Het Glippertje maakte zijn eerste rit door oud-Leiden WAARDE- Kantoorbediende (vrl.) DINSDAG 29 MEI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ZaaCö a%aeg.e% de öiaomttam Zonde van die champagne Wij kunnen ons niet meer herin neren hoe het was, toen het eerste stoomtrammetje door Leiden reed. Maar sedert gisteravond kunnen we het ons voorstellen: een rookwalm, een in uiterste spanning verkerende exploitant, passagiers, die het zaak je niet helemaal vertrouwen maar toch lachend en vriendelijk willen kijken, grote belangstelling langs de straat en de onvermijdelijke lange sleep van kinderen, die meehollen en van geen ophouden weten. Zo on geveer moet het vele jaren geleden geweest zijn; zo was het ook gister avond, toen het „Glippertje", het mi niatuurtreintje van gebrs. van der Meer zijn eerste officiële (proef) rit maakte door de stad, waarvoor ver schillende autoriteiten waren uitge nodigd. Nadat de heer J. H. Schüller, het oudste aanwezige raadslid, het trein tje gedoopt had, door een fles cham pagne tegen de boeg kapot te slin geren (wat aan de verzamelde me nigte een hevig protest ontlokte, in de vorm van „Is die man helemaal.... zonde van zo'n fles; had die cham- pie liever uitgeschonken) stapten de genodigden in de twee volgwa- gentjes, waarvan de eerste dicht en de tweede open is. We zagen ver schillende raadsleden, de heer R. J. Meyer en mr. P. C. Breedveld, com missaris en inspecteur voor het ver keer van de politie te Leiden, en be stuursleden van de V.V.V. Onder gejuich zette het treintje, waarvan de tot locomotiefje omge bouwde jeep het model heeft van zo'n prae-historische koffiemolen, zich in beweging. De route liep eerst langs het museum van Volkenkunde, over de Morssingel, door de Mors- (Foto: ..De Leidse Courant"). poort naar de Blauwpoortsbrug. Vervolgens langs het Galgewater (geboortehuis Gerrit Dou en Stads- timmerwerf), door de smalle Wed- desteeg naar het Noordeinde, waar bij het standbeeld van Rembrandt gekeerd werd. De rit werd vervolgd over Oude Varkensmarkt, Groenha- zengracht, Rapenburg, Houtstraat (Gravensteen), rond de Pieterskerk, Kloksteeg, Rapenburg (Academie), Kaizerstrat (Sterrenwacht), Boisot- kade, Douzastraat, Van der Werff- park, Steenschuur. Gangetje, Be schuitsteeg, Hooglandse Kerkgracht, Burchtsteeg (Burcht), en Breestraat (Stadhuis). In „In den Vergulden Turk" werd de passagiers een ver versing aangeboden, waarna het treintje zijn weg vervolgde naar de startplaats. Als op 1 Juni a.s. dage lijks de uurritten worden gereden, zal men ook langs de fontein op de Vismarkt komen langs de Lakenhal en langs molen De Valk. Kleine moeilijkheden. De eigenaar van het Pannekoeken- huisje bood de reizigers tenslotte een gul onthaal aan. Terwijl de grote pannekoeken zich goed lieten sma ken, werden de eerste indrukken uit gewisseld. Over het algemeen is men van mening, dat de route zeer at tractief is voor vreemdelingen, ook al moeten wellicht enige wijzigin gen aangebracht worden, waar de lange sleep enige moeilijkheden brengt. De bocht GalgewaterWed- desteeg geeft veel last en de brug gen op het Rapenburg hebben, als wij goed zijn ingelicht, inspecteur Breedveld hartkloppingen bezorgd. Maar dat zijn kleinigheden, die vrij gemakkelijk veranderd kunnen wor den Ook het hinderlijke (en soms zelfs gevaarlijke) meeholen van jon gens, moet niet al te ernstig worden opgevat. Wanneei het nieuwtje na een of twee dagen er af is, doen zij dat niet meer. We mogen zeggen, dat deze proef rit geslaagd is! Het is een aardige at tractie om het vreemdelingenver keer in Leiden te stimuleren. En dat dit het resultaat is van particu lier initiatief, dat nu niet eens een of andere instantie, maar een zaken man, dit opgezet heeft, dunkt ons een reden temeer om sympathiek te staan tegenover dit aardige idee! Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht de heren H. N. A. Verhey den Haag,, T. Q. Dek ker Leiden, P. A. Stein Breda. Doctoraal examen Indonesische Letteren Ph. L. Tobing Leiden. Candidaatsexamen godgeleerdheid H. van Tongeren Leiden, J. den Draak Leiden. Doctoraal examen Ethnologie R. T. Zuidema Haarlem. PROF MEYERS HOUDT LEZINGEN IN ENGELAND. Ere-doctor van Glasgow. De oud-hoogleraar aan de Univer siteit te Leiden, prof. mr. E. M. Meyers, houdt, daartoe uitgenodigd door enige Engelse en Schotse Uni versiteiten, referaten over het Inter nationaal Privaatrecht. Ter gelegen heid van het 500-jarig bestaan van Glasgow, zal hem in Juni a.s. door de Universiteit te Glasgow een ere doctoraat worden uitgereikt. Prof. Meyers zal waarschijnlijk op 13 Ju ni a.s. naar ons land terugkeren. PROF. DR. P. H. G. VAN GILSE ZEVENTIG JAAR. Donderdag 31 Mei a.s. zal prof. dr. P. H. G. van Gilse, hoogleraar in de neus-, keel- en oorheelkunde aan de Leidse Universiteit, zeventig jaar worden. ffipjseióse HOTSPOT^ Denkt U aan het Stao-de Jituió „Hij zal het licht van beide ogen moeten missen Herhaaldelijk lezen wij deze zin aan het slot van een kort krantenbericht. Een explosie in een fabriek of op een laboratorium, het springen van een uit de oorlog achtergeblsven mijn, een ongeluk met een fles bij tende vloeistof.en er is weer een jonge kerel, die zich een weg moet leren zoeken in de permanente nacht van de blindheid. Een man, die zijn beroep niet meer kan uitoefenen of een vrouw, die niet meer zal kun nen zien, wanneer haar kind roept: „Moeder kijk eens". Toch is het in sommige gevallen mogelijk om blin den het gezichtsvermogen terug te geven, wanneer er n.l. sprake is van beschadiging van het hoornvlies het buitenste milimeter dikke laagje van het oog dan is de medische wetenschap in staat dit hoornvlies door een ander te vervangen. Daar voor is echter het hoornvlies nodig van een ander mens. Aan de instelling van de Hoornvlies centra van 'het Nederlandse Roode Kruis hebben vele blinden te danken, dat zij hun gezichtsvermogen weer hebben teruggekregen. Nu zijn zij niet langer aangewezen op de hulp van anderen. Nu kunnen zij weer al leen op straat lopen. Nu kunnen zij dikwijls zelfs hun werk weer doen! Na Uw dood kunt U een blinde het levenslicht weer teruggeven door Uw hoornvlies, maar tijdens Uw leven kunt U het Rode Kruis ook helpen bij deze zegenrijke arbeid. Dezer da gen zal het Nederlandsche Roode Kruis zich tot U wenden om U een gift te vragen. Naar aanleiding van het bezoek van Z.K.H. Prins Bernhard aan Zuid- Amerika heeft het Centraal Insti tuut ter bevordering van de Buiten landse Handel, Bezuidenhoutseweg 6466, Den Haag. besloten een zijner medewerkers naar enkele Zuid-Ame rikaanse Staten te zenden voor het verrichten van marktexploratiewerk- zaamheden. Ten einde de reis zoveel mogelijk aan te passen aan de be staande behoeften en wensen, ver zoekt, de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, of bedrij ven die hierbij geïnteresseerd zijn. haar te willen mededelen of zij bij 'n dergelijk bezoek belang hebben en welke landen voor hen in de eerste plaats in aanmerking komen. Dinsdag 29 Mei Vooreerst dient u vandaag te we ten, dat op 7 Juni a.s. in Leiden de ite R.K. Onderwijsdag wordt