„Cokes-diefstallen" bij de Leidse Gasfabriek Hoogheemraadschap Rijnland hield verenigde vergadering Minister Staf en Generaal Kruis J. C. Hartman P. TIMMERS GOEDKOOP D.K.W. Motorrijwiel H.H. Landbouwers Gaat IJ met Vacantie? Automobielen Hulp i.d. huish. ZATERDAG 16 JUNI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Verklaring sloeg in als een bom Het Haagse Gerechtshof behan delde gisteren de hoger beroepzaken van C. M. K., G. J. J. N. en G. K. uit Leiden, die allen betrokken zouden zijn geweest bij fraudes bij de Leidse gasfabriek. De drie mannen waren hiervoor elk tot zeven maanden ge vangenisstraf veroordeeld. G. K. was als ovenslakker werk zaam en zou tegen fooien extra cokes hebben gegooid tussen de slak ken, die N. van de gasfabriek betrok Hierbij was C. M. K. tussenpersoon geweest. Alle verdachten verklaar den eensgezind, zich niet schuldig te voelen. De aanklacht was uitgegaan van de Leidse gasfabriek. Bij de behandeling voor het Hof werd nu de bedrijfsingenieur van de gasfabriek Ir. J. C. de W. gehoord. Diens verklaring sloeg in als een atoombom. HU vertelde namelijk, dat er uit de cijfers helemaal niet was gebleken, dat er fraude was ge pleegd. Het cokesverbruik was niet hoger dan normaal geweest. De gang van zaken was volgens deze getuige zo, dat de mensen bij de gasfabriek als hyena's loeren op fooien. Voor elke dienst worden fooien gevraagd en doen de mensen dit met, dan worden zij benadeeld. Als voorbeeld noemde spr. bijv. dat firma's zakken laten drogen. Er wordt een fooi ge vraagd en gaan zij hier niet op in dan verdwijnen er zakken. Geeft men wel fooien dan verdwijnt er geen zak. Officieel was dit bü de leiding van de gasfabriek uiteraard niet bekend, zo zeide de bedrijfs ingenieur. De betreffende klacht tegen deze drie verdachten was ingediend toen hij ziek was. Hy zou ongetwijfeld alles dieper onderzocht hebben. De president, mr Vrijberghe de Coningh, was over de gang van za ken allerminst tevreden. Het maakte op het Hof geen pleizierige indruk, zo zeide de pres., dat wanneer men een hoop werk heeft verricht en deze mensen al lang en breed zijn ver oordeeld, er opnieuw gezegd wordt: „er is geen vuiltje aan de lucht". Dit was geen verwijt aan de bedrijfs- ingenieur, maar aan het instituut als zodanig. De getuige schetste vervolgens het gebeurde volgens zijn visie. De mannen (want behalve G. K. namen ook andere ovenslakkers fooien aan) hadden een fooi gevraagd. Toen deze niet gegeven was, hadden ze uit de oven zo maar wat sintels los getrokken, waardoor de handelaren dus niet veel cokes kregen. Toen de fooien loskwamen maakten ze de ovens wel goed schoon, waardoor er ook tamelijk veel cokes meekwam. Maar het was juist in het belang van de gasfabriek, dat de ovens goed schoon werden gemaakt en dus ook dat er voldoende cokes met de slak ken meekwam. Spr vond het een gemeen spelletje dat met de hande laren was gespeeld. Uit de boeken was gebleken, dat er in 1950 zelfs nog minder cokes is verbruikt dan anders. Dit laatste bracht het Hof in ver bazing, want in het dossier bevonden zich grafieken van de technisch- hoofdambtenaar, die het tegenge stelde aantoonden. Deze grafieken zün fout", verklaarde de getuige „Ik zou het woord technisch dan maar bij hoofdambtenaar weglaten", zei de president gemelijk. Hij voeg de er aan toe „het kan wel zijn dat deze mensen vrijgesproken worden, maar dan is het toch een vrijspraak te hunnen laste, want als men om fooien vraagt met het argument van meer cokes te zullen geven dan is men dc grens van het fatsoenlijke toch wel dicht genaderd". De proc.