111 «Ie „Boude" dit pakje MJ Uw shag dat pakje Blauw Wit wil nog meedoen en versloeg PSV Het juniorentournooi van de N.K.S. MAANDAG 11 JUNI 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Om het landskampioenschap De vastbesloten wil zijn rol in de landscompetitie te blijven spelen heeft Blauw Wit in een hard, doch zeker niet unfair gespeelde wedstrijd een verdiende 31 overwinning doen behalen op de leider in de kampioens competitie P. S. V. De 35.000 toeschouwers, die Zater dagavond de tribunes van het Olym pisch Stadion te Amsterdam bevolk ten, hebben de Amsterdammers van de eerste tot de laatste minuut zien vechten om de matte indruk, die zij in de laatste wedstrijden hadden ge maakt en in het bijzonder in de ont moeting met Willem II. uit te wissen. Deze kracht-inspanning van Blauw Wit culmineerde in het eerste kwar tier na de rust toen de Amsterdamse aanval, daarbij goed gesteund door een ver opdringende middenlinie, de ene aanvalsgolf na de andere op de P. S. V.-veste losliet. Wijngaarden vuurde in deze periode, waarin de Eindhovense ploeg geheel op eigen helft werd teruggedrongen, een aan- tal zuiver gericnte kogels af van twintig en meer meter afstand die, was keeper Steiger niet in zo'n goedp vorm geweest, de eindstand zeker nog groter in het voordeel van Blauw BLAUW-WIT SLAAT P.S.V. Het enige doelpunt van P.S.V.: de midvoor Beyen van P.S.V. maakte twintig minuten na het begin de gelijkmaker doordat doelverdediger van Raalte van Blauw-Wit (rechts op de grond liggend) iets te ver was uitgelopen. Wit had doen zijn. Blauw Wit won met 31, welke stand reeds 18 min. na rust was bereikt. Derde nederlaag van Heerenveen Drieduizend Friezen hebben tever geefs gewacht op het moment, dat Heerenveen weer het oude Heeren veen zou worden, maar nu de derde kampioenswedstrijd achter de rug is, zal een ieder wel overtuigd zijn van het feit, dat de Friese ploeg geen schijn van kans meer heeft. Wel pro. beerde men een andere opstelling, maar ook dat mocht niet baten. De spil J. de Jong speelde rechtsback. I. de Jong rechtshalf en S. de Jong spil. De veteraan J de Jong bracht er nog het meest van terecht, hoewel hij lang niet snel genoeg was om de Willem II linksbuiten uit te schakelen. Het overwicht van de Tilburgenaars was veel groter dan de uitslag doet ver moeden. Dat kwam in de eerste plaats doordat de gasten het wat kalmpjes aan deden, nadat zij een nultwee voorsprong hadden gekregen, terwijl het, overigens perfecte, combinatie spel te ver werd doorgevoerd. Indien de voorhoede wat veelvuldiger had Een Ronde van West Europa Mr. J. Veenhoven te Amsterdam verzoekt ons mee te delen, dat uit een veelvuldig contact tussen de Ronde van Nederland en het sport- verbond St. Niklaas (België) het Be nelux initiatief comité tot organisa tie van een Ronde van West-Europa ontstaan is. Het comité bestaat uit de heren Albert Vermaero, schepen van St. Niklaas, dr Verhaest, schepen van Gent en mr J. Veenhoven. Tezamen zullen genoemde heren een vierde persoon van Luxemburgse nationali teit als medelid uitnodigen, en een vijfde als voorzitter kiezen. Dit zal voor 1952 een Nederlander zijn. Mr. Veenhoven zal het secretariaat voorlopig op zich nemen, maar het ligt in de bedoeling dit eerlang over te brengen naar een stad in Zuid- Nederland. WIELRENNEN DE NEDERLANDSE PLOEG VOOR DE RONDE VAN FRANKRIJK. Naar wij vernemen hebben vijf renners de contracten getekend voor de Nederlandse ploeg, die aan de Ronde van Frankrijk zal deelnemen. Het zijn Wout Wagtman, Henk Faanhof, Harry Schoenmakers, Hans Dekkers en Gerrit Voorting. Serieuze candidaten voor de overi