Ned. Korfbalteam nam geducht revanche op België CA \G 2 JUNI 1951 0E LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 6-1 ZEGE NA 9-8 NEDERLAAG IN HET WAGENEESTADION te Amstelveen heeft het Nederlandse Korfbal-twaalftal gistermiddag een verdiende 61 overwinning be haald op de Belgen en daarmede revanche genomen voor de 98 neder laag, die de Nedelanders op 20 Mei jl in Antwerpen leden. Met de rust was de stand 11, maar na de hervatting bleek de technische meerder heid van de Nederlanders zo groot te zijn, dat zij geleidelijk de score tot 61 konden opvoeren. Het Nederlandse twaalftal kwam geladen in het veld, dat door ruim 3000 toeschouwers werd omzoomd.. Op papier was de Nederlandse ploeg verzwakt door het niet be schikbaar zijn van de dames R. Tit Schmitz en A. Koper—van Es, die met het Nederlandse dames basket ballteam naar Frankrijk zijn, maar tijdens de wedstrijd bleek, dat de in valsters, de dames D. Woudstra— Schenk en D. Otting met mevr. Merkschuiten tot de beste speelsters van de Nederlandse ploeg behoor den. De Nederlanders hebben de over winning te danken aan hun uitste kende techniek, aan het open breken van de Belgische verdediging door de aanvallen wijd op te zetten, maar bovenal aan de wilskracht, die er van deze ploeg uitging. De Belgen daarentegen speelden destructief en leidden hun aanvallen te veel over het midden, zodat de" Nederlandse verdedigingen weinig moeite hadden de Belgen het scoren te beletten. Nu ook het geluk de Belgen in de steek liet, want in tegenstelling tot de wedstrijd in Antwerpen, toen de Bel gen veelal scoorden uit verre scho ten, terwijl --zij nu met deze tactiek weinig succes hadden, stond een overwinning de Oranjehemden niets meer in de weg. Aanvankelijk zou. dat toch niet zo gemakkelijk gaan. De Belgen liepen hard van stapel, maar konden de korf niet vinden. Aan de andere kant speelde de eerste Nederlandse aan val uitstekend, met de Amsterdam mer Munnekes als beste man. Hij was het, die na een uitstekende com binatie met Woudstra na 10 minuten spelen de score opende (10). Lang hadden de Nederlanders geen plei- zier van deze voorsprong, want nau welijks een minuut later had de Bel gische mej. Laurcnts met een ver schot succes (11). Naarmate de eerste helft vorderde bleek wel, dat dc Nederlanders tech nisch de meerderen waren, maar de Belgen, die fel op de man en op de „vrouw" speelden, wisten hun tegen standers het scoren te beletten. Even voor de rust mocht Henk Koper die een off-day had, een directe strafworp nemen, echter zonder te scoren. Rust 11. Viel in de eerste helft het spel van de tweede Nederlandse aanval, bestaande uit aanvoerder Stoeltie, Henk Koper en de dames Otting en Heespelink tegen en werd cr door hen over het algemeen slecht ge schoten, na de hervatting ging het beter. Zowel Koper als Stoeltie kon den een directe strafworp niet in een doelpunt omzetten, maar na 5 minu ten in de tweede helft was het toch Stoeltie, die de Nederlanders de lei ding bezorgde (21). De Belgen wierpen zich met nog meer élan in de strijd, maar moesten ervaren, dat men cr met een teveel gebruiken van lichaamskracht bij korgbal niet komt. Een half uur voor het einde vergrootte Stoeltie de score tot 3 1 en toen was het hek van de dam. Met de regelmaat van een klok schoorden de Nederlanders en brach ten door mevr. MerkSchuiten, den