-generaal, mr. Zaayer, vond het verhoor van de getuige- deskundige niet ter zake dienende. Het gaat om de vraag of er gestolen is ja dan neen. En G. K. had zelf verklaard extra scheppen cokes tus sen de slakken te hebben gedaan Zyns inziens stond de diefstal van cokes dus vast en evenzeer dc uit lokking daarvan. N. had zelfs 1500 in totaal aan fooien gegeven. De proc.-generaal vroeg bevestiging van de vonnissen. Mr. Schaper, een der raadsleden, betoogde, dat het onmogelijk was om schepper, cokes tussen de slakken te doen. „Ze hebben op een gegeven ogenblik hun plicht verzuimd, doch er is niet gestolen" aldus de verde diger. N. zou diefstal hebben uitge lokt, maar het fooien geven gebeur de 50 jaar geleden ook al. Mr. Hu- genholz, de andere verdediger, was door de verklaring van de getuige- deskundige ook overtuigd van het niet strafbaar zyn der verdachten. De verdedigers verzochten vrij spraak. Een laatste woord richtte de pres. nog tot de getuige-deskundige: „Ik wil ook een woord van critiek uiten over Uw beleid. Waarom zo lang ge wacht? Als ze bijna verdronken zijn komt U op de proppen. Dat is de rcchterlyke macht als een stel vlegels behandelenDe getuige be toogde dat het buiten zijn schuld was. Hy zou niet eerder op dc hoogte zijn geweest van de juiste gang van zaken. Het Hof zal 29 Juni uitspraak doen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Scmietische taal- en lett. de heer S. A. Bonebakker, Rotterdam; voor het doctoraal examen genees kunde J. A. I. van Doorn Voorburg, C. L. Janson, Zoeter meer, D. Pott Hofstede, Santpoort; voor het arts examen le gedeelte P. Bijvoet, Breda. J. D Mulder. Leiden; voor het artsexamen 2e gedeelte W. Klein Wassing, Alkmaar, A. M. van Leeu wen, Amsterdam. De Verenigde vergadering van het Hoogheemraadschap Rijnland is de zer dagen te Leiden by een geweest. De rekening over 1950 is. na on derzoek, vastgesteld. Ook het jaar verslag over 1950 is aan de vergade ring aangeboden. Dit jaarverslag doet zien hoezeer de sterk stijgende maatschappelijke behoeften een meer intensieve taakvervulling van het hoogheemraadschap vereisen. Nu dit jaar voor het eerst ook belastingen aan de eigenaren van gebouwd on roerend goed worden opgelegd en velen zich dus afvragen waarvoor die belastingen eigenlijk dienen, kan de kennismaking van dat gedrukte verslag worden aanbevolen. Het is thans in ruimer mate verspreid en o.a. ook aan de polderbesturen toe gezonden. De heer E. C. Witschey, burge meester van Alphen aan de Rijn, is toegelaten als hoofdingeland voor het gebouwd eigendom wegens de gemeenten Alphen aan den Rijn, Boskoop en Waddinxveen. Een commissie is ingesteld om een voorstel uit te werken tot wyziging van het nieuwe reglement van Rijn land. in verband met de omslaghef fing en andere punten. De hoofdin gelanden de heren Van Wassenaer van Catwijck te Wassenaar, Rijnierse te Amsterdam (Sloten) en Polet te Gouda zijn als leden dezer commis sie aangewezen De- sedert het vorige jaar aange- gevangen proefneming met een ge centraliseerde bediening van de wa- terinlating en waterlozing der grach ten van Gouda een proefneming die aanvankelijk gunstige resultaten oplevert is met een jaar verlengd. Er is besloten een voorstel te doen aan Gedeputeerde Staten tot nadere vaststelling van de salarissen van de dijkgraaf en de hoofd-amblenaren. Afgezien van enige financiële zaken van ondergeschikt belang is voorts nog besloten tot het aangaan van een overeenkomst met het hoog heemraadschap Schieland in ver band met