Leidschendam nam afscheid van pastoor N. J. J. Kammers Artillerietrekker van Ned fabrikaat De eed van Madeleine MAANDAG 11 JUNI 1951 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 Gistermiddag heeft dc Leidsendam- se parochie van de H.H. Petrus en Paulus officieel afscheid genomen van pastoor Kammers, die sinds 14 October 1927 in Leidschendam is ge- wees en thans zal gaan rusten. In die vele j.arcn is de parochie niet alleen gegroeid in aantal, maar ook in geestelijk opzicht. Pastoor Kam mers neemt een grote plaats in in de harten van de Lcidschendammers, hetgeen overduidelijk bleek uit do grote belangstelling op dit afscheid in het R. K. Verenigingsgebouw. Dr. Pcrquin, die dc gevoelens van de parochianen vertolkte, herinner de aan het prachtige gouden priester feest, dat de pastoor vorig jaar mocht vieren. Het zal U als een goede her der zwaar vallen, om de parochie, waar U zolang mocht arbeiden, te verlaten. Wij zijn hier met gemeen tebestuur en parochie bijeengekomen, om U te danken voor alles wat gij hebt gedaan. Spr. ging vervolgens na, wat er on der leiding van pastoor Kammers tot 6tand was gekomen en dankte spe ciaal voor de geestelijke leiding, die zoveel mensen dichter bij God heeft gebracht. Als dank voor dit alles bood spr- een smyrna-vloerkleed aan. Diep getroffen door de woorden van dr. Perquin, zeide de pastoor slechts zijn roeping te hebben vervuld en hierbij dankte hy voor de medewer king, welke hij steeds van de kape laans had mogen ondervingen. Pastoor Kammers noemde zijn be sluit, om Leidschendam te verlaten een moeilijk besluit. Zijn leeftijd „ORANJE" VOOR ZOMER CRUISE VERTROKKEN. Amsterdam's vlaggeschip, het 'm.s. „Oranje" van de Maatschappij „Nederland" is Vrij dag voor zijn eerste na-oorlogse cruise uit de hoofdstedelijke haven vertrokken. De reis gaat via Lissa bon naar Madeira en zal 10 dagen duren. Aan boord bevinden zich tal van bekende figuren uit handels- en industriekringen. De „Oranje" verlaat de kade, na gewuifd door de achterblijvenden. maakte het echter noodzakelijk. Eurgemeester Banning bracht de scheidende pastoor als drager van het wereldlijk gezag hulde voor wat hij in bijna een kwart eeuw voor de gemeente heeft gedaan. In het bijzon, der memoreerde spr. de bange jaren van de Duitse bezetting, waarin zo- velen steun en troost hebben gevon den bij hun pastoor. De bur^. besloot zijn toespraak raet de pastoor nog vele jaren van ge zondheid toe te wensen. Na deze toespraken werd aan al len gelegenheid geboden de pastoor de hand te drukken. Geheel katho liek Leidschendam was aanwerig en zelfs velen van buiten de parochie. leder. Hetzelfde lot zal, als de voor stellen worden aanvaard, gasfornui zen, electrische fornuizen en electri- sche centrifuges "aor huishoudelijk gebruik treffen. Hoewel electrische wasmachines nuttige artikelen zijn, zijn het aldus de minister, niette min artikelen welke zeer goed kun nen worden gemist. Dat zij in hoofd zaak door de minder kapitaalkrach tige bevolkingsgroepen zouden wor den gebruikt, lijkt de minister niet waarschijnlijk. De artikelen, waarvoor de minis- tfci met de hand over het hart heeft gestreken zijn o.a kristalsoda (ge heel vrijgesteld» petroleum (vrij gesteld in de kleinhandel» erf een greep lederwaren (teruggebracht naar 15 pet.) terwijl voorts de prijs- grens, waarbij horloges onder het wceldetarief vallen, wordt verhoogd van 25 tot 50 en dc prijsgrens voor klokken van 50 tot 65. De werkgelegenheid in Mei In de maand Mei daalde het aan tal geregistreerde mannelijke werk lozen van 77.255 tot 64.953, t.w. 42.471 geheel werklozen (vorige maand 49.069), 22.274 Duw-arbeiders (28.019) en 208 wachtgelders (167). Eind Mei van het vorige jaar waren 72.397 mannen werkloos, zodat het aantal werklozen thans 7444 minder bedraagt. Gezien het feit. dat