ge drie plaatsen zijn Wim van Est, Gerrit Schulte, die enkele dagen ge leden te kennen gaf, dat hij er veel voor voelde aan de tour deel te ne men, en met wie, evenals met van Est, besprekingen gaande zijn, en Wim Dielissen. Voor de reserves wordt gedacht aan Huib Vinken, Frans van der Zande en Jan van Elderen. WEDSTRIJDEN IN HET OLYMPISCH STADION. In het Olympisch Stadion werden gistermiddag de eerste internationa le wielerwedstrijden van dit seizoen gehouden, ter gelegenheid van de aankomst dei renners van de ronde van Nederland 1951. Circa 25.000 toeschouwers woon den deze wedstrijden bij, die onder ideale weersomstandigheden werden gehouden. Begonnen werd met een race voor amateurs over 8 kilometer met vier klassementen. Uitslag: 1. A. Visser. 18 p.; 2. A Renders, 14 p.; 3. G. Co per, 13 p.; 4. J. Pieters 12 p.; 5. Van Gelder 5 p., tijd van de winnaar 10 min. 50.4 sec. De sprint voor amateurs werd ver. reden in drie ritten quatre over 550 meter. De uitslag van de eerste en tweede rit was: 1. Kleefstra, 2. Schot man, I. Geuken* ec 4. Wierstra. De sprint voor beroeperenners werd verreden in vier ritten A trois over 550 meter Uitsla* eer»t# rit: 1. Har- ris (Engeland), tfljd over laatste 200 meter: liS sec., 1 Pauwels (België), "eóeetend), Uitslag 2de geschoten en wat meer doorzettings vermogen had getoond was de over winning zeker heel wat groter ge weest. Het geregeld vrij staan werd lang niet genoeg uitgebuit en tegen een ploeg met een gevaarlijker voor hoede dan die van Heerenveen zal er beter geschoten moeten worden om in de meerderheid te blijven, want de Friese aanvalslinie werd volkomen lam gelegd, doordat Formenoy Abe Lenstra geen moment losliet. De op zet lukte volkomen, maar niettegen staande de Fries zich af en toe los maakte van zijn bewaker, was zijn aandeel in de strijd dermate gering, dat hij als uitgeschakeld kon worden beschouwd. Zijn medespelers wacht ten niettemin op de door Abe gescha pen kansen en zodoende had de Wil lem II defensie, met spil van Loon aan het hoofd, geen moeilijke taak. Nadat Heerenveen enkele pogingen had ondernomen om de Tilburgse de fensie uit haar voegen te spelen nam Willem II het spel volkomen in han den en in ae achtste minuut kopte Van Beers uit een hoekschoü onhoud baar in (01). Geregeld werden stormlopen op het Friese doel onder nomen, maar door het te korte spel liepen de meeste aanvallen dood. Na ongeveer een half uur, toen Heeren veen met paniek voetbal de zoveelste aanval onscnadelijk trachtte te ma ken bleef men staan voor vermeend buitenspel, waardoor de Willem II- rechtsbuiten de Jong een niet te mis sen kans kreeg: 02 De stand is thans: P. S. V. 5 3 117 15— 8 Blauw Wit 5 3 0 2 6 10— 8 Willem II 3 2 1 0 5 6—3 D. W. S. 4 1 0 3 2 8—14 Heerenveen 3 0 0 3 0 99 BELGIëSPANJE 3—3. De interland voetbalwedstrijd Bel giëSpanje, welke gisteren in het Heyselstadion te Brussel werd ge speeld, eindigde met gelijke stand 33, nadat de rust met 11 was in rit: 1. Van Vliet (Nederland) 12.2 sec., 2. Harris, 3 Pauwels. Aan de start voor de wedstrijd voor B-stayers over 15 kilometer (30 ronden) verschenen zes renners. De uitslag luidt: 1 Bijster (achter Que- rin), 13 min. 52.2 sec.. 2 Tolen op 800 meter, 3. Stakenburg, op 1020 meter. Voor de wedstrijd A-stayers twee ritten over resp. 25 en 40 km. startten zes renners. Pronk (Neder land) achter Wiersma nam van start terstond de kop Na achttien ronden had hy al zijn rivalen behalve Lesueur (Frankrijk) een ronde achterstand bezorgd. Na in ongeveer twintig ron. den zijn achterstand geleidelijk te hebben verkleind, bond Lesueur een rondenlange regelrechte striid aan met Pronk. Toen nog zes ronden wa ren te rijden, trachtte de Zwitser Heimann naar voren te komen, klaar blijkelijk om Lesueurs aanval op de Nederlander te ondersteunen. Tever geefs. Met een verschil van slechts vijf meter vloog Pronk als nummer één over de finish voor Lesueur, die gevolgd werd door 3. Heimann. op 560 meter. 