de grenswijziging tussen Rijnland en Schieland naby Gouda tot het afbreken van de oude Lee- brug welke door een nieuwe brug is vervangen en tot het geven van een bijdrage voor het, zeer nodi ge, verbeteren van de Haarlemmer- trekvaart onder Amsterdam. In beginsel is besloten voor de eerstkomende twistig jaar telken ja- re 40.000 op de gewone dienst be schikbaar te stellen voor een syste matische verbetering der boezem wateren, een maatregel waarvan in de toekomst goede gevolgen zijn te verwachten en die vooral nodig wordt geacht in verband met de ver betering van de bemaling en van de gelegenheid tot waterinlating. Ein delijk is een groot aantal bezwaar schriften tegen aanslagen in het bun dergeld afgedaan. In Augustus en September zullen er in totaal 1260 Nederlanders naar Nieuw-Zeeland emigreren. Met de „Grote Beer", die in Aug naar Australië en Nieuw-Zeeland vertrekt, gaan 450 Nederlandse emi granten naar Nieuw-Zeeland. Het zijn in hoofdzaak ongehuwde arbei ders in de landbouw en de zuivel industrie. In September gaat dc „Zuider kruis" naar Nieuw-Zeeland met 810 Nederlandse emigranten aan boord. Dit is het eerste schip met alleen Nederlandse emigranten voor Nieuw- Zeeland. Geen maatregelen Minister Staf is van mening, dat het vernietigende oordeel dat de Parlementaire Enquête Commissie heeft uitgesproken over het optreden van generaal Kruis als hoofd van het Militair Gezag, geen grond oplevert voor maatregelen zijnerzijds tegen de generaal. In overweging is wel, hetzij het rr/aken van een bijzondere regeling voor de tegenwoordige positie van de generaal, hetzij een andere te werkstelling. Aldus verneemt het „Vrije Volk" van bevoegde zijde. Tijdens het debat over de militaire begrotingen dat de vorige maand in de Tweede Kamer is gehouden, heeft minister Staf meegedeeld, dat generaal Kruis sinds zijn ontheffing als chef van de Generale Staf. niets doet, maar zijn normale salaris ont vangt. Uit de Kamer werd toen mede op grond van het rapport der Enquête commissie op maatregelen van de kant van de minister aangedrongen. Minister Staf liet toen reeds uitko men. dat dergelijke maatregelen moeilijk te rijmen zouden zij met de regeling van de rechtspositie die voor beroepsmilitairen geldt Dit standpunt blijkt hy ook na nader beraad te hebben gehandhaafd. Het maximumbedrag, dat door rijk cn gemeenten tezamen bij splitsing van woningen per nieuw-ontstane woning kan worden toegekend, is verlaagd van 2400 tot 2100. Tot dusver kon voor elke door VERBODEN DE STRAAT TE SCHROBBEN! Dc gemeenteraad van Oud-Alblas heeft zich dezer dagen bezonnen over een schoonmaakprobleem. Verschil lende vrouwelyke ingezetenen heb ben nl. de gewoonte niet alleen de stoep voor haar woning doch ook de straat te schrobben en dat wel zo- stevig, dat er putten ontstaan. Ten f einde dc gemeente te vrijwaren voor ontijdige herbestrating, verenigden de leden van de raad zich met een wijziging dei- politieverordening, waarbij het schrobben van de open bare straat verboden wordt. Ook mogen auto's niet meer op de open bare weg worden gewassen. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). VRIJ WARM. Tamelijk zonnig weer met in de loop van de dag toenemende bewolking en een kleine kans op een bui in de namiddag. Zwakke tot matige Zuidelijke wind. Vrij warm. woning, waarvan de kosten niet r der dan 201 en niet meer dan 4200 bedroegen, een premie worden toegekend van 60 pet. van de split- singskosten. Deze premie kon dus ten hoogste 2400 bedragen. EXTRA VRIJE MIDDAG «P TECHNISCHE SCHOLEN Met ingang van 1 Augustus wordt het aantal léssen van 50 minuten op de lagere en uitgebreide technische scholen beperkt tot 40 per week. Hierdoor is het mogelijk aan dc leer lingen behalve de Zaterdagmiddag een extra vrije middag te geven. Een leraar aan dc dagschool mag hoogstens 40 lesuren per weck ma ken, een leraar aan een uitgebreid technische school 36. Leraren met acte lager N.O. aan een uitgebreid technische school evenals leraren van de lagere technische scholen, mogen bovendien zes lessen geven aan avondscholen. GROOTMOEDER BESTOLEN Te Venlo zyn door de Rijkspolitie van Deurne twee jongens van 17 en 18 jaar gearresteerd. Zy zouden tij dens afwezigheid van dc 80-jarige grootmoeder van een der verdach ten 1.250.van haar tc hebben ontvreemd. Dc oude vrouw, die bij de zusters tc Deurne in een rusthuis is opgenomen, was voor enige dagen 'by haar dochter te Venlo gaan loge ren. De kleinzoon is waarschynlijk aan de weet gekomen, dat zijn groot moeder nog over spaargeld beschikte en met een vriend heeft hij toen het plan voor de diefstal beraamd. Bei de jongens zzyn naar Deurne gegaan en van de portierster van het kloos ter, die van de afwezigheid der oude vrouw geen kennis droeg, kregen zij toegang tot de kamer. Het geld werd verbrast. Dc twee jongens, die op transport zijn gesteld naar de straf gevangenis te 's-Hcrtogenboch, heb ben reeds een volledige bekentenis afgelegd. Advertentiën De Heer en Mevrouw J. BOERSMA— VAN DER WEIJDEN geven U kennis van hun huwelijk, waarvan de vol trekking plaats had op Donderdag 14 Juni. Toronto, 1363 Kingstreet West. Ontario. Canada. 2413 t Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze innig ge liefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader. Behuwdbroer en Oom HENDRIK JOHANNES KOEVOET Echtgenoot van JOHANNA ZANDVLIET in de ouderdom van bijna 77 jaar. Wed. J. KOEVOET- ZANDVLIET kinderen en kleinkinderen. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden in de parochie kerk van O. L. Vr. He- melv. en St. Joseph op Dinsdag 19 Juni te 7.45 en te 8.15 uur de gezon gen H. Mis van Requiem waarna de begrafenis vanuit de kerk te 10 u. op het R. K. Kerkhof. Rozenkransbidden Zon. dag- en Maandagavond te 7.30 uur in de Rouw kapel van het St. Elisa beth Ziekenhuis. Bezoekuren van 911, 34 en 68 uur. 4992 ARTS AFWEZIG. Waarneming dokterstele- foon 22222.4950 H UID ARTS AFWEZIG TOT 9 JULI. De doktoren: Brandon. Doomink en Hazebroek zijn bereid waar te nemen. OOGARTSEN HBRVATTEN MAANDAG 18 JUNI HUN PRAKTIJK. TE KOOP AANGEBODEN van particulier 360 c.c.. in prima staat, prijs 560.Te bevragen: Tel. K m 1—905. 4996 Voorzien van de H.H. Sacramenten dei- Sterven, den overleed, na een langdurig geduldig gedra gen lijden, onze innig geliefde Nicht Mejuffrouw MAR6ARETHA THEODORA VAN ESSEN in de ouderdom van 51 jaar. Namens de Familie, F. G. VAN ESSEN, Ex. Test. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden wor den Maandag 18 Juni 1951 in de kerk van de H. Leonardus a P.M. (Haagweg) te 7.30 en 9 uur en te 10.15 uur de plechtige gezongen H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis vanuit de kerk te 12 uur op het R. K. Kerkhof. De overledene is opgebaard in de Rouwkapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis. Bezoekuren zijn van 911, 34 en 68 uur. Rozenkransbidden Zaterdagavond te 7.30 uur in de Rouwkapel van bet St. Elisabeth Zieken huis. 4987 C. H. v. Lintel en W.Groen med. gedipl. sportmasseurs en voetkundigen te Kou dekerk. houden, te begin nen op 19 Juni a.s. en ver volgens iedere Dinsdag middag