Hartigh en Munnekes de stand op 6—1. De nederlaag van de Belgen MARINEKAMPIOENSCHAPPEN 1951. Op 6, 7 en 8 Juni a.s. worden te Hilversum de jaarlijkse marine-sport- kampioenschappen gehouden voor de volgende takken van sport: roeien, athletiek, zwemmen, schermen, hand bal, volleybal en tafeltennis. Hieraan wordt O.m. deelgenomen door het Marine-opkomst centrum Voorschoten en het Marinevliegkamp Valkenburg. Afgezien van dc persoonlijke kam pioenschappen zal het schip of de in. richting, die op de kampioenschappen de meeste punten behaalt, in het be zit komen van de wisselbeker, be schikbaar gesteld door de comman dant der zeemacht in Nederland, te vens voorzitter van de sportcommis- sie, schout bij nacht C W. Slot. In 1950 werd de wisselbeker gewonnen door het Kon- Instituut voor dc ma rine. NIEUW NEDERLANDS RECORD MODELVLIEGEN. Op het vliegveld Schiphol werd Zondag door de Koninklijke Neder landse Vereniging voor Luchtvaart een wedstrijd met lijnbestuurde mo delvliegtuigen gehouden. In dc snel heidsklasse werd door E. Kreuler van de Haagse Luchtvaartclub nieuw Nederlands record gemaakt met 184,64 km. Het oude record, stond eveneens op zijn naam met 171 km. (26 Maart 1951 op Schiphol). Tweede werd Veenhoven van de Amsterdamse Luchtvaartclub met 180 km. In de klasse kunstvliegen werd Jesse (Leidsc Luchtvaartclub) eerste met 255 punten en tweede Suis (Haagse Luchtvaartclub) met 248 pnt. was volkomen en wederom hebben de Nederlandse korfballers hun su perioriteit over de Rode Duivels be wezen. Technisch bezien lag het spel in deze wedstrijd hoger dan in de laat ste wedstrijd in Antwerpen, maar er was toen meer spanning door de voortdurend wisselende score. LAWNTENNIS DE INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. De loting voor het herenenkelspel voor de internationale kampioen schappen, welke vandaag te Noord- wijk beginnen, heeft het volgende re sultaat opgeleverd: In de eerste helft zijn geplaatst de Philippijn Ampon, de Oostenrijker Redl, de Zuidslaaf Pallada en de Zuidafrikaan Cockburn. Ampon zal om bij de laatste acht te komen eerst van Matous (Statenloos) moeten winnen, Redl van de Zuid- Afrikaan Norgarb; Pallada van Linck I en Cockburn van Shaffei (Egypte). In de tweede helft zijn geplaatst Branovic (Zuidsl.), Van Swol (Ned.), Levy (Z.-Afr.) en Deyro (Phill.). Van Swol krijgt in de derde ronde de Braziliaanse kampioen Veyra te genover zich. Wint hij deze ontmoe ting dan komt hijtegenover Brano vic, en in geval van een zege ontmoet hij in de kwartfinale de winnaar van LevyDe tyro. Voor het dames-enkelspel is het schema van de loting: mej. J. Quertier (G.-Br.), Mevr. Z. Schmier (Ned.). mevr. Matous— Straubeova (Statenloos), mevrouw Amouretti (Frankrijk), mevr. Bart- lett (Zuid-Afr.). mej. Mercelis (Belg) mej. Malfredi (It.) en mej. N. Hcrm- sen (Ned.), die vermoedelijk in deze volgorde de kwarteindstrijden zullen spelen. In het herendubbelspel zijn er vier geplaatste paren, namelijk Ampon Carmona, BranovicPallade in de eerste helft (waarin ook Shaffei en Linck voorkomen), I Rinkelvan Swol, en Levy—CockTourn in de tweede helft. In het gemengd dubbelspel acht geplaatste paren: namelijk in de eer ste helft mej. Quertier en Rinkel mej. Hooghoudt (Ned), en Pallada, mevr. Bartlett en Cockburn. en mevr. J. Roos (Ned.) Norgarb. In de ede helft mej. Woodgate en