gehou den in de Stadsgehoorzaal. De kath. onderwijzers(essen) van de afdelin gen „Leiden en Omstreken" en „Hil- legom" gaan een lijvig programma afwerken met H Mis, tentoonstel ling, ochtendhij eenkomst (prof. dr. J. Snijders uit Groningen over „De Ontwikkeling van het IK in de schooljaren") cn middagbijeenkomst (Jan Musch met Gijsbreeht van Aemstel, Julius Caesar, Ballade van de Boer, etc.). Bij elkaar een prach tig programma, leerzaam en interes sant. Als we ons niet vergissen, bete- ke.nt deze bijeenkomst een vrije dag voor de lieve R.K. schooljeugd! Wat op zichzelf al een feest moet zijn. Dat herinneren wij ons nog uit onze reecis o zo lang vervlogen) kinder jaren! Dan komt er een schokkend bericht. Het Leids Kunstcentrum gaat a.s. Vrijdagavond jaarvergade ring houden in „Nieuw Minerva". Dat is heel gewoon. Hel bijzondere is echter, dat de secretaresse mej Cla ra Reisberman (die v/e om zeer bij zondere en persoonlijke redenen kortweg „Klaartje" mogen noemen, cn foms zelfs „Clair") dut mej. Reis berman dus zal aftreden. Het be stuur stelt mej. mr. A. P. Srhilthuis voor cis candidate voor deze func- t.e. De penningmeester komt met zeer bijzondere vooisteilen. Kortom, het. wordt een belangrijke vergade ring. Door een noodlottige vergissing, die nu toevallig werkelijk eens niet onze schuld was bleek uit- ons be richt van gisteren, dat die Maria- nuide van dc damescongregatie gis teravond zou plaav vinden. Maar dat onjuist. Die buitenkerkelijke vir- ing vindt hedenavond, dus Dins dag, plaats om kwart over acht >n de Vu"-, z'enigheid, ingang Levendaal. En de heer M. Ramp hoofdbestel ler bi de P.T.T. viert vandaag zijn 40-jarig jubileum Hedenmorgen werd de jubilaris (om he- nu maar eens deftig te zeggen) te zijnen huize Staa '.wijkstraat 35, gecomplimen teerd door de directie. J'irecteur J. Habermehl sprak zeer hartelijke woo;een en bracht naar goed en oud gebruik een enveloppe met inhoud mee Ook namens de jubi'num-cnm- missie werd een bedrag onder cou vert aangeboden Vele collega's én ander bestellend personeel kwamen hun gelukwensen aanbieden. He denavond zal de Postharmonie een serenade komen brengen. Allemaal voo' hoofd'esteLfv Ramp. die di! fecsf toch moe !ijk" een ramp kan noemen! U zult het misschien onwaarschijn lijk vinden, maar de komende zomer ter» spijt komt er elke dag nog een stroom uitnodigingen binnen voor alle mogelijke soorten van bijeen komsten Men vraagt zich wel e°ns af of er nu nooit een einde aan kom:. Krijgen de verenigingsleden dan zelfs in de mooie zomermaanden geen rust? Daar is om te beginnen de Leidse Smalfilmliga, die op Vrij dag Juni de laatste bijeenkoms' in dit seizoen houdt, aanvangend om 8 uur in „In den Vergulden Turk". Er zal iets verteld worden over 't N.O. V.A -congres en er zullen films ver cuond worden over visserij, paarden sport en vacantie. De plannen voor het volgende seizoen worden bespro- Ken, enz., enz. Over dit alles kunt u a.s. Zaterdag een en ander lezen. Onze filmliga-medewerker, de heer W., zal u piekfijn op de hoogte hou den! En de Vereniging „Oud Leiden" g3at a.s. Zaterdag een excursie ma ken naar Oegstgeest, waar de leden het een en ander gaan bezichtigen: dc St. Willebrordus-kerk, het kasteel Endegeest cn de zgn. drijvende kel der van Rhijngeest. Verzamelen om half drie bij de Willebrorduskerk. Bovendien gaat de V.O.L.A (ver eniging oud-leerlingen Ambachts school) a.s. Donderdagavond om acht uur in „Den Euchteen lezing met lichtbeelden aanhoren van de heer J. P. Zwanenburg over „Herleefde Schoonheid" een