spreekuur in het Groene Kruis-gebouw te Woubrugge van 25 en van 69 uur. Verwijderen van eelt. likdoorns, inge groeide nagels, wratten, enz. enz. Levering van alle soorten steunzolen (ook voor ziekenhuisfondsleden) maten volgens blauw- en gipsafdrukken, voet- en teenmassage ook behande ling aan huis. Uw trouwdag wordt een modern sprookje in onze luxieuse auto s GARAGE E GROOT BEESTEN MARKT 3 -TE1.73300-LEIDEN Qeen raad met Uw haar 7 KAPPERIJ TEGELAAR Oude Singel 4, Leiden Wy maaien het gras voor U. Het gaat zeer goed en voordelig met de tractor. Tevens te koop een nog in goede staat zijnde maai- machine met ijzeren boom. C. A. VAN SANTEN, Oosteinde 12. Stompovijk. Halfwas Schoenmakersknecht Schoenhandel: A. v. d. Berg, Hoofdstraat no. 78. Noordwiik aan Zee. 4980 Nots. CARON verkoopt Woensdagen 20 en 27 Juni 1951, v.m. 11 uur, in Leid- seweg 95, Voorschoten pu bliek onder Voorschoten: Oranjekade 23 en 25 huur elk 28.75 p. m.. las ten ong. 40p. p. Leidseweg 135 huur 28.75 p. m., lasten ong. 37.—. Leidseweg 391 huur 6 35 p. w. lasten ong. 40.—. Wijngaardenlaan 111 huur 45.(vastst. aan- gevr.), lasten f 57.24. Molenlaan 17 Vrij te aanvaarden; Ves tigingsvergunning aanw. Aanv. en bet. 15 Juli 1951. Bez. Dinsd. en Donderd. 225 u. Molenlaan steeds. Inl. Nots. Caron tel. 392 en 610. 4740 Bericht van Inzet Notaris J. FUHRI SNETH. LAGE bericht, dat de per celen te Leiden zijn inge zet: 1. Beneden- en bovenhuis Dahliastraat 26/26a op 16.600.— 2- Winkel- en woonhuis, Haarlemmerstraat 31, op 10.600.— 3. Woonhuis Utr. Jaagp. 64 op 3.550. Afslag 22 Juni a.s. om 19 u. Inl. Turfmarkt 4. Tel. 21917 Wij verhuren luxe auto's. Laatste nieuwe modellen, met en zonder chauffeur. Ook vacantiewagen, die U achter uw auto kunt bevestigen. Met gas en water, 5 slaapplaatsen, hangkast en aanrecht. Tevens de nieuwste Solexen te huur per dag cn per week. Om teleurstelling te voorkomen vroeg bestellen s. v. pl. Meldingspost ziekenvervoer van Haarlemmermeer fonds, rayon Leiderdorp, Zoeterwoude en naaste omgeving. GARAGE STUTAX J. V. d. WILK HOOGMADESEWEG 31 LEIDERDORP. Telefoon 23556 b/g 20551. Compagnonschap in Radio-zaak AANGEBODEN. Vakkennis niet vereist, wel commerc. of administr. aanleg. Br. onder no. 4970 bureau van dit blad. Citroen 6 cyl. als nieuw '49. SKODA twee persoons. Cabriolet met radio 1950. FIAT 500. 1949. FIAT 500. 1947. T. J. NATZIJL Hazerswoude Rijndijk 214. Tel. Koudekerk K 1714-366 Mevrouw van de Koogh. Koepelweg 26, Noordwijk aan Zee. zoekt voor ter stond, bekwame en be schaafde. inwonende geheel zelfstandig kunnen, de werken. Goede regeling van loon en werktijden wordt toegezegd. Hulp van tweede meisje aanwezig. Notaris A. H. DOIJER te Leiden, is voornemens op Vrijdagen 29 Juni en 6 Juli 1951, 's avonds 7 uur in het Notarishuis te Leiden, pu bliek te verkopen: Onder Leiden: 1. Burgerwoonhuis met stenen schuur. Haven 48, groot 117 c.A. Dit perceel is boven ge deeltelijk verhuurd voor 4.60 per week. en wordt overigens bij de gunning geheel ontruimd opgele verd. 2. Woonhui.-; met erf Rijnzichtstraat 15. groot 121 c.A. Verhuurd voor 4 25 per week (oude huur). Bezichtiging 26 en 28 Juni. 3 en 5 Juli 1951. van 24 uur nam. Betaling 6 Aug. 1951. Lasten per jaar: perc. 1 96.38. 2 19.12. Inl. verstrekt gen. Notaris. Adverteert in dit blad 5,elefoL(wtje6 AANGEBODEN Z Kunt U een beetje piano spelen maar toch niet vlot, moderne Engelse Wals en Foxtrot. Volg dan do nieuwe Amerikaanse piano-cursus. Muziekschool Zwaag, Korevaarstraat 5. Tel. 24358. Les oc alle in strumenten. Z Aangeboden 2 maal ver. speende tomatenplanten, Single Cross en Ailse Gray. J. v. d. Meer. Voorstraat 4 Roelofarendsveen. 