de werkloosheid zich tot Februari van dit jaar op een hoger peil bewoog dan een jaar tevoren, mag uit deze cijfers worden afgeleid, dat de werk gelegenheid zich in gunstige zin blijft ontwikkelen, aldus deelt men ons van de zijde van het ministerie van Sociale Zaken mede. Voornamelijk onder invloed van het seizoen liep het aantal werkloze bouwvakarbeiders terug van 989£ 7376, landarbeiders van 15.292 tot 10.086 en losse arbeiders van 11.934 tot 10.869. Het aantal werkloze me taalarbeiders daalde van 4524 tot 3976. Enige toename van de werk loosheid valt te constateren in de textiel-, de schoenen- en de leder industrie tengevolge van afzetmoei- lijkheden. Het aantal bij de arbeidsbureau's ingeschreven gedemobiliseerden daalde van 1420 tot 1115. Het aantal ingescreven uit Indonesië gerepa trieerde mannen steeg van 1744 tot 1833. Onder hen bevindt zich veel hoger personeel op technisch en ad ministratief gebied. In de afgelopen maand werden 84 gerepatrieerden door bemiddeling der arbeidsbureau's aar. werk geholpen, terwijl er 32 een cursus begonnen op een rijkswerk- plaats voor vakontwikkeling. Het aantal deelnemers aan een der cursussen op de rijkswerkplaatsen voor vakontwikkeling daalde van 3489 tot 3092. De vraag naar mannelijk perso neel steeg van 19.949 tot 21.445. De relatieve werkloosheid was het hoogst in Drenthe met 50, Gronin gen met 44 en Friesland met 28, het laagst in Iverijssel met 9 en in Zee lard en Limburg met beide 13 werk lozen per 1000 mannelijke beroeps oefenaren, terwijl het rijksgemid delde 21 bedroeg tegen 25 op 30 April jl. Het aantal werkloze vrouwen daal de van 4368 tot 4361. De vraag naar vrouwelijk personeel daalde van 18.070 tot 16.517. Postpapier geweldige luxe Wijziging we tarief De minister van Financiën is tege moetgekomen aan een aantal bezwa ren van de Kamer, met betrekking tot rubricering van artikelen onder het weeldetarief van de omzetbelas ting (heffing 15 pet.) en onder het „superweelde"tarief (heffing 30 pet). Aangezien echter dc totale belas tingopbrengst daardoor reen ver mindering mag ondergaan, wordt tegelijkertijd aan de Kamer voor gesteld een aantal nieuwe artikelen aan de weelde-lijstcn toe te voegen. Zo wordt o.a. voorgesteld met 30 pet. te belasten, „postpapier en cor- respondentiekaarten, een en ander voor zover tezamen met enveloppen geborgen in dozen, kistjes, omslagen, étui's en andere verpakkingsmidde len. inhoudende meer dan tien vel len of kaarten" Onder het tarief van 15 pet. zullen worden gebracht agenda's, zakboekjes en blocnotes in 1 Handige machine Voor de Kon. Landmacht is door van Doorne's Automobiel- en Aan- hangwagenfabrieken N.V. te Eind hoven een uiterst moderne middel bare artillerietrekker ontworpen, type YA-318, met zes aangedreven wielen. Van de zijde van andere West-Europese landen en ook van Amerikaanse kant bestaat voor dit voertuig reeds thans grote belang stelling. Zowel Nederlandse als an dere West-Europese deskundigen be schouwen de uitvoering van de YA-318, die uitmunt door efenvoud en soliditeit, als een grote stap voor waarts op het gebied van de con structie van terreinvoertuigen. De trekker heeft reeds tijdens veelvuldige demonstraties getoond wat met dit type voertuig te berei ken valt. Zonder meer kan worden gezegd, dat de prestaties van deze trekker, uitgerust met een Ameri kaanse 26-cylinder motor van het fa brikaat Hercules, buitengewoon hoog liggen en zeer zeker minstens ge lijkwaardig moeten worden geacht aan die van de modernste buiten landse terreiratrekikers. De ontwer per heeft ernaar gestreefd om het silhouet van de trekker met het oog op de zichtbaarheid zo laag mogelijk te houden. Men is hierin wonderwel Een Herinrichting/ met automati sche trekhaak maakt het de be stuurder mogelijk om', van zijn zit plaats af, zonder hulp van