praaije over het restaureren van oude gebouwen. Twee dagen later, op Zaterdag 2 Juni, wordt in aansluiting daarop een ex cursie gemaakt naar dc Nieuwe Kerktoren in Delft- Nu even iets anders. De R. K. i?a- mes- en Meisjesgymn.ver. „Sportief" heeft Zaterdag met een groep junio ren deel genomen aan de wedstrij den van de Rijnlandse Turnkring te Alphen aan dc-n Rijn. Zowel de groep meisjes van 10 tot 13 jaar, als die van 14 tot 1G jaar behaalden dc 2de prijs. Eeuwig jammer, dat de laatste groep op ruim 500 punten net 2 pun tjes tekort kwam voor de eerste prijs. Bij dc eerste groep behaalde geen enkele club d& eerste prijs, waaruit blijkt, oldus schrijft „Sportief" ons, dat dc eisen wel wat al te hoog ge steld waren. De wachttijden werden bekort met het vertonen van enige films. Een goed idee! En van de R. K. Gym.ver „Victo rie" krijgen we zo juist, per speciale koerier, die zijn boodschap eigenlijk vergeten had. het bericht, dat 40 le den Zaterdag deelgenomen hebben aan dc wedstrijden in LisseSassen- heim. De groep 1316 jaar ging met de eerste prijs strijken en die van 10 tot 13 kreeg de tweede prijs. Ook in het laalste geval werd de eerste prijs niet uitgereikt, omdat het vereiste puntental door geen enkele club werd bereikt. A.s. Zondag gaan de dames een proef van hun vaardigheid afleggen in het St. Willibrordusge- bouv. Zij kunnen aan de junioren vast een voorbeeld nemen! STADSKOK. Tweede Congresdag van „Paghala" De tweede dag van het jaarcongres van de Ned. Kath. Bond van Hande laren in huish artikelen, enz., die gisteren begon met een H. Mis in de St. Lodewykskerk, werd voortgezet met een toen: naar de Kaag-sociëteit, waar om haii elf de jaarvergadering aanving. Na een welkomstwoord van de heer J. C- J. Lambermont, opende de heer C. Fischer, bondsvoorzitter, de ver gadering. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental mo menteel ong. 700 bedraagt. De he ven C. Fischei en M. Harperink wer den herkozen De dames hadden ondertussen een rondvaart mei excursie over de Ka- gerplas en acor het Kaagdorp ge maakt. Na de koffietafel hield de heer K. Sanders, directeur van het Instituut voor Industriële Vormgeving een causerie over „Welke eisen worden gesteld aan onze artikelen?" Deze in leiding werd omlijst met een demon stratie door de heer W. H. de Vries, industriëel ontwerper. In de namiddag vertrok de „Pagha. la-vloot". bestaande uit 4 boten, over de Kager- cn Brasemermeer naar Avifauna in Alphen aan den Rijn. Men maakte een rondgang door het prachtige vogelpark, waarna ten slotte in het restaurant het afscheids diner plaats vond. Om half tien was het ennde daar. Op eigen gelegen heid trokken de deelnemers huis waarts. Die congres, hoewel eenvoudig van opzei cn slechts voor een betrekke lijk kleine groep, heeft nog weer eens duidelijk laten uitkomen, dat Leiden een bij uitstek aangewezen stad is voor dergelijke gebeurtenis sen, ook wanneer deze groter van omvang zouden zijn. De Sleutelstad heeft zijn gasten, die uit het hele land kwamen, waardig ontvangen. En „Paghala' heeft aangetoond, dat men in dc directe omgeving van Lei den voldoende gelegenheid vindt voor een prettige en passende ontspanning. ,;zf,. .jaèbl Burgerlijke Stand Geboren: Eduard z. v. J. J. dc Jong; en A. C. L. van Spaandonk; Bern hard Th. z. v. P. A. Smit en J. C. van Otten; Pieter z. v. J. van Duijn en M. Kouprie; Pieter W. z. v. P. W. van Vliet en E. Dissevelt; Johnny z. v. W. Blokker en 'C. J. v. Stein; Pieter z. v. L. Korsuize en A. E. Bokhorst; Ferdinand F. z.v H. v. d. Hengst en