4. Verschuren, op 590 me ter. 5. Bakker, op 850 meter en 6 Vooren, op 1700 meter. De tijd van Pronk was 21 min. 38.6 sec. voor de pauze werd nog verreden de derde rit van de sprint voor amateurs. Uit slag: 1. Geukens, 12.2 sec.. 2. Wierstra 3. Kleefstra 4. Schotman Tenslotte de derde rit sprint voor beroensrijders Uitslag: 1. Van Vliet, 11.8 sec., 2. Pauwels. Derksen Terstond na de pauze werd de 2de rit over 40 km. voor de A-stayers ver. reden. Uitslag van de tweede rit: 1. Pronk, in 35 min. 0.0 sec. 2. Lesueur op 16 meter. 3. Verschuren op 100 meter, 4. Bakker op 200 meter, 5. Hei mann op 360 meter, 6. Vooren. met 7 ronden achterstand. Einduitslag Pronk 2. Lesueur 4 p.. Verschuren 7 p., Heimann 8 p.; Bakker 9 p., Voo ren 12 p. Vervolgens werd verreden de laat ste rit van de sprint voor beroeps renners. Van Vliet won deze rit in 12 sec. voor Harris en Derksen. De wed strijd werd gewonnen door Van Vliet met 3 p., 2. Harris 5 p. 3. Pauwels 7 p. en 4. Derksen 9 punten. Nauwelijks was de tijdrace voor amateurs het op twee na laatste nummer van het programma begon nen, of de koprijders van de Ronde van Nederland kwamen onverwacht het stadion binnen. Om half zes, toen de huldiging na de finale van de Ronde van Neder land was geëindigd werden de wed strijden voortgezet. De tijdrace voor amateurs over 500 meter met vlie gende start werd gewonnen door Kleefstra in 32.4 sec., Tweede werd Wierstra in 34 sec., derde Schotman 34.2 sec., vierde Geukens 34 4 sec. Ten slotte werd gereden de tijdrace voor bemepsrenners. Deze werd ge wonnen door de Nederlandse kam pioen Van Vliet in 30.6 sec. De we reldkampioen Harris (Eng.! reed de race in 30.8 sec., derde we-d Derk sen in 31.2 sec., vierde de Belg Pau wels in 32.2 sec- 40.000 toeschouwers waren getui gen van deze wedstrijd. Na de aftrap trokken de Spaanse aanvallers on middellijk op het doel van de debu terende Boogaerts af, doch met een lange trap kon Anoul de situatie kla ren en zijn midvoor Mermans aan het werk zetten. De Belgische aan valsleider kopte de uit het achter veld komende bal in eens door naar zijn rechtsbuiten van Gestel, die met een geweldig schot via de handen van de Spaanse doelverdediger Ra- mallets 45 seconden na het begin Bel de leiding gaf. Fel vochten de gasten terug en binnen enkele minu- i ten kregen zij 3 hoekschoppen te ne- j men, doch de Belgische defensie had J er in deze periode uitstekend het oog i in en aanval na aanval werd afge- j slagen. In laatste instantie bleek de I keuze van de nieuwe doelman Boo-1 gaerts een wel zeer gelukkige greep j te zijn geweest, want wat deze kee-1 per verwerkte grensde soms aan het ongelooflijke. Toch was het een ieder duidelijk, dat de Belgische achterhoede geen stand zou kunnen houden tegen de Spaanse overmacht en na 28 min. slaagde de rechtshalf Gonzalvo er in Boogaerts met een scherp diagonaal schot te passeren. Het tempo werd nog meer opge voerd en vooral de Spaanse voorhoe de bracht zeer veel vaart in het spel. Het fluitsignaal van de Italiaan se scheidsrechter Gamba, dat de rust aangaf was voor de Belgen als de reddende gongslag in een bokswed strijd. Zij vochten op dat moment met de rug tegen de muur en elk cgenblik kon een tweede Spaans doelpunt worden verwacht. Na de hervatting duurde