anderen, de treklast aan en af te koppelen. Afgezien van het feit, dat hierdoor een kanon gemakkelijk kan worden op- en afgelegd, kan de bestuurder, wanneer het terrein zó zwaar wordt, dat trekker en kanon niet gelijktijdig kunnen worden voortbewogen, met een simpele handbeweging het kanon afkoppelen, hetwelk dan door middel van een 50 meter lange kabel aar trekker blijft bevestigd. Heeft de trekker zonder kanon nu beter ter rein bereikt, dan kan het kanon zelfs zonder dat de trekker behoeft te stoppen, worden bijgelierd. Wanneer het aantieren zover is gevorderd, dat de trekhaak in de vangmuil van het chassis aankomt, wordt de lier auto matisch uitgeschakeld en de trek haak in het chassis vergrendeld. De ze liertrekhaakconstructie biedt vooral in zwaar terrein grote voor delen. De YA-318 is in staat een ka non op die plaatsen in stelling te brengen, welke tot op heden voor de meeste artillerietrekkers ontoegan kelijk waren JONGE BOUWVAKARBEIDERS ALS VOLONTAIR NAAR ZWEDEN. In vroegere tijden was het vrij al gemeen gebruikelijk, dat jonge vak mensen vóór zij zich definitief er gens vestigden, een tijdlang de we reld in trokken en als z.g. Wander- gesell bij werkgevers in andere lan den emplooi zochten en vonden. De vormende waarde hiervan kan moeilijk worden overschat. Hoewel aan het werken in andere landen thans velerlei beperkende bepalingen in de weg zijn gelegd, is het voor jonge mensen toch nog wel mogelijk door een kort verblijf in het buitenland op soortgelijke wijze hun vakkennis te verdiepen en te verbreden en hun blik te verrui men- Tussen Nederland zijn n.l. met een aantal landen zg. stagiaire-overeen komsten afgesloten, welke beogen de uitwisseling van jonge vakmen sen te bevorderen. Zo bestaat thans de gelegenheid voor jeugdige bouw vakarbeiders, die in het bezit zijn van het diploma ambachtsschool, enige maanden als volontair op een bedrijf in Zweden te worden te werkgesteld. Gegadigden hiervoor kunnen zich voor nadere inlichtin gen wenden tot het Gewestelijk Ar beidsbureau te Leiden. Meikevers in Bommelerwaard Er heerst op het ogenblik in de Bommelerwaard een Meikeverplaag zoals sinds mensenheugenis niet voorgekomen is. Millioenen kevers vallen de vruchtbomen de rozen struiken en de beukenhagen aan. Bespuitingen hebben de legers aan zienlijk gedund, maar de vraat zucht gaat verder. Vooral de plaat sen, Aalst. Nederhemert, Well, Kerk- driel en Rossum worden hevig ge teisterd. Hier echter zijn het niet de fruitbomen die het ontgelden moe ten, maar de populieren, wilgen en eiken. Daar waar de Meikevers de kwekerijen waren binnengedron gen werd direct begonnen met de bespuiting der bedreigde bomen. Een vliegtuig uit Soesterberg heeft de zer dagen verschillende „aanvallen" gedaan op het Oostelijk deel van het eiland Nederhemert. Resultaat: 200 Meikeverslachtoffers per M2. Waddinxveen was „gebombardeerd" Zaterdagmiddag werd te Waddinx veen een grote luchtbeschermings oefening gehouden van de streek Gouda. Aangenomen was, dat twee vijande lijke vliegtuigen op de nieuwe woon wijk van Waddinxveen brand- en bri santbommen hadden geworpen, waar bij „doden en gewonden" waren. Op deze veronderstelde feiten kwam de luchtbeschermingsdienst van het rayon, zoals deze op papier was opgezet in actie. Brandweercorp sen uit acht verschillende gemeen ten, E.H.B.O.