Carmona, mevr. Amouretti en Bra- novis, mej. Marcellin (Fr.) en Levy, en mevr. Z. Scholten en Ampon. Tenslotte het dames dubbelspel, waarin vier paren zijn geplaatst na melijk: het Engelse paar mej. Quer tier en mej. Woodgate. en mevr. Bart lett en mei. Mercelis in de eerste helft, mej. Malfredi en mevr. Matous Straubeova en mej. Marcellin en mej. N. Hermsen in de tweede helft. Het wekt verwondering, dat mevrouw Schmier en mevr. Scholten niet tot de geplaatste paren beheren. AUTOMOBILISME DE T.T. VAN ULSTER. De internationale T.T. van Uister, begiftigd met een prijs van 1000 pdst. is gewonnen door de wereld kampioen Guiseppe Farina (Italië) met zijn Alfa Romeo. Hij legde het traject van 200 mijl in de omgeving an Dundred bij Belfast af met een gemiddelde uursnelheid van 91.46 mijl, hetgeen neerkomt op 147.19 km. Tweede werd de Engelsman Reg Parnell met Ferrari, met 65 seconden achterstand, derde Shawe (Gr.-Br.) met Era. Farina verbeterde het ronderecord met een gemiddelde uursnelheid van 94 mijl (151.278 km.). Het oude re cord werd vorige jaar gevestigd met ruim 87 mijl (140.012 km.). Het gemiddelde van Parnell be droeg 90.612 mijl (146.45 km.). Fari na wist gedurende de eerste veertien van de 27 ronden de leiding te be houden, en moest toen tanken. Par nell maakte van dc gelegenheid ge bruik om de leiding over te nemen, maar dit duurde slechts één ronde. Toen kwam Farina weer naar voren en wist hij Parnell naar de tweede plaats te verwijzen. MOTORSPORT DE 23e BOL D'OR. Bij prachtig, zonnig weer zijn Za terdagmiddag in het bos van St. Ger main 55 motorrijders gestart voor de 23e Bol d'Or. Winnaar werd de Frans man Lefèvre met een 500 cc. Norton- Zijn gemiddelde van 97.636 km. per uur betekende een nieuw record zo wel voor motoren als voor automo bielen. De oude records waren voor mo toren 2068.995 km., gem. snelheid 86.207 km. en voor auto's 2179.084 gem. snelheid 90.795 km. Bij het vallen van de nacht van Zaterdag op Zondag kwam de renner Champagne, die een 175 cc. bereed, in botsing met Barde op een 350 cc. Champagne werd met niet ernstige verwondingen in een ziekenhuis op genomen. Barde kwam er ongedeerd af, maar moest eveneens opgeven. Tano, die een 250 cc bereed, maakte 's nachts een val in de bocht van de Carrières. Hij werd met een gebroken been naar het hospitaal van St. Ger main gebracht. In de 500 cc zijspan klasse deed slechts één rijder mee: Charlemagne met M.C.S.N., 1352.862 km., gem. snel heid 56.120 km. Ook in de 350 c.c. zij- spanklasse v/as er slechts één deelne mer: Grillon met Ariel, 1015.740 km., gem. snelheid 42.5 km- Bol d'or eist slachtoffers. Twee personen werden gedood en vijf ernstig gewond toen de wagen van de Engelsman Kenneth Dace 20 minuten na de start op de toeschou wers in reed. Dace zelf werd niet ge wond, hoewel zijn wagen de lucht in werd geslingerd. De twee personen die bij dit ongeluk het leven verlo ren, waren officials. Vier lichtge wonden konden het ziekenhuis verla ten na verbonden te zjjn. Ooggetuigen verklaarden, dat Dace zijn Aston Martin .niet goed door een der haarspeldbochten kon krijgen en tegen de omheining terecht kwam. Zijn wagen vloog daarop met een snelheid van ongeveer 60 km. over een sloot en kwam terecht tussen de toeschouwers en officials. Dace had bij het naderen van de bewuste bocht twee Simcarijders voor