Haag. Z.E. zal op 19 Juli scheep gaan naar Argentinië. NOORDEN Op het muziek, concours te Berkel behaalde de fan fare Excelsior met 261 punten dc tweede prijs in de vierde afdeling. Cornelia M„ d. van B. J. Proper en J- P. de Regt; Franciscus W. M., d. van J. G. Knollenburg en G. M. C. Meijer. Ondertrouwd: A. de Waal Malefijt 40 jaar en A. Spruijt 39 jaar; P. Ra vensbergen 26 jaar en J. Paauw 24 jaar. Getrouwd: P. J. Jongens en C. H. in Waas: D. C. Goedhart cn A. Wiersma; H. Buurman on R. Amers foort- P. Dregmans en E. J. Vlezen beek: A Thomassen en M. C. La- gaaijL. Groendijk en J- van der Kwaak Overleden. H van der Meer 43 j.; S. P W. Roodenburg chtgenote van M. van der Luijt, 36 jaar; J. M. M. Matze oud 2 jaar; J. Zwetsloot we duwnaar van F. van der Lely 80 jaar; R.K. METAALBEWERKERS VIERDEN 7e LUSTRUM. De plaatselijke afd. van de R.K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy" stond Zondag in de bloemetjes. Met recht heeft de Bond het 35-jarig be staan aangegrepen om eens een ge past feestje voor de leden en hun huisgenoten te organiseren. In deze tijd, waarin de vermaning in alle toonaarden opklinkt om hard te werken en te versoberen, past het toch ook wel zich even te ontspan nen, zoals deken Nieuwenhuizen het zo hardgrondig toestond in zijn wel gemeend felicitatiewoord. Hij stak het hart onder de riem bij de volge lingen van St. Eloy, wier organisatie de herder prees, ten aanhore van een geheel gevulde Sint-Josephzaal. 's Morgens vond de kerkelijke vie ring, plaats. De heer A. F. Ruijssenaars memo reerde in een uitvoerig overzicht dc geschiedenis van de opkomst van dc katholieke organisaties. In de voor bije 35 jaren heeft deze organisatie niets onbeproefd gelaten, aldus spr., om op elk gebied de christelijke le vensbeschouwing veilig te stellen. Dit voorbeeld allen voor ogen stel lend, vermaande spr. trouw te blij ven aan het verleden, opdat de toe komst verzekerd zij. Namens alle af delingen der K.A.B.- feliciteerde spr. de jubilerende afdeling cn bood een prachtige bloemenmand aan. De voorzitter van de R.K. Werk meesters, de heer Zonderop, die een van de mede-oprichters is van de K. A.B., bracht in herinnering hoe voor de oorlog, toen deze afdeling een kleine 200 leden telde een coöperatie, een bakkerij, een harmonie en wat dies meer zij bezat. Van dit alles is zes jaren na dc bevrijding niets te zien, hoewel de K.A.B.-afdeling thans bijna 500 leden telt. Dit gaf volgens spr. te denken. Hij werkte vooral de jongeren op de schouders eronder te zetten om het oude te herstellen. Namens de algemene metaalbewer kersbond ter plaatse bood de heer A Windhorst gelukwensen aan. onder aanbieding van bloemen. De voorzit ter van de pl. afd. van „St. Eloy", de heer H. Maas, las een schriftelijke gelukwens voor van de christelijke metaalbewerkersbond. Nadat ook de deken had gesproken volgde het feestelijke gedeelte. Laatste Berichten De Franse verkiezingen Om 12.30 uur maakte het Franse ministerie van Binnenlandse zaken bekend, dat van de 13 millioen tot dusver getelde stemmen de commu nisten 25.6 procent hebben be haald. De Gaullisten behaalden 20 procent. In 1946 behaalden de com munisten een percentage van 28,2. Volgens de uitslagen van de 13 millioen tot dusver getelde stem men leidden dc comiffunisten met 3.319.252 stemmen. Hierop volgden de Gaullisten met 2.529.790 stem men. Vervolgens kwamen de socialisten met 1.0 9.218 stemmen, de MRP met 1.633.526 stemmen, dc radicalen met 1.425.987 stemmen en de gematigde conservatieven met 1.402.146 steir?- De partijen van de derde macht hebben over het gein el de aanval len van zowel de communisten als de gaullisten goed doorstaan. Alleen de MRP heeft een aanzienlijk aantal van haar zetels verloren. Met dc steun van de Gematigden, met wie zij in verscheidene districten lijst- verbindingen waren aangegaan, kun nen de partijen van de derde macht een regering vormen. De echtgenote van Thorez, Jean- nette Vermeersch, werd in haar Pa- rijse district herkozen. Ook de com munistische leider Marcel Cachin be hield zijn zetel. De vooraanstaande Gaullist Rcné Capitant, die minister van onderwijs in het eerste kabinet na de oorlog was, werd in Grenoble verslagen. Volgens de ..Sunaa Times" werd maarschalk Tito van Jocgo-Slavic Zondag verwacht in de Oostenrijkse plaats Velden Woerthersec voor een geheime conferentie met Britse en Amerikaanse militaire cn burger lijke functionarissen. Een Joego-Sla- viche deleg. tie zou daar reeds eer der aangekomen zijn en de streek zou zwaar bewaakt worden. ADMIRAALSVLAG VAN JOHAN EVERTSEN AAN DE „EVERTSEN" GESCHONKEN. Drie nakomelingen van de 17de eeuwse zeeheld