-ploegen, opruimings- en herstellingsdiensten, sociale- en informatiediensten kwamen daad werkelijk in actie. Voor de oefening, de eerste na de oorlog van een dergelijke omvang in Nederland, bestond bij verschillende autoriteiten veel belangstelling. Valse van Meegerens Vervalser vervalst De Haagse recherche is er in ge slaagd op het spoor te komen van een vrij omvangrijke vervalschings-af- faire, waarbij zeer waarschijnlijk tal van mensen zijn betrokken, meldt het Alg. Dagblad. Het betreft hier een schilderijenzwendel, waarbij ditmaal niet Vermeer in het geding is gekomen, maar de vervalser Han van Meegeren. De slachtoffers van de schilderijenaffaire kochten n. 1. allerlei schilderstukken in de over tuiging, dat zij voor hun goede geld echte van Meegerens in hun bezit kregen. De schilderstukken, die verscheide ne bijbelse taferelen voorstellene zijn uitermate slecht geschilderd en ook slecht in de lijsten gebracht. De sig natuur van Van Meegeren lijkt echter vrij goed.. daardoor zijn allerlei mensen vermoedelijk de dupe gewor den van een aantal handelige oplich ters. De Haagse recherche is er in ge slaagd, een aantal van de vervalste Van Meegerens te pakken te krijgen. De hoofddader in deze affaire is een Haagse kunstschilder, die ver moedelijk met verscheidene handlan gers erin slaagde, een vrij groot af zetgebied te vinden voor zijn werk. De gedupeerden hebben geloof ge hecht aan de fantastische verhalen van de oplichters, die. vertelden, dat het hun op een merkwaardige wijze gelukt schilderstukken te pak ken te krijgen'uit het voormalig ate. lier van de Amsterdamse schilder. De slachtoffers hebben belangrijke be dragen voor de prullen betaald. MILITAIRE VERGISSING. Het opblazen van de tramrails op de Ubbergse weg te Nijmegen blijkt een gevolg te zijn van een militaire vergissing. Bij een oefening op Woens dagavond jl. moesten militairen buis jes met springstof in het Meertje langs de weg NijmegenBeek wer pen. Een der buisjes kwam per on geluk terecht op de rails van de tram langs het Meertje aan de weg NijmegenBeek- De ontploffing werd tot in de verre omgeving gehoord, de schade was van niet grote betekenis. DE EERSTE BETUWSE KERSEN. De kersenbomen in de Betuwe dra gen veel vruchten. De eerste verko pingen op het hout werden dezer da gen reeds gehouden. Men besteedde voor Meikersen tien tot vijftien cent per kilo op het hout. Hierbij komen voor de detailhandel nog de hoge pluklonen en verder de verzendkosten en de tussen- en win kelwinsten. Deze week worden in de Betuwe de notariële verkopingen op het hout gehouden. Tegen Sint Jan, einde Juni, kunnen de eerste Meikersen volop in de winkels worden verwacht. „De school komt bij U thuis'! Zoals reeds een en andermaal is gezegd, zal het Verbond voor Veilig Verkeer de volgende week een z.g. Veilig Verkeersweek houden, waar in ditmaal in het bijzonder de aan dacht van de weggebruikers zal wor den gevraagd voor de verkeersre gels. De juiste kennis van de ver keersregels laat in 't algemeen nog zeer veel te wensen over. Wanneer er op de weg iets gebeurt, dan kan men in negen van de tien gevallen horen: „Dat wist ik niet!" en „Had ik het maar geweten!" Door middel van affiches, biljetten, stroken, brochures, films, filmstro ken en ander modern materiaal wil het Verbond de volgende week de verkeersregels en de juiste toepas sing daarvan op grote schaal propa geren. Het zal dit doen in samen werking met de vele plaatselijke Verenigingen voor Veilig Verkeer, de Consuls van het Verbond, de po litie en andere contacten, die het overal in het land bezit. En het zal dat zo grondig mogelijk doen! Bij zondere vermelding in dit verband verdient een brochure van het mo del van een miniatuur-schoolschrift waarin men een populaire uiteenzet ting zal aantreffen van de belang rijkste verkeersregels voor de ver schillende categorieën weggebrui kers. Dit z.g. blauwe boekje van Veilig Verkeer zal in een zeer groot aantal huis-aan-huis worden ver spreid, hetzij door de plaatselijke postkantoren, hetzij op andere doel treffende wijze. De toezegging: „De School komt bij U thuis!" wordt dus door het Verbond dan ook wer kelijk nagekomen, voorzover ge meentebesturen en andere instanties er hun medewerking aan verlenen. Bovendien is er de mogelijkheid, dat de leerzame