J. M. Kors; Johanna M. d. v. W. Jacobse cn M. E. J. Schol ten; Johanna M. M. d. v. C. J. v. d. Hoorn en E. M. v. Zaal. Overleden: W. F. Prins man 53 j.; J. M. M. Vrouwenvelder dochter 26j. S. M. Flaman huisvr. v. de Jonge 51 j.; P. v. d. Oever dochter 8 dagen. Getrouwd: J. F. Ouwerïcerk en E. Develing; C. Vinkestijn en J. J. Nol- les; J. Mader en M. C. H. Koreman; J. M. Muilenburg cn H. M. Gulde- mond: A. J. Bekooij en P. Buys; P. van Weerlee en M. Spek; P. J. L. Postma en M. C. van Barneveld. ALKEMADE Aanbesteding. De bestratings- en rioleringswerken aan de Achterweg te Rijpwetering zijn bij onderhandse aanbesteding door B. en W. opgedra gen aan de aannemer H. J. Strijk te Rijpwetering. WASSENAAR Begrafenis mgr. Postma. Gister morgen heeft te Wassenaar de plech tige Uitvaart en begrafenis plaats ge had vai\ mgr. Jos. J. R. M. Postma, oud-pastoor van de parochie van O. L. Vrouw van Goede Raad in Den Haag. De plechtige Requiemmis in de kapel van de St. Willibrordus-sticb- ting werd opgedragen door een heer neef van de overledene, pastoor Jos. A. M. Versluys uit Saint Michel in Frankrijk, met assistentie van deken J. F. A. Bots uit Gouda en pastoor W. van Alphen van de parochie van O. L. Vrouw van Goede Raad te Den Haag als diaken en sub-diaken. Het koor van de kerk van O. L. Vrouw van Goede Raad zong de Gregoriaan se Requiemmis. Hierna verrichtte pastoor Versluys met dezelfde assis tentie als bij de H. Mis de liturgi sche plechtigheden bij het priester graf op het R.K. kerkhof te Wasse naar. De pauselijke internuntius, Z. H. Exc. mgr. Paolo Giobbe, de hoog- eerw. deken van Den Haag. mgr. W. J. Pompe en vele andere geestelijken volgden de baar. TER AAR NIEUWE AARDAPPELEN Ze zijn er weer. Door de tuinder A. Keizer zijn heden de eerste nieu we aardappelen aangevoerd aan de Cöop. Centr. Tuinbouwveiling. Zij werden verkocht voor de prijs van 65 cent per kg. Koper was de heer C. Verlooij. rlAZERSWOUDE Merkwaardige vondst. Terwijl de tuinder J. Vos in zijn tuin, gele gen in de Grote Hazerswoudsc Droog makerij-polder, bezig was te schof felen, vond hij een Frans goud geld stuk van het jaar 1536. Op het rand schrift staat in het latijn „Christus regeert en Overwint". Het wapen schild vertoond 3 lelies van de Bour bon. Men beweert, dat op deze plaats, in die tijd het Hazerswoudsc Dorp heeft gelegen. BOSKOOP Er komt een muziektent. Einde lijk zal het dan zover komen, dat Boskoop een muziektent zal bezitten. Aan de wens van het overgrote deel van de inwoners, niet in het minst van de beide muziekverenigingen, zal zijn voldaan. Het comité, dat zich ge ruime tijd geleden heeft gevormd, heeft nu toch zijn doel bereikt. Al leen het bedrag benodigd voor het schilderwerk ontbreekt nog, doch het comité vertrouwt er op, dat ook dit er spoedig zal zijn. De tent, die uit- neembaar is, maakt een solide en keurig verzorgde indruk. Het ligt in de bedoeling van het comité, de mu ziektent namens de Boskoopse bevol king, in de avonduren van 26 Juni a.s. op het raadhuisplein aan het ge meentebestuur aan te bieden. i SLUITING 40-UREN GEBED ST. LEONARDUS-PAROCHIE. Bij de sluiting van het 40-Uren Ge bed in de St. Leonardus-parochie (Haagweg) zal het plechtig Lof ge celebreerd worden door Monseigneur' Geise O.S.M., Apostolisch Prefect van Sukabumi. Na het Pontificaal Lof houden wij bij gunstig weer de processie door de tuin. In verband hiermede zullen de gebeden voor dc Antonius-Novene gebeden worden om kwart vóór zeven. De Eerste-Communicantjes worden om kwart vóór 7 in de Pastorie ver