Johan Evertsen heb ben deze morgen tc Den Helder dc admiraalsvlag van de zeeheld over handigd aan dc commandant van dc torpedobootjager „Evertsen" lt. ter zee 1ste klasse D. J. van Doorninck. De commandant zeemacht Neder land, schout bij nacht C. W. Slot was met zijn stafchef persoonlijk bij deze plechtigheid aanwezig. Mevr. Titsinghde Lang Evert sen richtte zich tijdens de overdracht van dc 300 jaar oude vlag tot dc op varenden van de Evertsen cn vertel de, dat zij en haar familie zich met grote interesse op de hoogte hadden gesteld van de verrichtingen van de ze oorlogsbodem in de Koreaanse wateren. Daardoor was bij hen dc gedachte opgekomen het trotse fami liestuk aan het schip tc schenken. Zij deden dit gaarne omdat zij er van overtuigd zijn, dat dc geest van 3 eeuwen geleden de Kon. Ncd.' Marine nog bezielt als het gaat om de naam van het vaderland. Dc com mandant nam het kostbare geschenk dankbaar namens het schip en de op varenden in ontvangst, daarbij dc verzekering gevend, dat dit sym bool van Nederlands glorie ter zeo de tegenwoordige cn latere beman ningen zal bezielen bij het vervullen ZOETERWOUDE Gemeenteraad. De raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 20 Juni om acht uur. De agenda heeft 28 punten. De belangrijkste zijn: voorstellen B. en W. tot toekennen van 5% loonsverhoging, ingaande 5 Maart 1951, en toekennen van een vacantieverlof aan een gedeelte van het gemeentepersoneel, verhuren van een perceel grasgewas aan J. C. v. Teylingen, achter de Schenkelweg, verlenen van een subsidie aan de Ver. tot Bevordering van Lager Landbouwonderwijs te Aplhen aan den Rijn, het verlenen van een subsidie aan de stichting Maatschap pelijk Werk voor 1951, Verzoek van het bestuur van de St. Bernardus- school aan dc H. Rijndijk, om een nieuwe lesmethode, toekenning van kledinggeld aan de wegwerkers, wijziging van de bouwverordening en het geven van een nieuwe naam aan de nieuwe aangelegde straat H. Rijndijk, benoeming ener com missie tot onderzoek van de gemeen terekening, beschikbaarstellen van grond voor een transformatiehuisje op het dorp, aankoop stukje grond en water bij de Geerbrug, verhuur van welke dienst ook. Hij deelde arrestantenlokaal aan het Rijk, be spreking schets van een partieel uitbreidingsplan voor Noord'buurt en Watertje, verzoek R.K. Woning bouwvereniging „St. Willibrordus" om medewerking tc verlenen aan de bouw van 12 woningen op het Dorp. LANGERAAR Voetbalmatch. Om de finan ciën te versterken voor de jaarlijkse tocht voor ouden van dagen heeft de R.K. Voetbalvereniging „Altior" het sympathieke gebaar gemaakt een wedstrijd te spelen, tegen een dis tricts politie-elf tal. Ondanks het mooie weer was de belangstelling matig. Helaas was het krachtsver schil tussen beide ploegen te groot om de toeschouwers te laten genie ten van een spannende strijd. Toen het eindsignaal klonk, had Altior de wedstrijd "gewonnen met 6—1. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST Voor het doctoraal examen kunst geschiedenis van het Verre Oosten slaagde aan de Universiteit te Utrecht de heer M. Z. Mulder. Geboren: Hans, z. van H. Egberts en H. M. Vialle; Willempje van H. R. van der Steldt en T. J. Maat; Mar cus, Th. J. M., Bergmeijer, d. van J- G. en. J. P. E. Sanders; Jan. z. van M. Erades en J. van Egmond; Ellen Adr., d. van A. A. Breebaart en J. Terpstra; tevens mede, dat de Kon. Marine dc vlag heeft bestemd voor deze „Evertsen" en voor alle oorlogsbo dems, die deze naam zullen dragen. De admiraalsvlag van luitenant admiraal Johan Evertsen van de Zeeuwse Compagnie, die in 1666 tij dens de tweede Engelse oorlog is ge sneuveld, draagt op geheel wit veld in de linker- en rechterbovenhoek en in het midden van de onderkant het wapen van de zeeheld: 3 sche pen in volle zee op groene achter grond MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 18 Juni. Vee. Aanvoer 1449 stuks, w.v. 624 vette koeien en 825 varkens. Prijzen: vette koeien 2.70—3.00, 2.40—2 05, f 2.00 —2.40, en varkens 1.86, 1.82 1.76 per kg. levend gewicht; vettte koeien aanvoer korter, handel tamelijk, prij zen als vorige week Maandag: var kens aanvoer ruim. handel traag en prijzen lager KATKIJK AAN DEN RIJN, 15 Juni. Groente. Sla f 5.50—8.80, bos- peen 2751. rabarber f 6.307.40, aardbeien 1.20—1.90, postelein f 7— 13, spinazie f 7—9, bloemkool I f 21— 44, idem II 14—24, sjalotten 19— 24, spitskool 1212.10, radijs 5.60 —11.90, bonenkruid 4.104.20, eer stelingen 3542, drielingen 32— 35, kriel 2222 boskroten f 13 13.10, peterselie 3.204.20, sla-uien 19—19.20. stoofsla 10—10.10. sel derie 6—6.50.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3