2368 Z Invalidewagens. Al'.e modellen invalidewagens o.a. wandel- buiskamer- zelfbeweegbare en motor wagens Carrierhuis Gebr Huisman. Hogewoerd 66— 68. Tel. 22962. Leiden. Z Te koop: z. g. a. nieuw ameublement best. uit twee armstoelen, vier stoelen, (leder bekleding) tafel, dressoir theemeubel en vloerkleed, spiegel, lamp, z. g. a. n. Kinderwagen en' trouwjapon, gr. maat. Bil lijke prijs. Lijsterstraat 3, Leiden. 4982 Z Te koop aangeboden bergheeft met losse spil. C. Bakker Zuidweg 49. Tel 297. Rijpv/etering. Z Aangeboden: Zware Michelson, zwart keerders. C. P. Schouten, tel. no. 45, Dorpsstraat 224, Hazers woude. 4986 Z Goochelaars, conferen ciers cn humoristen. De Volle Neef, Diefsteeg 19, heeft zo juist enige origi nele Engelse trucs en puzz les tegen zeer lage pry zen geimporteerd. alsmede: Duitse fop- cn scherts-ar- tikelen. Ook 1001 voor drachten. 2414 Z Vliegenbcstrijding. Woonkamers, schuren, stal len en vee in de weide kunt U vrij houden van vliegen en insecten door deze te bespuiten met Gam mexane. Verkrijgbaar bij T* voude 4975 Z Nu is het tijd om uw stoelen, fauteuils cn bed den vakkundig te laten re pareren en te overtrekken met prima materialen en bekledingstoffen door wo ninginrichting Henk Re geer Haarlemmerstraat 105 en 101. Tel. 26602. Leiden. Z A.s. Zondag Vaderdag. Deze week geven wij bij aankoop van twee gul den of meer een glazen as bak voor vaderdag voor halve prijs. Mooie sorte ring, blijvende cadeaux. Ziet etalage bij Bernard Schulte. te Voorhout. Tc koop aangeboden Indian motorrijwiel 500 c.c. bouwjaar 1947. z. g. a. n. Te bevragen na 7 uur, Conradstraat 15. 2391 5;- Te koop een kookka chel en een 2 pers. spiraal (nieuw) en een Radiotafel Te bevragen: Straat ter Leedc 17. Warmond. 2314 gel. Nylonsnoer. lecfnetten schepnetten, foudraals. vouwstoeltjes, vistassen. complete vistuigen, hengel- spoitlectuur enz. Sinds 50 jaar. L. J. den Holder. Jan. vossensteeg no. 75-77. Tel. no. 26901. 2411 Z Te koop wandelwagen j 11.autoped f 15. moderne Handnaaimachine 65.—. dames-, heren-, jon gens en meisjesrijwielen 20 en 25. 2 persoons 3- delig bedstel 25. 1 pet-s. bedstel 17.50. ledikanten 9opklapbedden f 17.50 Hooigracht 55 (Geen win kelhuis). 2412 Z Te koop een B. M. W. motorrijwiel, in zeer goe de staat met prima banden. Z Te koop vierkante 2- pits gastafel compleet met branders 14, en nieu we eiken lichtkroon met 9 at-men en kapjes 55.— Adres: Korevaarstraat 5. Leiden Tel. 24358. 4757 Z Bruiloften of andere feesten geeft U met het meeste succes in zaal De Groot, Plantage 2. sefvies, glaswerk enz. aanwezig. Alle consumpties kunnen worden medegebracht. Bil lijke zaalhuur. Bespreek vroegtijdig. 2374 Z Te koop: Hulpmotor, merk Poulam met speciale fiets z. g. a. n. prys f 275. Te bevragen Zeemanlaan 34. Zaterdagavond tussen 7 en 8 uur. 2404 defecte horloge in bij aan koop van een nieuwe. Wa. terdichte horloges van 29.50 17 steens waterproof schokvrij anker horloge 55.Leidse Uurwerken- Kliniek. Lage Rijndijk 8. Z Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw lint. r.ieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velscn, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. Z Houtwormen, motten, en andere insecten in uw meubelen of in uw woon huis. worden door ons ra dicaal verdelgd volgens de nieuwste Amerikaanse me thode. Moderne Gaskamer. Kleine's Chemische Fa briek, Lammenschans weg 10, Leiden, Tel. 25738. Z Gelden beschikbaar voor eerste