wacht. Morgen, Woensdag, om 8 uur Algemene H. Communie voor alle kinderen, die dit jaar hun Eerste H. Communie c^eden. Wij hopen, dat dc Ouders er voor willen zorgen, dat hun kinderen op tijd aanwezig zijn. „POTASCH EN PERLEMOER*' van Johan Kaart voor de leden de Kunstkring „Het Schouwspel" de van ouds bekende klucht „Potasch cn Perlemoer" op. Het verhaal van de twee eeuwig kibbelende compag nons slaat nog altijd in, want dc vrij goed bezette Schouwburgzaal heeft danig gelachen cn zich kostelijk ge amuseerd., vooral om het vlotte spel van Johan Kaart en Boskamp, dc twee, compagnons. Laatste Berichten DE EERSTE DODEN TE EASINGTON. Nader wordt omtrent de elders ge. melde mijnramp te Easington in En geland bericht, dat dc reddingsploe gen de eerste slachtoffers hebben ge vonden. Zes mijnwerkers werden dood aangetroffen. Eén mijnwerker is gewond naar boven gebracht. marktberichten LEIDEN, 28 Mei Groente. Per 100 kg.: prei 810, rabarber 4 11, kroten gekookt 1317, uien 13 14.50, andijvie 1645. stoofsla 1013. aardbeien 245365, snij bonen f 125205, peulen f 170. pos telein 13—28, spinazie 10—21, to maten 50—200, per 100 stuks: kom kommers 935, bloemkool f 958, salade 26.70, perziken f 24; per 100 bos: pieterselie 2.502.90, ra dijs 3.008.30, selderie 2—4.10. uien 2.903.20 peen f 2140. 29 Mei. Varkens. Aanvoer 240 stuks: zware 1.891.92, lichte f 1.76—1 78, zouters 186—1.88. zeugen 1.73—1.75 per kg. levend gewicht, handel vlot; 15 nuchtere kal veren 3550. ROTERDAM, 29 Mei. Vee. Aan voer 4563 totaal; 820 vette koeien en ossen, 914 gebruiksvee, 95 vette kal veren, 181 graskalveron, 1231 nuch tere kalveren, 176 varkens, 589 big- ken, 176 paarden, 6 veulens, 42 scha pen of lammeren, 295 weide-zuiglam- meren, 38 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.70—3.00, f 2.40—2.70, 2.102.40. vette kalveren f 2.60 3.10. 2.40— 2 60. f 2.30—2.40 per kg. levend gewicht, graskalvcrcn f 350 250180; nuchtere kalveren 52 4745: biggen f 474234; slacht- paarden 2.10, 2.05 cn 1.95 per kg. levend gewicht; schapen f 150 140100„ weide-zuiglammeren 70 6040; melk- en kalfkoeien 1060 875—750: varekoeien 720—620—570; vaarzen 700—650--550; pinken f 500 450-—375. Vette koeien aanvoer korter, handel kalm, prijzen onver anderd; vette koeien aanvoer als vo rige week, handel levendig, prijzen le kwal. iets -t ij ver verder onveran derd; graskalvcrcn aanvoer kleiner, handel flauw, prijzen constant; nuch tere kalveren aanvoer minder, handel stroef prijzen iets lager: biggen aan- vier iets korte:handel kalm, prijzen iets stijver; slaehtpaarden aanvoer iets kleiner, handel zeer traag, prij zen iets hoger; schapen aanvoer ma tig. handel redelijk, teruglopende prijzen; weide-zuiglnmmcren aanvoer korter, handel goed, prijshoudend; kalfkoeien aanvoer iets minder, han. del stil, prijzen stabiel; varekoeien aanvoer als vorige week handel ta melijk. prijzen van vorige week kon den zich goed handhaven; vaarzen en pinken aanvoer klein, handel traag, prijzen als vorige week. BODEGRAVEN, 29 Mei. Kaas. Aangevoerd 161 partijen kaas le soort 2.18—2.24; 2c soort 2.12—2.17. Extra zware tot 2.35. Handel goed Voor betere Textiel Haarlemmerstraat hoek Donkersteeg GEVRAAGD EEN teeltijd 18—20 je. BLORI's Automobielbedrijf "jlVb",17 Heel Leiden staat paf van onze lage prijzen VERSE WORSTNU 1.30 SPEKLAPPENl.io GEHAKT HALFOM 1 30 HAMLAPPEN 1.50 Alleen deze weck een halfpond heerlijke Leverworst voor 50 cent. 2169 HENK PANNEKOEK *.h. PIET TEEKENS VLEESWARENBEDRIJF, MARE 94.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3