inhoud van het blauwe boekje langs andere wegen in de gezinnen komt, daar radio en pers eveneens de actie zuhen steunen. Men zal dan ook verstandig doen in de komende dagen te letten op de „wijze lessen uit het blauwe boekje van Veilig Verkeer", die via de krant en de microfoon in de huis kamers zullen worden gebracht. De jeugd, de hope voor een veilig verkeer nu en in de toekomst, zal wederom nia de scholen en de poli tie worden onderwezen, terwijl er voorts in verschillende gemeenten naar zal worden gestreefd om door middel van geluidswagens, luidspre kers, veilig verkeersritten, spandoe ken, optochten, tentoonstellingen enz., enz. de kennis van de verkeers regels te bevorderen. Iedereen weet, dat propaganda voor een veiliger verkeer op de weg ver uitgaat boven stoffelijke belan gen. Evenals met de kankerbestrijding het geval is, gaat het ook hier aller eerst om het bestrijden van een kwaad en wel een maatschappelijke ziekte, die dood en verderf zaait op de,weg, jeugd noch ouderdom spaart en enkeling en gemeenschap een on zegbaar groot leed berokkent. Tegen deze zwarte achtergrond moet de actie worden gezien, die de volgende week in het belang van de veiligheid op de weg zal worden gevoerd. In deze zin moeten bovendien de woor den: „Een week „bijzondere leer plicht" voor iedere weggebruiker" worden verstaan, die het Verbond voor deze actie als hlagzin zal bezi gen. Op basis van de aanzienlijke mate riële schade en van het onzegbaar leed jaarlijks in zovele gezinnen ge bracht, roept het allen tot medewer king op, niet alleen voor deze Vei- lig-Verkeersweek, doch ook daarna. Samenwerking zij het parool van het Nederlandse Volk voor nu en in de toekomst, want Naar het Frans van 0HARLES DESLYS XXVII. Wie zou kunnen zeggen, wat er omging in het hart van Madeleine? In het eerste ogenblik, toen zij de plaats en samenkomst der twee me deplichtigen verliet, was het vreug de. wilde vreugde. Na zoveel geleden en gedaan te hebben, was zij eindelijk geslaagd! Er was nu geen twijfel meer! Het bewijs was thans in haar handen. Zij zou haar eed gaan gestand doen. Maar haar kinderen waren bij me vrouw Labarthe gebleven. Zij moest die gaan halen en byge- volg Louise ontmoeten. Bij het zien van die jonge, goede en lieftallige vrouw, die met zoveel vertrouwen in de toekomst glimlachte, kromp het hart van Madeleine ineen. Zij moest haar ook veroordelen! En haar niet alleen!. Hoe groot zou de wanhoop zifn van kapitein Lambert, Delphine en van Justin!Hoeveel onschuldigen zouden betrokken worden bij de straf van de schuldige! Bij die ge dachte sidderde de weduwe van Jean Michaud. Zij had een voorgevoel van nieuwe beproevingen en die zouden wellicht de droevigste van alle zijn! Nauwelijks durfde zij enige woor den, een blik met Louise wisselen, die haar vreemd aankeek. De voerman, die de familie Mi chaud naar Vittel moest terugbren gen, wachtte voor het hek van het huis van de notaris. Men vertrok aanstonds. De beweging van het rytuig wiegde weldra de kinderen in slaap. De voerman, die stevig ge dronken scheen te hebben, dommel de ook in en vertrouwde zich aan het instinct van zijn paarden toe. Alleen Madeleine waakte, onbeweeglijk in haar mantel, de ogen gericht naar de horizon. Mien nam nogmaals zijn toevlucht tot de gastvrijheid van Mathurine. Sedert lang reeds was het avondeten gereed. De kinderen deden er eer aan; hun moeder alleen at niet en antwoordde niet eens op de liefde volle vragen van Mathurine. „Ge hebt de een of andere droe vige tijding in je hoofd", zei deze eindelijk. „Een betere nacht dan de voorgaande zal u geheel opknappen. Laten we naar boven gaanIk heb een tweede bed klaar gemaakt en gij moet daarin gaan slapen.... ik wil het!Gebruik uw gezond verstand.... Hoe komt gij er ook bij, een hele nacht in de oude leun stoel te gaan