zich. Een van hen remde plotseling af, waarop Dace uit alle macht zijn wagen tot stilstand trachtte te bren gen. Deze vloog evenwel tegen de af rastering met het bekende noodlot tige gevolg. ALGEM. VERGADERING VAN DE K. N. M. V. Voorzitter G. J. Bruinsma afgetreden. Onder grote belangstelling vond te Utrecht de jaarlijkse algemene verga dering van de K. N. M. V. plaats, voorgezeten door de heer G. J. Bruinsma. In zijn openingswoord deelde dc voorzitter mede. dat het ledental door de contributieverhoging slechts zeer weinig gedaald was, zodat het nog 9350 bedraagt. VW de T.T.-races zul len 3 Italianen voor de Guzzi fabrie ken starten met motoren van 500 c.c. Eij de bestuursverkiezing deelde de heer Bruinsma mede, dat hij als voor zitter van het dagelijks bestuur af treedt, daar hij deze functie onver enigbaar acht met het voorzitter schap van de centrale sportcommis- sie. Met algemene stemmen werd daarop dr. N Rodenburg uit Veenen- daal tot voorzitter gekozen. Aan 23 leden werd een ridderkruis ver leend voor hun verdiensten in de le- den-propaganda actie. Nadat de agen da op vlotte wijze was afgewerkt werd de vergadering gesloten. WIELRENNEN. DE RONDE VAN ST BAVO. Onder zeer grote belangstelling heeft Zondag te Noordwijkerhout voor de derde maal de ronde van Sint Bavo plaatsgehad voor ama teur-wielrenners. Om 1 uur had vooraf eei) wed strijd op tourrijwielen plaats tussen renners uit de bollenstreek. Aan deze wedstrijd werd door 31 renners deelgenomen. Het af te leg gen traject bedroeg 30 km. De uit slag was als volgt: 1. K. Nulkes, Noordwijkerhout die het traject in 52 minuten en 58 sec. aflegde; 2. Th. Kalker, Hillegom; 3. B. Kort, Noord wijkerhout; 4. C. Slingerland, Sas- senheim; 5. Plasmcijer, Voorhout. Het was voor K. Nulkes een bui tengewone prestatie als no. 1 de finish te passeren, aangezien de plaatselijke kampioenen van Sassen- heim en Voorhout meereden. Om 3 uur werd het startsein ge geven voor de ronde (100 km.) Er werd gestart met 51 renners. Direct na het startsein ondernamen A. Vis ser uit Haarlem en A. Voorting uit Haarlem uitlooppogingen, welke suc ces hadden. Na 30 ronden moest Viseer wegens zadelbreuk opgeven, doch Voorting reed door. Intussen hadden Post van N:euw-Vennep, van Riet uit Uithoorn en v. d Vaart uit Maassluis zich van het peleton los gemaakt voor de achtervolging van Voorting, die één ronde voor was en zich weer bij het peletor. aansloot De drie evengenoemde renners gin gen evenwel door. Van Riet en Post zakten terug naar het peleton, doch Van der Vaart ging door en wel zó hard, dat hij c-en ronde voorsprong kreeg. Steeds bleef hij doorgaan en Voorting vergat mee te gaan. Van der Vaart nam de leiding en Voor ting bleef zich in het peleton rustig houden. Inmiddels maakten v. d. Fits uit Oud Ade, Wallet uit Leimui- den, Bouthoorn uit Alphen a. d. Rijn en Post uit Nieuw-Vennep zich los van het peleton om hun positie te verbeteren. Zo kwam de uitslag tot stand. Van de 51 renners hadden 14 het gehele parcours uitgereden. De uitslag was als volgt: 1. T. v. d. Vaart, Maassluis in 2 uur 35 min. en 16 sec 2. A. Voorting, Haarlem; 3. J. v. d. Fits, Oud-Ade; 4. P. Bout hoorn, Alphen a. d. Rijn, 5. R. Wal let, Leimuiden; 6. J. Mulder, Eem- nes; 7. H. Post, Nieuw-Vennep; 8. W. van Brunschot, Den Haag; 9. B v. d. Eijkhof, Haarlem; 