het slechts drie minuten voor Zarra, de Spaanse midvoor. zijn ploeg inder daad de leiding gaf. Het Belgische antwoord hierop liet niet lang op zich wachten. Men combineerde nu beter in de voorhoede van de Rode Duivels en zo ontstond in de 55e mi nuut de gelijkmaker uit een schot van verre afstand van de voet van v. Steenlandt, dat keeper Ramallets volkomen verraste Andermaal kwa men de Spaanse voorwaartsen fel op zetten waardoor Boogaerts menig maal moest ingrijpen. De herhaalde aanvallen der Spanjaarden werden evenwel in de 71e minuut beloond, toen Zarra met een kopbal uit een doelworsteling een geboden kans be nutte (23). Even bleef het spel gelijk opgaan, maar een hernieuwd offensief bracht een pass van Mermans bij van Gestel, die deze rechtstreeks inschoot en daarmee de partijen in de 81e mi nuut weer op gelijke voet bracht (3—3). ZWEDEN—TURKIJE 3—1. Te Stockholm werd de interland voetbalwedstrijd ZwedenTurkije gespeeld. De Zweden wonnen met 31, nadat de rust met blanke stand was ingegaan. Hedenavond vangt op het UVS- terrein het door UVS georganiseer de zomeravondtournooi aan Hieraan wordt deelgenomen door UVS, ASC, LFC, Roodenburg, Docos. Lugdunum. Ter Lede en Warmunda Er wordt gespeeld volgens afval- systeem en de netto-opbrengst der wedstrijden wordt gelijkelijk onder de deelnemende verenigingen ver deeld ten bate van het ongevallen fonds dezer verenigingen. Hedenavond te 7 uur de eerste wedstrijd ASCLFC. Vrijdagavond te 7 uur: UVSTer Leede. HILLINEN WON NEDERLAAG- TO URNOOI VAN „LISSE" De laatste wedstrijd in het kader van het nederlaagtournooi speelde Lisse tegen Hillinen. De Lissenaren hebben in deze wedstrijd wel bijzon der teleurgesteld, daar Hillinen het spel vrijwel geheel in handen heeft giehad. De Hillegomse ploeg speelde een zeer vlot open spel, dat de Lisse- defensie steeds voor moeilijke pro blemen stelde. In de tweede helft domineerde Hillinen over alle linies, wel onder nam de Lisse voorhoede verschillen de goede aanvallen, maar slechts weinig malen moest de Hillinen doelman in actie komen. Nog vier maal werd doelman Ruigrok van Lisse gepasseerd, terwijl kort voor het einde Lisse haar enige doelpunt scoorde. Met deze 7-1 overwinning heeft Hillinen haar laatste wedstrijd besloten en als resultaat de door Lisse uitgeloofde prijs, zijnde twee voetbalshirts en evenzoveel broekjes. Zaterdagmiddag arriveerden een veertigtal junioren van de Zaandam- se voetbalvereninging De Zilver meeuwen in Alphen voor het spelen van een drietal voetbalwedstrijden op Zondag. De jongens cn hun leiders werden ondergebracht bü leden van Alphen. De wedstrijden hadden het volgend resultaat: Stevige overwinningen voor de Alphense junioren. 101; 90 en 51. Na bezoek aan Avifau na vertrok het gezelschap Zondaga vond weer in de beste stemming per grote autobus naar de Zaan. ALPHIA II—VVSB II 3—3 In eer. meer spannende dan fraaie wedstrijd, waarin bovendien nog al wat scoringskanen om zeep werden gebracht is de eerste promotiewed strijd tussen de reserve elftallen van Alphia en VVSB voor een plaats in de res. klasse van de KNVB in een 33 gelijk spel geëindigd. Seriewedstrijden RCL. De wed strijd LeidenARC is geëindigd in een 57 overwinning voor ARC. A.s. Woensdag wordt de halve finale gespeeld tussen Roodeniburg en Meerburg. Aanvang 7 uur. Morschkwartier. De uitslagen van de door Morschkwartier gespeel de bekerwedstrijden zijn: Valken Boys 1Rouwkoop 1 42; Lugdu num 1Warmunda 1 21; A.s. Zaterdag 16 Juni vindt de eindstrijd plaats: 4 uur: Rouwkoop 1Warmunda 1 om de derde prijs. 