hvpotheek Rente vanaf 314% Fin. Bel. en Ass. Krt- ..Otto" Beukenlaan 9 Sassenheim. Te.. 7488 en 7868. Na kan toortijd 7329 en 7828 PERSONEEL Z Aank. Kruideniersbe diende gevraagd voor win kel en wijk. P. C. Reijne- veld. Leidsev/eg 135, Voor. schoten, tel. K 1717-526. Z Een Bakkersbediende gevraagd. Brood, en Ban ketbakkerij, C. M. Roodcn- rijs. Kerkstraat 7, Noord- wijk. 4989 Z Gevraagd hulp in de huishouding. zelfstandig kunnende werken en ko ken in gezin met 5 school gaande kinderen. Th. Klink Romyn, Achterweg 51. Lisse. 2410 Z Jongen gevraagd voor het motor- en rijwielvak, Wouter Karpes, Terv/ee- weg 60. 4983 Dinsdag en Donderdag. Br. onder letter D aan P. Lem mers. agent L. Crt. Leimui. den. 4976 Z Net meisje gevraagd voor dag of dag en nacht- S. Pouw, Zwarteweg no. 8, Woubrugge. Z Biedt zich aan een half was timmerman, tevens in het bezit van rijbewijs A. Brieven onder no. 2405 bureau van dit blad. GEVRAAGD Granaathulzen - koper ij betalen voor: rood-ko. per 2.603.25. granaat hulzen 2 25. geelkoper 1.25—1.70. zink 1.80, lood 1.50, aluminium 1.251.60. Alles per k" en contant afgehaald. Technische Handelsondern. Tesselschadcstraat 35a. te lefoon 24662, Leiden. 2416 Z Oude mahonie stoelen 6 of 4 en ook een mahonie ronde tafel te koop ge vraagd. Mag beschadigd zijn. Br. onder no. 4978 bureau van dit blad. Z Te koop gevraagd een Herenrijwiel met torpedo- naaf (2de hands). Moet be. slist in goede staat zyn. Brieven met opgaaf van prijs onder no. 2406 bureau van__dit_blad.^ Z Zeer grote oude kope ren kroon tc koop gevr., alsook oude tinnen voor werpen, oude tafellampen. antieke kastjes, ronde tafel enz. Br. onder no. 4537 Bur. van dit Blad. W0NINGRUIL Z Woningruil Den Haag- Voorschoten. Aangeboden: benedenhuis kamer en suite. 2 slaapkamers, voor- en achtertuin of dito 1ste etage. Gevraagd: heel huis met 5 6 kamers. Br. G. J. Storm. Bennekomstraat 87. 's-Gravenhage. 2409 TE HUUR Z Solex rüwielenvcrhuur Prima verzorgde rijwielen. Bewaar dit adres: Leidse Autorijschool, Maredijk 159. tel. 21280. Leiden. Z Zomerhuisje tc huur. gelegen te Noordwijker- hout bij bos en strand. Compleet met inventaris cn,butagas. Geschikt voor 6 a 7 pers. 23 Juni tot en met 14 Juli en Sept. Bre- derostraat 22, Leiden. 2406 Z Te huur 1400 M2 B. Jan.Dec. Gevraagd sier teelt Verg. A-B warme en koude kas. e.v. N. Bakker Hzn., Roelofarendsveen. Tel. 487—K 1713. 4991 Z Solex-verhuur 5. per dag. T. v. d. Sluis. Zee manlaan 39. Leiden Tel- 26281 Bespreek vroegtijdig Al unze huurders zyn all risk verzekerd. DIVERSEN Z Duitse Herders. Zondag 17 Juni 11 uur op Den Burcht, fokkersdug v. d. afd. Z.-Holl. v. d. Vcr„ van Duitse Herdershonden (V. D. II mooie honden de monstratie met afgerichte politiehonden. Cat. f 0.76. Z Wij hebben meubelstof fen per meter. Pluche reeds vanaf 12.15. gobelin van af 6.90. Ook hebben sins en prijzen. Complete woninginrichting Henk Re geer. Haarlemmerstraat 105 on 101. tel. 26602. Lei den. 4767 Z Attentie. Wij repare ren gebroken porceleinen, Saksische groepen, antie ke borden beelden kristal. mer Haarlemmerstraat L_. ;neang Goe-Gerritsteeg 1. Te! 22791 Z Geniet van de zomer op een Berini. De ideale bromfiets motor. Past op ieder rijwiel. Prijs slechts 239.Ook betaalbaar in termijnen. Inlichtingen bij de hoofdagent Rijwiel- en Motorhandel Van Zijp. Haarlemmerstraat 295 tc Leiden. 4744 LOONSTATEN S ct. per Btuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stek V«rWl|«War N.V. De LeidsGhe Courant Papengracht 32-34

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3