10. J. Mac- kay, Oudewater. ROLHOCKEY. DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN. Te Barcelona werd een begin ge maakt met de wedstrijden om het wereldkampioenschap rolhockey, waaraan wordt deelgenomen door een Nederlandse ploeg. De uitslagen luiden: PortugalNederland 160; Span je'Duitsland 71; Zwitserland België 32; ItaliëNederland 63 BelgiëDenemarken 220; Zwitser landDenemarken 120; Italië Frankrijk 20; SpanjeIerland 20 0; EngelandIerland 110; Bel giëPortugal 10; FrankrijkGr. Brittannië 61 (4—0); ItaliëZwit serland 3—2 (10); PortugalDuits land 3—1 (2—1). SPORTCLUB LICHTFABRIEKEN Ter gelegenheid van het eerste lustrum van de Sportclub Lichtfe- brieken werd Zaterdagmiddag in de Leidse Hout een voetbaltournooi ge organiseerd dat uitstekend is ge slaagd. De wedstrijden hadden vol gend resultaat: Gemeente AmbtenarenPolitie 21 Een weinig overtuigende over winning voor de „overigen''. Met rust was de stand 20 (een buiten spel doelpunt en strafschop), maar daarna deed de politic het iets beter, maakte vlug 2-t-l en miste daarna de beste kansen. SCLOnderwijzers 05 Een duidelijke overwinning voor de on derwijzers, die als ploeg zeer goed spel lieten zien (rust 02). PolitieSCL 30 Ondanks een krachtiger tegenstand van de Licht mensen, toch een verdiende over winning voor de politie (rust 10) AmbtenarenOnderwijzers 00 Een wedstrijd met sterke verdedigin-' gen, waardoor slechts weinig kansen kwamen. Zowel voor- als na rust wisten beide voorhoeden niet tot doelpunten te komen, alhoewel de kansen voor de onderwijzers zeker gunstiger waren. De onderwijzers waren in het ne men van strafschoppen iets gelukki ger en wonnen voor dit jaar de fraaie wisselbeker. WATERPOLO DE UTRECHTSE POLODAGEN. G.Z.C. en Robben winnaars. Onder zeer grote belangstelling zijn de Utrechtse polodagen Zaterdag aangevangen. Een record aantal ze ventallen, in totaal 125 nam aan dit tweedaags tournooi deel. Dank zij het fraaie weer en de heerlijke watertemperatuur van 20 graden is het programma van de eer ste dag in vlot tempo afgewerkt. Niet minder dan 50 wedstrijden werden op vijf velden gespeeld. Het spelpeil was nog niet groots, hetgeen toege schreven dient te worden aan de om standigheden, dat de meeste spelers en speelsters nog niet aan de grote afmetingen van de velden* in het bui tenwater gewend zijn. Voor de hoofdklasse won HZ en PC van de Robben met 30. GZC (Gouda) won gemakkelijk met 52 van Zian. In de eerste klasse dames behaal de de kampioene, de Robben, een 20 overwinning op Merwede, ter wijl de club van Hannie Termeulen, HDZ (Amsterdam) met 31 van ODZ won. Ook Zondag w.-s de belangstelling voor de polodagen zeer groot. Ruim 100 wedstrijden werden er gespeeld en met zeer veel animo. Het spelpeil op de tweede dag was belangrijk beter. In de hoofdklasse heren zorgde de nieuwe hoofdklasser GZC (Gouda) voor een verrassing door het tournooi te winnerf. Vooral in de finale hebben de Gouwenaren uitstekend spel te zien gegeven, zodat zeer zeker de beker verdiend hebben. In de eerste klasse (dames) brach ten HDZ (Amsterdam) en Robben (Hilversum) het tot de finale. De Hilversumse kampioenen wonnen de- finale met 50 en legden even eens beslag op de beker. BRIDGE OM DE NATIONALE TITELS. Te Utrecht werden de finales be ëindigd van de parencompetitie van de Nederlandse Bridge Bond: In de hoofdklasse werden Bouw man en