6 uur: Lugdunum 1Valken Boys 1 om le en 2e prijs. RouwkoopVogel De eerste degradatiewedstrijd is in het voor deel van Rouwkoop geëindigd. Deze overwinning is wel hoofdzakelijk te danken aan het meer enthousiaste spel van Rouwkoop. De achterhoed, van Vogel verrichtte goed werk, maar van de voerhoede ging weinig uit. Een zeker doelpunt van Rouw koop werd door een achterhoedespe ler van de tegenstanders met 1e hand uit de doelmond gehouden, maar de toegekende elfmeterschop was een doeltreffende correctie op de gemaakte fout (10) Deze voor sprong was niet van lange duur. Na tien minuten kreeg Vogel twee hoekschoppen achter elkaar, die beide goed voor het doel werden ge plaatst en beide werden ingekopt, doch de eerste kopbal werd door ie doelverdediger uit het doel gewerkt De tweede verdween er in en daar mede was de stand weer gelijk. Na de rust werd er direct flink aange pakt en weer was het Rouwkoop, dat kans zag te doelpunten. Een goed schot van Makkink tegen de binnen kant van de paal (21). Even dreig de wedstrijd nog een fofs karakter te krijgen, maar de wedstrijdleiding hield de toudwtjes kort m handen. SVLV. Zaterdagavond een combinatie van bestuur en keuzecommissie van SVLV een vriendschappelijke wedstrijd tegen een elftal geformeerd uit enkele le den van de Jeugdcommissie. De eerste groep waren de hogere Pieten (DHP) en de tweede groep waren de lagere Pieten (DHP). De aftrap van de wedstrijd- werd verricht door de heer L. A. Mooy, want de voorzitter van SVLV, de heer M. Lakeman, was wegens ziekte verhinderd. De leiding berustte bij de hoer G. A Niersman, terwijl nog als bijzonderheid kan worden vermeld, dat DHP met rug nummers speelde. Hoewel DHP eerst met 10 inan speelden wisten zij toch een voorsprong (20) te behalen. Doch schijnbaar hebben de lagere Pieten hun deze kans gegeven om ze niet al te erg te deprimeren, want na de rust kwam de Jeugdcommissie opzetten, liep de achterstand in en zette deze om in een 42 voorsprong, met welke uitslag de wedstrijd ook eindigde. Na afloop van de wedstrijd vond nog een huldiging van de best. speler van het veld plaats. Hiertoe was uitverkoren de heer H. Niers man. De geestelijk adviseur hield een toepasselijke en hartontroerend- toespraak. Met een lauwerkrans om hangen werd de heer Niersman door zijn collega's van net veld gedragen Olympia 4GDS 2—1. GDS trapt af en is direct in de aanval, doch de Olympia-aehterhoede weet het gevaar te keren. Langzamerhand wordt GDS door het technisch betere spel van de tegenstanders in de ver dediging gedrongen Hoewel de ach terhoede nogal eens mist, weet de GDS doelman zyn heiligdom voor doorboring te vrijwaren. Dan neemt D.CG WON DE BISSCHOPSBEKER Het was Zondag een echte feest dag voor de voetballende jeugd op het mooie sportpark te Sassenheim Klokslag half twaalf rolden de eerste bussen binnen met de Am sterdamse elftallen, gelijk gevolgd door de Rotterdamse, terwijl SJC te Noordwijk de korte afstand per rij wiel deed. Het terrein was deze maa] wel extra verzorgd door de vereni ging Teijlingen. Verschillende vlag gen waren aangebracht en zij wap perden lustig in de sterke wind. Aan de ingang wapperden de pause lijk geel-witte kleuren naast het rood wit en blauw, op de kleed kamers de vlag van Teiilingen met de Hollandse driekleur, terwijl de clubvlaggen van de deelnemende verenigingen langs het speelveld waren opgesteld. De luidspreker liet vrolijke populaire melodieën horen, terwijl de drie groene tapijten lagen te wachten om de jongens te ontvan gen voor een partijtje voetbal. Het was te begrijpen, dat de Rotterdamse en Amsterdamse gasten, die hele maal niet verwend zijn, hun ogen uitkeken naar al dat moois. Toen het twaalf uur was stonden vier frisse elftallen naast elkaar op gesteld te luisteren naar het wel komstwoord van de 2e voorzitter van de NKS, de heer H. v. Turnhout, die de wens uitsprak, dat deze wed strijden in zo'n vriendschapsband zouden worden gespeeld, dat het allen nog lang zou herinneren. De voorz. van Teijlingen, de heer J. v. d. Nouland, verwelkomde de spe lers en officials namens het gem.