zitten. O, ik heb het wel bemerktZijt gij hier niet thuis? Het zou mij een belediging zijn, het weinige niet aan te nemen, dat ik u van ganser harte aanbied." Terwijl zij haar aldus beknorde was Mathurine de trap opgegaan. Zij keerde niet terug alvorens zij er van overtuigd was, dat Madeleine aan haar wens had gevolg gegeven. Ma deleine was uitgeput en verbrijzeld door zoveel emoties en vermoeienis sen. Een soort verstijving kwam over al haar ledematen, alleen haar geest, die vurig zijn taak voortzette, was helder. Het bewijs lag daar onder haar oorkussen. Het zou morgen reeds in handen zijn van mijnheer Reynal Hij zou het in handen stellen van het gerechtHet gerecht zou nu op nieuw bijeen komen, om de ware schuldige te oordelen.De nage dachtenis van Jean Michaud zou dan in het openbaar hersteld wor denEen grote menigte zou haar kinderen, de weduwe toejuichen Zij zou hun zeggen met heilige trots: „Gij ziet wel, dat mijn man on schuldig was! Doet dus eerherstel aan deze martelaar van de laster, aan die eerlijke man!" En hij zelf zou tegelijk met zijn eer verrijzen, hij zou dit schitterend eer herstel bijwonen. De klokken, die opriepen ter Kerstmis, wekten Madeleine. Zij haastte zich haar kinderen te kleden en sloeg met hen de weg in naar de kerk. Daar. in het huis van de God van vergiffenis kwam haar angst van de vorige avond tot bedaren. Als was Labarthe misdadig geweest, vooral tegenover Jean Michaud, toch deden de schande en de smaad, die zouden terugvallen op kapitein Lambert en zijn twee dochters, de vrome en rechtvaardige ziel van deze waarlijk christelijke vrouw ontstellen. Had zij wel het recht, hen onder het gewicht van een misdaad, die zij niet had den bedreven, te doen gebukt gaan? Doch haar blik richtte zich op Jean- nette en Petit-Pierre die naast haar geknield lagen. Zij ook waren on schuldig. Moesten zij dan hun leven lang verduren de minachting der mensen, waaraan hun vader was be zweken? En hun moeder zou het zijn, die door een lif medelijden hen er toe zou veroordelen? Zij smeekte de Hemel, haar de kracht te geven, getrouw te zijn aan haar eed, haar de moed te schenken, haar plicht te vervullen. Voor de kerkdeur stond bij het uitgaan der Mis een rijtuig. Een vrouw steeg er uit. Het was me vrouw Labarthe. Vergeefs wilde Ma deleine haar mijden, Louise ging recht op haar toe. Zij was zeer bleek. Een vast be sluit was te lezen in haar sombere ogen. „Madeleine", zei zij haar, „ik ben gekomen, om u te spreken. Ik hoop, dat gij mij wel zult willen aanho ren." En toen de weduwe van Jean Mi chaud met een gebaar weigerde, voegde de vrouw van de notaris er bij: Het moet! Ik moet je spreken on middellijk en zonder getuigen...." Na een ogenblik te hebben nage dacht, stamelde Madeleine: „Ik wilde naar het kerkhof gaan. De koster heeft mij de sleutel gege venWij zullen er alleen zijn. Kom mee!".... Mevrouw Labarthe volgde Made leine op korte afstand naar het kerk hof. De kinderen keken verwonderd bei de vrouwen aan. Petit-Pierre, ge waarschuwd door een geheim in stinct, schaarde zich aan de zijde van zijn moeder. Louise had de hand van Jeannette genomen, als om zich onder de be scherming van haar aangenomen dochter te stellen. Het kerkhof van Vittel ligt slechts op enige schreden afstands van de kom van het dorp, aan de weg, die naar het bos leidt. Behalve op het uur van begrafe nis en op Allerzielendag blijft de poort gesloten. Indien iemand een graf wil bezoeken, vraagt hij bij de doodgraver de sleutel. Bij de muur van het kerkhof geko men, zei Madeleine tot haar kin deren: „Gij moet hier blijven op de weg.Indien iemand nadert, die binnen zou willen gaan, rrfoet gij ons komen waarschuwen". Daarna opende zij de poort en liet mevrouw Labarthe binnengaan. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1951 | | pagina 8