Couprie (Den Haag) kam pioen met 358 punten. De tweede plaats werd bezet door dr de Hart en Jessurun (Utrecht) met 357,5 punten. Deze paren promoveren naar de meesterklasse B. In de eerste klasse werden mevr. Haak en Kriekaart uit Rotterdam kampioen met 511,5 punt, terwijl de Wit Sr. en de Wit Jr. uit Rotterdam met 501 punten op de tweede plaats beslag legden. Bender en Teune uit Utrecht be- haaldeh in de tweede klasse de titel met 502,5 punt, gevolgd door Faasse en Van Roon uit Haarlem met 500 punten, V. O. G. De uitslagen van de vierhoek wedstrijden (8e ronde) zijn: Zwart-Wit: 1 team Epskamp 6 pnt.: 2. team J. Raad 2 pnt; 3 team M. Raar 2 pnt; team van Dieren 2 pnt. Zwart: 1 team Nieuwland 4 pnt.; 2 team Blom 3 pnt.; 3 team Vlugt 3 pnt.; 4 team Krap 2 pnt. Rood: 1 team Adama 6 pnt.; 2 team Oudshoorn 2 pnt.; 3 team Caro 2 pnt.; 4 team Grommé 2 pnt. Groen: 1 team Schilthuizen 6 pnt.; 2. team Vogelenzang 2 pnt.; 3 team Baarda 2 pnt.; 4. team Horrée 2 pnt. Rood-Wit: team Dieben wint van team Bachrah met 32 pnt. Eindstand: le klasse: 1 team, Eps kamp Otto, heer en mevr. Smit. 2e klasse tearr; heer en mevr. J. Raad en echtpaar Wolring; 4e klasse: 1. echtpaar M. Raar, mevr. v. Gelderen Mossel. KAMPIOENSCHAP LEIDEN 1951. De drie Leidse Damverenigingen: D.C.L. de Sleutels en L.D.V. zullen de wedstrijden om het damkampioen schap voor Leiden organiseren. Er wordt gespeeld in Hoofd-, le en 2de klasse. De inschrijving sluit op Don derdag 14 Juni. RECHTZAKEN HAAGS GERECHTSHOF. De ingeblikte groenten. Een conservenfabrikant te Ter Aar werd destijds door de Haagse rechtbank veroordeeld tot 2500.subs. 100 da gen, omdat hij groenten had inge blikt zonder dat hij de daarvoor ver eiste vergunning bezat. In hoger be roep eiste de procureur-generaal veertien dagen geleden verhoging van de boete tot 5000.subs, drie maanden. Het Gerechtshof in Den Haag bevestigde thans het vonnis van de rechtbank. HAAGSE RECHTBANK. Varkensdiefstal. In de nacht van 23 op 24 Maart wist een los- werkman uit Stompwijk het slot van een schuur in Leidschendam te ver breken. Hij ging naar binnen, sloeg een varken dood en nam het dier mee. Bij de verkooppogingen had hij erbij verteld dat het varken gestolen was en zo liep hij al gauw tegen de lamp. Voor de Haagse rechtbank voerde verdachte aan, dat hij zonder werk was geraakt. Hij was reeds eerder veroordeeld. De officier van justitie vond het gebeurde dermate ernstig, dat hij een gevangenisstraf van 10 maanden m. a. eiste. Uitspraak 14 Juni a.s. Dood door schuld? Een 42-jarige chauffeur uit Alphen aan den Rijn moest voor de Haagse rechtbank ver schijnen omdat het aan zijn schuld te wijten zou zijn dat hij in Leimui den op een avond in aanrijding was gekomen met een bromfietser, waar door deze ernstig gewond werd en overleed. De bromfietsrijder had geslingerd op het moment dat de "vrachtauto van verdachte hem inhaalde. Er wa ren aanwijzingen dat dit 'slingeren zou zijn veroorzaakt doordat de bromfiets door het spatbord van de auto zou zijn geraakt. Een getuige verklaarde echter dat z.i. zeer wel mogelijk was dat de bromfietser wie belde door de geringe snelheid waar mee hij reed. Hij herinnerde zich niet of het achterlicht van de bromfiets brandde. De chauffeur had verklaard, dat de bromfietser goed rechts reed, doch de ■getuige die achter de bromfietser reedzeide