- bestuur, daar B. en W. verhinderd waren aanwezig te zijn, om vervol gens als voorzitter van Teijlingen te doen uitkomen, dat het de vereni ging aangenaam was iets voor de NKS-jeugd te kunnen doen. Daarna kwamen de elftallen bin nen de lijnen: SJC—VIC 0—1. Hoewel de sterke wind veel afbfreuk deed aan het spel, kon men toch merken, dat VIC het plaatsen iets beter verzorg de en ook in snelheid de meerdere was. Een verdiende overwinning. AeolusDCG 01. Opmerke lijk was, dat ook hier de Amster- mers favoriet waren, hoewel de Rot terdammers niet bijzonder fortuin lijk waren. VICAeolus 31. Hier was het verschil groter en kwam het spel van VIC wel duidelijk naar voren in een meerderheid. DCG—SJC 2—0. Het deed zich aanzien, dat de Noordwijkers wat zenuwachtig waren. DCG speelde een goede partij voetbal en won ver diend. Hierna kregen de deelnemers een lunchpakket wat hun goed van pas kwam. Teijlingen—DCG 24 Een flink aantal bezoekers had het veld omzoomd en verschillende bestuurs leden waren mede tegenwoordig, o.a. de geestelijk adviseur pastoor Van der Lugt, en de voorz., de heer G. Kruijver. Een goed partijtje voetbal werd gegeven van beide kanten, hoewel het spelpeil van DCG iets hoger stond. Met de rust was de stand 22. Na rust maakte DCG nog twee doel punten. VICDCG 01. De laatste wedstrijden van het tournooi waren al zeer interessant tussen VIC en DCG welke dan om de beker speel den. De magere 1-0 overwinning van DCG kenmerkt wel hoe weinig ver schil er tussen deze twee was. Maar de 10 was net genoeg om de beker te veroveren. SJCAeolus 11. Evenzo was het gesteld met SJCAeolus om de 3e en 4e prijs, welke eindigde in een gelijk spel 11, zodat deze clubs een gelijk aantal punten hadden Straf schoppen moesten beslissen en SJC had de beste schutters, zodat zij zich de 3e prijs zag toegekend. De voorzitter, dc heer G. Kruijver, bracht dank aan het gemeentebestuur van Sassenheim voor de welwillende medewerking om het Sportpark be- sohikbaar te stellen en hij hoopte elk jaar terug te mogen komen. Ook Teijlingen werd dank gebracht voor de organisatie. Hierna werden de prijzen overhan digd aan de winnaars. De heer Devilé, bestuurslid van DCG, sprak hartelijke woorden van dank namens alle deelnemers voor deze buitengewoon prettige dag. GDS het initiatief weer over en ww dit na 25 minuten door een mooi doelpunt na goed samenspel, tot uitdrukking te brengen 01. Na d hervatting was het goed te zien, da' Olympia kost wat kost, deze wed strijd moest winnen, teneinde aa' degradatie te ontkomen. Het vic voor GDS niet mede onder deze om standigheden haar spel te ont plooien. Het duurde 20 minute-; voordat Qlypia een misverstand ir de GDS-achterhoede wist uit te bui ten en daardoor gelijk te maker (11). Dit was voor de Olympianer het sein nog forser aan tc pakken waardoor zij 10 minuten later dr leiding namen om deze niet meer a* te^staan (21). "Ona 8—GDS 3 1—3, GDS A—Bos koop A 10, GDS BBoskoop B 15, GDS CWadfinxveen 06. Haastrecht II—Esto 33. Het is het leidende Haastrecht weer niet gelukt Esto 'n nederlaag toe te bren gen, ofschoon de bezoekers weer met 'n deerlijk verzwakte ploeg aantra den. Dit gelijke spel heeft Haastrecht zijn naderend kampioenschap