dat er nog ruimte was om naar rechts uit te wijken. Op het rechterspatbord'van de vrachtwagen was een beschadigingsplek aange troffen en op de handle van de brom fiets bevond zich lak van de auto. De hoogte klopte precies, doch ver dachte zei dat de beschadiging van het spatbord er reeds voordien was. De off. van justitie vond de ver klaringen van de getuigen a déchar ge niet overtuigend. De officier was ervan overtuigd, dat de vrachtauto de brormfiets had geraakt en dat de bromfietser daardoor aan het slin geren was geraakt met het genoem de noodlottige gevolg. De officier van justitie eiste zes maanden ge- HAAGSE POLITIERECHTER. Maagpatiënt. Een rijwielher steller moest voor de Haagse poli tierechter verschijnen omdat hij ver schillende malen te Bodegraven si naasappelen gestolen had uit een pakhuis van een fruithandelaar. Hij was uiteindelijk op heterdaad betrapt. Thans moest hij voor de Haagse po litierechter verschijnen. Verdachte erkende de feiten en be tuigde zijn spijt. Hij was maagpa tiënt en kon bijna niets eten. Daarom had hij de sinaasappelen gestolen. De schade had hij vergoed. De officier van justitie requireer- de 25.boete subs. 5 dagen en een maand gevangenisstraf voorwaarde lijk. De officier vond deze listige diefstallen zeer ernstig en had een hogere boete willen eisen, maar hield rekening met de persoonlijke omstandigheden en het feit dat de schade vergoed was. Conform de eis werd verdachte veroordeeld. SiematióHaUe Een reiziger in brandblusapparaten belde aan bij een winkel in het En gelse plaatsje Redcar. Juist was hij begonnen met zijn gewone relaas tot de winkelier, toen een gil van de bovenverdieping klonk. Het was de vrouw van de winkelier die noodkre- tenen slaakte, omdat de vlam in de pan was geslagen en een vuurzuil de hele keuken in vlam dreigde te zetten. De reiziger onderbrak zijn verhaal stoof met zijn apparaat de keuken in, spoot het brandje in een minimum van tijd uit en plaatste beneden in de winkel, keurig zijn ordertje. Reparatiepost in de nabijheid. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de Zaterdag op Duindigt gehouden draverijen luideq: Isabellaprijs, afstand 2000 m. (res. tijd, km. tijd): 1. Nica (A. B. v. d- Veen) 3.039, 1.32. 3. Opveger (N. Oosting) 3.04.1, 1.34; 3. Onze Deter K. (N. Heskes' 3.05.5. 1.33.7. Toto w, 35.30, pl.: 2.90, 1.60, f 1.30, gek 103.70. covercal: f 4 70. Indiraprijs, afstand: 2100 m. 1. Oc- tavia (B. U. de Jong 3.03-4, 1.27.3, 2. Octavianus K.-(W. H. Geersen) 3.04.2, 1.27.3; 3. Nanda (J. Wagenaar) 3.04.7 1.28. Toto: v/. 12.80, pl f 1.90, f 1.80, 1.70, gek.: 16.20, covercal: 4.20. Imperatorprijs, afstand: 2100 m. 1. New Vlamingman (J. P F. v. d. Broek) 3.07.8, 1.28.6 2. Lee Axkit (M. Vergay) 3.08.4, 1.28; 3. Otella (J. de Vlieger) 3.09, 1.30. Toto: w. 19.80, pl.: 4.80, f 3.40. 3.—, gek.: 20-70, covercal: 20.30. Ireneprijs, afstand: 2040 m.: 1. Nar. ciso van Zora (J. Wagenaar) 2 53.4, 1.24.2; 2. Kievits (W. H Geersen) 2.54.4. 1.24.7; 3. Mientje K. (H. Ham) 2.56, 1.26.3. Toto: w. 3.30. pl.: 1.10. 1.10, 1.10, gek.: 2 30, covercal f 5.20. Iris-prijs: afstand: 2200 m.: 1. Tsatli (H. J. v. d. Kraats) 2.26; 2. Rivalité (F. Delbrassinne), 3. Majesto (J. van Yperen), Toto: w. 5.30, pjl. 1.90, f 1.50, 2.20, gek. 4.60, covercal: 6.90. Introuvableprijs, afstand: 2200 m.: 1. Tosto (F. Delbrassine) 228.2; 2. Flying Gal (H. Pije), 3 Bellatrix (J. C. Pex); toto: w.: 2.10. pd.: f 1.50 f 2.80 1-4C, gek. 10.covercal: 7.20. Totale omzet 36.629. Aetherklanken HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gramo- foonmuziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Symphonette- orkest en solist. 9.00 Voor do huis vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gramofoonmuz. 10.40 School radio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio, 12.00 Angelus. 12.03 Gramofoonmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gra mofoonmuziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amuse mentsorkest. 14.00 Populaire muziek. 14.53 Gramofoonmuziek. 15.00 Piano recital. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Filmmuz 18.00 Voor de jeugd, 18.15 Sport 19.24 „Dit is leven", causerie. 18.30 RVU: Prof. Dr. Sj. Groenman: „Het geboortecijfer in West-Europa". 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 „Hiel' is Europa": Vaudeville- programma. 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Radio Phil- harmonisch orkest. 21.40 Sport. 21.50 Vioolrecital. 22.15 Orgelconcert. 22.35 „Gesprek met mijn zoon". 22.45 Avondgebed en liturgische kalender 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Och tendgymnastiek. 7.30 Gramofoon- muzrek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gramo foonmuziek. 8.45 Orgelspel. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Gramofoonmuziek (10.00—10.10 Sport). 10.40 Voor de vrouw. 10.45 Gramofoonmuziek. 10.50 Voor do kleuters. 11.00 RVU: Drs. W. A. Nell: „Dromen en hun bete kenis". 11.30 Voor de zieken. 12.00 Orkestconcert. 12.30 Land- en tuin bouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano en orgel. 12.55 Sport. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen of gramofoonmuziek. 13.20 Financieel weekoverzicht. 13.20 Po- litiekapel. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 „Der Freischütz", opera. 15.35 „Onze Amerikaanse Buren". 16.05 Gramo foonmuziek. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Dansmuziek. 17.45 Regeringsuitzendiugj P. J. Lambooy: „Het eiland Soemba" 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Theaterorkest. 19.05 „Paris vous parle". 19.10 Discogram. 19.40 „Ko ninkrijk en Zeemacht", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten 20.15 Promenadeorkest, Omroepkoor en solisten. 21.15 De Antwoordman. 21.30 Gevarieerd programma. 21.50 Gramofoonmuz. 22.00 „Goede moed", causerie. 22.15 Viool en piano. 22 45 Buitenlands overzicht 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. SXakie Shvcf in de schaduw van Djenchis Khan 4G. In de goed-uitgeruste stellingen van de mijn kondigden telefoons de nadering van Keri Ning Ta en zijn mannen aan „Zij zijn met een grote overmacht", zei de uitkijk. „Ze zullen m-ij toch geen kwaad doen?" vroeg hij benepen. „Dat stoort ons niet", zei Marsian bemoedigend. „Voor mijn part hangen ze je op. Wij weten nu genoeg om ons te verdedigen. Een speciale garde van messensluipers werd in het geweer geroepen. „Wöj zullen verwarring onder de hoofd macht teweegbrengen door de scha duw van Djenchis Khan" zei de Euro peaan. „We zullen de griezelmachi ne samen bedienen", antwoordde Marsian. „Als hazen zullen ze hollen, de botterikken."

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6