gekost en GSV III kan zich nu gelukwensen met de promotie 'naar de le klasse. In de eerste helft heeft Esto de wind mee, maar kan niet tot doelpunten komen. De gastheren daarentegen weten op fraaie wijze te scoren (10). Direct na de hervatting wordt het met een houdbaar schot (20). Maar de gasten pakken aan en spoe dig redt de midvoor de eer (2—1). Nu begint de thuisclub te mopperen en de team-geest is zoek. Dit bereikt zijn hoogtepunt als Esto de gelijkma ker scoort, en de Haastrechtse aan voerder zich genoodzaakt ziet een van zijn eigen spelers het veld uit te zenden. Nog weten de gastheren een voorsprong te krijgen (3—2), maar als de Esto-midvoor door „alles" zig zagt, is de stand weer gelijk (33). Met dit resultaat heeft Esto de com petitie besloten met 20 punten uit 16 wedstrijden, stevig op de derde plaats. BoskoopBradley Wanderers 31. Deze internationale wedstrijd werd voorafgegaan door het spelen van de Volksliederen. Het spel van de En gelsen was zeker het aanschouwen waard, hoewel Boskoop hiertegen over een enthousiast en open spel liet zien. Het verwekte geen verwon dering. dat de gasten de leiding na men, toen zij de Boskoopse-achterhoe- de uiteen hadden gespeeld. Kort hierna wist Boskoop echter op een goed doorgegeven bal de gelijkmaker in het doel te lopen (11). Nog voor de rust namen de gastheren de lei ding, toen de snelle midvoor zich vrij wist te maken cn zijn ren be sloot met een schot juist in de hoek (2—1). Na de rust wist Boskoop nog een doelpunt te maken, doordat de Engelse keeper een ver schot te ge makkelijk bekeek en de bal over zijn handen in het doel rolde (31). ZWEMMEN Nieuw wereld record van de R.D.Z. Op 3x100 Yards wisselslag Tijdens zwemwedstrijden te Wal lasey (Engeland) verbeterde de ploeg van de Rotterdamse Dames Zwem- club (RDZ) het bestaande wereld record op de 3x100 yards wisselslag estafette. Ria van der Horst, Nel Garritsen en Irma Schuhmacher leg den de afstand af in 3 min. 19.4 sec. in een wedstrijd tegen een nationale Engelse ploeg. Deze tijd betekende een nieuw wereldrecord. Het oude record stond sedert 4 Mei 1947 (Hil versum) op naam van een nationale Nederlandse ploeg bestaande uit Iet van Feggelen, Nel van Vliet en Han- nie Termeulen met de tijd van 3 min. 18.6 sec. Op de 100 yards vrije slag verbe terde Irma Schuhmacher het Engel se record door deze afstand te win nen in 58.8 sec. Nel Garritsen won de 200 yards schoolslag in 2 min. 44.8 sec. Tweede werd het Engelse meisje Jean Wrig- ley. WERELDRECORD 200 M. SCHOOLSLAG. Tijdens zwemwedstrijden te Mün- chen heeft de Duitse schoolslag zwemmer Herbert Klein het wereld record 200 meter schoolslag verbe terd me tl sec. Hij legde de afstand af in 2 min. 27.3 sec. Het oude re cord stond op naam van de Ameri kaan Joe Verdeur met 2 min. 28.3 sec. en werd 31 Maart 1950 te New Haven gevestigd. Klein zwom de vlinderslag. EUROPEES RECORD 800 M. VRIJE SLAG. De Hongaarse zwemmer Csordas heeft het Europees record op de 800 meter vrije slag verbeterd en ge bracht op 9 min. 50.2 sec. Het oude record stond sedert 16 Mei 1948 met 10 min. 01 sec. op naam van zijn landgenoot Mitro, die het eveneens te Boedapest vestigde. ROLHOCKEY. HET WERELDKAMPIOENSCHAP TE BARCELONA. Verdere uitslagen van de wed strijden gespeeld - het tournooi om het wereldkampioenschap rolhockey luiden: DuitslandZwitserland 81. NederlandIerland 61, Portugal— Frankrijk 32,. DuitslandIerland 51. ItaliëEngeland 31, Spanje— België 51, FrankrijkZwitserland 5—1. Wie „overstuur" is, blijve van hei stuur cri' Verbond voor Veilig Verk"

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6